Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Turneu "A" Focșani - Cupa PRO AKTIV - 21 mai 2016

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Postat în original de marcelgiosan Vezi post
    Așteptăm feed-back și din partea Open-iștilor participanți direct sau spectatori interesați pe forum.
    E importantă părerea Openiștilor cu MP>25 despre cum ar agrea ca la unele Turnee de peste an să se organizeze și categoria Open+, dar și a Open-iștilor cu MP<25, care, la aceleași turnee ar beneficia de niște culoare mai lungi și, implicit, de șanse sporite la podium.
    Fara doar si poate o idee foarte buna sa continue aceste categorii Open +
    Blade : Butterfly Timo Boll W7
    FH: Cornileau Target GT
    BH:
    Cornileau Target GT
    Tel : 0752 155 898



    Comentariu


    • Postat în original de marcelgiosan Vezi post
      Așteptăm feed-back și din partea Open-iștilor participanți direct sau spectatori interesați pe forum.
      E importantă părerea Openiștilor cu MP>25 despre cum ar agrea ca la unele Turnee de peste an să se organizeze și categoria Open+, dar și a Open-iștilor cu MP<25, care, la aceleași turnee ar beneficia de niște culoare mai lungi și, implicit, de șanse sporite la podium.
      Buna ziua,
      excelenta idee cu aceasta categorie OPEN+. Eu agreez genul acesta de competitie,joc meciuri cu jucatori de valoare sensibil egala,iar durata desfasurarii concursului este mult mai mica,evitand oboseala fizica si cea mentala. Asa pot ajunge acasa in aceasi seara.In felul asta pot merge oriunde in tara. Felicitari pentru idee si sper sa continuam!
      Trebuie remarcate conditiile ideale de joc,oferite de Sala Sporturilor Focșani.
      In concluzie organizatorii primesc din partea mea un +
      Liviu Petrescu

      Comentariu


      • va salut pe toti si va doresc sanatate maxima.mie aceasta sala imi provoaca cosmaruri.asta nu inseamna ca nu ii apreciez pe cei ce au promovat si participat la acest open+ sau open sau ....intalnire intre prieteteni.cred ca toti au fost bucurosi sa se revada. ganduri bune tuturor.

        Comentariu


        • O idee novatoare care duce catre ridicarea nivelului de performanta.
          Poate fi un magnet pentru toti participantii, de la mic la mare.

          Comentariu


          • Postat în original de marcelgiosan Vezi post
            feed-back și din partea Open-iștilor participanți
            Salut. Am asteptat putin, ca sa nu vorbesc la cald... Ideea f. buna, punerea in practica
            necesita un pic mai multa ...gandire, inclusiv la sistemul de joc (vezi meciurile de ...
            clasament 5-12). De asemenea dupa cum se poate observa OPEN-ul propriu zis a ajuns
            cumva marginalizat, din toate pct de vedere dar mai ales al timpilor de asteptare...
            De exemplu eu am asteptat 3 (TREI) ore intre meciurile din superioare si cele din eliminatorii
            si cand am intrat la masa cu partenerul de concurs, dupa cateva puncte am fost INTREBATI
            cine ne-a dat voie sa jucam !!!? Oricum, fara a diminua meritele partenerilor de concurs, cred
            ca m-as fi simtit mai bine in postura de loc 13 la OPEN+, decat m-am simtit in cea de castigator
            la OPEN(poate ca din cauza mp>25 mentionat de dl Giosan).
            In rest, sala si gazdele primitoare ca de obicei ...
            ....... In memoria lui "BUTE", Dumnezeu odihneasca-l in pace, s-a tinut un moment de reculegere la
            inceputul concursului ........

            - - - Actualizat - - -

            ... Si inca ceva, daca tot am trecut la alt nivel, hai sa trecem si la mingii competitionale ...
            chiar daca mai avem pe... stoc. Macar la concursurile A cu OPEN+...

            - - - Actualizat - - -

            Postat în original de george60 Vezi post
            pe... stoc
            bineinteles era vorba de stocul de ...celuloid ...

            Comentariu


            • multumesc ...

              Comentariu


              • Postat în original de george60 Vezi post
                ..... dupa cum se poate observa OPEN-ul propriu zis a ajuns
                cumva marginalizat, din toate pct de vedere dar mai ales al timpilor de asteptare...
                De exemplu eu am asteptat 3 (TREI) ore intre meciurile din superioare si cele din eliminatorii
                si cand am intrat la masa cu partenerul de concurs, dupa cateva puncte am fost INTREBATI
                cine ne-a dat voie sa jucam !!!? ...
                George, imi pare rau ca trebuie sa-ti spun ca nu este chiar asa, si am sa spun exact cum a fost, si anume ca "3 (TREI) " ore au fost intre superioare si clasament. Cu toate ca pe forum sunt postate grupele superioare la 14 si ceva, clasamentul, tot de pe forum , la open, se poate observa ca este postat la 19 si ceva. Pai daca in cinci ore s-a jucat totul, este imposibil sa fi avut pauza de 3(TREI) ore intre meciuri.
                Mai mult de atat, stiu ca ai fost intrebat de ce jucati la masa nr.11, pentru ca ati avut repartizata masa 5. Deci nicidecum "cine ne-a dat voie sa jucati"!
                Aceste mici chestiuni genereaza intarzieri, (alta masa), ....si trebuie sa tii cont de mai multe aspecte, adica:
                -conditiile de joc au fost excelente; chiar vorbeam cu Costi dimineata si spunea ca nu se merita sa pui la dispozitie o sala polivalenta pentru 120 participanti, si ca daca nu sunt multumiti nici acum o sa regandeasca schema pe o sala "normala";
                -turneul s-a terminat la o ora rezonabila;
                -categoria open nu a fost marginalizata in detrimentul open+; a se vedea ca open+ a terminat putin dupa open;
                Am sa citez un participant :
                Postat în original de Pinzar Alin Vezi post
                felicitari organizatorilor... a fost un concurs care s-a desfasurat ca "uns", fara timpi morti. Foarte echilibrat ca si valori... foarte solicitant, asta e de bine. Open + -ul a fost o incantare vizuala . Sper sa devina o traditie Open-ul + ... chiar merita
                ...ocazie cu care tin sa multumesc atat lui cat si celor ce au inteles ca perfect nu se poate.

                PS. Costi m-a "agațat" cumva ca sa-l ajut, dar nu se merita. E prea multa bătaie de cap si iti faci "prieteni" fara sa vrei. Promit ca nu se mai intampla.
                Hobby: Motoare si ski !
                http://www.youtube.com/watch?v=dyNpInTHl2Y

                Comentariu


                • Ma bucur ca v-au placut pozele si au generat scenarii ....

                  Comentariu


                  • Totul ok la Focșani ,felicitari organizatorilor si castigatorilor!

                    Comentariu


                    • Postat în original de noniro Vezi post
                      Totul ok la Focșani ,felicitari organizatorilor si castigatorilor!

                      Multumim frumos. Te mai asteptam !

                      Comentariu


                      • Postat în original de petrescu liviu Vezi post
                        Buna ziua,
                        excelenta idee cu aceasta categorie OPEN+. Eu agreez genul acesta de competitie,joc meciuri cu jucatori de valoare sensibil egala,iar durata desfasurarii concursului este mult mai mica,evitand oboseala fizica si cea mentala. Asa pot ajunge acasa in aceasi seara.In felul asta pot merge oriunde in tara. Felicitari pentru idee si sper sa continuam!
                        Trebuie remarcate conditiile ideale de joc,oferite de Sala Sporturilor Focșani.
                        In concluzie organizatorii primesc din partea mea un +

                        Multumim. Te mai asteptam !


                        Comentariu


                        • Postat în original de Mureșan Ioan Vezi post
                          Ma bucur ca v-au placut pozele si au generat scenarii ....
                          Mulțumim!

                          Blade: Butterfly Amultart; FH: Andro Rasanter R42, BH: Andro Rasanter R37

                          Comentariu


                          • Postat în original de wischegg Vezi post
                            Fara doar si poate o idee foarte buna sa continue aceste categorii Open +
                            Multumim. Te mai asteptam !

                            Comentariu


                            • Postat în original de Shosho2206 Vezi post
                              Buna ziua,

                              In primul rand vreau sa ii felicit pe organizatori(mai mult pe domnul Dumbrava decat pe domnul Corcoz) pentru ospitalitate si pentru buna desfasurare a turneului.
                              In al doilea rand,trebuie sa spun ca ,m-am simtit foarte bine la Focșani si ca am avut parte de un turneu foarte echilibrat in care nu au existat "meciuri usoare" iar clasamentul grupei se modifica de la meci la meci.

                              Ne vedem anul viitor!
                              Multumim. Te mai asteptam !




                              Comentariu


                              • Felicitari organizatorilor. Un concurs reusit.

                                Comentariu


                                • Postat în original de Moise Viorel Vezi post
                                  Felicitari organizatorilor. Un concurs reusit.
                                  Multumim. Va mai asteptam!


                                  Comentariu


                                  • Salut. Gelu, crede-ma ca nu vreau polemici(mai ales ca apreciez efortul celor ce organizeaza
                                    si se implica, iar cu tine am incheiat disputele prieteneste) ci intotdeauna imbunatatirea conditiilor
                                    de joc si a timpilor de asteptare. Iti spun asta pt ca am estimat ca OPEN-ul cu 20 part.
                                    se putea termina la ora 17 (asa cu de fapt estimase si Costi intr-o discutie telefonica iar
                                    eu am putut veni la acest turneu din acest motiv (ar fi trebuit sa ajung la Ploiești cel tarziu
                                    la ora 20). Hai acum sa iti spun ca EU am terminat grupa superioara mai devreme decat toti
                                    pt ca am jucat ultimul meci la o masa libera si nu la M5 iar in eliminatorii in primul meci am
                                    avut bye(deci am asteptat pret de ?durata unui meci?). Din aceste motive meciul cu dl Zarinschi
                                    care a venit dinspre masa juriului, iar eu din tribuna l-am inceput la masa 11 indicata si de dansul
                                    (deci nimeni nu i-a spus ca joaca la masa 5) la aproape 3 ore(aproximativ pt ca chiar nu am tinut
                                    evidenta f. strict - dar exista pers care pot confirma ca m-am plans de durata asteptarii).
                                    Am mentionat ca OPEN+ putea fi mai bine gestionat pt. ca, parerea mea, locurile de clasament puteau
                                    fi departajare printr-un meci intre locurile 6 pt 11-12, 5 pt. 9-10, 4 pt 7-8, 3 pr 5-6 evitandu-se astfel o
                                    confruntare pt loc intre doi juc. din aceeasi grupa si se putea incepe si finala mai devreme chiar decat
                                    cea de la OPEN(deci alti timpi castigati)!
                                    Sa ne vedem sanatosi la un ?pahar? ...de vorba ...!

                                    Comentariu


                                    • Super turneu,super ospitalitate.sper ca si pe viitor sa se mai tina astfel de turnee tip open +.Poate chiar in August,la Brăila!

                                      Comentariu


                                      • si mie mi-a placut cum s-a desfasurat acest turneu, grupele au fost destul de echilibrate , organizatorii foarte primitori si amabili , ne-am simtit foarte bine , nu mai spun de open+ , super tenis de calitate, nota 10 organizatorilor !!!! vom reveni cu mare placere !!!!

                                        Comentariu


                                        • Postat în original de Corcoz Costin Vezi post
                                          Clasament Open

                                          1. Iancu George - Ploiești
                                          Felicitari, nea Georgica, se pare ca intineresti pe zi ce trece!

                                          Comentariu


                                          • Comentariu


                                            • Postat în original de Panait constantin Vezi post
                                              si mie mi-a placut cum s-a desfasurat acest turneu, grupele au fost destul de echilibrate , organizatorii foarte primitori si amabili , ne-am simtit foarte bine , nu mai spun de open+ , super tenis de calitate, nota 10 organizatorilor !!!! vom reveni cu mare placere !!!!

                                              Multumim. Va mai asteptam!

                                              Comentariu


                                              • Comentariu


                                                • Comentariu


                                                  • Comentariu

                                                    Who has read this thread:
                                                    Procesare...
                                                    X