Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Turneu "A" Focșani - Cupa PRO AKTIV - 21 mai 2016

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Turneu "A" Focșani - Cupa PRO AKTIV - 21 mai 2016

    LOCALITATEA: Focșani;
    DATA: Sâmbătă 21 MAI 2016;
    CATEGORII: Open + Avansați + OPEN Plus ;
    ORA DE ÎNCEPERE:
    08.00 - 09.15 – validare înscrieri, la 09.30 încep meciurile;
    SALA I: Sala Polivalentă, B-dul Unirii, nr. 12, Focșani;

    LOGISTICĂ: 20 mese (Butterfly, Joola,DONIC ) aprobate ITTF, mingi ***;
    SPAȚIU DE JOC: 960 mp, aer condiționat/încălzire;
    SUPRAFAȚA DE JOC:
    Sala Polivalentă: parchet stratificat pentru competiții;
    FACILITĂȚI: Vestiare, dușuri, garderobă;
    TAXA: adulți 35 Lei, copii 20 Lei, din care 2 Lei/participant vor fi transferați în contul AmaTur;
    Persoanele cu dizabilitati nu platesc taxa de participare.
    Se asigură apă plată la 2 litri, cafea, fructe;
    Pe toată durata competiției la sală va fi prezent un Echipaj de la Ambulanță.

    MATERIALE DE PREMIERE:
    Locul I: Cupă + medalie + diplomă
    Locul II: Cupă + medalie + diplomă
    Locurile III: Cupă + medalie + diplomă
    Locurile V - VIII: Medalie + diplomă


    ÎNSCRIEREA PARTICIPANŢILOR:
    - pe forum sau telefonic;
    - ultima înscriere vineri 20 mai 2016 , ora 19,00;
    - ultima retragere vineri 20 mai 2016 , ora 18,00;
    - orice înscriere/retragere ulterioară nu va fi luată în considerare;
    - absenții vor fi trecuți în clasament cu N - nemotivat;

    Important!

    SISTEMUL DE JOC:

    OPEN

    - SALA: Sala Polivalentă, B-dul Unirii, nr. 12, Focșani
    - Participă jucătorii cu MP mai mare sau egală cu 19 precum si jucatorii amatori cu MP <19 (care sunt rugați să-şi anunțe opțiunea la OPEN),
    - Număr maxim de participanţi: 48;
    - Se joacă în sistemul cel mai bun din 5 seturi (3/5);
    - Grupe inferioare de câte 4 jucători(două grupe pe masă) după regula şarpelui cu eventuale modificări funcţie de localităţi (locul 1 nu se schimbă) – se califică primii 4;
    - Capi de serie grupe inferioare – conform MP dată de clasamentul AmaTur la zi;
    - Grupe superioare de câte 4 jucători – se califică primii 2;
    - Capi de serie grupe superioare – conform rezultate grupe inferioare;
    - Schemă de joc - grupe superioare: ......;
    - Tablou eliminatoriu de 16 ;
    - Ordine favoriți eliminatorii – conform număr de ordine grupe superioare;
    - Locurile II se împart în două urne (partea inferioară, respectiv superioară a tabloului, astfel încât locurile 1 şi 2 dintr-o grupă superioară să nu se întâlnească decât în finală) şi vor fi trase la sorţi de către cel mai tânăr participant la turneul Open;

    AVANSAȚI:

    -SALA: Sala Polivalentă , B-dul Unirii, nr. 12, Focșani ;
    - Participă orice jucător amator cu MP mai mică de 19;
    - Număr maxim de participanţi: 96 ;
    - 12 mese
    - Se joacă în sistemul cel mai bun din 5 seturi (3/5);
    - Grupe inferioare de câte 4 jucatori(doua grupe pe masa) după regula şarpelui cu eventuale modificări funcţie de localităţi (locul 1 nu se schimbă) – se califică primii 4;
    - Capi de serie grupe inferioare – conform MP dată de clasamentul AmaTur la zi;
    - Grupe superioare de câte 4 jucători – se califică primii 2;
    - Capi de serie grupe superioare – conform rezultate grupe inferioare;
    - Schemă de joc - grupe superioare: .......;
    - Tablou eliminatoriu de 64;
    - Ordine favoriți eliminatorii – conform număr de ordine grupe superioare;
    - Locurile II se împart în două urne (partea inferioară, respectiv superioară a tabloului, astfel încât locurile 1 şi 2 dintr-o grupă superioară să nu se întâlnească decât în finală) şi vor fi trase la sorţi de către cel mai tânăr participant la turneul Avansati;

    OPEN PLUS

    - SALA: Sala Polivalentă, B-dul Unirii, nr. 12, Focșani
    - Participă jucători din Amatur , prioritate in functie de MP
    - Număr maxim de participanţi: 12 (10 + 2 wild card);
    - Se joacă în sistemul cel mai bun din 5 seturi (3/5);
    - Grupe inferioare de câte 6 jucători, după regula şarpelui cu eventuale modificări în funcţie de localităţi (locul 1 nu se schimbă) – se califică primii 2 in semifinale ; ceilalti joaca pentru clasamentul final (V-VIII si IX-XII)
    - Capi de serie grupe inferioare – conform MP dată de clasamentul AmaTur la zi;

    Pentru fluiditatea concursului schemele de joc și pozițiile din tabloul eliminatoriu vor fi trase la sorți în dimineața concursului de către cel mai tânăr participant la turneu.


    Finalele la Avansați și Open se transmit LiveText pe forum (Refresh la fiecare 15s).

    ORGANIZATORI AMATUR ROMANIA:
    -Corcoz Costin - tel. 0760.541 264;
    -Dumbravă Daniel - tel. 0723.385.534;


    PARTENERI:
    D.J.S.T. VRANCEA
    CSM 2007 Focsani
    Primaria Municipiului Focșani
    A.C.S. PRO AKTIV FOCSANI


    ECHIPAMENT:

    Dna. Irina și Dl. Gelu Popescu - SC Andro Gir SRL: unic importator XIOM și NITTAKU.



    www.tenismasa.ro
    Ultima editare de Corcoz Costin; 17.mai.2016, 13:00.

  • #2
    Clasament Avansati

    1. Spoiala Cristinel - Focsani
    2. Chetronie Liviu - Tecuci
    3 -- 4
    Barac Andreea - Braila
    Lazar Vasile - Pufesti
    5 -- 8
    Jalba Vlad - Iasi
    Valeanu Vlad - Bacau
    Valeanu Cosmin - Bacau
    Buruiana Mihai - Marasesti
    9 -- 16
    Sofian Corneliu - Suceava
    Stoica Sandel - Focsani
    Dodu Costica - Focsani
    Simulescu Adrian - Focsani
    Hogas Flaviu Alexandru - Barlad
    Dardala Catalin - Focsani
    Antohe Viorel - Focsani
    Ciortescu Cristi - Iasi
    17 -- 32
    Mitrea Silviu - Navodari
    Nicola Marian - Constanta
    Ursulescu Ioan - Bacau
    Samoila Ion - Babadag
    Baceanu Constantin - Buzau
    Danila Mihai - Focsani
    Lovin Eusebiu - Comanesti
    Munteanu Stefan Alin - Ramnicu Sarat
    Munteanu Constantin - Ramnicu Sarat
    Dinicescu Ion - Pitesti
    Tofan Marius - Constanta
    Carata Catalin - Tulcea
    Codreanu Laurentiu - Buzau
    Iordachi Adrian - Adjud
    Serban Liviu - Onesti
    Luca Octavian - Tulcea
    33 -- 44
    Gaitan Tiberiu - Braila
    Solcan Florin - Constanta
    Peiu Cosmin - Babadag
    Braniste George - Bacau
    Socaci Sorin - Panciu
    Pinzar Alin - Suceava
    Coclea Ionel - Braila
    Panait Constantin - Mizil
    Petcu Doru Eduard - Barlad
    Dumbrava Ovidiu - Focsani
    Mocanu Ionut - Galati
    Ticu Mihai - Focsani
    45 -- 46 2v gr.sup.
    Anton Dragos - Focsani
    Cuna Gheorghe - Buzau
    47 -- 66 1v gr.sup.
    Stanciu Stelian - Calarasi
    Lucic Corneliu - Suceava
    Panait Adrian - Braila
    Hanganu George - Focsani
    Stolearenco Igor - Galati
    Pralea Marius - Botosani
    Oancea Vasile - Buzau
    Bodea Vasile - Panciu
    Cristofor Razvan - Moinesti
    Moise Viorel - Braila
    Vasiloiu Mihai - Focsani
    Rosoga Ana - Constanta
    Acriva Marian - Mizil
    Preda Sile - Focsani
    Necula Nastase - Focsani
    Botezatu Nicusor - Focsani
    Cherciu Dorin - Focsani
    Oanes Gabriel - Focsani
    Sava Paul - Constanta
    Tache Bogdan - Adjud
    67 -- 88 0v gr.sup.
    Budescu Marian - Galati
    Neculai Radu - Focsani
    Mocanu Delia - Galati
    Avram Matei - Barcea
    Sava Sinel - Focsani
    Socaci Marian - Braila
    Bejan Alexandru - Tecuci
    Manea Dorinel - Tecuci
    Lazar Ionel - Pufesti
    Tirdea Ionut - Tecuci
    Iosif Radu - Barlad
    Sandulache Corneliu - Certesti
    Stinga Ovidiu - Tecuci
    Pralea Horia Serban - Botosani
    Dobre Neculai - Focsani
    Hotescu Laurentiu - Focsani
    Mihu Marian - Focsani
    Agafitei Valentin - Odobesti
    Neagu Rares - Brasov
    Graur Robert - Focsani
    Mega Daniel - Focsani

    Novac Marian - Focsani ABSENT NEMOTIVAT
    Sabo Ciprian - Focsani ABSENT NEMOTIVAT

    Clasament Open

    1. Iancu George - Ploiesti
    2. Ditu Daniel - Onesti
    3 -- 4
    Ticu Dorin - Bacau
    Grosan Nicu - Piatra Neamt
    5 -- 8
    Zarinschi Catalin - Galati
    Dumbrava Daniel - Focsani
    Vlase Gheorghe - Slobozia
    Chiscop Bogdan - Galati
    9 -- 10
    Pizlaru Ionel - Focsani
    Barsa Ioan - Moinesti
    11 -- 17 1v gr.sup.
    Rojnita Sebastian - Bacau
    Vladoiu Gelu - Brasov
    Bulubasa Nicusor - Comanesti
    Pintilie Nela - Galati
    Manea Mihaita - Tulcea
    Gherasim Iulian - Tulcea
    Ciornulet Cosmin - Marasesti
    18 -- 20 0v gr.sup.
    Corocaescu Cristian - Suceava
    Munteanu Octavian - Tecuci
    Damian Ioana - Barlad


    La OPEN+:

    1. Roman Iulian
    2. Petrescu Liviu
    3. Enciu Alexandru
    4. Stanciu Alin

    5. Vasilache Sebastian
    6. Lukasz Klimas
    7. Neagu Mircea
    8. Calin Mihai

    9. Bularda Iulian
    10. Ion Marius
    11. Wischeg Robert
    12. Corcoz Costin


    Informații utile:

    CAZARE:

    1.Hotel Pandora Sport http://pandorasport.ro/
    2.Pensiunea Monte Carlo - 0730. 098 .312
    http://www.montecarlodiverti.ro/caza...nte-carlo.html
    3. Hotel Vrancea http://www.hotel-vrancea.ro/
    4. Hotel Unirea http://www.hotelunireafocsani.ro/
    5. Pensiunea Dana http://www.pensiunidana.ro/
    6. Hotel RIX http://rixrooms.ro/
    7. Pensiunea Sara http://pensiuneasara.eu/


    Câteva poze cu Sala Polivalentă:



    Aranjare sală:

    Ultima editare de Corcoz Costin; 27.iun.2016, 23:48.

    Comentariu


    • #3
      Rezervat Inscrieri/Clasament :


      Inscrieri Avansati - on 20.05.2016 at 16:57:51

      1. Ciortescu Cristi, Iasi, 149 - 18,32 - A
      2. Sofian Corneliu, Suceava, 162 - 18,18 - AW
      3. Valeanu Cosmin, Bacau, 249 - 17,58 - AJ
      4. Marola Dan, Bacau, 205 - 17,53 - A
      5. Chetronie Liviu, Tecuci, 290 - 17,5 - A
      6. Peiu Cosmin, Babadag, 322 - 17,5 - A
      7. Gaitan Tiberiu, Braila, 192 - 17,33 - AW
      8. Spoiala Cristinel, Focsani, 245 - 17,16 - A
      9. Ursulescu Ioan, Bacau, 216 - 16,78 - AW
      10. Samoila Ion, Babadag, 303 - 16,17 - A
      11. Nicola Marian, Constanta, 196 - 15,89 - A
      12. Valeanu Vlad, Bacau, 362 - 15,83 - A
      13. Stanciu Stelian, Calarasi, 323 - 15,63 - A
      14. Dinicescu Ion, Pitesti, 416 - 15,58 - AW
      15. Braniste George, Bacau, 339 - 15,3 - A
      16. Mitrea Silviu, Navodari, 580 - 14,95 - A
      17. Mocanu Delia, Galati, 818 - 14,92 - AJF
      18. Solcan Florin, Constanta, 281 - 14,43 - A
      19. Socaci Sorin, Panciu, 409 - 14,3 - A
      20. Serban Liviu, Onesti, 381 - 14,13 - A
      21. Lucic Corneliu, Suceava, 330 - 14,05 - AHW
      22. Anton Dragos, Focsani, 282 - 13,89 - A
      23. Dodu Costica, Focsani, 382 - 13,68 - A
      24. Cuna Gheorghe, Buzau, 640 - 13,5 - A
      25. Iordachi Adrian, Adjud, 562 - 12,94 - A
      26. Stoica Sandel, Focsani, 784 - 12,9 - A
      27. Necula Nastase, Focsani, 1853 - 12,75 - A
      28. Oancea Vasile, Buzau, 623 - 12,59 - A
      29. Barac Andreea, Braila, 600 - 12,5 - AF
      30. Bodea Vasile, Panciu, 757 - 12,33 - A
      31. Pinzar Alin, Suceava, 429 - 12,23 - A
      32. Antohe Viorel, Focsani, 1712 - 12 - A
      33. Panait Adrian, Braila, 422 - 11,5 - AW
      34. Hanganu George, Focsani, 433 - 11,5 - A
      35. Lazar Vasile, Pufesti, 1088 - 11,5 - A
      36. Hogas Flaviu Alexandru, Barlad, 1503 - 11,5 - A
      37. Baceanu Constantin, Buzau, 573 - 11,38 - A
      38. Stolearenco Igor, Galati, 454 - 11,28 - A
      39. Tofan Marius, Constanta, 1228 - 11 - AJ
      40. Buruiana Mihai, Marasesti, 1960 - 10,75 - A
      41. Lovin Eusebiu, Comanesti, 626 - 10,72 - A
      42. Panait Constantin, Mizil, 621 - 10,46 - A
      43. Pralea Marius, Botosani, 549 - 10,29 - A
      44. Coclea Ionel, Braila, 595 - 9,94 - A
      45. Munteanu Constantin, Ramnicu Sarat, 1104 - 9,81 - A
      46. Budescu Marian, Galati, 557 - 9,63 - A
      47. Avram Matei, Barcea, 1057 - 9,25 - A
      48. Luca Octavian, Tulcea, 1042 - 9 - A
      49. Sandulache Corneliu, Certesti, 2099 - 8,75 - A
      50. Dumbrava Ovidiu, Focsani, 2101 - 8,75 - A
      51. Simulescu Adrian, Focsani, 2102 - 8,75 - A
      52. Vasiloiu Mihai, Focsani, 1196 - 8,58 - A
      53. Neculai Radu, Focsani, 684 - 8,14 - A
      54. Preda Sile, Focsani, 1393 - 8 - A
      55. Cristofor Razvan, Moinesti, 760 - 7,97 - A
      56. Cherciu Dorin, Focsani, 2180 - 7,75 - A
      57. Munteanu Stefan Alin, Ramnicu Sarat, 1269 - 7,5 - AJ
      58. Petcu Doru Eduard, Barlad, 1343 - 7,25 - A
      59. Carata Catalin, Tulcea, 843 - 7,04 - A
      60. Sava Sinel, Focsani, 1172 - 6,81 - A
      61. Rosoga Ana, Constanta, 1216 - 6,25 - AF
      62. Manea Dorinel, Tecuci, 1577 - 6,25 - A
      63. Moise Viorel, Braila, 851 - 6,1 - AW
      64. Acriva Marian, Mizil, 1257 - 6,06 - A
      65. Socaci Marian, Braila, 1490 - 5,83 - A
      66. Bejan Alexandru, Tecuci, 1530 - 5,75 - A
      67. Botezatu Nicusor, Focsani, 2134 - 4,75 - A
      68. Dobre Neculai, Focsani, 2505 - 4,75 - A
      69. Lazar Ionel, Pufesti, 1835 - 4,63 - A
      70. Iosif Radu, Barlad, 1978 - 4,5 - A
      71. Tirdea Ionut, Tecuci, 1838 - 3,58 - A
      72. Stinga Ovidiu, Tecuci, 2137 - 3,5 - A
      73. Pralea Horia Serban, Botosani, 2406 - 2 - A
      74. Codreanu Laurentiu, Buzau, 2075 - 0 - A
      75. Mocanu Ionut, Galati, 2350 - 0 - A
      76. Hotescu Laurentiu, Focsani, 3076 - 0 - A
      77. Danila Mihai, Focsani, 3407 - 0 - A
      78. Dardala Catalin, Focsani, 4000 - -
      79. Ticu Mihai, Focsani, 4001 - -
      80. Oanes Gabriel, Focsani, 4002 - -
      81. Mihu Marian, Focsani, 4003 - -
      82. Sabo Ciprian, Focsani, 4005 - -
      83. Agafitei Valentin, Odobesti, 4006 - -
      84. Jalba Vlad, Iasi, 4007 - -
      85. Neagu Rares, Brasov, 4009 - -
      86. Toader Ionut, Focsani, 4010 - -
      87. Sava Paul, Constanta, 4011 - -
      88. Novac Marian, Focsani, 4012 - -
      89. Graur Robert, Focsani, 4013 - -
      90. Tache Bogdan, Adjud, 4014 - -




      MT = 17.38
      P = MT+3 = 20
      Loc 1 = P+9 = 29 puncte


      Inscrieri Open - on 20.05.2016 at 16:56:56

      1. Wischegg Robert, Galati, 17 - 28,11 - O
      2. Iancu George, Ploiesti, 28 - 27,61 - OW
      3. Dumbrava Daniel, Focsani, 91 - 24,98 - OW
      4. Pizlaru Ionel, Focsani, 66 - 24,33 - O
      5. Vlase Gheorghe, Slobozia, 82 - 23,5 - O
      6. Chiscop Bogdan, Galati, 63 - 23,34 - O
      7. Zarinschi Catalin, Galati, 75 - 22,34 - O
      8. Grosan Nicu, Piatra Neamt, 142 - 22,33 - O
      9. Ticu Dorin, Bacau, 98 - 21,6 - O
      10. Rojnita Sebastian, Bacau, 110 - 21,18 - O
      11. Manea Mihaita, Tulcea, 287 - 21,17 - O
      12. Barsa Ioan, Moinesti, 288 - 21,13 - O
      13. Maresi Ion, Focsani, 457 - 20,67 - O
      14. Ditu Daniel, Onesti, 449 - 20,58 - O
      15. Iordaniu Aurel, Panciu, 720 - 20,44 - O
      16. Pintilie Nela, Galati, 203 - 20,38 - OLF
      17. Munteanu Octavian, Tecuci, 181 - 19,65 - OW
      18. Vladoiu Gelu, Brasov, 129 - 19,14 - OW
      19. Bulubasa Nicusor, Comanesti, 182 - 19,1 - O
      20. Corocaescu Cristian, Suceava, 131 - 19 - O
      21. Ciornulet Cosmin, Marasesti, 1278 - 17 - A
      22. Gherasim Iulian, Tulcea, 516 - 12,09 - A
      23. Damian Ioana, Barlad, 826 - 11,92 - AF




      MT = 23,16
      P = MT+1 = 24
      Loc 1 = P+11 = 35 puncte



      Inscrieri OPEN + - on 04.05.2016 at 19:07:13

      1. Roman Iulian, Brasov, 52 - 40,21 - OL
      2. Lukasz Klimas, Ploiesti, 1 - 37,85 - O
      3. Enciu Alexandru, Slobozia, 3 - 35,98 - OL
      4. Calin Mihai, Barlad, 71 - 35,54 - OL
      5. Giol Mihai, Braila, 21 - 34,08 - O
      6. Petrescu Liviu, Pitesti, 7 - 33,85 - OW
      7. Stanciu Alin, Calarasi, 31 - 33,25 - O
      8. Vasilache Sebastian, Iasi, 673 - 32,25 - O
      9. Corcoz Costin, Focsani, 19 - 31,75 - OL
      10. Neagu Mircea, Constanta, 9 - 31,11 - O
      11. Ion Marius, Braila, 12 - 31 - O
      12. Bularda Iulian, Barlad, 94 - 29,19 - OL



      MT = 35,08
      Ultima editare de Corcoz Costin; 20.mai.2016, 15:58.

      Comentariu


      • #4
        Visan Bogdan, Targoviste, Avansati.

        Comentariu


        • #5
          Vladoiu Gelu...bv...open
          Roman Iulian...bv...open+
          Hobby: Motoare si ski !
          http://www.youtube.com/watch?v=dyNpInTHl2Y

          Comentariu


          • #6
            Pantru avansati din Focsani: Cherciu Dorin,Dardala Catalin, Ticu Mihai
            Pentru Open: Dumbrava Daniel , Pizlaru Ionel

            Comentariu


            • #7
              Din Braila la avansati :
              Rares Constantinescu
              Panait Adrian

              Comentariu


              • #8
                Munteanu Octavian Tecuci open
                Stiga Clipper Butterfly Tenergy 64 Yasaka Antipower

                Comentariu


                • #9
                  De la Focsani, la Avansati : Spoiala Cristinel si Hanganu George

                  Comentariu


                  • #10
                    Din Braila la Open +:Ion Marius

                    Comentariu


                    • #11
                      La Open + :
                      din Barlad , Bularda Iulian si Calin Mihai
                      din Iasi , Vasilache Sebastian

                      Comentariu


                      • #12
                        Neculai Radu la Avansati. Multumesc!
                        FH: Yasaka RAKZA 7 Soft
                        BLADE: Timo Boll ZLF
                        BH: Tenergy 05 FX

                        Comentariu


                        • #13
                          Din Barlad la avansati Petcu Doru Eduard

                          Comentariu


                          • #14
                            Parnica Leonid - open

                            Comentariu


                            • #15
                              Marola Dan-Bacau-Avansati

                              Comentariu

                              Cine a citit topicul
                              Procesare...
                              X