Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Turneu A "Cupa Primaverii" Lugoj, editia a VII-a, 21.05.2015, I+A+O+copii

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Vali mai bine îmi luai fata de paleta și era mai mică paguba��, ?i doresc și eu "fericitului" ce ?i dorești tu x 10��
    FH DHS H3 NEO NEAGRA​ - CLONEL SDC XuXin Edition - BH DHS H3 NEO ROSIE​ Sistemu-i carnivor, se pregăteşte să te consume, doar că regimu-i vegan, tre să fiarbă legume!!!

    Comentariu


    • Mai am si eu o erata:
      Belgun Ionut, la incepatori, grupe superioare. Am abandonat dupa primul meci, deci scorurile nu cred ca sunt corecte in acest caz.
      Motivul abandonului este ora la care s-a ajuns sa joc primul meci din superioare: aprox. 15:30. In conditiile in care am ajuns la sala la 8:30... Sunt uimit de pasiunea celor care
      se declara foarte multumiti de organizare, insa a juca de dimineata pana seara nu mi se pare normal.

      Comentariu


      • Postat în original de Ionutzxy Vezi post
        Mai am si eu o erata:
        Belgun Ionut, la incepatori, grupe superioare. Am abandonat dupa primul meci, deci scorurile nu cred ca sunt corecte in acest caz.
        Motivul abandonului este ora la care s-a ajuns sa joc primul meci din superioare: aprox. 15:30. In conditiile in care am ajuns la sala la 8:30... Sunt uimit de pasiunea celor care
        se declara foarte multumiti de organizare, insa a juca de dimineata pana seara nu mi se pare normal.
        Asa-i Ionut a tinut destul de mult turneul. Eu unul sunt obisnuit cu turnee lungi, obositoare, dar multi nu sunt. Credca pe viitor trebuie regandit sistemul pentru evitarea turneelor epuizante.... Intradevar nu toti au conditia fizica, nervii necesari, pshicul bun sa reziste pana la sfarsit. Majoritatea turneelor intampina astfel de probleme.. nu credca am mai terminat un turneu mai repede de ora 8 seara. Nu vreau sa iau apararea la organizatori ( sunt convins ca isi dau toata silinta sa termine in timp util turneul si sa fie toata lumea multumita ) dar vina nu este 100% la organizatori - parerea mea personala doar.

        Comentariu


        • Un turneu frumos
          Felicitari Lugoj

          Comentariu


          • Postat în original de Ionutzxy Vezi post
            Mai am si eu o erata:
            Belgun Ionut, la incepatori, grupe superioare. Am abandonat dupa primul meci, deci scorurile nu cred ca sunt corecte in acest caz.
            Motivul abandonului este ora la care s-a ajuns sa joc primul meci din superioare: aprox. 15:30. In conditiile in care am ajuns la sala la 8:30... Sunt uimit de pasiunea celor care
            se declara foarte multumiti de organizare, insa a juca de dimineata pana seara nu mi se pare normal.
            Te-am cautat in clasament. Ai o participare la un turneu B in 2015 iar in 2016 acesta a fost primul turneu. Tind sa cred ca nu esti obisnuit cu sistemul de joc din Amatur. Daca nu exista intarzierea de dimineata, ai fi jucat, probabil, pe la 3 fara un sfert. Asta-i sistemul Amatur - foarte bun, dobandit in experienta de peste 10 ani a circuitului - unde, in superioare, se joaca doua grupe pe masa. Si daca esti in a doua grupa si joci al doilea meci, da, ai putin mai mult de asteptat. Mi-am asumat intarzierea de dimineata dar, apoi, cred ca a fost un turneu fluent, fara timpi morti.
            Fac si un rezumat al turneului:
            - categoria copii - s-a terminat la ora 16:37 (s-a jucat in sistem amatur, 3 grupe inferioare de 6, 4 grupe superioare de 3, tablou complet de 8 in eliminatorii+finala mica)
            - categoria incepatori - s-a terminat la ora 19:32 (4 grupe inferioare incomplete de 6, 4 grupe superioare de 4, tablou complet de 8 in eliminatorii+finala mica)
            - categoria avansati - s-a terminat la ora 21:10 (8 grupe inferioare de 6, 8 grupe superioare de 4, tablou complet de 16 in eliminatorii)
            - categoria open - s-a terminat la ora 23:55 (7 grupe inferioare de 6, 7 grupe superioare de 4, tablou de 16 cu 2 bye-uri+finala mica)
            * existand categoria "incepatori" era normal ca la "avansati" sa existe meciuri mult mai echilibrate.

            Comentariu


            • Postat în original de Kralizec Vezi post
              Te-am cautat in clasament. Ai o participare la un turneu B in 2015 iar in 2016 acesta a fost primul turneu. Tind sa cred ca nu esti obisnuit cu sistemul de joc din Amatur. Daca nu exista intarzierea de dimineata, ai fi jucat, probabil, pe la 3 fara un sfert. Asta-i sistemul Amatur - foarte bun, dobandit in experienta de peste 10 ani a circuitului - unde, in superioare, se joaca doua grupe pe masa. Si daca esti in a doua grupa si joci al doilea meci, da, ai putin mai mult de asteptat. Mi-am asumat intarzierea de dimineata dar, apoi, cred ca a fost un turneu fluent, fara timpi morti.
              Fac si un rezumat al turneului:
              - categoria copii - s-a terminat la ora 16:37 (s-a jucat in sistem amatur, 3 grupe inferioare de 6, 4 grupe superioare de 3, tablou complet de 8 in eliminatorii+finala mica)
              - categoria incepatori - s-a terminat la ora 19:32 (4 grupe inferioare incomplete de 6, 4 grupe superioare de 4, tablou complet de 8 in eliminatorii+finala mica)
              - categoria avansati - s-a terminat la ora 21:10 (8 grupe inferioare de 6, 8 grupe superioare de 4, tablou complet de 16 in eliminatorii)
              - categoria open - s-a terminat la ora 23:55 (7 grupe inferioare de 6, 7 grupe superioare de 4, tablou de 16 cu 2 bye-uri+finala mica)
              * existand categoria "incepatori" era normal ca la "avansati" sa existe meciuri mult mai echilibrate.
              Nu cred ca era necesar sa ma cauti in clasament ca sa justifici 11 ore de turneu ca un lucru normal. Dar atunci iti mai zic ceva. Ultimul meu turneu a fost la Dumbravita si a avut tot atatea categorii ca si acesta (intr-adevar ceva mai putini jucatori), s-a jucat pe 6 mese si s-a terminat la o ora foarte decenta. Deci se poate. Astea sunt scuze care nu isi au rostul. Chiar crezi ca sunt singurul caruia nu ii convine acest lucru?
              Dupa ce am terminat grupa inferioara au mai trecut 2 ore pana a terminat si ultima grupa de la categorie! Nu prea inteleg acest lucru dar se putea rezolva simplu prin mutarea unor jocuri la alte mese libere. Si au fost tot timpul mese libere. Chiar si in superioare.
              Nu vrea sa iei asta ca pe un atac, inteleg ca este foarte greu sa organizezi un turneu, dar nu da vina pe mine. Daca doresti sa imbunatatesti pe viitor ceva, bine, daca nu, considera-ma o exceptie.

              Comentariu


              • Nu vreau sa intru intr-o polemica cu tine. S-a jucat si pe mai multe mese. Critica constructiva e intotdeauna binevenita. Dar niciodata n-o sa poti multumi pe toata lumea. Unii vor sa joace mai putin, altii mai mult. Unii organizatori prefera un anumit tip de grupe, altii altele. Te invit la o cafea/bere si dezbatem, daca vrei .

                Comentariu


                • Postat în original de Ionutzxy Vezi post
                  Nu cred ca era necesar sa ma cauti in clasament ca sa justifici 11 ore de turneu ca un lucru normal. Dar atunci iti mai zic ceva. Ultimul meu turneu a fost la Dumbravita si a avut tot atatea categorii ca si acesta (intr-adevar ceva mai putini jucatori), s-a jucat pe 6 mese si s-a terminat la o ora foarte decenta. Deci se poate. Astea sunt scuze care nu isi au rostul. Chiar crezi ca sunt singurul caruia nu ii convine acest lucru?
                  Dupa ce am terminat grupa inferioara au mai trecut 2 ore pana a terminat si ultima grupa de la categorie! Nu prea inteleg acest lucru dar se putea rezolva simplu prin mutarea unor jocuri la alte mese libere. Si au fost tot timpul mese libere. Chiar si in superioare.
                  Nu vrea sa iei asta ca pe un atac, inteleg ca este foarte greu sa organizezi un turneu, dar nu da vina pe mine. Daca doresti sa imbunatatesti pe viitor ceva, bine, daca nu, considera-ma o exceptie.

                  buna seara ,

                  A fost un Turneu reusit pana la urma , cu multe meciuri frumoase si destul de grele ...am citit comentariile in legatura cu organizatorii , eu imi voi spune parerea care de fiecare participare de a mea , sau intamplat aceasi problema ...si aici trebuie sa mai tinem cont si de grupa respectiva sau mai bine zis jucatorii , care nu vor sa joace pe alta masa de cat pe cea care a inceput grupa...si atunci trebuie sa specific ca aici mai este si gresala jucatoriilor si nu tine de organizatori...sper sa nu fiu inteleasa gresita...apoi numai zic ca noi facem sute de KM si altii din apropiere intarzie ( aici nu a fost cazul ) in rest felicitari organizatoriilor care a pus suflet ca sa ne simtim noi..si sa ne mai miscam dupa o saptamana de lucru...Felicitari castigatoriior ....Fam. Ignat si d-lui Claudiu.

                  Comentariu


                  • Postat în original de Kralizec Vezi post
                    Clasament Incepatori

                    1. Sava Ioan - Orastie
                    2. Docea Beniamin - Aiud
                    3 -- 4
                    Gavrilovici Timotei - Caransebeș
                    Morariu Marius - Sibiu
                    5 -- 8
                    Fekete Istvan - Arad
                    Domanyek Alexandru - Lugoj
                    Jeler Nicolae - Orastie
                    Lascu Marius - Dumbravita
                    9 -- 12 1v gr.sup.
                    Postelnicu Mihai - Deva
                    Faur Lucian - Jimbolia
                    Glavan Radu - Timișoara
                    Penescu Lusu - Lugoj
                    13 -- 16 0v gr.sup.
                    Pralea Constantin - Alba Iulia
                    Vela Gabriel - Caransebeș
                    Belgun Ionut - Timișoara
                    Tamsa Titus - Resita
                    17 -- 1v gr.inf.
                    Chivari Sebastian - Arad
                    18 -- 21 0v gr.inf.
                    Matusan Florin - Timișoara
                    Sebesten Ervin - Lugoj
                    Dabucean Dalin - Lugoj
                    Banu Florentin - Timișoara
                    Ionut, (Belgun) tu te-ai plans in prima faza ca scorul nu este corect referitor la tine care ai abandonat in grupa superioara. Eu vad aici in clasament ca este corect, avand in vedere ca nu mai conteaza ce ai facut pana la abandon, sau mai concret daca abandonezi intr-o faza ramai cu zero victorii pe linie (superioare), indiferent de motivul abandonului.

                    In alta ordine de idei vad ca la 19 s-a jucat finala la incepatori. Apai n-ai fost sa vezi finale la 3 dimineata))
                    Ultima editare de GeluBv; 23.mai.2016, 18:39.
                    Hobby: Motoare si ski !
                    http://www.youtube.com/watch?v=dyNpInTHl2Y

                    Comentariu


                    • Postat în original de GeluBv Vezi post
                      Ionut, (Belgun) tu te-ai plans in prima faza ca scorul nu este corect referitor la tine care ai abandonat in grupa superioara. Eu vad aici in clasament ca este corect, avand in vedere ca nu mai conteaza ce ai facut pana la abandon, sau mai concret daca abandonezi intr-o faza ramai cu zero victorii pe linie (superioare), indiferent de motivul abandonului.

                      In alta ordine de idei vad ca la 19 s-a jucat finala la incepatori. Apai n-ai fost sa vezi finale la 3 dimineata))
                      Cam asa-i Gelu... inca nu a fost uns cu alifii dar niciodata nu-i prea tarziu. Oricum trebuie sa apreciem sa zicem intr-un fel ca suntem destul de "tari" ( pe langa faptul ca suntem amatori, se permite orice fel de paleta, unii chiar sunt mai greoi "cu burta" , unii sunt destul de in varsta ) suntem caliti si jucam pana la capat. Sa nu uitam ca nici unde nu se joaca atat de mult ca si noi, la ore asa inainte, atat de multe meciuri.. ma mir uneori cum rezistam. Totusi suntem Amatori pana la urma asta-i spirtul care domina pana la urma de "Amaturist" ( luptator pana la ultima minge, pana dupa ora 0:00 daca este cazul ). Sa auzim numai de bine, si la mai multe redbuluri pentru fiecare si vitamine sa rezistam.

                      PS : Nu condamn parerea lui Ionut ca ar putea tine si mai putin aceste turnee maraton, dar repet nu este vina 100% la organizatori, cum a spus si Rodica ar putea unii sa accepte sa fluidizeze jocul jucand pe alte mese dar acum fiecare are drept sa-si termine grupa unde a inceput. Poate se gasesc pe viitor solutii mai bune, sa se fluidezeze jocul, si sa se evite mai mult timpii morti si sa se termine in timp util turneul.

                      PS2 : Vali daca cumva sti numele hotului ai putea fi de mare ajutor sa o faci public cu numele individ-ului/-ei ca sa stim pe viitor de cine sa ne referim. Numai bine
                      Ultima editare de victor.arad; 23.mai.2016, 23:18.

                      Comentariu


                      • Postat în original de victor.arad Vezi post

                        PS2 : Vali daca cumva sti numele hotului ai putea fi de mare ajutor sa o faci public cu numele individ-ului/-ei ca sa stim pe viitor de cine sa ne referim. Numai bine
                        Daca as fi sigur cine e nu ar trebui sa ne facem griji pentru viitor. Doar el ar trebui sa isi aleaga alt sport )

                        - - - Actualizat - - -

                        Postat în original de eres01 Vezi post
                        Vali mai bine îmi luai fata de paleta și era mai mică paguba��, ?i doresc și eu "fericitului" ce ?i dorești tu x 10��
                        Taci! Nu mai rasuci cutitul in rana))))

                        - - - Actualizat - - -

                        Nu mai m-am dus nici la turneu la Novisad de nervi. Ii suceam gatu ca la pui. Mai bine sa nu stiu cine e )
                        Blade DHS PG 2
                        FH: DHS Hurricane 3
                        BH: Stiga Airoc Astro M

                        Comentariu


                        • Am ramas dator cu premierea de la open.


                          Comentariu


                          • Postat în original de Kralizec Vezi post
                            ...
                            S-au gasit in sala un prosop, vreo doua tricouri si tot vreo doua perechi de pantaloni scurti. Inainte de a-i spala si a merge cu ei in piata, rugam pierzatorii sa ma contacteze pentru a-i recupera .
                            S-a revendicat un singur tricou...

                            Comentariu

                            Who has read this thread:
                            Procesare...
                            X