Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Turneu A "Cupa Primaverii" Lugoj, editia a VII-a, 21.05.2015, I+A+O+copii

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Turneu A "Cupa Primaverii" Lugoj, editia a VII-a, 21.05.2015, I+A+O+copii

    Denumirea turneului:Turneu A „Cupa Primaverii” editia a VII-a
    Categoria turneului: "A", Incepatori+Avansati+Open+Copii
    Localitatea: Lugoj (jud. Timis)
    Locatia: Sala sporturilor Lavinia Milosovici
    str. Caransebesului (langa Lidl), Lugoj
    GPS: https://www.google.ro/maps/place/45%...!3m1!1s0x0:0x0
    Data: 21 mai 2015, sambata
    Numar maxim de mese: pana la 16, ITTF (in functie de numarul de participanti)


    Ora de incepere turneu: 9:30
    - 08:00 deschiderea salii
    - 08:00 - 09:15 incalzire
    - 08:30 - 09:00 confirmarea participantilor
    - 09:25 anuntarea grupelor


    I. Categoria "Copii"
    - poate participa orice jucator cu varsta maxima de 14 ani;
    - ORA INCEPERE MECIURI: 09:30
    - grupe inferioare, superioare, tablou eliminatorii, finala mica, finala mare.

    II. Categoria "Incepatori"
    - poate participa orice jucator cu media mai mica de 12 din clasamentul Amatur la zi;
    - ORA INCEPERE MECIURI: 09:30
    - grupe inferioare, superioare, tablou eliminatorii, finala mica, finala mare.

    III. Categoria "Avansati"
    - poate participa orice jucator cu media mai mica de 19 din clasamentul Amatur la zi;
    - ORA INCEPERE MECIURI: 09:30
    - grupe inferioare, superioare, tablou eliminatorii, finala mica, finala mare.

    - Numar maxim de jucatori la Copii+Incepatori+Amatori: 96 (vom face impartirea in functie de numarul de inscrisi).


    IV. Categoria "Open"
    - poate participa orice jucator cu media peste 19 din clasamentul Amatur la zi;
    - ORA INCEPERE MECIURI: 14:00
    - numar maxim de jucatori: 48
    - grupe inferioare, superioare, tablou eliminatorii, finala mica, finala mare.


    Taxa de participare: 25 ron adulti, 15 ron copii.
    Persoanele cu dizabilitati nu platesc taxa de participare.


    Se asigura:
    - apa plata;
    - cafea, ceai, ciocolata calda;
    - sandwich;
    - mingi de joc: Andro PX.


    Material de premiere: Cupe si medalii pentru locurile 1-3 (se joaca finala mica) + diplome la toate cele trei categorii.


    Taxa de 2 ron/adult, 1 ron/copil se va achita catre Amatur.


    Inscrierea participantilor: pe forum sau telefonic
    Organizatori: Cristian Ignat, telefon 0744.59.88.84 si Vela Claudiu

  • #2
    Inscrieri Open - on 20.05.2016 at 22:51:51

    1. Roman Bogdan, Arad, 4 - 33,59 - O
    2. Sicoe Rodica, Cugir, 6 - 33,05 - OF
    3. Balog Andreea, Arad, 22 - 29,84 - OF
    4. Avram Victor, Arad, 26 - 27,89 - O
    5. Sorescu Deian, Resita, 35 - 33,94 - O
    6. Daneliuc Gabi, Sibiu, 37 - 25,77 - O
    7. Birtalan Robert, Oradea, 55 - 23,9 - O
    8. Put Gabriel, Oravita, 59 - 26,17 - O
    9. Kaposta Victor, Arad, 72 - 21,92 - O
    10. Sufletel Radu, Alba Iulia, 76 - 26,14 - OL
    11. Gheorghe Nicu, Drobeta Tr Severin, 89 - 22,57 - OW
    12. Andone Claudiu, Cugir, 99 - 27,47 - O
    13. Curut Gabriel, Timisoara, 104 - 22,2 - O
    14. Balogh Attila, Oradea, 112 - 22,44 - O
    15. Spatariu Daniel, Arad, 113 - 22,03 - O
    16. Cotca Dacian, Oradea, 114 - 20,14 - O
    17. Mihalescu Dinu, Timisoara, 116 - 21,8 - O
    18. Creinicean Liviu, Oravita, 122 - 21,14 - O
    19. Stancu Tiberiu, Deva, 159 - 22,84 - OW
    20. Prundaru Horia, Arad, 235 - 24,11 - O
    21. Verdet Adrian, Oravita, 253 - 21,54 - O
    22. Boata Edgar, Arad, 254 - 19,34 - O
    23. Matei Dumitru, Deva, 271 - 15,13 - AW
    24. Budes Alin, Timisoara, 343 - 20,71 - O
    25. Pavel Calin, Hunedoara, 386 - 19,64 - O
    26. Crisanov Aurel, Timisoara, 443 - 21,17 - O
    27. Boru Lucian, Timisoara, 477 - 22,2 - O
    28. Saceleanu Bogdan, Targu Jiu, 636 - 20,5 - O
    29. Popet Doru, Timisoara, 690 - 20,75 - O
    30. Mitrache Simion, Timisoara, 748 - 16,19 - A
    31. Balint Andreea, Dumbravita, 763 - 19,25 - OF
    32. Munteanu Constantin, Resita, 790 - 13,55 - A
    33. Ciucioiu Dorin, Timisoara, 800 - 15,55 - A
    34. Deak Valentin, Sebis, 1012 - 12,06 - A
    35. Paladuta Victor, Timisoara, 1039 - 13,25 - A
    36. Parvu Nicolae, Resita, 1312 - 20,75 - O
    37. Pod Adrian, Lugoj, 1316 - 13,13 - A
    38. Butnariu Daniel, Timisoara, 1453 - 26,75 - O
    39. Cojocaru Ion, Drobeta Tr Severin, 1567 - 12,75 - A
    40. Balint Tiberiu, Timisoara, 1762 - 4 - A
    41. Peiov Petru, Timisoara, 1899 - 11,75 - A
    42. Marta Gheorghe, Timisoara, 3370 - 0 - O

    Medie turneu: MT=27
    Punctaj turneu: P=MT+1=28
    Locul 1: P+11=39


    Inscrieri Avansati - on 5/20/2016 at 10:55:36 AM

    1. Birtalan Laszlo, Oradea, 132 - 18.77 - A
    2. Dani Leo, Arad, 141 - 18.83 - AH
    3. Lacatis Ghita, Arad, 171 - 17.93 - A
    4. Istrate Samir, Arad, 214 - 18.5 - A
    5. Fabian Wilhelm, Oradea, 250 - 17.06 - A
    6. Oprea Adrian, Lugoj, 263 - 16.97 - A
    7. Cecan Vasile, Timisoara, 300 - 13.61 - A
    8. Fulop Attila, Aiud, 307 - 14.3 - A
    9. Stoica Ioan Florin, Lugoj, 405 - 13.75 - A
    10. Schiopulescu Ion, Lugoj, 407 - 18.04 - A
    11. Kromek Iulian, Cugir, 425 - 16.88 - A
    12. Ardelean Raul, Arad, 481 - 15.34 - A
    13. Dirlea Ioan, Aiud, 504 - 14.06 - AH
    14. Botea Fabian, Hunedoara, 511 - 12.61 - A
    15. Roseti Ionut, Lugoj, 531 - 12.41 - A
    16. Nagy Iosif, Arad, 532 - 12.16 - AW
    17. Jichici Svetozar, Timisoara, 533 - 11.89 - A
    18. Csaky Tiberiu, Resita, 536 - 16.64 - A
    19. Horvath Mircea, Orastie, 544 - 13.66 - A
    20. Drinceanu Lilian, Oravita, 561 - 14.34 - A
    21. Ticu Sorin, Lugoj, 599 - 14.63 - A
    22. Manu Nicolae, Resita, 644 - 16.95 - A
    23. Turburan Ion, Resita, 665 - 17.95 - A
    24. Zdrenghea Mircea, Orastie, 667 - 13.25 - A
    25. Venter Liviu, Resita, 721 - 15.75 - A
    26. Cioveie Marian, Oravita, 738 - 10.29 - A
    27. Mirza Sorin, Arad, 743 - 15.25 - A
    28. Bozosan Petre, Sibiu, 794 - 9.11 - A
    29. Busu Romulus, Hunedoara, 803 - 12.35 - A
    30. Mateescu Florin, Hunedoara, 957 - 12.5 - A
    31. Pop Ioan, Timisoara, 1006 - 6.9 - A
    32. Olariu Dorin, Timisoara, 1015 - 11.69 - A
    33. Craiovan Victor, Resita, 1022 - 6.04 - A
    34. Cresneac Mihail, Resita, 1027 - 13.58 - A
    35. Muresan Ovidiu, Caransebes, 1037 - 18.38 - A
    36. Lascu Marius, Dumbravita, 1233 - 4.58 - A
    37. Popovici Ciprian, Hunedoara, 1242 - 10.58 - A
    38. Suciu Razvan, Deva, 1263 - 11.25 - A
    39. Joumah Abdul Rahim, Timisoara, 1298 - 7.75 - AF
    40. Melnicenco Beniamin, Timisoara, 1314 - 16 - A
    41. Fieraru George, Timisoara, 1367 - 14.5 - A
    42. Neiconi Sabin, Hateg, 1409 - 13.5 - A
    43. Hancig Mircea, Dumbravita, 1413 - 10 - A
    44. Vuca Adrian, Bocsa, 1458 - 12.5 - A
    45. Georgescu Constantin, Orastie, 1549 - 10.5 - A
    46. Muresan Florin, Deva, 1654 - 13.5 - A
    47. Gottvald Alfred, Bocsa, 1823 - 6 - A
    48. Ignuta Sebastian, Voiteg, 1991 - 2.75 - A
    49. Zsok Arcadie, Deva, 2151 - 0 - A
    50. Sorescu Velimir, Resita, 3188 - 0 - A
    51. Brateanu Adi, Deta, 4000 - 0 - A
    52. Jusca Sorin, Lugoj, 4001 - 0 - A

    Medie turneu: MT=17
    Punctaj turneu: P=MT+1=18
    Locul 1: P+9=27


    Inscrieri Incepatori - on 20.05.2016 at 22:53:57

    1. Pralea Constantin, Alba Iulia, 596 - 8,38 - AW
    2. Postelnicu Mihai, Deva, 622 - 9,61 - A
    3. Fekete Istvan, Arad, 752 - 7,89 - A
    4. Vela Gabriel, Caransebes, 842 - 8,42 - A
    5. Matusan Florin, Timisoara, 967 - 6,88 - A
    6. Morariu Marius, Sibiu, 1044 - 8,15 - A
    7. Docea Beniamin, Aiud, 1137 - 9 - A
    8. Domanyek Alexandru, Lugoj, 1639 - 3,92 - A
    9. Faur Lucian, Jimbolia, 1698 - 4,92 - A
    10. Glavan Radu, Timisoara, 1761 - 4,25 - A
    11. Jeler Nicolae, Orastie, 1876 - 4 - A
    12. Belgun Ionut, Timisoara, 2255 - 0 - A
    13. Sebesten Ervin, Lugoj, 2519 - 4,75 - A
    14. Sava Ioan, Orastie, 2611 - 0 - A
    15. Gavrilovici Timotei, Caransebes, 2682 - 0 - AJ
    16. Tamsa Titus, Resita, 2861 - 2,75 - A
    17. Neiconi Florin, Hateg, 4000 - 0 - A
    18. Popa Denis, Bocsa, 4002 - 0 - A
    19. Dabucean Dalin, Lugoj, 4003 - 0 - A
    20. Banu Florentin, Timisoara, 4004 - 0 - A
    21. Neiconi Calin, Hateg, 4005 - 0 - A
    22. Filipics Zoli, Timisoara, 4007 - 0 - A
    23. Chivari Sebastian, Arad, 4008 - 0 - A


    Inscrieri Copii - on 5/20/2016 at 10:45:23 AM

    1. Postelnicu Eric, Deva, 986 - 5.81 - AJ
    2. Iepure Teodor Calin, Aiud, 1272 - 5.95 - AJ
    3. Cristea Andrei Cosmin, Aiud, 1304 - 5.55 - AJ
    4. Lascu Mihai, Dumbravita, 1614 - 2.58 - A
    5. Zamboni Adina, Lugoj, 2470 - 4.75 - AF
    6. Gavrilovici David, Caransebes, 3027 - 0 - AJ
    7. Gavrilovici Nicu, Caransebes, 3028 - 0 - AJ
    8. Faraian Alexandru, Aiud, 4012 - 0 - A
    9. Olariu Octavian, Aiud, 4013 - 0 - A
    10. Ciungan Sara, Aiud, 4014 - 0 - A
    11. Popa Rares, Aiud, 4015 - 0 - A
    12. Botezan Raul, Aiud, 4016 - 0 - A
    13. Popa Georgiana, Lugoj, 4017 - 0 - A
    14. Sorescu Denisa, Resita, 4018 - 0 - A
    15. Maran Darian, Resita, 4019 - 0 - A
    16. Furdean Flavius, Lugoj, 4020 - 0 - A
    17. Ionescu Tania, Lugoj, 4021 - 0 - A
    18. rezervat, Lugoj, 4022 - 0 - A

    Comentariu


    • #3
      Clasament Open

      1. Sorescu Deian - Resita
      2. Roman Bogdan - Arad
      3 -- 4
      Sicoe Rodica - Cugir
      Ignat Alexandru - Lugoj
      5 -- 8
      Put Gabriel - Oravita
      Verdet Adrian - Oravita
      Avram Victor - Arad
      Balint Andreea - Dumbravita
      9 -- 14
      Birtalan Robert - Oradea
      Sufletel Radu - Alba Iulia
      Andone Claudiu - Cugir
      Spatariu Daniel - Arad
      Saceleanu Bogdan - Targu Jiu
      Mitrache Simion - Timisoara
      15 -- 24 1v gr.sup.
      Daneliuc Gabi - Sibiu
      Kaposta Victor - Arad
      Balogh Attila - Oradea
      Cotca Dacian - Oradea
      Prundaru Horia - Arad
      Budes Alin - Timisoara
      Boru Lucian - Timisoara
      Popet Doru - Timisoara
      Ciucioiu Dorin - Timisoara
      Parvu Nicolae - Resita
      25 -- 28 0v gr.sup.
      Mihalescu Dinu - Timisoara
      Creinicean Liviu - Oravita
      Pavel Calin - Hunedoara
      Crisanov Aurel - Timisoara
      29 -- 30 2v gr.inf.
      Butnariu Daniel - Timisoara
      Marta Gheorghe - Timisoara
      31 -- 37 1v gr.inf.
      Gheorghe Nicu - Drobeta Tr Severin
      Curut Gabriel - Timisoara
      Boata Edgar - Arad
      Matei Dumitru - Deva
      Munteanu Constantin - Resita
      Pod Adrian - Lugoj
      Cojocaru Ion - Drobeta Tr Severin
      38 -- 42 0v gr.inf.
      Balog Andreea - Arad
      Stancu Tiberiu - Deva
      Deak Valentin - Sebis
      Paladuta Victor - Timisoara
      Balint Tiberiu - Timisoara

      NEMOTIVAT: Peiov Petru, Timisoara


      Clasament Avansati

      1. Oprea Adrian - Lugoj
      2. Fieraru George - Timisoara
      3 -- 4
      Istrate Samir - Arad
      Schiopulescu Ion - Lugoj
      5 -- 8
      Melnicenco Beniamin - Timisoara
      Lacatis Ghita - Arad
      Turburan Ion - Resita
      Neiconi Sabin - Hateg
      9 -- 16
      Ardelean Raul - Arad
      Drinceanu Lilian - Oravita
      Manu Nicolae - Resita
      Mirza Sorin - Arad
      Dani Leo - Arad
      Venter Liviu - Resita
      Muresan Ovidiu - Caransebes
      Kromek Iulian - Cugir
      17 -- 2v gr.sup.
      Hancig Mircea - Dumbravita
      18 -- 25 1v gr.sup.
      Fabian Wilhelm - Oradea
      Fulop Attila - Aiud
      Roseti Ionut - Lugoj
      Csaky Tiberiu - Resita
      Mateescu Florin - Hunedoara
      Cresneac Mihail - Resita
      Muresan Florin - Deva
      Ignuta Sebastian - Voiteg
      26 -- 32 0v gr.sup.
      Dirlea Ioan - Aiud
      Ticu Sorin - Lugoj
      Zdrenghea Mircea - Orastie
      Busu Romulus - Hunedoara
      Pop Ioan - Timisoara
      Suciu Razvan - Deva
      Jusca Sorin - Lugoj
      33 -- 37 2v gr.inf.
      Birtalan Laszlo - Oradea
      Cecan Vasile - Timisoara
      Nagy Iosif - Arad
      Horvath Mircea - Orastie
      Popovici Ciprian - Hunedoara
      38 -- 43 1v gr.inf.
      Botea Fabian - Hunedoara
      Jichici Svetozar - Timisoara
      Olariu Dorin - Timisoara
      Craiovan Victor - Resita
      Zsok Arcadie - Deva
      Sorescu Velimir - Resita
      44 -- 47 0v gr.inf.
      Cioveie Marian - Oravita
      Bozosan Petre - Sibiu
      Tiruta Ioan - Hateg
      Georgescu Constantin - Orastie

      NEMOTIVATI:
      Stoica Ioan Florin, Lugoj
      Joumah Abdul Rahim, Timisoara
      Vuca Adrian, Bocsa
      Gottvald Alfred, Bocsa
      Brateanu Adi, Deta



      Clasament Incepatori

      1. Sava Ioan - Orastie
      2. Docea Beniamin - Aiud
      3 -- 4
      Gavrilovici Timotei - Caransebes
      Morariu Marius - Sibiu
      5 -- 8
      Fekete Istvan - Arad
      Domanyek Alexandru - Lugoj
      Jeler Nicolae - Orastie
      Lascu Marius - Dumbravita
      9 -- 12 1v gr.sup.
      Postelnicu Mihai - Deva
      Faur Lucian - Jimbolia
      Glavan Radu - Timisoara
      Penescu Lusu - Lugoj
      13 -- 16 0v gr.sup.
      Pralea Constantin - Alba Iulia
      Vela Gabriel - Caransebes
      Belgun Ionut - Timisoara
      Tamsa Titus - Resita
      17 -- 1v gr.inf.
      Chivari Sebastian - Arad
      18 -- 21 0v gr.inf.
      Matusan Florin - Timisoara
      Sebesten Ervin - Lugoj
      Dabucean Dalin - Lugoj
      Banu Florentin - Timisoara

      NEMOTIVATI:
      Neiconi Florin, Hateg
      Popa Denis, Bocsa
      Neiconi Calin, Hateg
      Filipics Zoli, Timisoara



      Clasament Copii

      1. Gavrilovici David - Caransebes
      2. Gavrilovici Nicu - Caransebes
      3 -- 4
      Iepure Teodor Calin - Aiud
      Lascu Mihai - Dumbravita
      5 -- 8
      Cristea Andrei Cosmin - Aiud
      Postelnicu Eric - Deva
      Zamboni Adina - Lugoj
      Botezan Raul - Aiud
      9 -- 1v gr.sup.
      Sorescu Denisa - Resita
      10 -- 12 0v gr.sup.
      Faraian Alexandru - Aiud
      Maran Darian - Resita
      Furdean Flavius - Lugoj
      13 -- 17 1v gr.inf.
      Olariu Octavian - Aiud
      Ciungan Sara - Aiud
      Popa Georgiana - Lugoj
      Ionescu Tania - Lugoj
      Fornadie Amalia - Lugoj
      18 -- 0v gr.inf.
      Popa Rares - Aiud

      Niciun absent nemotivat

      Comentariu


      • #4
        Cristian Ignat (multiplu campion national) va participa, in afara concursului, in grupele inferioare la open.

        Comentariu


        • #5
          Cotca Dacian Oradea open

          Comentariu


          • #6
            Se inscriu din Hunedoara la avansati Busu Romulus ,Mateescu Florin ,Popovici Ciprian.

            Comentariu


            • #7
              Se înscriu din Hunedoara la open Pavel Calin,Popa Radu,Stancu Tiberiu,la avansati Botea Fabian,Melicut Sarmis,Neiconi Sabin,la incepatori Neiconi Florin
              Ultima editare de calyn85; 04.mai.2016, 11:29.

              Comentariu


              • #8
                Din Oravita la Open: Put Gabriel, Creinicean Liviu, Ciublea Vichente, Verdet Adrian, Lungu Marius. La Amatori :Veres Francisc, Murgu Ioan, Drinceanu Lilian, Cioveie Marian!

                Comentariu


                • #9
                  Mihalescu Dinu - Timisoara - Open
                  Vela Gabriel - Caransebes - Incepatori

                  Comentariu


                  • #10
                    Balint Andreea si Balint Tiberiu Dumbravita, Open

                    Comentariu


                    • #11
                      Balint Tiberiu la ce categorie?

                      Comentariu


                      • #12
                        Andone Claudiu, Sicoe Rodica Cugir , Sufletel Radu Alba Iulia open
                        Cristea Virgil, Kromek Iulian Cugir amatori
                        4/3 din oameni au probleme cu fractiile

                        Comentariu


                        • #13
                          Daneliuc Gabi - Sibiu - open
                          Butterfly Michael Maze Arylate
                          BH Tibhar Speedy Soft / FH Joola Maxxx

                          Comentariu


                          • #14
                            Din Arad se inscriu urmatorii: Avram Victor, Roman Bogdan si Spatariu Daniel toti la Open

                            Comentariu


                            • #15
                              Balog Andreea
                              Kaposta Victor
                              Din Arad, la open.

                              Comentariu

                              Cine a citit topicul
                              Procesare...
                              X