Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Turneu A+ "Dunărea Noastră... Descoperă Bucovina", Galați - 18.06.2016

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Turneu A+ "Dunărea Noastră... Descoperă Bucovina", Galați - 18.06.2016

    Turneu A+ "Dunărea Noastră...Descoperă Bucovina" - Galați, Sâmbătă 18.06.2016

    LOCALITATEA: Galați;
    DATA: Sâmbătă 18 Iunie 2016;
    CATEGORII: Open + Avansați + Începători;
    ORA DE ÎNCEPERE:

    ÎNCEPĂTORI - 08.00 - 08.45 – validare înscrieri, la 09.00 încep meciurile;
    AMATORI - 08.00 - 08.45 – validare înscrieri, la 09.00 încep meciurile;
    OPEN - 12.30 - 13.15 – validare înscrieri, la 13.30 încep meciurile;
    SALA:
    Siderurgistul, str. Cloșca, nr. 2;
    CS Activ, str. Traian, nr. 399;
    LOGISTICĂ: 25+6=31 mese (Butterfly, Donic, Joola, Tibhar) aprobate ITTF,mingi ***;
    SPAȚIU DE JOC:

    ÎNCEPĂTORI - 350 mp;
    AVANSAȚI - 2250 mp;
    OPEN - 1000 mp;
    SUPRAFAȚA DE JOC:
    ÎNCEPĂTORI – Vopsea epoxidică;
    AMATORI – Gerflor + pardoseală de lemn;
    OPEN – Gerflor;
    FACILITĂȚI: Vestiare, dușuri, garderobă;
    TAXA: adulți 40 Lei, copii 20 Lei, din care 3 Lei/participant vor fi transferați în contul
    AmaTur;
    Se asigură apă plată – 2 litri, cafea, fructe, gustări, masă prânz (detalii pe parcursul înscrierilor);
    MATERIALE DE PREMIERE:
    - Începători: Locurile 1÷4 – cupe + medalii + diplome + ...;
    - Amatori: Locurile 1÷4 – cupe + medalii + diplome + ...;
    - Open: Locurile 1÷4 – cupe + medalii + diplome + ...;
    - ...Premii surpriză – (detalii pe parcursul înscrierilor);

    - Marele premiu al concursului Descoperă Bucovina: Un week-end în Bucovina!
    ÎNSCRIEREA PARTICIPANŢILOR:
    - pe forum sau telefonic;
    - ultima înscriere: Joi 16 Iunie 2016, ora 21,00;
    - ultima retragere: Vineri 17 Iunie 2015, ora 21,00;
    - orice înscriere/retragere ulterioară nu va fi luată în considerare;
    - absenții vor fi trecuți în clasament cu N - nemotivat;
    SISTEMUL DE JOC:

    ÎNCEPĂTORI – Sala CS Activ:
    - Participă orice jucător amator cu MP mai mică de 12;
    - Număr maxim de participanţi:
    48 (45 + 3 wild-carduri);
    - Se joacă în sistemul cel mai bun din 5 seturi (3/5);
    - Grupe inferioare de câte 4 jucători (2 grupe la masă) după regula şarpelui cu eventuale modificări funcţie de localităţi (locul 1 nu se schimbă) – se califică primii 4;
    - Capi de serie grupe inferioare – conform
    MP dată de clasamentul AmaTur la zi;
    - Grupe superioare de câte 4 jucători – se califică primii 2;
    - Capi de serie grupe superioare – conform rezultate grupe inferioare;
    - Schemă de joc - grupe superioare: 1579;
    - Tablou eliminatoriu de 32;
    - Ordine favoriți eliminatorii – conform număr de ordine grupe superioare;
    - Locurile II se împart în două urne (partea inferioară, respectiv superioară a tabloului, astfel încât locurile 1 şi 2 dintr-o grupă superioară să nu se întâlnească decât în finală) şi vor fi trase la sorţi de către cel mai tânăr participant la turneul Amatori;

    - Semifinalele, finala și festivitatea de premiere vor avea loc la Sala Siderurgistul;

    AVANSAȚI – Sala Siderurgistul I + Sala Siderurgistul II
    - Participă orice jucător amator cu MP mai mare sau egală cu 12 și mai mică de 19;
    - Număr maxim de participanţi:
    150 (147 + 3 wild-carduri);
    - Se joacă în sistemul cel mai bun din 5 seturi (3/5);
    - Grupe inferioare de câte 6 jucători după regula şarpelui cu eventuale modificări funcţie de localităţi (locul 1 nu se schimbă) – se califică primii 4;
    - Capi de serie grupe inferioare – conform
    MP dată de clasamentul AmaTur la zi;
    - Grupe superioare de câte 4 jucători – se califică primii 2;
    - Capi de serie grupe superioare – conform rezultate grupe inferioare;
    - Schemă de joc - grupe superioare: 1.7.15.21;
    - Tablou eliminatoriu de 64;
    - Ordine favoriți eliminatorii – conform număr de ordine grupe superioare;
    - Locurile II se împart în două urne (partea inferioară, respectiv superioară a tabloului, astfel încât locurile 1 şi 2 dintr-o grupă superioară să nu se întâlnească decât în finală) şi vor fi trase la sorţi de către cel mai tânăr participant la turneul Amatori;

    OPEN – Sala Siderurgistul I
    - Participă jucătorii cu MP mai mare sau egală cu 19;
    - Număr maxim de participanţi:
    72 (69 + 3 wild-carduri);
    - Se joacă în sistemul cel mai bun din 5 seturi (3/5);
    - Grupe inferioare de câte 6 jucători după regula şarpelui cu eventuale modificări funcţie de localităţi (locul 1 nu se schimbă) – se califică primii 4;
    - Capi de serie grupe inferioare – conform MP dată de clasamentul AmaTur la zi;
    - Grupe superioare de câte 4 jucători – se califică primii 2;
    - Capi de serie grupe superioare – conform rezultate grupe inferioare;
    - Schemă de joc - grupe superioare: 1357;
    - Tablou eliminatoriu de 32;
    - Ordine favoriți eliminatorii – conform număr de ordine grupe superioare;
    - Locurile II se împart în două urne (partea inferioară, respectiv superioară a tabloului, astfel încât locurile 1 şi 2 dintr-o grupă superioară să nu se întâlnească decât în finală) şi vor fi trase la sorţi de către cel mai tânăr participant la turneul Open;
    LIVE
    - Finalele la Începători, Avansați și Open se transmit LiveTextpe forum (Refresh la fiecare 15s).
    MASĂ PRÂNZ:
    - Meniu tradițional din Bucovina;
    ORGANIZATORI:
    - Marcel Giosan, tel. 0723.283.701;
    - Lucia, Diana, Nela, Mădălina, Mitică, Gigi, Robert, Marius, Costel, Nelu, Victor, Adrian, Dumi, Costi, Dan, Sebi, Ticu, Puiu, George, Mușchi, etc.
    CAZARE:
    Doritorii de cazare sunt rugați să contacteze organizatorii pentru informații despre posibilități accesibile de cazare.


    PARTENERI:

    -Arcelor Mittal, Galați;
    -ACS Magic Spin, Brăila;
    -CS Activ, Galați;
    -CS Lipan Tenis de Masă, Brăila;
    -CS ProAktiv, Focșani;
    -TT Tenis, Bacău;
    -Tenis Club 60, Bacău;
    -Grand Hotel Orient, Brăila;
    -Unitatea Protejată Autorizată Nazarcea Grup, București;
    PARTENERI MEDIA:
    -Viața Liberă, Galați;

    -Teatrul Muzical "Nae Leonard", Galați
    -CALEnDAR - Band
    -Ovidiu Ștefeligă - Photographer;
    SPONSORI:

    -SC Diamar Instalații SRL, Galați;
    -Centrul Comercial Auchan, Galați;
    -SC Tancrad SRL, Brăila;
    -SC CT Enache Instalații SRL, Brăila;
    -SC AlbServ SRL, Brăila;
    -SC Mini Serv Oil SRL, Brăila;
    -SC Fanyon SRL, Brăila;
    -Cuky`s, Galați;
    -SC Cid Turism SRL, Sadova;
    -La Baciu, Câmpulung Moldovenesc;
    -Valeputna - Povestea păstrăvului desăvârșit, Valea Putnei;
    -Carpathian Springs, Vatra Dornei;
    ECHIPAMENT:
    Dl. Rasvan Crișan - TT Shop, reprezentantul Butterfly Ronia.


    Butterfly - Table Tennis for You

    Dna. Irina și Dl. Gelu Popescu - SC Andro Gir SRL: unic importator XIOM și NITTAKU.



    www.tenismasa.ro


    CAMERA DE GARDĂ:
    Dl. Dr. Toma Iulian va fi de gardă la Sala Siderurgistul. Trusa de prim ajutor este pregătită, inclusiv un aparat pentru luarea tensiunii.

    Ne găsiți și pe Facebook, la adresa:
    www.facebook.com/AmaTurRomania
    Ultima editare de marcelgiosan; 21.iun.2016, 16:19.
    Blade: Nittaku Septear; FH: Yasaka Rakza 7 Soft, BH: Xiom Vega Pro

  • #2
    Rezervat înscrieri și clasament Open

    Inscrieri Open - on 17.06.2016 at 17:08:02

    1. Enciu Alexandru, Slobozia, 2 - 36,31 - OL
    2. Lukasz Klimas, Ploiesti, 3 - 37,27 - O
    3. Roman Bogdan, Arad, 4 - 33,41 - O
    4. Petrescu Liviu, Pitesti, 6 - 34,25 - OW
    5. Neagu Mircea, Constanta, 9 - 31,48 - O
    6. Ion Marius, Braila, 11 - 31,27 - O
    7. Corcoz Costin, Focsani, 13 - 32,35 - OL
    8. Giol Mihai, Braila, 14 - 34,08 - O
    9. Govoreanu Florin, Cisnadie, 17 - 27,75 - O
    10. Avram Victor, Arad, 19 - 28,8 - O
    11. Tigau Dan, Bucuresti, 20 - 29,09 - OLW
    12. Wischegg Robert, Galati, 22 - 28,33 - O
    13. Cozma Catalin, Falticeni, 23 - 28,9 - OLW
    14. Stanciu Alin, Calarasi, 30 - 33,36 - O
    15. Ceacarescu Cristian, Slobozia, 32 - 27,3 - OL
    16. Bocaniala Norocel, Bucuresti, 33 - 28,08 - OL
    17. Daneliuc Gabi, Sibiu, 38 - 25,94 - O
    18. Panea Ovidiu, Bucuresti, 39 - 26,7 - O
    19. Dinca Daniel, Bucuresti, 40 - 25,73 - OH
    20. Movileanu Darius, Targoviste, 42 - 27,64 - OJ
    21. Dumitrescu Cornel, Bucuresti, 43 - 27,15 - OW
    22. Coroiu Andrei, Roman, 45 - 26,7 - O
    23. Lazaroiu Adrian, Targoviste, 48 - 25 - O
    24. Constantin Teodor, Bucuresti, 49 - 25,23 - O
    25. Toma Iulian, Braila, 52 - 26,81 - OW
    26. Stanciu Silviu, Calarasi, 54 - 30,47 - OL
    27. Axinte Bogdan, Iasi, 55 - 24,78 - O
    28. Morosanu Vasile, Suceava, 56 - 26,41 - OW
    29. Valcu Alin, Botosani, 61 - 25,3 - O
    30. Dumitru Gheorghe, Bucuresti, 64 - 23,57 - O
    31. Sinita Eugen, Bucuresti, 65 - 27,83 - O
    32. Chiscop Bogdan, Galati, 66 - 23,16 - O
    33. Fratea Aurel, Constanta, 67 - 22,93 - OW
    34. Marola Mihai, Bacau, 68 - 24,03 - OJ
    35. Zarinschi Catalin, Galati, 76 - 22,25 - O
    36. Sufletel Radu, Alba Iulia, 80 - 25,69 - OL
    37. Vlase Gheorghe, Slobozia, 81 - 23 - O
    38. Ivan Valentin, Campina, 95 - 20,38 - O
    39. Dascalasu Viorel, Bucuresti, 96 - 25,5 - O
    40. Andone Claudiu, Cugir, 101 - 27,22 - O
    41. Aron Darie, Sibiu, 102 - 23,33 - O
    42. Vasile Gelu Iulian, Bucuresti, 106 - 22,11 - O
    43. Ticu Dorin, Bacau, 109 - 20,9 - O
    44. Vladoiu Gelu, Brasov, 110 - 20,32 - OW
    45. Rojnita Sebastian, Bacau, 118 - 20,48 - O
    46. Leolea Andrei, Constanta, 124 - 21,5 - OW
    47. Zelenciuc Serghei, Slobozia, 129 - 22,8 - O
    48. Parnica Leonid, Moinesti, 131 - 28,68 - OW
    49. Dena Corneliu, Giurgiu, 134 - 19,88 - O
    50. ON HO, Bucuresti, 139 - 21,38 - O
    51. Bulubasa Nicusor, Comanesti, 148 - 20,6 - O
    52. Nistor Florin, Comanesti, 151 - 21,03 - O
    53. Costache Claudiu, Calarasi, 158 - 27,46 - O
    54. Bodin Ion, Tecuci, 163 - 21,23 - OW
    55. Munteanu Octavian, Tecuci, 180 - 19,73 - OW
    56. Pintilie Nela, Galati, 193 - 20,53 - OLF
    57. Manea Mihaita, Tulcea, 207 - 21,11 - O
    58. Macelaru Eugen, Bucuresti, 219 - 19,83 - O
    59. Rusti Catalin, Suceava, 228 - 25,71 - O
    60. Munteanu Ion, Comanesti, 230 - 19,65 - O
    61. Viciu Dragos, Pitesti, 238 - 19,83 - O
    62. Tintas Adrian, Sighetu Marmatiei, 259 - 20,08 - O
    63. Pascu Paul, Tecuci, 275 - 24,18 - O
    64. Ionita Valentin, Galati, 421 - 20,55 - O
    65. Vasilache Sebastian, Iasi, 457 - 33 - O
    66. Uzuneanu Costica, Galati, 489 - 19,55 - OW
    67. Ditu Daniel, Onesti, 522 - 21,45 - O
    68. Maresi Ion, Focsani, 556 - 20,55 - O
    69. Voinea Sorin, Galati, 587 - 25,08 - O
    70. Taranu Nicusor, Tulcea, 679 - 22,75 - O
    71. Iordaniu Aurel, Panciu, 723 - 20,44 - O
    72. Gutu Victor, Galati, 773 - 19,92 - O
    73. Ionescu Eduard, Constanta, 1374 - 29,75 - O
    74. Vasiliu Dan, Panciu, 1533 - 22,75 - O

    MT16=31,94

    Clasament Open

    1. Lukasz Klimas - Ploiesti
    2. Vasilache Sebastian - Iasi
    3 -- 4
    Roman Bogdan - Arad
    Ionescu Eduard - Constanta
    5 -- 8
    Neagu Mircea - Constanta
    Stanciu Alin - Calarasi
    Govoreanu Florin - Cisnadie
    Enciu Alexandru - Slobozia
    9 -- 16
    Daneliuc Gabi - Sibiu
    Andone Claudiu - Cugir
    Movileanu Darius - Targoviste
    Corcoz Costin - Focsani
    Sufletel Radu - Alba Iulia
    Giol Mihai - Braila
    Dinca Daniel - Bucuresti
    Costache Claudiu - Calarasi
    17 -- 24
    Ion Marius - Braila
    Cozma Catalin - Falticeni
    Avram Victor - Arad
    Panea Ovidiu - Bucuresti
    Morosanu Vasile - Suceava
    Ditu Daniel - Onesti
    Manea Mihaita - Tulcea
    Vladoiu Gelu - Brasov
    25 -- 2v gr.sup.
    Leolea Andrei - Constanta
    26 -- 37 1v gr.sup.
    Tigau Dan - Bucuresti
    Parnica Leonid - Moinesti
    Wischegg Robert - Galati
    Sinita Eugen - Bucuresti
    Constantin Teodor - Bucuresti
    Marola Mihai - Bacau
    Dumitru Gheorghe - Bucuresti
    Fratea Aurel - Constanta
    Taranu Nicusor - Tulcea
    Ionita Valentin - Galati
    Maresi Ion - Focsani
    Viciu Dragos - Pitesti
    38 -- 48 0v gr.sup.
    Bocaniala Norocel - Bucuresti
    Ceacarescu Cristian - Slobozia
    Dumitrescu Cornel - Bucuresti
    Rusti Catalin - Suceava
    Pascu Paul - Tecuci
    Vlase Gheorghe - Slobozia
    Zelenciuc Serghei - Slobozia
    Vasile Gelu Iulian - Bucuresti
    Pintilie Nela - Galati
    Rojnita Sebastian - Bacau
    Ivan Valentin - Campina
    49 -- 52 2v gr.inf.
    Valcu Alin - Botosani
    Voinea Sorin - Galati
    Axinte Bogdan - Iasi
    Aron Darie - Sibiu
    53 -- 62 1v gr.inf.
    Toma Iulian - Braila
    Dascalasu Viorel - Bucuresti
    Lazaroiu Adrian - Targoviste
    Zarinschi Catalin - Galati
    Ticu Dorin - Bacau
    Tintas Adrian - Sighetu Marmatiei
    Gutu Victor - Galati
    Munteanu Octavian - Tecuci
    Munteanu Ion - Comanesti
    Uzuneanu Costica - Galati
    63 -- 69 0v gr.inf.
    Chiscop Bogdan - Galati
    ON HO - Bucuresti
    Bodin Ion - Tecuci
    Nistor Florin - Comanesti
    Bulubasa Nicusor - Comanesti - N
    Dena Corneliu - Giurgiu
    Macelaru Eugen - Bucuresti - N

    Absenți nemotivați:
    1. Bulubașa Nicușor - Comănești;
    2. Măcelaru Eugen - București.
    Ultima editare de marcelgiosan; 21.iun.2016, 23:18.
    Blade: Nittaku Septear; FH: Yasaka Rakza 7 Soft, BH: Xiom Vega Pro

    Comentariu


    • #3
      Rezervat înscrieri și clasament Avansați

      Inscrieri Avansați - on 17.06.2016 at 17:16:02

      1. Niculae Dan, Bucuresti, 132 - 18,85 - A
      2. Ciortescu Cristi, Iasi, 133 - 18,77 - A
      3. Avram Nicolae, Nedelea, 135 - 18,52 - A
      4. Dumitrescu Dan, Piatra Neamt, 149 - 18,63 - A
      5. Colesniuc Romeo, Botosani, 152 - 17,42 - AW
      6. Sofian Corneliu, Suceava, 166 - 17,98 - AW
      7. Marola Dan, Bacau, 181 - 17,83 - A
      8. Gaitan Tiberiu, Braila, 182 - 17,23 - AW
      9. Spoiala Cristinel, Focsani, 192 - 18,61 - A
      10. Brulea Petre, Ploiesti, 197 - 16,98 - AW
      11. Voin Doru, Bucuresti, 199 - 17,91 - A
      12. Ciurusniuc Costel, Galati, 200 - 17,2 - A
      13. Nicola Marian, Constanta, 205 - 16,07 - A
      14. Morosan Marian, Suceava, 216 - 16,43 - A
      15. Ursulescu Ioan, Bacau, 230 - 16,48 - AW
      16. Chetronie Liviu, Tecuci, 242 - 18,94 - A
      17. Corneanu Sorin, Botosani, 245 - 15,75 - A
      18. Petenchi Edmond, Roman, 249 - 17,86 - A
      19. Constantinescu Rares, Braila, 250 - 16,43 - AJ
      20. Chirap Dan, Gura Humorului, 251 - 16,38 - A
      21. Diaconescu Lucian, Targoviste, 252 - 15,78 - A
      22. Valeanu Cosmin, Bacau, 255 - 17,36 - AJ
      23. Bogza Dragos, Iasi, 256 - 14,68 - A
      24. Antal Denes, Brasov, 263 - 17 - AW
      25. Dinu Gheorghe, Bucuresti, 265 - 14,98 - AW
      26. Anton Dragos, Focsani, 268 - 13,98 - A
      27. Marian Bogdan, Ploiesti, 271 - 15,38 - A
      28. Solcan Florin, Constanta, 281 - 14,34 - A
      29. Valeanu Vlad, Bacau, 284 - 17,72 - A
      30. Samoila Ion, Babadag, 287 - 16,17 - A
      31. Dospinescu George, Bucuresti, 296 - 14,43 - AW
      32. Barbatel Eduard, Ploiesti, 297 - 14,23 - A
      33. Bodeanu Dan, Bucuresti, 298 - 18,89 - AW
      34. Ghile Ioan, Oradea, 306 - 16,22 - A
      35. Bratescu Adrian, Targoviste, 307 - 15,5 - AW
      36. Florea Gigi, Galati, 311 - 13,5 - AW
      37. Pavunev Dan, Bucuresti, 314 - 17 - A
      38. Sorescu Mircea, Paulesti, 317 - 14,92 - A
      39. Lucic Corneliu, Suceava, 325 - 13,95 - AHW
      40. Stamate Eduard, Tecuci, 334 - 16,67 - A
      41. Dinu Adrian, Darmanesti, 336 - 12,94 - A
      42. Papacu Bejoli, Bucuresti, 341 - 14,75 - AW
      43. Peiu Cosmin, Babadag, 344 - 17,13 - A
      44. Bivolaru Marius, Ploiesti, 346 - 14,69 - A
      45. Stanciu Stelian, Calarasi, 352 - 14,93 - A
      46. Dodu Costica, Focsani, 358 - 14,18 - A
      47. Sarbu Dan, Ploiesti, 360 - 14,03 - AW
      48. Iacob Gabriel, Iasi, 364 - 14,88 - AW
      49. Giosan Marcel, Galati, 365 - 12,73 - A
      50. Serban Liviu, Onesti, 370 - 14,33 - A
      51. Pelaghie Ioan, Targu Mures, 385 - 16,66 - A
      52. Socaci Sorin, Panciu, 393 - 14,84 - A
      53. Nicu Constantin, Iasi, 394 - 14,53 - A
      54. Visan Bogdan, Targoviste, 407 - 13,82 - A
      55. Pinzar Alin, Suceava, 409 - 12,63 - A
      56. Panait Adrian, Braila, 410 - 11,5 - AW
      57. Mitrea Silviu, Navodari, 416 - 14,96 - A
      58. Stancescu Sebastian, Ploiesti, 418 - 11,3 - A
      59. Stolearenco Igor, Galati, 422 - 11,48 - A
      60. Zainescu Corneliu, Galati, 439 - 18,15 - AW
      61. Motorga Dorin, Targu Mures, 442 - 15,16 - A
      62. Marcean Ovidiu, Botosani, 443 - 13,47 - A
      63. Gherasim Iulian, Tulcea, 449 - 13,09 - A
      64. Barac Andreea, Braila, 451 - 14,25 - AF
      65. Martz Sebastian, Comanesti, 469 - 14,78 - A
      66. Tipu Vlad, Iasi, 489 - 17 - A
      67. Tanu Mihai, Tecuci, 504 - 13,81 - A
      68. Oancea Marian, Bacau, 509 - 12,05 - A
      69. Janosi Attila, Targu Mures, 514 - 15,11 - A
      70. Plaiasu Ion, Plopeni, 527 - 9,55 - A
      71. Budescu Marian, Galati, 538 - 9,93 - A
      72. Iordachi Adrian, Adjud, 542 - 13,39 - A
      73. Babus Liviu, Ploiesti, 557 - 9,65 - A
      74. Postelnicu Ciprian, Tecuci, 560 - 18,46 - A
      75. Filip Dan, Comanesti, 578 - 16,68 - A
      76. Bodea Vasile, Panciu, 597 - 12,63 - A
      77. Toader Nicolae, Tulcea, 599 - 13,7 - A
      78. Demeny Zoltan, Brasov, 604 - 14,41 - A
      79. Mitu Manuel, Galati, 632 - 14,95 - A
      80. Cuna Gheorghe, Buzau, 633 - 13,38 - A
      81. Dobrila Petru, Braila, 651 - 16,31 - AW
      82. Sandu Mihai, Braila, 658 - 12,95 - A
      83. Silvestru Nicu, Tulcea, 689 - 13,69 - A
      84. Luca Octavian, Tulcea, 695 - 11,17 - A
      85. Stoica Sandel, Focsani, 716 - 14,7 - A
      86. Lazar Vasile, Pufesti, 735 - 14,33 - A
      87. Dirlau Ionut, Bacau, 736 - 11,94 - A
      88. Niculescu Daniel, Pitesti, 753 - 9,33 - AW
      89. Istrate Cristian, Bucuresti, 777 - 13,45 - A
      90. Gurita Ionut, Babadag, 787 - 10,1 - A
      91. Anton Cristian, Tulcea, 789 - 9 - A
      92. Bolocan Daniel, Braila, 795 - 13,31 - A
      93. Anastasiu Constantin, Comanesti, 812 - 9,5 - A
      94. Badescu Leontin, Valul lui Traian, 823 - 14,92 - A
      95. Tofan Marius, Constanta, 873 - 12,75 - AJ
      96. Manu Daniel, Constanta, 901 - 13,25 - AJ
      97. Fulop Laszlo, Targu Mures, 922 - 6,94 - A
      98. Anghele Cristinel, Galati, 983 - 14,25 - A
      99. Andrei Viorel, Calarasi, 1014 - 12,75 - A
      100. Delimart Alexiana, Targoviste, 1051 - 4,42 - AF
      101. Vasile Marius, Calarasi, 1056 - 15,92 - A
      102. Taru Alex, Targoviste, 1114 - 8,58 - A
      103. Neagu Cristian, Slobozia, 1147 - 4,96 - A
      104. Hariuc Costica, Vaslui, 1162 - 15 - A
      105. Hogas Flaviu Alexandru, Barlad, 1165 - 13,58 - A
      106. Amzu Alexandru, Constanta, 1191 - 12,92 - AJ
      107. Buruiana Mihai, Marasesti, 1316 - 15,5 - A
      108. Dicu Vlad, Vaslui, 1402 - 9,5 - A
      109. Mocanu Ionut, Galati, 1421 - 11,75 - A
      110. Dutu Constantin, Galati, 1453 - 5,25 - A
      111. Hulpan Cristian, Galati, 1470 - 8,75 - A
      112. Durea Victor, Constanta, 1512 - 11 - AJ
      113. Anton Catalin, Botosani, 1664 - 8 - A
      114. Mitrofan Camelia, Constanta, 1685 - 16,75 - AF
      115. Morun Marian, Braila, 1746 - 3 - A
      116. Zimtescu Adrian, Husi, 2006 - 9,75 - A
      117. Neculai Alexandru, Tulcea, 2339 - 0 - A
      118. Pancrat Cristian, Tulcea, 2341 - 0 - A
      119. Susnea Catalin, Tecuci, 2524 - 4,75 - A
      120. Serban Marin, Tulcea, 2710 - 0 - A
      121. Filip Cristi, Comanesti, 2791 - 2,75 - A
      122. Serban Mihai, Braila, 3024 - 0 - A
      123. Pancrat Adrian, Tulcea, 3089 - 0 - A
      124. Manea Leonard, Galati, 4001 - 0 -
      125. Dogaru Gigi, Galati, 4002 - 0 -
      126. Zanet Monica, Galati, 4003 - 0 -
      127. Angheluta Mihai, Galati, 4004 - 0 -
      128. Stoian Costel, Galati, 4005 - 0 -
      129. Stoian Marian, Galati, 4006 - 0 -
      130. Caragea Adrian, Galati, 4008 - 0 -
      131. Gherman Victor, Galati, 4009 - 0 -
      132. Medana Constantinescu, Iasi, 4010 - 0 -

      MT16=18,34

      Clasament Avansați

      1. Ciortescu Cristi - Iasi
      2. Mitrofan Camelia - Constanta
      3 -- 4
      Amzu Alexandru - Constanta
      Antal Denes - Brasov
      5 -- 8
      Barbatel Eduard - Ploiesti
      Tanu Mihai - Tecuci
      Sorescu Mircea - Paulesti
      Hogas Flaviu Alexandru - Barlad
      9 -- 16
      Marian Bogdan - Ploiesti
      Hariuc Costica - Vaslui
      Janosi Attila - Targu Mures
      Bodeanu Dan - Bucuresti
      Chetronie Liviu - Tecuci
      Buruiana Mihai - Marasesti
      Postelnicu Ciprian - Tecuci
      Gaitan Tiberiu - Braila
      17 -- 32
      Pavunev Dan - Bucuresti
      Motorga Dorin - Targu Mures
      Pelaghie Ioan - Targu Mures
      Samoila Ion - Babadag
      Marola Dan - Bacau
      Anghele Cristinel - Galati
      Morosan Marian - Suceava
      Niculae Dan - Bucuresti
      Durea Victor - Constanta
      Valeanu Cosmin - Bacau
      Sencu Victor - Targoviste
      Gherasim Iulian - Tulcea
      Dumitrescu Dan - Piatra Neamt
      Stanciu Stelian - Calarasi
      Braniste George - Bacau
      Petenchi Edmond - Roman
      33 -- 44
      Stamate Eduard - Tecuci
      Spoiala Cristinel - Focsani
      Voin Doru - Bucuresti
      Colesniuc Romeo - Botosani
      Tipu Vlad - Iasi
      Brulea Petre - Ploiesti
      Constantinescu Rares - Braila
      Barac Andreea - Braila
      Manu Daniel - Constanta
      Tofan Marius - Constanta
      Luca Octavian - Tulcea
      Susnea Catalin - Tecuci
      45 -- 2v gr.sup.
      Solcan Florin - Constanta
      46 -- 69 1v gr.sup.
      Sofian Corneliu - Suceava
      Ciurusniuc Costel - Galati
      Peiu Cosmin - Babadag
      Ursulescu Ioan - Bacau
      Diaconescu Lucian - Targoviste
      Corneanu Sorin - Botosani
      Bratescu Adrian - Targoviste
      Dinu Gheorghe - Bucuresti
      Mitrea Silviu - Navodari
      Badescu Leontin - Valul lui Traian
      Iacob Gabriel - Iasi
      Martz Sebastian - Comanesti
      Papacu Bejoli - Bucuresti
      Dospinescu George - Bucuresti
      Demeny Zoltan - Brasov
      Lazar Vasile - Pufesti
      Sarbu Dan - Ploiesti
      Anton Dragos - Focsani
      Silvestru Nicu - Tulcea
      Istrate Cristian - Bucuresti
      Sandu Mihai - Braila
      Mocanu Ionut - Galati
      Leteanu Marius - Bacau
      Zimtescu Adrian - Husi
      70 -- 88 0v gr.sup.
      Avram Nicolae - Nedelea
      Filip Dan - Comanesti
      Chirap Dan - Gura Humorului
      Dobrila Petru - Braila
      Ghile Ioan - Oradea
      Nicola Marian - Constanta
      Mitu Manuel - Galati
      Socaci Sorin - Panciu
      Bivolaru Marius - Ploiesti
      Nicu Constantin - Iasi
      Serban Liviu - Onesti
      Dodu Costica - Focsani
      Toader Nicolae - Tulcea
      Iordachi Adrian - Adjud
      Bolocan Daniel - Braila
      Panait Adrian - Braila
      Stolearenco Igor - Galati
      Stancescu Sebastian - Ploiesti
      Babus Liviu - Ploiesti
      89 -- 94 2v gr.inf.
      Bogza Dragos - Iasi
      Visan Bogdan - Targoviste
      Florea Gigi - Galati
      Andrei Viorel - Calarasi
      Anton Cristian - Tulcea
      Serban Marin - Tulcea
      95 -- 112 1v gr.inf.
      Valeanu Vlad - Bacau
      Lucic Corneliu - Suceava
      Codreanu Laurentiu - Buzau
      Cuna Gheorghe - Buzau
      Dinu Adrian - Darmanesti
      Giosan Marcel - Galati
      Oancea Marian - Bacau
      Dirlau Ionut - Bacau
      Badache Andreea - Galati
      Budescu Marian - Galati
      Plaiasu Ion - Plopeni
      Anastasiu Constantin - Comanesti
      Dicu Vlad - Vaslui
      Taru Alex - Targoviste
      Neculai Alexandru - Tulcea
      Serban Mihai - Braila
      Manea Leonard - Galati
      Angheluta Mihai - Galati
      113 -- 132 0v gr.inf.
      Vasile Marius - Calarasi - N
      Stoica Sandel - Focsani - N
      Marcean Ovidiu - Botosani - M
      Pinzar Alin - Suceava
      Gurita Ionut - Babadag
      Niculescu Daniel - Pitesti - N
      Hulpan Cristian - Galati
      Anton Catalin - Botosani - M
      Fulop Laszlo - Targu Mures
      Dutu Constantin - Galati
      Neagu Cristian - Slobozia
      Delimart Alexiana - Targoviste
      Filip Cristi - Comanesti
      Pancrat Cristian - Tulcea
      Pancrat Adrian - Tulcea
      Dogaru Gigi - Galati
      Zanet Monica - Galati
      Stoian Costel - Galati - N
      Stoian Marian - Galati - N
      Gherman Victor - Galati - N

      Absenți nemotivați:

      1. Vasile Marius - Călărași;
      2. Stoica Săndel - Focșani;
      3. Niculescu Daniel - Pitești;
      4. Stoian Costel - Galați;
      5. Stoian Marian - Galați;
      6. Gherman Victor - Galați.

      Retrași la termen:
      1. Mărcean Ovidiu - Botoșani;
      2. Anton Cătălin - Botoșani.
      Ultima editare de marcelgiosan; 21.iun.2016, 23:10.
      Blade: Nittaku Septear; FH: Yasaka Rakza 7 Soft, BH: Xiom Vega Pro

      Comentariu


      • #4
        Rezervat înscrieri diverse

        Inscrieri Cobză păstrăv afumat - on 15.06.2016 at 18:28:27

        1. Ion Marius, Braila, 11 - 31,27 - O
        2. Corcoz Costin, Focsani, 13 - 32,35 - OL
        3. Toma Iulian, Braila, 52 - 26,81 - OW
        4. Munteanu Octavian, Tecuci, 180 - 19,73 - OW
        5. Bodeanu Dan, Bucuresti, 299 - 18,89 - AW
        6. Florea Gigi, Galati, 312 - 13,5 - AW
        7. Giosan Marcel, Galati, 367 - 12,73 - A
        8. Panait Adrian, Braila, 412 - 11,5 - AW
        9. Muresan Ioan, Galati, 519 - 10,53 - AW
        10. Gasner Paul, Iasi, 591 - 11,97 - A
        11. Mitu Manuel, Galati, 634 - 14,95 - A
        12. Sandu Mihai, Braila, 660 - 12,95 - A
        13. Zedler Iuliu, Blaj, 1052 - 7,54 - AW
        14. Morun Marian, Braila, 1751 - 3 - A
        15. Stan Marius, Galați, 4000 - -
        16. Arcelor Mittal, Galați, 4001 - -
        17. Nae Leonard, Galati, 4002 - -
        18. Dr. Toma, Braila, 4003 - -
        19. CTE, Braila, 4004 - -
        20. CS Lipan, Braila, 4005 - -

        Inscrieri Danube Rock 2016 - on 15.06.2016 at 6:48:43

        1. Bocaniala Norocel, Bucuresti, 33 - 28,08 - OL
        2. Zarinschi Catalin, Galati, 76 - 22,25 - O
        3. Arion Costel, Marasesti, 90 - 21,78 - O
        4. Dumitrescu Dan, Piatra Neamt, 149 - 18,63 - A
        5. Chirap Dan, Gura Humorului, 252 - 16,38 - A
        6. Florea Gigi, Galati, 312 - 13,5 - AW
        7. Uzuneanu Costica, Galati, 489 - 19,55 - OW
        8. Mitu Manuel, Galati, 634 - 14,95 - A
        9. Sandu Mihai, Braila, 660 - 12,95 - A

        Inscrieri Folk la Dunăre 2016 - on 06.06.2016 at 21:18:59

        1. Wischegg Robert, Galati, 22 - 28,33 - O
        2. Zarinschi Catalin, Galati, 76 - 22,25 - O
        3. Pintilie Nela, Galati, 193 - 20,53 - OLF
        4. Ciurusniuc Costel, Galati, 200 - 17,2 - A
        5. Florea Gigi, Galati, 312 - 13,5 - AW
        6. Sandu Mihai, Braila, 660 - 12,95 - A
        7. Petrin Mitica, Galati, 1009 - 7,55 - A
        8. Hulpan Cristian, Galati, 1476 - 8,75 - A
        9. Amarinei Sorin, Galati, 1569 - 4,75 - A
        10. Sandu Mihai`s Friend, Braila, 4002 - -

        Listă Retrageri - on 21.06.2016 at 23:03:08

        1. Roman Iulian, Brasov, 18 - 40,91 - OL
        2. Stanciu Silviu, Calarasi, 54 - 30,47 - OL
        3. Aftenii Daniel, Bucuresti, 21 - 28,65 - O
        4. Balog Andreea, Arad, 26 - 28,48 - OF
        5. Dumbrava Daniel, Focsani, 78 - 24,88 - OW
        6. Nitu Victor, Slobozia, 327 - 24,11 - O
        7. Meszar Razvan, Arad, 290 - 23,66 - O
        8. Vasiliu Dan, Panciu, 1527 - 22,75 - O
        9. Kaposta Victor, Arad, 62 - 22,67 - O
        10. Parascuta Daniel, Iasi, 382 - 22,17 - O
        11. Panaite Ionel, Mangalia, 276 - 22 - O
        12. Arion Costel, Marasesti, 90 - 21,78 - O
        13. Barsa Ioan, Moinesti, 282 - 21,13 - O
        14. Cotca Dacian, Oradea, 99 - 21,05 - O
        15. Micuda Mihai, Bucuresti, 328 - 20,53 - O
        16. Iordaniu Aurel, Panciu, 721 - 20,44 - O
        17. Dan Andrei, Piatra Neamt, 169 - 19,55 - OW
        18. Ropotan Iulian, Bucuresti, 373 - 18,88 - A
        19. Zainescu Corneliu, Galati, 439 - 18,15 - AW
        20. Tokos Pal, Odorheiu Secuiesc, 150 - 18,05 - A
        21. Rosu Gabriel, Comanesti, 243 - 17,43 - A
        22. Bucur Alin Adrian, Targu Mures, 450 - 15,75 - A
        23. Niculescu Gabriel, Bucuresti, 392 - 15,08 - AH
        24. Gatea Marius, Piatra Neamt, 1012 - 14,25 - AW
        25. Florea Vasile, Sighetu Marmatiei, 1372 - 14 - A
        26. Balaban Catalin, Bucuresti, 628 - 13,81 - A
        27. Salavastru Petru, Botosani, 308 - 13,65 - AW
        28. Marcean Ovidiu, Botosani, 443 - 13,47 - A
        29. Ivan Adrian, Tulcea, 476 - 13,34 - A
        30. Dragan Petru Ioan, Iasi, 380 - 13,05 - A
        31. Bodea Vasile, Panciu, 597 - 12,63 - A
        32. Ghizdavescu Adrian, Constanta, 1195 - 10,5 - A
        33. Donisan Costel, Pascani, 803 - 10,38 - A
        34. Poturu Ioan, Pascani, 634 - 10,03 - AW
        35. Purcileanu Liviu, Piatra Neamt, 1225 - 9,92 - A
        36. Laic Mihai, Roman, 766 - 9,64 - A
        37. Ailioaie Gheorghe, Comanesti, 1019 - 8,75 - A
        38. Teris Valeriu, Comanesti, 1337 - 8,75 - A
        39. Todi Dumitru, Slobozia, 1800 - 8,75 - A
        40. Tocariu Andrei, Botosani, 1425 - 8,25 - AJ
        41. Cazanel Gheorghe, Comanesti, 1426 - 8,25 - A
        42. Anton Catalin, Botosani, 1664 - 8 - A
        43. Tocariu Sebastian, Botosani, 1036 - 7,75 - A
        44. Buhlea George, Galati, 1887 - 7,75 - AW
        45. Caltea Liviu, Pascani, 1020 - 7,1 - A
        46. Dragan Dan, Pascani, 992 - 6,92 - A
        47. Socaci Marian, Braila, 1274 - 6,69 - A
        48. Enciu Marcel, Bucuresti, 1027 - 6,68 - A
        49. Rus Nicolae, Oradea, 847 - 6,33 - A
        50. Carp Catalin, Galati, 1515 - 6 - A
        51. Tudor Ticu, Tecuci, 1560 - 5,42 - A
        52. Tomescu Florin, Pitesti, 1594 - 4,75 - A
        53. Nicolae Daniel, Constanta, 2472 - 4,75 - A
        54. Alexandru Razvan, Mangalia, 2491 - 4,75 - A
        55. Stoian Sebastian, Slobozia, 2514 - 4,75 - A
        56. Rahau George, Tulcea, 1681 - 2,75 - A
        57. Sandu Stefan, Braila, 2761 - 2,75 - A
        58. Stoica Emanuel, Mangalia, 2821 - 2,75 - A
        59. Botezatu Onelus, Galati, 1653 - 0 - O
        60. Nazare Florin, Galati, 4003 - 0
        -----------------------------------------
        Retrageri după termenul limită:
        1. Iordaniu Aurel, Panciu
        2. Vasiliu Dan, Panciu
        3. Bodea Vasile, Panciu
        4. Petrescu Liviu, Pitesti - a anunțat telefonic că a apărut o problemă de ultimă oră;
        5. Coroiu Andrei, Roman - a fost la sală, dar se simțea rău și a preferat să nu joace.
        Ultima editare de marcelgiosan; 21.iun.2016, 22:05.
        Blade: Nittaku Septear; FH: Yasaka Rakza 7 Soft, BH: Xiom Vega Pro

        Comentariu


        • #5
          Rezervat înscrieri și clasament Începători

          Inscrieri Începători - on 17.06.2016 at 17:16:37

          1. Hanganu George, Focsani, 424 - 11,41 - A
          2. Lupsa Bogdan, Ramnicu Valcea, 453 - 11,18 - A
          3. Cristescu Cristian, Bucuresti, 498 - 11,55 - AW
          4. Coclea Ionel, Braila, 499 - 10,58 - A
          5. Firica Lucian, Constanta, 510 - 11,58 - AJ
          6. Volosciuc Tiberiu, Vatra Dornei, 516 - 11,15 - A
          7. Pralea Marius, Botosani, 551 - 10,04 - A
          8. Lovin Eusebiu, Comanesti, 568 - 11,72 - A
          9. Popa Ion, Ploiesti, 571 - 10 - A
          10. Pralea Constantin, Alba Iulia, 575 - 8,46 - AW
          11. Gasner Paul, Iasi, 589 - 11,97 - A
          12. Velcea Cristina, Bucuresti, 610 - 9,1 - AF
          13. Poturu Ioan, Pascani, 634 - 10,03 - AW
          14. Leteanu Marius, Bacau, 653 - 10,64 - A
          15. Cristofor Razvan, Moinesti, 671 - 9,42 - A
          16. Zamfirache Ioan, Botosani, 686 - 8,42 - AW
          17. Hutanu Adrian, Slobozia, 711 - 8,64 - A
          18. Carata Catalin, Tulcea, 726 - 8,31 - A
          19. Gheorghe Florin, Bucuresti, 779 - 9,47 - A
          20. Moise Viorel, Braila, 807 - 6,6 - AW
          21. Maftei Catalin Doru, Comanesti, 843 - 8,81 - A
          22. Buzila Ioan, Botosani, 854 - 8,19 - AW
          23. Isaic Radu, Bacau, 895 - 7,89 - A
          24. Sufletel Emil Sr, Alba Iulia, 911 - 5,92 - AW
          25. Rosoga Ana, Constanta, 929 - 7 - AF
          26. Portariuc Gheorghe, Botosani, 945 - 6,19 - A
          27. Avram Matei, Barcea, 985 - 8,58 - A
          28. Dragan Dan, Pascani, 992 - 6,92 - A
          29. Munteanu Constantin, Ramnicu Sarat, 997 - 11,56 - A
          30. Caltea Liviu, Pascani, 1020 - 7,1 - A
          31. Petcu Doru Eduard, Barlad, 1128 - 8,55 - A
          32. Sava Sinel, Focsani, 1172 - 6,81 - A
          33. Munteanu Stefan Alin, Ramnicu Sarat, 1184 - 9 - AJ
          34. Trocaru Remus, Tulcea, 1210 - 11,75 - A
          35. Suciu Dragos, Constanta, 1291 - 6,15 - AJ
          36. Bejan Alexandru, Tecuci, 1411 - 5,38 - A
          37. Suster Andrei Manuel, Tulcea, 1474 - 3,92 - A
          38. Gaitan Marius, Braila, 1537 - 4,92 - A
          39. Amarinei Sorin, Galati, 1564 - 4,75 - A
          40. Jica Vasile, Tulcea, 1629 - 0 - A
          41. Aurica Costica, Liesti, 1645 - 5,25 - A
          42. Tirdea Ionut, Tecuci, 1648 - 3,75 - A
          43. Iosif Radu, Barlad, 1741 - 4,25 - A
          44. Stinga Ovidiu, Tecuci, 1821 - 3,58 - A
          45. Potarniche Bianca, Buzau, 1861 - 2,75 - AF
          46. Bucsa Andreea, Galati, 2191 - 3 - AF
          47. Rasid Aihan, Constanta, 2255 - 6,75 - A
          48. Fedot Valentin, Tulcea, 2658 - 3,75 - A

          MT16=11,02

          Clasament Începători

          1. Firica Lucian - Constanta
          2. Hanganu George - Focsani
          3 -- 4
          Munteanu Stefan Alin - Ramnicu Sarat
          Gasner Paul - Iasi
          5 -- 8
          Rasid Aihan - Constanta
          Cristescu Cristian - Bucuresti
          Carata Catalin - Tulcea
          Trocaru Remus - Tulcea
          9 -- 16
          Cristofor Razvan - Moinesti
          Munteanu Constantin - Ramnicu Sarat
          Popa Ion - Ploiesti
          Hutanu Adrian - Slobozia
          Lovin Eusebiu - Comanesti
          Pralea Marius - Botosani
          Buzila Ioan - Botosani
          Suciu Dragos - Constanta
          17 -- 24
          Lupsa Bogdan - Ramnicu Valcea
          Coclea Ionel - Braila
          Gheorghe Florin - Bucuresti
          Velcea Cristina - Bucuresti
          Avram Matei - Barcea
          Zamfirache Ioan - Botosani
          Jica Vasile - Tulcea
          Dorofte Costel - Galati
          25 -- 2v gr.sup.
          Volosciuc Tiberiu - Vatra Dornei
          26 -- 36 1v gr.sup.
          Maftei Catalin Doru - Comanesti
          Petcu Doru Eduard - Barlad
          Anghel Adrian - Braila
          Isaic Radu - Bacau
          Sava Sinel - Focsani
          Sufletel Emil Sr - Alba Iulia
          Amarinei Sorin - Galati
          Tirdea Ionut - Tecuci
          Fedot Valentin - Tulcea
          Potarniche Bianca - Buzau
          Caragea Adrian - Galati
          37 -- 42 0v gr.sup.
          Rosoga Ana - Constanta
          Moise Viorel - Braila
          Bejan Alexandru - Tecuci
          Gaitan Marius - Braila
          Iosif Radu - Barlad
          Stinga Ovidiu - Tecuci
          43 -- 48 0v gr.inf.
          Pralea Constantin - Alba Iulia
          Portariuc Gheorghe - Botosani
          Aurica Costica - Liesti - M
          Suster Andrei Manuel - Tulcea - N
          Bucsa Andreea - Galati - M
          Vlad Daniel - Braila

          Absenți nemotivați:
          1. Suster Andrei Manuel - Tulcea;

          Absenți motivați:
          1. Aurică Costică - Liești;
          2. Bucsa Andreea - Galați.
          Ultima editare de marcelgiosan; 25.iun.2016, 21:54.
          Blade: Nittaku Septear; FH: Yasaka Rakza 7 Soft, BH: Xiom Vega Pro

          Comentariu


          • #6
            Informații utile

            Cazare:

            Brăila
            Grand Hotel Orient****, Brăila
            Bd-ul Rubinelor, nr. 1
            tel. 0239.620.063
            e-mail: contact@grandhotelorient.ro
            web: www.grandhotelorient.ro

            Ofertă cazare pentru participanții la Turneul A+ "Dunărea Noastră... Descoperă Bucovina":
            -cameră single + MD: 100 lei;
            -cameră double + MD: 120 lei;

            Pentru rezervări specificați la recepție că sunteți participanți la turneul de tenis de masă de la Galați.
            După ce efectuați rezervarea vă rog să-mi transmiteți și mie prin MP, SMS sau telefon numărul de camere rezervate, zilele și numele pentru a putea verifica săptămâna viitoare dacă toate rezervările sunt în regulă.
            Mulțumesc frumos!

            Galați

            1.Vila Tirighina***, Galați
            str. Garofiței, nr. 10;
            tel. 0236.317.076;
            e-mail: vila_tirighina@yahoo.com
            Preț cameră dublă matromonială fără MD: 100 lei.
            Aici nu e vorba de nici o reducere. Verificați vă rog condițiile pe internet.

            2. Hotel Corneliuss - 160 lei camera dublă cu MD inclus;
            Adresa: Str. Dr. Alexandru Carnabel nr.45 Galati Romania 800004
            Telefon/Fax: +40 336 434 678
            Mobil: +40 756 055 968 / +40 749 278 177
            Email: office@hotelcorneliuss.ro

            3. Hotel Danube Star - 227 lei camera dublă cu MD inclus;
            Str. Domneasca Nr. 13, Galati
            Tel: 0236.418.041 / 0731.840.523
            Fax: 0236.461.050
            Email: hoteldunarea@galtour.ro

            4. Hotel Magnus - 225 lei camera dublă cu MD inclus;
            Str. Otelarilor, Micro 20
            Tel: 0236 445545/0730 624687
            Fax: 0236 445545
            Web: www.hotelmagnus.ro

            Sala de sport Siderurgistul:









            Dunărea Noastră la prima ediție:
            [picasa=102446212848465895316]TurneuACupaDunareaNoastraGalati27Iunie2015[/picasa]

            Cupe și Blide 2016:


            Premii câștigători turneu:
            ... to be continued!
            Ultima editare de marcelgiosan; 10.iun.2016, 13:36.
            Blade: Nittaku Septear; FH: Yasaka Rakza 7 Soft, BH: Xiom Vega Pro

            Comentariu


            • #7
              Descoperă Bucovina

              Pentru că, la fel ca și anul trecut, Turneul A ?Dunărea Noastră? intenționează să ?Descopere Bucovina? într-un gest de apropiere geografică a amaturiștilor care bat, sâmbătă de sâmbătă, cărările Moldovei (dar și ale Dobrogei, Munteniei, Olteniei, Banatului, Ardealului, Crișanei și Maramureșului) vă propunem un itinerariu de înscrieri presărat cu imagini reprezentative ale Bucovinei, din colecția unui îndrăgostit de munte și fotografie din Câmpulung Moldovenesc ? Ovidiu Ștefeligă, căruia îi mulțumim pentru amabilitatea cu care a răspuns demersului nostru.

              Regulament concurs ?Descoperă Bucovina?:

              1. Concursul se adresează amaturiștilor care accesează frevcent site-ul www.tenisdemasa.ro, care vor urmări zilnic topicul Turneului A+ ?Dunărea Noastră...Descoperă Bucovina? și care vor fi prezenți în ziua de 18 Iunie la Galați.
              2. Concursul constă din 15 etape (întrebări) având legătură cu Dunărea, Bucovina sau tenisul de masă, primul răspuns corect urmând a fi răsplătit cu un premiu surpriză;
              3. Participanții la concurs nu pot câștiga decât o singură dată (din totalul de 15 etape);
              4. În cazul în care unul sau mai mulți dintre cei 15 câștigători nu prinde loc pe lista principală, premiul se reportează, urmând a fi propusă o nouă întrebare pentru a fi ales un alt câștigător;
              5. Marele premiu al concursului constă într-un ?Week-End în Bucovina? ? pensiune completă;
              6. Câștigătorul marelui premiu va fi stabilit prin tragere la sorți, în dimineața concursului, dintre cei 15 câștigători de etapă;

              Marele premiu:


              Pensiunea "Dor de munte":


              Premii de etapă:

              Ultima editare de marcelgiosan; 17.sep.2016, 17:12.
              Blade: Nittaku Septear; FH: Yasaka Rakza 7 Soft, BH: Xiom Vega Pro

              Comentariu


              • #8
                Finaliști concurs - Descoperă Bucovina!

                Nr. Crt.
                Nume si Prenume Localitatea Premiu
                1.
                Cozma Cătălin * Fălticeni Păstrăv mănăstiresc - ValePutna
                2.
                Văleanu Family Bacău 3 ouă încondeiate - Sucevița
                3.
                Bodeanu Dan București Cobză de păstrăv - ValePutna
                4.
                Hariuc Costică Vaslui Sirop de brad - Voroneț
                5.
                Axinte Bogdan Iași Linguroi de lemn - Marginea
                6.
                Cristofor Răzvan Moinești Un borcan dulceață de vișine - La Baciu
                7.
                Pintilie Nela Galați Un munte așternut - CALEnDAR (CD)
                8.
                Diaconescu Lucian Târgoviște Tricou "Dunărea Noastră"
                9.
                Bocănială Norocel București Bilet la "Danube Rock Festival"
                10.
                Volosciuc Tiberiu Vatra Dornei O sticlă de bere de casă "Buturuga"
                11.
                Dicu Vlad Vaslui Păstrăv vânătoresc - ValePutna
                12.
                Munteanu Constantin Rm. Sărat Sirop de afine - Bucovina
                13.
                Fratea Aurel Constanta Drumul - C. Vaman + A. Andrei (CD)
                14.
                Arion Costel Mărășești O sticlă de Secărică
                15.
                Corcoz Costin Focșani Văză din ceramică neagră - Marginea
                16.
                Hariuc Costică Vaslui Week-End în Bucovina
                Ultima editare de marcelgiosan; 19.iun.2016, 00:54.
                Blade: Nittaku Septear; FH: Yasaka Rakza 7 Soft, BH: Xiom Vega Pro

                Comentariu


                • #9
                  Bucovina...mon Amour!

                  © Ovidiu Ștefeligă


                  Munții Rarău:
                  Pietrele Doamnei
                  Beautiful Tango
                  Pietrele Doamnei:
                  East of the Sun,
                  West of the Moon

                  Sadova, mon Amour:
                  100% coton up,
                  100% coton down

                  Poveștile orașului:
                  Another Dream

                  Sadova, mon Amour:
                  Going Home!

                  Piatra Șoimului - Rarău:
                  Cometă peste Giumalău!

                  Sadova, mon Amour!
                  I`ve Got To See You Again
                  Măgura:
                  Stormy Monday

                  Rarău:
                  Heaven!

                  Sadova, mon Amour:
                  Satul cu oameni frumoși

                  Poveștile orașului:
                  Blue Friday

                  Sadova, mon Amour:
                  Simply Complicated!

                  Sadova, mon Amour:
                  Evening shadows!

                  Rarău:
                  It ain`t over
                  till it`s over

                  Bucovina, mon Amour:
                  Țara de unde vin...

                  Sadova, mon Amour:
                  Somewhere, Over The
                  Rainbow

                  Mocănița Huțulcă:
                  Last Winter Dance!

                  Pojorâta:
                  Memories...

                  Bucovina, mon Amour:
                  La mijloc de pădure!

                  Bucovina, mon Amour:
                  Autumn!

                  Bucovina, mon Amour:
                  Across from Heaven!

                  Sadova, mon Amour:
                  So near, so far...

                  Poveștile orașului:
                  Never gettin` older!

                  Bucovina, mon Amour:
                  One step ahead!

                  Rarău:
                  Hard As a Rock!

                  Bucovina, mon Amour:
                  Colind!

                  Bucovina, mon Amour:
                  Common rail!

                  Bucovina, mon Amour:
                  Is There Anybody Out There?
                  Bucovina, mon Amour:
                  Old Clothes, Young Soul!
                  Sadova, mon Amour:
                  Legends of The Fall!

                  Ultima editare de marcelgiosan; 22.mai.2017, 22:46.
                  Blade: Nittaku Septear; FH: Yasaka Rakza 7 Soft, BH: Xiom Vega Pro

                  Comentariu


                  • #10
                    Mulțumesc pentru viteza de reacție!

                    Postat în original de Bogdan A
                    Axinte Bogdan - Open !
                    Postat în original de kvictors
                    Balog Andreea
                    Kaposta Victor
                    Arad, la open.
                    Blade: Nittaku Septear; FH: Yasaka Rakza 7 Soft, BH: Xiom Vega Pro

                    Comentariu


                    • #11
                      O sa vin și eu(Corcoz Costin) și o să-l aduc cu mine și pe Mezar Razvan din Arad(ca sa fie reprezentat și mai bine Arad-ul la acest turneu).
                      La Open, desigur!

                      Comentariu


                      • #12
                        Niculae Dan din Bucuresti la Open

                        Comentariu


                        • #13
                          Ce-o fi cu Open-iștii ăștia, că numai ei nu au somn la miez de noapte?
                          Blade: Nittaku Septear; FH: Yasaka Rakza 7 Soft, BH: Xiom Vega Pro

                          Comentariu


                          • #14
                            Munteanu Octavian Tecuci Open
                            Stiga Clipper Butterfly Tenergy 64 Yasaka Antipower

                            Comentariu


                            • #15
                              Visan Bogdan, Targoviste, Avansati.

                              Comentariu

                              Cine a citit topicul
                              Procesare...
                              X