Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Turneu A - Cupa Sucevei - O+A+I - 25.06.2016

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Turneu A - Cupa Sucevei - O+A+I - 25.06.2016

    Turneu A SUCEAVA 25.06.2016 O+ A+ I >>>> CUPA SUCEVEI
    LOCALITATEA: Suceava, sala de sport a Colegiului Naţional „Ştefan cel Mare” Suceava

    https://www.google.ro/maps/place/Col...6!4d26.2577041

    DATA: Sâmbătă 25.06.2016;

    ATENTIE - MODIFICARE ORA DE INCEPERE SI A NUMARULUI DE JUCATORI LA CATEGORIA INCEPATORI SI OPEN!!!

    CATEGORII: Open (36) + Avansați (48 ) + Începători (60);

    ORA DE ÎNCEPERE:
    ÎNCEPĂTORI - 08.00 - 08.45– validare înscrieri; 09.00-13.00 grupele inferioare; 13.00-16.00 pauza; 16.00-21.00 grupele superioare+eliminatorii pana la finala;
    AVANSAȚI - 12.30 - 13.00 – validare înscrieri; 13.00-16.00 grupele inferioare; 16.00-17.00 pauza; 17.00-21.00 grupele superioare+eliminatorii pana la finala!
    OPEN - 12.30 - 13.00 – validare înscrieri; 13.00-16.00 grupele inferioare; 16.00-17.00 pauza; 17.00-21.00 grupele superioare+eliminatorii pana la finala!

    LOGISTICĂ:
    12 mese aprobate ITTF ( Jolla, Donic) în sala nouă + 3 mese Giant Dragon în sala veche din incinta instituţiei.
    SUPRAFAȚA DE JOC: GERFLOOR in ambele săli.
    TAXA: 25 lei; Doamnele, domnisoarele si copii pana la 14 ani=15 lei; persoanele cu dizabilitati sunt scutite de taxa.
    Cate 2 lei de participant vor fi varsati in contul Amatur.
    Se asigură:
    - cafea, apă plată/minerală.

    MATERIALE DE PREMIERE:
    Locurile I- IV cupe, medalii si diplome, locul V- VIII diplome

    ÎNSCRIEREA PARTICIPANŢILOR:
    - pe forum sau telefonic;
    - ultima înscriere/retragere: Vineri 24 iunie 2016, ora 20,30;
    - orice înscriere/retragere ulterioară nu va fi luată în considerare;

    Grupele vor fi afisate dimineaţa la avizierul sălii de sport.
    - absenții vor fi trecuți în clasament cu N - nemotivat;

    SISTEMUL DE JOC:

    Începători:
    - Participă orice jucător amator cu MP mai mic de 12;
    - Număr maxim de participanţi: 60;
    - Se joacă în sistemul cel mai bun din 5 seturi (3/5);
    - Grupe inferioare de câte 6 jucători după regula şarpelui cu eventuale modificări funcţie de localităţi (locul 1 nu se schimbă) – se califică primii 4;
    - Capi de serie grupe inferioare – conform MP dată de clasamentul AmaTur la zi;
    - Grupe superioare de câte 4 jucători – se califică primii 2;
    - Capi de serie grupe superioare – conform rezultate grupe inferioare;
    - Schemă de joc - grupe superioare: se va trage la sorti ;
    - Tablou eliminatoriu de 20;
    - Ordine favoriți eliminatorii – conform număr de ordine grupe superioare;
    - Locurile II se împart în două urne (partea inferioară, respectiv superioară a tabloului, astfel încât locurile 1 şi 2 dintr-o grupă superioară să nu se întâlnească decât în finală) şi vor fi trase la sorţi.

    Avansați:
    - Participă orice jucător amator cu MP mai mic de 19;
    - Număr maxim de participanţi: 48;
    - Se joacă în sistemul cel mai bun din 5 seturi (3/5);
    - Grupe inferioare de câte 6 jucători după regula şarpelui cu eventuale modificări funcţie de localităţi (locul 1 nu se schimbă) – se califică primii 4;
    - Capi de serie grupe inferioare – conform MP dată de clasamentul AmaTur la zi;
    - Grupe superioare de câte 4 jucători – se califică primii 2;
    - Capi de serie grupe superioare – conform rezultate grupe inferioare;
    - Schemă de joc - grupe superioare: se va trage la sorti ;
    - Tablou eliminatoriu de 16;
    - Ordine favoriți eliminatorii – conform număr de ordine grupe superioare;
    - Locurile II se împart în două urne (partea inferioară, respectiv superioară a tabloului, astfel încât locurile 1 şi 2 dintr-o grupă superioară să nu se întâlnească decât în finală) şi vor fi trase la sorţi;

    Open:
    - Participă jucătorii cu MP mai mare sau egală cu 19 precum si jucatorii amatori cu MP 12-19 (care sunt rugati să-şi anunțe optiunea la OPEN), în limita locurilor disponibile;
    - Număr maxim de participanţi: 36;
    - Se joacă în sistemul cel mai bun din 5 seturi (3/5);
    - Grupe inferioare de câte 6 jucători după regula şarpelui cu eventuale modificări funcţie de localităţi (locul 1 nu se schimbă) – se califică primii 4;
    - Capi de serie grupe inferioare – conform MP dată de clasamentul AmaTur la zi;
    - Grupe superioare de câte 4 jucători – se califică primii 2;
    - Capi de serie grupe superioare – conform rezultate grupe inferioare;
    - Schemă de joc - grupe superioare: se va trage la sorti;
    - Tablou eliminatoriu de 12.
    - Ordine favoriți eliminatorii – conform număr de ordine grupe superioare;
    - Locurile II se împart în două urne (partea inferioară, respectiv superioară a tabloului, astfel încât locurile 1 şi 2 dintr-o grupă superioară să nu se întâlnească decât în finală) şi vor fi trase la sorţi;

    ORGANIZATORI: ASOCIATIA SPORTIVA "STEFAN CEL MARE" SUCEAVA
    Cojocaru Adrian (0742127919), Sofian Corneliu (0753593862), Moroşanu Vasile (0727322073)

    Cu sprijinul Colegiului Naţional “Ştefan cel Mare” Suceava, Dl.Director - Dan Popescu

    Tehnic – Chirap Dan

    Ne rezervăm dreptul să schimbăm numărul maxim de participanţi la toate categoriile în funcţie de înscrieri. Toate modificările vor fi anunţate în timp util pe site!

    PARTENERI: SELGROS SUCEAVA, DIRECTIA JUDETEANA PENTRU SPORT SI TINERET SUCEAVA.
    PARTENER MEDIA - MONITORUL DE SUCEAVA, VIVA FM, IMPACT FM
    Ultima editare de Adrian's; 24.iun.2016, 20:57.

  • #2
    Turneu A - Cupa Sucevei

    Rezervat inscrieri:

    Inscrieri OPEN - on 24-Jun-16 at 10:10:10 PM

    1. Cozma Catalin, Falticeni - 23 - 28.9 - OLW
    2. Nemaciuc Mihai, Suceava - 27 - 37.36 - OL
    3. Axinte Bogdan, Iasi - 55 - 24.78 - O
    4. Morosanu Vasile, Suceava - 56 - 26.41 - OW
    5. Albu Catalin, Pascani - 63 - 23.9 - O
    6. Marola Mihai, Bacau - 68 - 24.03 - OJ
    7. Duceac Catalin, Botosani - 108 - 23.5 - O
    8. Rojnita Sebastian, Bacau - 118 - 20.48 - O
    9. Ilies Ioan, Radauti - 145 - 25.88 - O
    10. Ungureanu Adrian, Suceava - 167 - 23.03 - O
    11. Dan Andrei, Piatra Neamt - 168 - 19.55 - OW
    12. Toporas Cosmin, Suceava - 214 - 19.41 - O
    13. Rusti Catalin, Suceava - 228 - 25.71 - O
    14. Barabas Sandor, Toplita - 237 - 19.97 - O
    15. Vaculisteanu Ionut, Suceava - 241 - 20.63 - O
    16. Rosca Niculai, Galanesti - 278 - 19.56 - O
    17. Mosneagu Marius, Falticeni - 321 - 26 - OL
    18. Subcinski Alexandru, Suceava - 480 - 21.75 - O
    19. Ursan Viorel, Radauti - 502 - 19 - O
    20. Orza Catalin, Suceava - 546 - 25.31 - O
    21. Plamada Lucian, Iasi - 821 - 12.2 - A
    22. Constantinovici Ciprian, Liteni - 965 - 15 - A
    23. Nemtoi Gabriel, Suceava - 1034 - 25.5 - O

    Inscrieri AVANSATI - on 24-Jun-16 at 11:02:16 PM

    1. Ciortescu Cristi, Iasi - 133 - 18.77 - A
    2. Colesniuc Romeo, Botosani - 152 - 17.42 - AW
    3. Sofian Corneliu, Suceava - 166 - 17.98 - AW
    4. Marola Dan, Bacau - 181 - 17.83 - A
    5. Morosan Marian, Suceava - 217 - 16.43 - A
    6. Volostiuc Marius, Suceava - 245 - 15.97 - A
    7. Corneanu Sorin, Botosani - 246 - 15.75 - A
    8. Chirap Dan, Gura Humorului - 252 - 16.38 - A
    9. Bogza Dragos, Iasi - 257 - 14.68 - A
    10. Salavastru Petru, Botosani - 309 - 13.65 - AW
    11. Lucic Corneliu, Suceava - 326 - 13.95 - AHW
    12. Mahu Bogdan, Pascani - 371 - 14.61 - A
    13. Dragan Petru Ioan, Iasi - 382 - 13.05 - A
    14. Cojocaru Stefan, Suceava - 389 - 15.19 - AJ
    15. Ungureanu Florin, Suceava - 403 - 15.71 - A
    16. Robu Valentin, Botosani - 410 - 12.68 - AW
    17. Pinzar Alin, Suceava - 411 - 12.63 - A
    18. Zamfiroaia Sorin, Dolhestii Mari - 447 - 17.04 - A
    19. Vlaisan Vasile, Vicovu de Jos - 464 - 13.96 - A
    20. Tipu Vlad, Iasi - 491 - 17 - A
    21. Chiriac Marius, Botosani - 496 - 12.35 - A
    22. Gugles Marius, Campulung Mold - 563 - 16 - A
    23. Condur Iulian, Suceava - 572 - 15.67 - A
    24. Nemaciuc Ovidiu, Suceava - 585 - 11.29 - A
    25. Grosu Octavian, Botosani - 615 - 12.5 - A
    26. Barbalata Lorin, Suceava - 676 - 13 - A
    27. Lazar Vasile, Pufesti - 737 - 14.33 - A
    28. Cojocaru Adrian, Suceava - 741 - 10.38 - A
    29. Ghilan Romeo, Targu Neamt - 840 - 12 - A
    30. Cotfas Gabriel, Toplita - 867 - 7.25 - A
    31. Volostiuc Catalin, Suceava - 876 - 13.58 - A
    32. Stroe Ionel, Bacau - 887 - 11.75 - A
    33. State Constantin, Targu Neamt - 957 - 8.96 - A
    34. Andronic Ioan, Suceava - 995 - 8.55 - AW
    35. Anton Florin, Campulung Mold - 1212 - 12.58 - A
    36. Purcileanu Liviu, Piatra Neamt - 1228 - 9.92 - A
    37. Mazapa Gelu, Iasi - 1260 - 13 - A
    38. Grigoriu Vlad, Suceava - 2056 - 2.75 - A
    39. Mihalea Lucian, Suceava - 2103 - 8.75 - A
    40. Ababei Razvan, Iasi - 2492 - 4.75 - A

    Inscrieri INCEPATORI - on 24-Jun-16 at 10:11:19 PM

    1. Robu Mihai, Mogosesti - 437 - 11.55 - A
    2. Poturu Ioan, Pascani - 636 - 10.03 - AW
    3. Zamfirache Ioan, Botosani - 688 - 8.42 - AW
    4. Stefanachi Bogdan, Botosani - 722 - 9.36 - AJ
    5. Grosu Alexandru, Botosani - 739 - 10.94 - AJ
    6. Ianos Valentin, Suceava - 743 - 9.54 - A
    7. Albu Constantin, Suceava - 776 - 8.54 - A
    8. Donisan Costel, Pascani - 806 - 10.38 - A
    9. Macovei Bogdan, Suceava - 829 - 10.56 - A
    10. Buzila Ioan, Botosani - 858 - 8.19 - AW
    11. Aparaschivei Marcel, Botosani - 868 - 10.5 - AW
    12. Ujeniuc Dan, Suceava - 889 - 7.75 - A
    13. Isaic Radu, Bacau - 899 - 7.89 - A
    14. Morosan Ionel, Granicesti - 912 - 7.17 - A
    15. Portariuc Gheorghe, Botosani - 949 - 6.19 - A
    16. Dragan Dan, Pascani - 996 - 6.92 - A
    17. Caltea Liviu, Pascani - 1024 - 7.1 - A
    18. Simionese Sorin Gabriel, Granicesti - 1032 - 6.35 - A
    19. Simionese Ovidiu, Granicesti - 1100 - 5.25 - AJ
    20. Romascan Victor, Suceava - 1124 - 4.45 - A
    21. Zepciuc Marius, Granicesti - 1145 - 7 - A
    22. Rosu Livia, Suceava - 1160 - 6.08 - AF
    23. Popescu Doru Viorel, Botosani - 1177 - 6.55 - A
    24. Nicolaiciuc Ovidiu, Iasi - 1229 - 9.92 - A
    25. Cotoara Toader, Suceava - 1281 - 5.25 - A
    26. Butacu Dan, Bacau - 1311 - 6.31 - A
    27. Romascan Constantin, Suceava - 1370 - 6 - AW
    28. Posteuca Lucian, Botosani - 1453 - 7.92 - A
    29. Mosneagu Mihnea, Falticeni - 1755 - 3 - A
    30. Lupu Cristian, Botosani - 1902 - 5 - A
    31. Chiriac Octavian, Botosani - 1917 - 3 - A
    32. Robciuc Doru, Suceava - 2117 - 3.5 - A
    33. Biserica Loredana, Suceava - 2209 - 2.75 - AF
    34. Times Andrei, Suceava - 2524 - 4.75 - A
    35. Balla Peter, Toplita - 2534 - 4.75 - A
    36. Puha Vasile, Bilca - 2554 - 0 - A
    37. Tanase Gabi, Suceava - 4000 - -
    38. Zaharia Nicolae, Suceava - 4001 - -
    39. Petrache Florin, Suceava - 4002 - -
    40. Colessa Ovidiu, Suceava - 4003 - -
    41. Havris Rares, Botosani - 4004 - -
    42. Ignatescu Bogdan Ionut, Siret - 4005 - -
    43. Babiuc Nicusor Ionel, Siret - 4006 - -
    44. Afloarei Lucian, Suceava - 4007 - -
    45. Istrate Ghiorghita, Suceava - 4008 - -
    46. Aldea Gheorghe, Suceava - 4009 - -
    47. Apopei Vasile, Suceava - 4010 - -
    48. Anton Radu, Pascani - 4011 - -
    49. Gvida Vasile, Suceava - 4012 - -
    50. Apetroiei Mircea, Suceava - 4013 - -
    51. Florea Felix, Suceava - 4014 - -
    52. Barghier Iustinian, Suceava - 4015 - -
    53. Barghier Adrian, Suceava - 4016 - -
    54. Gafenncu Andrei Costel, Romanesti - 4017 - -
    Ultima editare de Adrian's; 24.iun.2016, 22:04.

    Comentariu


    • #3
      Axinte Bogdan - Open, Iasi !
      Blade 1 : Butterfly Jun Mizutani Super ZLC Blade 2: Butterfly Custom Arylate
      Fh: Tenergy 05 2.1 mm Fh: Tenergy 05 2.1 mm
      Bh: Tenergy 05 FX 2.1 mm Bh : Tenergy 05 FX 2.1 mm

      Comentariu


      • #4
        Sofian Corneliu, avansati.

        Comentariu


        • #5
          Pinzar Alin , Suceava- avansati
          Andro TP-Ligna CI
          Andro Hexer Powergrip SFX
          Andro Hexer Powergrip SFX

          Comentariu


          • #6
            Se inscriu urmatorii jucatori :

            Moroan Marian - avansati

            Polocoser Ovidiu - open

            Lucic Corneliu - avansati

            Tanase Gabi - incepatori

            Comentariu


            • #7
              Duceac Catalin-open
              Portariuc Gheorghe-incepatori, Zamfirache Ioan-incepatori

              Comentariu


              • #8
                Curic Daniel - avansati

                Comentariu


                • #9
                  Zamfiroaia sorin amatori

                  Trimis de pe al meu HTC Desire 526G dual sim folosind Tapatalk

                  Comentariu


                  • #10
                    Avansati

                    Trimis de pe al meu HTC Desire 526G dual sim folosind Tapatalk

                    Comentariu


                    • #11
                      Marola Dan-Bacau-Amatori
                      Marola Mihai-Bacau-Open

                      Comentariu


                      • #12
                        Cu deosebita placere, se inscriu Nicu Constantin, Bogza Dragos si Dragan Petru Ioan, din Iasi, la avansati.
                        Mult succes organizatorilor si tuturor participantilor.

                        Comentariu


                        • #13
                          Ungureanu Adrian -open
                          Ungureanu Florin-avansati

                          - - - Actualizat - - -

                          Cotoara Toader-incepatori

                          Comentariu


                          • #14
                            Barbalata Lorin - Avansati - Suceava

                            Comentariu


                            • #15
                              Tarpan Stefan-Suceava -Avansati

                              Comentariu

                              Cine a citit topicul
                              Procesare...
                              X