Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

TURNEU ,care se vrea TARE ,la IASI-28 martie 2009

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • #76
    Re: TURNEU ,care se vrea TARE ,la IASI-28 martie 2009

    Am sunat intr-adevar pe Rares si pe Cristi sa imi trimira cheia pt grupele
    superioare.Grupele inferioare deja se facusera k naiba,fara sa se tina cont de nimik,s-au luat la nimereala jucatorii si s-au trantit in ce grupa s-au nimerit.Din pacate,faptul k de la inceput nu mi s-a dat voie sa restabilesc capii de serie care nu erau in ordine,nu am fost ascultata nici cand am spus k nu avem ce sa facem cu 9 grupe inf de cate 11-12 jucatori...asa s-a ajuns sa avem 9 grupe superioare de cate 4 jucatori din care eu mers mai departe 2...de aici calculati singuri la ce rahat s-a ajuns.Am avut 9 locuri 1 si 9 locuri 2=18 calificati pt tabloul de eliminatoriu...ceea ce nu avea voie sa se intample.Singura solutie pe care am gasit-o impreuna cu Shuni,a fost sa punem sa se traga la sorti absolut tot.Astfel,cele 9 locuri 1 si-au tras la sorti pozitia pe tabel la fel k si locurile 2 de altfel.Numai k fiind 18,in loc de 16 am mai avut pozitiile 17 si 7 parca care au jucat meciuri de calificare pt tabloul de eliminatoriu,Cam asta a fost ce am putut face.Dimineata nu am avut nici macar un clasament scos k sa stabilim capii de serie,iar daca Valcu a primit aceea cheie de la Cristi sunt tare curioasa de ce nu a folosit-o,de ce nu s-a implicat in organizare,de ce nu ne-a ajutat macar pe mine si pe Toth.De ce a trebuit sa sunam noi pe Rares,Pe Cristi,pe Apian,sa ni se trimita chei?
    LUMINITA

    Comentariu


    • #77
      Re: TURNEU ,care se vrea TARE ,la IASI-28 martie 2009

      Eu am tras biletul cu nr.18 fiind cap de serie nr.1 si am jucat cu ieseanul GHERASIM FLORIN cap de serie nr2 unul din meciurile de baraj.Apoi am cazut in optimi cu d-nul TOTH ,tot cap de serie nr.1
      Blade: JOOLA BOMB EXTREME.
      Rubber: TENERGY 05 2,1mm.

      Comentariu


      • #78
        Re: TURNEU ,care se vrea TARE ,la IASI-28 martie 2009

        daca Valcu a primit aceea cheie de la Cristi sunt tare curioasa de ce nu a folosit-o,
        de ce nu s-a implicat in organizare,de ce nu ne-a ajutat macar pe mine si pe Toth
        1.Nu am fost solicitat de nimeni de la Iași sa ma implic in organizare
        2.Am fost solicitat, via forum, de Catalin Cozma din Fălticeni sa aduc o imprimanta; am fost prevazator si am adus si un laptop
        3.In dimineata concursului (ora 10), la observarea faptului ca nu avem fisierul excel pentru organizarea grupelor, am vorbit de pe telefonul lui Catalin cu Rares, Rares a "discutat " pe ym cu Cristi (multumesc Rares!), Cristi m-a trimis fisierul (multumesc Cristi!), eu am descarcat fisierul de pe email folosind un calculator conectat la internet de la o firma de componente de calculator (aflat la circa 200 m de sala), am revenit, si....deja se lucra "manual" la grupele inferioare (dl Dan si Gigi ciubotaru); mi s-a comunicat ca nu mai este nevoie de program! Mentionez ca am citit, din curiozitate, "documentul de folosinta" al programului...
        4. Am platit taxa de participare la concurs (25 RON) si am mers la prima masa pentru a ma incalzi.
        Pe scurt: nu am facut parte din grupul de organizare, nu am luat nici un ban pentru organizare, am platit taxa de participare ca orice jucator prezent. Nu m-am implicat in organizarea acestui concurs deoarece nu mi s-a cerut!
        Observatiile mele relativ la realizarea grupelor: lipsa unui algoritm obiectiv in realizarea grupelor a condus la grad de subiectivism relativ mare care a condus la interpretari si nemultumiri - cele mai multe corect argumentate.
        PS: rog pe Florin Apian sa nu imi treaca si punctele datorate termenului de "organizator"
        Blade: Timo Boll Spirit
        Fh:Tibhar Genius 2.0
        Bh:Tibhar Genius 2.0
        materiale pentru tenis de masa: http://www.ttsport.ro/

        Comentariu


        • #79
          Re: TURNEU ,care se vrea TARE ,la IASI-28 martie 2009

          ..

          Comentariu


          • #80
            Re: TURNEU ,care se vrea TARE ,la IASI-28 martie 2009

            http://tenisdemasa.amatur.ro/A9_07_Iași.php
            TEnergy 05 FX | Timo Boll ALC 30th A | TEnergy 05 FX

            Comentariu


            • #81
              Re: TURNEU ,care se vrea TARE ,la IASI-28 martie 2009

              Postat în original de Luminita
              Numai k fiind 18,in loc de 16 am mai avut pozitiile 17 si 7 parca care au jucat meciuri de calificare pt tabloul de eliminatoriu,Cam asta a fost ce am putut face.
              Luminita, tu ai tras numarul 17, eu am tras numarul 4 si am jucat in primul tur de pe tabloul eliminatoriu...si vreau sa-ti amintesc cu tu "ai venit dupa mine" si nu eu "dupa tine"! "...asa se intampla cand grupele si tabloul eliminatoriu sunt facute "la mica intelegere"...
              Postat în original de Luminita
              Dimineata nu am avut nici macar un clasament scos k sa stabilim capii de serie
              Corect!
              Postat în original de Luminita
              iar daca Valcu a primit aceea cheie de la Cristi sunt tare curioasa de ce nu a folosit-o,
              Mi s-a precizat clar de catre Gigi Ciubotaru (singurul si unicul organizator al acestui concurs) ca acestea (grupele inferioare) se fac manual (cand am ajuns eu cu fisierul deja dl Dan completa grupele)
              Postat în original de Luminita
              de ce nu s-a implicat in organizare
              Nu mi s-a cerut!
              Postat în original de Luminita
              de ce nu ne-a ajutat macar pe mine si pe Toth
              Tu nu ai nevoie de ajutor! Te-ai ajutat singura!...cat despre dl Toth, cu siguranta, nici d-lui nu are nevoie de ajutor!
              Postat în original de Luminita
              De ce a trebuit sa sunam noi pe Rares,Pe Cristi,pe Apian,sa ni se trimita chei?
              Buna intrebarea!
              Succes tuturor!
              Blade: Timo Boll Spirit
              Fh:Tibhar Genius 2.0
              Bh:Tibhar Genius 2.0
              materiale pentru tenis de masa: http://www.ttsport.ro/

              Comentariu


              • #82
                Re: TURNEU ,care se vrea TARE ,la IASI-28 martie 2009

                Postat în original de rflash
                Rares m-a sunat sambata dimineata si i-am trimis programul lui Adi Valcu, numai ca n-am putut sa ajut mai mult deoarece in timpul ala ma mutam si din acelasi motiv nici n-am avut cand sa fac o cheie pt grupele superioare cand m-a sunat Luminita si m-a rugat sa ajut.
                Avand experienta turneului Amatur desfasurat la Iași anul trecut,cand nota predominanta a fost o bulibaseala bahica creata de Gigi,am incercat sa previn acest lucru,desi nu am fost implicat in nici un fel in organizarea acestui concurs,aflandu-ma la 125 km distanta.
                Intrucat am vazut pe forum ca exista un program de alcatuire a grupelor inferioare creat de Rusu Cr pt care e necesar la sala doar o imprimanta+laptop,l-am rugat pe Adi Valcu(o persoana serioasa,cadru universitar) sa aduca cele trebuincioase la sala de concurs.
                Deasemeni,pe data de 18 03,am trimis un mesaj lui Rusu Cr,prin care l-am rugat,daca nu vine la Iași,sa ia eventual legatura cu Adi Valcu,pt a-i transmite prin email sau alt mijloc electronic detaliile informatice necesare,dandu-i si nickul de user al acestuia.
                Bineinteles ca in dimineatza concursului,talmes-balmesul a fost general,asa cum era de prevazut.
                Numai ca in cazul in care dlui Rusu chiar ii pasa de acest turneu,lua legatura cu Valcu ,avea 9 zile la dispozitie si treaba ar fi decurs altfel. Daca tot nu ajuti cu ceva si nici nu ai participat,macar abtine-te de la critici,maestre.
                of all the things i lost i miss my mind the most

                Comentariu


                • #83
                  Re: TURNEU ,care se vrea TARE ,la IASI-28 martie 2009

                  Postat în original de adrian_vilcu
                  Postat în original de Luminita
                  Numai k fiind 18,in loc de 16 am mai avut pozitiile 17 si 7 parca care au jucat meciuri de calificare pt tabloul de eliminatoriu,Cam asta a fost ce am putut face.
                  Luminita, tu ai tras numarul 17, eu am tras numarul 4 si am jucat in primul tur de pe tabloul eliminatoriu...si vreau sa-ti amintesc cu tu "ai venit dupa mine" si nu eu "dupa tine"! "...asa se intampla cand grupele si tabloul eliminatoriu sunt facute "la mica intelegere"...
                  Postat în original de Luminita
                  Dimineata nu am avut nici macar un clasament scos k sa stabilim capii de serie
                  Corect!
                  Postat în original de Luminita
                  iar daca Valcu a primit aceea cheie de la Cristi sunt tare curioasa de ce nu a folosit-o,
                  Mi s-a precizat clar de catre Gigi Ciubotaru (singurul si unicul organizator al acestui concurs) ca acestea (grupele inferioare) se fac manual (cand am ajuns eu cu fisierul deja dl Dan completa grupele)
                  Postat în original de Luminita
                  de ce nu s-a implicat in organizare
                  Nu mi s-a cerut!
                  Postat în original de Luminita
                  de ce nu ne-a ajutat macar pe mine si pe Toth
                  Tu nu ai nevoie de ajutor! Te-ai ajutat singura!...cat despre dl Toth, cu siguranta, nici d-lui nu are nevoie de ajutor!
                  Postat în original de Luminita
                  De ce a trebuit sa sunam noi pe Rares,Pe Cristi,pe Apian,sa ni se trimita chei?
                  Buna intrebarea!
                  Succes tuturor!
                  Este adevarat k eu am tras numarul 17 si trebuia sa joc meciul de calificare pt tabloul eliminatoriu cu tine,insa scimbarea s-a produs datorita faptului k persoana care trasese inaintea mea cu un bilet si trebuia sa joace cu tine,jucase deja in grupa superioara cu tine...in cazul asta Shuni a spus k nu se poate sa jucati si in eliminatoriu din primul tur.Asa k s-au inversat locurile intre mine si acel jucator caruia nu ii mai stiu numele.Nu stiu ce tot zici acolo k eu am venit dupa tine si nu tu dupa mine.In fine...ideea e k ai auzit afara cand se vb k nu avem cheia pt grupe,puteai sa spui k o ai tu,sa ne-o dai,si eu cu Shuni sa ne ocupam mai departe.Nici noua nu ne-a cerut nimeni sa ne implicam,dar nici nu ar fi fost bine daca lasam sa se faca grupele la intamplare cum se intamplase deja de dimineata.Am intrebat de ce nu ai ajutat,ai zis k nu ti s-a cerut,ok am inteles asta.
                  Cat despre faptul k m-am ajutat singura,este o afirmatie prea mare.Totul s-a facut curat,la tragerea la sorti,toti jucatorii erau de fata,nu s-a manarit si nu s-a ajutat nimeni pe nimeni.Nu este vina mea k ai avut meci in grupa superioara cu persoana cu care trebuia sa joci primul meci in eliminatoriu.Daca ma ajutam cu ceva nu m-as fi pus pe tablou sub tine astfel incat sa jucam impreuna in primii 16 avand in vedere k aveai o victorie asupra mea la ultimul meci impreuna,m-as fi gandit k ma bati iar,si m-as fi ajutat alegandu-mi un culoar mai simplu.
                  LUMINITA

                  Comentariu


                  • #84
                    Re: TURNEU ,care se vrea TARE ,la IASI-28 martie 2009

                    (at)Luminita: ai castigat pe drept (meciul cu mine) si pentru acest lucru te felicit!
                    (at)toti participantii la turneul de la Iași: din pacate ne aruncam "pisica" unul altuia fara ca cel care ar trebui sa raspunda tuturor acestor intrebari (neclaritati) sa spuna ceva. Noi, cei care am platiti taxa de participare nu avem de ce sa ne scuzam!
                    Senzatia mea este urmatoarea: singurul moment "organizat" a fost cel in care am dat banii; dupa acest moment ..."jucati baieti, numai jucati!"
                    Succes tuturor!
                    Blade: Timo Boll Spirit
                    Fh:Tibhar Genius 2.0
                    Bh:Tibhar Genius 2.0
                    materiale pentru tenis de masa: http://www.ttsport.ro/

                    Comentariu


                    • #85
                      Re: TURNEU ,care se vrea TARE ,la IASI-28 martie 2009

                      Postat în original de adrian_vilcu
                      (at)Luminita: ai castigat pe drept (meciul cu mine) si pentru acest lucru te felicit!
                      (at)toti participantii la turneul de la Iași: din pacate ne aruncam "pisica" unul altuia fara ca cel care ar trebui sa raspunda tuturor acestor intrebari (neclaritati) sa spuna ceva. Noi, cei care am platiti taxa de participare nu avem de ce sa ne scuzam!
                      Senzatia mea este urmatoarea: singurul moment "organizat" a fost cel in care am dat banii; dupa acest moment ..."jucati baieti, numai jucati!"
                      Succes tuturor!
                      Din pacate asa este,ai mare dreptate si asta ar trebui sa ne fie invatatura de minte.
                      LUMINITA

                      Comentariu


                      • #86
                        Re: TURNEU ,care se vrea TARE ,la IASI-28 martie 2009

                        Postat în original de victor0987
                        Postat în original de rflash
                        Postat în original de PRIZA TOK
                        Refuz sa cred ca a fost o 'CUMPARARE DE MECI'.
                        Acest aspect nu este singular din pacate, dar nu se face in situatii critice ,de CALIFICARE.
                        Prin gestul de mai sus ne batem joc de munca cinstita dusa la masa de tenis de ceilalti competitori,iar concluziile care se trag =DEZAMAGIRE TOTALA.
                        Dar cand Italia a fost eliminata de la CM dupa un 2-2 cu cantec ce a fost ?
                        Sau cand in Liga Campionilor s-a jucat turca juma de ora pt ca scorul convenea ambelor echipe care se calificau impreuna ?
                        Sau mai recent .... ce crezi ca a jucat Olanda in prima repriza cu noi de la CE ?
                        Nu e cazul sa ne dam mai catolici decat papa.
                        In plus .... in primul si in primul rand Nistor si Florescu NU aveau ce cauta in aceeasi grupa inferioara .... trebuiau amandoi sa fie capi de serie. Aici a intervenit tampenia organizatorilor, pt ca nu pot sa o numesc greseala deoarece nu a fost un caz izolat ... Luminita trebuia sa fie si ea cap de serie si tot asa, iar ea si Toth ar trebui sa primeasca punctele de organizare nu altcineva.
                        Ia al doilea rand s-a cazut de acord ca in grupele inferioare sa se joace 3 din 5. Din nou a intervenit tampenia organizatorilor care nu au fost in stare sa dea drumul turneului la timp si nici n-au facut un nr de grupe mai mare astfel incat sa fie mai putine meciuri de jucat. Asa ca rezultatele de la 2 din 3 nu le consider foarte relevante si stiind ce joaca Doru nu prea cred ca poate pierde 4 meciuri intr-o grupa inferioara intr-o situatie normala.
                        Cine nu s-a calificat o sa traga data viitoare sa nu fie la mana altora .... e de departe cea mai buna solutie.
                        .. deci de fapt organizatori sunt de vina, sau golaneala din fotbal, nu conteaza ca ceilalti jucatori din grupa si-au jucat corect meciurile si au sperat la calificare cu toate ca stiau din start ca au sanse mai mici, mai degraba am vedea exact cum s-a intamplat si daca este adevarat ar trebui anulate punctele castigate de cei doi sau in caz contrar exclus cel care acuza, altfel degeaba tot amaturul..
                        Organizatorii .... sau mai exact organizatorul are clar partea lui de vina. Pe de alta parte exemplele sunt destul de elocvente ... intr-o astfel de situatie nici un organism nu poate lua o masura pentru ca nu poate dovedi "beyond any reasonable doubt" ca a fost "blat". Atat pt Nistor cat si pt Florescu situatia a fost un win-win clasic .... sa presupunem ca Nistor zice ceva de genul "am avut o indispozitie temporara si am preferat sa nu joc" .... poti tu sa-mi dovedesti mie, ca om care n-a fost de fata ca a fost un aranjament ????
                        Evident NU .... iar cu anularea punctelor si etc deja o cam iei pe aratura. Situatii de genul asta au fost si vor mai fi, dar pana acum n-am auzit de vreo solutie cat de cat aplicabila.
                        Blade : Donic Waldner Dotec Carbon

                        FH : DHS Skyline Neo 2 (tuned) - 2.2
                        BH : Haifu Shark 2 (tuned) - 2.0

                        Comentariu


                        • #87
                          Re: TURNEU ,care se vrea TARE ,la IASI-28 martie 2009

                          Postat în original de cata_60
                          Numai ca in cazul in care dlui Rusu chiar ii pasa de acest turneu,lua legatura cu Valcu ,avea 9 zile la dispozitie si treaba ar fi decurs altfel. Daca tot nu ajuti cu ceva si nici nu ai participat,macar abtine-te de la critici,maestre.
                          Unul din principile mele este : "Ce tie nu-ti place altuia nu-i face". Daca eu as fi organizator nu mi-ar cadea bine sa vina cineva si sa zica : ba fa asa ca stiu eu ca asa e mai bine.
                          Daca Adi ar fi fost implicat la organizare, dar dupa cum s-a vazut a fost dat la o parte ar fi putut sa ma contacteze el. In plus, putea face rost de program atat de la Florin, cat si de la dl. Bodeanu .... ultimele versiuni au trecut de faza generarii grupelor inferioare, ori principala problema asta este si orice versiune de dupa turneul de la Bistrița s-ar fi achitat de sarcina (cea de la Bistrița avea cateva lucruri inca facute "semi-manual").
                          Cat despre critici, nu cred ca ar fi fost nevoie sa ma duc pana in Austria sa ii zic vreo 2-3 lui Piturca .... dupa cum au confirmat cei prezenti relatarile pe care le-am avut au fost corecte, iar criticile la obiect .... ma rog, Adi a nimerit cumva la mijloc dar ma bucur ca s-a lamurit asa zisa lui "implicare" in "organizarea" acestui turneu.
                          Blade : Donic Waldner Dotec Carbon

                          FH : DHS Skyline Neo 2 (tuned) - 2.2
                          BH : Haifu Shark 2 (tuned) - 2.0

                          Comentariu


                          • #88
                            Re: TURNEU ,care se vrea TARE ,la IASI-28 martie 2009

                            Unul din principile mele este : "Ce tie nu-ti place altuia nu-i face". Daca eu as fi organizator nu mi-ar cadea bine sa vina cineva si sa zica : ba fa asa ca stiu eu ca asa e mai bine.
                            "Ce tie nu-ti place ,altuia poti sa-i faci" avand in vedere ca personalitatea oamenilor nu se aseamana neaparat,
                            uneori este chiar opusa , asa ca s-ar putea sa-i placa
                            T05-ALC-T05
                            Adrian Gorum

                            Comentariu


                            • #89
                              Re: TURNEU ,care se vrea TARE ,la IASI-28 martie 2009

                              una peste alta, nu stiu daca este corect sa ma bag dar, tinand cont ca am fost consecutiv la ultimile 3 turnee de la iasi, doresc sa va spun ca nu a fost nici un fel de organizare din partea acestui gigi ciobotariu & company si as propune pe viitor sa-l sarim daca nu ii vine mintea la cap
                              PS: am fost intrebat de f. multi daca organizez la adjud anul acesta si nu ne permitem acest lucru pentru simplul motiv ca nu dorim sa jicnim (sau jigni - depinde cum doriti sa conjugati) pe cei care vin (din diferite motive)
                              numai bine tuturor

                              Comentariu

                              Who has read this thread:
                              Procesare...
                              X