Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Turneu A Zilele Orasului ed a V-a Falticeni A,I,O,O+,16.iulie

Adună
X
Adună
Useri activi pe acest topic: 1 (0 membri și 1 vizitatori)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Turneu A Zilele Orasului ed a V-a Falticeni A,I,O,O+,16.iulie

    Locatie,data desfasurarii: Sala Sporturilor Gabriel Udisteanu'' ,sambata 16.07.
    Categorii: Incepatori,Avansati,Open,Open +(daca sunt doritori)

    Ora de incepere ,pe categorie:
    -Incepatori:08.00-08,45 inscrieri 09.00-Incepere turneu
    -Avansati: 13.00-13.45-inscrieri 14.00-Incepere turneu
    -Open: "" "" "" ""
    -Open + "" "" "" ""
    Logistica : 14 mese Donic Waldner 25mm(multumim Sebi Rojnita), 2 Yasaka mingi Xiom, Joola,celuloid A,I,plastic O,O+
    Taxa: :Adulti 10 lei doamne,domnisoare- 0 lei,
    Se asigura: apa,cafea,un kebab consistent(capii de serie ii vor distibui colegilor de grupa),alune,dulciuri
    Materiale PREMIERE:
    Loc 1-4 Cupe diplome 5-8 diplome
    E posibil ca oficialitatile sa mai aiba ceva surprize pentru participanti
    Sistem de joc:
    Concursurile A,O si O+ vor incepe dupa terminarea concursului Incepatorilor in scopul fluidizarii competitiei si evitarii aglomeratiei in sala
    Incepatori
    - Participă orice jucător amator cu MP mai mică de 12;
    - Număr maxim de participanţi: 64;
    - Se joacă în sistemul cel mai bun din 5 seturi (3/5);
    - Grupe inferioare de câte 4 jucători după regula şarpelui cu eventuale modificări funcţie de localităţi (locul 1 nu se schimbă) – se califică primii 4;
    - Capi de serie grupe inferioare – conform MP dată de clasamentul AmaTur la zi;
    - Grupe superioare de câte 4 jucători – se califică primii 2;
    - Capi de serie grupe superioare – conform rezultate grupe inferioare;
    - Schemă de joc - grupe superioare: se va trage la sorti ;
    - Tablou eliminatoriu de 32;
    - Ordine favoriți eliminatorii – conform număr de ordine grupe superioare;
    - Locurile II se împart în două urne (partea inferioară, respectiv superioară a tabloului, astfel încât locurile 1 şi 2 dintr-o grupă superioară să nu se întâlnească decât în finală) şi vor fi trase la sorţi.
    Avansați
    - Participă orice jucător amator cu MP mai mică de 19;
    - Număr maxim de participanţi: 60?;
    - Se joacă în sistemul cel mai bun din 5 seturi (3/5);
    - Grupe inferioare de câte 6 jucători după regula şarpelui cu eventuale modificări funcţie de localităţi (locul 1 nu se schimbă) – se califică primii 4;
    - Capi de serie grupe inferioare – conform MP dată de clasamentul AmaTur la zi;
    - Grupe superioare de câte 4 jucători – se califică primii 2;
    - Capi de serie grupe superioare – conform rezultate grupe inferioare;
    - Schemă de joc - grupe superioare: se va trage la sorti ;
    - Tablou eliminatoriu de 32 cu bye-uri;
    - Ordine favoriți eliminatorii – conform număr de ordine grupe superioare;
    - Locurile II se împart în două urne (partea inferioară, respectiv superioară a tabloului, astfel încât locurile 1 şi 2 dintr-o grupă superioară să nu se întâlnească decât în finală)
    Open
    - Participă jucătorii cu MP mai mare sau egală cu 19 precum si jucatorii amatori cu MP 12-19 (care sunt rugati să-şi anunțe optiunea la OPEN), în limita locurilor disponibile;
    - Număr maxim de participanţi: 24?;
    - Se joacă în sistemul cel mai bun din 5 seturi (3/5);
    - Grupe inferioare de câte 6 jucători după regula şarpelui cu eventuale modificări funcţie de localităţi (locul 1 nu se schimbă) – se califică primii 4;
    - Capi de serie grupe inferioare – conform MP dată de clasamentul AmaTur la zi;
    - Grupe superioare de câte 4 jucători – se califică primii 2;
    - Capi de serie grupe superioare – conform rezultate grupe inferioare;
    - Schemă de joc - grupe superioare: se va trage la sorti;
    - Tablou eliminatoriu .
    - Ordine favoriți eliminatorii – conform număr de ordine grupe superioare;
    - Locurile II se împart în două urne (partea inferioară, respectiv superioară a tabloului, astfel încât locurile 1 şi 2 dintr-o grupă superioară să nu se întâlnească decât în finală)
    Open +
    -Sectiunea aceasta a fost creata pentru a permite participarea catorva divizionari A de a participa,alaturi de amaturisti cu MP 30 sau pe acolo .Aceasta sectiune nu va fi punctata in cls Amatur
    Nr de participanti: 8-12.Organizatorul poate acorda 2 wc
    In caz ca nu sunt suficienti participanti la aceasta sectiune marim nr de openisti la 48 sau nr de avansati
    În funcție de numărul jucătorilor înscriși sistemul de joc poate suferi modificări ce vor fi anunțate în timp util pe forum.
    IMPORTANT
    La 50 m de sala s-a dat in functiune un modern complex de agrement ce contine printre altele 2 bazine in aer liber si o piscina acoperita.i.Mai jos aveti imagini



    Distribuitorul national XIOM,firma ANDROGIR SRL va fi prezent cu un stand bogat de produse t.d.m.
    Ultima editare de cata_60; 31.iul.2017, 03:03.
    of all the things i lost i miss my mind the most

  • #2
    Clasament Incepatori

    1. Majeru Adrian - Radauti
    2. Albu Constantin - Suceava
    3 -- 4
    Negrea Petrut - Comanesti
    Poturu Ioan - Pascani
    5 -- 8
    Pralea Marius - Botosani
    Caltea Liviu - Pascani
    Macovei Bogdan - Suceava
    Darie Daniel - Comanesti
    9 -- 16
    Donisan Costel - Pascani
    Pelin Dumitru - Iasi
    Aldea Nelu - Falticeni
    Colessa Ovidiu - Suceava
    Dior Dorin - Iasi
    Cristofor Razvan - Moinesti
    Ianos Valentin - Suceava
    Grosu Alexandru - Botosani
    17 -- 30
    Maftei Catalin Doru - Comanesti
    Anastasiu Constantin - Comanesti
    Aparaschivei Marcel - Botosani
    Ujeniuc Dan - Suceava
    Morosan Ionel - Granicesti
    Simionese Sorin Gabriel - Granicesti
    Popescu Doru Viorel - Botosani
    Faraon Catalin - Targu Neamt
    Posteuca Lucian - Botosani
    Cazanel Gheorghe - Comanesti
    Boicu Liviu - Vatra Dornei
    Majeru Gabriel - Radauti
    Tanase Gabi - Suceava
    Dobrincu Vlad - Iasi
    31 -- 2v gr.sup.
    Zepciuc Marius - Granicesti
    32 -- 46 1v gr.sup.
    Zamfirache Ioan - Botosani
    Alexandru Liviu - Botosani
    Andronic Ioan - Suceava
    State Constantin - Targu Neamt
    Dragan Dan - Pascani
    Ailioaie Gheorghe - Comanesti
    Cotoara Toader - Suceava
    Butacu Dan - Bacau
    Tocariu Andrei - Botosani
    Sandulescu Ovidiu - Pascani
    Ignatescu Bogdan Ionut - Siret
    Babiuc Nicusor Ionel - Siret
    Gafencu Andrei Costel - Romanesti
    Calancea Dragos - Siret
    Medvediuc Lucian - Siret
    47 -- 60 0v gr.sup.
    Buzila Ioan - Botosani
    Darie Gabriel - Comanesti
    Simionese Ovidiu - Granicesti
    Tocariu Sebastian - Botosani
    Pintrijel Eugen - Targu Neamt
    Mosneagu Mihnea - Falticeni
    Lupu Cristian - Botosani
    Chiriac Octavian - Botosani
    Panzariu Teodor - Botosani
    Mandrila Daniel - Iasi
    Constantinescu Medana - Iasi
    Petrache Florin - Suceava
    Macovei Valentin - Vatra Dornei
    Mihut Benone - Pascani



    Clasament Avansati

    1. Paslaru Marian - Iasi
    2. Blanariu Dionisie - Baisesti
    3 -- 4
    Ursulean Vasile - Straja
    Toporas Cosmin - Suceava
    5 -- 8
    Valeanu Vlad - Bacau
    Hariuc Costica - Vaslui
    Popescu Mihai Sorin - Straja
    Barbalata Lorin - Suceava
    9 -- 16
    Cojocaru Stefan - Suceava
    Zamfiroaia Sorin - Dolhestii Mari
    Valeanu Cosmin - Bacau
    Braniste George - Bacau
    Bogza Dragos - Iasi
    Marola Dan - Bacau
    Sofian Corneliu - Suceava
    Mihai Alex - Botosani
    17 -- 20
    Morosan Marian - Suceava
    Petenchi Edmond - Roman
    Salavastru Petru - Botosani
    Tipu Vlad - Iasi
    22 -- 23 2v gr.sup.
    Colesniuc Romeo - Botosani
    Serban Liviu - Onesti
    24 -- 31 1v gr.sup.
    Lovin Eusebiu - Comanesti
    Mahu Bogdan - Pascani
    Condur Iulian - Suceava
    Nemaciuc Ovidiu - Suceava
    Vieru Costica - Botosani
    Lazar Vasile - Pufesti
    Volostiuc Catalin - Suceava
    Nicolaiciuc Ovidiu - Iasi
    32 -- 41 0v gr.sup.
    Rosu Gabriel - Comanesti
    Lucic Corneliu - Suceava
    Ungureanu Florin - Suceava
    Nicu Constantin - Iasi
    Vlaisan Vasile - Vicovu de Jos
    Chiriac Marius - Botosani
    Hogas Flaviu Alexandru - Barlad
    Padurariu Ciprian - Roman
    Hutanu Cezar - Botosani
    Crut Gheorghe - Vicovu De Sus
    42 -- 44 2v gr.inf.
    Iacob Gabriel - Iasi
    Oancea Marian - Bacau
    Iosif Radu - Barlad
    45 -- 52 1v gr.inf.
    Pinzar Alin - Suceava
    Robu Mihai - Mogosesti
    Leteanu Marius - Bacau
    Stroe Ionel - Bacau
    Cojocaru Adrian - Suceava
    Munteanu Silviu - Suceava
    Ghiurea Viorel - Piatra Neamt
    Olteanu Gabriel - Barlad
    53 -- 59 0v gr.inf.
    Marcean Ovidiu - Botosani
    Aldea Iulian - Falticeni
    Purcileanu Liviu - Piatra Neamt
    Carpovici Sergiu - Falticeni
    Ababei Razvan - Iasi
    Puha Vasile - Bilca
    Ivisuc Teofil - Poiana Stampei


    Clasament Open

    1. Ungureanu Adrian - Suceava
    2. Marola Mihai - Bacau
    3 -- 4
    Tiganas Mihai - Radauti
    Albu Catalin - Pascani
    5 -- 8
    Sumanaru Catalin - Iasi
    Carpovici Boris - Falticeni
    Axinte Bogdan - Iasi
    Jalba Vlad - Iasi
    9 -- 15 1v gr.sup.
    Ticu Dorin - Bacau
    Duceac Catalin - Botosani
    Nistor Florin - Comanesti
    Ilies Ioan - Radauti
    Barsa Ioan - Moinesti
    Bujoreanu Neculai - Falticeni
    Capusa Bogdan - Bacau
    16 -- 0v gr.sup.
    Rojnita Sebastian - Bacau
    17 -- 19 2v gr.inf.
    Ivanov Sorin - Piatra Neamt
    Ditu Daniel - Onesti
    Spanu Vasile - Vicovu de Jos
    20 -- 21 1v gr.inf.
    Georgiu Dragos - Vatra Dornei
    Alexiu Andrei - Falticeni
    22 -- 24 0v gr.inf.
    Mironescu Adrian - Botosani
    Polocoser Cristian - Suceava
    Irimia Sorin Jr - Moinesti

    Absenti:
    Romascan Victor-SV
    Romanscan Ctin-SV
    Ghilan Romeo-Tg Neamt
    Ultima editare de cata_60; 22.iul.2016, 16:31.
    of all the things i lost i miss my mind the most

    Comentariu


    • #3
      deschidem lista cu Pinzar Alin - Suceava la avansati
      Andro TP-Ligna CI
      Andro Hexer Powergrip SFX
      Andro Hexer Powergrip SFX

      Comentariu


      • #4
        Din Onesti - Serban liviu - avansati , ditu daniel - open

        Comentariu


        • #5
          Fazakas Attila și Barabas Sandor la open din Toplița.

          Comentariu


          • #6
            Albu Catalin, Pascani , open

            Comentariu


            • #7
              Axinte Bogdan - Iasi - Open
              Blade 1 : Butterfly Jun Mizutani Super ZLC Blade 2: Butterfly Custom Arylate
              Fh: Tenergy 05 2.1 mm Fh: Tenergy 05 2.1 mm
              Bh: Tenergy 05 FX 2.1 mm Bh : Tenergy 05 FX 2.1 mm

              Comentariu


              • #8
                Rusti Catalin - open
                Andronic Ioan, Suceava- incepatori
                Andro TP-Ligna CI
                Andro Hexer Powergrip SFX
                Andro Hexer Powergrip SFX

                Comentariu


                • #9
                  Butacu Dan -Bacau-Incepatori
                  Marola Dan-Bacau-Avansati

                  Comentariu


                  • #10
                    Zamfiroaia Sorin-avansati
                    of all the things i lost i miss my mind the most

                    Comentariu


                    • #11
                      Husarciuc Beniamin, incepatori
                      Lemn Animus VULCANUS, Andro Rasanter R50.

                      Comentariu


                      • #12
                        Avansați :
                        Bălănescu Florin - Iași

                        Incepători :
                        Marin Bogdan Mihail - Bacău
                        Pralea Marius - Botoșani

                        Comentariu


                        • #13
                          din Straja, Ursulean Vasile la avansati.
                          Blade: SCHLAGER CARBON OF+
                          FH: Tenergy 05 FX
                          BH: Tenergy 05 FX

                          Comentariu


                          • #14
                            Se înscriu Nicu Constantin si Bogza Dragos, din Iasi, la avansati.
                            Mult succes tuturor!

                            Comentariu


                            • #15
                              dn botosani la incepatori popescu doru viorel si alexandru liviu.

                              Comentariu

                              Cine a citit topicul
                              Procesare...
                              X