Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Cupa AmaTur a comunei Corund 2016, Turneu B, 13.08.2016.

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Cupa AmaTur a comunei Corund 2016, Turneu B, 13.08.2016.

    Denumirea turneului: "Cupa AmaTur a comunei Corund 2016”.
    Categoria turneului: "B", se joaca la gramada.
    Localitatea: Corund.
    Locatia: Sala Sporturilor „Lorincz Marton”.
    Data: 13 august 2016.
    Numarul de mese: 12 (Joola ITTF).
    Logistica turneului este asigurata de EMI-TT
    Spatiul de joc: excelent.
    Ora de incepere: 9:30 (inregistrarea participantilor pana la orele 8,30).

    Sistemul de joc:
    - Se joaca in sistemul cel mai bun din 5 seturi (3/5);
    - Grupe inferioare de cate 6-7 jucatori dupa regula sarpelui si MP, cu eventuale modificari in functie de localitati (locul 1 nu se schimba) – se califica primii 4;
    - Grupe superioare de cate 4 jucatori (numar egal de grupe inferioare / superioare; se vor selecta cate un loc 1, 2, 3, 4 din fiecare grupa inferioara) – se califica primii 2;
    - Schema pentru alcatuirea automata a grupelor superioare: 1-12-11-10;
    - Tablou eliminatoriu de 32, castigatorii primelor 8 grupe superioare avand bye;
    - Ordine favoriti eliminatorii – conform numar de ordine grupe superioare;
    - Locurile II vor trage la sorti din doua urne separate (partea inferioara, respectiv superioara a tabloului, astfel incat locurile 1 si 2 dintr-o grupa superioara sa nu se intalneasca decat in finala)

    Numarul maxim de jucatori: 80. (77 + 3 Wild-carduri, cu un minim de 4 grupe de 6 jucatori si maxim 8 grupe de 7 jucatori.)
    Taxa de participare: 20 RON.
    Persoanele cu dizabilitati nu vor plati taxa de participare.
    Se asigura:
    - apa,
    - masa de pranz, facuta la ceaun,
    - mingi de joc,
    - material de premiere: cupe si diplome pentru locurile 1-4, medalii si diplome pentru locurile 5-8.
    Inscrieri: pe forum sau telefonic - pana joi, 11.08.2016, orele 20,00.
    Retragerile ulterioare nu se vor accepta.

    Programul turneului:
    08.30 - 09.00 Inscrieri
    09.30 - 14.30 Grupe inferioare
    14.00 - 15.00 Masa de pranz
    15.15 - 17.00 Grupe superioare
    17.00 - 19.30 Eliminatorii

    Organizatori: Kezdi Janos: 0749497014, Jozsa Gabor
    Suport tehnic: Tokos Pal: 0742257995

    Parteneri si sponsori: PRIMARIA COMUNEI CORUND, MAGDOLNA IMPEX SRL - BALINT GABOR, EMI-TT, PAL ZSOLT, ASOCIATIA TRABANT CLUB UDVARHELY.
    Multumiri speciale domnului primar Katona Mihaly, respectiv echipei sale, precum si consiliului local, domnului Beltechi Dumitru (Emi), domnului Bordas Imre.
    De asemenea, multumiri si pe aceasta cale celor care au pus bazele turneelor de la Corund: echipa organizatorilor locali + Denes Feri, Miklos Imre&Iza, Kantor Ocsi, Toth Laszlo Sunyi, respectiv sponsorilor: Doki + Fit.Feel Odorhei, Dobos Albert, Vida Attila /Formula Prima Cristur/, Balint Gabi /Magdolna Impex Odorhei/, Consiliul Judetean Harghita, Lantul de magazine secuiesti Merkur, Fischer Fredi / DTP Studio Odorhei/, Pal Zsolt & Piroska, Todor Joco.

    ***

    Informatii utile:

    Localitatea si caile de acces:

    Corund (Korond) este un sat în partea de vest a județului Harghita, în Depresiunea Praid. Este resedinta comunei Corund. Localitatea este cunoscuta ca un vestit centru de ceramica populara.
    Localitatea este situata la o altitudine de 580 m, pe valea Corundului, pe DN13A (Balauseri - Corund – Miercurea Ciuc), la 18 km distanta de stațiunea balneoclimaterica Sovata (Lacul Ursu), 11 km Praid (Salina Praid) și 29 km de orașul Odorheiu Secuiesc.

    Sala Sporturilor „Lorincz Marton” se afla langa casa de cultura, in spatele unui bloc cu 3 etaje. Venind dinspre Odorhei, o veti vedea pe dreapta, dupa Primarie, liceu si bloc. Venind dinspre Sovata, blocul va fi pe stanga.

    Oferte de cazare:

    http://www.tourist-informator.info/r...--Romania.html

    Turneul din 2013:
    http://tenisdemasa.ro/forum/showthre...-B-10-aug-2013

    Turneul din 2014:
    http://tenisdemasa.ro/forum/showthre...-%96-09-august

    Turneul din 2015:
    http://tenisdemasa.ro/forum/showthre...u-B-08-08-2015

    Ultima editare de PaliHR; 27.iul.2016, 07:49.
    FH: Butterfly Tackiness Matsushita Pro Model BH: Dr. Neubauer Diamant
    Tel : 0742 257 995

  • #2
    Rezervat inscrieri & clasament:

    Clasament O+A+I

    1. Sufletel Radu - Alba Iulia
    2. Farkas Bence - Targu Mures
    3 -- 4
    Incze Levente - Miercurea Ciuc
    Farkas Gabor - Targu Mures
    5 -- 8
    Cotca Dacian - Oradea
    Irsai Istvan - Targu Mures
    Denes Ferenc - Praid
    Daneliuc Gabi - Sibiu



    9 -- 16
    Lakatos Zsolt - Miercurea Ciuc
    Fazakas Attila - Toplita
    Veres Janos - Targu Mures
    Simon Csaba - Targu Mures
    Predescu Levente - Miercurea Ciuc
    Laszlo Levente - Miercurea Ciuc
    Nistor Iosif - Miercurea Ciuc
    Tokos Pal - Odorheiu Secuiesc
    17 -- 24
    Antal Denes - Brasov
    Cocean Valer - Baraolt
    Popa Mircea - Brasov
    Lunca Razvan - Tarnaveni
    Zakarias Szabolcs - Odorheiu Secuiesc
    Janosi Attila - Targu Mures
    Baciu Gabriel - Tarnaveni
    Marian Florin - Reghin
    25 -- 26 2v gr.sup.
    Vladoiu Gelu - Brasov
    Fancsali Kalman - Lunca de Sus
    27 -- 36 1v gr.sup.
    Padurariu Costel - Brasov
    Bardocz Szilard - Capeni
    Petho Mihaly - Racosu de Sus
    Barabas Sandor - Toplita
    Polotca Stefan - Sangeorgiu de Padure
    Kriszta Arpad Lorand - Sanpaul
    Pelaghie Ioan - Targu Mures
    Marian Calin - Reghin
    Molnar Arnold - Targu Secuiesc
    Moldovan Laszlo - Praid
    37 -- 48 0v gr.sup.
    Bartha Zsolt Attila - Aita Mare
    Bartha Istvan Zsolt - Aita Mare
    Motorga Dorin - Targu Mures
    Fulop Attila - Aiud
    Kantor Imre Zoltan - Reghin
    Gyorfi Szabolcs - Gheorgheni
    Pralea Marius - Botosani
    Miklos Imre - Bradesti
    Kezdi Janos - Corund
    Babics Tamas - Gheorgheni
    Vajda Erno - Reghin
    Beltechi Dumitru - Victoria
    49 -- 50 3v gr.inf.
    Morariu Marius - Sibiu
    Szanto Lajos - Miercurea Ciuc
    51 -- 54 2v gr.inf.
    Imecs Attila - Miercurea Ciuc
    Kincses Jozsef - Praid
    Csorbai Lorand - Sanpaul
    Canea Kocsis Andras - Targu Secuiesc
    55 -- 65 1v gr.inf.
    Ambrus Szilard - Ludus
    Tarau Vasile - Brasov
    Simon Robert - Gheorgheni
    Lupescu Nicolae - Reghin
    Todor Csaba - Gheorgheni
    Ilie Octavian Marius - Brasov
    Pop Sabin - Targu Mures
    Balla Peter - Toplita
    Gered Ferenc - Miercurea Ciuc
    Cotca Rares - Oradea
    Canea Kocsis Andras Jr. - Targu Secuiesc
    66 -- 77 0v gr.inf.
    Muresan Ioan - Galati
    Heja Zoltan - Gheorgheni
    Bozosan Petre - Sibiu
    Fulop Laszlo - Targu Mures
    Mihaly Eva - Odorheiu Secuiesc
    Cotca Diana - Oradea
    Nagy Hunor - Ghindari
    Todor Jozsef - Corund
    Pall Lajos - Corund
    Balazs Jozsef - Corund
    Balazs Sandor - Corund
    Todor Csaba Rajmond - Gheorgheni

    ********

    Inscrieri O+A+I - on 12/08/2016 at 20:52:11

    1. Simon Csaba, Targu Mures - 368 - 35.5 - OL
    2. Farkas Gabor, Targu Mures - 55 - 30.5 - O
    3. Sufletel Radu, Alba Iulia - 59 - 28.28 - OL
    4. Irsai Istvan, Targu Mures - 88 - 26.81 - O
    5. Farkas Bence, Targu Mures - 99 - 26.31 - O
    6. Daneliuc Gabi, Sibiu - 25 - 26.25 - O
    7. Polotca Stefan, Sangeorgiu de Padure - 232 - 24.25 - O
    8. Cocean Valer, Baraolt - 208 - 23.04 - O
    9. Fazakas Attila, Toplita - 299 - 22.96 - O
    10. Cotca Dacian, Oradea - 96 - 21.95 - O
    11. Vladoiu Gelu, Brasov - 78 - 21.32 - OW
    12. Bardocz Szilard, Capeni - 125 - 20.86 - O
    13. Tamas Nagy Jeno, Miercurea Ciuc - 621 - 20.83 - OW
    14. Barabas Sandor, Toplita - 204 - 20.72 - O
    15. Marian Florin, Reghin - 370 - 20.67 - O
    16. Petho Mihaly, Racosu de Sus - 159 - 20.28 - O
    17. Denes Ferenc, Praid - 111 - 20.18 - OW
    18. Laszlo Levente, Miercurea Ciuc - 166 - 20.17 - O
    19. Padurariu Costel, Brasov - 102 - 19.98 - O
    20. Lakatos Zsolt, Miercurea Ciuc - 408 - 19.5 - OW
    21. Imecs Attila, Miercurea Ciuc - 118 - 19.25 - OW
    22. Tokos Pal, Odorheiu Secuiesc - 184 - 19.19 - O
    23. Pelaghie Ioan, Targu Mures - 295 - 19.13 - O
    24. Incze Levente, Miercurea Ciuc - 711 - 18.92 - A
    25. Miklos Imre, Bradesti - 613 - 18.75 - A
    26. Zakarias Szabolcs, Odorheiu Secuiesc - 309 - 18.63 - A
    27. Kriszta Arpad Lorand, Sanpaul - 273 - 18.5 - A
    28. Predescu Levente, Miercurea Ciuc - 218 - 18.06 - A
    29. Antal Denes, Brasov - 157 - 17.89 - AW
    30. Motorga Dorin, Targu Mures - 268 - 17.78 - A
    31. Fancsali Kalman, Lunca de Sus - 240 - 17.72 - AW
    32. Janosi Attila, Targu Mures - 332 - 17.63 - A
    33. Veres Janos, Targu Mures - 365 - 17.28 - A
    34. Bartha Zsolt Attila, Aita Mare - 257 - 17.19 - A
    35. Bartha Istvan Zsolt, Aita Mare - 262 - 17.06 - A
    36. Popa Mircea, Brasov - 219 - 16.58 - AW
    37. Marian Calin, Reghin - 840 - 16.58 - A
    38. Gyorfi Szabolcs, Gheorgheni - 455 - 16.39 - A
    39. Fulop Attila, Aiud - 276 - 15.75 - A
    40. Kantor Imre Zoltan, Reghin - 405 - 15.69 - AW
    41. Ambrus Szilard, Ludus - 586 - 15.54 - AJ
    42. Simon Robert, Gheorgheni - 638 - 14.75 - A
    43. Nistor Iosif, Miercurea Ciuc - 514 - 14.46 - A
    44. Kezdi Janos, Corund - 635 - 13.9 - A
    45. Csorbai Lorand, Sanpaul - 978 - 12.25 - A
    46. Vajda Erno, Reghin - 1015 - 12.25 - A
    47. Kincses Jozsef, Praid - 783 - 12 - A
    48. Tarau Vasile, Brasov - 593 - 11.96 - A
    49. Szanto Lajos, Miercurea Ciuc - 967 - 11.92 - A
    50. Beltechi Dumitru, Victoria - 1507 - 11.5 - A
    51. Morariu Marius, Sibiu - 821 - 11.25 - A
    52. Babics Tamas, Gheorgheni - 982 - 10.92 - A
    53. Pralea Marius, Botosani - 511 - 10.52 - A
    54. Muresan Ioan, Galati - 609 - 10.16 - AW
    55. Pop Sabin, Targu Mures - 1096 - 9.75 - A
    56. Heja Zoltan, Gheorgheni - 813 - 9.68 - A
    57. Todor Csaba, Gheorgheni - 832 - 9.11 - AH
    58. Bozosan Petre, Sibiu - 843 - 8.54 - A
    59. Balla Peter, Toplita - 1129 - 7.83 - A
    60. Gered Ferenc, Miercurea Ciuc - 1245 - 7.5 - A
    61. Fulop Laszlo, Targu Mures - 881 - 7.03 - A
    62. Ilie Octavian Marius, Brasov - 920 - 6.69 - A
    63. Lupescu Nicolae, Reghin - 824 - 6.67 - A
    64. Nagy Hunor, Ghindari - 1514 - 5.92 - A
    65. Cotca Diana, Oradea - 1309 - 5.35 - AJF
    66. Mihaly Eva, Odorheiu Secuiesc - 1282 - 5 - AF
    67. Canea Kocsis Andras, Targu Secuiesc - 1472 - 4.75 - A
    68. Cotca Rares, Oradea - 1475 - 3.75 - AJ
    69. Todor Jozsef, Corund - 2095 - 2.75 - A
    70. Pall Lajos, Corund - 2160 - 2.75 - A
    71. Balazs Jozsef, Corund - 2319 - 2.75 - A
    72. Molnar Arnold, Targu Secuiesc - 1626 - 0 - A
    73. Canea Kocsis Andras Jr., Targu Secuiesc - 2461 - 0 - A
    74. Moldovan Laszlo, Praid - 2609 - 0 - A
    75. Balazs Sandor, Corund - 4001 - 0 - A
    76. Todor Csaba Rajmond, Gheorgheni - 4002 - 0 - A

    MTO+A+I16=24,41
    ---
    MTO+A+I70=15,54
    Ultima editare de PaliHR; 15.aug.2016, 19:21.
    FH: Butterfly Tackiness Matsushita Pro Model BH: Dr. Neubauer Diamant
    Tel : 0742 257 995

    Comentariu


    • #3
      S-au inscris:

      BARTHA ZSOLT ATTILA Aita Mare
      BARTHA ISTVAN ZSOLT Aita Mare
      SUFLETEL RADU Alba Iulia
      COCEAN VALER Baraolt
      MIKLOS IMRE Bradesti
      VLADOIU GELU Brasov
      PADURARIU COSTEL Brasov
      ANTAL DENES Brasov
      POPA MIRCEA Brasov
      DEMENY ZOLTAN Brasov
      TARAU VASILE Brasov
      ILIE OCTAVIAN MARIUS Brasov
      BARDOCZ SZILARD Capeni
      KEZDI JANOS Corund
      TODOR JOZSEF Corund
      PALL LAJOS Corund
      BALAZS JOZSEF Corund
      BALAZS ARON Corund
      JOZSA GABOR Corund
      BALAZS SANDOR Corund
      ANDONE CLAUDIU Cugir
      FANCSALI KALMAN Lunca de Sus
      IMECS ATTILA Miercurea Ciuc
      PREDESCU LEVENTE Miercurea Ciuc
      LASZLO LEVENTE Miercurea Ciuc
      LAKATOS ZSOLT Miercurea Ciuc
      NISTOR IOSIF Miercurea Ciuc
      TAMAS NAGY JENO Miercurea Ciuc
      INCZE LEVENTE Miercurea Ciuc
      SASS IMRE Miercurea Ciuc
      SZANTO LAJOS Miercurea Ciuc
      BIRO ATTILA Miercurea Ciuc
      KOLBAI GYULA Miercurea Ciuc
      GERED FERENC Miercurea Ciuc
      TOKOS PAL Odorheiu Secuiesc
      ZAKARIAS SZABOLCS Odorheiu Secuiesc
      SZABO SZILARD Odorheiu Secuiesc
      MIHALY EVA Odorheiu Secuiesc
      COTCA DACIAN Oradea
      DENES FERENC Praid
      KINCSES JOZSEF Praid
      MOLDOVAN LASZLO Praid
      PETHO MIHALY Racosu de Sus
      KANTOR IMRE ZOLTAN Reghin
      LUPESCU NICOLAE Reghin
      POLOTCA STEFAN Sangeorgiu de Padure
      DANELIUC GABI Sibiu
      ARON DARIE Sibiu
      MIGEA CORNEL Sibiu
      BOZOSAN PETRE Sibiu
      FARKAS GABOR Targu Mures
      FARKAS BENCE Targu Mures
      IRSAI ISTVAN Targu Mures
      MOTORGA DORIN Targu Mures
      PELAGHIE IOAN Targu Mures
      JANOSI ATTILA Targu Mures
      TRANDAFIR VASILE Targu Mures
      FH: Butterfly Tackiness Matsushita Pro Model BH: Dr. Neubauer Diamant
      Tel : 0742 257 995

      Comentariu


      • #4
        Beltechi Dumitru-Victoria

        Comentariu


        • #5
          Molnar Arnold, Targu Secuiesc.
          FH: Butterfly Tackiness Matsushita Pro Model BH: Dr. Neubauer Diamant
          Tel : 0742 257 995

          Comentariu


          • #6
            Matei Dumitru - Deva

            Comentariu


            • #7
              Kriszta Arpad Lorand din Sanpaul
              Lemne: DHS Hurricane Long W997
              FH: DHS Hurricane Neo 3 nationala blue sponge 2,1/ 40
              BH: DHS GoldArc 8

              Comentariu


              • #8
                Din tg-mures Huaar Adreea,Lefter Marius

                - - - Actualizat - - -

                Husar andreea

                Comentariu


                • #9
                  Cotca Diana Oradea
                  Cotca Rares Oradea

                  Comentariu


                  • #10
                    Stancovici Bianca, Targu Mures.
                    FH: Butterfly Tackiness Matsushita Pro Model BH: Dr. Neubauer Diamant
                    Tel : 0742 257 995

                    Comentariu


                    • #11
                      Pop Sabin tg.mures

                      - - - Actualizat - - -

                      Fulop Laszlo tg-mures

                      Comentariu


                      • #12
                        Birtalan Robert, Birtalan Laszlo - Oradea
                        Abrazive Scule Sudura
                        Echipamente pemtru Profesionisti
                        https://.abrazive-scule.ro

                        Comentariu


                        • #13
                          Canea-Kocsis Andras - Tg Secuiesc (senior)

                          - - - Actualizat - - -

                          +Canea-Kocsis Andras (Junior)

                          Comentariu


                          • #14
                            Farkas Zoltan si Nagy Hunor din Ghindari.
                            FH: Butterfly Tackiness Matsushita Pro Model BH: Dr. Neubauer Diamant
                            Tel : 0742 257 995

                            Comentariu


                            • #15
                              Din Sibiu Marius Morariu. Mersi!

                              Mr. Tomahawk

                              Comentariu

                              Cine a citit topicul
                              Procesare...
                              X