Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Turneu A+ Regional "Ziua Națională AmaTur", Arad - 03.09.2016 (Zona 7)

Adună
X
Adună
Utilizatori activi care vizualizează acest topic: 1 (0 membri și 1 vizitatori)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Turneu A+ Regional "Ziua Națională AmaTur", Arad - 03.09.2016 (Zona 7)

    DENUMIRE TURNEU: A+ ZIUA NATIONALA AMATUR ZONA 7 (Caraș-Severin, Timiș, Arad, Hunedoara, Bihor)

    CATEGORIE TURNEU: "A+", open + avansati + incepatori

    DESFASURARE TURNEU: SALA POLIVALENTA "VICTORIA" ARAD

    ORA DE INCEPERE:
    - INCEPATORI: 09.30 prezenta la sala, ora 10:00 inceperea turneului.
    - AVANSATI: 09.30 prezenta la sala, ora 10:00 inceperea turneului.
    - OPEN: 13.30 prezenta la sala, ora 14.00 inceperea turneului.

    NR. MESE: 16-24 aprobate ITTF.

    SPATIUL DE JOC: excelent.

    TIMPUL ALOCAT: nelimitat.

    NR. MAXIM JUCATORI: 24 INCEPATORI / 72 AVANSATI / 36 OPEN.
    (daca este cazul vom suplimenta)

    TAXA PARTICIPARE:
    - adulti: 40,00 RON.
    - copiii sub 14 ani: 20,00 RON.
    - persoanele cu dizabilitati locomotorii beneficiaza de intrare gratuita.

    - (3 LEI/JUC. VOR FI DIRECTIONATI CATRE ASOCIATIA AMATUR).

    ORGANIZARE TURNEU:

    INCEPATORI: participa orice jucator cu media sub 12
    Validarea inscrierilor 9.30 , inceperea turneului 10.00
    Numar maxim de participanti: 24 (se va respecta regula primilor inscrisi pe forum)

    AVANSATI: participa orice jucator cu media intre 12 si 19
    Validarea inscrierilor 9.30 , inceperea turneului 10.00
    Numar maxim de participanti: 72 (se va respecta regula primilor inscrisi pe forum)

    OPEN: participa jucatorii legitimati in div B, jucatorii cu MP>=19, precum si jucatori cu MP<19, ( sunt rugati sa-si anunte optiunea de a juca la OPEN)
    Validarea inscrierilor 13.30 , inceperea turneului 14.00
    Numar maxim de participanti: 36 (se va respecta regula primilor inscrisi pe forum)

    SISTEMUL DE JOC:
    - grupe inferioare de 6 jucatori ? se califica primii 4
    - Grupe superioare de 4 jucatori ? se califica primii 2
    - Eliminatoriu
    Ordinea favoritilor in grupele inferioare se va face dupa MP, regula sarpelui, cu permutari intre localitati unde este cazul.
    In cazul in care nu se ocupa toate locurile la o categorie sistemul de joc poate suferi modificari.

    MATERIALUL DE PREMIERE:

    LOC 1 - cupa + medalie + diploma.
    LOC 2 - cupa + medalie + diploma.
    LOC 3 - cupa + medalie + diploma.

    SE ASIGURA:

    1. apa plata 2L - pt cei setosi
    2. bere rece - pt cei deshidratati
    3. cafea - pt cei adormiti
    4. tuica" lovitura si podeaua" - pt cei cu emotii foarte mari
    5. GULAS - PENTRU TOATA LUMEA

    INSCRIEREA PARTICIPANTILOR: Pe forum sau telefonic , rog seriozitate, cei care se inscriu si nu mai pot ajunge sunt rugati sa anunte pe forum.
    RELATII ORGANIZATORI: Roman Bogdan 0746.056.622 si Meszar Razvan 0753.692.813 , organizator tehnic Fekete Istvan 0721.907017
    Ultima editare de roman bogdan; 22.aug.2016, 13:57.
    Blade: VECHITURA CU 70 LEI
    FH: FATA DE ROATA DE MASINA
    BH: PIAPTAN CU EFECTE SECUNDARE

  • #2
    Inscrieri si clasamente finale

    Clasament Open

    1. Sorescu Deian - Resita
    2. Roman Bogdan - Arad
    3 -- 4
    Avram Victor - Arad
    Popa Bogdan - Timisoara
    5 -- 8
    Kaposta Victor - Arad
    Sferlea Marius - Oradea
    Put Gabriel - Oravita
    Mandru Bogdan - Hunedoara
    9 -- 10
    Cotca Dacian - Oradea
    Crisanov Aurel - Timisoara
    11 -- 17 1v gr.sup.
    Tic Ioan - Oradea
    Birtalan Robert - Oradea
    Creinicean Liviu - Oravita
    Spatariu Daniel - Arad
    Popet Doru - Timisoara
    Kovacs Ferenc - Ungaria
    Zbancu Leo - Deva
    18 -- 20 0v gr.sup.
    Mihalescu Dinu - Timisoara
    Oprea Adrian - Lugoj
    Vaida Sorin - Oradea
    21 -- 23 1v gr.inf.
    Istrate Samir - Arad
    Olariu Dorin - Timisoara
    Simion Dan - Resita
    24 -- 27 0v gr.inf.
    Veres Francisc - Oravita
    Dani Leo - Arad
    Lungu Marius - Oravita
    Munteanu Constantin - Resita

    Clasament Avansati

    1. Struna Ionut - Arad
    2. Mirza Sorin - Arad
    3 -- 4
    Jurje Alex Doru - Almasu Mare
    Savu Cristian - Oradea
    5 -- 8
    Birtalan Laszlo - Oradea
    Zsok Arcadie - Deva
    Schiopulescu Ion - Lugoj
    Szalay Liviu - Oradea
    9 -- 14
    Curpas Ioan - Oradea
    Fabian Wilhelm - Oradea
    Roseti Ionut - Lugoj
    Popa Octavian - Oradea
    Oancea Ovidiu - Arad
    Albulescu Adrian - Arad
    15 -- 16 2v gr.sup.
    Drinceanu Lilian - Oravita
    Turburan Ion - Resita
    17 -- 22 1v gr.sup.
    Ardelean Raul - Arad
    Jichici Svetozar - Timisoara
    Botea Fabian - Hunedoara
    Ticu Sorin - Lugoj
    Serban Marian - Orastie
    Liontescu Cezar - Arad
    23 -- 28 0v gr.sup.
    Lacatis Ghita - Arad
    Ghile Ioan - Oradea
    Cecan Vasile - Timisoara
    Matei Dumitru - Deva
    Lulciuc Dumitru - Timisoara
    Bulibasa Tiberiu - Arad
    29 -- 31 2v gr.inf.
    Murgu Ioan - Oravita
    Manu Nicolae - Resita
    Struna Adela - Arad
    32 -- 38 1v gr.inf.
    Nagy Iosif - Arad
    Cioveie Marian - Oravita
    Craiovan Victor - Resita
    Olah Remus - Arad
    Hancig Mircea - Dumbravita
    Orban Madalina - Timisoara
    Szivery Adrian - Arad
    39 -- 42 0v gr.inf.
    Boros Amalia - Oradea
    Demian Daniel - Arad
    Tarlea Adrian - Deva
    Orban Alin - Timisoara

    Clasament Incepatori

    1. Fekete Istvan - Arad
    2. Horvath Mircea - Orastie
    3 -- 4
    Postelnicu Mihai - Deva
    Pop Claudiu - Arad
    5 -- 8
    Veres Adrian - Orastie
    Faur Lucian - Jimbolia
    Jeler Nicolae - Orastie
    Lascu Marius - Dumbravita
    9 -- 2v gr.sup.
    Pop Alexandru - Oradea
    10 -- 12 1v gr.sup.
    Sferlea Alesia - Oradea
    Matusan Florin - Timisoara
    Berchi Ioan - Arad
    13 -- 16 0v gr.sup.
    Rus Nicolae - Oradea
    Postelnicu Eric - Deva
    Midvichi Alexandru - Deva
    Pop George - Oradea
    17 -- 20 1v gr.inf.
    Lascu Mihai - Dumbravita
    Cotca Rares - Oradea
    Craiu Andreea - Arad
    Mirza Ovidiu - Arad
    21 -- 24 0v gr.inf.
    Cotca Diana - Oradea
    Stiuca Maria - Arad
    Ungureanu Darius - Arad
    Parvulet Raul - Arad


    Inscrieri Open - on 9/2/2016 at 4:12:22 PM

    1. Roman Bogdan, Arad - 7 - 32.48 - O
    2. Avram Victor, Arad - 13 - 30.57 - O
    3. Sorescu Deian, Resita - 41 - 37.25 - O
    4. Put Gabriel, Oravita - 47 - 26.36 - O
    5. Cotca Dacian, Oradea - 68 - 23.15 - O
    6. Tic Ioan, Oradea - 81 - 23.84 - O
    7. Kaposta Victor, Arad - 89 - 21.08 - O
    8. Mihalescu Dinu, Timisoara - 96 - 24 - O
    9. Birtalan Robert, Oradea - 108 - 23.05 - O
    10. Creinicean Liviu, Oravita - 111 - 22.33 - O
    11. Oprea Adrian, Lugoj - 141 - 24 - O
    12. Veres Francisc, Oravita - 149 - 19.25 - O
    13. Spatariu Daniel, Arad - 150 - 22.84 - O
    14. Vaida Sorin, Oradea - 172 - 22.66 - O
    15. Dani Leo, Arad - 180 - 19.31 - OH
    16. Sferlea Marius, Oradea - 190 - 23.13 - O
    17. Istrate Samir, Arad - 263 - 19.28 - O
    18. Lungu Marius, Oravita - 290 - 20.17 - O
    19. Popet Doru, Timisoara - 308 - 23.82 - O
    20. Crisanov Aurel, Timisoara - 416 - 21.96 - O
    21. Kovacs Ferenc, Ungaria - 481 - 27.13 - O
    22. Mandru Bogdan, Hunedoara - 487 - 29 - O
    23. Zbancu Leo, Deva - 543 - 29.25 - O
    24. Munteanu Constantin, Resita - 774 - 11.82 - A
    25. Popa Bogdan, Timisoara - 977 - 24 - OL
    26. Parvu Nicolae, Resita - 990 - 24 - O
    27. Simion Dan, Resita - 1378 - 7.25 - A
    28. Bekesi Zsolt, Arad - 2162 - 0 - O

    Inscrieri Avansati - on 9/2/2016 at 4:16:20 PM

    1. Birtalan Laszlo, Oradea - 127 - 18.93 - A
    2. Curpas Ioan, Oradea - 161 - 17.86 - AW
    3. Lacatis Ghita, Arad - 260 - 17.56 - A
    4. Szalay Liviu, Oradea - 280 - 18.88 - A
    5. Murgu Ioan, Oravita - 291 - 18.44 - A
    6. Ghile Ioan, Oradea - 307 - 16.69 - A
    7. Jurje Alex Doru, Almasu Mare - 309 - 17.63 - A
    8. Cecan Vasile, Timisoara - 329 - 14.45 - A
    9. Matei Dumitru, Deva - 352 - 15.31 - AW
    10. Schiopulescu Ion, Lugoj - 361 - 18.41 - A
    11. Fabian Wilhelm, Oradea - 432 - 16.09 - A
    12. Ardelean Raul, Arad - 499 - 16.39 - A
    13. Jichici Svetozar, Timisoara - 511 - 13.03 - A
    14. Botea Fabian, Hunedoara - 526 - 13 - A
    15. Drinceanu Lilian, Oravita - 572 - 17.11 - A
    16. Roseti Ionut, Lugoj - 583 - 13.11 - A
    17. Boros Amalia, Oradea - 605 - 12.47 - AF
    18. Mirza Sorin, Arad - 609 - 17.15 - A
    19. Turburan Ion, Resita - 620 - 16.5 - A
    20. Csaky Tiberiu, Resita - 658 - 16.54 - A
    21. Nagy Iosif, Arad - 664 - 11.96 - AW
    22. Cioveie Marian, Oravita - 712 - 10 - A
    23. Manu Nicolae, Resita - 737 - 16.15 - A
    24. Ticu Sorin, Lugoj - 756 - 13.11 - A
    25. Serban Marian, Orastie - 783 - 12.96 - A
    26. Cresneac Mihail, Resita - 819 - 13.35 - A
    27. Lulciuc Dumitru, Timisoara - 850 - 13.25 - A
    28. Savu Cristian, Oradea - 868 - 12.25 - A
    29. Craiovan Victor, Resita - 957 - 7.68 - A
    30. Demian Daniel, Arad - 1058 - 10.25 - A
    31. Olah Remus, Arad - 1110 - 7.95 - A
    32. Hancig Mircea, Dumbravita - 1121 - 12 - A
    33. Bulibasa Tiberiu, Arad - 1133 - 10.58 - A
    34. Bulz Ovidiu, Arad - 1168 - 14.75 - A
    35. Zsok Arcadie, Deva - 1316 - 12 - A
    36. Popa Octavian, Oradea - 1356 - 13.75 - A
    37. Tarlea Adrian, Deva - 1393 - 5 - A
    38. Poenar Alin, Resita - 1446 - 9 - A
    39. Orban Madalina, Timisoara - 1454 - 4.95 - AJF
    40. Liontescu Cezar, Arad - 1794 - 4 - A
    41. Szivery Adrian, Arad - 1827 - 4.75 - A
    42. Orban Alin, Timisoara - 2021 - 4.5 - A
    43. Albulescu Adrian, Arad - 4001 - 0 - A

    Inscrieri Incepatori - on 9/2/2016 at 4:17:30 PM

    1. Postelnicu Mihai, Deva - 592 - 11.53 - A
    2. Sferlea Alesia, Oradea - 681 - 8.91 - AJF
    3. Fekete Istvan, Arad - 752 - 8.84 - A
    4. Horvath Mircea, Orastie - 862 - 10.39 - A
    5. Rus Nicolae, Oradea - 885 - 7.22 - A
    6. Lascu Marius, Dumbravita - 956 - 7.83 - A
    7. Jeler Nicolae, Orastie - 1032 - 8.83 - A
    8. Postelnicu Eric, Deva - 1112 - 6.63 - AJ
    9. Midvichi Alexandru, Deva - 1150 - 6.96 - AH
    10. Matusan Florin, Timisoara - 1151 - 6.71 - A
    11. Cotca Diana, Oradea - 1162 - 5.68 - AJF
    12. Lascu Mihai, Dumbravita - 1213 - 5.54 - AJ
    13. Cotca Rares, Oradea - 1297 - 4.25 - AJ
    14. Pop George, Oradea - 1310 - 4.42 - A
    15. Faur Lucian, Jimbolia - 1349 - 6.15 - A
    16. Berchi Ioan, Arad - 1424 - 4.58 - A
    17. Pop Alexandru, Oradea - 1450 - 6 - A
    18. Veres Adrian, Orastie - 1470 - 5.25 - A
    19. Pop Claudiu, Arad - 1857 - 6.75 - A
    20. Mirza Ovidiu, Arad - 4001 - 0 - A
    21. Parvulet Raul Patrik, Arad - 4002 - 0 - A
    Ultima editare de roman bogdan; 05.sep.2016, 12:08.
    Blade: VECHITURA CU 70 LEI
    FH: FATA DE ROATA DE MASINA
    BH: PIAPTAN CU EFECTE SECUNDARE

    Comentariu


    • #3
      Apai sa fiu primul macar la inscriere ca restul mai vedem noi: Turburan Ion din Resita la avansati.
      Blade: Mizutani ZLC
      FH Nittaku Fastarc G1
      BH Xiom Sigma II Euro

      Comentariu


      • #4
        Kaposta Victor - Arad - Open.

        Comentariu


        • #5
          Cotca Dacian Oradea open

          Comentariu


          • #6
            Berchi Ioan - incepatori
            Ardelean Raul - avansati
            Roman Bogdan - open
            Blade: VECHITURA CU 70 LEI
            FH: FATA DE ROATA DE MASINA
            BH: PIAPTAN CU EFECTE SECUNDARE

            Comentariu


            • #7
              Bună ziua,
              Se înscriu din Deva la categoria începători: Postelnicu Eric, Postelnicu Mihai, Midvichi Alexandru, iar la avansați Zsok Arcadie și
              Adrian Țârlea.
              Mulțumesc.

              O zi bună!

              Trimis de pe al meu D5503 folosind Tapatalk

              Comentariu


              • #8
                Popet Doru -Timisoara--open

                Comentariu


                • #9
                  Oravita nu se putea sa lipsească la întâlnirea cu prietenii noștrii!!.Așadar din Oravita la Open: Put Gabriel, Verdet Adrian, Creinicean Liviu, Ciublea Vichente, Lungu Marius. La Amatori: Murgu Ioan, Vereș Francisc, Drinceanu Lilian, Cioveie Marian.

                  Comentariu


                  • #10
                    Curpas ioan -oradea-amatur

                    Comentariu


                    • #11
                      Matei Dumitru - Deva - avansati

                      Comentariu


                      • #12
                        Vasile CECAN-Timisoara- Avansati

                        Comentariu


                        • #13
                          Oprea Adrian din Lugoj la open si Schiopulescu Ion din Lugoj la avansati. Multumim.

                          Comentariu


                          • #14
                            Din Arad se inscrie Istrate Samir- la open
                            .

                            Comentariu


                            • #15
                              Pop Ioan - Timisoara - avansati



                              Multumesc ...



                              "Tu, care n'ai vazut lampa, cu lampa ce ai sa vezi !!?"

                              Comentariu


                              • #16
                                Din Orastie
                                Crainic Adrian -open

                                Comentariu


                                • #17
                                  Ticu Sorin,Lugoj,amatori

                                  Comentariu


                                  • #18
                                    Mihalescu Dinu - Timisoara - Open

                                    Comentariu


                                    • #19
                                      Din Orastie
                                      Amatori-Serban Marian,Horvath Mircea
                                      Incepatori - Jeler Nicolae,Jeler Mihai,Veres Adrian

                                      Comentariu


                                      • #20
                                        Ghile ioan oradea avansati

                                        Ghile ioan oradea avansati

                                        Comentariu


                                        • #21
                                          Spatariu Daniel - open
                                          Blade: VECHITURA CU 70 LEI
                                          FH: FATA DE ROATA DE MASINA
                                          BH: PIAPTAN CU EFECTE SECUNDARE

                                          Comentariu


                                          • #22
                                            Jichici Svetozar - Timisoara - Avansati
                                            Blade : ANDRO TP LIGNA CI OFF (ST)
                                            Fh : ANDRO HEXER POWERGRIP SFX (2.1)
                                            Bh : ANDRO HEXER POWERGRIP SFX (2.1)

                                            Comentariu


                                            • #23
                                              Nagy Iosif din Arad -avansati

                                              Comentariu


                                              • #24
                                                Din Reşiţa,
                                                - la Open: Deian SORESCU, Dan SIMION, Constantin PARFENIE
                                                - la Avansaţi: Constantin MUNTEANU, Mihail CREŞNEAC, Tiberiu CSAKY, Victor CRAIOVAN, Nicolae MANU
                                                STIGA Infinity VPS V
                                                Rhyzm-P | Rhyzm-P

                                                Comentariu


                                                • #25
                                                  FAUR LUCIAN-Jimbolia--incepatori

                                                  Comentariu

                                                  Cine a citit topicul
                                                  Procesare...
                                                  X