Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Turneu A ?CUPA DE SIDEF-editia a II-a ? - MANGALIA ? 10 SEPTEMBRIE 2016

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Postat în original de NoRo Vezi post
    Cred ca sunteti de acord cu mine ca bunatatea vine de la un inalt grad de intelepciune. S-au discutat de toate aici, culmea pe cel mai dorit turneu al anului. Continuati va rog pe privat daca simtiti ca securea are coada prea lunga, desi consider ca nu merita deranjul neuronilor. Personal, mi-as dori macar odata sa mai traiesc clipele unui turneu MARE de la ManGalia. Chiar si fara apa, fara minge, fara stres. Si fara sa filosofez, v-as sugera sa vorbiti/scrieti mereu cu bunatate, pentru ca toti sa poata cunoaste dragoStea cuvintelor! Stima!
    Dar sa nu lipseaca shaturile,asistentele si perfuzia)))

    Comentariu


    • Comentariu


      • Gelu, imi cer scuze ca am fost la un turneu in care ni s-a vorbit pe un ton superior, zeflemitor si rastit de catre organizator, imi cer scuze ca am participat la un turneu in care joci 3 meciuri oficiale si , daca nu te califici (chiar daca n-a fost cazul meu) ai doar sansa sa joci doar "de consolare" cu niste copii, necalificati si ei (vezi cazul Fane Medelanu, Ana Rosoaga, care au renuntat sa mai joace...cu copilasii, fara miza)...si imi cer scuze am luat parte la singurul turneu in care apa oferita de organizator era pe hol, la un dozator, indiferent numele firmei!... daca vroiam o gura de apa intre doua seturi, fugeam repede pe hol, la dozator?
        As fi curios sa aflu: Emi la cate turnee a mai oferit apa la dozator participantilor?... si in cate turnee aveai "sansa" sa joci doar 3 meciuri oficiale...apoi "consolare" ?...
        mi-e cam teama ca am fost un pic luati de fraieri...la noi acasa! (eu sunt acasa si la Mangalia si la Constanța!)
        "Imi cer scuze" ca eu am descoperit si am adus fenomenul Amatur in judetul Constanța, eu am adunat si am inchegat prima gasca de amatori (cu Fratea, Leolea, Stanescu , Ilie si Emil Ion) si tot eu am organizat (cu Aurel Fratea) primul turneu din Constanța (in care au venit si bucurestenii Paul Chiru, Gica Sanitaru, Mexicanu, Levaru, etc).
        Asadar, imi cer scuze ca, in postura mea de...simplu forumist, mi-am permis sa formulez acea postare!... poate ca nu am acest drept!... am MP-ul prea mic?!
        Din respect pentru NoRo, Gelu si nu numai, eu inchei aici aceste discutii!... sper sa fi ramas totusi ceva constructiv!...din greseli se invata!
        ...iar daca am folosit apelativul de "mare smecher", in conditiile aratate mai sus... cred ca am fost indreptatit!... nu stiu ce drept a avut el sa ma jigneasca grosolan (...si aiurea-n tramvai, fara niciun temei!) intr-un mod in care il descalifica!... dar, asa mai cunosti omul!...
        Xiom -Mitzutani - Xiom

        Comentariu


        • Este clar si asta o stim toti,ca Mangalia a devenit brand respectat in Amatur Romania ,datorita lui Fane Medeleanu.
          La fel de adevarat este ca din zecii de "pescarusi" pe care Fane ia promovat si sustinut prin participarea la zeci de turnee in toata tara,numai 1-2-3(imi scapa al 3-lea,nici de al2-lea nu-mi amintesc prea bine) au (a)avut curajul sa incerce macar sa duca "legenda" mai departe .Pe marea majoritate a pescarusilor nu i-am regasit nici macar in listele de participanti..unii motivati, altii...(si a facut-o asa cum a reusit sa se mobilizeze in a gasi mese,transport,logistica,sponsori,etc ).Sunt convins ca la fiecare editie realizata,si-au dat seama ca sideful asta,,,este un pic costisitor si ca acele cheltuieli "din spate"au intarit si mai tare ideea ca..omul sfinteste locul.
          Insa...da-i Cezarului ce este al lui si faptul ca Bila asa cum a putut(gasind in EMI un sprijin fara de care nu ar fi reusit tine acest turneu),a reusit sa mai puna inca o data pe harta Amatur un turneu la Mangalia ,este de apreciat si de Felicitat !

          Este Amadeo ?!...

          Felicitari Bila !
          Felicitari EMI !
          Bine Mangalia !

          Comentariu


          • Nu-l cunosc pe Vali Suta dar apreciez comentariul.Dupa toate parerile exprimate toti am uitat sa o felicitam pe Andrea Dragoman. Nu stiu ce alta Campioana Europeana avea placerea sa joace un amatur la Mangalia ? Am fost martor cand Emi a intrebat-o daca vrea sa joace. Felicitari si celor de la Dumbravita.Stiati cumva ca Andrea Balint joaca de trei ani si participa in echia de divizie A ? Felicitari si pt. Artem Ovcinnicov un mic ucrainian de isprava si bun exemplu nu numai pt. amatur. Nu in ultimul rand, felicitari pt. cei care au ramas sa vada spectacolul promovat de niste fete si baieti deosebiti. Chiar daca au jucat in ultimile faze ale turneului ramasi in sala i-am vazut savurand spectacolul sportiv. Nea Fane D-nul Vlase, Dascalu , alti bucuresteni si multi altii.Felicitari tuturor!

            Comentariu


            • Postat în original de viorel sterea Vezi post
              Nu-l cunosc pe Vali Suta dar apreciez comentariul.Dupa toate parerile exprimate toti am uitat sa o felicitam pe Andrea Dragoman. Nu stiu ce alta Campioana Europeana avea placerea sa joace un amatur la Mangalia ? Am fost martor cand Emi a intrebat-o daca vrea sa joace. Felicitari si celor de la Dumbravita.Stiati cumva ca Andrea Balint joaca de trei ani si participa in echia de divizie A ? Felicitari si pt. Artem Ovcinnicov un mic ucrainian de isprava si bun exemplu nu numai pt. amatur. Nu in ultimul rand, felicitari pt. cei care au ramas sa vada spectacolul promovat de niste fete si baieti deosebiti. Chiar daca au jucat in ultimile faze ale turneului ramasi in sala i-am vazut savurand spectacolul sportiv. Nea Fane D-nul Vlase, Dascalu , alti bucuresteni si multi altii.Felicitari tuturor!
              Daca stiam ca vine Andreea Dragoman la acest turneu m-as fi inscris si eu, veneam de unul singur de la Giurgiu, o admir foarte mult, in mod sigur o sa ajunga o mare jucatoare. Sper sincer ca va mai veni la turneele noastre, poate chiar in București.

              Comentariu


              • ... din pacate, vad ca si aici, ca si in politica, "puterea" face si desface!...

                constat ca niste propozitii/mesaje postate de "dl." Dumitru (Emi) cu expresii josnice, meschine, gratuite, la adresa mea si a d-lui Manoiu, au fost sterse !... In asemenea conditii, ne mai luati inca odata de fraieri..stergang pasaje concludente din contextul intregii discutii!... practic, incercati sa ascundeti niste mizerie sub pres!
                Inteleg acum de ce o serie de amaturisti cu coloana vertebrala s-au indepartat usor-usor de Organizatia Amatur !

                PS nu aveam niciun chef sa mai postez pe aceasta tema, dar ca sa respectam realitatea, trebuia mentionat si acest aspect !...
                Xiom -Mitzutani - Xiom

                Comentariu


                • Probabil s-au imbolnavit de la apa aia infestata cu e.coli))
                  Hobby: Motoare si ski !
                  http://www.youtube.com/watch?v=dyNpInTHl2Y

                  Comentariu


                  • Postat în original de GeluBv Vezi post
                    Probabil s-au imbolnavit de la apa aia infestata cu e.coli))
                    Corb la corb nu-si scoate ochii!!...ce mai paranghelie ....hazliu rău nu așa

                    Comentariu

                    Who has read this thread:
                    Procesare...
                    X