Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Turneu A "Cupa Why Not", Roman - 22.10.2016

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Turneu A "Cupa Why Not", Roman - 22.10.2016

    Turneu A "Cupa Why Not" ediția a VII-a - Roman, Sâmbătă 22.10.2016 – O + A

    LOCALITATEA: Roman, str. Stefan cel Mare, nr. 268 - imediat după Dacia Service;
    DATA: Sâmbătă 22 Octombrie 2016;
    CATEGORII: Open + Amatori;
    ORA DE ÎNCEPERE:
    AMATORI - 08.00 - 09.15 – validare înscrieri, la 09.30 încep meciurile;
    OPEN - 13.00 - 13.45 – validare înscrieri, la 14.00 încep meciurile;
    SALA: Sala de sport tip N4Houses "Colegiul Miron Costin", Roman;
    LOGISTICĂ: 16 mese (Butterfly, Donic) aprobate ITTF, mingi ***;
    SPAȚIU DE JOC: 800 mp;
    SUPRAFAȚA DE JOC: pardoseală multistrat;
    FACILITĂȚI: Vestiare, dușuri, garderobă;
    TAXA: adulți 25 Lei, copii 10 Lei, din care 2 Lei/participant vor fi transferați în contul AmaTur;
    Se asigură:
    - apă plată – 2 litri by Coca Cola;
    - gustare;
    - cafea by Why Not;
    MATERIALE DE PREMIERE:
    - Amatori: Locurile 1÷3 - cupe + diplome; Locurile 4÷8 - diplome;
    - Open: Locurile 1÷3 - cupe + diplome; Locurile 4÷8 - diplome;.
    INSCRIEREA PARTICIPANŢILOR:
    - pe forum sau telefonic;
    - ultima înscriere Vineri 21 Octombrie 2016, ora 21,00;
    - ultima retragere Vineri 21 Octombrie 2016, ora 22,00;
    - orice înscriere/retragere ulterioară nu va fi luată în considerare;
    - absenții vor fi trecuți în clasament cu N - nemotivat;
    SISTEMUL DE JOC:
    Amatori:
    - Participă orice jucător amator cu MP mai mică de 19;
    - Număr maxim de participanţi: 96 (94 + 2 wild-carduri);
    - Se joacă în sistemul cel mai bun din 5 seturi (3/5);
    - Grupe inferioare de câte 6 jucători după regula şarpelui cu eventuale modificări funcţie de localităţi (locul 1 nu se schimbă) – se califică primii 4;
    - Capi de serie grupe inferioare – conform MP dată de clasamentul AmaTur la zi;
    - Grupe superioare de câte 4 jucători – se califică primii 2;
    - Capi de serie grupe superioare – conform rezultate grupe inferioare;
    - Schemă de joc - grupe superioare: 1357;
    - Tablou eliminatoriu de 64;
    - Ordine favoriți eliminatorii – conform număr de ordine grupe superioare;
    - Locurile II se împart în două urne (partea inferioară, respectiv superioară a tabloului, astfel încât locurile 1 şi 2 dintr-o grupă superioară să nu se întâlnească decât în finală) şi vor fi trase la sorţi de către cel mai tânăr participant la turneul Amatori;
    Open:
    - Participă jucătorii cu MP mai mare sau egală cu 19 precum si jucatorii amatori cu MP 12-19 (care sunt rugati să-şi anunțe optiunea la OPEN), în limita locurilor disponibile;
    - Număr maxim de participanţi: 48 (47 + 1 wild-card);
    - Se joacă în sistemul cel mai bun din 5 seturi (3/5);
    - Grupe inferioare de câte 6 jucători după regula şarpelui cu eventuale modificări funcţie de localităţi (locul 1 nu se schimbă) – se califică primii 4;
    - Capi de serie grupe inferioare – conform MP dată de clasamentul AmaTur la zi;
    - Grupe superioare de câte 4 jucători – se califică primii 2;
    - Capi de serie grupe superioare – conform rezultate grupe inferioare;
    - Schemă de joc - grupe superioare: 1546;
    - Tablou eliminatoriu de 32;
    - Ordine favoriți eliminatorii – conform număr de ordine grupe superioare;
    - Locurile II se împart în două urne (partea inferioară, respectiv superioară a tabloului, astfel încât locurile 1 şi 2 dintr-o grupă superioară să nu se întâlnească decât în finală) şi vor fi trase la sorţi de către cel mai tânăr participant la turneul Open;LIVE
    MASĂ PRÂNZ
    - O firmă de catering va prelua comenzile dumneavoastră la momentul înscrierii din dimineața concursului.
    ORGANIZATORI:
    - Petenchi Edmond, tel. 0722506159, 0768101440;
    - Rojniță Sebi, tel. 0742.910.126;
    DIRECTOR TEHNIC:
    - Cozma Cătălin, tel. 0744.544.610;
    SPONSORI:
    Primăria Roman;
    Coca Cola;
    Ursus;
    Pizzeria Why Not.

    În funcție de numărul de înscrieri/retrageri sistemul de joc poate suferi modificări, cu respectarea regulamentului, modificări ce vor fi aduse la cunoștința participanților înainte de începerea turneului.
    Ultima editare de marcelgiosan; 21.oct.2016, 22:45.
    Blade: Butterfly Amultart; FH: Andro Rasanter R42, BH: Andro Rasanter R37

  • #2
    Rezervat înscrieri și clasament Open

    Inscrieri Open - on 21.10.2016 at 20:31:40

    1. Corcoz Costin, Focsani, 18 - 32,13 - OL
    2. Coroiu Andrei, Roman, 50 - 27,28 - O
    3. Hasna Cosmin, Straja, 68 - 31,47 - O
    4. Munteanu Octavian, Tecuci, 71 - 21,02 - OW
    5. Pizlaru Ionel, Focsani, 75 - 22,69 - O
    6. Rusti Catalin, Suceava, 83 - 25,75 - O
    7. Marola Mihai, Bacau, 87 - 26,53 - OJ
    8. Rojnita Sebastian, Bacau, 91 - 21,7 - O
    9. Ticu Dorin, Bacau, 116 - 20,2 - O
    10. Albu Catalin, Pascani, 119 - 24,06 - O
    11. Ilies Ioan, Radauti, 142 - 24,91 - O
    12. Ursulean Florin, Straja, 163 - 26,09 - O
    13. Ursulean Vasile, Straja, 170 - 20,39 - O
    14. Braniste George, Bacau, 192 - 16,9 - A
    15. Ursulescu Ioan, Bacau, 200 - 17,35 - AW
    16. Bulubasa Nicusor, Comanesti, 224 - 20,72 - O
    17. Ditu Daniel, Onesti, 275 - 21,86 - O
    18. Valeanu Vlad, Bacau, 288 - 18,36 - A
    19. Bobarnac Gheorghe, Bacau, 343 - 18,93 - A
    20. Tipu Vlad, Iasi, 360 - 17,39 - A
    21. Ivanov Sorin, Piatra Neamt, 388 - 20,82 - O
    22. Acatrinei Lucian Marian, Bucuresti, 415 - 19,41 - O
    23. Rosca Niculai, Galanesti, 495 - 20,83 - O
    24. Tiganas Mihai, Radauti, 955 - 26,5 - O
    25. Caltea Liviu, Pascani, 1118 - 9,95 - A
    26. Cretu Florin, Iasi, 1396 - 31,75 - OL


    Clasament Open

    1. Ditu Daniel - Onesti
    2. Hasna Cosmin - Straja
    3 -- 4
    Tiganas Mihai - Radauti
    Valeanu Vlad - Bacau
    5 -- 8
    Corcoz Costin - Focsani
    Marola Mihai - Bacau
    Ilies Ioan - Radauti
    Rusti Catalin - Suceava
    9 -- 13 1v gr.sup.
    Coroiu Andrei - Roman
    Pizlaru Ionel - Focsani
    Albu Catalin - Pascani
    Dumbrava Daniel - Focsani
    Ivanov Sorin - Piatra Neamt
    14 -- 16 0v gr.sup.
    Braniste George - Bacau
    Tipu Vlad - Iasi
    Acatrinei Lucian Marian - Bucuresti
    17 -- 19 2v gr.inf.
    Rojnita Sebastian - Bacau
    Ticu Dorin - Bacau
    Ursulean Vasile - Straja
    20 -- 1v gr.inf.
    Rosca Niculai - Galanesti
    21 -- 24 0v gr.inf.
    Munteanu Octavian - Tecuci
    Ursulescu Ioan - Bacau
    Bulubasa Nicusor - Comanesti
    Bobarnac Gheorghe - Bacau



    NEMOTIVATI:
    -Cretu Florinel-Iasi
    Ultima editare de marcelgiosan; 23.oct.2016, 09:03.
    Blade: Butterfly Amultart; FH: Andro Rasanter R42, BH: Andro Rasanter R37

    Comentariu


    • #3
      Rezervat înscrieri și clasament Amatori

      Inscrieri Amatori - on 21.10.2016 at 21:04:02

      1. Ciortescu Cristi, Iasi, 69 - 18,44 - A
      2. Avram Nicolae, Nedelea, 89 - 18,85 - A
      3. Marola Dan, Bacau, 125 - 18,78 - A
      4. Bogza Dragos, Iasi, 191 - 15,16 - A
      5. Spoiala Cristinel, Focsani, 195 - 18,98 - A
      6. Morosan Marian, Suceava, 197 - 16,43 - A
      7. Lovin Eusebiu, Comanesti, 209 - 16,32 - A
      8. Iacob Gabriel, Iasi, 250 - 15,45 - AW
      9. Rosu Gabriel, Comanesti, 283 - 18,36 - A
      10. Petenchi Edmond, Roman, 284 - 17,19 - A
      11. Socaci Sorin, Panciu, 316 - 15,11 - A
      12. Serban Liviu, Onesti, 323 - 14,65 - A
      13. Hanganu George, Focsani, 333 - 12,43 - A
      14. Corocaescu Cristian, Suceava, 345 - 16,72 - A
      15. Berila Radu, Bacau, 398 - 17,28 - AJ
      16. Chirap Dan, Gura Humorului, 399 - 15,06 - A
      17. Pralea Marius, Botosani, 421 - 11,31 - A
      18. Zamfiroaia Sorin, Dolhestii Mari, 425 - 18,47 - A
      19. Lazar Vasile, Pufesti, 429 - 16,81 - A
      20. Oancea Marian, Bacau, 444 - 12,3 - A
      21. Barbalata Lorin, Suceava, 457 - 14,82 - A
      22. Iordachi Adrian, Adjud, 469 - 13,63 - A
      23. Dragan Petru Ioan, Iasi, 492 - 13,53 - A
      24. Mahu Bogdan, Pascani, 503 - 14,14 - A
      25. Nicu Constantin, Iasi, 504 - 13,19 - A
      26. Ianos Valentin, Suceava, 517 - 13,91 - A
      27. Turcu Viorel, Piatra Neamt, 530 - 11,88 - AW
      28. Carjan Dumitru, Bucuresti, 540 - 10,48 - AW
      29. Ungureanu Florin, Suceava, 554 - 14,06 - A
      30. Stroe Ionel, Bacau, 557 - 12,44 - A
      31. Leteanu Marius, Bacau, 575 - 11,17 - A
      32. Balanescu Florin, Iasi, 581 - 11,78 - A
      33. Robu Mihai, Mogosesti, 603 - 11 - A
      34. Baisan Paul, Roman, 643 - 15,67 - A
      35. Ujeniuc Dan, Suceava, 687 - 10,5 - A
      36. Grosu Alexandru, Botosani, 717 - 13,25 - AJ
      37. Hariuc Costica, Vaslui, 730 - 17,5 - A
      38. Pelin Dumitru, Iasi, 759 - 11,39 - A
      39. Condur Iulian, Suceava, 836 - 13,35 - A
      40. Sisca Nicusor, Comanesti, 892 - 7,91 - AW
      41. Grosu Octavian, Botosani, 901 - 10,25 - A
      42. Grapina Florin, Roman, 907 - 15,75 - A
      43. Darie Gabriel, Comanesti, 925 - 6,81 - A
      44. Laic Mihai, Roman, 966 - 8,93 - A
      45. Bubulac Cristi, Piatra Neamt, 998 - 12,38 - A
      46. Ailioaie Gheorghe, Comanesti, 1000 - 8,42 - A
      47. Padurariu Ciprian, Roman, 1224 - 11,25 - A
      48. Dicu Vlad, Vaslui, 1251 - 9,42 - A
      49. Foca Ciprian, Radauti, 1273 - 10,58 - A
      50. Mihut Benone, Pascani, 1327 - 9,58 - A
      51. Ciobica Teodora, Bacau, 1364 - 5,88 - AF
      52. Balaita Mihai, Bacau, 1387 - 11,5 - AJ
      53. Zimtescu Adrian, Husi, 1457 - 11,13 - A
      54. Dumea Lucian, Bacau, 1459 - 10 - A
      55. Foca Dorin, Radauti, 1477 - 13 - A
      56. Filip Cristi, Comanesti, 1488 - 6,17 - A
      57. Donisa Viorel, Roman, 1583 - 10,5 - A
      58. Ghiurea Viorel, Piatra Neamt, 1591 - 6,58 - A
      59. Olteanu Gabriel, Barlad, 1694 - 8,5 - A
      60. Patras Victor, Iasi, 1783 - 8,75 - A
      61. Doljescu Daniel, Roman, 1861 - 6 - A
      62. Foca Stefan, Radauti, 1917 - 11,75 - A
      63. Chiribau Ciprian, Bacau, 2251 - 6,75 - A
      64. Condurache Nicu, Iasi, 2586 - 0 - A
      65. Gavriluta Cristian Marius, Roman, 3750 - 0 - A
      66. Marcu Cristian Marian, Roman, 4001 - 0 - A
      67. Magdici Daniel, Roman, 4002 - 0 - A
      68. Plamada Iulian, Putna, 4003 - 0 - A
      69. Nechifor Catalin, Roman, 4004 - 0 - A
      70. Mita Augustin, Corlateni, 4005 - 0 - A
      71. Pohaci Claudiu, Dorohoi, 4006 - 0 - A
      72. Chiriac Petru, Roman, 4007 - 0 - A
      73. Oruc Cahit, Roman, 4008 - 0 - A
      74. Vines Liviu Corneliu, Roman, 4009 - 0 - A
      75. Bacosca Alexandru, Roman, 4011 - 0 - A
      76. Robu Gabriel, Roman, 4012 - 0 - A
      77. Sovea Sorin, Suceava, 4013 - 0 - A
      78. Gheorghiu Bogdan, Iasi, 4014 - 0 - A
      79. Ciobanu Cosmin, Roman, 4015 - 0 - A

      Clasament AMATORI

      1. Berila Radu - Bacau
      2. Spoiala Cristinel - Focsani
      3 -- 4
      Zamfiroaia Sorin - Dolhestii Mari
      Lovin Eusebiu - Comanesti
      5 -- 8
      Chirap Dan - Gura Humorului
      Petenchi Edmond - Roman
      Grapina Florin - Roman
      Balanescu Florin - Iasi
      9 -- 16
      Lazar Vasile - Pufesti
      Grosu Alexandru - Botosani
      Barbalata Lorin - Suceava
      Hariuc Costica - Vaslui
      Nicu Constantin - Iasi
      Condur Iulian - Suceava
      Baisan Paul - Roman
      Ianos Valentin - Suceava
      17 -- 32
      Bogza Dragos - Iasi
      Marola Dan - Bacau
      Ungureanu Florin - Suceava
      Dumea Lucian - Bacau
      Chiriac Petru - Roman
      Padurariu Ciprian - Roman
      Zimtescu Adrian - Husi
      Morosan Marian - Suceava
      Serban Liviu - Onesti
      Bubulac Cristi - Piatra Neamt
      Corocaescu Cristian - Suceava
      Foca Ciprian - Radauti
      Foca Stefan - Radauti
      Carnu Eugen - Bacau
      Iordachi Adrian - Adjud
      Oancea Marian - Bacau
      33 -- 37 2v gr.sup.
      Iacob Gabriel - Iasi
      Socaci Sorin - Panciu
      Stroe Ionel - Bacau
      Ujeniuc Dan - Suceava
      Foca Dorin - Radauti
      38 -- 49 1v gr.sup.
      Rosu Gabriel - Comanesti
      Hanganu George - Focsani
      Pralea Marius - Botosani
      Dragan Petru Ioan - Iasi
      Mahu Bogdan - Pascani
      Turcu Viorel - Piatra Neamt
      Carjan Dumitru - Bucuresti
      Leteanu Marius - Bacau
      Robu Mihai - Mogosesti
      Laic Mihai - Roman
      Balaita Mihai - Bacau
      Ghiurea Viorel - Piatra Neamt
      50 -- 64 0v gr.sup.
      Ciortescu Cristi - Iasi
      Avram Nicolae - Nedelea
      Pelin Dumitru - Iasi
      Grosu Octavian - Botosani
      Darie Gabriel - Comanesti
      Ailioaie Gheorghe - Comanesti
      Dicu Vlad - Vaslui
      Donisa Viorel - Roman
      Ciobanu Cosmin - Bacau
      Chiribau Ciprian - Bacau
      Gavriluta Cristian Marius - Roman
      Marcu Cristian Marian - Roman
      Plamada Iulian - Putna
      Magdici Daniel - Roman
      Sovea Sorin - Suceava
      65 -- 78 0v gr.inf.
      Sisca Nicusor - Comanesti
      Mihut Benone - Pascani
      Ciobica Teodora - Bacau
      Filip Cristi - Comanesti
      Olteanu Gabriel - Barlad
      Doljescu Daniel - Roman
      Nechifor Catalin - Roman
      Mita Augustin - Corlateni
      Pohaci Claudiu - Dorohoi
      Oruc Cahit - Roman
      Vines Liviu Cornel - Roman
      Bacosca Alexandru - Roman
      Robu Gabriel - Roman
      Prisecaru cornel - Roman



      NEMOTIVATI:
      -Condurache Nicu-Iasi
      Ultima editare de marcelgiosan; 23.oct.2016, 09:05.
      Blade: Butterfly Amultart; FH: Andro Rasanter R42, BH: Andro Rasanter R37

      Comentariu


      • #4
        Informații utile

        Why Not Ediția a I-a - 10.10.2009



        Why Not Ediția a II-a - 19.11.2011



        Why Not Ediția a III-a - 19.05.2012



        Why Not Ediția a IV-a - 08.02.2014



        Why Not Ediția a V-a - 24.10.2015



        Why Not Ediția a VI-a - 13.02.2016

        Ultima editare de marcelgiosan; 09.oct.2017, 13:50.
        Blade: Butterfly Amultart; FH: Andro Rasanter R42, BH: Andro Rasanter R37

        Comentariu


        • #5
          Laic Mihai - ROMAN - Amatori. Multumesc.
          TRUST NO ONE !

          Comentariu


          • #6
            Munteanu Octavian Tecuci Open
            Stiga Clipper Butterfly Tenergy 64 Yasaka Antipower

            Comentariu


            • #7
              Valeanu Vlad si Valeanu Cosmin din Bacau la avansati. Multumesc

              Comentariu


              • #8
                La amatori sofian corneliu din suceava

                Comentariu


                • #9
                  Se inscriu Dicu Vlad si Hariuc Costica din Vaslui - amatori.

                  Comentariu


                  • #10
                    Doljescu Daniel-Roman-Amatori. Multumesc!

                    Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk

                    Comentariu


                    • #11
                      Barbalata Lorin -Suceava - Amatori

                      Comentariu


                      • #12
                        Din iasi - Cristi Ciortescu - amatori

                        Comentariu


                        • #13
                          Gabriel Iacob Amatori Iasi
                          Blade : Spinlord Ultracarbon Def
                          FH : Spinlord Degu 2.1 mm
                          BH : Spinlord Sternenfall OX

                          Comentariu


                          • #14
                            Din Vatra Dornei -Marcu Vasile -open
                            Butnaru Madalina, Sandulean Ruxandra si Sandulean Rares - amatori.

                            Comentariu


                            • #15
                              Grecu Gheorghe - amatori - Bistrița

                              Comentariu

                              Cine a citit topicul
                              Procesare...
                              X