Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Turneu A "Pinguinul Vesel" Bucuresti 22 octombrie 2016

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Turneu A "Pinguinul Vesel" Bucuresti 22 octombrie 2016

    Turneu "A" "Pinguinul Vesel"
    LOCALITATEA: Bucuresti
    DATA: 22 octombrie 2016 , Ziua Sâmbătă
    ORA:9,30 AMATORI; ora 13,30 OPEN

    Locul de desfasurare:
    BUCURESTI - TOP TENIS ARENA
    ADRESA+INDICATII ACCES: Statia de metrou Semanatoarea, in incinta SemaParc: de la Statia de metrou Petrache Poenaru (fosta Semanatoarea) se merge pe cheiul Dimbovitei spre Grozavesti (Carefour Orhideea) aprox 50m, pina la strada care intra in SEMA PARC cu bariere auto. Se urmaresc panourile indicatoare cu directia.
    Logistica: 20 mese ITTF
    SPATIU DE JOC: conditii bune
    - iluminat artificial
    - pe jos tarket table tenis

    TAXA de participare pentru ambele categorii este de: 25 lei - din care câte 2 ron cotizantie, se vireaza catre Amatur;
    - pentru copii 10 lei
    - persoane cu dizabilitati fără taxă
    Se asigura - apa plata.

    Turneul Incepatori- Ora de incepere - 09.30 ( inscrierea se va efectua pana la ora 9:15 )


    Participa orice jucator amator cu media turneelor MP mai mica de 12. Numarul maxim de participanti la Incepatori60. Se va respecta regula primilor inscrisi.

    SISTEMUL DE JOC:

    - Grupe inferioare de câte 6(5) jucători după regula şarpelui cu eventuale modificări funcţie de localităţi (locul 1 nu se schimbă) ? se califică primii 4;
    - Capi de serie grupe inferioare ? conform clasament AmaTur la zi;
    - Grupe superioare de câte 4 (sau 3) jucători ? se califică primii 2;
    - Capi de serie grupe superioare ? conform rezultate grupe inferioare;
    - Ordine favoriți eliminatorii ? conform număr de ordine grupe superioare;eventualele Bye-uri sunt acordate celor mai bine clasați din superioare in ordinea grupelor așa cum de altfel vor fi pozitionați pe tabelul eliminatoriu.
    - Locurile II se împart în două urne (partea inferioară, respectiv superioară a tabloului, astfel încât locurile 1 şi 2 dintr-o grupă superioară să nu se întâlnească decât în finală)

    *Pentru a castiga timp, Tragerile la sorti se vor efectua de un singur participant.


    MATERIAL DE PREMIERE:
    - Incepatori: Locurile 1÷4 ? cupe, diplome


    Turneul Avansati- Ora de incepere - 09.30 ( inscrierea se va efectua pana la ora 9:15 )


    Participa orice jucator amator cu media turneelor MP mai mica de 19. Numarul maxim de participanti la Avansati60. Se va respecta regula primilor inscrisi.

    SISTEMUL DE JOC:

    - Grupe inferioare de câte 6(5) jucători după regula şarpelui cu eventuale modificări funcţie de localităţi (locul 1 nu se schimbă) ? se califică primii 4;
    - Capi de serie grupe inferioare ? conform clasament AmaTur la zi;
    - Grupe superioare de câte 4 (sau 3) jucători ? se califică primii 2;
    - Capi de serie grupe superioare ? conform rezultate grupe inferioare;
    - Ordine favoriți eliminatorii ? conform număr de ordine grupe superioare;eventualele Bye-uri sunt acordate celor mai bine clasați din superioare in ordinea grupelor așa cum de altfel vor fi pozitionați pe tabelul eliminatoriu.
    - Locurile II se împart în două urne (partea inferioară, respectiv superioară a tabloului, astfel încât locurile 1 şi 2 dintr-o grupă superioară să nu se întâlnească decât în finală)

    *Pentru a castiga timp, Tragerile la sorti se vor efectua de un singur participant.


    MATERIAL DE PREMIERE:
    - Avansati: Locurile 1÷4 ? cupe, diplome ;



    Turneul OPEN- Ora de incepere - 13.30 ( inscrierea se va efectua pana la ora 13:15 )


    Participa jucatorii amatori sau legitimati in divizia B cu media turneelor A de minim 19p, precum si jucatorii amatori cu MP <19(care sunt rugati sa-si anunte optiunea la OPEN); Numarul maxim de participanti la OPEN: 60. [B]Se va respecta regula primilor inscrisi

    SISTEMUL DE JOC:

    - Grupe inferioare de câte 6(5) jucători după regula şarpelui cu eventuale modificări funcţie de localităţi (locul 1 nu se schimbă) ? se califică primii 4;
    - Capi de serie grupe inferioare ? conform MP dată de clasamentul AmaTur la zi;
    - Grupe superioare de câte 4 (sau 3) jucători ? se califică primii 2;
    - Capi de serie grupe superioare ? conform rezultate grupe inferioare;
    - Ordine favoriți eliminatorii ? conform număr de ordine grupe superioare;eventualele Bye-uri sunt acordate celor mai bine clasați din superioare in ordinea grupelor așa cum de altfel vor fi pozitionați pe tabelul eliminatoriu.
    - Locurile II se împart în două urne (partea inferioară, respectiv superioară a tabloului, astfel încât locurile 1 şi 2 dintr-o grupă superioară să nu se întâlnească decât în finală)
    *Pentru a castiga timp, Tragerile la sorti se vor efectua de un singur participant.

    MATERIAL DE PREMIERE:
    - Open: Locurile 1÷4 ? cupe, diplome.

    Absentii Nemotivati vor fi inregistrati in clasament cu N



    Inscrierea participantilor: pe forum sau telefonic-SMS-(Nume, Prenume, Localitate) - Pentru o buna desfasurare Va rugam sa va inscrieti pe forum sau telefonic




    ORGANIZATOR:
    Top Tenis Arena

    Vranceanu Mihai - 0724005554 -ptr inscriere SMS cu numele, prenumele, localitatea
    Dan Bodeanu - 0745 340 668
    Valentin Mircea (ValiGTI) -0748 468 288

  • #2
    Clasament Incepatori

    1. Trandafir Radu Catalin - Giurgiu
    2. Rosu Marius Lucian - Bucuresti
    3 -- 4
    Knobel Thomas - Bucuresti
    Carabulea Dragos - Giurgiu
    5 -- 8
    Rusu Geanini - Targoviste
    Plaiasu Ion - Plopeni
    Iorgoiu Constantin - Drajna de Jos
    Baluta Silviu - Bucuresti
    9 -- 16
    Paraschiv Claudiu - Bucuresti
    Cristescu Cristian - Bucuresti
    Badea Ionel - Oltenita
    Corbu Mihai Cosmin - Pitesti
    Sursilov Constantin - Bucuresti
    Alexandru Marius - Bucuresti
    Ciocau Viorel - Bucuresti
    Lita Gabriel - Bucuresti
    17 -- 20
    Hutanu Adrian - Slobozia
    Durac Viorel - Constanta
    Nicula Florin - Constanta
    Milea Alexandru - Bucuresti
    21 -- 32 1v gr.sup.
    Minica Rares - Giurgiu
    Panait Constantin - Mizil
    Constantin Cristina - Bucuresti
    Moraru Marius - Bucuresti
    Lazar Dumitru - Mizil
    Haralambescu Andrei - Bucuresti
    Acu Paul - Bucuresti
    Dobra Adrian - Giurgiu
    Baldea Horia - Bucuresti
    Moca Vasile - Bucuresti
    Stoica Liviu Gabriel - Slobozia
    Berindei Cristi - Bucuresti
    33 -- 40 0v gr.sup.
    Caramidaru Daniel - Constanta
    Suciu Dragos - Constanta
    Corbu Darius - Valenii de Munte
    Danila Eugeniu - Bucuresti
    Constantin Sandu - Bucuresti
    Bucuroiu Alin - Pitesti
    Ivanuta Andrei - Bucuresti
    Tataru Dan - Focsani
    41 -- 42 2v gr.inf.
    Enciu Marcel - Bucuresti
    Rapan Mihai - Bucuresti
    43 -- 50 1v gr.inf.
    Topa Adrian - Bucuresti
    Dobra Mihai - Giurgiu
    Niculescu Marin - Bucuresti
    Ficleanu Gabriel - Giurgiu
    Harsan Marius - Bucuresti
    Tanase Claudiu - Giurgiu
    Nica Dragos - Bucuresti
    Lungu Anghel - Bucuresti
    51 -- 58 0v gr.inf.
    Acriva Marian - Mizil
    Rosoga Ana - Constanta
    Delimart Alexiana - Targoviste
    Pasoveanu Silvian - Bucuresti
    Toader Georgian - Bucuresti
    Ilea Ion Gabriel - Bucuresti
    Docan Cristian - Bucuresti
    Serban Leonard - Bucuresti

    Absenti nemotivati:
    Alexeev Suren- http://www.tenisdemasa.ro/forum/show...l=1#post324665
    Ionescu Alexandru- inscris prin sms, ptr detalii pot oferi numarul de telefon.
    http://www.tenisdemasa.ro/forum/show...l=1#post324923


    Clasament Avansati

    1. Dobrin Adrian - Targoviste
    2. Petrov Dan - Bucuresti
    3 -- 4
    Ursu Teodor - Bucuresti
    Istrate Cristian - Bucuresti
    5 -- 8
    Bolea Catalin - Bucuresti
    Codreanu Adrian - Bucuresti
    Dragomir Iuliu Florin - Turnu Magurele
    Firica Lucian - Constanta
    9 -- 16
    Bratescu Adrian - Targoviste
    Scraba Marius - Alexandria
    Dospinescu George - Bucuresti
    Gheorghe Nicolae - Calarasi
    Dena Corneliu - Giurgiu
    Ionascu Gabriel - Bucuresti
    Sarbu Dan - Ploiesti
    Badulescu Mario - Giurgiu
    17 -- 20
    Brezae Vlad - Bucuresti
    Baceanu Constantin - Buzau
    Jaouir Khaled - Bucuresti
    Udrea Valentin - Bucuresti
    21 -- 2v gr.sup.
    Nicola Marian - Constanta
    22 -- 32 1v gr.sup.
    Safta Alexandru - Targoviste
    Mitrea Silviu - Navodari
    Doba Vasile - Pitesti
    Stanciu Stelian - Calarasi
    Dima Cristi - Bucuresti
    Popescu George - Bucuresti
    Musat Catalin - Alexandria
    Buta Radu - Bucuresti
    Salariu Adrian - Buftea
    Dumitrache Gabriel - Giurgiu
    Zaharia Puiu - Bucuresti
    33 -- 40 0v gr.sup.
    Pricop Dan - Bucuresti
    Anton Dragos - Focsani
    Badulescu Rafael - Giurgiu
    Curelea Petre - Lehliu Gara
    Gheorghe Florin - Bucuresti
    Banuta Dumitru - Ploiesti
    Iftimciuc Gheorghe - Bucuresti
    Temereanca George - Bucuresti
    41 -- 47 2v gr.inf.
    Serban Bogdan - Bucuresti
    Pantelimon Andi - Bucuresti
    Retegan Cosmin - Plopeni
    Tobosaru Gheorghe - Brasov
    Marin Adrian - Bucuresti
    Teodorescu Radu - Bucuresti
    Aden Erduan - Constanta
    48 -- 54 1v gr.inf.
    Rosioara Razvan - Alexandria
    Negoita Edward - Bucuresti
    Dinu Gheorghe - Bucuresti
    Poenaru Adrian - Bucuresti
    Tonciu Mihai - Bucuresti
    Vestineanu Ionut - Slobozia
    Chirila Robert - Bucuresti
    55 -- 58 0v gr.inf.
    Papacu Bejoli - Bucuresti
    Pop Sabin - Targu Mures
    Nicolae Bogdan Ionut - Bucuresti
    Ileanu Bogdan - Targu Jiu


    Absenti nemotivati:
    Postole Luca- http://www.tenisdemasa.ro/forum/show...l=1#post323806
    Serbanica Valentin- inscris prin sms, ptr detalii pot oferi numar de telefon



    Clasament Open

    1. Enciu Alexandru - Slobozia
    2. Banescu Dragos - Pitesti
    3 -- 4
    Toma Florin - Pitesti
    Dinca Daniel - Bucuresti
    5 -- 8
    Ceacarescu Cristian - Slobozia
    Frasineanu Adrian - Bucuresti
    Radu Costica - Galati
    Calin Mihai - Barlad
    9 -- 14
    Stanciu Alin - Calarasi
    Sinita Eugen - Bucuresti
    Tepelea Ioana - Bucuresti
    Dumitrescu Cornel - Bucuresti
    Panea Ovidiu - Bucuresti
    Grosan Nicu - Piatra Neamt
    15 -- 2v gr.sup.
    Dumitru Gheorghe - Bucuresti
    16 -- 21 1v gr.sup.
    Aftenii Daniel - Bucuresti
    Constantin Teodor - Bucuresti
    Vlase Gheorghe - Slobozia
    Micuda Mihai - Bucuresti
    Ropotan Iulian - Bucuresti
    Alexandru Constantin - Bucuresti
    22 -- 28 0v gr.sup.
    Cristache George - Bucuresti
    Zamfir Ionel - Bucuresti
    Cionoiu Cristian - Bucuresti
    Vranceanu Mihai - Bucuresti
    Macarenco Andrei - Bucuresti
    Ivan Sorin Ioan - Targoviste
    Pata Andrei - Bucuresti
    29 -- 35 1v gr.inf.
    Bocaniala Norocel - Bucuresti
    Ciuca Dan - Pitesti
    Radu Daniel - Bucuresti
    Motoroi Costin - Bucuresti
    Vasile Gelu Iulian - Breaza
    Buzatu Vasile - Buftea
    Botirca Sorin - Topoloveni
    36 -- 42 0v gr.inf.
    Dumitrescu Dan - Piatra Neamt
    Bradatan Lenuta - Bucuresti
    Ion Sebastian - Buftea
    Viciu Dragos - Pitesti
    Stoica Mihai - Mioveni
    Acsinte Oana - Bucuresti
    Frasineanu Stefan - Bucuresti


    Fara absenti
    Ultima editare de sevraj; 23.oct.2016, 09:29.

    Comentariu


    • #3
      Salut
      Radu Buta avansati din Bucuresti

      Comentariu


      • #4
        Salut,
        Alexandru Marius, Topa Adrian - incepatori, Bucuresti.
        Multumesc,
        Ultima editare de Adtopa; 12.oct.2016, 12:47.

        Comentariu


        • #5
          Plăiașu Ion, Plopeni, începători! O zi bună tuturor!!!
          FH: XIOM OMEGA IV PRO max
          Blade: KAZAK
          BH: SPINLORD GIPFELSTURM 1.2 mm

          Comentariu


          • #6
            Buna ziua, Ana Rosoga, amatori, din Constanta.
            Multumesc !

            Trimis de pe al meu SM-G920F folosind Tapatalk

            Comentariu


            • #7
              Moca Vasile, incepatori, Bucuresti

              Comentariu


              • #8
                Dan Petrov la pinguini.

                Comentariu


                • #9
                  Constantin Sursilov - Bucuresti - Incepatori
                  Blade: Butterfly Primo Power Feeling
                  Fh: Nittaku Fastarc G-1
                  Bh: DHS Hurricane 3 Neo Provincial

                  Comentariu


                  • #10
                    Rosioara Razvan , Alexandria, Amatori
                    Multumesc!
                    Butterfly Viscaria, FH si BH Andro Rasanter R42 ambele

                    Comentariu


                    • #11
                      Badulescu Mario avansati
                      Badulescu Rafael avansati
                      Dumitrache Gabriel avansati
                      Ficleanu Gabriel incepatori
                      Tănase Claudiu incepatori-nou
                      Toti din Giurgiu

                      Trimis de pe al meu ALE-L21 folosind Tapatalk
                      Lemn - Donic Waldner AR
                      FH - Focus Snipe III
                      BH - MilkyWay-Neptune

                      Comentariu


                      • #12
                        Lita Gabriel - Incepatori - Bucuresti .... partikip

                        Comentariu


                        • #13
                          Enciu Marcel, București, Începători.

                          Mulțumesc!

                          Comentariu


                          • #14
                            Musat Catalin, Amatori

                            Comentariu


                            • #15
                              Ivan Sorin Ioan la open
                              Blade:Butterfly Innerforce ZLC
                              FH: Donic Bluefire JP 01 max
                              BH:Yasaka Rakza X max

                              Comentariu

                              Cine a citit topicul
                              Procesare...
                              X