Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Turneu A "Cupa CS Tibclau" ORADEA 05.11.2016

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Clasament Open

    1. Spatariu Daniel - Arad
    2. Gergely Anton - Oradea
    3 -- 4
    Prundaru Horia - Arad
    Hotico Ciprian - Sighetu Marmatiei
    5 -- 7 1v gr.sup.
    Balogh Attila - Oradea
    Vaida Sorin - Oradea
    Mirza Sorin - Arad
    8 -- 0v gr.sup.
    Birtalan Robert - Oradea
    9 -- 10 1v gr.inf.
    Tic Ioan - Oradea
    Szalay Liviu - Oradea

    Comentariu


    • Felicitari speciale lui Spatariu Daniel pentru primul titlu la Open la un Turneu "A" . Am asteptat demult timp sa te felicit. Sunt convins ca vor veni multe altele .... Un mare bravo si lui Horia care putea juca linistit finala cu Dani ( sa fie parte in parte... ca la Arad )) ) . Imi pare rau ca nu am putut ajunge. Sa ne vedem sanatosi la urmatoarele...

      Comentariu


      • salut.
        multumiri organizatorilor, ne-am simtit foarte bine la oradea, ca de obicei
        felicitari "podiumului" de la incepatori, m-ati batut rau astazi
        respect Alex!!!!! stii tu de ce...
        si nu in ultimul rand... Adam Kornya... imi pare rau ca te-am eliminat, dar ca sa ajungi campion, trebuie sa stii sa si pierzi. a fost, pana la urma, un meci de tenis din care cineva trebuia sa iasa invins. ai tot viitorul in fata si sper ca nu te-a autodezamagit un meci pierdut.

        vom reveni cu placere!
        Lemn: Victas Koki Niwa
        Forehand: Yasaka Rakza X
        Backhand: Yasaka Rakza X

        Comentariu


        • Pacat ca nu are Dani cu cine uda cupa, la ora asta se delecteaza cu fiul lui, noi ii uram distractie placuta si il asteptam cu ceva drojdie sa ne petrecem
          Blade: VECHITURA CU 70 LEI
          FH: FATA DE ROATA DE MASINA
          BH: PIAPTAN CU EFECTE SECUNDARE

          Comentariu


          • Postat în original de roman bogdan Vezi post
            Pacat ca nu are Dani cu cine uda cupa, la ora asta se delecteaza cu fiul lui, noi ii uram distractie placuta si il asteptam cu ceva drojdie sa ne petrecem
            Ca bine zici 'nea Roman

            Comentariu


            • Castigatorii de la avansati!



              Castigatorii de la open!

              Comentariu


              • Un turneu deosebit,foarte puternic! Felicitari tuturor participantilor si premiantilor!! Felicitari speciale organizatorilor!!! Un mare bv tenisului de masa oradean care a fost din nou la inaltime!!! Felicitari Spatariu Daniel pt locul 1 ,felicitari Gergely Anton pt un tenis foarte spectaculos si bineinteles sa nu l uit pe bunul prieten Hotico Ciprian pt clasarea in top!!! M am simtit f bine si voi reveni de fiecare data cu placere!!! Nu in ultimul rand vreau sa l felicit pe colegul Mirza Sorin pt meciurile frumoase avute in grupa superioara cu putin mai multa atentie erai mult mai sus pt ca din punct de vedere al calitatii jocului esti la inaltime!!! Eu va dores un weekend linistit si sa ne revedem cu bine!!!!! Servus

                Comentariu


                • Popa Mircea joaca cu materiale interzise !!! Sa joace la el in munti cu alea nu aici la noi 😱😱...in rest tot ok

                  Comentariu


                  • Postat în original de Alex Jurje Vezi post
                    Popa Mircea joaca cu materiale interzise !!! Sa joace la el in munti cu alea nu aici la noi ����...in rest tot ok
                    Daca ai fi castigat impotriva lui, probabil nu ai fi fost atat de suparat. Eu joc cu soft pe ambele fete si nu ma deranjeaza atat de tare "materialele", ba pot sa-ti spun ca e o placere sa joci cu el deoarece este un om de calitate. Curpator de-ar fi avut in loc de paleta si nu ar fi trebuit sa fii atat de rautacios. Faptul ca a batut atata drum din "munti" pana la "voi", doar ca sa joace tenis, e de apreciat.
                    Si sa mai stii ca "la voi" e si "la noi" si invers. Amaturul traieste din prietenie, nu uita asta. In rest, sa auzim de bine si sa ne bucuram de tenis.
                    Blade: Nittaku Acoustic;
                    FH: Butterfly Tenergy 05;
                    BH: Victas Stiff.

                    Comentariu


                    • Foarte frumos raspuns! Stima!!

                      Comentariu


                      • Ca un P.S felicitari speciale colegilor mei de la Hd Silviu si Andrei care au obtinut clasari onorabile la incepatori!!!! Bv baieti!! Se vad roadele antrenamentelor La mai mare!

                        Comentariu


                        • Situatia materialelor ,,interzise"nu ar trebuii lasata sa fie transata de catre jucatori .Si sa creeze intre ei controverse ,adversitati si mai stiu si eu ce ! Exista un tabel oficial ITTF actualizat in permanenta (pot sa-l pun la dispozitie )si daca materialul (fata respectiva )nu apare pe el nu se joaca cu acel material ! Numai sa se doreasca acest lucru de catre conducatorii amaturului .Probabil am pierde cativa jucatori !? Nu .Total gresit .Adevaratii jucatori si toti sunt adevarati ,sar adapta la materiale permise si ar disparea problemele ,frustarile de genul ,,am pierdut ca juca cu iarba interzisa ''.

                          - - - Actualizat - - -

                          Situatia materialelor ,,interzise"nu ar trebuii lasata sa fie transata de catre jucatori .Si sa creeze intre ei controverse ,adversitati si mai stiu si eu ce ! Exista un tabel oficial ITTF actualizat in permanenta (pot sa-l pun la dispozitie )si daca materialul (fata respectiva )nu apare pe el nu se joaca cu acel material ! Numai sa se doreasca acest lucru de catre conducatorii amaturului .Probabil am pierde cativa jucatori !? Nu .Total gresit .Adevaratii jucatori si toti sunt adevarati ,sar adapta la materiale permise si ar disparea problemele ,frustarile de genul ,,am pierdut ca juca cu iarba interzisa ''. P.S. S-ar adapta nu sar adapta ,Scuze !

                          Comentariu


                          • Stiti ce trebuia si popa mircea scos afara ca si pe un prieten de al meu la turneu la dej la scos afara asa ca ....

                            Comentariu


                            • Postat în original de Alex Jurje Vezi post
                              Popa Mircea joaca cu materiale interzise !!! Sa joace la el in munti cu alea nu aici la noi 😱😱...in rest tot ok
                              Cu respect tin sa va amintesc ca deocamdata nu exista in amatur materiale interzise. Deocamdata orice fata care are sigla ITTF, chiar daca a fost interzisa intre timp, poate fi folosita in competitiile desfasurate sub sigla amatur. Daca se vor aproba propunerile privind eliminarea lor din circuit, probabil ca jucatorii care le folosesc se vor reorienta catre alte ierburi aflate inca in lista celor admise de ITTF.

                              Comentariu


                              • Foarte urat din partea lui Popa Mircea oti.cum ....el stia ca ee interzis dupa ce aa castigat a ras ca un cioban mai bine zis..!!!Mai invata tenis !

                                Comentariu


                                • Postat în original de Alex Jurje Vezi post
                                  Foarte urat din partea lui Popa Mircea oti.cum ....el stia ca ee interzis dupa ce aa castigat a ras ca un cioban mai bine zis..!!!Mai invata tenis !
                                  Vad ca nu ne intelegem. Daca nu ma crezi pe mine nu e o problema. La prima ocazie cand mai participi la un concurs intreaba-l pe organizator sa vezi ce raspunde la intrebarea : EXISTA FETE INTERZISE IN REGULAMENTUL AMATUR?. Iar atat timp cat nu sunt interzise inseamna ca se poate juca cu orice fata avand sigla ITTF.

                                  Comentariu


                                  • Postat în original de Alex Jurje Vezi post
                                    Foarte urat din partea lui Popa Mircea oti.cum ....el stia ca ee interzis dupa ce aa castigat a ras ca un cioban mai bine zis..!!!Mai invata tenis !
                                    Cum rade un cioban?

                                    Comentariu


                                    • Cu gura pana la urechi ... adica sanatos
                                      TEnergy 05 FX | Timo Boll ALC 30th A | TEnergy 05 FX

                                      Comentariu


                                      • Alex, daca veneai la mine, te lamuream, ne uitam amandoi in regulamentul Amatur:

                                        Postat în original de marcelgiosan Vezi post
                                        Având în vedere că circuitul este destinat amatorilor, este permisă utilizarea oricărui tip de față, dacă respectă următoarele condiții:
                                        1. Cele două fețe sunt de culori distincte;
                                        2. Ambele fețe au la vedere sigla de omologare ITTF, chiar dacă între timp a fost interzisă!
                                        3. Suprafețele paletei nu sunt deteriorate (nu au denivelări sau neomogenități pronunțațe).

                                        Comentariu


                                        • Postat în original de Alex Jurje Vezi post
                                          Stiti ce trebuia si popa mircea scos afara ca si pe un prieten de al meu la turneu la dej la scos afara asa ca ....
                                          L-au scos afara din concurs din cauza ca juca cu fete interzise?
                                          1. daca da, atunci organizatorii nu au respectat regulamentul;
                                          2. daca prietenul tau joaca cu "fete interzise" atunci nu poate fi prietenul tau
                                          Blade: Nittaku Acoustic;
                                          FH: Butterfly Tenergy 05;
                                          BH: Victas Stiff.

                                          Comentariu


                                          • L-am scos (eu si Danut Pop) pentru ca nu scria nimic pe asa-zisa fata interzisa, nici macar ITTF ... adversarul a contestat asa ca s-a aplicat regulamentul.
                                            TEnergy 05 FX | Timo Boll ALC 30th A | TEnergy 05 FX

                                            Comentariu


                                            • Postat în original de FlorinBN Vezi post
                                              L-am scos (eu si Danut Pop) pentru ca nu scria nimic pe asa-zisa fata interzisa, nici macar ITTF ... adversarul a contestat asa ca s-a aplicat regulamentul.
                                              Vezi Alex, asta a fost motivul.
                                              Blade: Nittaku Acoustic;
                                              FH: Butterfly Tenergy 05;
                                              BH: Victas Stiff.

                                              Comentariu


                                              • La Oradea nu l-a contestat nimeni. Am citit despre asta pe forum, aseara, dupa turneu.

                                                Comentariu


                                                • In Amatur intalnim persoane de toate varstele si cu stiluri foarte diferite de joc. Unii sunt mai incrancenati la masa de joc, altii mai relaxati. Indiferent in care categorie ne situam, nu trebuie sa uitam de fair-play; de respectul fata de adversar. Fiecare mai avem si nemultumiri, de aceea e bine sa le impartasim, iar daca gresim e bine sa ne cerem scuze.
                                                  Pe mine ma deranjeaza, cel mai mult, meciurile strategice(aranjate) cand, un jucator valoros cedeaza meciul adversarului mult mai slab cotat pentru ca acesta sa se califice in dauna altuia.Te deplasezi sute de kilometri, investesti timp si bani, ca cineva sa faca „ceva” pe corectitudinea ta.
                                                  Daca s-ar face o lista cu lucruri ce ar trebui”starpite” din Amatur, atunci genul acesta de apucaturi ar trebui sa fie in capul listei
                                                  Cu aceasta am incheiat, dorindu-va tuturor o duminica placuta. Sa ne vedem cu bine.
                                                  Blade: Nittaku Acoustic;
                                                  FH: Butterfly Tenergy 05;
                                                  BH: Victas Stiff.

                                                  Comentariu


                                                  • Postat în original de tobyas69 Vezi post
                                                    L-au scos afara din concurs din cauza ca juca cu fete interzise?
                                                    1. daca da, atunci organizatorii nu au respectat regulamentul;
                                                    2. daca prietenul tau joaca cu "fete interzise" atunci nu poate fi prietenul tau
                                                    Postat în original de FlorinBN Vezi post
                                                    L-am scos (eu si Danut Pop) pentru ca nu scria nimic pe asa-zisa fata interzisa, nici macar ITTF ... adversarul a contestat asa ca s-a aplicat regulamentul.
                                                    Discutii pe tema asta pot fi tot timpul, dar rezolvare nu cred ca e, din mai multe motive. In primul rand nu se vrea, in al doilea rand chiar daca s-ar vrea nu exista solutii tehnice ( de ce zic asta, pentru ca ar trebui ceva aparate care sa verifice fetele).

                                                    Un exemplu simplu: am jucat cu ceva timp in urma, la Dumbravita cu dl. Crisanov Aurel, si pana sa imi dau seama ce se intampla cu mine era 3-0 la dansul (fara a avea nimic personal cu dl. Crisanov, care e o persoana foarte joviala si placuta). Dupa aia am vazut ca fetele respective, desi aveau probabil sigla ITTF, ori aveau o vechime iesita din comun, ori au stat in conditii improprii, deoarece venea mingea cum nu am mai intalnit pana atunci niciodata. Evident ca a doua oara cand ne-am intalnit, deja situatia sa schimbat, adica a castigat cu 3-2 iar decisivul la avantaj( deja m-a obisnuisem dar deja 2 concursuri sau dus pe apa sambetei ca sa zic asa). Intrebarea mea ar fi de ce dl. Totos a fost exclus din concurs(am verificat si eu fetele respective, intradevar nu se vedea ITTF ca acolo tinea degetul si era foarte uzat, se vedea un I si parca jumate de T, dar probabil organizatorii au considerat ca dupa aia urmeaza ABC nu inca un T si un F, si daca tot au considerat asa, putea sa ia denumirea fetei si vedeau ca e o fata omologata. Dupa parerea mea aici organizatorii au vrut intentionat sa il scoata, probabil relatiile cu adversarul lui erau de alta natura fata de cele cu dl. Totos.

                                                    Adica pana la urma, care e diferenta dintre o fata noua, care merge OK dar nu scrie pe ea ITTF si o fata pe care scrie ITTF dar pentru ca a fost tinuta la soare, un cuptor si cine mai stie unde sau chiar intentionat tuningata nu mai are nici una din proprietatile initiale??

                                                    Parerea mea ca o fata, daca e produsa de fabricant, nu ai tu cum , un organizator de turnee de amatour sa o interzici, pe motiv ca asa sunt regulile la turneele oficiale, dar in schimb restul cerintelor de la turneele oficiale nu le respecti sau le respecti partinitor.
                                                    In the practice of tolerance, one's enemy is the best teachers!
                                                    Dalai Lama

                                                    Comentariu

                                                    Who has read this thread:
                                                    Procesare...
                                                    X