Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Turneu A Gura Humorului ,, Hai ai nostri '' ed. III Sambata 05.11.2016 O+ A+ I

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Turneu A Gura Humorului ,, Hai ai nostri '' ed. III Sambata 05.11.2016 O+ A+ I

    Turneu A Gura Humorului ,, Hai ai nostri '' Sambata 05.11.2016
    Locatie : sala de sport din incinta Complexului Turistic Arinis.

    Categorii:

    Open+Amatori + Incepatori

    Unic organizator: Clubul Sportiv Dakiro : www.sportdakiro.com

    Localitate : Gura Humorului

    LOGISTICĂ: 18 mese aprobate ITTF ( Jolla, Donic, Butterfly)
    SUPRAFAȚA DE JOC: material sintetic multistrat;
    TAXA: adulți 25 lei, copii 15 lei, din care 2 lei/ participant vor fi transferați în contul AmaTur;
    Se asigura:
    - cafea , apă plată

    MATERIALE DE PREMIERE:
    Locurile I- III cupe si diplome, locul IV- VIII diplome
    ÎNSCRIEREA PARTICIPANŢILOR:
    - pe forum sau telefonic;
    - ultima înscriere/retragere Vineri 04 Noiembrie2016, ora 17.00;
    Grupele vor fi afisate pe site Vineri 04.11. la ora 18.30 Aceste grupe vor fi cele de la inceputul turneului.
    - orice înscriere/retragere ulterioară nu va fi luată în considerare .
    - absenții vor fi trecuți în clasament cu N - nemotivat.
    SISTEMUL DE JOC:
    ÎNCEPĂTORI :
    - Ora de incepere 09.00
    - Participă orice jucător amator cu MP mai mică de 12;
    - Număr maxim de participanţi: 72
    - Se joacă în sistemul cel mai bun din 5 seturi (3/5);
    - Grupe inferioare de câte 6 jucători după regula şarpelui cu eventuale modificări funcţie de localităţi (locul 1 nu se schimbă) ? se califică primii 4, se joaca 2 grupe la 3 mese, alternativ,
    - Capi de serie grupe inferioare ? conform MP dată de clasamentul AmaTur la zi,
    - Grupe superioare de câte 4 jucători ? se califică primii 2, se joaca 2 grupe la 1 masa.
    - Capi de serie grupe superioare ? conform rezultate grupe inferioare;
    - Tablou eliminatoriu de 32 la 2 mese petru inceput
    Terminarea turneului estimativ ora 16.00

    AVANSAȚI :
    Ora de incepere 11.00
    - Participă orice jucător amator cu MP mai mare sau egală cu 12 și mai mică de 19;
    - Număr maxim de participanţi: 48 participanti
    - Se joacă în sistemul cel mai bun din 5 seturi (3/5);
    - Grupe inferioare de câte 6 jucători după regula şarpelui cu eventuale modificări funcţie de localităţi (locul 1 nu se schimbă) ? se califică primii 4, se joaca 2 grupe la 3 mese
    - Capi de serie grupe inferioare ? conform MP dată de clasamentul AmaTur la zi;
    - Grupe superioare de câte 4 jucători ? se califică primii 2, se joaca 2 grupe la 1 masa.
    - Capi de serie grupe superioare ? conform rezultate grupe inferioare;
    - Schemă de joc - grupe superioare:
    - Tablou eliminatoriu
    - Ordine favoriți eliminatorii ? conform număr de ordine grupe superioare;
    - Locurile II se împart în două urne (partea inferioară, respectiv superioară a tabloului, astfel încât locurile 1 şi 2 dintr-o grupă superioară să nu se întâlnească decât în finală) şi vor fi trase la sorţi de către cel mai tânar participant la turneu.

    Open:

    Ora de incepere: 11.00
    - Participă jucătorii cu MP mai mare sau egală cu 19;
    - Număr maxim de participanţi: 48
    - Se joacă în sistemul cel mai bun din 5 seturi (3/5);
    - Grupe inferioare de câte 6 jucători după regula şarpelui cu eventuale modificări funcţie de localităţi (locul 1 nu se schimbă) ? se califică primii 4 se joaca 2 grupe la 3 mese
    - Capi de serie grupe inferioare ? conform MP dată de clasamentul AmaTur la zi;
    - Grupe superioare de câte 4 jucători ? se califică primii 2;
    - Capi de serie grupe superioare ? conform rezultate grupe inferioare;
    - Schemă de joc - grupe superioare:
    - Tablou eliminatoriu ;
    - Ordine favoriți eliminatorii ? conform număr de ordine grupe superioare;
    - Locurile II se împart în două urne (partea inferioară, respectiv superioară a tabloului, astfel încât locurile 1 şi 2 dintr-o grupă superioară să nu se întâlnească decât în finală) şi vor fi trase la sorţi de către cel mai tânăr participant prezent la concurs.
    In functie de inscrierile de pe site sistemul de joc poate suferi cateva modificari anuntate din timp.
    Sala va fi incalzita cu tunuri de motorina, iar ventilatoarele vor fi puse in functiune pentru a evita condensul la inceputul turneului.
    Se va lua in considerare clasamentul de pe 1 noiembrie.

    Hai ai nostri !!!

    Anunt important !!!


    Datorita numarului suficient de mese Turneul de Open se va desfasura incepand de la ora 11.00
    Ultima editare de Dakiro; 03.nov.2016, 09:17.
    Dan Chirap
    www.sportdakiro.com
    email: contact@sportdakiro.com

  • #2
    Inscrieri Incepatori - on 04.11.2016 at 18:05:47

    1. Pralea Marius, Botosani - 357 - 11,96 - A
    2. Robu Valentin, Botosani - 454 - 11,88 - AW
    3. Pralea Constantin, Alba Iulia - 505 - 8,81 - AW
    4. Zamfirache Ioan, Botosani - 566 - 10,6 - AW
    5. Macovei Cristi, Iasi - 601 - 11,53 - A
    6. Robu Mihai, Mogosesti - 609 - 11,11 - A
    7. Butnaru Madalina, Vatra Dornei - 629 - 10,86 - AJF
    8. Ujeniuc Dan, Suceava - 656 - 11,88 - A
    9. Zepciuc Marius, Granicesti - 735 - 9,56 - A
    10. Butacu Dan, Bacau - 814 - 8,94 - A
    11. Sandulean Rares, Vatra Dornei - 817 - 8,34 - AJ
    12. Muraru Ioana, Vatra Dornei - 846 - 7,72 - AJF
    13. Andronic Ioan, Suceava - 857 - 9,06 - AW
    14. Simionese Sorin Gabriel, Granicesti - 920 - 9,19 - A
    15. Istrate Ghiorghita, Suceava - 930 - 11,95 - A
    16. Portariuc Gheorghe, Botosani - 937 - 7,03 - A
    17. Dior Dorin, Iasi - 947 - 9,82 - A
    18. Sandulean Ruxandra, Vatra Dornei - 949 - 7,36 - AJF
    19. Foca Ciprian, Radauti - 1023 - 11,75 - A
    20. Morosan Ionel, Granicesti - 1093 - 8,68 - A
    21. Havris Rares, Botosani - 1109 - 8,17 - AJ
    22. Mihut Benone, Pascani - 1110 - 7,83 - A
    23. Simionese Ovidiu, Granicesti - 1220 - 5,94 - AJ
    24. Calancea Dragos, Siret - 1364 - 6,92 - A
    25. Cracana Lucian, Vatra Dornei - 1459 - 3,63 - A
    26. Medvediuc Lucian, Siret - 1513 - 5,58 - A
    27. Vacariuc Mariana, Vatra Dornei - 1516 - 5,17 - AJF
    28. Plamada Iulian, Putna - 1608 - 10 - A
    29. Constantinica Silviu, Botosani - 1669 - 5,58 - AJ
    30. Vieru Teodora, Vatra Dornei - 1744 - 2,42 - AJF
    31. Honciuc Alexia, Vatra Dornei - 1768 - 5,75 - AJF
    32. Pintescu Teodora, Vatra Dornei - 1870 - 2,25 - AJF
    33. Pohaci Claudiu, Dorohoi - 1945 - 5 - A
    34. Mandrila Daniel, Iasi - 1949 - 5 - A
    35. Vlad Teodor, Vatra Dornei - 1957 - 4 - AJ
    36. Albu Iulian, Comanesti - 2075 - 4 - A
    37. Mita Augustin, Corlateni - 2317 - 2,5 - A
    38. Florea Ionut, Vatra Dornei - 2589 - 4,75 - A
    39. Marin Bogdan Mihail, Bacau - 2591 - 1,75 - A
    40. Stroe Liliana, Bacau - 2664 - 3,75 - AF
    41. Grigoriciuc Timotei, Suceava - 2702 - 3,75 - A
    42. Capra Claudiu, Suceava - 3033 - 1,75 - A
    43. Tucaliuc Alexandru, Suceava - 3038 - 1,75 - A
    44. Foca Melania, Radauti - 4001 - 0 - A
    45. Spataru Pavel, Iasi - 4002 - 0 - A
    46. Pasniceanu Robert, Iasi - 4003 - 0 - A

    Inscrieri Avansati - on 04.11.2016 at 18:05:59

    1. Ciortescu Cristi, Iasi - 105 - 16,9 - A
    2. Brulea Petre, Ploiesti - 126 - 17,96 - AW
    3. Colesniuc Romeo, Botosani - 132 - 17,31 - AW
    4. Damian Mircea, Bistrita - 137 - 18 - A
    5. Avram Nicolae, Nedelea - 141 - 16,52 - A
    6. Bogza Dragos, Iasi - 174 - 16,21 - A
    7. Marola Dan, Bacau - 198 - 17,18 - A
    8. Morosan Marian, Suceava - 202 - 17,27 - A
    9. Lucic Corneliu, Suceava - 260 - 14,54 - AHW
    10. Corneanu Sorin, Botosani - 267 - 14,8 - A
    11. Vlaisan Vasile, Vicovu de Jos - 345 - 15,9 - A
    12. Corocaescu Cristian, Suceava - 398 - 16,72 - A
    13. Dragan Mihai, Bistrita - 451 - 18,83 - A
    14. Mahu Bogdan, Pascani - 524 - 13,86 - A
    15. Pinzar Alin, Suceava - 556 - 11,36 - A
    16. Balanescu Florin, Iasi - 564 - 13,11 - A
    17. Grosu Alexandru, Botosani - 694 - 14,11 - AJ
    18. Ignatescu Bogdan Ionut, Siret - 747 - 12 - A
    19. Gugles Marius, Campulung Mold - 1063 - 12,31 - A
    20. Foca Dorin, Radauti - 1129 - 12,5 - A
    21. Pogorevici Mircea, Gura Humorului - 1488 - 12,5 - A
    22. Dobrincu Vlad, Iasi - 1489 - 12,5 - A
    23. Aldea Gheorghe, Suceava - 1786 - 12,75 - A
    24. Ivisuc Teofil, Poiana Stampei - 1859 - 6 - A

    Inscrieri Open - on 04.11.2016 at 18:06:38

    1. Hasna Cosmin, Straja - 47 - 31,58 - O
    2. Marola Mihai, Bacau - 106 - 26,64 - OJ
    3. Ursulean Vasile, Straja - 130 - 20,35 - O
    4. Albu Catalin, Pascani - 134 - 24,17 - O
    5. Polocoser Cristian, Suceava - 193 - 23,16 - O
    6. Marcu Vasile, Vatra Dornei - 219 - 21,72 - OW
    7. Ursulean Florin, Straja - 238 - 25,64 - O
    8. Chirap Dan, Gura Humorului - 422 - 16,17 - A
    9. Rosca Niculai, Galanesti - 543 - 20,54 - O
    10. Stroe Ionel, Bacau - 565 - 12,56 - A
    11. Tiganas Mihai, Radauti - 1085 - 27,5 - O
    Ultima editare de Dakiro; 04.nov.2016, 16:56.
    Dan Chirap
    www.sportdakiro.com
    email: contact@sportdakiro.com

    Comentariu


    • #3
      Clasament Open - on 04.11.2016 at 18:06:38

      1. Marola Mihai, Bacau - 106 - 26,64 - OJ
      2. Tiganas Mihai, Radauti - 1085 - 27,5 - O
      3. Hasna Cosmin, Straja - 47 - 31,58 - O
      4. Polocoser Cristian, Suceava - 193 - 23,16 - O
      5. Albu Catalin, Pascani - 134 - 24,17 - O
      6. Marcu Vasile, Vatra Dornei - 219 - 21,72 - OW
      7. Ursulean Florin, Straja - 238 - 25,64 - O
      8. Ursulean Vasile, Straja - 130 - 20,35 - O
      9. Chirap Dan, Gura Humorului - 422 - 16,17 - A
      10.Rosca Niculai, Galanesti - 543 - 20,54 - O
      11. Stroe Ionel, Bacau - 565 - 12,56 - A

      Clasament Avansati

      1. Ciortescu Cristi - Iasi
      2. Dragan Mihai - Bistrita
      3 -- 4
      Brulea Petre - Ploiesti
      Gugles Marius - Campulung Mold
      5 -- 8
      Mahu Bogdan - Pascani
      Colesniuc Romeo - Botosani
      Morosan Marian - Suceava
      Marola Dan - Bacau
      9 -- 12 1v gr.sup.
      Bogza Dragos - Iasi
      Corneanu Sorin - Botosani
      Vlaisan Vasile - Vicovu de Jos
      Foca Dorin - Radauti
      13 -- 16 0v gr.sup.
      Avram Nicolae - Nedelea
      Balanescu Florin - Iasi
      Ignatescu Bogdan Ionut - Siret
      Grosu Octavian - Botosani
      17 -- 18 2v gr.inf.
      Grosu Alexandru - Botosani
      Dobrincu Vlad - Iasi
      19 -- 21 1v gr.inf.
      Damian Mircea - Bistrita
      Pogorevici Mircea - Gura Humorului
      Ivisuc Teofil - Poiana Stampei
      22 -- 24 0v gr.inf.
      Lucic Corneliu - Suceava
      Pinzar Alin - Suceava
      Aldea Gheorghe - Suceava

      Clasament Incepatori

      1. Istrate Ghiorghita - Suceava
      2. Robu Mihai - Mogosesti
      3 -- 4
      Sandulean Ruxandra - Vatra Dornei
      Robu Valentin - Botosani
      5 -- 8
      Florea Ionut - Vatra Dornei
      Dior Dorin - Iasi
      Pralea Marius - Botosani
      Mandrila Daniel - Iasi
      9 -- 16
      Mihut Benone - Pascani
      Zamfirache Ioan - Botosani
      Butnaru Madalina - Vatra Dornei
      Zepciuc Marius - Granicesti
      Sandulean Rares - Vatra Dornei
      Macovei Cristi - Iasi
      Foca Ciprian - Radauti
      Morosan Ionel - Granicesti
      17 -- 19 2v gr.sup.
      Pralea Constantin - Alba Iulia
      Havris Rares - Botosani
      Plamada Iulian - Putna
      20 -- 24 1v gr.sup.
      Ujeniuc Dan - Suceava
      Muraru Ioana - Vatra Dornei
      Andronic Ioan - Suceava
      Simionese Sorin Gabriel - Granicesti
      Pohaci Claudiu - Dorohoi
      25 -- 32 0v gr.sup.
      Butacu Dan - Bacau
      Portariuc Gheorghe - Botosani
      Calancea Dragos - Siret
      Cracana Lucian - Vatra Dornei
      Medvediuc Lucian - Siret
      Honciuc Alexia - Vatra Dornei
      Mita Augustin - Corlateni
      Marin Bogdan Mihail - Bacau
      33 -- 2v gr.inf.
      Vacariuc Mariana - Vatra Dornei
      34 -- 40 1v gr.inf.
      Vieru Teodora - Vatra Dornei
      Pintescu Teodora - Vatra Dornei
      Vlad Teodor - Vatra Dornei
      Albu Iulian - Comanesti
      Grigoriciuc Timotei - Suceava
      Tucaliuc Alexandru - Suceava
      Pasniceanu Robert - Iasi
      41 -- 48 0v gr.inf.
      Simionese Ovidiu - Granicesti
      Ursulean Daniel - Straja
      Constantinica Silviu - Botosani
      Brandusan Lucian - Radauti
      Stroe Liliana - Bacau
      Capra Claudiu - Suceava
      Foca Melania - Radauti
      Spataru Pavel - Iasi
      Ultima editare de Dakiro; 05.nov.2016, 21:17.
      Dan Chirap
      www.sportdakiro.com
      email: contact@sportdakiro.com

      Comentariu


      • #4
        damian mircea -bistrita avansati

        Comentariu


        • #5
          Plamada Iulian Putna- incepatori.
          Dan Chirap
          www.sportdakiro.com
          email: contact@sportdakiro.com

          Comentariu


          • #6
            Macovei Cristi - incepatori din Iasi

            Comentariu


            • #7
              Marcu Vasile-open ;
              INCEPATORI ; Butnaru Madalina- ,Sandulean Rares , Sandulean Ruxandra , Muraru Ioana , Cracana Lucian , Honciuc Alexia , Vieriu Teodora , Pintescu Teodora , Tereja David ,Vlad Teodor etc.
              Ultima editare de marcu vasile; 26.oct.2016, 06:24.
              Blade . PHOTINO
              Fh. Tibhar ev. Mx-p
              Bh.:Tibhar ev. Mx-p MATERIALE TENIS DE MASA EMI.TT

              Comentariu


              • #8
                Ignatescu Bogdan Ionut - Incepatori - Siret
                Babiuc Nicusor Ionel - Incepatori - Siret
                Medvediuc Lucian - Incepatori - Siret
                Bejinariu Constantin - Incepatori - Siret
                Calancea Dragos - Incepatori - Siret

                Multumesc!

                Comentariu


                • #9
                  Pinzar Alin - Suceava la avansati
                  Andro TP-Ligna CI
                  Andro Hexer Powergrip SFX
                  Andro Hexer Powergrip SFX

                  Comentariu


                  • #10
                    din Botosani, se inscriu la avansati
                    Chiriac Marius
                    Grosu Alexandru

                    Comentariu


                    • #11
                      Mahu Bogdan din Paşcani,amatori,mulțumesc

                      Comentariu


                      • #12
                        Zepciuc Marius. Incepatori.

                        Comentariu


                        • #13
                          Din Granicesti se inscriu la Incepatori :
                          Simionese Ovidiu
                          Morosan Ionel
                          Simionese Sorin Gabriel
                          Multumim !

                          Comentariu


                          • #14
                            Marola Dan-Bacau-Avansati

                            Comentariu


                            • #15
                              Gafencu Andrei Costel. Incepatori. Romanesti.

                              Comentariu

                              Cine a citit topicul
                              Procesare...
                              X