Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Turneu A "Cupa TT Bacău", Bacău - 26.11.2016

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Turneu A "Cupa TT Bacău", Bacău - 26.11.2016

    Turneu A "Cupa TT Bacău" Ediția a VI-a - Sâmbătă 26 Noiembrie 2016

    LOCALITATEA: Bacău
    DATA: Sâmbătă 26 Noiembrie 2016;
    CATEGORII: Open + Avansați;
    ORA DE ÎNCEPERE:
    AMATORI - 08.00 - 09.15 ? validare înscrieri, la 09.30 încep meciurile;
    OPEN - 13.00 - 13.45 ? validare înscrieri, la 14.00 încep meciurile;
    SALA: Sala de Sport a Școlii generale nr. 2, str. 9 Mai, nr. 64, 600026, Bacău;
    LOGISTICĂ: 16 mese aprobate ITTF, mingi ***;
    SPAȚIU DE JOC: 840 mp;
    SUPRAFAȚA DE JOC: Material sintetic multistrat;
    FACILITĂȚI: Vestiare, dușuri;
    TAXA: adulți 25 Lei, copii 10 Lei, din care 2 Lei/participant vor fi transferați în contul AmaTur;
    Se asigură apă plată ? 2 litri;
    MATERIALE DE PREMIERE:
    - Locurile 1÷4 ? cupe + diplome;
    INSCRIEREA PARTICIPANŢILOR:
    - pe forum sau telefonic;
    - ultima înscriere/retragere Vineri 26 Noiembrie 2016, ora 21,00;
    - orice înscriere/retragere ulterioară nu va fi luată în considerare;
    - absenții vor fi trecuți în clasament cu N - nemotivat;
    SISTEMUL DE JOC:
    Avansați
    - Participă orice jucător amator cu MP mai mică de 19;
    - Număr maxim de participanţi: 96;
    - Se joacă în sistemul cel mai bun din 5 seturi (3/5);
    - Grupe inferioare de câte 6 jucători după regula şarpelui cu eventuale modificări funcţie de localităţi (locul 1 nu se schimbă) ? se califică primii 4;
    - Capi de serie grupe inferioare ? conform MP dată de clasamentul AmaTur la zi;
    - Grupe superioare de câte 4 jucători ? se califică primii 2;
    - Capi de serie grupe superioare ? conform rezultate grupe inferioare;
    - Schemă de joc - grupe superioare: 1645;
    - Tablou eliminatoriu de 32;
    - Ordine favoriți eliminatorii ? conform număr de ordine grupe superioare;
    - Locurile II se împart în două urne (partea inferioară, respectiv superioară a tabloului, astfel încât locurile 1 şi 2 dintr-o grupă superioară să nu se întâlnească decât în finală) şi vor fi trase la sorţi de către cel mai tânăr participant la turneul Amatori;
    Open
    - Participă jucătorii cu MP mai mare sau egală cu 19 precum si jucatorii amatori cu MP 12-19 (care sunt rugati să-şi anunțe optiunea la OPEN), în limita locurilor disponibile;
    - Număr maxim de participanţi: 48;
    - Se joacă în sistemul cel mai bun din 5 seturi (3/5);
    - Grupe inferioare de câte 6 jucători după regula şarpelui cu eventuale modificări funcţie de localităţi (locul 1 nu se schimbă) ? se califică primii 4;
    - Capi de serie grupe inferioare ? conform MP dată de clasamentul AmaTur la zi;
    - Grupe superioare de câte 4 jucători ? se califică primii 2;
    - Capi de serie grupe superioare ? conform rezultate grupe inferioare;
    - Schemă de joc - grupe superioare: 1432;
    - Tablou eliminatoriu de 16 sau 32;
    - Ordine favoriți eliminatorii ? conform număr de ordine grupe superioare;
    - Locurile II se împart în două urne (partea inferioară, respectiv superioară a tabloului, astfel încât locurile 1 şi 2 dintr-o grupă superioară să nu se întâlnească decât în finală) şi vor fi trase la sorţi de către cel mai tânăr participant la turneul Open;
    LIVE
    - Finalele la Amatori și Open se transmit Live pe forum la adresa: Facebook/AmaTurRomania

    ORGANIZATORI:
    - Sebastian Rojnița, tel. 0742.910.126;
    - Miron Călin, tel. 0766.700.830;
    - Marcel Giosan, tel. 0723.283.701.

    SPONSORI:
    Fast Electrical Solutions, prin Dl. Daniel Butacu.
    www.fastgroup.ro


    ECHIPAMENT SPORTIV:
    Dna. Irina și Dl. Gelu Popescu - SC Andro Gir SRL: unic importator XIOM și NITTAKU.

    Blade: Butterfly Amultart; FH: Andro Rasanter R42, BH: Andro Rasanter R37

  • #2
    Rezervat înscrieri și clasament Open

    Inscrieri Open - on 25.11.2016 at 21:28:26

    1. Corcoz Costin, Focsani, 12 - 31,48 - OL
    2. Wischegg Robert, Galati, 24 - 28,2 - O
    3. Hasna Cosmin, Straja, 47 - 31,58 - O
    4. Grosan Nicu, Piatra Neamt, 64 - 25,43 - O
    5. Rojnita Sebastian, Bacau, 69 - 21,64 - O
    6. Ilies Ioan, Radauti, 84 - 25,89 - O
    7. Ticu Dorin, Bacau, 95 - 20,02 - O
    8. Braniste George, Bacau, 102 - 19,52 - O
    9. Marola Mihai, Bacau, 106 - 26,64 - OJ
    10. Laszlo Levente, Miercurea Ciuc, 129 - 22,89 - O
    11. Ursulean Vasile, Straja, 130 - 20,35 - O
    12. Albu Catalin, Pascani, 134 - 24,17 - O
    13. Ditu Daniel, Onesti, 153 - 24,22 - O
    14. Nistor Florin, Comanesti, 155 - 20,7 - O
    15. Ursulescu Ioan, Bacau, 156 - 17,34 - AW
    16. Constantinescu Rares, Braila, 158 - 20,48 - OJ
    17. Dumbrava Daniel, Focsani, 168 - 24,44 - OW
    18. Incze Levente, Miercurea Ciuc, 169 - 23,89 - O
    19. Spoiala Cristinel, Focsani, 186 - 20,18 - O
    20. Pintilie Nela, Galati, 189 - 22,91 - OLF
    21. Valeanu Vlad, Bacau, 209 - 19,03 - O
    22. Ursulean Florin, Straja, 238 - 25,64 - O
    23. Bulubasa Nicusor, Comanesti, 257 - 19,83 - O
    24. Dan Andrei, Piatra Neamt, 258 - 19,44 - OW
    25. Rosu Gabriel, Comanesti, 339 - 17,36 - A
    26. Bodin Ion, Tecuci, 353 - 18,72 - AW
    27. Bobarnac Gheorghe, Bacau, 370 - 18,5 - A
    28. Oancea Marian, Bacau, 425 - 13,5 - A
    29. Pascu Paul, Tecuci, 456 - 24 - O
    30. Parascuta Daniel, Iasi, 517 - 22,1 - O
    31. Leteanu Marius, Bacau, 578 - 11,39 - A
    32. Carnu Eugen, Bacau, 614 - 13,96 - AW
    33. Maresi Ion, Focsani, 676 - 21,31 - O
    34. Kiss Janos, Miercurea Ciuc, 771 - 23,58 - O
    35. Surmei Boby, Bacau, 998 - 20,92 - O
    36. Ciubotariu Andrei, Moinesti, 1008 - 25,5 - O
    37. Malache Raluca, Moinesti, 1049 - 29 - OLF
    38. Balaita Mihai, Bacau, 1234 - 11,25 - AJ
    39. Mihu Marian, Focsani, 2314 - 2,75 - A
    40. Duma Rudolf, Tecuci, 4001 - 0 - A
    41. Ciocoiu Gica, Bacau, 4002 - 0 - A

    Clasament Open

    1. Corcoz Costin - Focsani
    2. Malache Raluca - Moinesti
    3 -- 4
    Incze Levente - Miercurea Ciuc
    Wischegg Robert - Galati
    5 -- 8
    Irimia Sorin Jr - Moinesti
    Hasna Cosmin - Straja
    Kiss Janos - Miercurea Ciuc
    Ursulean Florin - Straja
    9 -- 14
    Grosan Nicu - Piatra Neamt
    Albu Catalin - Pascani
    Pascu Paul - Tecuci
    Zarinschi Catalin - Galati
    Laszlo Levente - Miercurea Ciuc
    Surmei Boby - Bacau
    15 -- 24 1v gr.sup.
    Marola Mihai - Bacau
    Dumbrava Daniel - Focsani
    Ditu Daniel - Onesti
    Pintilie Nela - Galati
    Parascuta Daniel - Iasi
    Constantinescu Rares - Braila
    Bulubasa Nicusor - Comanesti
    Dan Andrei - Piatra Neamt
    Valeanu Vlad - Bacau
    Bodin Ion - Tecuci
    25 -- 28 0v gr.sup.
    Ilies Ioan - Radauti
    Rojnita Sebastian - Bacau
    Nistor Florin - Comanesti
    Ticu Dorin - Bacau
    29 -- 30 2v gr.inf.
    Ciubotariu Andrei - Moinesti
    Ursulean Vasile - Straja
    31 -- 36 1v gr.inf.
    Braniste George - Bacau
    Bobarnac Gheorghe - Bacau
    Carnu Eugen - Bacau
    Oancea Marian - Bacau
    Balaita Mihai - Bacau
    Ciocoiu Gheorghe - Bacau
    37 -- 42 0v gr.inf.
    Spoiala Cristinel - Focsani
    Rosu Gabriel - Comanesti
    Ursulescu Ioan - Bacau
    Leteanu Marius - Bacau
    Mihu Marian - Focsani
    Duma Rudolf - Tecuci
    Ultima editare de marcelgiosan; 27.nov.2016, 11:05.
    Blade: Butterfly Amultart; FH: Andro Rasanter R42, BH: Andro Rasanter R37

    Comentariu


    • #3
      Rezervat înscrieri și clasament Amatori

      Inscrieri Amatori - on 26.11.2016 at 7:53:37

      1. Ciortescu Cristi, Iasi, 105 - 16,9 - A
      2. Sofian Corneliu, Suceava, 138 - 17,75 - AW
      3. Lovin Eusebiu, Comanesti, 145 - 17,85 - A
      4. Bogza Dragos, Iasi, 174 - 16,21 - A
      5. Valeanu Cosmin, Bacau, 191 - 18,08 - AJ
      6. Bivolaru Marius, Ploiesti, 195 - 16,48 - A
      7. Marola Dan, Bacau, 198 - 17,18 - A
      8. Morosan Marian, Suceava, 202 - 17,27 - A
      9. Sorescu Mircea, Paulesti, 213 - 17,1 - A
      10. Fancsali Kalman, Lunca de Sus, 226 - 18,72 - AW
      11. Florea Gigi, Galati, 232 - 15,64 - AW
      12. Sarbu Dan, Ploiesti, 248 - 16,43 - AW
      13. Lucic Corneliu, Suceava, 260 - 14,54 - AHW
      14. Salavastru Petru, Botosani, 276 - 14,64 - AW
      15. Anton Dragos, Focsani, 312 - 14,66 - A
      16. Imecs Attila, Miercurea Ciuc, 319 - 18,25 - AW
      17. Socaci Sorin, Panciu, 322 - 15,3 - A
      18. Atomei Armand, Piatra Neamt, 330 - 16,22 - A
      19. Serban Liviu, Onesti, 340 - 15,35 - A
      20. Pralea Marius, Botosani, 357 - 11,96 - A
      21. Berila Radu, Bacau, 358 - 18,78 - AJ
      22. Ciurusnuc Costel, Galati, 365 - 15,03 - A
      23. Dodu Costica, Focsani, 412 - 14,35 - A
      24. Cristofor Razvan, Moinesti, 429 - 12,23 - A
      25. Popa Ion, Ploiesti, 448 - 11,69 - A
      26. Tanu Mihai, Tecuci, 452 - 15,97 - A
      27. Lazar Vasile, Pufesti, 476 - 16,03 - A
      28. Iordachi Adrian, Adjud, 481 - 13,73 - A
      29. Nicolaiciuc Ovidiu, Iasi, 494 - 14,59 - A
      30. Turcu Viorel, Piatra Neamt, 510 - 12,53 - AW
      31. Mahu Bogdan, Pascani, 524 - 13,86 - A
      32. Oancea Vasile, Buzau, 525 - 13,83 - A
      33. Burghelea Florin, Piatra Neamt, 526 - 13,28 - A
      34. Hariuc Costica, Vaslui, 547 - 17,5 - A
      35. Stroe Ionel, Bacau, 565 - 12,56 - A
      36. Badache Andreea, Galati, 597 - 12,63 - AJF
      37. Cuna Gheorghe, Buzau, 600 - 12,81 - A
      38. Macovei Cristi, Iasi, 601 - 11,53 - A
      39. Robu Mihai, Mogosesti, 609 - 11,11 - A
      40. Stamate Eduard, Tecuci, 640 - 15,13 - A
      41. Ujeniuc Dan, Suceava, 656 - 11,88 - A
      42. Maftei Catalin Doru, Comanesti, 660 - 10,36 - A
      43. Donisan Costel, Pascani, 686 - 12,31 - A
      44. Dirlau Ionut, Bacau, 734 - 11,46 - A
      45. Isaic Radu, Bacau, 738 - 8,56 - A
      46. Ignatescu Bogdan Ionut, Siret, 747 - 12 - A
      47. Purcileanu Liviu, Piatra Neamt, 750 - 10,32 - A
      48. Postelnicu Ciprian, Tecuci, 799 - 18,5 - A
      49. Butacu Dan, Bacau, 814 - 8,94 - A
      50. Bodea Vasile, Panciu, 825 - 12,33 - A
      51. Ailioaie Gheorghe, Comanesti, 834 - 9,61 - A
      52. Bubulac Cristi, Piatra Neamt, 839 - 12,85 - A
      53. Bejan Alexandru, Tecuci, 866 - 7,53 - A
      54. Darie Gabriel, Comanesti, 867 - 7,36 - A
      55. Mocanu Delia, Galati, 917 - 13 - AJF
      56. Sisca Nicusor, Comanesti, 936 - 7,33 - AW
      57. Gered Ferenc, Miercurea Ciuc, 974 - 10,25 - A
      58. Laic Mihai, Roman, 986 - 8,79 - A
      59. Manea Dorinel, Tecuci, 1014 - 8,25 - A
      60. Tirdea Ionut, Tecuci, 1099 - 6,06 - A
      61. Dicu Vlad, Vaslui, 1133 - 9,63 - A
      62. Filip Cristi, Comanesti, 1190 - 6,46 - A
      63. Tudor Ticu, Tecuci, 1216 - 7,4 - A
      64. Dumea Lucian, Roman, 1244 - 11,25 - A
      65. Stoean Mircea, Bacau, 1336 - 10 - A
      66. Ciobica Teodora, Bacau, 1394 - 5,38 - AF
      67. Stinga Ovidiu, Tecuci, 1406 - 4,9 - A
      68. Sava Sinel, Focsani, 1421 - 7,33 - A
      69. Dobrincu Vlad, Iasi, 1489 - 12,5 - A
      70. Dimitriu Vasile, Bacau, 1502 - 16,75 - A
      71. Olteanu Gabriel, Barlad, 1552 - 6,92 - A
      72. Ghiurea Viorel, Piatra Neamt, 1553 - 6,92 - A
      73. Iordache Catalin, Comanesti, 1589 - 4,38 - A
      74. Tarcau Andrei, Bacau, 1715 - 2,92 - AJ
      75. Pintilie Vlad, Iasi, 1720 - 17,75 - A
      76. Chiribau Ciprian, Bacau, 1727 - 8 - A
      77. Ciurusnuc Loredana, Galati, 1739 - 4,08 - AF
      78. Brateanu Liviu, Bacau, 1753 - 9,75 - A
      79. Butnaru Cristi, Vaslui, 2004 - 10,75 - A
      80. Albu Iulian, Comanesti, 2075 - 4 - A
      81. Gavriluta Cristian Marius, Roman, 2113 - 8,75 - A
      82. Grapina Costel, Roman, 2135 - 8,75 - A
      83. Stan Costin, Bacau, 2266 - 6,75 - A
      84. Stoian Marius, Comanesti, 2472 - 4,75 - A
      85. Marin Bogdan Mihail, Bacau, 2591 - 1,75 - A
      86. Geamanu Pompiliu, Adjud, 2674 - 3,75 - A
      87. Gaureanu Toader, Onesti, 2788 - 2,75 - A
      88. Vines Liviu Cornel, Roman, 2797 - 2,75 - A
      89. Fotia Iulian, Bacau, 3167 - 0 - A
      90. Alupoaie Dumitru, Iasi, 3721 - 0 - A
      91. Vespan Marian, Adjud, 4001 - 0 - A
      92. Codreanu George, Tecuci, 4002 - 0 - A
      93. Popa Daniel, Tecuci, 4004 - 0 - A
      94. Dima Dan, Pufesti, 4005 - 0 - A
      95. Pintilasa Gheorghe, Bacau, 4006 - 0 - A

      Clasament Amatori

      1. Valeanu Cosmin - Bacau
      2. Grapina Florin - Roman
      3 -- 4
      Marola Dan - Bacau
      Hariuc Costica - Vaslui
      5 -- 8
      Anton Dragos - Focsani
      Berila Radu - Bacau
      Iordachi Adrian - Adjud
      Sofian Corneliu - Suceava
      9 -- 16
      Tanu Mihai - Tecuci
      Ciurusnuc Costel - Galati
      Mocanu Delia - Galati
      Mahu Bogdan - Pascani
      Ciortescu Cristi - Iasi
      Serban Liviu - Onesti
      Postelnicu Ciprian - Tecuci
      Macovei Cristi - Iasi
      17 -- 32
      Bogza Dragos - Iasi
      Dodu Costica - Focsani
      Bubulac Cristi - Piatra Neamt
      Imecs Attila - Miercurea Ciuc
      Badache Andreea - Galati
      Pralea Marius - Botosani
      Morosan Marian - Suceava
      Lucic Corneliu - Suceava
      Bivolaru Marius - Ploiesti
      Nicolaiciuc Ovidiu - Iasi
      Sorescu Mircea - Paulesti
      Maftei Catalin Doru - Comanesti
      Turcu Viorel - Piatra Neamt
      Lovin Eusebiu - Comanesti
      Cuna Gheorghe - Buzau
      Sarbu Dan - Ploiesti
      33 -- 34 2v gr.sup.
      Socaci Sorin - Panciu
      Butnaru Cristi - Vaslui
      35 -- 50 1v gr.sup.
      Fancsali Kalman - Lunca de Sus
      Pintilie Vlad - Iasi
      Lazar Vasile - Pufesti
      Salavastru Petru - Botosani
      Oancea Vasile - Buzau
      Burghelea Florin - Piatra Neamt
      Dobrincu Vlad - Iasi
      Bodea Vasile - Panciu
      Cristofor Razvan - Moinesti
      Ignatescu Bogdan Ionut - Siret
      Ujeniuc Dan - Suceava
      Popa Ion - Ploiesti
      Robu Mihai - Mogosesti
      Brateanu Liviu - Bacau
      Dicu Vlad - Vaslui
      Manea Dorinel - Tecuci
      51 -- 64 0v gr.sup.
      Dimitriu Vasile - Bacau
      Atomei Armand - Piatra Neamt
      Florea Gigi - Galati
      Stamate Eduard - Tecuci
      Stroe Ionel - Bacau
      Donisan Costel - Pascani
      Dirlau Ionut - Bacau
      Purcileanu Liviu - Piatra Neamt
      Gered Ferenc - Miercurea Ciuc
      Stoean Mircea - Bacau
      Chiribau Ciprian - Bacau
      Olteanu Gabriel - Barlad
      Ghiurea Viorel - Piatra Neamt
      Ciobica Teodora - Bacau
      65 -- 67 2v gr.inf.
      Butacu Dan - Bacau
      Darie Gabriel - Comanesti
      Alupoaie Dumitru - Iasi
      68 -- 80 1v gr.inf.
      Ailioaie Gheorghe - Comanesti
      Laic Mihai - Roman
      Isaic Radu - Bacau
      Bejan Alexandru - Tecuci
      Tudor Ticu - Tecuci
      Sisca Nicusor - Comanesti
      Stan Costin - Bacau
      Filip Cristi - Comanesti
      Iordache Catalin - Comanesti
      Ciurusnuc Loredana - Galati
      Albu Iulian - Comanesti
      Geamanu Pompiliu - Adjud
      Vespan Marian - Adjud
      81 -- 95 0v gr.inf.
      Dumea Lucian - Roman
      Gavriluta Cristian Marius - Roman
      Sava Sinel - Focsani
      Tirdea Ionut - Tecuci
      Stinga Ovidiu - Tecuci
      Stoian Marius - Comanesti
      Tarcau Andrei - Bacau
      Gaureanu Toader - Onesti
      Vines Liviu Cornel - Roman
      Marin Bogdan Mihail - Bacau
      Fotia Iulian - Bacau
      Codreanu George - Tecuci
      Popa Daniel - Tecuci
      Dima Dan - Pufesti
      Pintilasa Gheorghe - Bacau
      Ultima editare de marcelgiosan; 27.nov.2016, 11:06.
      Blade: Butterfly Amultart; FH: Andro Rasanter R42, BH: Andro Rasanter R37

      Comentariu


      • #4
        Informații utile

        ....................
        Blade: Butterfly Amultart; FH: Andro Rasanter R42, BH: Andro Rasanter R37

        Comentariu


        • #5
          Marola Mihai-Bacau-Open
          Marola Dan-Bacau-Amatori

          Comentariu


          • #6
            Din Roman - Laic Mihai - amatori. Multumesc.
            TRUST NO ONE !

            Comentariu


            • #7
              Buna ziua,
              Eusebiu Lovin - Amatori

              Multumesc.

              - - - Actualizat - - -

              Postat în original de Eusebiu Lovin Vezi post
              Buna ziua,
              Eusebiu Lovin - Amatori

              Multumesc.
              Din Comanesti, scuze, am omis...

              Comentariu


              • #8
                Cristofor Razvan - Moinesti - amatori.

                Comentariu


                • #9
                  Din Bacau la open Rojnita Sebastian, Ticu Dorin, Braniste George, Ursulescu Ioan .

                  Comentariu


                  • #10
                    Laszlo Levente - Miercurea Ciuc - open
                    Incze Levente - Miercurea Ciuc - open
                    Imecs Attila - Miercurea Ciuc - amatori
                    Fancsali Kalman - Lunca de Sus - amatori
                    BL = Levi Sintech ALL-
                    FH = Joola Badman reloaded
                    BH = Tibhar Super Defense 40

                    Comentariu


                    • #11
                      Dan Butacu - Bacau - Amatori (daca "incepatori" nu exista...)

                      Comentariu


                      • #12
                        Buna ziua, nu se poate sa ratez acest turneu!!!! Cristi Ciortescu, Iasi -> Avansati

                        Comentariu


                        • #13
                          Cirnu Eugen -senior-OPEN

                          Comentariu


                          • #14
                            Oancea Marian, din Bacau, la amatori.
                            Nittaku Septear
                            FH - Rakza 7
                            BH - Rakza 7

                            Comentariu


                            • #15
                              Din bacau la avansati un baiiat talentat BERILA RADUCU

                              Comentariu

                              Cine a citit topicul
                              Procesare...
                              X