Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Turneu A-Cupa MOS CRACIUN ed IX-Falticeni 17.12

Adună
Acest topic este închis
X
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Turneu A-Cupa MOS CRACIUN ed IX-Falticeni 17.12

    Localitate: Fălticeni, Sala Sporturilor "Gabriel Udișteanu"
    Data: Sâmbătă 17 Decembrie 201;
    Numar maxim de jucatori: 72 Incepatori
    .................................................. ..48 Avansati
    .............................................. 48 Open
    Ora de începere: A+I 08.30 - 09.30 – validare înscrieri, la 10.00 încep meciurile;..
    ..................................O-13.30-14.00 validare meciuri ,14 30 incep meciurile

    Logistica: 20 mese ITTF
    Mingi: Joola celuloid3 stele ;Butterfly celuloid 3 st;Joola Plastic 3 stele
    Suprafața de joc: Material sintetic multistrat;
    Taxa: Adulți: 10 lei,copiii, doamnele si domnisoarele: 5lei, din care 2 Lei/participant vor fi transferați în contul AmaTur
    Se asigură:apa Aqua Carpatica, un Kebab XL, mere, alune,dulciuri.Avem din belsug afinata si vin dar nu le trecem pe lista ca na,e competitie sportiva.
    Materiale de Premiere:
    -Open: Locurile 1÷4 – cupe + diplome + un cadou;
    -Amatori: Locurile 1÷4 – cupe + diplome + un cadou;
    -Începatori: Locurile 1÷4 – cupe + diplome + un cadou.



    Premii speciale (decernate la inceputul competitiei):
    1.Jucatorii cu cele mai multe prezente la turneele Amatur din Falticeni(fie ele A sau B) din 2008 pana in prezent-cate un ceas de perete cu sigla Amatur,3buc.-jucatori din judete diferite,am explicat anterior..Pana acum am gasit 1.Urslean Vle-22 trn ;2.Duceac C-13 trn;3.Dan A-9trn-.

    2.Jucatorii din Zona 1 cu cele mai multe prezente la turneele A si A+ in 2016,dar minim 12,conform datelor din cls Amatur 206,inclusiv decembrie.-Cate un set de mingi 3 stele si o diploma de excelenta.Acestia sunt domnii:
    Bc- Lovin -21turn;BT-Pralea-28trn;IS-Iacob si Bozga;NT-Petenchi;SV-Lucic .VS(n avem,dar pe aproape):Munteanu O
    Daca unii din ei vor lipsi,dam urmatorului adica dnilor Rojnita,Colesniuc samd

    3.Doamnele-domnisoarele care au mai mult de 3 prezente la turneele de la Falticeni de a lungul anilor vor primi cate o minge de plastic Butterfly G40+ 3st
    4.Premiul special pt cel mai competent director tehnic al zonei (in fapt premiu decernat la T.F. Targoviste dar in absentia)-dl Paul Gassner
    SISTEMUL DE JOC:
    Open
    - Participă jucătorii cu MP mai mare sau egală cu 19 precum si jucatorii amatori cu MP <19 (care sunt rugati să-şi anunte optiunea la OPEN), în limita locurilor disponibile, prioritate la această categorie având OPEN-iştii;
    - Număr maxim de participanţi: 48 ;
    - Se joacă în sistemul cel mai bun din 5 seturi (3/5);
    - Grupe inferioare de câte 6 jucători după regula şarpelui cu eventuale modificări funcţie de localităţi (locul 1 nu se schimbă) – se califică primii 4;
    - Capi de serie grupe inferioare – conform MP dată de clasamentul AmaTur la zi;
    - Grupe superioare de câte 4 jucători – se califică primii 2;
    - Capi de serie grupe superioare – conform rezultate grupe inferioare;
    - Locurile II se împart în două urne (partea inferioară, respectiv superioară a tabloului, astfel încât locurile 1 şi 2 dintr-o grupă superioară să nu se întâlnească decât în finală) .Avem unele probleme cu lumina intr-o parte a salii dar nu majore.
    Avansați
    - Participă orice jucător amator cu MP mai mic de 19, de preferat între limitele de MP 12-19;
    - Număr maxim de participanţi: 160 Incepatori +Avansati;
    - Se joacă în sistemul cel mai bun din 5 seturi (3/5);
    - Grupe inferioare de câte 6 jucători aranjati după regula şarpelui cu eventuale modificări funcţie de localităţi (locul 1 nu se schimbă) – se califică 4;
    - Capi de serie grupe inferioare – conform ordinii din Clasamentul AmaTur la zi;
    - Grupe superioare de câte 4 jucători – se califică primii 2;
    - Capi de serie grupe superioare – conform rezultate grupe inferioare;
    - Locurile II se împart în două urne (partea inferioară, respectiv superioară a tabloului, astfel încât locurile 1 şi 2 dintr-o grupă superioară să nu se întâlnească decât în finală)
    Începători
    - Participă orice jucător amator cu MP mai mic de 12 ;
    - Număr maxim de participanţi: Incepatori + Avansati=160;
    - Se joacă în sistemul cel mai bun din 5 seturi (3/5);
    - Grupe inferioare de câte 6 jucători aranjati după regula şarpelui cu eventuale modificări funcţie de localităţi (locul 1 nu se schimbă) – se califică 4;
    - Capi de serie grupe inferioare – conform ordinii din Clasamentul AmaTur la zi;
    - Grupe superioare de câte 4 jucători – se califică primii 2;
    - Capi de serie grupe superioare – conform rezultate grupe inferioare;
    - Locurile II se împart în două urne (partea inferioară, respectiv superioară a tabloului, astfel încât locurile 1 şi 2 dintr-o grupă superioară să nu se întâlnească decât în finală)
    Sistemele de joc adoptate pot suferi modificari in functie de nr de concurenti /categorie
    Organizator: Cozma Cătălin, tel. 0744.544.610;
    Director tehnic -Cozma Catalin ajutat de Gasner Paul

    Concurs organizati cu sprijinul C.J.Suceava
    Concurs organizat cu sprijinul Primariei Falticeni in colaborare cu A.C.S SOMUZ Falticeni


    P.S. La 50 m de sala Udisteanu se gaseste o baza sportiva dotata cu bazin 20 m,sauna si doua sali de forta,conditii foarte bune+
    Ultima editare de cata_60; 31.iul.2017, 04:05.
    of all the things i lost i miss my mind the most

  • #2
    Clasament INCEPATORI

    1. Nemaciuc Ovidiu - Suceava
    2. Cebotari Alexandru - Iasi
    3 -- 4
    Aldea Nelu - Falticeni
    Munteanu Silviu - Suceava
    5 -- 8
    Dior Dorin - Iasi
    Butacu Dan - Bacau
    Macovei Bogdan - Suceava
    Ailioaie Gheorghe - Comanesti
    9 -- 16
    Pinzar Alin - Suceava
    Cotoara Toader - Suceava
    Simionese Sorin Gabriel - Granicesti
    Laic Mihai - Roman
    Gasner Paul - Iasi
    Dumea Lucian - Roman
    Morosan Ionel - Granicesti
    Maftei Catalin Doru - Comanesti
    17 -- 20
    Plamada Iulian - Putna
    Pogorevici Mircea - Gura Humorului
    Ursulean Daniel - Straja
    Alupoaie Dumitru - Iasi
    21 -- 2v gr.sup.
    Floria Iulian - Iasi
    22 -- 31 1v gr.sup.
    Zamfirache Ioan - Botosani
    Aparaschivei Marcel - Botosani
    Mihut Benone - Pascani
    Mesinschi Radu - Botosani
    Brandusan Lucian - Radauti
    Bacosca Catalin - Bacau
    Fotia Iulian - Bacau
    Vicovanu Petre - Horodnicu de jos
    Gurgu Fabian - Halaucesti
    Mandachi Vasile Alexandru - Bogata
    32 -- 40 0v gr.sup.
    Buzila Ioan - Botosani
    Andronic Ioan - Suceava
    Pohaci Claudiu - Dorohoi
    Galatanu Silviu - Bacau
    Morosan Mihai - Granicesti
    Bordianu Bogdan - Falticeni
    Purdila Andrei - Falticeni
    Marian Sergiu - Falticeni
    Chihaia Vlad - Suceava
    41 -- 42 2v gr.inf.
    Robu Valentin - Botosani
    Simionese Ovidiu - Granicesti
    43 -- 52 1v gr.inf.
    Pop Sabin - Targu Mures
    Portariuc Gheorghe - Botosani
    Ghiurea Viorel - Piatra Neamt
    Constantinica Silviu - Botosani
    Gherghel Petru - Bacau
    Grosu Mihai Ioan - Botosani
    Marin Bogdan Mihail - Bacau
    Constantinescu Medana - Iasi
    Chelaru Silviu - Falticeni
    Paduret Alexandru - Falticeni
    53 -- 60 0v gr.inf.
    Mosneagu Mihnea - Falticeni
    Mita Augustin - Corlateni
    Asavetei Daniel - Botosani
    Vaculisteanu Ana - Suceava
    Grigoriciuc Timotei - Suceava
    Hretu Cornel - Pascani
    Capra Claudiu - Suceava
    Guta Daniel - Baia


    Clasament AVANSATI

    1. Zamfiroaia Sorin - Dolhestii Mari
    2. Sofian Corneliu - Suceava
    3 -- 4
    Corocaescu Cristian - Suceava
    Ursulescu Ioan - Bacau
    5 -- 8
    Baisan Paul - Roman
    Constantinovici Ciprian - Liteni
    Morosan Marian - Suceava
    Pintilie Vlad - Iasi
    9 -- 16
    Marola Dan - Bacau
    Popescu Mihai Sorin - Straja
    Chirap Dan - Gura Humorului
    Dragan Petru Ioan - Iasi
    Stefan Alexandru - Iasi
    Colesniuc Romeo - Botosani
    Ciortescu Cristi - Iasi
    Vaculisteanu Ionut - Suceava
    17 -- 20
    Pralea Marius - Botosani
    Barbalata Lorin - Suceava
    Macovei Cristi - Iasi
    Gugles Marius - Campulung Mold
    21 -- 24 2v gr.sup.
    Lovin Eusebiu - Comanesti
    Petenchi Edmond - Roman
    Vlaisan Vasile - Vicovu de Jos
    Chiriac Marius - Botosani
    25 -- 30 1v gr.sup.
    Serban Liviu - Onesti
    Cristofor Razvan - Moinesti
    Albu Constantin - Suceava
    Ungureanu Florin - Suceava
    Rusu Radu - Falticeni
    Marcu Rares - Iasi
    31 -- 40 0v gr.sup.
    Bogza Dragos - Iasi
    Iacob Gabriel - Iasi
    Lucic Corneliu - Suceava
    Ianos Valentin - Suceava
    Balanescu Florin - Iasi
    Robu Mihai - Mogosesti
    Donisan Costel - Pascani
    Marcean Ovidiu - Botosani
    Grosu Alexandru - Botosani
    Duman Iulian - Halaucesti





    Clasament Open

    1. Ghinda Mihai - Iasi
    2. Vasilache Sebastian - Iasi
    3 -- 4
    Valeanu Cosmin - Bacau
    Mosneagu Marius - Falticeni
    5 -- 8
    Sumanaru Catalin - Iasi
    Axinte Bogdan - Iasi
    Marola Mihai - Bacau
    Cozma Catalin - Falticeni
    9 -- 16
    Tiganas Mihai - Radauti
    Albu Catalin - Pascani
    Carpovici Boris - Falticeni
    Spanu Vasile - Vicovu de Jos
    Polocoser Cristian - Suceava
    Parascuta Daniel - Iasi
    Hasna Cosmin - Straja
    Rojnita Sebastian - Bacau
    17 -- 18 2v gr.sup.
    Ilies Ioan - Radauti
    Ursulean Vasile - Straja
    19 -- 24 1v gr.sup.
    Munteanu Octavian - Tecuci
    Ursulean Florin - Straja
    Tipu Vlad - Iasi
    Ivanov Sorin - Piatra Neamt
    Rosca Niculai - Galanesti
    Nemtoi Gabriel - Suceava
    25 -- 32 0v gr.sup.
    Valeanu Vlad - Bacau
    Dan Andrei - Piatra Neamt
    Burghelea Florin - Piatra Neamt
    Bujoreanu Neculai - Falticeni
    Subcinski Alexandru - Suceava
    Balaita Mihai - Bacau
    Ababei Razvan - Iasi
    Carpovici Sergiu - Falticeni


    Nemotivati:
    -Balaita Mihai-Bacau
    -Enache Ionel Gabriel-Suceava
    -Sovea Sorin-Suceava
    -Calancea Dragos-Siret
    -Tucaliuc Alexandru-Suceava
    Ultima editare de cata_60; 17.dec.2016, 21:57.
    of all the things i lost i miss my mind the most

    Comentariu


    • #3
      Din Roman - Laic Mihai - incepatori. Multumesc.
      TRUST NO ONE !

      Comentariu


      • #4
        Munteanu Octavian Tecuci Open
        Stiga Clipper Butterfly Tenergy 64 Yasaka Antipower

        Comentariu


        • #5
          Pinzar Alin ?Suceava la incepatori

          Trimis de pe al meu V370 folosind Tapatalk
          Andro TP-Ligna CI
          Andro Hexer Powergrip SFX
          Andro Hexer Powergrip SFX

          Comentariu


          • #6
            Zamfiroaia Sorin avansati multumesc!

            Trimis de pe al meu HTC Desire 526G dual sim folosind Tapatalk

            Comentariu


            • #7
              Din Botosani cu drag Portariuc Gheorghe , Zamfirache Ioan si Constantinica Silviu-incepatori

              Comentariu


              • #8
                Cu deosebita placere Barbalata Lorin - Suceava - Avansati pun acuma pe grup anuntul pt suceveni

                Comentariu


                • #9
                  Silviu Munteanu - Suceava, la incepatori

                  Foarte bine ca nu ati pomenit nimic despre vin si afinata. Sa ramana secret!

                  Comentariu


                  • #10
                    Polocoser Cristian--Open

                    Comentariu


                    • #11
                      Se inscrie Macovei Bogdan din Suceava la incepatori.
                      Multumesc! Abia asteptam un turneu la Falticeni unde chiar m-am simtit bine de fiecare data...

                      Comentariu


                      • #12
                        Andronic Ioan - Suceava la incepatori
                        Andro TP-Ligna CI
                        Andro Hexer Powergrip SFX
                        Andro Hexer Powergrip SFX

                        Comentariu


                        • #13
                          Macovei Cristi din Iasi la avansati

                          Comentariu


                          • #14
                            Zepciuc Marius. Incepatori.

                            Comentariu


                            • #15
                              Bulubasa Nicusor
                              Nistor Florin
                              Munteanu Ion.open
                              Rosu Gabriel
                              Lovin Eusebiu
                              Filip Dan
                              Negrea Petrut.avansati
                              Darie Gabriel
                              Maftei Catalin Doru
                              Iordache Catalin
                              Albu iulian


                              Trimis de pe al meu SM-G935F folosind Tapatalk

                              Comentariu

                              Cine a citit topicul
                              Procesare...
                              X