Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Turneu B "Cupa ACS Vasile Lepădatu", Bacău - 04.02.2017

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Turneu B "Cupa ACS Vasile Lepădatu", Bacău - 04.02.2017

    Turneu B "Cupa ACS Vasile Lepădatu" Ed. a II-a, Bacău - Sâmbătă 04.02.2017

    LOCALITATEA: Bacău, str. Pictor Andreescu, nr. 1;
    DATA: Sâmbătă 4 Februarie 2017;
    CATEGORII: Open+Amatori;
    ORA DE ÎNCEPERE:
    AMATORI: 08.00 - 09.15 – validare înscrieri, la 09.30 încep meciurile;
    OPEN: 12.00 - 12.45 – validare înscrieri, la 13.00 încep meciurile;
    SALA: Sala de sport a școlii gimnaziale nr. 10, zona Tic-Tac, Bacău;
    LOGISTICĂ: 9 mese (Donic Waldner 25) aprobate ITTF, mingi ***;
    SPAȚIU DE JOC: 500 mp, încălzire;
    SUPRAFAȚA DE JOC: Parchet;
    FACILITĂȚI: Vestiare;
    TAXA: Adulți - 20 Lei, Copii sub 14 ani - 10 Lei, din care 1 Leu/participant vor fi transferați în contul AmaTur;
    Se asigură apă plată – 2 litri;
    MATERIALE DE PREMIERE:
    Locurile 1÷3 – cupe + diplome;
    INSCRIEREA/RETRAGEREA PARTICIPANTILOR:
    - pe forum sau telefonic;
    - prioritatea la înscriere: primul venit, primul servit;
    - ultima retragere Joi 2.02.2017, ora 21,00;
    - retragerile înainte de termen vor fi monitorizate: R1;
    - retragerile după termen vor fi penalizate cu 2 puncte: R2;
    - absenții vor fi penalizați cu 3 puncte: N;
    - organizatorii își rezervă dreptul de a refuza persoanele care au creat probleme referitoare la abateri regulamentare sau de natură a împiedica sub orice formă bunul mers al competiției
    (atitudine necuviincioasă, nemotivați, retrageri multiple, etc.);
    SISTEMUL DE JOC:
    - AMATORI – maxim 48 participanți;
    - Se joacă în sistemul cel mai bun din 5 seturi (3/5);
    - Grupe inferioare de câte 6 jucători – se califică primii 4;
    - Capi de serie grupe inferioare – conform MP
    - Grupe superioare de câte 4 jucători – se califică primii 2;
    - Capi de serie grupe superioare – conform rezultate grupe inferioare;
    - Schemă de joc - grupe superioare: 1435;
    - Tablou eliminatoriu de 16;
    - Ordine favoriți eliminatorii – conform număr de ordine grupe superioare;
    - Locurile II se împart în două urne (partea inferioară, respectiv superioară a tabloului, astfel încât locurile 1 şi 2 dintr-o grupă superioară să nu se întâlnească decât în finală) şi vor fi trase la sorţi de către cel mai tânăr participant la turneu;
    - OPEN – maxim 30 participanți;
    - Se joacă în sistemul cel mai bun din 5 seturi (3/5);
    - Grupe inferioare de câte 6 jucători – se califică primii 4;
    - Capi de serie grupe inferioare – conform MP
    - Grupe superioare de câte 4 jucători – se califică primii 2;
    - Capi de serie grupe superioare – conform rezultate grupe inferioare;
    - Schemă de joc - grupe superioare: 1534;
    - Tablou eliminatoriu de 16;
    - Ordine favoriți eliminatorii – conform număr de ordine grupe superioare;
    - Locurile II se împart în două urne (partea inferioară, respectiv superioară a tabloului, astfel încât locurile 1 şi 2 dintr-o grupă superioară să nu se întâlnească decât în finală) şi vor fi trase la sorţi de către cel mai tânăr participant la turneu;
    ORGANIZATORI:
    - Sebastian Rojniță, tel. 0742.910.126;
    - Miron Călin, tel. 0766.700.830;
    ORGANIZATOR TEHNIC:
    - Dumitrescu Dan, tel. 0744.969.987;
    ORGANIZATOR TEHNIC - în probe :
    - Ursulescu Ioan, tel. 0751.041.997;
    SPONSORI:
    Fast Electrical Solutions, prin Dl. Daniel Butacu.
    www.fastgroup.ro

    INDICAȚII DE ORIENTARE:
    [TD]
    [/TD]
    www.facebook.com/AmaTurRomania
    Ultima editare de marcelgiosan; 31.ian.2017, 13:45.
    Blade: Butterfly Amultart; FH: Andro Rasanter R42, BH: Andro Rasanter R37

  • #2
    Rezervat înscrieri și clasament Amatori

    Inscrieri Amatori - on 04.02.2017 at 9:50:20

    1. Petenchi Edmond - Roman, 164 - 18,86 - AW
    2. Ursulescu Ioan - Bacau, 177 - 17,75 - AW
    3. Pralea Marius Dan - Botosani, 210 - 17,28 - A
    4. Serban Liviu - Onesti, 311 - 16,5 - A
    5. Lucic Corneliu - Suceava, 334 - 14,78 - AHW
    6. Cristofor Razvan - Moinesti, 351 - 13,36 - A
    7. Oancea Marian - Bacau, 408 - 14,96 - A
    8. Nicolaiciuc Ovidiu - Iasi, 419 - 17,63 - A
    9. Macovei Cristi - Iasi, 428 - 16,33 - A
    10. Lazar Vasile - Pufesti, 462 - 17,75 - A
    11. Stroe Ionel - Bacau, 477 - 15,08 - A
    12. Corocaescu Cristian - Suceava, 479 - 17,68 - A
    13. Rosu Gabriel - Comanesti, 506 - 18,17 - A
    14. Leteanu Marius - Bacau, 537 - 14,21 - A
    15. Maftei Catalin Doru - Comanesti, 538 - 13,17 - A
    16. Stefan Alexandru - Iasi, 550 - 16,5 - A
    17. Burghelea Florin - Piatra Neamt, 552 - 15,32 - A
    18. Turcu Viorel - Piatra Neamt, 567 - 14,67 - AW
    19. Atomei Armand - Piatra Neamt, 581 - 17,44 - AW
    20. Isaic Radu - Bacau, 660 - 9,92 - A
    21. Dirlau Ionut - Bacau, 692 - 13,58 - A
    22. Butacu Dan - Bacau, 735 - 11,63 - A
    23. Darie Gabriel - Comanesti, 782 - 10,08 - A
    24. Ailioaie Gheorghe - Comanesti, 798 - 11,92 - A
    25. Anastasiu Constantin - Comanesti, 810 - 11,05 - A
    26. Bubulac Cristi - Piatra Neamt, 819 - 15,38 - A
    27. Tirdea Ionut - Tecuci, 955 - 7,07 - A
    28. Laic Mihai - Roman, 980 - 10,95 - A
    29. Stoean Mircea - Bacau, 1028 - 14 - A
    30. Filip Cristi - Comanesti, 1056 - 8,35 - A
    31. Padurariu Ciprian - Roman, 1072 - 14,5 - A
    32. Dimitriu Vasile - Bacau, 1108 - 16 - A
    33. Marin Bogdan Mihail - Bacau, 1152 - 7 - A
    34. Fotia Iulian - Bacau, 1225 - 13 - A
    35. Albu Iulian - Comanesti, 1277 - 7 - A
    36. Stinga Ovidiu - Tecuci, 1279 - 6,15 - A
    37. Ciobica Teodora - Bacau, 1309 - 11 - AF
    38. Ghiurea Viorel - Piatra Neamt, 1340 - 12,5 - A
    39. Chiribau Ciprian - Bacau, 1446 - 13 - A
    40. Catana Vasile - Bacau, 1497 - 7 - A
    41. Darie Daniel - Comanesti, 1675 - 15 - A
    42. Ciocoiu Gheorghe - Bacau, 1815 - 18 - A
    43. Vines Liviu Cornel - Roman, 2283 - 5 - A
    44. Patrichi Ioan - Bacau, 4001 - 0 - A
    45. Ciubotariu Mihai - Moinesti, 4002 - 0 - A

    Clasament Amatori

    1. Petenchi Edmond - Roman, 1030, +42
    2. Ursulescu Ioan - Bacau, 972, -21
    3 -- 4
    Serban Liviu - Onesti, 907, +54
    Macovei Cristi - Iasi, 898, +7
    5 -- 8
    Rosu Gabriel - Comanesti, 994, +7
    Atomei Armand - Piatra Neamt, 956, +34
    Burghelea Florin - Piatra Neamt, 846, -12
    Corocaescu Cristian - Suceava, 969, +37
    9 -- 16
    Turcu Viorel - Piatra Neamt, 812, -3
    Oancea Marian - Bacau, 827, +56
    Nicolaiciuc Ovidiu - Iasi, 966, +17
    Lucic Corneliu - Suceava, 818, +22
    Dirlau Ionut - Bacau, 755, +58
    Bubulac Cristi - Piatra Neamt, 849, +45
    Lazar Vasile - Pufesti, 972, +15
    Laic Mihai - Roman, 618, +189
    17 -- 2v gr.sup.
    Stefan Alexandru - Iasi, 907, -63
    18 -- 24 1v gr.sup.
    Ciocoiu Gheorghe - Bacau, 985, -120
    Darie Daniel - Comanesti, 829, +24
    Padurariu Ciprian - Roman, 803, -34
    Leteanu Marius - Bacau, 788, -19
    Stoean Mircea - Bacau, 777, -32
    Maftei Catalin Doru - Comanesti, 734, +6
    Anastasiu Constantin - Comanesti, 623, +25
    25 -- 32 0v gr.sup.
    Pralea Marius Dan - Botosani, 948, -92
    Stroe Ionel - Bacau, 833, -28
    Cristofor Razvan - Moinesti, 744, -57
    Fotia Iulian - Bacau, 725, +27
    Chiribau Ciprian - Bacau, 725, +25
    Ghiurea Viorel - Piatra Neamt, 699, -35
    Ailioaie Gheorghe - Comanesti, 669, +30
    Butacu Dan - Bacau, 654, +2
    33 -- 2v gr.inf.
    Dimitriu Vasile - Bacau, 881, -79
    34 -- 37 1v gr.inf.
    Darie Gabriel - Comanesti, 573, -14
    Filip Cristi - Comanesti, 483, -9
    Marin Bogdan Mihail - Bacau, 412, +2
    Catana Vasile - Bacau, 412, +6
    38 -- 45 0v gr.inf.
    Ciobica Teodora - Bacau, 621, -22
    Isaic Radu - Bacau, 564, -18
    Tirdea Ionut - Tecuci, 416, -10
    Albu Iulian - Comanesti, 412, -22
    Stinga Ovidiu - Tecuci, 368, -18
    Vines Liviu Cornel - Roman, 308, -10
    Patrichi Ioan - Bacau, 100, -7
    Ciubotariu Mihai - Moinesti, 100, -5
    Ultima editare de marcelgiosan; 04.feb.2017, 18:59.
    Blade: Butterfly Amultart; FH: Andro Rasanter R42, BH: Andro Rasanter R37

    Comentariu


    • #3
      Rezervat înscrieri și clasament Open

      Inscrieri Open - on 03.02.2017 at 17:19:25

      1. Ion Marius - Braila, 4 - 37,34 - O
      2. Corcoz Costin - Focsani, 11 - 34,44 - OL
      3. Cozma Catalin - Falticeni, 39 - 29,36 - OW
      4. Rojnita Sebastian - Bacau, 54 - 25,32 - O
      5. Sumanaru Catalin - Iasi, 66 - 26,89 - O
      6. Axinte Bogdan - Iasi, 67 - 28,93 - O
      7. Ciortescu Cristi - Iasi, 79 - 23,64 - O
      8. Ticu Dorin - Bacau, 86 - 21,64 - O
      9. Munteanu Octavian - Tecuci, 89 - 22,36 - OW
      10. Braniste George - Bacau, 102 - 20,82 - O
      11. Coroiu Andrei - Roman, 108 - 28,29 - O
      12. Dumitrescu Dan - Piatra Neamt, 109 - 19,93 - A
      13. Valeanu Cosmin - Bacau, 122 - 24,96 - OJ
      14. Ditu Daniel - Onesti, 134 - 27,29 - O
      15. Nistor Florin - Comanesti, 173 - 21,14 - O
      16. Valeanu Vlad - Bacau, 184 - 21,89 - O
      17. Bogza Dragos - Iasi, 204 - 17,13 - A
      18. Marola Dan - Bacau, 206 - 22,18 - O
      19. Tipu Vlad - Iasi, 228 - 22,96 - O
      20. Bodin Ion - Tecuci, 294 - 22,07 - OW
      21. Berila Radu - Bacau, 298 - 23,25 - OJ
      22. Irimia Sorin Jr - Moinesti, 378 - 27,5 - O
      23. Munteanu Ion - Comanesti, 392 - 20,55 - O
      24. Bobarnac Gheorghe - Bacau, 452 - 20,4 - O
      25. Carnu Eugen - Bacau, 562 - 15,4 - AW
      26. Parnica Leonid - Moinesti, 577 - 28,13 - OW
      27. Surmei Boby - Bacau, 666 - 26 - O
      28. Mosneagu Marius - Falticeni, 671 - 32 - OL
      29. Ciubotariu Andrei - Moinesti, 916 - 32 - O

      + Marola Mihai, reînscris la sală!

      Clasament Open

      1. Mosneagu Marius - Falticeni, 1714, +96
      2. Ion Marius - Braila, 1992, -25
      3 -- 4
      Coroiu Andrei - Roman, 1521, +11
      Ciubotariu Andrei - Moinesti, 1714, -13
      5 -- 8
      Bodin Ion - Tecuci, 1197, +169
      Corcoz Costin - Focsani, 1841, -80
      Sumanaru Catalin - Iasi, 1448, +65
      Irimia Sorin Jr - Moinesti, 1480, -29
      9 -- 10
      Axinte Bogdan - Iasi, 1554, -53
      Ditu Daniel - Onesti, 1469, +27
      11 -- 12 2v gr.sup.
      Cozma Catalin - Falticeni, 1577, -53
      Valeanu Vlad - Bacau, 1188, +86
      13 -- 15 1v gr.sup.
      Marola Mihai - Bacau, 1569, -82
      Rojnita Sebastian - Bacau, 1366, -26
      Ticu Dorin - Bacau, 1175, +58
      16 -- 20 0v gr.sup.
      Parnica Leonid - Moinesti, 1513, -145
      Surmei Boby - Bacau, 1402, -17
      Valeanu Cosmin - Bacau, 1348, -2
      Nistor Florin - Comanesti, 1149, +98
      Bogza Dragos - Iasi, 940, +21
      21 -- 23 2v gr.inf.
      Berila Radu - Bacau, 1259, +1
      Munteanu Octavian - Tecuci, 1212, +31
      Munteanu Ion - Comanesti, 1118, +51
      24 -- 26 1v gr.inf.
      Tipu Vlad - Iasi, 1243, -24
      Marola Dan - Bacau, 1203, -23
      Braniste George - Bacau, 1132, -20
      27 -- 30 0v gr.inf.
      Ciortescu Cristi - Iasi, 1279, -65
      Bobarnac Gheorghe - Bacau, 1110, -26
      Dumitrescu Dan - Piatra Neamt, 1086, -22
      Carnu Eugen - Bacau, 850, -9
      Ultima editare de marcelgiosan; 04.feb.2017, 20:33.
      Blade: Butterfly Amultart; FH: Andro Rasanter R42, BH: Andro Rasanter R37

      Comentariu


      • #4
        Se inscriu: Ticu Dorin, Rojnita Sebastian, Ursulescu Ioan, Braniste George si Oancea Marian. Va asteptam cu mare drag!
        Nittaku Septear
        FH - Rakza 7
        BH - Rakza 7

        Comentariu


        • #5
          Axinte Bogdan - Iasi.
          Blade 1 : Butterfly Jun Mizutani Super ZLC Blade 2: Butterfly Custom Arylate
          Fh: Tenergy 05 2.1 mm Fh: Tenergy 05 2.1 mm
          Bh: Tenergy 05 FX 2.1 mm Bh : Tenergy 05 FX 2.1 mm

          Comentariu


          • #6
            Marola Mihai-Bacau
            Marola Dan-Bacau

            Comentariu


            • #7
              Laic Mihai - Roman. Multumesc.
              TRUST NO ONE !

              Comentariu


              • #8
                Berila Radu - Bacău

                Comentariu


                • #9
                  Cristofor Razvan - Moinesti

                  Comentariu


                  • #10
                    Valeanu Vlad si Valeanu Cosmin.

                    Comentariu


                    • #11
                      Leteanu Marius, din Bacau.
                      Nittaku Septear
                      FH - Rakza 7
                      BH - Rakza 7

                      Comentariu


                      • #12
                        Sumanaru Catalin - Iasi

                        Comentariu


                        • #13
                          Cristi Macovei din Iasi

                          Comentariu


                          • #14
                            Tipu Vlad - Iasi
                            Blade: Butterfly Timo Boll ALC
                            FH: Tenergy 05
                            BH: Tenergy 05

                            Comentariu


                            • #15
                              Carnu Eugen-Bacau

                              Comentariu

                              Cine a citit topicul
                              Procesare...
                              X