Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Turneu B "Cupa Stefan cel Mare", Suceava - Duminică 26.02.2017

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Turneu B "Cupa Stefan cel Mare", Suceava - Duminică 26.02.2017

    SUCEAVA, Turneu B, Cupa “Ştefan cel Mare" Ed. a I-a – Duminică, 26.02.2017

    LOCALITATEA: Suceava, str. Vasile Alecsandri, nr. 3;
    DATA: Duminică, 26 Februarie 2017;
    CATEGORII: Open, Amatori, Studenţi şi ONSS elevi de liceu Etapa Municipala.
    ORA DE ÎNCEPERE:
    AMATORI: 08.30 - 09.15 – validare înscrieri, la 09.30 încep meciurile;
    OPEN: 08.30 - 09.15 – validare înscrieri, la 09.30 încep meciurile;
    STUDENŢI: 09.30 – 10.00 – validarea înscrierii, la 10.00 încep meciurile
    ONSS, Etapa Municipală fete şi băieţi liceu – 24 februarie, ora 16.00.

    SALA: Sala de sport a Colegiului Naţional “Ştefan cel Mare” Suceava;
    LOGISTICĂ: 12 mese (Sala nouă) + 3 mese (sala veche), mingi ***;
    SPAȚIU DE JOC: 800 mp + 120 mp, încălzire;
    SUPRAFAȚA DE JOC: Gerflor în ambele săli;
    FACILITĂȚI: Vestiare, duşuri;
    TAXA Turneu B: Adulți - 25 Lei, Studenţi - 15 lei, Elevi - 10 Lei, din care 1 Leu/participant vor fi transferați în contul AmaTur.
    La competiţia studenţilor şi elevilor nu se percepe taxă!
    Se asigură apă plată, minerala, cafea!

    MATERIALE DE PREMIERE:
    Locurile 1÷3 – cupe + diplome;
    INSCRIEREA/RETRAGEREA PARTICIPANTILOR:
    - pe forum sau telefonic;
    - prioritatea la înscriere: primul venit, primul servit;
    - ultima retragere Sâmbătă 25.02.2017, ora 20,00;
    - retragerile înainte de termen vor fi monitorizate: R1;
    - retragerile după termen vor fi penalizate cu 2 puncte: R2;
    - absenții vor fi penalizați cu 3 puncte: N;
    - organizatorii își rezervă dreptul de a refuza persoanele care au creat probleme referitoare la abateri regulamentare sau de natură a împiedica sub orice formă bunul mers al competiției
    (atitudine necuviincioasă, nemotivați, retrageri multiple, etc.)

    SISTEMUL DE JOC pentru categoriile:
    OPEN – maxim 24 de participanți şi AMATORI – maxim 70 de participanți

    - Se joacă în sistemul cel mai bun din 5 seturi (3/5);
    - Grupe inferioare de câte 6-7 jucători – se califică primii 4;
    - Capi de serie grupe inferioare – conform MP
    - Grupe superioare de câte 4 jucători – se califică primii 2;
    - Capi de serie grupe superioare – conform rezultate grupe inferioare;
    - Tablou eliminatoriu de 8/16;
    - Ordine favoriți eliminatorii – conform număr de ordine grupe superioare.

    STUDENŢI – maxim 24 de participanţi. Validarea se face cu carnetul sau legitimaţie de student cu viza anului universitar în curs.
    - Se joacă în sistemul cel mai bun din 5 seturi (3/5);
    - Grupe inferioare de câte 4 jucători – se califică primii 2;
    - Capi de serie grupe inferioare – conform MP, tragerii la sorţi.
    - Tablou eliminatoriu de 16;
    - Ordine favoriți eliminatorii – conform număr de ordine grupe inferioare.

    ONSS, Etapa Municipală – fete şi băieţi liceu – validarea şi desfăşurarea competiţiei conform regulamentului ONSS.
    Etapa se tine pe 24 februarie, ora 16.00.

    ORGANIZATORI:
    - Adrian Cojocaru, tel. 0742.127.919 – Asociaţia Sportivă “Ştefan cel Mare” Suceava
    - Valentin Ianoş, tel. 0745.848.225 – Casa de Cultură a Studenţilor Suceava

    Competiţia se desfăşoară cu sprijinul:
    Universitatăţii “Ştefan cel Mare” Suceava şi a Colegiului Naţional “Ştefan cel Mare” Suceava.
    Ultima editare de Adrian's; 25.feb.2017, 21:14.

  • #2
    REZERVAT INSCRIERI:

    Inscrieri Open - on 25-Feb-17 at 9:10:21 PM

    1. Hasna Cosmin, Straja, 56 - 32.82 - O
    2. Tiganas Mihai, Radauti, 471 - 31.33 - O
    3. Ursulean Florin, Straja, 178 - 29.29 - O
    4. Duceac Catalin, Botosani, 205 - 28.6 - O
    5. Ungureanu Adrian, Suceava, 192 - 28.04 - O
    6. Hagatis Andrei, Vatra Dornei, 253 - 27.2 - O
    7. Polocoser Cristian, Suceava, 227 - 25.88 - O
    8. Firu Marian, Vatra Dornei, 144 - 24.21 - O
    9. Ursan Viorel, Radauti, 1031 - 24 - O
    10. Ursulean Vasile, Straja, 118 - 23.89 - O
    11. Marcu Vasile, Vatra Dornei, 269 - 23.63 - OW
    12. Georgiu Dragos, Vatra Dornei, 129 - 23.18 - O
    13. Sofian Corneliu, Suceava, 105 - 22.09 - OW
    14. Zamfiroaia Sorin, Dolhestii Mari, 398 - 21.46 - O
    15. Barbalata Lorin, Suceava, 418 - 18.5 - A
    16. Vaculisteanu Ionut, Suceava, 501 - 18.05 - A

    Clasament Open

    1. Hasna Cosmin - Straja, 1757, +26
    2. Tiganas Mihai - Radauti, 1679, -125
    3 -- 4
    Ursulean Florin - Straja, 1573, -42
    Ungureanu Adrian - Suceava, 1508, +27
    5 -- 8
    Polocoser Cristian - Suceava, 1396, +24
    Cozma Catalin - Falticeni, 1577, +26
    Georgiu Dragos - Vatra Dornei, 1255, +99
    Ursulean Vasile - Straja, 1292, +96
    9 -- 12 1v gr.sup.
    Duceac Catalin - Botosani, 1537, -125
    Firu Marian - Vatra Dornei, 1309, -60
    Ursan Viorel - Radauti, 1298, +16
    Zamfiroaia Sorin - Dolhestii Mari, 1165, +33
    13 -- 15 0v gr.sup.
    Rosca Niculai - Galanesti, 1233, +50
    Sofian Corneliu - Suceava, 1198, -15
    Barbalata Lorin - Suceava, 1011, +34
    16 -- 17 0v gr.inf.
    Marcu Vasile - Vatra Dornei, 1278, -53
    Vaculisteanu Ionut - Suceava, 988, -11


    Inscrieri Amatori - on 25-Feb-17 at 9:09:31 PM

    1. Vlaisan Vasile, Vicovu de Jos, 337 - 19 - A
    2. Cojocaru Stefan, Suceava, 481 - 18.67 - AJ
    3. Condur Iulian, Suceava, 606 - 18.2 - A
    4. Corocaescu Cristian, Suceava, 479 - 17.68 - A
    5. Foca Stefan, Radauti, 1202 - 17 - A
    6. Macovei Cristi, Iasi, 428 - 16.33 - A
    7. Ignatescu Bogdan Ionut, Siret, 556 - 15.96 - A
    8. Salavastru Petru, Botosani, 363 - 15.75 - AW
    9. Cazacu Florin, Vatra Dornei, 1379 - 15.5 - A
    10. Albu Constantin, Suceava, 533 - 15.46 - A
    11. Carnu Eugen, Bacau, 562 - 15.4 - AW
    12. Foca Dorin, Radauti, 867 - 15.33 - A
    13. Istrate Ghiorghita, Suceava, 631 - 15.29 - A
    14. Nemaciuc Ovidiu, Suceava, 534 - 15.25 - A
    15. Aldea Nelu, Falticeni, 689 - 15.2 - A
    16. Ungureanu Florin, Suceava, 574 - 15.08 - A
    17. Ianos Valentin, Suceava, 575 - 15.04 - A
    18. Lucic Corneliu, Suceava, 334 - 14.78 - AHW
    19. Vicovanu Petru, Horodnic de Jos, 1418 - 14 - A
    20. Foca Ciprian, Radauti, 800 - 13.5 - A
    21. Balau Laurentiu, Falticeni, 964 - 13.33 - A
    22. Donisan Costel, Pascani, 674 - 13.25 - A
    23. Cotoara Toader, Suceava, 998 - 13 - A
    24. Capra Arthur, Vatra Dornei, 1065 - 13 - AH
    25. Fotia Iulian, Bacau, 1225 - 13 - A
    26. Rusu Radu, Falticeni, 1597 - 13 - A
    27. Zamfirache Ioan, Botosani, 539 - 12.92 - AW
    28. Robu Mihai, Mogosesti, 650 - 12.83 - A
    29. Plamada Iulian, Putna, 1020 - 12.67 - A
    30. Simionese Sorin Gabriel, Granicesti, 757 - 12.58 - A
    31. Ujeniuc Dan, Suceava, 668 - 12.5 - A
    32. Butnaru Madalina, Vatra Dornei, 620 - 12.46 - AF
    33. Morosan Mihai, Granicesti, 1268 - 12 - A
    34. Zepciuc Marius, Granicesti, 697 - 11.92 - A
    35. Morosan Ionel, Granicesti, 932 - 11.8 - A
    36. Pinzar Alin, Suceava, 681 - 11.33 - A
    37. Mihut Benone, Pascani, 877 - 11.13 - A
    38. Bejinariu Constantin, Siret, 1542 - 11 - A
    39. Zaharia Nicolae, Suceava, 1543 - 11 - A
    40. Colessa Ovidiu, Suceava, 1447 - 10.5 - A
    41. Andronic Ioan, Suceava, 835 - 10.08 - AW
    42. Ursulean Daniel, Straja, 1449 - 10 - AJ
    43. Grigoriu Vlad, Suceava, 1757 - 10 - A
    44. Ivisuc Teofil, Poiana Stampei, 1636 - 9 - A
    45. Calancea Dragos, Siret, 1188 - 8.67 - A
    46. Tanase Gabi, Suceava, 1351 - 8.67 - A
    47. Brandusan Lucian, Radauti, 1603 - 8.5 - A
    48. Medvediuc Lucian, Siret, 1295 - 8 - A
    49. Simionese Ovidiu, Granicesti, 1165 - 7.42 - AJ
    50. Portariuc Gheorghe, Botosani, 984 - 7.21 - A
    51. Constantinica Silviu, Botosani, 1274 - 7 - AJ
    52. Capra Claudiu, Suceava, 1610 - 6 - A
    53. Grigoriciuc Timotei, Suceava, 1902 - 6 - A
    54. Foca Melania, Radauti, 2210 - 4 - AF
    55. Bilt Catalin, Suceava, 4001 - 0 - A
    56. Gvinda Vasile, Suceava, 4002 - 0 - A
    57. Iriciuc Andrei, Suceava, 4003 - 0 - A
    58. Iriciuc Ionut, Suceava, 4004 - 0 - A
    59. Petrescu Claudel, Putna, 4005 - 0 - A
    60. Vornicu Adrian, Suceava, 4006 - 0 - A
    61. Poroch Vladimir, Mihoveni, 4007 - 0 - A
    62. Moncea Emilian, Suceava, 4008 - 0 - A
    63. Apopei Vasile, Suceava, 4009 - 0 - A
    64. Cibotariu Andrei, Suceava, 4012 - 0 - A

    Clasament Amatori

    1. Corocaescu Cristian - Suceava, 969, +55
    2. Condur Iulian - Suceava, 996, +26
    3 -- 4
    Vornicu Adrian - Suceava, 100, +1048
    Vlaisan Vasile - Vicovu de Jos, 1037, -87
    5 -- 8
    Nemaciuc Ovidiu - Suceava, 842, -70
    Grigoriu Vlad - Suceava, 569, +176
    Cojocaru Stefan - Suceava, 1020, -74
    Lucic Corneliu - Suceava, 818, +31
    9 -- 16
    Zaharia Nicolae - Suceava, 621, +9
    Salavastru Petru - Botosani, 868, -3
    Vicovanu Petru - Horodnic de Jos, 777, -84
    Macovei Cristi - Iasi, 898, -59
    Ujeniuc Dan - Suceava, 699, +78
    Donisan Costel - Pascani, 738, +24
    Ungureanu Florin - Suceava, 833, +49
    Albu Constantin - Suceava, 853, -76
    17 -- 20
    Ignatescu Bogdan Ionut - Siret, 879, -78
    Istrate Ghiorghita - Suceava, 844, -163
    Rusu Radu - Falticeni, 725, -7
    Simionese Sorin Gabriel - Granicesti, 703, 0
    21 -- 2v gr.sup.
    Cazacu Florin - Vatra Dornei, 855, +29
    22 -- 32 1v gr.sup.
    Carnu Eugen - Bacau, 850, -110
    Foca Dorin - Radauti, 846, -46
    Aldea Nelu - Falticeni, 839, -16
    Cotoara Toader - Suceava, 725, -106
    Fotia Iulian - Bacau, 725, -98
    Zepciuc Marius - Granicesti, 669, +56
    Morosan Ionel - Granicesti, 662, -91
    Pinzar Alin - Suceava, 638, +98
    Bejinariu Constantin - Siret, 621, -21
    Ursulean Daniel - Straja, 569, +52
    Petrescu Claudel - Putna, 100, +447
    33 -- 40 0v gr.sup.
    Foca Stefan - Radauti, 933, -210
    Foca Ciprian - Radauti, 751, -41
    Balau Laurentiu - Falticeni, 742, -37
    Zamfirache Ioan - Botosani, 721, -61
    Butnaru Madalina - Vatra Dornei, 697, -15
    Morosan Mihai - Granicesti, 673, -130
    Andronic Ioan - Suceava, 573, -97
    Medvediuc Lucian - Siret, 465, +106
    41 -- 43 2v gr.inf.
    Ianos Valentin - Suceava, 831, -128
    Mihut Benone - Pascani, 627, -11
    Bilt Catalin - Suceava, 100, +146
    44 -- 50 1v gr.inf.
    Robu Mihai - Mogosesti, 716, -127
    Plamada Iulian - Putna, 708, -51
    Calancea Dragos - Siret, 499, -17
    Tanase Gabi - Suceava, 499, -16
    Simionese Ovidiu - Granicesti, 434, -10
    Gvida Vasile - Suceava, 360, -2
    Pacuraru Cristian - Suceava, 100, +65
    51 -- 60 0v gr.inf.
    Ivisuc Teofil - Poiana Stampei, 517, -91
    Brandusan Lucian - Radauti, 491, -82
    Portariuc Gheorghe - Botosani, 423, -62
    Constantinica Silviu - Botosani, 412, -60
    Capra Claudiu - Suceava, 360, -15
    Foca Melania - Radauti, 256, -14
    Poroch Vladimir - Mihoveni, 100, -7
    Moncea Emilian - Suceava, 100, -7
    Cibotariu Andrei - Suceava, 100, -7
    Ivanov Istrati - Suceava, 100, -8
    Ultima editare de Adrian's; 27.feb.2017, 13:24.

    Comentariu


    • #3
      Cojocaru Stefan, Suceava, amatori

      Comentariu


      • #4
        Polocoser Cristian-- Open

        Comentariu


        • #5
          Coro vine și el��
          Blade: Butterfly Timo Boll Alc
          FH: tenergy 05
          BH: tenergy 05

          Comentariu


          • #6
            Macovei Cristi la amatori

            Comentariu


            • #7
              Colessa Ovidiu, Suceava.

              Later edit: Absent nemotivat!
              Ultima editare de marcelgiosan; 27.feb.2017, 09:47.

              Comentariu


              • #8
                Zepciuc Marius. Amatori

                Comentariu


                • #9
                  Din Granicesti la Amatori se inscriu :
                  Simionese Ovidiu
                  Morosan Mihai
                  Morosan Ionel
                  Simionese Sorin Gabriel.
                  Multumim !

                  Comentariu


                  • #10
                    Vaculisteanu Ionut - preferabil opel :- )

                    Comentariu


                    • #11
                      Ignatescu Bogdan Ionut - Amatori
                      Multumesc

                      Comentariu


                      • #12
                        Postat în original de alia1744 Vezi post
                        Vaculisteanu Ionut - preferabil opel :- )
                        pejo's sau golan, alegi din astea doua!

                        Comentariu


                        • #13
                          Pinzar Alin, Istrate Ghiorghita și Andronic Ioan la secțiunea "studenti"... dacă nu mai sunt locuri, participam la amatori 😁

                          Trimis de pe al meu M-PPxX530U folosind Tapatalk
                          Andro TP-Ligna CI
                          Andro Hexer Powergrip SFX
                          Andro Hexer Powergrip SFX

                          Comentariu


                          • #14
                            din Straja:

                            Ursulean Vasile
                            Ursulean Florin
                            Ursulean Daniel
                            Hasna Cosmin

                            din Radauti:

                            Tiganas Mihai
                            Ursan Viorel
                            Blade: SCHLAGER CARBON OF+
                            FH: Tenergy 05 FX
                            BH: Tenergy 05 FX

                            Comentariu


                            • #15
                              Gvinda Vasile - amatori din Suceava .

                              Comentariu

                              Cine a citit topicul
                              Procesare...
                              X