Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Turneu A "Cupa TibClau" Oradea - 1 aprilie 2017

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Turneu A "Cupa TibClau" Oradea - 1 aprilie 2017

    Data: 1 aprilie 2017

    Localitatea: Oradea
    Locul de desfasurare: Era Shopping Park, Calea Aradului nr. 62, poarta 2 (in doua sali), CS TibClau, www.tibclau.ro

    [TD]
    [/TD]

    Categorii: "A", incepatori, avansati si open (trei turnee);
    Logistica: 8+4 mese ITTF (in doua sali), mingi plastic 3*;
    Ora de incepere: 9:30-9:45 incepatori si avansati, 13:30-13:45 open;
    Numarul maxim de jucatori: 72 incepatori+avansati, 36 open;

    SE ASIGURA:
    - un bol de 500 ml de bograci cu fasole si carne+paine (servit intre orele 13:00 si 15:00 in incinta Era Park), apa;

    Materiale de premiere:
    locurile 1-3 (incepatori, avansati si open) cupe, medalii, diplome si cadou surpriza de la Carrefour;
    locurile 4 (incepatori, avansati si open) medalii si diplome;

    Taxa de participare:
    35 ron (adulti);
    20 ron (copii sub 14 ani);
    - persoanele cu dizabilitati nu platesc taxa de participare.
    Pentru fiecare participant se va dona 1 ron catre AmaTur.

    INSCRIEREA/RETRAGEREA PARTICIPANTILOR:
    - pe forum sau telefonic;
    - prioritatea la înscriere: primul venit, primul servit;
    - ultima retragere Joi, 30.03.2017, ora 21,00;
    - retragerile înainte de termen vor fi monitorizate: R1;
    - retragerile după termen vor fi penalizate cu 2 puncte: R2;
    - absenții vor fi penalizați cu 3 puncte: N;

    INCEPATORI
    - poate participa orice jucator cu media intre 0 si 9,99;
    Numar maxim de jucatori: 72 (incepatori+avansati)
    Validare inscrieri: 09:00 - 09:25
    Ora de incepere: 09:30 - 09:45 (in functie de intarziati)
    SISTEM DE DESFASURARE:
    - grupe inferioare de cate 5-7 jucatori in functie de MP aplicand regula sarpelui cu eventuale permutari pentru a evita mai multi jucatori din aceiasi localitate (locul 1 nu se schimba); se califica primii 4;
    - grupe superioare de 3-4 jucatori dupa o schema aleatoare; se califica primii 2;
    - tablou eliminatoriu; ordinea favoritilor (inclusiv pentru eventuale bye-uri) conform numarului de ordine al grupelor superioare; plasarea pe tablou a locurilor 2 din superioare se face prin tragere la sorti, de catre cei in cauza, din doua urne (partea superioara si partea inferioara) astfel incat locurile 1 si 2 din superioare sa nu se mai intalneasca decat, eventual, in finala;
    - se joaca finala mica;

    AVANSATI

    - poate participa orice jucator cu media intre 10,00 si 19,99;
    Numar maxim de jucatori: 72 (incepatori+avansati)
    Validare inscrieri: 09:00 - 09:25
    Ora de incepere: 09:30 - 09:45 (in functie de intarziati)
    SISTEM DE DESFASURARE:
    - grupe inferioare de cate 5-7 jucatori in functie de MP aplicand regula sarpelui cu eventuale permutari pentru a evita mai multi jucatori din aceiasi localitate (locul 1 nu se schimba); se califica primii 4;
    - grupe superioare de 3-4 jucatori dupa o schema aleatoare; se califica primii 2;
    - tablou eliminatoriu; ordinea favoritilor (inclusiv pentru eventuale bye-uri) conform numarului de ordine al grupelor superioare; plasarea pe tablou a locurilor 2 din superioare se face prin tragere la sorti, de catre cei in cauza, din doua urne (partea superioara si partea inferioara) astfel incat locurile 1 si 2 din superioare sa nu se mai intalneasca decat, eventual, in finala;
    - se joaca finala mica;

    OPEN
    - poate participa orice jucator cu media peste 20,00;
    Numar maxim de jucatori: 36
    Validare inscrieri: 13:00 - 13:25
    Ora de incepere: 13:30 - 13:45 (in functie de intarziati)
    SISTEM DE DESFASURARE:
    - grupe inferioare de cate 5-7 jucatori in functie de MP aplicand regula sarpelui cu eventuale permutari pentru a evita mai multi jucatori din aceiasi localitate (locul 1 nu se schimba); se califica primii 4;
    - grupe superioare de 3-4 jucatori dupa o schema aleatoare; se califica primii 2;
    - tablou eliminatoriu; ordinea favoritilor (inclusiv pentru eventuale bye-uri) conform numarului de ordine al grupelor superioare; plasarea pe tablou a locurilor 2 din superioare se face prin tragere la sorti, de catre cei in cauza, din doua urne (partea superioara si partea inferioara) astfel incat locurile 1 si 2 din superioare sa nu se mai intalneasca decat, eventual, in finala;
    - se joaca finala mica;

    ORGANIZATORI:
    Tibi Varady: 0747278743
    Suport tehnic: Vela Claudiu



  • #2
    Inscrieri finale incepatori - on 01.04.2017 at 10:20:38

    1. Chira Camelia, Baia Mare, 1315 - 9,42 - AJF
    2. Pop George, Oradea, 865 - 9,35 - A
    3. Seica Gheorghe, Oradea, 1157 - 9,25 - A
    4. Secrian Emanuel, Lugoj, 1344 - 8 - A
    5. Molnar Narcis, Marghita, 1918 - 8 - A
    6. Cotca Diana, Oradea, 1054 - 7,7 - AJF
    7. Vela Gabriel, Timisoara, 931 - 7,67 - A
    8. Tana Marius, Oradea, 1256 - 7,67 - A
    9. Lascu Mihai, Dumbravita, 1005 - 7,5 - AJ
    10. Roatis Gheorghe, Oradea, 1726 - 7 - A
    11. Cotca Rares, Oradea, 1122 - 6,4 - AJ
    12. Ilcu Angela, Campia Turzii, 1333 - 5,75 - AF
    13. Cavasdan Doru, Oradea, 4004 - 0 - A
    14. Sava Andrei, Cluj Napoca, 4006 - 0 - A
    15. Ilies Alexandru Florin, Oradea, 4007 - 0 - A
    16. Birtalan Szilard, Oradea, 4008 - 0 - A
    17. Udvar Patrik, Oradea, 4009 - 0 - A
    18. Tunduc Nelu, Alesd, 4010 - 0 - A
    19. Nadaban Mihai, Alesd, 4011 - 0 - A
    20. Balint Doru, Alesd, 4012 - 0 - A
    21. Chis Gabriel, Oradea, 4013 - 0 - A
    22. Koteles Antonio, Cluj Napoca, 4014 - 0 - A
    23. Nadaban Horatiu, Alesd, 4015 - 0 - A


    Inscrieri finale avansati - on 01.04.2017 at 10:23:33

    1. Georgescu Constantin, Orastie, 602 - 18,6 - A
    2. Ardelean Raul, Arad, 311 - 18,32 - A
    3. Dani Leo, Arad, 308 - 18,11 - AH
    4. Cecan Vasile, Timisoara, 202 - 17,89 - A
    5. Totos Ludovic, Marghita, 597 - 16,8 - A
    6. Szabo Lajos, Ungaria, 650 - 16,65 - A
    7. Sava Petru, Cluj Napoca, 1336 - 16,5 - A
    8. Kalman Suha, Oradea, 974 - 16,33 - AF
    9. Postelnicu Mihai, Deva, 542 - 15,71 - A
    10. Ghile Ioan, Oradea, 337 - 15,29 - A
    11. Ticu Sorin, Lugoj, 477 - 15,13 - A
    12. Nagy Iosif, Arad, 499 - 15,08 - AW
    13. Boznea Daniel, Deva, 1517 - 15 - A
    14. Chira Angel, Baia Mare, 1050 - 14,75 - AW
    15. Chira Lucian, Baia Mare, 861 - 14,67 - A
    16. Palfi Ferencz, Cluj Napoca, 813 - 14,33 - A
    17. Boros Amalia, Oradea, 696 - 14,2 - AF
    18. Sas Tibor, Oradea, 1225 - 14 - A
    19. Tegzes Robert, Gheorgheni, 1237 - 14 - A
    20. Popescu Cornel, Oradea, 1835 - 14 - A
    21. Pop Alexandru, Oradea, 665 - 13,45 - A
    22. Varady Tibor, Oradea, 2058 - 13 - A
    23. Barlea Radu, Oradea, 1051 - 12,5 - A
    24. Lascu Marius, Timisoara, 666 - 12,29 - A
    25. Olah Remus, Arad, 1175 - 11,83 - A
    26. Orban Madalina, Timisoara, 685 - 10,75 - AJF
    27. Oprean Andrei, Baia de Cris, 804 - 10 - A
    28. Caraus Sorin, Deva, 1824 - 6,5 - A
    29. Blaga Mircea, Simleul Silvaniei, 4003 - 0 - A


    Inscrieri finale open - on 01.04.2017 at 14:14:59

    1. Roman Bogdan, Arad, 8 - 37,13 - O
    2. Avram Victor, Arad, 11 - 34 - O
    3. Verdet Adrian, Oravita, 39 - 31,46 - O
    4. Mutrescu Eugen, Timisoara, 815 - 31 - O
    5. Oprea Adrian, Lugoj, 72 - 27,79 - O
    6. Cotca Dacian, Oradea, 51 - 27,71 - O
    7. Kiraly Pongratz, Salonta, 440 - 27,5 - O
    8. Balogh Attila, Oradea, 454 - 27 - O
    9. Farkas Bence, Targu Mures, 95 - 26,61 - O
    10. Tic Ioan, Oradea, 82 - 25,5 - O
    11. Savu Cristian, Oradea, 266 - 25,21 - O
    12. Beca Iliesen, Timisoara, 1642 - 25 - OL
    13. Vaida Sorin, Oradea, 215 - 24,96 - O
    14. Birtalan Robert, Oradea, 85 - 24,89 - O
    15. Szalay Liviu, Oradea, 147 - 24,57 - O
    16. Birtalan Laszlo, Oradea, 103 - 24,43 - O
    17. Codau Vlad, Oradea, 601 - 23,75 - O
    18. Popa Octavian, Oradea, 607 - 23,58 - O
    19. Camarasiu Tiberiu, Cluj Napoca, 474 - 21,8 - O
    20. Jurje Alex Doru, Almasu Mare, 277 - 21,38 - O
    21. Tanc Florin, Oradea, 449 - 20,8 - O
    22. Lacatis Ghita, Arad, 229 - 20,5 - O
    23. Curpas Ioan, Oradea, 368 - 20,25 - OW
    24. Fabian Wilhelm, Oradea, 497 - 19,13 - A
    25. Deak Valentin, Sebis, 811 - 18,33 - A
    26. Darvasi Ibolya, Salonta, 1301 - 16 - AF


    Clasament incepatori

    1. Koteles Antonio - Cluj Napoca
    2. Molnar Narcis - Marghita
    3 -- 4
    Tunduc Nelu - Alesd
    Cavasdan Doru - Oradea
    5 -- 8
    Roatis Gheorghe - Oradea
    Sava Andrei - Cluj Napoca
    Nadaban Mihai - Alesd
    Vela Gabriel - Timisoara
    9 -- 12 1v gr.sup.
    Seica Gheorghe - Oradea
    Cotca Diana - Oradea
    Balint Doru - Alesd
    Nadaban Horatiu - Alesd
    13 -- 16 0v gr.sup.
    Chira Camelia - Baia Mare
    Tana Marius - Oradea
    Lascu Mihai - Dumbravita
    Cotca Rares - Oradea
    17 -- 19 1v gr.inf.
    Pop George - Oradea
    Secrian Emanuel - Lugoj
    Ilies Alexandru Florin - Oradea
    20 -- 23 0v gr.inf.
    Ilcu Angela - Campia Turzii
    Birtalan Szilard - Oradea
    Udvar Patrik - Oradea
    Chis Gabriel - Oradea


    Clasament avansati

    1. Ardelean Raul - Arad
    2. Georgescu Constantin - Orastie
    3 -- 4
    Sava Petru - Cluj Napoca
    Barlea Radu - Oradea
    5 -- 8
    Kalman Suha - Oradea
    Blaga Mircea - Simleul Silvaniei
    Orban Madalina - Timisoara
    Ticu Sorin - Lugoj
    9 -- 10
    Boznea Daniel - Deva
    Palfi Ferencz - Cluj Napoca
    11 -- 16 1v gr.sup.
    Dani Leo - Arad
    Ghile Ioan - Oradea
    Sas Tibor - Oradea
    Popescu Cornel - Oradea
    Pop Alexandru - Oradea
    Varady Tibor - Oradea
    17 -- 20 0v gr.sup.
    Cecan Vasile - Timisoara
    Totos Ludovic - Marghita
    Postelnicu Mihai - Deva
    Boros Amalia - Oradea
    21 -- 25 1v gr.inf.
    Szabo Lajos - Ungaria
    Chira Lucian - Baia Mare
    Tegzes Robert - Gheorgheni
    Lascu Marius - Timisoara
    Caraus Sorin - Deva
    26 -- 29 0v gr.inf.
    Nagy Iosif - Arad
    Chira Angel - Baia Mare
    Olah Remus - Arad
    Oprean Andrei - Baia de Cris


    Clasament open

    1. Roman Bogdan - Arad
    2. Verdet Adrian - Oravita
    3 -- 4
    Mutrescu Eugen - Timisoara
    Jurje Alex Doru - Almasu Mare
    5 -- 8
    Balogh Attila - Oradea
    Farkas Bence - Targu Mures
    Codau Vlad - Oradea
    Avram Victor - Arad
    9 -- 13 1v gr.sup.
    Cotca Dacian - Oradea
    Kiraly Pongratz - Salonta
    Tic Ioan - Oradea
    Vaida Sorin - Oradea
    Szalay Liviu - Oradea
    14 -- 16 0v gr.sup.
    Savu Cristian - Oradea
    Birtalan Robert - Oradea
    Popa Octavian - Oradea
    17 -- 20 2v gr.inf.
    Oprea Adrian - Lugoj
    Beca Iliesen - Timisoara
    Birtalan Laszlo - Oradea
    Tanc Florin - Oradea
    21 -- 22 1v gr.inf.
    Camarasiu Tiberiu - Cluj Napoca
    Deak Valentin - Sebis
    23 -- 26 0v gr.inf.
    Lacatis Ghita - Arad
    Curpas Ioan - Oradea
    Fabian Wilhelm - Oradea
    Darvasi Ibolya - Salonta

    Oradea (Era Park) - 2017.04.01
    ID Nume si prenume Data Penalizare
    615 Rus Nicolae - Oradea 2017.04.03 - R2
    614 Schiopulescu Ion - Lugoj 2017.04.03 - R1
    613 Muntean Mircea - Baia Mare 2017.04.03 - R1
    612 Sabau Victor - Arad 2017.04.03 - R1
    611 Popet Doru - Timisoara 2017.04.03 - R1
    610 Blaga Marius - Cluj Napoca 2017.04.03 - R1
    609 Lup Silviu - Oradea 2017.04.03 - R1
    608 Spatariu Daniel - Arad 2017.04.03 - R1
    607 Radu Serban - Cluj Napoca 2017.04.03 - R1
    * nu au fost absenti nemotivati

    Comentariu


    • #3
      Pálfi Ferencz / Cluj-Napoca / avansați.

      Comentariu


      • #4
        Blaga Marius - Cluj-Napoca - Open

        Comentariu


        • #5
          Oprea Adrian si Schiopulescu Ion din Lugoj la open si Popet Doru din Timisoara la open. Multumim

          Comentariu


          • #6
            Jurje Alex-Doru-Alm.Mare-Open

            Comentariu


            • #7
              Buna ziua,

              Se inscrie la avansati din Orastie - Georgescu Constantin.
              Va multumesc!
              Blade: Der Materialspezialist Cubixx 100
              FH: Yasaka Rakza 7 Soft
              BH: SpinLord Dornenglanz

              Comentariu


              • #8
                Cotca Diana Oradea incepatori
                Cotca Rares Oradea incepatori
                Cotca Dacian Oradea open

                Comentariu


                • #9
                  Vaida Octav - Oradea- Incepatori
                  Vaida Sorin - Oradea- Open
                  In the practice of tolerance, one's enemy is the best teachers!
                  Dalai Lama

                  Comentariu


                  • #10
                    Roman Bogdan - open
                    Blade: VECHITURA CU 70 LEI
                    FH: FATA DE ROATA DE MASINA
                    BH: PIAPTAN CU EFECTE SECUNDARE

                    Comentariu


                    • #11
                      Ilcu Angela si Tegzes Robert Tasnad din Campia Turzii la incepatori.

                      Comentariu


                      • #12
                        Camarasiu Tiberiu / Cluj-Napoca / open

                        Comentariu


                        • #13
                          Cecan Vasile, Timisoara, avansati

                          Comentariu


                          • #14
                            Pop Alexandru - Oradea -Avansati

                            Comentariu


                            • #15
                              Din Lugoj
                              Secrian Emanuel-incepatori
                              Ticu Sorin-avansati

                              Comentariu

                              Cine a citit topicul
                              Procesare...
                              X