Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Turneu A Brașov - 01.04.2017

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Eliminatorii Open

    1. Ivan Valentin
    -------------------- Ivan Valentin 3-2
    16. Istrate Cristian
    ---------------------------------------- Bardocz Szilard 3-2
    9. Padurariu Costel
    -------------------- Bardocz Szilard 3-0
    8. Bardocz Szilard
    ------------------------------------------------------------ Bardocz Szilard 3-1
    5. Olah Oliver
    -------------------- Hutanu Alin 3-1
    12. Hutanu Alin
    ---------------------------------------- Hutanu Alin 3-1
    13. Janosi Attila
    -------------------- Persa Florin 3-0
    4. Persa Florin

    . -------------------------------------------------------------------------------- Bardocz Szilard 3-2

    3. Munteanu Octavian
    -------------------- Cocean Valer 3-0
    14. Cocean Valer
    ---------------------------------------- Kaposta Victor 3-2
    11. Kaposta Victor
    -------------------- Kaposta Victor 3-2
    6. Bleoca Marius
    ------------------------------------------------------------ Lorincz Jozsef 3-0
    7. Badulescu Mario
    -------------------- Badulescu Mario 3-1
    10. Braniste George
    ---------------------------------------- Lorincz Jozsef 3-0
    15. Nistor Florin
    -------------------- Lorincz Jozsef 3-2
    2. Lorincz Jozsef
    Ultima editare de FlorinBN; 01.apr.2017, 21:41.
    Hobby: Motoare si ski !
    http://www.youtube.com/watch?v=dyNpInTHl2Y

    Comentariu


    • Clasament Open

      1. Bardocz Szilard - Capeni
      2. Lorincz Jozsef - Sfantu Gheorghe
      3 -- 4
      Hutanu Alin - Brașov
      Kaposta Victor - Arad
      5 -- 8
      Ivan Valentin - Campina
      Badulescu Mario - Giurgiu
      Persa Florin - Sfantu Gheorghe
      Cocean Valer - Baraolt
      9 -- 16
      Padurariu Costel - Brașov
      Nistor Florin - Comănești
      Olah Oliver - Sfantu Gheorghe
      Bleoca Marius - Târnaveni
      Istrate Cristian - București
      Braniste George - Bacău
      Janosi Attila - Targu Mureș
      Munteanu Octavian - Tecuci
      17 -- 19 2v gr.sup.
      Petho Mihaly - Racosu de Sus
      Vlase Gheorghe - Slobozia
      Ursulescu Ioan - Bacău
      20 -- 25 1v gr.sup.
      Laszlo Levente - Miercurea Ciuc
      Neagoe Costin - București
      Kromek Iulian - Cugir
      Galiu Mihai - Brașov
      Ticu Dorin - Bacău
      Veres Janos - Targu Mureș
      26 -- 32 0v gr.sup.
      Rojnita Sebastian - Bacău
      Nica Ionut - Brașov
      Bulubasa Nicusor - Comănești
      Lakatos Zsolt - Miercurea Ciuc
      Nistor Iosif - Miercurea Ciuc
      Pelaghie Ioan - Targu Mureș
      Bacanu Paulian - Brașov
      33 -- 36 2v gr.inf.
      Vladoiu Gelu - Brașov
      Motorga Dorin - Targu Mureș
      Antal Denes - Brașov
      Sabau Aurel - Târnaveni
      37 -- 41 1v gr.inf.
      Stanciulescu Bogdan - Brașov
      Serban Liviu - Onesti
      Radu Constantin - Sibiu
      Cinca Daniel - Craiova
      Tutoveanu Razvan - Brașov
      42 -- 47 0v gr.inf.
      Benyovski Bela - Sibiu
      Popa Mircea - Brașov
      Barac Marius - Sibiu
      Fancsali Kalman - Lunca de Sus
      Grama Mihai - Azuga
      Badulescu Rafael - Giurgiu
      TEnergy 05 FX // Timo Boll ALC 30th A // TEnergy 05 FX

      Comentariu


      • Ultima editare de marcelgiosan; 01.apr.2017, 22:13.

        Comentariu


        • Cateva instantanee din timpul turneului si dupa
          upload an image

          Comentariu


          • buna seara tuturor.am ajuns cu bine acasa si sper ca la fel toata lumea.un turneu( elite si open)bine organizat,cursiv cu meciuri interesante.felicitari castigatorilor,felicitari participantilor si multe felicitari echipei tehnice si gelu vladoiu.am o mica rectificare :in eliminatorii la elite tudorache-dumitrescu 3-1.eu am luat primul set dupa care mi-am revenit si a castigat cel mai bun.o duminica frumoasa tuturor si sa auzim de bine.

            Comentariu


            • Felicitari domnul Olteanu Mihai , abia astept sa ne mai întâlnim, poate vom face un meci mai frumos fata de ultimul �� bafta la open
              FH - Tenergy 05
              Blade - Bty Viscaria
              Bh - Tenergy 64

              Comentariu


              • Felicitari tuturor participantilor,merituosilor premianti,dar mai ales organizatorilor de la Open/Elite care au demostrat ca se poate reinvia spiritul amatur,bravo Gelu si compania.

                Comentariu


                • Ultima editare de marcelgiosan; 02.apr.2017, 08:38.

                  Comentariu


                  • Postat în original de Dumitrescu Cornel Vezi post
                    buna seara tuturor.am ajuns cu bine acasa si sper ca la fel toata lumea.un turneu( elite si open)bine organizat,cursiv cu meciuri interesante.felicitari castigatorilor,felicitari participantilor si multe felicitari echipei tehnice si gelu vladoiu.am o mica rectificare :in eliminatorii la elite tudorache-dumitrescu 3-1.eu am luat primul set dupa care mi-am revenit si a castigat cel mai bun.o duminica frumoasa tuturor si sa auzim de bine.
                    Felicitări!

                    In tablou nu se mai uită nimeni, dar mai scriem odată aici:
                    Tudorache Viorel a pierdut un set la Dumitrescu Cornel.

                    Stiu, este frustrant, am pățit și eu la Baicoi, am luat un set lui Ion Marius si cand am ajuns acasa m-am trezit brusc fără nici un set pe forum.

                    Macar la tine Cornel, era menționat scorul corect (3-1) cu câteva posturi mai în față!

                    Multumesc tuturor participanților pentru intelegere, si bineinteles pentru prezență.
                    Hobby: Motoare si ski !
                    http://www.youtube.com/watch?v=dyNpInTHl2Y

                    Comentariu


                    • Turneul a inceput la 9.40 cu intarziere datorita dl Cucu Cristin Targoviște care este NEMOTIVAT.[/QUOTE]

                      Stimate Domn,
                      Te rog in primul rand sa ma lasi sa-ti fac o mica observatie. Nu folosi gresit cuvantul „datorita” in locul sintagmei „din cauza”.
                      In al doilea rand nu pot sa nu remarc placerea cu care anunti pe toata lumea ca sunt nemotivat pentru acest caz de indisciplina. Am devenit brusc mult mai cunoscut pe forum „din cauza” sau „datorita” postarii tale (pentru ca nu stiu cum sa incadrez aceasta reclama), decat pentru tenisul meu. Am 5 colegi care m-au intrebat ce s-a intamplat.
                      Imi este foarte clar ca sunt putini cei pe care ?i intereseaza subiectul, dar vreau sa le descriu lucrurile asa cum stau:
                      1) La ora 9:04 m-a sunt d-l Giosan sa ma intrebe de ce nu am venit. M-a luat prin surprindere pentru ca eram pe lista de asteptare pe pozitia 15, din cate imi amintesc. Nu mi-am imaginat nici un moment ca se vor retrage atat de multi participanti, astfel incat eu sa pot intra in concurs. Un lucru asemanator mi s-a intamplat la turneul de la Baicoi, unde eram pe lista de asteptare si nu am avut confirmarea ca pot participa la concurs decat in ultimul moment.
                      2) Nu inteleg de ce s-a intarziat pana la 9:40 din cauza mea, deoarece d-l Giosan stia inca de la 9:04 ca eu sunt in Targoviște, si nu pot ajunge.
                      3) Imi asum greseala de a nu citi ultimele actualizari ale postarilor de pe forum pentru care merit sa fiu NEMOTIVAT.
                      4) Va propun sa ganditi totusi o strategie pentru a evita inscrierile unor participanti facute numai in scopul de a prinde un loc in fata, dupa care se retrag in masa. Propun o mica sanctiune si pentru acestia, pentru ca incurca lucrurile. Va propun sa faceti si un clasament al acestei categorii de jucatori, care se inscriu numai de dragul de a se inscrie, dupa care se gandesc daca pot veni sau nu. Acest lucru a devenit un sport pe care il practica unii, chiar mai bine decat tenisul.
                      5) Nu in ultimul rand, ci chiar in primul rand, le cer scuze organizatorilor pentru incurcatura pe care am creat-o.
                      Ultima editare de Cucu Cristin; 02.apr.2017, 09:56.

                      Comentariu


                      • Postat în original de Oktaw Marius
                        Cred că trebuia, totuși, sancționat și R1...
                        Cred ca vei deveni, brusc, foarte nepopular

                        ... am editat si eu, sa eliminam confuzia ...
                        TEnergy 05 FX // Timo Boll ALC 30th A // TEnergy 05 FX

                        Comentariu


                        • Toate clasamentele au fost "puse" in prima pagina.
                          Hobby: Motoare si ski !
                          http://www.youtube.com/watch?v=dyNpInTHl2Y

                          Comentariu


                          • Referitor la domnul CUCU si nu numai la adresa dumnelui,mi-as permite o remarca:
                            Atunci cand cineva se inscrie la un turneu,din start are o OBLIGATIE MORALA sa urmareasca respectivul topic,ca sa stie ce se intampla cu participarea sa in caz ca se afla pe lista de asteptare.Daca doreste sa se retraga o poate face in 2 moduri:
                            - posteaza retragerea sa in timp util pe forum,sau
                            -telefoneaza tot in timp util organizatorului respectivului turneu ,numerele de telefon sunt postate in pagina 1 ,in tabelul de anuntare al turneului,de obicei printre ultimele randuri.Si asa se asigura ca nu mai incurca organizatorul in munca sa.In cazul de mai sus,dupa ora 9,04 ,domnul mai sus mentionat trebuia doar sa-i telefoneze organizatorului turneului din BRASOV,situatia ivita si asa isi motiva corect absenta.Luati aminte ca sa tineti minte.
                            Blade: JOOLA BOMB EXTREME.
                            Rubber: TENERGY 05 2,1mm.

                            Comentariu


                            • In Amatur avut ocazia sa cunosc foarte multi jucatori cu care am legat sincere relatii de prietenie.
                              Cucu Cristin este pentru mine un om aparte, echilibrat, de un bunsimt si fair play desavarsit.
                              Si la fel ca noi toti este foarte pasionat de tenisul de masa.

                              Comentariu


                              • multumesc pentru precizare si sarcasm!

                                Comentariu


                                • Postat în original de Dan12 Vezi post
                                  In Amatur avut ocazia sa cunosc foarte multi jucatori cu care am legat sincere relatii de prietenie.
                                  Cucu Cristin este pentru mine un om aparte, echilibrat, de un bunsimt si fair play desavarsit.
                                  Si la fel ca noi toti este foarte pasionat de tenisul de masa.
                                  A fost odata un AMATUR al pasionatilor de tenis

                                  Comentariu


                                  • Buna seara .

                                    Rugaminte pentru organizatorii concursului de la Liceul " Remus Radulet ":

                                    Am uitat in vestiar un tricou ( rosu ) si un f?ș ( Umbro ) .In cazul in care le-ati gasit , la sfarșitul turneului , va rog să - mi spuneti cum va pot contacta .

                                    Merci !

                                    Comentariu


                                    • Postat în original de dantim Vezi post
                                      A fost odata un AMATUR al pasionatilor de tenis
                                      corect ...AL CELOR CARE JOACA DE PLACERE...NU PENTRU CEI CARE INCEARCA SA INVINGA DUPa ce pierd niste meciuri pe care le considerau deja castigate...
                                      BH: SPINLORD GIPFELSTURM 1.8 mm
                                      Blade: KAZAK
                                      FH: ANDRO RASANTER R47 ULTRAMAX

                                      Comentariu


                                      • Postat în original de mariusbt Vezi post
                                        Buna seara .

                                        Rugaminte pentru organizatorii concursului de la Liceul " Remus Radulet ":

                                        Am uitat in vestiar un tricou ( rosu ) si un f?ș ( Umbro ) .In cazul in care le-ati gasit , la sfarșitul turneului , va rog să - mi spuneti cum va pot contacta .

                                        Merci !
                                        Sunați pe Alex. Tel în prima pagina..
                                        Hobby: Motoare si ski !
                                        http://www.youtube.com/watch?v=dyNpInTHl2Y

                                        Comentariu


                                        • Postat în original de Oktaw Marius
                                          Am filmat câteva meciuri de la avansați și începatori, inclusiv finalele, pe care le voi incarca din această seară până luni, cel târziu, pe canalul meu de YouTube
                                          https://www.youtube.com/channel/UCUo...RVMbKfWxb7sp6w

                                          Dați Subscribe /Abonează-te și veți vedea meciuri de la turneele la care voi participa, pe cât posibil semifinale, finale... O seară plăcută!

                                          Trimis de pe al meu Lenovo K33a48 folosind Tapatalk
                                          Respect 0CTAW...
                                          BH: SPINLORD GIPFELSTURM 1.8 mm
                                          Blade: KAZAK
                                          FH: ANDRO RASANTER R47 ULTRAMAX

                                          Comentariu


                                          • Postat în original de GeluBv Vezi post
                                            Sunați pe Alex. Tel în prima pagina..
                                            Multumesc !

                                            Comentariu


                                            • Postat în original de Johnny Plaiasu Vezi post
                                              corect ...AL CELOR CARE JOACA DE PLACERE...NU PENTRU CEI CARE INCEARCA SA INVINGA DUPa ce pierd niste meciuri pe care le considerau deja castigate...
                                              Daca d-nul Plaiasu Ion respecta maxima: “Daca taceai, filozof ramaneai”, as fi dat uitarii un eveniment foarte neplacut pentru mine si unul din colegii din Amatur (este vorba de d-nul Comsa Dan din Sibiu).
                                              O sa incerc sa fiu foarte scurt pentru a nu plictisi.
                                              Am intrat in grupa superioara de pe locul 1, Comsa Dan de pe 2, Loghin Florin de pe 3, iar Plaiasu Ion de pe 4. In primul meci Plaiasu m-a invins cu 3-2, dupa ce am avut minge de meci. In cel de al doilea meci, l-am invins pe Loghin Florin cu 3-2, in timp ce Plaiasu Ion a fost invins cu 3-0 de Comsa Dan. In ultimul meci am jucat cu Comsa Dan. La 1-0 la seturi si 6-1 in setul doi pentru mine, Plaiasu Ion i-a reprosat de pe margine lui Comsa Dan ca nu-si apara corect sansele; cu alte cuvinte eu si Comsa Dan am fi fost niste hoti, ne-am fi inteles ca el sa-mi cedeze mie meciul astfel incat sa ne calificam amandoi. Meciul s-a oprit cateva minute, eu am vrut sa renunt la partida si am continuat doar la insistentele lui Alex Bondoc, organizatorul turneului. La toate punctele castigate de mine Plaiasu Ion dadea din maini a lehamite, punand o presiune nejustificata atat pe mine, cat si pe adversarul meu. Am castigat si setul 2, iar in setul 3 am avut minge de meci. Pana in acel moment eu si comsa Dan eram “doi hoti”. Din acel moment, am lepadat hainele de hoti si le-am imbracat pe cele de ingeri, Comsa Dan a salvat mingea de meci, a castigat setul si pana la urma si meciul, 3-2 pentru Comsa Dan. La sfarsitul partidei, Plaiasu Ion a venit la mine spunandu-mi ca s-a jucat corect si a intins mana sa ma salute, gest pe care binenteles ca l-am refuzat. O parte din acuzele d-nului Plaiasu Ion la adresa mea au continuat si pe casa scarii a salii de sport, acesta spunandu-mi ca la 2-0 pentru mine, Comsa Dan mi-ar fi dat meciul. Ii reamintesc d-nului Plaiasu ca am avut 2-0 si minge de meci si d-nul Comsa m-a invins cu 3-2 dupa un meci extraordinar.
                                              Asta este povestea iar in incheiere vreau sa punctez cateva lucruri:
                                              • Nu as fi amintit de acest eveniment neplacut pentru mine si Comsa Dan, daca d-nul Plaiasu ar fi respectat maxima sus amintita;
                                              • D-nul Plaiasu ne-a facut hoti sau spagari pe mine si pe Comsa Dan; eu as fi dat spaga iar el ar fi primit-o;
                                              • D-nul Comsa a spus la finalul meciului cu mine, ca a fost foarte dificil pentru noi sa jucam in timp ce aveam in minte acuzele d-nului Plaiasu.
                                              • As fi tacut si daca d-nul Plaiasu Ion nu vorbea de corectitudine. Domnule Plaiasu, ar fi bine sa-l intrebati pe Cristian Istrate din București despre “cat de hot” si “cat de lipsit de fair play” sunt. Ar fi bine sa-l intrebati pe d-nul Bartha Zsolt de “cat de hot” sunt eu, cand la un turneu la Brașov l-am invins pe prietenul meu Covataru Loredan intr-un meci care pentru mine nu avea vreo importanta (pentru Covataru, da), calificandu-se astfel fiul d-nului Bartha, Bartha Attila. Nu in ultimul rand il puteti intreba pe d-nul Cristescu din București referitor la “calitatile mele de hot”. Acum cativa ani, la un turneu la Topoloveni depindea de o victorie a mea asupra lui Popa Sorin din Fagaras (acesta din urma un bun prieten al meu). Meciul a intarziat putin, iar d-nul Cristescu m-a apostrofat, spunand ca trag de timp, ca ne cunoaste el pe astia din Brașov si ca urmaresc sa-i dau meciul lui Popa Sorin. L-am invins pe Popa Sorin cu 3-2, spre satisfactia d-nului Cristescu;
                                              • D-nule Plaiasu, eu activez in Amatur de aproape 10 ani si cred ca multi participanti din acest circuit imi cunosc calitatile de om (in special corectiutudinea), asa ca lasa pe altii sa se pronunte;
                                              • Nu ati invatat un lucru elementar in Amatur: tranzitivitatea din matematica nu se aplica aici. Mai pe intelesul dumneavoastra: daca dumneavoastra m-ati invins pe mine si altul v-a invins pe dumneavoastra, nu este obligatoriu ca cel care v-a invins, sa ma invinga si pe mine;
                                              • De asemenea , nu ati invatat ca nu trebuie sa-i deranjati prin strigate pe ceilalti participanti la competitive. Toti mai refulam dupa cate un punct intens disputant, dar totul are o limita;
                                              • Mie, chiar mi s-a intamplat acum ceva vreme un eveniment similar celui la care am facut referire pana acum, in care eu am fost partea vatamata si pentru care chiar am avut dovada “complotului”(a se vedea postarile mele referitoare la acel subiect), asa ca respect expresia “Ce tie nu-ti place, altuia nu-I face” cu atat mai mult.
                                              Nu in ultimul rand fac urmatoarea afirmatie:
                                              Daca, prin absurd, eu si dumneavoastra ne-am supune unui test cu detectorul de minciuni si ni s-ar cere sa raspundem la intrebarea: “Ati aranjat vreodata vreun meci in circuitul Amatur?”, cel care ar avea mari probleme in a trece testul, ati fi chiar dumneavoastra, d-nule Plaiasu. Asa imi spune mie flerul.
                                              Si va mai spun un lucru:
                                              Daca in urma celor spuse, reactiile din partea oamenilor neutri vor fi negative la adresa mea, o sa ma retrag din Amatur; nu sunt un jucator de mare valoare, “nu am nici caracter”, asa ca nu ar fi o pierdere prea mare pentru circuit.
                                              Imi cer scuze pentru eventualele greseli dar timpul este foarte inaintat si sunt foarte obosit (am participat la stingerea unui incediu in Muntele Tampa).
                                              Sa auzim numai de bine!
                                              Blade: Nittaku Acoustic;
                                              FH: Butterfly Tenergy 05;
                                              BH: Victas Stiff.

                                              Comentariu


                                              • Postat în original de tobyas69 Vezi post
                                                Daca d-nul Plaiasu Ion respecta maxima: “Daca taceai, filozof ramaneai”, as fi dat uitarii un eveniment foarte neplacut pentru mine si unul din colegii din Amatur (este vorba de d-nul Comsa Dan din Sibiu).
                                                O sa incerc sa fiu foarte scurt pentru a nu plictisi.
                                                Am intrat in grupa superioara de pe locul 1, Comsa Dan de pe 2, Loghin Florin de pe 3, iar Plaiasu Ion de pe 4. In primul meci Plaiasu m-a invins cu 3-2, dupa ce am avut minge de meci. In cel de al doilea meci, l-am invins pe Loghin Florin cu 3-2, in timp ce Plaiasu Ion a fost invins cu 3-0 de Comsa Dan. In ultimul meci am jucat cu Comsa Dan. La 1-0 la seturi si 6-1 in setul doi pentru mine, Plaiasu Ion i-a reprosat de pe margine lui Comsa Dan ca nu-si apara corect sansele; cu alte cuvinte eu si Comsa Dan am fi fost niste hoti, ne-am fi inteles ca el sa-mi cedeze mie meciul astfel incat sa ne calificam amandoi. Meciul s-a oprit cateva minute, eu am vrut sa renunt la partida si am continuat doar la insistentele lui Alex Bondoc, organizatorul turneului. La toate punctele castigate de mine Plaiasu Ion dadea din maini a lehamite, punand o presiune nejustificata atat pe mine, cat si pe adversarul meu. Am castigat si setul 2, iar in setul 3 am avut minge de meci. Pana in acel moment eu si comsa Dan eram “doi hoti”. Din acel moment, am lepadat hainele de hoti si le-am imbracat pe cele de ingeri, Comsa Dan a salvat mingea de meci, a castigat setul si pana la urma si meciul, 3-2 pentru Comsa Dan. La sfarsitul partidei, Plaiasu Ion a venit la mine spunandu-mi ca s-a jucat corect si a intins mana sa ma salute, gest pe care binenteles ca l-am refuzat. O parte din acuzele d-nului Plaiasu Ion la adresa mea au continuat si pe casa scarii a salii de sport, acesta spunandu-mi ca la 2-0 pentru mine, Comsa Dan mi-ar fi dat meciul. Ii reamintesc d-nului Plaiasu ca am avut 2-0 si minge de meci si d-nul Comsa m-a invins cu 3-2 dupa un meci extraordinar.
                                                Asta este povestea iar in incheiere vreau sa punctez cateva lucruri:
                                                • Nu as fi amintit de acest eveniment neplacut pentru mine si Comsa Dan, daca d-nul Plaiasu ar fi respectat maxima sus amintita;
                                                • D-nul Plaiasu ne-a facut hoti sau spagari pe mine si pe Comsa Dan; eu as fi dat spaga iar el ar fi primit-o;
                                                • D-nul Comsa a spus la finalul meciului cu mine, ca a fost foarte dificil pentru noi sa jucam in timp ce aveam in minte acuzele d-nului Plaiasu.
                                                • As fi tacut si daca d-nul Plaiasu Ion nu vorbea de corectitudine. Domnule Plaiasu, ar fi bine sa-l intrebati pe Cristian Istrate din București despre “cat de hot” si “cat de lipsit de fair play” sunt. Ar fi bine sa-l intrebati pe d-nul Bartha Zsolt de “cat de hot” sunt eu, cand la un turneu la Brașov l-am invins pe prietenul meu Covataru Loredan intr-un meci care pentru mine nu avea vreo importanta (pentru Covataru, da), calificandu-se astfel fiul d-nului Bartha, Bartha Attila. Nu in ultimul rand il puteti intreba pe d-nul Cristescu din București referitor la “calitatile mele de hot”. Acum cativa ani, la un turneu la Topoloveni depindea de o victorie a mea asupra lui Popa Sorin din Fagaras (acesta din urma un bun prieten al meu). Meciul a intarziat putin, iar d-nul Cristescu m-a apostrofat, spunand ca trag de timp, ca ne cunoaste el pe astia din Brașov si ca urmaresc sa-i dau meciul lui Popa Sorin. L-am invins pe Popa Sorin cu 3-2, spre satisfactia d-nului Cristescu;
                                                • D-nule Plaiasu, eu activez in Amatur de aproape 10 ani si cred ca multi participanti din acest circuit imi cunosc calitatile de om (in special corectiutudinea), asa ca lasa pe altii sa se pronunte;
                                                • Nu ati invatat un lucru elementar in Amatur: tranzitivitatea din matematica nu se aplica aici. Mai pe intelesul dumneavoastra: daca dumneavoastra m-ati invins pe mine si altul v-a invins pe dumneavoastra, nu este obligatoriu ca cel care v-a invins, sa ma invinga si pe mine;
                                                • De asemenea , nu ati invatat ca nu trebuie sa-i deranjati prin strigate pe ceilalti participanti la competitive. Toti mai refulam dupa cate un punct intens disputant, dar totul are o limita;
                                                • Mie, chiar mi s-a intamplat acum ceva vreme un eveniment similar celui la care am facut referire pana acum, in care eu am fost partea vatamata si pentru care chiar am avut dovada “complotului”(a se vedea postarile mele referitoare la acel subiect), asa ca respect expresia “Ce tie nu-ti place, altuia nu-I face” cu atat mai mult.
                                                Nu in ultimul rand fac urmatoarea afirmatie:
                                                Daca, prin absurd, eu si dumneavoastra ne-am supune unui test cu detectorul de minciuni si ni s-ar cere sa raspundem la intrebarea: “Ati aranjat vreodata vreun meci in circuitul Amatur?”, cel care ar avea mari probleme in a trece testul, ati fi chiar dumneavoastra, d-nule Plaiasu. Asa imi spune mie flerul.
                                                Si va mai spun un lucru:
                                                Daca in urma celor spuse, reactiile din partea oamenilor neutri vor fi negative la adresa mea, o sa ma retrag din Amatur; nu sunt un jucator de mare valoare, “nu am nici caracter”, asa ca nu ar fi o pierdere prea mare pentru circuit.
                                                Imi cer scuze pentru eventualele greseli dar timpul este foarte inaintat si sunt foarte obosit (am participat la stingerea unui incediu in Muntele Tampa).
                                                Sa auzim numai de bine!
                                                ai dreptate, mare corect ce esti...nu suporti esecul....mai aveai putin si-l intreceai si pe Creanga...Ion Creanga...
                                                BH: SPINLORD GIPFELSTURM 1.8 mm
                                                Blade: KAZAK
                                                FH: ANDRO RASANTER R47 ULTRAMAX

                                                Comentariu


                                                • Postat în original de Johnny Plaiasu Vezi post
                                                  ai dreptate, mare corect ce esti...nu suporti esecul....mai aveai putin si-l intreceai si pe Creanga...Ion Creanga...
                                                  Spusele tale, iti definesc fara echivoc caracterul. Duci discutia intr-o zona de mahala. As putea sa raspund jignirilor tale, dar educatia nu ma lasa.
                                                  Ai acuzat de furt doi oameni fara sa ai nici macar o mica dovada.
                                                  Eu inchei aceasta discutie aici, dorindu-ti succes in viata si in tenisul de masa.
                                                  Blade: Nittaku Acoustic;
                                                  FH: Butterfly Tenergy 05;
                                                  BH: Victas Stiff.

                                                  Comentariu


                                                  • Buna ziua!
                                                    Ma bucur ca am revenit cu turnee A la Brașov un memorial in amintirea dnei profesoare de sport a liceului Viorica Borzos care mi-a fost si diriginta, ucisa anul trecut de nepot si abandonata pe transfagarasan.
                                                    Multumesc celor care ne-au onorat cu prezenta si sper ca v-ati simtit bine si veti reveni cu placere la turneele de la Brașov.
                                                    Multumesc celor care au pus umarul la buna desfasurare a turneului: Dl Giosan, Gelu, Veris si EMI TT ptr mingiile de joc.

                                                    In legatura cu tricou ( rosu ) si un f?ș ( Umbro ) sunt la mine. Ne auzim la tel si vedem cum ajunge-ti in posesia lor.
                                                    Am mai gasit : o sapca bleu inchis si un prosop roz in sala de sus.
                                                    Ultima editare de Alexandrel Bv13; 03.apr.2017, 11:31.
                                                    13 Rules

                                                    Comentariu

                                                    Who has read this thread:
                                                    Procesare...
                                                    X