Incepatori
Lorincz Dan
Darjan Daniel
Ciobanu Adrian
Henegar Gabriel
Walinski Reinert
Veris Dumitru
Babes Razvan
Contiu Mircea
Costache Marian
Costache Vlad
Avansati
Buksa Ioan
Anunț
Adună
Nici un anunț încă.
Turneu A Brașov - 01.04.2017
Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
-
Inscrieri începători - on 31.03.2017 at 22:25:53
1. Stefan Patrick, Brașov, 718 - 7,5 - A
2. Marin Bogdan Mihail, Bacău, 1091 - 7 - A
3. Movileanu Adrian, Brașov, 1243 - 5,5 - A
4. Stancovici Bianca, Targu Mureș, 1244 - 5,2 - AF
5. Darjan Daniel, Brașov, 1385 - 9 - A
6. Deak Sandor, Brașov, 1421 - 0 - A
7. Ficleanu Gabriel, Giurgiu, 1561 - 6,5 - A
8. Mija Gheorghe, Fagaras, 1659 - 8 - A
9. Henegar Gabriel, Brașov, 1737 - 0 - A
10. Makai Peter, Brașov, 1796 - 0 - A
11. Veris Dumitru, Brașov, 1798 - 0 - A
12. Toma Dan, Sfantu Gheorghe, 1891 - 0 - A
13. Lorincz Dan, Brașov, 2104 - 0 - A
14. Tanase Claudiu, Giurgiu, 2152 - 6 - A
15. Barbu Vasile, Brașov, 2405 - 0 - A
16. Veres Ionut, Brașov, 2539 - 0 - A
17. Makai Tivadar, Brașov, 3143 - 0 - A
18. Antonya Csaba, Brașov, 3217 - 0 - A
19. Wild Card, Romania, 4024 - 0 - A
20. Babes Razvan, Brașov, 4025 - 0 - A
21. Costache Marian, Brașov, 4026 - 0 - A
22. Nistor Alin, Brașov, 4028 - 0 - A
23. Butnar Bogdan, Brașov, 4030 - 0 - A
24. Constantin Mihai Sebastian, Brașov, 4031 - 0 - A
-----------------------------------------
Lista de asteptare:
1. Bartha Ferenc, Baraolt, 1925 - 6 - A
2. Filip Cristi, Comănești, 993 - 8,35 - A
3. Portariuc Gheorghe, Botoșani, 962 - 6,93 - A
4. Popescu Lucian, Brașov, 4032 - 0 - A
5. Percec Dorian, Brașov
Wild Card: Portariuc Gheorghe
Clasament începători
1. Deak Sandor - Brașov, 100, +295
2. Stefan Patrick - Brașov, 438, -71
3 -- 4
Veris Dumitru - Brașov, 100, +165
Barbu Vasile - Brașov, 100, +153
5 -- 8
Toma Dan - Sfantu Gheorghe, 100, +212
Lorincz Dan - Brașov, 100, +124
Henegar Gabriel - Brașov, 100, +112
Makai Peter - Brașov, 100, +240
9 -- 12 1v gr.sup.
Darjan Daniel - Brașov, 517, -111
Ficleanu Gabriel - Giurgiu, 386, -179
Makai Tivadar - Brașov, 100, +82
Constantin Mihai Sebastian - Brașov, 100, +27
13 -- 16 0v gr.sup.
Mija Gheorghe - Fagaras, 465, -290
Veres Ionut - Brașov, 100, -4
Babes Razvan - Brașov, 100, +14
Costache Marian - Brașov, 100, +52
17 -- 2v gr.inf.
Movileanu Adrian - Brașov, 334, -62
18 -- 20 1v gr.inf.
Portariuc Gheorghe - Botoșani, 409, -182
Antonya Csaba - Brașov, 100, -21
Butnar Bogdan - Brașov, 100, -4
21 -- 24 0v gr.inf.
Marin Bogdan Mihail - Bacău, 412, -210
Tanase Claudiu - Giurgiu, 360, -172
Stancovici Bianca - Targu Mureș, 319, -121
Nistor Alin - Brașov, 100, -49
Inscrieri Avansați - on 31.03.2017 at 20:29:14
1. Negrean Ioan, Sibiu, 177 - 19,5 - A
2. Demeny Zoltan, Brașov, 182 - 18,13 - A
3. Cucu Cristin, Targoviște, 189 - 18,14 - AW
4. Avram Nicolae, Nedelea, 209 - 19,53 - A
5. Pralea Marius Dan, Botoșani, 219 - 17,28 - A
6. Rusea Gheorghe, Breaza, 250 - 16,29 - A
7. Bartha Istvan Zsolt, Aita Mare, 270 - 19,61 - A
8. Ciky Cornel, Fagaras, 302 - 15,14 - AW
9. Matei Mirel, Brașov, 361 - 19,6 - A
10. Plaiasu Ion, Plopeni, 387 - 13,29 - A
11. Socaci Sorin, Panciu, 402 - 16,54 - A
12. Comsa Dan, Sibiu, 411 - 15,54 - A
13. Decean Darian, Sibiu, 412 - 15,21 - A
14. Dinu Adrian, Darmanesti, 421 - 13,19 - A
15. Bartha Zsolt Attila, Aita Mare, 427 - 17,18 - A
16. Barbulescu Dan, Sibiu, 451 - 17,67 - A
17. Dumitrache Gabriel, Giurgiu, 471 - 16,45 - A
18. Kis Istvan, Brașov, 478 - 12,29 - AW
19. Pop Sabin, Targu Mureș, 492 - 13,96 - A
20. Tobosaru Gheorghe, Brașov, 493 - 12,57 - A
21. Morariu Marius, Sibiu, 509 - 13,64 - A
22. Bozosan Petre, Sibiu, 558 - 12,54 - A
23. Dumitrescu Sorin, Brașov, 562 - 11,5 - A
24. Pralea Constantin, Alba Iulia, 563 - 10,03 - AW
25. Gligor George, Sibiu, 596 - 17,2 - A
26. Fulop Laszlo, Targu Mureș, 617 - 11,67 - A
27. Marica Dan, Brașov, 624 - 11,75 - A
28. Sterie Georgiana, Filipestii de Targ, 678 - 15,38 - AF
29. Ilie Octavian Marius, Brașov, 686 - 10,17 - A
30. Malene Petru, Fagaras, 694 - 10,25 - A
31. Loghin Florin, Brașov, 832 - 11 - A
32. Canea Kocsis Andras, Targu Secuiesc, 834 - 14 - A
33. Rotariu Andrei, Sibiu, 838 - 10 - A
34. Covataru Loredan, Brașov, 848 - 11,13 - A
35. Fazakas Gergely, Miercurea Ciuc, 870 - 17,5 - A
36. Sass Imre, Miercurea Ciuc, 901 - 16 - A
37. Tarau Vasile, Brașov, 940 - 13,83 - A
38. Sarcani Andrei, Targu Mureș, 969 - 7,2 - AW
39. Elekes Hunor, Valea Scurta, 1060 - 16 - AJ
40. Toma Adrian, Sfantu Gheorghe, 1138 - 14 - AJ
41. Lolea Toma, Fagaras, 1156 - 10 - A
42. Konczei Jozsef, Targu Secuiesc, 1253 - 12 - A
43. Elekes Csaba, Valea Scurta, 1263 - 12 - A
44. Serban Aurel, Fagaras, 1304 - 14 - A
45. Olteanu Mihai, Brașov, 1318 - 0 - A
46. Balan Claudia, Brașov, 1445 - 9 - AJF
47. Vitos Fodor Istvan, Miercurea Ciuc, 1716 - 11 - A
48. Pietraru Dorian, Victoria, 2380 - 9 - A
-----------------------------------------
Lista de asteptare:
1. Vacaru Liviu, Victoria, 2131 - 12 - A
2. Zamfirache Ioan, Botoșani, 531 - 12,58 - AW
Clasament Avansați
1. Olteanu Mihai - Brașov, 100, +1099
2. Toma Adrian - Sfantu Gheorghe, 777, +51
3 -- 4
Comsa Dan - Sibiu, 857, -97
Elekes Hunor - Valea Scurta, 881, +36
5 -- 8
Sass Imre - Miercurea Ciuc, 881, -65
Avram Nicolae - Nedelea, 1065, -6
Vitos Fodor Istvan - Miercurea Ciuc, 621, +242
Covataru Loredan - Brașov, 627, +260
9 -- 16
Dinu Adrian - Darmanesti, 735, -92
Sterie Georgiana - Filipestii de Targ, 849, +6
Gligor George - Sibiu, 944, -5
Dumitrache Gabriel - Giurgiu, 905, -137
Fazakas Gergely - Miercurea Ciuc, 959, +10
Plaiasu Ion - Plopeni, 740, -7
Bartha Istvan Zsolt - Aita Mare, 1069, -330
Matei Mirel - Brașov, 1069, -126
17 -- 2v gr.sup.
Pralea Marius Dan - Botoșani, 948, +13
18 -- 25 1v gr.sup.
Barbulescu Dan - Sibiu, 968, -78
Socaci Sorin - Panciu, 909, -113
Decean Darian - Sibiu, 840, +24
Ciky Cornel - Fagaras, 836, -49
Zamfirache Ioan - Botoșani, 703, +56
Tobosaru Gheorghe - Brașov, 702, +79
Bozosan Petre - Sibiu, 701, -1
Ilie Octavian Marius - Brașov, 577, +157
26 -- 32 0v gr.sup.
Negrean Ioan - Sibiu, 1063, -310
Rusea Gheorghe - Breaza, 896, -162
Morariu Marius - Sibiu, 758, -23
Fulop Laszlo - Targu Mureș, 656, -11
Loghin Florin - Brașov, 621, +54
Pralea Constantin - Alba Iulia, 570, +64
Lolea Toma - Fagaras, 569, +158
33 -- 37 2v gr.inf.
Demeny Zoltan - Brașov, 992, -93
Bartha Zsolt Attila - Aita Mare, 943, -108
Canea Kocsis Andras - Targu Secuiesc, 777, -27
Marica Dan - Brașov, 660, +15
Balan Claudia - Brașov, 517, +52
38 -- 43 1v gr.inf.
Tarau Vasile - Brașov, 768, -52
Kis Istvan - Brașov, 688, -25
Konczei Jozsef - Targu Secuiesc, 673, -101
Elekes Csaba - Valea Scurta, 673, -95
Dumitrescu Sorin - Brașov, 647, -16
Pietraru Dorian - Victoria, 517, +11
44 -- 48 0v gr.inf.
Serban Aurel - Fagaras, 777, -96
Pop Sabin - Targu Mureș, 775, -87
Malene Petru - Fagaras, 582, -33
Rotariu Andrei - Sibiu, 569, -28
Sarcani Andrei - Targu Mureș, 423, -14
Absent nemotivat: Cucu Cristin - Targoviște.Ultima editare de marcelgiosan; 01.apr.2017, 20:17.
Lasă un comentariu:
-
Inscrieri Elite - on 3/31/2017 at 5:10:48 PM
1. Enciu Alexandru, Slobozia, 2 - 40.03 - OL
2. Petrescu Liviu, Pitești, 5 - 39.43 - OLW
3. Toma Florin, Pitești, 9 - 36.64 - OLW
4. Tudorache Viorel, București, 128 - 34.2 - OL
5. Macovei Liviu, Brașov, 46 - 33.79 - O
6. Sufletel Radu, Alba Iulia, 54 - 32.82 - OLW
7. Ciuca Dan, Pitești, 77 - 31.08 - OW
8. Dinca Daniel, București, 16 - 31 - OH
9. Welker Ivan, Sfantu Gheorghe, 1319 - 31 - O
10. Panea Ovidiu, București, 21 - 30.5 - O
11. Kiss Janos, Miercurea Ciuc, 639 - 30 - O
12. Sinita Eugen, București, 25 - 29.78 - O
13. Incze Levente, Miercurea Ciuc, 107 - 29.75 - O
14. Cozma Catalin, Fălticeni, 26 - 29.36 - OW
15. Marola Mihai, Bacău, 108 - 29.21 - O
16. Dumitrescu Cornel, București, 32 - 28.66 - OW
17. Duceac Catalin, Botoșani, 199 - 28.6 - O
18. Fratila Robert, Filipestii de Targ, 42 - 28.5 - O
19. Migea Cornel, Sibiu, 67 - 27.29 - O
20. Dascalasu Viorel, București, 50 - 27.25 - O
21. Lunca Razvan, Târnaveni, 101 - 27 - O
22. Szekeres Levente, Brașov, 2034 - 0 - A
23. Minica Belemet, Brașov, 4003 - 0 - A
Inscrieri Open - on 3/31/2017 at 5:06:57 PM
1. Hutanu Alin, Brașov, 75 - 26.36 - O
2. Rojnita Sebastian, Bacău, 52 - 26.32 - O
3. Stanciulescu Bogdan, Brașov, 192 - 25.25 - O
4. Laszlo Levente, Miercurea Ciuc, 140 - 25.14 - O
5. Cocean Valer, Baraolt, 226 - 24.75 - O
6. Petho Mihaly, Racosu de Sus, 137 - 24.43 - O
7. Vlase Gheorghe, Slobozia, 66 - 24.39 - O
8. Kaposta Victor, Arad, 59 - 24.34 - O
9. Bardocz Szilard, Capeni, 224 - 24.33 - O
10. Nica Ionut, Brașov, 247 - 23.5 - O
11. Neagoe Costin, București, 397 - 23.4 - O
12. Benyovski Bela, Sibiu, 243 - 23.29 - OW
13. Vladoiu Gelu, Brașov, 71 - 23.22 - OW
14. Motorga Dorin, Targu Mureș, 157 - 23.17 - O
15. Kromek Iulian, Cugir, 460 - 22.8 - O
16. Ivan Valentin, Campina, 83 - 22.72 - O
17. Bulubasa Nicusor, Comănești, 290 - 22.46 - OW
18. Padurariu Costel, Brașov, 100 - 22.34 - O
19. Munteanu Octavian, Tecuci, 79 - 22.25 - OW
20. Istrate Cristian, București, 94 - 22.03 - OW
21. Galiu Mihai, Brașov, 946 - 22 - O
22. Olah Oliver, Sfantu Gheorghe, 1021 - 22 - O
23. Popa Mircea, Brașov, 96 - 21.88 - OW
24. Lakatos Zsolt, Miercurea Ciuc, 384 - 21.81 - OW
25. Nistor Iosif, Miercurea Ciuc, 398 - 21.8 - O
26. Badulescu Mario, Giurgiu, 400 - 21.56 - O
27. Bleoca Marius, Târnaveni, 310 - 21.5 - O
28. Ticu Dorin, Bacău, 87 - 21.36 - OW
29. Nistor Florin, Comănești, 151 - 21.14 - O
30. Veres Janos, Targu Mureș, 355 - 20.96 - OW
31. Pelaghie Ioan, Targu Mureș, 148 - 20.89 - O
32. Braniste George, Bacău, 105 - 20.82 - O
33. Barac Marius, Sibiu, 257 - 20.29 - OW
34. Antal Denes, Brașov, 152 - 20.28 - OW
35. Bacanu Paulian, Brașov, 325 - 20.13 - O
36. Fancsali Kalman, Lunca de Sus, 253 - 19.75 - AW
37. Janosi Attila, Targu Mureș, 221 - 18.67 - A
38. Serban Liviu, Onesti, 245 - 18.33 - A
39. Ursulescu Ioan, Bacău, 149 - 18.32 - AW
40. Sabau Aurel, Târnaveni, 641 - 18 - A
41. Grama Mihai, Azuga, 770 - 18 - AW
42. Badulescu Rafael, Giurgiu, 533 - 17.94 - A
43. Radu Constantin, Sibiu, 246 - 17.46 - AW
44. Cinca Daniel, Craiova, 941 - 13.33 - A
45. Persa Florin, Sfantu Gheorghe, 1259 - 0 - O
46. Lorincz Jozsef, Sfantu Gheorghe, 3432 - 0 - O
47. Tutoveanu Razvan, Brașov, 4003 - 0 - A
Nemotivat!!!
Cucu Cristian din Targoviște
Kiss Janos din Miercurea Ciuc
Clasament Open
1. Bardocz Szilard - Capeni
2. Lorincz Jozsef - Sfantu Gheorghe
3 -- 4
Hutanu Alin - Brașov
Kaposta Victor - Arad
5 -- 8
Ivan Valentin - Campina
Badulescu Mario - Giurgiu
Persa Florin - Sfantu Gheorghe
Cocean Valer - Baraolt
9 -- 16
Padurariu Costel - Brașov
Nistor Florin - Comănești
Olah Oliver - Sfantu Gheorghe
Bleoca Marius - Târnaveni
Istrate Cristian - București
Braniste George - Bacău
Janosi Attila - Targu Mureș
Munteanu Octavian - Tecuci
17 -- 19 2v gr.sup.
Petho Mihaly - Racosu de Sus
Vlase Gheorghe - Slobozia
Ursulescu Ioan - Bacău
20 -- 25 1v gr.sup.
Laszlo Levente - Miercurea Ciuc
Neagoe Costin - București
Kromek Iulian - Cugir
Galiu Mihai - Brașov
Ticu Dorin - Bacău
Veres Janos - Targu Mureș
26 -- 32 0v gr.sup.
Rojnita Sebastian - Bacău
Nica Ionut - Brașov
Bulubasa Nicusor - Comănești
Lakatos Zsolt - Miercurea Ciuc
Nistor Iosif - Miercurea Ciuc
Pelaghie Ioan - Targu Mureș
Bacanu Paulian - Brașov
33 -- 36 2v gr.inf.
Vladoiu Gelu - Brașov
Motorga Dorin - Targu Mureș
Antal Denes - Brașov
Sabau Aurel - Târnaveni
37 -- 41 1v gr.inf.
Stanciulescu Bogdan - Brașov
Serban Liviu - Onesti
Radu Constantin - Sibiu
Cinca Daniel - Craiova
Tutoveanu Razvan - Brașov
42 -- 47 0v gr.inf.
Benyovski Bela - Sibiu
Popa Mircea - Brașov
Barac Marius - Sibiu
Fancsali Kalman - Lunca de Sus
Grama Mihai - Azuga
Badulescu Rafael - Giurgiu
Clasament Elite
1. Enciu Alexandru - Slobozia
2. Tudorache Viorel - București
3 -- 4
Petrescu Liviu - Pitești
Sufletel Radu - Alba Iulia
5 -- 8
Macovei Liviu - Brașov
Dumitrescu Cornel - București
Marola Mihai - Bacău
Sinita Eugen - București
9 -- 13 1v gr.sup.
Toma Florin - Pitești
Dinca Daniel - București
Fratila Robert - Filipestii de Targ
Migea Cornel - Sibiu
Lunca Razvan - Târnaveni
14 -- 16 0v gr.sup.
Cozma Catalin - Fălticeni
Duceac Catalin - Botoșani
Dascalasu Viorel - București
17 -- 2v gr.inf.
Ciuca Dan - Pitești
18 -- 20 1v gr.inf.
Welker Ivan - Sfantu Gheorghe
Incze Levente - Miercurea Ciuc
Szekeres Levente - Brașov
21 -- 22 0v gr.inf.
Panea Ovidiu - București
Minica Belemet - Brașov
Clasament Avansați
1. Olteanu Mihai - Brașov
2. Toma Adrian - Sfantu Gheorghe
3 -- 4
Comsa Dan - Sibiu
Elekes Hunor - Valea Scurta
5 -- 8
Sass Imre - Miercurea Ciuc
Avram Nicolae - Nedelea
Vitos Fodor Istvan - Miercurea Ciuc
Covataru Loredan - Brașov
9 -- 16
Dinu Adrian - Darmanesti
Sterie Georgiana - Filipestii de Targ
Gligor George - Sibiu
Dumitrache Gabriel - Giurgiu
Fazakas Gergely - Miercurea Ciuc
Plaiasu Ion - Plopeni
Bartha Istvan Zsolt - Aita Mare
Matei Mirel - Brașov
17 -- 2v gr.sup.
Pralea Marius Dan - Botoșani
18 -- 25 1v gr.sup.
Barbulescu Dan - Sibiu
Socaci Sorin - Panciu
Decean Darian - Sibiu
Ciky Cornel - Fagaras
Zamfirache Ioan - Botoșani
Tobosaru Gheorghe - Brașov
Bozosan Petre - Sibiu
Ilie Octavian Marius - Brașov
26 -- 32 0v gr.sup.
Negrean Ioan - Sibiu
Rusea Gheorghe - Breaza
Morariu Marius - Sibiu
Fulop Laszlo - Targu Mureș
Loghin Florin - Brașov
Pralea Constantin - Alba Iulia
Lolea Toma - Fagaras
33 -- 37 2v gr.inf.
Demeny Zoltan - Brașov
Bartha Zsolt Attila - Aita Mare
Canea Kocsis Andras - Targu Secuiesc
Marica Dan - Brașov
Balan Claudia - Brașov
38 -- 43 1v gr.inf.
Tarau Vasile - Brașov
Kis Istvan - Brașov
Konczei Jozsef - Targu Secuiesc
Elekes Csaba - Valea Scurta
Dumitrescu Sorin - Brașov
Pietraru Dorian - Victoria
44 -- 48 0v gr.inf.
Serban Aurel - Fagaras
Pop Sabin - Targu Mureș
Malene Petru - Fagaras
Rotariu Andrei - Sibiu
Sarcani Andrei - Targu Mureș
Clasament începători
1. Deak Sandor - Brașov
2. Stefan Patrick - Brașov
3 -- 4
Veris Dumitru - Brașov
Barbu Vasile - Brașov
5 -- 8
Toma Dan - Sfantu Gheorghe
Lorincz Dan - Brașov
Henegar Gabriel - Brașov
Makai Peter - Brașov
9 -- 12 1v gr.sup.
Darjan Daniel - Brașov
Ficleanu Gabriel - Giurgiu
Makai Tivadar - Brașov
Constantin Mihai Sebastian - Brașov
13 -- 16 0v gr.sup.
Mija Gheorghe - Fagaras
Veres Ionut - Brașov
Babes Razvan - Brașov
Costache Marian - Brașov
17 -- 2v gr.inf.
Movileanu Adrian - Brașov
18 -- 20 1v gr.inf.
Portariuc Gheorghe - Botoșani
Antonya Csaba - Brașov
Butnar Bogdan - Brașov
21 -- 24 0v gr.inf.
Marin Bogdan Mihail - Bacău
Tanase Claudiu - Giurgiu
Stancovici Bianca - Targu Mureș
Nistor Alin - BrașovUltima editare de GeluBv; 02.apr.2017, 14:34.
Lasă un comentariu:
-
Turneu "A" 01.04.2017 - Brașov "Memorialul Viorica Borzos"
LOCALITATEA: Brașov
DATA: Sâmbătă 01.aprilie 2017;
CATEGORII: Avansati+Incepatori
ORA DE ÎNCEPERE:Avansati - 8,35 - validare înscrieri, la 9,10 încep meciurile;Incepatori - 13,35 - validare înscrieri, la 13,45 încep meciurile;
Locatia: Liceul "Remus Radulet" (fostul "Energetic) situat in Brașov, str Zizinului;
INDICAȚII DE ORIENTARE:
https://www.google.ro/maps/place/Col...c26544e6c3ca53
Indicatii rutiere: Cum se coboara podul "Zizinului"(dinspre oras catre Centura) a doua strada la dreapta, care este la aprox 40 m, si in fața se vede liceul, cu indicator catre "Cantina" (va indruma portarul). Cei ce vin dinspre București pe Centura, fac stanga (la sensul giratoriu) si intra pe str. Zizinului si inainte de podul Zizinului fac stanga (se vede liceul in capatul strazii, zona deschisa);
LOGISTICĂ: 8 mese aprobate ITTF, mingi ***;
SPAȚIU DE JOC: 440 mp;
SUPRAFAȚA DE JOC: Teraflex;
FACILITĂȚI: Vestiare, dușuri;
Se asigură apă plată 2 litri si sandwich;
TAXA: adulți 30 Lei, copii sub 14 ani 15 Lei, din care 1 Leu/participant vor fi transferați în contul AmaTur;
MATERIALE DE PREMIERE:
- Locurile 1?4 cupe + diplome;
ÎNSCRIEREA/RETRAGEREA PARTICIPANȚILOR:
- pe forum sau telefonic;
- prioritatea la înscriere: primul venit, primul servit;
- ultima retragere Joi 30.03.2017, ora 21,00;
- retragerile înainte de termen vor fi monitorizate: R1;
- retragerile după termen vor fi penalizate cu 2 puncte: R2;
- absenții vor fi penalizați cu 3 puncte: N;
- organizatorii își rezervă dreptul de a refuza persoanele care au creat probleme referitoare la abateri regulamentare sau de natură a împiedica sub orice formă bunul mers al competiției (atitudine necuviincioasă, nemotivați, retrageri multiple, etc.);
SISTEMUL DE JOC:
Avansati
- Participă orice jucător amator cu MP de 10^ precum si jucatorii incepatori cu MP sub 10(care sunt rugați să-și anunțe opțiunea la Avansati), în limita locurilor disponibile;
- Număr maxim de participanți: 47;+ 1 wild card
- Se joacă în sistemul cel mai bun din 5 seturi (3/5);
- Grupe inferioare de câte 6 jucători după regula șarpelui cu eventuale modificări funcție de localități (locul 1 nu se schimbă) se califică primii 4; - Capi de serie grupe inferioare conform MP dată de clasamentul AmaTur la zi;
- Grupe superioare de câte 4 jucători se califică primii 2;
- Capi de serie grupe superioare conform rezultate grupe inferioare;
- Schemă de joc - grupe superioare: 1645;
- Tablou eliminatoriu de 16;
- Ordine favoriți eliminatorii conform număr de ordine grupe superioare;
Incepatori
- Participă jucătorii cu MP pana la 10;
- Număr maxim de participanți: 23;+1 wild card
- Se joacă în sistemul cel mai bun din 5 seturi (3/5);
- Grupe inferioare de câte 6 jucători după regula șarpelui cu eventuale modificări funcție de localități (locul 1 nu se schimbă) se califică primii 4;
- Capi de serie grupe inferioare conform MP dată de clasamentul AmaTur la zi;
- Grupe superioare de câte 4 jucători se califică primii 2;
- Capi de serie grupe superioare conform rezultate grupe inferioare;
- Schemă de joc - grupe superioare: 1432;
- Tablou eliminatoriu in functie de nr inscrisi;
- Ordine favoriți eliminatorii conform număr de ordine grupe superioare;
Sponsor: EMI TT;
Organizator Principal - Alexandru Bondoc 0743086313
Organizator Tehnic - Tokos Pali 0742257995Ultima editare de GeluBv; 28.mar.2017, 11:16.
Lasă un comentariu:
-
Turneu A Brașov - 01.04.2017
Turneu A "Cupa EmiTT&ARENA BV", BRASOV- Sâmbătă 01 aprilie 2017
LOCALITATEA: Brașov
DATA: Sâmbătă 01.aprilie 2017;
CATEGORII: Elite + Open
ORA DE ÎNCEPERE:OPEN - 8,35 - validare înscrieri, la 9,10 încep meciurile;Elite - 13,35 - validare înscrieri, la 13,45 încep meciurile;
SALA: Sala de Sport Arena Brașov http://www.arena-brasov.ro/
INDICAȚII DE ORIENTARE:
[TD]
Imediat pe dreapta (200m) cum se intra de la Brașov spre Centura de Sacele .
LOGISTICĂ: 8 mese aprobate ITTF, mingi ***;
SPAȚIU DE JOC: 440 mp;
SUPRAFAȚA DE JOC: Teraflexla 6 mese si parchet pentru 2 mese;
FACILITĂȚI: Vestiare, dușuri;
Se asigură apă plată 2 litri, sandwich;
TAXA: adulți 30 Lei, copii sub 14 ani 15 Lei, din care 1 Leu/participant vor fi transferați în contul AmaTur;
MATERIALE DE PREMIERE:
- Locurile 1?4 cupe + diplome;
ÎNSCRIEREA/RETRAGEREA PARTICIPANȚILOR:
- pe forum sau telefonic;
- prioritatea la înscriere: primul venit, primul servit;
- ultima retragere Joi 30.03.2017, ora 21,00;
- retragerile înainte de termen vor fi monitorizate: R1;
- retragerile după termen vor fi penalizate cu 2 puncte: R2;
- absenții vor fi penalizați cu 3 puncte: N;
- organizatorii își rezervă dreptul de a refuza persoanele care au creat probleme referitoare la abateri regulamentare sau de natură a împiedica sub orice formă bunul mers al competiției (atitudine necuviincioasă, nemotivați, retrageri multiple, etc.);
SISTEMUL DE JOC:
Open
- Participă orice jucător amator cu MP de 20^ precum si cei din categoria Avansati cu MP 10-19,99, daca isi exprima dorinta pentru aceasta categorie;
- Număr maxim de participanți: 47;+1 widl card
- Se joacă în sistemul cel mai bun din 5 seturi (3/5);
- Grupe inferioare de câte 6 jucători după regula șarpelui cu eventuale modificări funcție de localități (locul 1 nu se schimbă) se califică primii 4;
- Capi de serie grupe inferioare conform MP dată de clasamentul AmaTur la zi;
- Grupe superioare de câte 4 jucători se califică primii 2;
- Capi de serie grupe superioare conform rezultate grupe inferioare;
- Schemă de joc - grupe superioare: 1432;
- Tablou eliminatoriu de 8;
- Ordine favoriți eliminatorii conform număr de ordine grupe superioare;
Elite
- Participă jucătorii cu MP mai mare sau egală cu 27^ precum si jucatorii openiști cu MP 20-27 (care sunt rugați să-și anunțe opțiunea la ELITE), în limita locurilor disponibile;
- Număr maxim de participanți: 23;+ 1 wild card
- Se joacă în sistemul cel mai bun din 5 seturi (3/5);
- Grupe inferioare de câte 6 jucători după regula șarpelui cu eventuale modificări funcție de localități (locul 1 nu se schimbă) se califică primii 4;
- Capi de serie grupe inferioare conform MP dată de clasamentul AmaTur la zi;
- Grupe superioare de câte 4 jucători se califică primii 2;
- Capi de serie grupe superioare conform rezultate grupe inferioare;
- Schemă de joc - grupe superioare: 1432;
- Tablou eliminatoriu in functie de nr inscrisi;
- Ordine favoriți eliminatorii conform număr de ordine grupe superioare;
Postat în original de GeluBv Vezi post
Sponsor : EMI TT
Organizator Principal - SZELYES IOAN - 0720 738053
Organizator Tehnic - GELU VLADOIU - 0722 315757Ultima editare de GeluBv; 29.mar.2017, 10:28.Taguri: Nimic
Who has read this thread:
Lasă un comentariu: