Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Turneu B+ "WTTD - AmaTur România", Dumbravița - 09.04.2017 --- ok cls

Adună
X
Adună
Utilizatori activi care vizualizează acest topic: 1 (0 membri și 1 vizitatori)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Turneu B+ "WTTD - AmaTur România", Dumbravița - 09.04.2017 --- ok cls

    Turneu B+ "WTTD - AmaTur România",DUMBRAVITA - Duminică 09.04.2017

    AmaTur România și ITTF organizează - World Table Tennis Day 2017



    LOCALITATEA: Dumbravita str.Kos Karoly;
    DATA: Duminică 09 Aprilie 2017;
    CATEGORII: Elite-Open/Amatori-Incepatori;
    ORA DE ÎNCEPERE:
    11.00 - 11.15 – validare înscrieri, la 11.30 încep meciurile;
    SALA: SALA POLIVALENTA;
    INDICAȚII DE ACCES:
    [TD]
    [/TD]
    LOGISTICĂ: 20 mese (Joola);
    MINGILE OFICIALE ALE EVENIMENTULUI: Butterfly Three-Stars G40+;
    SPAȚIU DE JOC: 3000 mp
    SUPRAFAȚA DE JOC: Teraflex;
    FACILITĂȚI: vestiare dusuri etc.;
    TAXA: Adulți - 20 Lei, Copii sub 14 ani - 10 lei, fără taxă de afiliere;
    Se asigură apă plată – 2 litri, si Dozator;
    MATERIALE DE PREMIERE:
    Locurile 1÷4 – cupe + medalii + diplome;
    MATERIALE PROMOȚIONALE:
    Tricoul Oficial WTTD - AmaTur România: (aprox. 30-40% din numărul locurilor) sub formă de tombolă;
    INSCRIEREA/RETRAGEREA PARTICIPANTILOR:
    - pe forum sau telefonic;
    - prioritatea la înscriere: primul venit, primul servit;
    - ultima retragere Vineri 07.04.2017, ora 21,00;
    - retragerile înainte de termen vor fi monitorizate: R1;
    - retragerile după termen vor fi penalizate cu 2 puncte: R2;
    - absenții vor fi penalizați cu 3 puncte N;
    - organizatorii își rezervă dreptul de a refuza persoanele care au creat probleme referitoare la abateri regulamentare sau de natură a împiedica sub orice formă bunul mers al competiției
    (atitudine necuviincioasă, nemotivați, retrageri multiple, etc.);
    SISTEMUL DE JOC:
    - Elite-Open si separat Amatori- Incepatorii – maxim 30 participanți per categorie
    -Se joaca o grupa de 6 pe 2 mese
    - Se joacă în sistemul cel mai bun din 5 seturi (3/5);
    - Grupe inferioare de câte 6 jucători – se califică primii 4;
    - Capi de serie grupe inferioare – conform MP;
    - Grupe superioare de câte 4 jucători – se califică primii 2;
    - Capi de serie grupe superioare – conform rezultate grupe inferioare;
    - Schemă de joc - grupe superioare;
    - Tablou eliminatoriu de 8, 16, 32;
    - Ordine favoriți eliminatorii – conform număr de ordine grupe superioare.
    - Locurile II se împart în două urne (partea inferioară, respectiv superioară a tabloului, astfel încât locurile 1 şi 2 dintr-o grupă superioară să nu se întâlnească decât în finală) şi vor fi trase la sorţi;
    ORGANIZATOR:
    -Nicoleta Huszar te l072266312.;
    ORGANIZATOR TEHNIC:
    - EMI, tel.0747630959;
    SPONSOR OFICIAL:
    IVAR,
    www.ivar-group.com.ro
    PARTENER:
    Emi TT,
    reprezentant Joola:
    www.mesedetenis.ro;
    PARTENER:
    SC Androgir SRL,
    reprezentant Xiom și Nittaku:
    www.tenismasa.ro;


    OFICIAL BALL SUPPLIER:
    SC Prosoft Management SRL,
    reprezentant Butterfly:
    www.tt-shop.ro;
    PARTENER:
    Viva Sport Shop,
    reprezentant Yasaka:
    www.vivasportshop.ro;
    PARTENER:
    SC TT.MGVSPORT SRL:
    www.ttsport.ro;
    ATENTIE

    TURNEUL SE MUTA PE DATA DE 09. APRILIE pentru a facilita buna desfasurare a celorlalte turnee din Timisoara.De aceea fiind ultimul dintr-o serie de 4 zile de turnee am stabilit ora de incepere 11.30 si se v-a juca in SALA POLIVALENTA pe 20 de mese TOATE CATEGORIILE simultan 2 grupe pe o masa in cazul in care nu depasim 60 de participanti.

    SAMBATA 08 APRILIE v-a avea loc un turneu in cadrul MINIAMATUR unde sunt invitati toti copii din zona pentru a lua parte la acest eveniment ZIUA INTERNATIONALA A TENISULUI DE MASA:
    Ultima editare de Zosim1; 29.mar.2017, 07:51.

  • #2
    Inscrieri Open-Elite - on 09.04.2017 at 14:57:55

    1. Mutrescu Eugen - Timisoara, 244 - 42,13 - OE
    2. Badea Bogdan - Dumbravita, 623 - 37 - OE
    3. Gajta Jonel - Varset, 1427 - 36 - OE
    4. Prundaru Horia - Arad, 283 - 31,5 - OE
    5. Popet Doru - Timisoara, 77 - 29,14 - OEW
    6. Petersi Nuri - Varset, 1565 - 29 - OE
    7. Curut Gabriel - Timisoara, 120 - 26,5 - O
    8. Beca Iliesen - Timisoara, 1223 - 25,5 - OL
    9. Ciucioiu Dorin - Timisoara, 806 - 24,58 - O
    10. Vuca Adrian - Bocsa, 1362 - 21 - O
    11. Ardelean Raul - Arad, 223 - 20,5 - O
    12. Deak Valentin - Sebis, 652 - 18,25 - A
    13. Orban Madalina - Timisoara, 426 - 16,36 - AJF
    14. Beltechi Dumitru - Victoria, 2570 - 0 - A

    Clasament Open-Elite

    1. Gajta Jonel - Varset
    2. Mutrescu Eugen - Timisoara
    3 -- 4
    Badea Bogdan - Dumbravita
    Curut Gabriel - Timisoara
    5 -- 8
    Orban Madalina - Timisoara
    Popet Doru - Timisoara
    Beca Iliesen - Timisoara
    Prundaru Horia - Arad
    9 -- 12
    Petersi Nuri - Varset
    Ciucioiu Dorin - Timisoara
    Ardelean Raul - Arad
    Deak Valentin - Sebis
    13 -- 14 0v gr.inf.
    Vuca Adrian - Bocsa
    Beltechi Dumitru - Victoria

    Inscrieri Inscrieri - on 09.04.2017 at 14:58:22

    1. Tarhuna Alin - Dumbravita, 1431 - 18 - A
    2. Nagy Iosif - Arad, 437 - 15,21 - AW
    3. Hancig Mircea - Dumbravita, 533 - 14,96 - A
    4. Veres Adrian - Timisoara, 567 - 13,13 - A
    5. Olah Remus - Arad, 931 - 13,13 - A
    6. Iancu Marinel - Timisoara, 1474 - 11,13 - A
    7. Banu Florentin - Timisoara, 1092 - 10,67 - AW
    8. Moldovan Dora - Dumbravita, 1321 - 10 - AJF
    9. Glavan Radu - Timisoara, 1195 - 9,25 - AI
    10. Bobin Andra - Dumbravita, 1460 - 9 - AIF
    11. Cojocaru Mircea - Arad, 2364 - 9 - AI
    12. Dasca Giurgiu - Timisoara, 1884 - 8,5 - AI
    13. Pauliuc Alesia - Timisoara, 1445 - 7,67 - AIJF
    14. Dumbrava Adriana - Timisoara, 2585 - 7 - AIF
    15. Pica Leonard - Buzias, 2800 - 6 - AI
    16. Badea Catalin - Dumbravita, 2244 - 5,5 - AI
    17. Turcanu Amalia - Dumbravita, 2309 - 5 - AIF
    18. Fekete Zoltan - Dumbravita, 3143 - 4 - AI
    19. Danescu Radu - Timisoara, 1324 - 0 - A
    20. Robert Kumher - Timisoara, 4004 - 0 - A
    21. Florescu Marius - Timisoara, 4006 - 0 - A
    22. Costache-Rosioru Cristian - Timisoara, 4007 - 0 - A
    23. Piscoiu Viorel - Buzias, 4008 - 0 - A
    24. Politzki Giorgia - Dumbravita, 4010 - 0 - A

    Clasament Inscrieri

    1. Tarhuna Alin - Dumbravita
    2. Hancig Mircea - Dumbravita
    3 -- 4
    Nagy Iosif - Arad
    Cojocaru Mircea - Arad
    5 -- 8
    Veres Adrian - Timisoara
    Costache-Rosioru Cristian - Timisoara
    Danescu Radu - Timisoara
    Olah Remus - Arad
    9 -- 2v gr.sup.
    Dasca Giurgiu - Timisoara
    10 -- 12 1v gr.sup.
    Iancu Marinel - Timisoara
    Glavan Radu - Timisoara
    Pauliuc Alesia - Timisoara
    13 -- 16 0v gr.sup.
    Banu Florentin - Timisoara
    Moldovan Dora - Dumbravita
    Robert Kumher - Timisoara
    Piscoiu Viorel - Buzias
    17 -- 21 1v gr.inf.
    Bobin Andra - Dumbravita
    Dumbrava Adriana - Timisoara
    Pica Leonard - Buzias
    Badea Catalin - Dumbravita
    Fekete Zoltan - Dumbravita
    22 -- 24 0v gr.inf.
    Turcanu Amalia - Dumbravita
    Florescu Marius - Timisoara
    Politzki Giorgia - Dumbravita
    Ultima editare de Zosim1; 09.apr.2017, 15:49.

    Comentariu


    • #3
      Popet Doru-Timisoara-open,,Oprea Adrian-Lugoj-elite

      Comentariu


      • #4
        Glavan Radu-Timisoara-incepatori

        Comentariu


        • #5
          Curut Gabriel, Timisoara, Open

          Comentariu


          • #6
            Faur Lucian din Jimbolia - la avansati

            Comentariu


            • #7
              Dorin Ciucioiu,Timisoara- elite sau open

              Comentariu


              • #8
                Turneul se muta in ziua de 9 aprilie, duminica. Astfel, nu se suprapune turneul cu cele din Timisoara iar cine doreste, poate participa la toate. Emi este pe drum si nu are acces la internet si m-a rugat pe mine sa postez.

                Comentariu


                • #9
                  Atunci se inscrie Veres Adrian la avansati va multumesc!

                  Trimis de pe al meu HTC Desire 820 folosind Tapatalk
                  Blade: Lemn
                  FH: Cauciuc Aderent
                  BH: Cauciuc cu Dinti

                  Comentariu


                  • #10
                    Veres Adrian (Timisoara din 01.04.2017) scuze ca nu am precizat orasul.Multumesc

                    Trimis de pe al meu HTC Desire 820 folosind Tapatalk
                    Blade: Lemn
                    FH: Cauciuc Aderent
                    BH: Cauciuc cu Dinti

                    Comentariu


                    • #11
                      Postat în original de Kralizec Vezi post
                      Turneul se muta in ziua de 9 aprilie, duminica. Astfel, nu se suprapune turneul cu cele din Timisoara iar cine doreste, poate participa la toate. Emi este pe drum si nu are acces la internet si m-a rugat pe mine sa postez.

                      ATENTIE

                      TURNEUL SE MUTA PE DATA DE 09. APRILIE pentru a facilita buna desfasurare a celorlalte turnee din Timisoara.De aceea fiind ultimul dintr-o serie de 4 zile de turnee am stabilit ora de incepere 11.30 si se v-a juca in SALA POLIVALENTA pe 20 de mese TOATE CATEGORIILE simultan 2 grupe pe o masa in cazul in care nu depasim 60 de participanti.

                      SAMBATA 08 APRILIE v-a avea loc un turneu in cadrul MINIAMATUR unde sunt invitati toti copii din zona pentru a lua parte la acest eveniment ZIUA INTERNATIONALA A TENISULUI DE MASA:

                      Comentariu


                      • #12
                        In data de 9 aprilie sunt plecat, asa ca sunt nevoit sa ma retrag - Faur Lucian din Jimbolia- Imi pare rau!

                        Comentariu


                        • #13
                          Putnik Tiberiu-Varset-Avansati..Greonjant Marinel-Varset-Avansati..Petersi Nuri-Varset-open,,Gajta Jonel-varset-open-cu mutumiri !

                          Comentariu


                          • #14
                            Stojanov Kosta-Varset-Avansati

                            Comentariu


                            • #15
                              Oprea Adrian din Lugoj, ma retrag, lucrez. Multumesc.

                              Comentariu


                              • #16
                                Dumbrava Adriana-Timisoara-incepatori

                                Comentariu


                                • #17
                                  Nagy Iosif din Arad la avansati

                                  Comentariu


                                  • #18
                                    Robert Kumher, Timisoara - Amatori-Incepatori

                                    Comentariu


                                    • #19
                                      Mirza Karim, Timisoara, amatori-incepatori

                                      Comentariu


                                      • #20
                                        Inscrieri Inscrieri - on 06.04.2017 at 10:28:13

                                        1. Badea Bogdan - Dumbravita, 623 - 37 - OE
                                        2. Gajta Jonel - Varset, 1427 - 36 - OE
                                        3. Moldovan Daniel - Dumbravita, 645 - 34,5 - OE
                                        4. Popet Doru - Timisoara, 77 - 29,14 - OEW
                                        5. Petersi Nuri - Varset, 1565 - 29 - OE
                                        6. Curut Gabriel - Timisoara, 120 - 26,5 - O
                                        7. Ciucioiu Dorin - Timisoara, 806 - 24,58 - O
                                        8. Nagy Iosif - Arad, 437 - 15,21 - AW
                                        9. Hancig Mircea - Dumbravita, 533 - 14,96 - A
                                        10. Glavan Radu - Timisoara, 1195 - 9,25 - AI
                                        11. Putnik Tiberiu - Varset, 2376 - 9 - AI
                                        12. Dumbrava Adriana - Timisoara, 2585 - 7 - AIF
                                        13. Beltechi Dumitru - Victoria, 2570 - 0 - A
                                        14. Veres Adrian - Orastie, 4001 - 0 - A
                                        15. Greonjant Marinel - Varset, 4002 - 0 - A
                                        16. Stojanov Kosta - Varset, 4003 - 0 - A
                                        17. Robert Kumher - Timisoara, 4004 - 0 - A
                                        18. Mirza Karim - Timisoara, 4005 - 0 - A

                                        Comentariu


                                        • #21
                                          O mica rectificare Veres Adrian Timisoara va multumesc!

                                          Trimis de pe al meu HTC Desire 820 folosind Tapatalk
                                          Blade: Lemn
                                          FH: Cauciuc Aderent
                                          BH: Cauciuc cu Dinti

                                          Comentariu


                                          • #22
                                            Postat în original de Adrian Veres Vezi post
                                            O mica rectificare Veres Adrian Timisoara va multumesc!

                                            Trimis de pe al meu HTC Desire 820 folosind Tapatalk
                                            trebuie sa postati la topicul Informatii jucatori si de acolo poate Florin sa va schimbe localitatea.Eu nu pot sa setez decat localitatea cu care te ai inscris altfel apari ca juc nou.

                                            Comentariu


                                            • #23
                                              Dar mi-a schimbat localitatea, mai jos link ul

                                              am scris in postul #10 ca de la 01.04.2017 localitatea o sa fie Timisoara!

                                              Va multumesc!

                                              http://www.amatur.ro/tenisdemasa/pla...locs=Timisoara
                                              Blade: Lemn
                                              FH: Cauciuc Aderent
                                              BH: Cauciuc cu Dinti

                                              Comentariu


                                              • #24
                                                Popa Bogdan-Tm,open

                                                Comentariu


                                                • #25
                                                  RUGAMINTE-sa modificati numele lui Greonjant in Greonejant Marinel din Varset..figureaza in clasamentul amatur la pozitia 2062---A mai jucat la Dumbravita si la ultimul turneu-cu multumiri !

                                                  Comentariu

                                                  Cine a citit topicul
                                                  Procesare...
                                                  X