Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Turneu B+ "WTTD - AmaTur România", Suceava - 08.04.2017 --- ok cls

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Turneu B+ "WTTD - AmaTur România", Suceava - 08.04.2017 --- ok cls

    Turneu B+ "WTTD - AmaTur România", Suceava - Sâmbătă 08.04.2017

    AmaTur România și ITTF organizează - World Table Tennis Day 2017



    LOCALITATEA: Suceava, str. Vasile Alecsandri, nr.3;
    DATA: Sâmbătă 08 Aprilie 2017;
    CATEGORII: Open, Amatori, Incepatori și Mini-AmaTur cu inscrierile aici: http://www.tenisdemasa.ro/forum/show...576#post348576
    ORA DE ÎNCEPERE:
    08.30 - 09.15 ? validare înscrieri, la 9.30 încep meciurile;
    SALA:Sala de sport a Colegiului Național "Ștefan cel Mare" Suceava;
    INDICAȚII DE ACCES:
    https://www.google.ro/maps/place/Col...929!4d26.25747
    LOGISTICĂ: 10-12 mese;
    MINGILE OFICIALE ALE EVENIMENTULUI: Butterfly Three-Stars G40+;
    SPAȚIU DE JOC: 900 mp
    SUPRAFAȚA DE JOC: gerflor;
    FACILITĂȚI: Vestiare, dușuri, etc.;
    TAXA: Adulți - 20 Lei; Elevi - 10 lei, fără taxă de afiliere;
    Se asigură apă plată;
    MATERIALE DE PREMIERE:
    Locurile 1-3 ? cupe + medalii + diplome; 4 - medalie+diploma, 5-8 - diplome.
    MATERIALE PROMOȚIONALE:
    Tricoul Oficial WTTD - AmaTur România: (aprox. 30-40% din numărul locurilor) sub formă de tombolă;
    INSCRIEREA/RETRAGEREA PARTICIPANTILOR:
    - pe forum sau telefonic;
    - prioritatea la înscriere: primul venit, primul servit;
    - ultima retragere Joi 06.04.2017, ora 21,00;
    - retragerile înainte de termen vor fi monitorizate: R1;
    - retragerile după termen vor fi penalizate cu 2 puncte: R2;
    - absenții vor fi penalizați cu 3 puncte N;
    - organizatorii își rezervă dreptul de a refuza persoanele care au creat probleme referitoare la abateri regulamentare sau de natură a împiedica sub orice formă bunul mers al competiției
    (atitudine necuviincioasă, nemotivați, retrageri multiple, etc.);
    SISTEMUL DE JOC:
    - Open/Amatori/începători/MiniAmatur ? maxim 70 participanți;
    - Se joacă în sistemul cel mai bun din 5 seturi (3/5);
    - Grupe inferioare de câte 6 jucători ? se califică primii 4;
    - Capi de serie grupe inferioare ? conform MP;
    - Grupe superioare de câte 4 jucători ? se califică primii 2;
    - Capi de serie grupe superioare ? conform rezultate grupe inferioare;
    - Tablou eliminatoriu de 8, 16, 32;
    - Ordine favoriți eliminatorii ? conform număr de ordine grupe superioare.
    - Locurile II se împart în două urne (partea inferioară, respectiv superioară a tabloului, astfel încât locurile 1 și 2 dintr-o grupă superioară să nu se întâlnească decât în finală) și vor fi trase la sorți;
    ORGANIZATOR:
    - Asociația Sportivă "Ștefan cel Mare" Suceava;
    ORGANIZATOR TEHNIC:
    Adrian Cojocaru, tel. 0742127919

    SPONSOR OFICIAL:
    IVAR,
    www.ivar-group.com.ro
    PARTENER:
    Emi TT,
    reprezentant Joola:
    www.mesedetenis.ro;
    PARTENER:
    SC Androgir SRL,
    reprezentant Xiom și Nittaku:
    www.tenismasa.ro;


    OFICIAL BALL SUPPLIER:
    SC Prosoft Management SRL,
    reprezentant Butterfly:
    www.tt-shop.ro;
    PARTENER:
    Viva Sport Shop,
    reprezentant Yasaka:
    www.vivasportshop.ro;
    PARTENER:
    SC TT.MGVSPORT SRL:
    www.ttsport.ro;
    Ultima editare de Adrian's; 06.apr.2017, 21:01.

  • #2
    Clasament OPEN-AVANSATI

    1. Polocoser Cristian - Suceava
    2. Corocaescu Cristian - Suceava
    3 -- 4
    Morosan Marian - Suceava
    Pinzar Alin - Suceava
    5 -- 8
    Ujeniuc Dan - Suceava
    Sofian Corneliu - Suceava
    Istrate Ghiorghita - Suceava
    Cojocaru Stefan - Suceava
    9 -- 13 1v gr.sup.
    Subcinski Alexandru - Suceava
    Ignatescu Bogdan Ionut - Siret
    Ianos Valentin - Suceava
    Simionese Sorin Gabriel - Granicesti
    Morosan Ionel - Granicesti
    14 -- 16 0v gr.sup.
    Constantinovici Ciprian - Liteni
    Morosan Mihai - Granicesti
    Zaharia Nicolae - Suceava
    17 -- 18 1v gr.inf.
    Pavlenko Iustina - Ucraina
    Mihalea Lucian - Suceava
    19 -- 20 0v gr.inf.
    Cojocaru Adrian - Suceava
    Andronic Ioan - Suceava


    Clasament INCEPATORI

    1. Robciuc Doru - Suceava
    2. Moncea Emilian - Suceava
    3 -- 4
    Apopei Vasile - Suceava
    Tanase Gabi - Suceava
    5 -- 8
    Romascan Constantin - Suceava
    Clipa Bogdan - Suceava
    Husarciuc Beniamin - Suceava
    Calancea Dragos - Siret
    9 -- 12 1v gr.sup.
    Simionese Ovidiu - Granicesti
    Chihai Nicu - Suceava
    Antoniu Andrei - Suceava
    Iacoban Catalin - Suceava
    13 -- 16 0v gr.sup.
    Capra Claudiu - Suceava
    Tucaliuc Alexandru - Suceava
    Croitor Dorin - Suceava
    Miron Sara - Prelipca
    17 -- 1v gr.inf.
    Bolohan Daniel - Udesti
    18 -- 20 0v gr.inf.
    Divisievici Paul - Suceava
    Maciuc Sorin - Suceava
    Tkaciuk Marina - Ucraina
    Ultima editare de Adrian's; 08.apr.2017, 16:11.

    Comentariu


    • #3
      Cojocaru Stefan, Suceava

      Comentariu


      • #4
        Beni H.

        Comentariu


        • #5
          Ciprian Constantinovici - Liteni
          BLADE: NITTAKU SEPTEAR
          FF: XIOM VEGA EUROPE MAX
          BH: XIOM VEGA EUROPE MAX

          jucam tenis ... si asta ne ocupa tot timpul

          Comentariu


          • #6
            Cojocaru Adrian, Suceava

            Comentariu


            • #7
              Tănase Gabi,Suceava.

              Comentariu


              • #8
                Pinzar Alin - Suceava

                Trimis de pe al meu M-PPxX530U folosind Tapatalk
                JOOLA Zelebro
                FH Joola Rhyzer Pro 45
                BH Joola Rhyzer Pro 45

                Comentariu


                • #9
                  Joi, 6 aprilie, orele de educatie fizica ale colegiului, intre orele 8-14, vor fi efectuate cu teme din tenis de masă! Daca este cineva interesat sa fie sparring partener pentru elevii din scoala in aceasta zi va rog sa ma anuntati - 0742127919, prof.Cojocaru Adrian.
                  Intre orele 14 si 16 vom organiza si o mica competitie pentru elevii din scoala!
                  Ultima editare de Adrian's; 29.mar.2017, 19:15.

                  Comentariu


                  • #10
                    Capra Claudiu, Suceava

                    Comentariu


                    • #11
                      Morosan Marian - Suceava , daca tot suntem din Suceava )

                      Comentariu


                      • #12
                        Polocoser Cristian-- Suceava

                        Comentariu


                        • #13
                          In urma discutiilor pe alte forumuri, privind pretul turneelor din zona Sucevei si a unei "competitii intre organizatori" alta varianta de discutii, cand 20 lei, pretul majoritatii turneelor din acest weekend cu intentie sau fara intentie (in regulament nu exista prevazut pret maxim turneu B,A,etc. totul este in functie de cheltuelile, sponsorizarile pe care le are fiecare organizator)
                          Pana la urma, nu pretul este cel care ne leaga pe noi de acest sport si vom suplimenta competitia cu o categorie: INCEPATORI!!!
                          Deci, in acest weekend, cand sarbatorim ziua mondiala a tenisului de masa, la Suceava pentru 20 de lei/jucator se va juca la urmatoarele categorii: INCEPATORI, AVANSATI, OPEN - conditia sa se formeze categoria este sa fie minim 10 jucatori. Bineinteles, cu cat suntem mai multi (maxim 70), competitia va fi mai interesanta, dar decizia apartine fiecarui jucator in parte, unde sa joace. Si bineinteles daca timpul ne va permite vom juca si DUBLU!
                          Ultima editare de Adrian's; 04.apr.2017, 09:18.

                          Comentariu


                          • #14
                            Au ajuns premiile (medaliile, tricourile, diplomele, etc) din partea AmaTur! MULTUMIM!

                            Comentariu


                            • #15
                              Din Granicesti se inscriu :
                              Simionese Ovidiu la Incepatori si Mini-Amatur
                              Simionese Sorin Gabriel la Avansati
                              Morosan Ionel la Avansati.
                              Multumim !

                              Comentariu


                              • #16
                                Postat în original de Adrian's Vezi post
                                Rezervat inscrieri:

                                Inscrieri Open/Avansati/Incepatori - on 4/3/2017 at 6:59:38 PM

                                1. Polocoser Cristian, Suceava, 145 - 26.57 - O
                                2. Morosan Marian, Suceava, 212 - 20 - O
                                3. Constantinovici Ciprian, Liteni, 1111 - 19 - A
                                4. Cojocaru Stefan, Suceava, 435 - 18.67 - AJ
                                5. Simionese Sorin Gabriel, Granicesti, 682 - 12.42 - A
                                6. Morosan Ionel, Granicesti, 783 - 12.2 - A
                                7. Pinzar Alin, Suceava, 668 - 12 - A
                                8. Cojocaru Adrian, Suceava, 1023 - 11.83 - A
                                9. Tanase Gabi, Suceava, 1283 - 8.67 - AI
                                10. Husarciuc Beniamin, Suceava, 1542 - 8 - AI
                                11. Simionese Ovidiu, Granicesti, 1025 - 7.92 - AIJ
                                12. Capra Claudiu, Suceava, 1447 - 6 - AI
                                Pana acum avem: 2 jucatori de open, 6 - avansati si 4 - incepatori.
                                Fiecare va putea sa joace la categoria din care face parte sau la categoria imediat superioara la cerere daca vom indeplini conditiile de min 10 jucatori/categorie!!!
                                Mini-amatur: 10 copii de la club + copiii de la scoala din Salcea si Prelipca. Asteptam si alte scoli din zona sa dea curs invitatiei noastre!
                                Vom avea si jucatori din Cernauti (copii, amatori sau open - ramane sa stabilim).
                                Daca timpul ne va permite dupa finalizarea turneelor de simplu vom face si unul de dublu.
                                Ultima editare de Adrian's; 03.apr.2017, 18:42.

                                Comentariu


                                • #17
                                  Tucaliuc Alexandru - Suceava, daca mai sunt locuri :^)

                                  Comentariu


                                  • #18
                                    Zaharia Nicolae, Suceava

                                    Comentariu


                                    • #19
                                      Postat în original de Adrian's Vezi post
                                      Inscrieri Open/Avansati/Incepatori - on 4/4/2017 at 9:01:04 PM

                                      1. Polocoser Cristian, Suceava, 145 - 26.57 - O
                                      2. Morosan Marian, Suceava, 212 - 20 - O

                                      3. Constantinovici Ciprian, Liteni, 1111 - 19 - A
                                      4. Cojocaru Stefan, Suceava, 435 - 18.67 - AJ
                                      5. Istrate Ghiorghita, Suceava, 481 - 15.96 - A
                                      6. Simionese Sorin Gabriel, Granicesti, 682 - 12.42 - A
                                      7. Morosan Ionel, Granicesti, 783 - 12.2 - A
                                      8. Pinzar Alin, Suceava, 668 - 12 - A
                                      9. Cojocaru Adrian, Suceava, 1023 - 11.83 - A
                                      10. Zaharia Nicolae, Suceava, 1344 - 11 - A

                                      11. Mihalea Lucian, Suceava, 1821 - 9.5 - AI
                                      12. Tanase Gabi, Suceava, 1283 - 8.67 - AI
                                      13. Husarciuc Beniamin, Suceava, 1542 - 8 - AI
                                      14. Simionese Ovidiu, Granicesti, 1025 - 7.92 - AIJ
                                      15. Capra Claudiu, Suceava, 1447 - 6 - AI
                                      16. Tucaliuc Alexandru, Suceava, 1804 - 6 - AI
                                      17. Șuiu Marius, Suceava, 4001 - 0 - A
                                      Se prefigureaza doua categorii: open+avansati si incepatori, dar nu au intrat zilele in sac si mai este timp sa ne inscriem sa formam cele trei categorii!!! Fii si TU printre participantii la Turneul B+ organizat special pentru a sarbatori WTTD 2017 si in SUCEAVA!!!
                                      Ultima editare de Adrian's; 05.apr.2017, 07:14.

                                      Comentariu


                                      • #20
                                        Concursul de la Suceava este sprijinit de magazinul Selgros Suceava(apa, croissant, cafea), restaurantul Casa Bucovineana(sarmale), Asociatia Sportiva "Stefan cel Mare" (cupele) si eu, organizatorul - vin din Basarabia (pentru necunoscatori, eu chiar vin din Basarabia).
                                        Asteptam initiativa si altor persoane fizice sau juridice sa ni se alature in organizare, premiere sau participare!!!

                                        www.selgros.ro/magazine/suceava.html, www.casabucovineana.ro
                                        Ultima editare de Adrian's; 05.apr.2017, 05:50.

                                        Comentariu


                                        • #21
                                          Vă rog să mă înscrieți și pe mine - IANOȘ VALENTIN.
                                          Am convingerea că mă voi simți excelent, ca de obicei, domnul Cojocaru este un organizator foarte bun, condițiile de joc excelente, se vede implicarea domnului profesor în acest sens. Există această sală foarte frumoasă, s-au achiziționat mese de tenis noi, gazda acestei competiții este un profesor dedicat sportului, în special tenisului de masă!
                                          ?i cer scuze domnului profesor în numele acelor sportivi (tenismeni) suceveni care au apucat să se înscrie în alte părți, este alegerea lor, (cred că unul din motive este prețul, dar dacă socotim, deplasarea în alte locații, timpul pierdut și riscurile transportului-de ce nu?- costă mai mult) sunt conștient că totul costă (curent, uzură sală, serviciile organizatorului care poate are altceva de făcut în ziua lui liberă, amortizarea cheltuielilor cu mese, filee, h?rtie, pixuri, pahare, etc, riscurile de defecțiuni neprevăzute ș.a.m.d.). De asemeni, ca și coorganizator de astfel de competiții, știu în mod sigur că domnul profesor, organizatorul acestei competiții, NU se va âmbogăți din această taxă de 20, respectiv 10 lei (având în vedere și serviciile oferite, apă, cafea...), așa că ?mărul discordiei? este o iluzie, în opinia mea...

                                          Comentariu


                                          • #22
                                            Sofian corneliu-open

                                            Comentariu


                                            • #23
                                              Antoniu Andrei, Divisievici Paul, Suceava
                                              Ultima editare de Adrian's; 05.apr.2017, 12:46.

                                              Comentariu


                                              • #24
                                                Ujeniuc Dan - Suceava
                                                Croitor Dorin - Suceava
                                                Romascan Constantin - Suceava

                                                Comentariu


                                                • #25
                                                  Postat în original de valio Vezi post
                                                  Vă rog să mă înscrieți și pe mine - IANOȘ VALENTIN.
                                                  Am convingerea că mă voi simți excelent, ca de obicei, domnul Cojocaru este un organizator foarte bun, condițiile de joc excelente, se vede implicarea domnului profesor în acest sens. Există această sală foarte frumoasă, s-au achiziționat mese de tenis noi, gazda acestei competiții este un profesor dedicat sportului, în special tenisului de masă!
                                                  ?i cer scuze domnului profesor în numele acelor sportivi (tenismeni) suceveni care au apucat să se înscrie în alte părți, este alegerea lor, (cred că unul din motive este prețul, dar dacă socotim, deplasarea în alte locații, timpul pierdut și riscurile transportului-de ce nu?- costă mai mult) sunt conștient că totul costă (curent, uzură sală, serviciile organizatorului care poate are altceva de făcut în ziua lui liberă, amortizarea cheltuielilor cu mese, filee, h?rtie, pixuri, pahare, etc, riscurile de defecțiuni neprevăzute ș.a.m.d.). De asemeni, ca și coorganizator de astfel de competiții, știu în mod sigur că domnul profesor, organizatorul acestei competiții, NU se va âmbogăți din această taxă de 20, respectiv 10 lei (având în vedere și serviciile oferite, apă, cafea...), așa că ?mărul discordiei? este o iluzie, în opinia mea...
                                                  Domnule profesor Ianos,

                                                  Va felicit pentru alegerea facuta de dvs., aceea de a va inscrie la competitia de la Suceava. Sunt de acord cu dvs. ca dl. profesor A. Cojocaru este un organizator foarte bun si ca va veti simti minunat la competitie, asa cum ne-am simtit si noi cu ocazia altor competitii organizate de dumnealui. Dvs. stiti foarte bine ca "tonul face muzica".

                                                  Noi, o buna parte din suceveni, am ales sa mergem la Fălticeni din diverse considerente, unul dintre ele fiind prietenia care ne leaga. Nu neaparat pretul a fost cel care a dictat alegerea noastra, chiar daca nu a fost neglijat nici acest aspect. Dar, sincer va spun, nu vad unde am gresit pentru alegerea noastra astfel incat a trebuit sa va cereti scuze in numele nostru. Alegerea fiecaruia nu cred ca trebuie sa fie un motiv de a-si cere scuze pentru nimeni. Daca ne consideram vinovati cu ceva, ne ceream singuri scuze (cel putin eu asa procedam).

                                                  Extrapoland putin, daca eu mi-am luat bilet de vacanta pentru la vara la Marea Egee, trebuie sa cer scuze Ministrului Turismului ca nu mi-am luat la Marea Neagra?

                                                  Imi cer scuze daca am ofensat pe cineva cu acest mesaj.

                                                  Comentariu

                                                  Who has read this thread:
                                                  Procesare...
                                                  X