Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Turneu A "Simfonia Lalelelor", Pitești - 22.04.2017

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Postat în original de GeluBv Vezi post
    Felicitari, felicitari, bravo Vasi, (5-*) la Elite este ceva, mai ales ca urci repede!!!

    Dl.Toma a fost pe faza, a terminat cu bine,...felicitari!!!
    Ms mult Gelu! Nu ma asteptam nici eu!Deocamdata Elitul e in formare ca sa spun asa adica toate meciurile sunt ca o finala dar o sa fac tot ce imi sta un putinta sa raman aici si binenteles ca va astept si pe voi cei de la open sa urcati langa mine! Inca consider ca ascensiunea mea in Amatur a fost prea rapida doar ambitia enorma si putin talent a facut sa aj aici! In ori ce caz nu o sa ma vezi trecand la o grupa inferioara pt a castiga trofee cum am vz ieri o divizionara B la Avansati care a si castigat turneul!

    Comentariu


    • strelizia cea mai frumoasa floare !

      Comentariu


      • Felicitări participanților care au putut să învingă frigul! Eu am jucat âmbrăcat și gandindu-ma sa nu plec și mai răcit decât am venit! Azi am constatat că mă simt mai bine! O zi plăcută tuturor!

        Comentariu


        • Postat în original de buzatu vasile Vezi post
          Ms mult Gelu! Nu ma asteptam nici eu!Deocamdata Elitul e in formare ca sa spun asa adica toate meciurile sunt ca o finala dar o sa fac tot ce imi sta un putinta sa raman aici si binenteles ca va astept si pe voi cei de la open sa urcati langa mine! Inca consider ca ascensiunea mea in Amatur a fost prea rapida doar ambitia enorma si putin talent a facut sa aj aici! In ori ce caz nu o sa ma vezi trecand la o grupa inferioara pt a castiga trofee cum am vz ieri o divizionara B la Avansati care a si castigat turneul!
          Vasile,cea mai mare ambitie a ta ar fi sa joci si tenis de masă nu doar ping pong

          Comentariu



          • Asta pentru nea Tomita

            Comentariu


            • sarbule daca nu canta goran,lepa sau bairam tu ce joci?

              Comentariu


              • Postat în original de Dumitrescu Cornel Vezi post
                sarbule daca nu canta goran,lepa sau bairam tu ce joci?
                Cornelus vad ca ti-a inghetat palinca in pomi la bistrita

                Comentariu


                • Postat în original de dantim Vezi post
                  Vasile,cea mai mare ambitie a ta ar fi sa joci si tenis de masă nu doar ping pong
                  Da ma dar pinpongul asta e conectat la Duracel!
                  Tenisul tau de masa e conectat la la 1.5 V si 38 de grade!

                  Comentariu


                  • pentru cei ce nu au avut ocazia sa viziteze Simfonia lalelelor, citeva imagini...
                    Sper sa va bucure sufletul, si la anul sa veniti sa le vedeti in realitate...

                    Comentariu


                    • Alte imagini...

                      Comentariu


                      • Comentariu


                        • Postat în original de florin toma Vezi post
                          pentru cei ce nu au avut ocazia sa viziteze Simfonia lalelelor, citeva imagini...
                          Sper sa va bucure sufletul, si la anul sa veniti sa le vedeti in realitate...
                          Excelente imagini. Ma uit azi la Pitești si ma duce gandul la Pitești in urma cu 30 de ani . Din pacate at am parasit orasul dupa o experienta de viata ce a durat 3 ani(am facut Mihai Viteazul care e la o aruncatura de bat de locatia unde am participat ieri) experienta care m-a format profesional ca meserie ,ca om in societate si vreau sa spun ca orasul e pe zi ce trece mai frumos intr-o continua transformare! Ieri cu ajutorul lui nea Tomita a fost nu numai orasul Lalelelor ci si orasul competitiei Amatur.Bv nea Tomita !

                          Comentariu


                          • Postat în original de florin toma Vezi post
                            Alte imagini...
                            Astea chiar sint faine

                            Comentariu


                            • Vasile, Vasile ... cata dreptate ai! Ce regulament poate fi cel in care un jucator legitimat Liga B - FRTM poate surclasa avansati-Amatur la categoria Amatori. Dl. Marian Iordache, un openist remarcabil de altfel, picat la Amatori din cauza unei accidentari la glezna in urma cu ceva vreme a pierdut in superioare la D-ra Cerasela cat si finala. Eu am avut ghinionul sa-i intalnesc pe amandoi in grupa superioara.

                              Comentariu


                              • Vă rog frumos citiți Regulamentul AmaTur 2017, inclusiv ultimele modificări din 27.02.2017!

                                Postat în original de marcelgiosan Vezi post
                                Articolele 2, 4 și 5 din Regulamentul Amatur 2017 se modifică astfel: (colorat cu roșu - nou, colorat cu albastru - abrogat)

                                2. Participanții la circuit
                                Clasificare jucători
                                2.1. Categoria ?Open?:
                                ?Elite? - toți participanții cu media mai mare de 27 și toți participanții legitimați în divizia B, indiferent de medie (inclusiv fetele);
                                ?Open? - toți participanții cu media cuprinsă între 20 și 26,99 inclusiv;
                                2.2. Categoria "Amatori":
                                ?Avansați? - toți participanții cu media cuprinsă între 10 și 19,99 inclusiv;
                                ?începători? - toți participanții cu media de până la 9,99 inclusiv.

                                4.1.2. Jucătorii activi legitimați în divizia B pot participa în circuitul AmaTur, la prima participare numai la categoria Elite, sau Open/Elite și începând cu a doua participare acolo unde-i recomandă media. în cazul jucătorilor legitimați în diviziile inferioare din străinătate participarea acestora în circuit va trebui aprobată de Comitetul Director.


                                Modificările intră în vigoare începând cu 1 Martie 2017!
                                Blade: Butterfly Amultart; FH: Andro Rasanter R42, BH: Andro Rasanter R37

                                Comentariu


                                • Postat în original de Gigi Spin Vezi post
                                  Vasile, Vasile ... cata dreptate ai! Ce regulament poate fi cel in care un jucator legitimat Liga B - FRTM poate surclasa avansati-Amatur la categoria Amatori. Dl. Marian Iordache, un openist remarcabil de altfel, picat la Amatori din cauza unei accidentari la glezna in urma cu ceva vreme a pierdut in superioare la D-ra Cerasela cat si finala. Eu am avut ghinionul sa-i intalnesc pe amandoi in grupa superioara.
                                  Nea Gigi daca asa e regulamentul treb sa ne supunem!
                                  Daca Divizionarele B vin sa joace in amatur la Avansati treb sa ne simtim mandrii ca jucam intr-o competitie unde stacheta se tine tot mai sus! Domnisoara la alt concurs mi-a facut poze la paleta(dr Neubauer fh-joola rhyzm-p si bh-giant dragon giant long) si i-a spus organizatorului ca-i interzisa!!! Mai bine facea poze la masa de joc ca in meciul ala partea mea de masa a fost mult mai scurta !

                                  Comentariu


                                  • Postat în original de dantim Vezi post
                                    In topul celor mai faine turnee se afla Topoloveniul (parerea mea)la fel si Piteștiul si daca nu se poate simfonia lalelelor o sa fie simfonia muscatelor
                                    Vezi ca la Zimbrul si la Cornul Vanatorilor e simfonia Berilor!

                                    Comentariu


                                    • Postat în original de Gigi Spin Vezi post
                                      Vasile, Vasile ... cata dreptate ai! Ce regulament poate fi cel in care un jucator legitimat Liga B - FRTM poate surclasa avansati-Amatur la categoria Amatori. Dl. Marian Iordache, un openist remarcabil de altfel, picat la Amatori din cauza unei accidentari la glezna in urma cu ceva vreme a pierdut in superioare la D-ra Cerasela cat si finala. Eu am avut ghinionul sa-i intalnesc pe amandoi in grupa superioara.
                                      Nea Gigi ai avut ghinion sa cazi cu ei in grupa! Si eu am avut grupe grele in care am intalnit primii 3 clasati si ca cireasa sa fie pe tort in eliminatorii am cazut cu Sandu Enciu! Asa ca treb sa ne dam mana si sa mergem oleaca pe la Arsenie Boca sa ne spalam de pacate! Indiferent de ghinionul din grupe eu ma voi intoarce la Pitești la d-nul Toma ori de cate ori timpul imi va permite!

                                      Comentariu

                                      Who has read this thread:
                                      Procesare...
                                      X