Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Turneu A "Cupa CFR Simeria", Simeria - 22.04.2017

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Turneu A "Cupa CFR Simeria", Simeria - 22.04.2017

    Inscrieri finale amatori - on 22.04.2017 at 10:01:57

    1. Dirlea Ioan, Aiud, 169 - 19,86 - AH
    2. Georgescu Constantin, Orastie, 465 - 19,67 - A
    3. Dani Leo, Arad, 257 - 19,13 - AH
    4. Cecan Vasile, Timisoara, 196 - 18,71 - A
    5. Barbulescu Dan, Sibiu, 400 - 18,5 - A
    6. Schiopulescu Ion, Lugoj, 369 - 18,33 - A
    7. Serban Marian, Orastie, 637 - 18,13 - A
    8. Jichici Svetozar, Timisoara, 199 - 17,96 - A
    9. Bucur Dan, Cisnadie, 412 - 17,88 - A
    10. Botea Fabian, Hunedoara, 336 - 17,79 - A
    11. Pacurar Cosmin, Blaj, 254 - 17,71 - A
    12. Matei Dumitru, Simeria, 323 - 17,5 - AW
    13. Stancu Tiberiu, Deva, 1465 - 17 - AW
    14. Cristea Virgil, Cugir, 474 - 16,71 - A
    15. Horvath Mircea, Orastie, 496 - 16,71 - A
    16. Busu Romulus, Hunedoara, 565 - 16,63 - A
    17. Sicoe Ioan, Turda, 281 - 16,5 - AW
    18. Boznea Daniel, Deva, 853 - 16,5 - A
    19. Lulciuc Dumitru, Timisoara, 770 - 16 - A
    20. Zalar Marian, Tarnaveni, 1340 - 16 - A
    21. Ticu Sorin, Lugoj, 351 - 15,86 - A
    22. Postelnicu Mihai, Deva, 453 - 15,29 - A
    23. Sava Ioan, Orastie, 1354 - 15 - A
    24. Pop Sabin, Targu Mures, 414 - 14,46 - A
    25. Jeler Nicolae, Orastie, 657 - 14,46 - A
    26. Morariu Marius, Sibiu, 482 - 14,21 - A
    27. Muresan Florin, Deva, 1999 - 14 - A
    28. Banu Nicolae, Ocna Sibiului, 561 - 13,54 - A
    29. Popovici Ciprian, Hunedoara, 1041 - 13,5 - A
    30. Bozosan Petre, Sibiu, 461 - 13,29 - A
    31. Veres Adrian, Timisoara, 567 - 13,13 - A
    32. Sabau Mircea, Tarnaveni, 736 - 12,07 - A
    33. Brasoveanu Vali, Sibiu, 751 - 11,42 - AW
    34. Oniga Paul, Blaj, 786 - 11,2 - A
    35. Ispas Emil, Alba Iulia, 2210 - 11 - A
    36. Borcsi Jozsef, Timisoara, 910 - 10,44 - A
    37. Pralea Constantin, Alba Iulia, 599 - 10,36 - AW
    38. Midvichi Alexandru, Deva, 892 - 10,33 - AJ
    39. Caraus Sorin, Deva, 1194 - 10,25 - A
    40. Avram Silviu, Timisoara, 1347 - 10 - A
    41. Gipsy King, Hunedoara, 2090 - 9,75 - AI
    42. Milea Alexandru, Bucuresti, 822 - 9,5 - AI
    43. Popa Dorina, Deva, 2360 - 9 - AIF
    44. Postelnicu Eric, Deva, 921 - 8,82 - AIJ
    45. Valea Claudiu, Targu Mures, 1093 - 8,8 - AI
    46. Oprean Andrei, Baia de Cris, 767 - 8,79 - AI
    47. Sarcani Andrei, Targu Mures, 984 - 8 - AIW
    48. Secrian Emanuel, Lugoj, 1044 - 8 - AI
    49. Carp Sergiu, Vulcan, 2483 - 8 - AI
    50. Gorceag Tudor, Vulcan, 2484 - 8 - AI
    51. Vela Gabriel, Timisoara, 857 - 7,83 - AI
    52. Petcu Adrian, Vulcan, 2607 - 7 - AI
    53. Cobzaru Radu, Simeria, 2676 - 7 - AI
    54. Mitrica Lucian, Vulcan, 2823 - 6 - AI
    55. Schiau Dan, Hunedoara, 2839 - 6 - AI
    56. Stancovici Bianca, Targu Mures, 1309 - 5,2 - AIF
    57. Tascau Adrian, Simeria, 3013 - 5 - AI
    58. Muresan Daniel, Targu Mures, 3019 - 5 - AI
    59. Gasca Toader, Hunedoara, 4018 - 0 - A
    60. Barbu Tiberiu, Simeria, 4019 - 0 - A
    61. Taranu Mircea, Hunedoara, 4021 - 0 - A
    62. Schiau Teodora, Hunedoara, 4022 - 0 - A
    63. Stoica Nicu, Hunedoara, 4023 - 0 - A
    64. Moldoveanu Sorin Florian, Hunedoara, 4024 - 0 - A
    65. Guta Catalin, Hunedoara, 4025 - 0 - A
    66. Staman Ilie, Vulcan, 4026 - 0 - A
    67. Bozdog Mircea, Simeria, 4029 - 0 - A
    68. Clesiu Florin, Deva, 4030 - 0 - A
    69. Moldovean Valer, Calan, 4034 - 0 - A
    70. Tatar Dorel, Simeria, 4035 - 0 - A
    71. Achirei Paul, Simeria, 4036 - 0 - A
    72. Mateiu Dragos, Deva, 4037 - 0 - A
    73. Szemciuk Istvan, Cristur, 4040 - 0 - A

    nemotivat: Lazar Daniel



    Clasament amatori

    1. Barbulescu Dan - Sibiu
    2. Botea Fabian - Hunedoara
    3 -- 4
    Cecan Vasile - Timisoara
    Lulciuc Dumitru - Timisoara
    5 -- 8
    Horvath Mircea - Orastie
    Serban Marian - Orastie
    Jichici Svetozar - Timisoara
    Banu Nicolae - Ocna Sibiului
    9 -- 16
    Georgescu Constantin - Orastie
    Schiopulescu Ion - Lugoj
    Dirlea Ioan - Aiud
    Jeler Nicolae - Orastie
    Bucur Dan - Cisnadie
    Gipsy King - Hunedoara
    Gasca Toader - Hunedoara
    Popovici Ciprian - Hunedoara
    17 -- 24
    Matei Dumitru - Simeria
    Stancu Tiberiu - Deva
    Cristea Virgil - Cugir
    Busu Romulus - Hunedoara
    Zalar Marian - Tarnaveni
    Pop Sabin - Targu Mures
    Brasoveanu Vali - Sibiu
    Tatar Dorel - Simeria
    25 -- 27 2v gr.sup.
    Dani Leo - Arad
    Morariu Marius - Sibiu
    Achirei Paul - Simeria
    28 -- 39 1v gr.sup.
    Pacurar Cosmin - Blaj
    Sicoe Ioan - Turda
    Boznea Daniel - Deva
    Postelnicu Mihai - Deva
    Sava Ioan - Orastie
    Bozosan Petre - Sibiu
    Oniga Paul - Blaj
    Borcsi Jozsef - Timisoara
    Valea Claudiu - Targu Mures
    Carp Sergiu - Vulcan
    Mitrica Lucian - Vulcan
    Stama Ilie - Vulcan
    40 -- 48 0v gr.sup.
    Ticu Sorin - Lugoj
    Muresan Florin - Deva
    Sabau Mircea - Tarnaveni
    Ispas Emil - Alba Iulia
    Pralea Constantin - Alba Iulia
    Milea Alexandru - Bucuresti
    Gorceag Tudor - Vulcan
    Cobzaru Radu - Simeria
    Clesiu Florin - Deva
    49 -- 2v gr.inf.
    Szemciuk Istvan - Cristur
    50 -- 62 1v gr.inf.
    Veres Adrian - Timisoara
    Midvichi Alexandru - Deva
    Caraus Sorin - Deva
    Avram Silviu - Timisoara
    Popa Dorina - Deva
    Oprean Andrei - Baia de Cris
    Sarcani Andrei - Targu Mures
    Petcu Adrian - Vulcan
    Tascau Adrian - Simeria
    Barbu Tiberiu - Simeria
    Taranu Mircea - Hunedoara
    Guta Catalin - Hunedoara
    Moldovean Valer - Calan
    63 -- 73 0v gr.inf.
    Postelnicu Eric - Deva
    Secrian Emanuel - Lugoj
    Vela Gabriel - Timisoara
    Schiau Dan - Hunedoara
    Stancovici Bianca - Targu Mures
    Muresan Daniel - Targu Mures
    Schiau Teodora - Hunedoara
    Stoica Nicu - Hunedoara
    Moldoveanu Sorin Florian - Hunedoara
    Bozdog Mircea - Simeria
    Mateiu Dragos - Deva


    Inscrieri finale open - on 22.04.2017 at 13:43:15

    1. Mutrescu Eugen, Timisoara, 244 - 42,13 - OE
    2. Sufletel Radu, Alba Iulia, 20 - 40,21 - OELW
    3. Roman Bogdan, Arad, 7 - 39,34 - OE
    4. Sicoe Rodica, Cugir, 28 - 38,89 - OELF
    5. Apian Florin, Bistrita, 12 - 34,89 - OE
    6. Avram Victor, Arad, 9 - 34,75 - OE
    7. Put Gabriel, Oravita, 18 - 33,54 - OE
    8. Andone Claudiu, Cugir, 58 - 33,25 - OE
    9. Verdet Adrian, Oravita, 17 - 33,14 - OE
    10. Zbancu Leo, Deva, 385 - 31,58 - OE
    11. Spatariu Daniel, Arad, 74 - 30,36 - OE
    12. Catinean Vasile, Petrila, 245 - 30,29 - OE
    13. Popa Radu, Deva, 1360 - 30 - OE
    14. Oprea Adrian, Lugoj, 51 - 28,29 - OE
    15. Crainic Adrian, Orastie, 308 - 27 - OE
    16. Mihalescu Dinu, Timisoara, 119 - 26,55 - OW
    17. Curut Gabriel, Timisoara, 120 - 26,5 - O
    18. Neiconi Sabin, Hateg, 722 - 26,5 - OW
    19. Kaposta Victor, Arad, 54 - 26,28 - O
    20. Ciublea Vichente, Oravita, 432 - 25,25 - O
    21. Motorga Dorin, Targu Mures, 136 - 25,17 - O
    22. Ciobanu Daniel, Blaj, 87 - 24,79 - OW
    23. Zsok Arcadie, Deva, 729 - 24,67 - O
    24. Veres Francisc, Oravita, 97 - 24,54 - O
    25. Kromek Iulian, Cugir, 311 - 23,96 - O
    26. Beches Andrei, Sibiu, 234 - 23,67 - O
    27. Lungu Marius, Oravita, 222 - 22,46 - O
    28. Dumitru Lazar, Petrila, 650 - 22,25 - O
    29. Veres Janos, Targu Mures, 312 - 22,13 - OW
    30. Fulop Attila, Aiud, 112 - 21,89 - OW
    31. Janosi Attila, Targu Mures, 192 - 21,33 - O
    32. Barac Marius, Sibiu, 231 - 21,13 - OW
    33. Mateescu Florin, Hunedoara, 1109 - 21 - O
    34. Pelaghie Ioan, Targu Mures, 184 - 20,75 - O
    35. Ardelean Raul, Arad, 223 - 20,5 - O
    36. Mitzea Alexandru, Sibiu, 436 - 19,44 - A
    37. Drinceanu Lilian, Oravita, 216 - 18,83 - A
    38. Temelie Dragos, Medias, 1390 - 18 - A
    39. Radu Constantin, Sibiu, 332 - 17,86 - AW
    40. Cioveie Marian, Oravita, 548 - 11,13 - A
    41. Berchi Ioan, Arad, 933 - 10,94 - A
    * Niciun absent nemotivat

    Clasament open

    1. Roman Bogdan - Arad
    2. Put Gabriel - Oravita
    3 -- 4
    Andone Claudiu - Cugir
    Sufletel Radu - Alba Iulia
    5 -- 8
    Avram Victor - Arad
    Sicoe Rodica - Cugir
    Curut Gabriel - Timisoara
    Dumitru Lazar - Petrila
    9 -- 16
    Crainic Adrian - Orastie
    Veres Francisc - Oravita
    Catinean Vasile - Petrila
    Mutrescu Eugen - Timisoara
    Verdet Adrian - Oravita
    Lungu Marius - Oravita
    Popa Radu - Deva
    Mihalescu Dinu - Timisoara
    17 -- 22 1v gr.sup.
    Apian Florin - Bistrita
    Zbancu Leo - Deva
    Oprea Adrian - Lugoj
    Ciobanu Daniel - Blaj
    Veres Janos - Targu Mures
    Temelie Dragos - Medias
    23 -- 28 0v gr.sup.
    Spatariu Daniel - Arad
    Motorga Dorin - Targu Mures
    Kromek Iulian - Cugir
    Beches Andrei - Sibiu
    Barac Marius - Sibiu
    Drinceanu Lilian - Oravita
    29 -- 31 2v gr.inf.
    Kaposta Victor - Arad
    Zsok Arcadie - Deva
    Mitzea Alexandru - Sibiu
    32 -- 35 1v gr.inf.
    Ciublea Vichente - Oravita
    Fulop Attila - Aiud
    Janosi Attila - Targu Mures
    Pelaghie Ioan - Targu Mures
    36 -- 41 0v gr.inf.
    Neiconi Sabin - Hateg
    Mateescu Florin - Hunedoara
    Ardelean Raul - Arad
    Radu Constantin - Sibiu
    Cioveie Marian - Oravita
    Berchi Ioan - Arad

  • #2
    Turneu A - Cupa "CFR Simeria" - 22 aprilie 2017

    Data: 22 aprilie 2017
    Localitatea: Simeria
    Locul de desfasurare: Sala de Sport a Scolii Generale Sigismund Toduta, str. Decebal;

    [TD]
    [/TD]

    Indicatii acces:
    - dinspre Sibiu si Petrosani: de pe DN7 inainte de statia OMV se face dreapta, apoi a treia la dreapta, prima la stanga, prima la dreapta si drept in fata este poarta de intrare in curtea scoli unde se poate parca;
    - dinspre Arad, Timisoara, Brad, Deva sau Hunedoara: de pe DN7 imediat dupa statia OMV se face stanga apoi se urmeaza traseul de mai sus;

    Categorii: "A", amatori si open (doua turnee);
    Logistica: 13 mese ITTF, mingi celuloid 3*;

    ORA DE INCEPERE AMATORI:
    - validare inscrieri: 09:00-9:25;
    - start turneu: 09:30 - 09:45 (in functie de intarziati);
    ORA DE INCEPERE OPEN:
    - validare inscrieri: 13:00-13:25;
    - start turneu: 13:30 - 13:45 (in functie de intarziati);

    Numarul maxim de jucatori: 72 amatori (70+2 wild card-uri), 42 open (40+2 wild card-uri);

    SE ASIGURA:
    apa, cafea si un meniu de pranz

    Materiale de premiere:
    locurile 1-4: cupe, medalii si diplome;

    Taxa de participare:
    35 ron (adulti) (meniu inclus in pret);
    10 ron (copii sub 14 ani, doamne si domnisoare);
    - persoanele cu dizabilitati nu platesc taxa de participare.
    Pentru fiecare participant se va dona 1 ron catre AmaTur.

    INSCRIEREA/RETRAGEREA PARTICIPANTILOR:
    - pe forum sau telefonic;
    - prioritatea la înscriere: primul venit, primul servit;
    - ultima retragere Joi, 20.04.2017, ora 21,00;
    - retragerile înainte de termen vor fi monitorizate: R1;
    - retragerile după termen vor fi penalizate cu 2 puncte: R2;
    - absenții vor fi penalizați cu 3 puncte: N;

    AMATORI
    - poate participa orice jucator cu media intre 0 si 19,99 (incepatori+avansati);
    Numar maxim de jucatori: 72 (70+2 wild card-uri rezervate);
    Validare inscrieri: 09:00 - 09:25;
    Ora de incepere: 09:30 - 09:45 (in functie de intarziati);
    SISTEM DE DESFASURARE:
    - grupe inferioare de cate 5-7 jucatori in functie de MP aplicand regula sarpelui cu eventuale permutari pentru a evita mai multi jucatori din aceiasi localitate (locul 1 nu se schimba); se califica primii 4;
    - grupe superioare de 3-4 jucatori dupa o schema aleatoare; se califica primii 2;
    - tablou eliminatoriu; ordinea favoritilor (inclusiv pentru eventuale bye-uri) conform numarului de ordine al grupelor superioare; plasarea pe tablou a locurilor 2 din superioare se face prin tragere la sorti, de catre cei in cauza, din doua urne (partea superioara si partea inferioara) astfel incat locurile 1 si 2 din superioare sa nu se mai intalneasca decat, eventual, in finala;

    OPEN
    - poate participa orice jucator cu media peste 20,00;
    Numar maxim de jucatori: 42 (40+2 wild card-uri rezervate)
    Validare inscrieri: 13:00 - 13:25
    Ora de incepere: 13:30 - 13:45 (in functie de intarziati)
    SISTEM DE DESFASURARE:
    - grupe inferioare de cate 5-7 jucatori in functie de MP aplicand regula sarpelui cu eventuale permutari pentru a evita mai multi jucatori din aceiasi localitate (locul 1 nu se schimba); se califica primii 4;
    - grupe superioare de 3-4 jucatori dupa o schema aleatoare; se califica primii 2;
    - tablou eliminatoriu; ordinea favoritilor (inclusiv pentru eventuale bye-uri) conform numarului de ordine al grupelor superioare; plasarea pe tablou a locurilor 2 din superioare se face prin tragere la sorti, de catre cei in cauza, din doua urne (partea superioara si partea inferioara) astfel incat locurile 1 si 2 din superioare sa nu se mai intalneasca decat, eventual, in finala;

    ORGANIZATORI:
    Matei Dumitru: 0745.202.164
    Suport tehnic: Vela Claudiu

    SPONSOR: PRIMARIA ORASULUI SIMERIA

    Cei ce doresc cazare, sa ia legatura cu organizatorul.

    Va asteptam cu drag la primul nostru turneu !!!

    Comentariu


    • #3
      Buna.
      Oprean Andrei, Baia de Cris, amatori.
      Multumesc

      Trimis de pe al meu ALE-L21 folosind Tapatalk
      Lemn: Tibhar / Nittaku
      Forehand: Aurus / Victas
      Backhand: Aurus / Victas

      Comentariu


      • #4
        Din Oravita :
        Put Gabriel
        Verdet Adrian
        Veres Francisc
        Lungu Marius
        Drinceanu Lilian
        Cioveie Marian
        Ciublea Vichente - toti la open

        Comentariu


        • #5
          Andone Claudiu elite
          Sicoe Rodica elite
          Kromek Iulian OPEN
          CRISTEA Virgil amatori
          4/3 din oameni au probleme cu fractiile

          Comentariu


          • #6
            se inscriu Fulop Attila -Aiud open Dirlea Ioan -Aiud amatori Ciobanu Daniel-Blaj -open Pacurar Cosmin -Blaj amatori si Damian Mircea -Bistrita amatori

            Comentariu


            • #7
              Din Hunedoara Botea Fabian, Busu Romulus, Gasca Toader,Popovici Ciprian la amatori,la open Pavel Călin și Mateescu Florin.Din Simeria la amatori Barbu Tiberiu,din la Hațeg la open Neiconi Sabin.

              Comentariu


              • #8
                Buna ziua,
                Se inscriu urmatorii:

                Din Orastie la Open : Crainic Adrian

                Din Orastie la Avansati: Georgescu Constantin, Sava Ioan, Jeler Nicolae, Zdrenghea Mircea, Horvath Mircea, Serban Marian

                Din Timisoara la Avansati :Veres Adrian

                Din Hunedoara la Avansati: Alin Petru Covaciu, Mircea Taranu ,Dan Schiau,, Teodora Schiau,, Nicu Stoica , Sorin Florian Moldoveanu,,Guta Catalin

                Va multumesc!
                Blade: Der Materialspezialist Cubixx 100
                FH: Yasaka Rakza 7 Soft
                BH: SpinLord Dornenglanz

                Comentariu


                • #9
                  Muntean Mircea - Baia Mare - open
                  Catinean Vasile - Petrila - open
                  Pralea Constantin - Vintu de jos - amatori
                  Carp Sergiu - Vulcan - amatori
                  Staman Ilie - Vulcan - amatori
                  Gorcean Tudor - Vulcan - amatori
                  Petcu Adi - Vulcan - amatori
                  Mitrica Lucian - Vulcan - amatori
                  Dorog Abel - Simeria - amatori
                  Bozdog Mircea - Simeria - amatori
                  Cobzaru Radu - Simeria - amatori
                  Tascau Adrian - Simeria - amatori
                  Matei Dumitru - Simeria - amatori

                  Comentariu


                  • #10
                    Cecan Vasile, Timisoara, amatori
                    Jichici Svetozar, Timisoara, amatori
                    Vela Gabriel, Timisoara, amatori

                    Comentariu


                    • #11
                      Avram Silviu, Timisoara, amatori.

                      Trimis de pe al meu ALE-L21 folosind Tapatalk
                      Lemn: Tibhar / Nittaku
                      Forehand: Aurus / Victas
                      Backhand: Aurus / Victas

                      Comentariu


                      • #12
                        Buna ziua,
                        Se inscriu din Deva la categoria Amatori: Boznea Daniel, Postelnicu Mihai, Caraus Sorin, Postelnicu Eric, Midvichi Alexandru, Stancu Tiberiu, Tarlea Adrian, Clesiu Florin, Muresan Florin.
                        Se inscriu din Deva la categoria Open: Zsok Arcadie, Zbancu Leo, Popa Radu.
                        Multumesc.
                        O zi buna!

                        Comentariu


                        • #13
                          Din Tg Mures:
                          -Open: Pelaghie Ioan, Motorga Dorin
                          -Amatori: Pop Sabin, Valea Cladiu, Stancovici Bianca

                          Comentariu


                          • #14
                            Se înscrie la Categoria Amatori, Docea Beniamin din Aiud.

                            Comentariu


                            • #15
                              Morariu Marius -Amatori Sibiu

                              Trimis de pe al meu GT-I9505 folosind Tapatalk

                              Comentariu

                              Cine a citit topicul
                              Procesare...
                              X