Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Turneu A "Cupa PRO AKTIV", Focșani - 13.05.2017

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Turneu A "Cupa PRO AKTIV", Focșani - 13.05.2017

    Turneu A "Cupa Pro Aktiv ",Focșani Ediția a VII-a - Sâmbătă 13 Mai 2017

    LOCALITATEA: Focșani
    DATA: Sâmbătă 13 Mai 2017;
    CATEGORII: Elite + Open + Amatori;
    ORA DE ÎNCEPERE:
    AMATORI - 08.00 - 09.15 validare înscrieri, la 09.30 încep meciurile;
    OPEN - 12.45 - 13.15 validare înscrieri, la 13.30 încep meciurile;
    ELITE - 13.15 - 13.45 validare înscrieri, la 14.00 încep meciurile;
    SALA: Sala Polivalentă Focșani;
    INDICAȚII DE ORIENTARE:
    [TD]
    [/TD]
    LOGISTICĂ: 20 mese aprobate ITTF, mingi DHS *** pentru Amatori si Open ;
    .................................................. ......mingi Nittaku Japan 40+ pentru Elite
    SPAȚIU DE JOC: 960 mp;
    SUPRAFAȚA DE JOC: Parchet pentru competiții ;
    FACILITĂȚI: Vestiare, dușuri;
    TAXA: adulți 30 Lei, copii sub 14 ani 15 Lei, din care 1 Leu/participant vor fi transferați în contul AmaTur;
    Se asigură apă plată 2 litri
    Pe durata competiției la sala va fi prezent un echipaj complet de la Serviciul de Ambulanță
    MATERIALE DE PREMIERE:
    - Locurile 1÷4 cupe + diplome;
    ÎNSCRIEREA/RETRAGEREA PARTICIPANȚILOR:
    - pe forum sau telefonic;
    - prioritatea la înscriere: primul venit, primul servit;
    - ultima retragere Joi 11.05.2017, ora 21,00;
    - retragerile înainte de termen vor fi monitorizate: R1;
    - retragerile după termen vor fi penalizate cu 2 puncte: R2;
    - absenții vor fi penalizați cu 3 puncte: N;
    - organizatorii își rezervă dreptul de a refuza persoanele care au creat probleme referitoare la abateri regulamentare sau de natură a împiedica sub orice formă bunul mers al competiției (atitudine necuviincioasă, nemotivați, retrageri multiple, etc.);

    SISTEMUL DE JOC:

    Amatori
    - Participă orice jucător amator cu MP mai mică de 20;
    - Număr maxim de participanţi: 96;
    - Se joacă în sistemul cel mai bun din 5 seturi (3/5);
    - Grupe inferioare de câte 6 jucători după regula şarpelui cu eventuale modificări funcţie de localităţi (locul 1 nu se schimbă) se califică primii 4;
    - Capi de serie grupe inferioare conform MP dată de clasamentul AmaTur la zi;
    - Grupe superioare de câte 4 jucători se califică primii 2;
    - Capi de serie grupe superioare conform rezultate grupe inferioare;
    - Schemă de joc - grupe superioare: 1645;
    - Tablou eliminatoriu de 32;
    - Ordine favoriți eliminatorii conform număr de ordine grupe superioare;
    - Locurile II se împart în două urne (partea inferioară, respectiv superioară a tabloului, astfel încât locurile 1 şi 2 dintr-o grupă superioară să nu se întâlnească decât în finală) şi vor fi trase la sorţi de către cel mai tânăr participant la turneul Amatori;

    Open
    - Participă jucătorii cu MP mai mare sau egală cu 20 precum si jucatorii amatori cu MP 10-20 (care sunt rugați să-şi anunțe opțiunea la OPEN), în limita locurilor disponibile;
    - Număr maxim de participanţi: 48;
    - Se joacă în sistemul cel mai bun din 5 seturi (3/5);
    - Grupe inferioare de câte 6 jucători după regula şarpelui cu eventuale modificări funcţie de localităţi (locul 1 nu se schimbă) se califică primii 4;
    - Capi de serie grupe inferioare conform MP dată de clasamentul AmaTur la zi;
    - Grupe superioare de câte 4 jucători se califică primii 2;
    - Capi de serie grupe superioare conform rezultate grupe inferioare;
    - Schemă de joc - grupe superioare: 1432;
    - Tablou eliminatoriu de 16;
    - Ordine favoriți eliminatorii conform număr de ordine grupe superioare;
    - Locurile II se împart în două urne (partea inferioară, respectiv superioară a tabloului, astfel încât locurile 1 şi 2 dintr-o grupă superioară să nu se întâlnească decât în finală) şi vor fi trase la sorţi de către cel mai tânăr participant la turneul Open;

    Elite
    - Participă jucătorii cu MP mai mare sau egală cu 27 precum si jucatorii openiști cu MP 20-27 (care sunt rugați să-şi anunțe opțiunea la ELITE), în limita locurilor disponibile;
    - Număr maxim de participanţi: 24;
    - Se joacă în sistemul cel mai bun din 5 seturi (3/5);
    - Grupe inferioare de câte 6 jucători după regula şarpelui cu eventuale modificări funcţie de localităţi (locul 1 nu se schimbă) se califică primii 4;
    - Capi de serie grupe inferioare conform MP dată de clasamentul AmaTur la zi;
    - Grupe superioare de câte 4 jucători se califică primii 2;
    - Capi de serie grupe superioare conform rezultate grupe inferioare;
    - Schemă de joc - grupe superioare: regula șarpelui;
    - Tablou eliminatoriu de 8;
    - Ordine favoriți eliminatorii conform număr de ordine grupe superioare;
    - Locurile II se împart în două urne (partea inferioară, respectiv superioară a tabloului, astfel încât locurile 1 şi 2 dintr-o grupă superioară să nu se întâlnească decât în finală) şi vor fi trase la sorţi de către cel mai tânăr participant la turneul Open;
    În funcție de numărul de jucători înscriși pot apărea modificări la sistemul de joc.
    LIVE
    - Finalele la Amatori, Open și Elite se transmit Live pe forum la adresa: Facebook/AmaTurRomania

    ORGANIZATORI:

    - D.J.S.T. VRANCEA
    - CONSILIUL LOCAL FOCȘANI
    - ACS PRO AKTIV FOCȘANI ,

    ORGANIZATOR TEHNIC:
    - Corcoz Costin , tel. 0760541264;

    SPONSORI:

    ECHIPAMENT SPORTIV:
    Dna. Irina și Dl. Gelu Popescu - SC Andro Gir SRL: unic importator XIOM și NITTAKU.

    Ultima editare de Corcoz Costin; 03.mai.2017, 00:48.

  • #2
    ATENȚIE

    În urma apariției noului clasament au fost anumite schimbări de categorie la unii participanți( Vlase Gheorghe, Grosan Nicu și Rojnița Sebastian ). Pe această cale îi rugăm să confirme participarea la noua categorie. De asemenea ceilalți care au scăzut in categorie au posibilitatea să se înscrie la categoria corespunzătoare noului MP.

    Turneul se va desfășura astfel: 20 mese

    - Amatori max 96 juc
    - Open max 48 juc
    - Elite max 24 juc
    Ultima editare de Corcoz Costin; 03.mai.2017, 00:31.

    Comentariu


    • #3
      Clasament Amatori

      1. Dirdala Catalin - Focsani
      2. Gherasim Iulian - Tulcea
      3 -- 4
      Simulescu Adrian - Focsani
      Dragan Petru Ioan - Iasi
      5 -- 8
      Anghele Cristinel - Galati
      Nicolaiciuc Ovidiu Sebastian - Iasi
      Luca Octavian - Tulcea
      Turcu Viorel - Piatra Neamt
      9 -- 16
      Oancea Marian - Bacau
      Ticu Mihai - Focsani
      Dodu Costica - Focsani
      Laic Mihai - Roman
      Leteanu Marius - Bacau
      Bodea Vasile - Panciu
      Toader Nicolae - Tulcea
      Baiburi Levent - Tulcea
      17 -- 32
      Cherciu Dorin - Focsani
      Balla Peter - Toplita
      Bubulac Cristi - Piatra Neamt
      Dicu Vlad - Vaslui
      Manea Dorinel - Tecuci
      Lazar Vasile - Pufesti
      Cristofor Razvan - Moinesti
      Buruiana Mihai - Marasesti
      Vasiloiu Mihai - Focsani
      Osman Metin - Tulcea
      Baceanu Constantin - Buzau
      Ilie Stefan - Buzau
      Pinzar Alin - Suceava
      Mocanu Ionut - Galati
      Codreanu Laurentiu - Buzau
      Burghelea Florin - Piatra Neamt
      33 -- 35 2v gr.sup.
      Rosu Gabriel - Comanesti
      Dinu Gheorghe - Bucuresti
      Macovei Cristi - Iasi
      36 -- 49 1v gr.sup.
      Petrescu Claudel - Putna
      Socaci Sorin - Panciu
      Potarniche Bianca - Buzau
      Ivan Adrian - Tulcea
      Iordachi Adrian - Adjud
      Stroe Ionel - Bacau
      Padurariu Ciprian - Roman
      Stolearenco Igor - Galati
      Fotia Iulian - Bacau
      Coclea Ionel - Braila
      Carata Catalin - Tulcea
      Plamada Iulian - Putna
      Sursilov Constantin - Bucuresti
      Lazar Dumitru - Mizil
      50 -- 64 0v gr.sup.
      Negrea Petrut - Comanesti
      Hanganu George - Focsani
      Budescu Marian - Galati
      Panait Adrian - Braila
      Dumbrava Ovidiu - Focsani
      Olteanu Gabriel - Barlad
      Docan Cristian - Bucuresti
      Ailioaie Gheorghe - Comanesti
      Butacu Daniel - Bacau
      Preda Sile - Focsani
      Veris Dumitru - Brasov
      Cibotariu Bogdan - Piatra Neamt
      Lazar Ionel - Pufesti
      Sava Sinel - Focsani
      Carnu Mirel - Buzau
      65 -- 66 2v gr.inf.
      Brateanu Liviu - Bacau
      Tong Tadacuma - Osaka
      67 -- 81 1v gr.inf.
      Oancea Vasile - Buzau
      Moise Viorel - Braila
      Isaic Radu - Bacau
      Albu Iulian - Comanesti
      Bejan Alexandru - Tecuci
      Morun Marian - Braila
      Tirdea Ionut - Tecuci
      Balbarau Razvan - Mangalia
      Gaureanu Toader - Onesti
      Stoica Emanuel - Mangalia
      Vasilache Marius Daniel - Buzau
      Olareanu Madalina - Ramnicu Sarat
      Dudu Cristinel - Focsani
      Purice Narcis - Biliesti
      Porosnicu Catalin - Onesti
      82 -- 96 0v gr.inf.
      Dutu Constantin - Galati
      Stoian Nicolae - Braila
      Stinga Ovidiu - Tecuci
      Marin Cristi - Braila
      Mihu Marian - Focsani
      Sontica Eugen - Tecuci
      Anghelache Nicusor - Focsani
      Leauta Angel - Braila
      Busuioc Cristi - Focsani
      Dinu Marius - Focsani
      Palamariuc Mihai - Onesti
      Toader Ionut - Focsani
      Dima Cosmin - Focani
      Sava Raduca-Dan - Focsani
      Pascu Paul - Focsani


      Clasament Open

      1. Pizlaru Ionel - Focsani
      2. Nistor Florin - Comanesti
      3 -- 4
      Maresi Ion - Focsani
      Sofian Corneliu - Suceava
      5 -- 8
      Botezatu Onelus - Galati
      Toma Iulian - Braila
      Arion Costel - Galati
      Iordaniu Aurel - Panciu
      9 -- 16
      Hogas Flaviu Alexandru - Barlad
      Pavunev Dan - Bucuresti
      Istrate Cristian - Bucuresti
      Ticu Dorin - Bacau
      Marola Dan - Bacau
      Barsa Ioan - Moinesti
      Spoiala Cristinel - Focsani
      Corocaescu Cristian - Suceava
      17 -- 27 1v gr.sup.
      Pascu Paul - Tecuci
      Ciortescu Cristi - Iasi
      Popa Alexandru Iulian - Buzau
      Munteanu Octavian - Tecuci
      Ivanov Sorin - Piatra Neamt
      Tanu Mihai - Tecuci
      Bulubasa Nicusor - Comanesti
      Bivolaru Marius - Ploiesti
      Iacob Gabriel - Iasi
      Stamate Eduard - Tecuci
      Bogza Dragos - Iasi
      28 -- 32 0v gr.sup.
      Hariuc Costica - Vaslui
      Bodin Ion - Tecuci
      Braniste George - Bacau
      Tutoveanu Razvan - Brasov
      Gaitan Tiberiu - Braila
      33 -- 37 2v gr.inf.
      Dumbrava Daniel - Focsani
      Ionita Valentin - Galati
      Vasiliu Dan - Panciu
      Peiu Cosmin - Babadag
      Barac Andreea - Braila
      38 -- 42 1v gr.inf.
      Papacu Bejoli - Bucuresti
      Postelnicu Ciprian - Tecuci
      Serban Liviu - Onesti
      Samoila Ion - Babadag
      Visan Bogdan - Targoviste
      43 -- 46 0v gr.inf.
      Stoica Sandel - Focsani
      Ursulescu Ioan - Bacau
      Iosif Radu - Barlad
      Filoteanu Adrian - Focsani


      Clasament Elite

      1. Roman Iulian - Brasov
      2. Lukasz Klimas - Ploiesti
      3 -- 4
      Enciu Alexandru - Slobozia
      Hasna Cosmin - Straja
      5 -- 8
      Ion Marius - Braila
      Axinte Bogdan - Iasi
      Tudorache Viorel - Bucuresti
      Mosneagu Marius - Falticeni
      9 -- 2v gr.sup.
      Radu Costica - Galati
      10 -- 12 1v gr.sup.
      Marola Mihai - Bacau
      Ditu Daniel - Onesti
      Teodorescu Sandica - Ramnicu Sarat
      13 -- 16 0v gr.sup.
      Tigau Dan - Bucuresti
      Morosanu Vasile - Suceava
      Wischegg Robert - Galati
      Grosan Nicu - Piatra Neamt
      17 -- 1v gr.inf.
      Zarinschi Catalin - Galati
      18 -- 21 0v gr.inf.
      Calin Mihai - Barlad
      Bularda Iulian - Barlad
      Zainescu Corneliu - Galati
      Vlase Gheorghe - Slobozia
      Ultima editare de Corcoz Costin; 15.mai.2017, 21:06.

      Comentariu


      • #4
        Se inscriu Marola Mihai-Bacau-Elite si Marola Dan-Bacau-Open

        Comentariu


        • #5
          Munteanu Octavian Tecuci Open
          Stiga Clipper Butterfly Tenergy 64 Yasaka Antipower

          Comentariu


          • #6
            Din Roman - Laic Mihai - Amatori. Multumesc !
            TRUST NO ONE !

            Comentariu


            • #7
              Welker Ivan si Olah Oliver
              Din Sf. Gheorghe
              Elit si open

              Comentariu


              • #8
                Gaitan Tiberiu - Braila - Open
                Coclea Ionel - Braila - Amatori
                Moise Viorel - Braila - Amatori

                Comentariu


                • #9
                  Enciu Alexandru-elite si Vlase Gheorghe-open

                  Comentariu


                  • #10
                    Din Tulcea:
                    Luca Octavian
                    Gherasim Iulian
                    Toader Nicolae
                    Carată Cătălin
                    Osman Metin
                    Ultima editare de catalincrt; 24.apr.2017, 12:47.

                    Comentariu


                    • #11
                      Din Babadag
                      Samoila Ion
                      Peiu Cosmin

                      Comentariu


                      • #12
                        Din Tecuci , Pascu Paul si Bodin Ion .

                        Comentariu


                        • #13
                          Telefonic se inscrie Veris Dumitru/Avansati/ Brasov.

                          Comentariu


                          • #14
                            Barac Andreea, Brăila, open. Mulțumesc!

                            Comentariu


                            • #15
                              Hei, vreau si eu !!

                              Iulian Toma, Braila (in grupa cu Sandica, evident)
                              Iulian Toma

                              Comentariu

                              Cine a citit topicul
                              Procesare...
                              X