Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Turneu A "Danuvius Nostri", Galați - 03.06.2017

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Turneu A "Danuvius Nostri", Galați - 03.06.2017

    Turneu A "Danuvius Nostri", Galatiensis, Editio III - Sâmbătă 3 Iunie 2017


    LOCALITATEA: Galați;
    DATA: Sâmbătă 3 Iunie 2017;
    CATEGORII:
    - Elite + Open + Avansați - Sala Siderurgistul;
    - Începători - Sala CS Activ;
    ORA DE ÎNCEPERE:
    08.15 - 09.15 – validare înscrieri, la 9.30 încep meciurile;
    SALA:
    Siderurgistul, str. Cloșca, nr. 2;
    CS Activ, str. Traian, nr. 399;
    INDICAȚII ACCES:
    LOGISTICĂ: 31 mese (Butterfly, Donic, Joola), mingi plastic*/***;
    TAXĂ: 35 lei Adulți, 15 lei Copii sub 14 ani și 0 lei persoanele cu dizabilități, 1 leu/participant se va dona către AmaTur;
    Se asigură:
    - apă plată, cafea, fructe;
    - surprize;
    MATERIALE DE PREMIERE:
    - Locurile 1÷4 – cupe + cupe de șampanie + "plachete" + diplome;
    ÎNSCRIEREA/RETRAGEREA PARTICIPANȚILOR:
    - pe forum sau telefonic;
    - prioritatea la înscriere: primul venit, primul servit;
    - ultima retragere Joi 1.06.2017, ora 21,00;
    - retragerile înainte de termen vor fi monitorizate: R1;
    - retragerile după termen vor fi penalizate cu 2 puncte: R2;
    - absenții vor fi penalizați cu 3 puncte N;
    - organizatorii își rezervă dreptul de a refuza persoanele care au creat probleme referitoare la abateri regulamentare sau de natură a împiedica sub orice formă bunul mers al competiției
    (atitudine necuviincioasă, nemotivați, retrageri multiple, etc.);
    SISTEMUL DE JOC:
    - Începători maxim 36 de participanți;
    - Avansați maxim 72 de participanți;
    - Open maxim 36 de participanți;
    - Elite maxim 30 de participanți;
    - Numărul maxim de jucători la categoriile Elite, Open și Avansați se poate modifica în funcție de dinamica înscrierilor;
    - Se joacă în sistemul cel mai bun din 5 seturi (3/5);
    - Grupe inferioare de câte (5) 6 jucători – se califică 4;
    - Capi de serie grupe inferioare – conform MP;
    - Grupe superioare de câte (3) 4 jucători – se califică primii 2;
    - Scheme de joc grupe superioare: Începători - 1543, Avansați - 1735, Open - 1324, Elite - 1342;
    - Capi de serie grupe superioare – conform rezultate grupe inferioare;
    - Tablou eliminatoriu de 8, 16, 32;
    - Ordine favoriți eliminatorii – conform număr de ordine grupe superioare.
    - Locurile II se împart în două urne (partea inferioară, respectiv superioară a tabloului, astfel încât locurile 1 şi 2 dintr-o grupă superioară să nu se întâlnească decât în finală) şi vor fi trase la sorţi;
    ORGANIZATOR:
    - Giosan Marcel, tel. 0723.283.701;
    ORGANIZATOR TEHNIC:
    - Giosan Marcel, tel. 0723.283.701;
    - Dumitrescu Dan, tel. 0744.969.987;
    - Petrin Mitică, tel. 0751.231.275;

    PARTENERI:
    -Arcelor Mittal, Galați;
    -Diamar Instalații SRL, Galați;
    -CT Enache Instalatii SRL, Brăila;
    -Alvino SRL, Galați;
    -ACS Magic Spin, Brăila;
    -ACS Vasile Lepădatu, Bacău;
    -CS Activ, Galați;
    -CS Lipan Tenis de Masă, Brăila;
    -CS ProAktiv, Focșani;
    PARTENERI MEDIA:
    -Viața Liberă, Galați.
    Ultima editare de marcelgiosan; 02.iun.2017, 11:11.
    Blade: Butterfly Amultart; FH: Andro Rasanter R42, BH: Andro Rasanter R37

  • #2
    Rezervat Înscrieri și Clasament Elite

    Inscrieri Elite - on 01.06.2017 at 19:50:12

    1. Lukasz Klimas, Ploiesti, 2 - 43,07 - OEL
    2. Enciu Alexandru, Slobozia, 3 - 43,75 - OEL
    3. Corcoz Costin, Focsani, 13 - 37,06 - OEL
    4. Radu Costica, Galati, 17 - 39,08 - OE
    5. Lazaroiu Adrian, Targoviste, 33 - 31,46 - OE
    6. Fratea Aurel, Constanta, 34 - 29,32 - OEW
    7. Vlase Gheorghe, Slobozia, 40 - 31,25 - OE
    8. Rojnita Sebastian, Bacau, 49 - 27,28 - OE
    9. Istrate Cristian, Bucuresti, 53 - 27,66 - OEW
    10. Wischegg Robert, Galati, 89 - 31,79 - OEL
    11. Zarinschi Catalin, Galati, 100 - 25,96 - O
    12. Grosan Nicu, Piatra Neamt, 148 - 28,92 - OE
    13. Manea Mihaita, Tulcea, 270 - 27,88 - OE
    14. Zainescu Corneliu, Galati, 309 - 29,38 - OEW
    15. Arion Costel, Galati, 512 - 27,63 - OE
    16. Iordaniu Aurel, Panciu, 1076 - 27 - OE

    Clasament Elite

    1. Lukasz Klimas - Ploiesti
    2. Enciu Alexandru - Slobozia
    3 -- 4
    Radu Costica - Galati
    Wischegg Robert - Galati
    5 -- 8
    Zarinschi Catalin - Galati
    Lazaroiu Adrian - Targoviste
    Corcoz Costin - Focsani
    Vlase Gheorghe - Slobozia
    9 -- 12 0v gr.sup.
    Zainescu Corneliu - Galati
    Grosan Nicu - Piatra Neamt
    Arion Costel - Galati
    Valeanu Cosmin - Bacau
    13 -- 15 1v gr.inf.
    Fratea Aurel - Constanta
    Manea Mihaita - Tulcea
    Iordaniu Aurel - Panciu
    16 -- 17 0v gr.inf.
    Istrate Cristian - Bucuresti
    Rojnita Sebastian - Bacau
    Ultima editare de marcelgiosan; 03.iun.2017, 21:00.
    Blade: Butterfly Amultart; FH: Andro Rasanter R42, BH: Andro Rasanter R37

    Comentariu


    • #3
      Rezervat Înscrieri și Clasament Open

      Inscrieri Open - on 02.06.2017 at 22:25:26

      1. Munteanu Octavian, Tecuci, 87 - 24,69 - OW
      2. Ticu Dorin, Bacau, 91 - 23,31 - OW
      3. Braniste George, Bacau, 108 - 21,97 - O
      4. Valeanu Cosmin, Bacau, 112 - 26,96 - OJ
      5. Ursulescu Ioan, Bacau, 134 - 20,56 - OW
      6. Nicola Marian, Constanta, 176 - 20,36 - O
      7. Gaitan Tiberiu, Braila, 186 - 21 - OW
      8. Gherasim Iulian, Tulcea, 191 - 21 - O
      9. Valeanu Vlad, Bacau, 198 - 22,32 - O
      10. Samoila Ion, Babadag, 214 - 20,17 - O
      11. Peiu Cosmin, Babadag, 216 - 20,29 - O
      12. Mitrea Silviu, Navodari, 221 - 20,67 - O
      13. Dumitrescu Dan, Piatra Neamt, 253 - 20 - O
      14. Pizlaru Ionel, Focsani, 277 - 26,35 - O
      15. Potarniche Bianca, Buzau, 303 - 16,88 - AJF
      16. Spoiala Cristinel, Focsani, 332 - 22,13 - O
      17. Dumbrava Daniel, Focsani, 356 - 24,83 - OW
      18. Tanu Mihai, Tecuci, 441 - 23,1 - O
      19. Chiscop Bogdan, Galati, 544 - 19 - A
      20. Postelnicu Ciprian, Tecuci, 604 - 20,25 - O
      21. Anghele Cristinel, Galati, 642 - 21 - O
      22. Stamate Eduard, Tecuci, 648 - 18,88 - A
      23. Uzuneanu Costica, Galati, 828 - 20,69 - OW
      24. Mocanu Delia, Galati, 1148 - 20 - OLJF
      25. Ghizdavescu Adrian, Constanta, 1167 - 10 - A
      26. Gutu Victor, Galati, 1248 - 16,92 - AW
      27. Vasiliu Dan, Panciu, 1541 - 20 - O
      28. Staicu Adrian, Galati, 1678 - 0 - A
      29. David Madalina, Barlad, 3779 - 0 - OLF

      Clasament Open

      1. Chiscop Bogdan - Galati
      2. Munteanu Octavian - Tecuci
      3 -- 4
      Dumbrava Daniel - Focsani
      Mocanu Delia - Galati
      5 -- 8
      Gaitan Tiberiu - Braila
      Gutu Victor - Galati
      Ursulescu Ioan - Bacau
      Vasiliu Dan - Panciu
      9 -- 10
      Valeanu Vlad - Bacau
      Spoiala Cristinel - Focsani
      11 -- 2v gr.sup.
      Peiu Cosmin - Babadag
      12 -- 16 1v gr.sup.
      Braniste George - Bacau
      Gherasim Iulian - Tulcea
      Uzuneanu Costica - Galati
      Mitrea Silviu - Navodari
      Nicola Marian - Constanta
      17 -- 20 0v gr.sup.
      Pizlaru Ionel - Focsani
      Postelnicu Ciprian - Tecuci
      Dumitrescu Dan - Piatra Neamt
      Ghizdavescu Adrian - Constanta
      21 -- 22 2v gr.inf.
      Samoila Ion - Babadag
      Potarniche Bianca - Buzau
      23 -- 24 1v gr.inf.
      Ticu Dorin - Bacau
      Stamate Eduard - Tecuci
      25 -- 28 0v gr.inf.
      Tanu Mihai - Tecuci
      Anghele Cristinel - Galati
      Staicu Adrian - Galati
      David Madalina - Barlad
      Ultima editare de marcelgiosan; 03.iun.2017, 21:02.
      Blade: Butterfly Amultart; FH: Andro Rasanter R42, BH: Andro Rasanter R37

      Comentariu


      • #4
        Rezervat Înscrieri și Clasament Avansați

        Inscrieri Avansați - on 02.06.2017 at 19:53:13

        1. Colesniuc Romeo, Botosani, 179 - 19,31 - AW
        2. Solcan Florin, Constanta, 199 - 19,68 - A
        3. Lazar Vasile, Pufesti, 217 - 19,67 - A
        4. Socaci Sorin, Panciu, 315 - 17,86 - A
        5. Silivestru Nicu, Tulcea, 368 - 15,95 - A
        6. Coclea Ionel, Braila, 410 - 15,29 - AW
        7. Panait Adrian, Braila, 436 - 14,54 - AW
        8. Carata Catalin, Tulcea, 444 - 14,57 - A
        9. Ivan Adrian, Tulcea, 449 - 16,21 - A
        10. Iordachi Adrian, Adjud, 504 - 15,21 - A
        11. Florea Gigi, Galati, 510 - 16,55 - AW
        12. Nicula Florin, Constanta, 545 - 18,2 - AW
        13. Turcu Viorel, Piatra Neamt, 547 - 16,15 - AW
        14. Moise Viorel, Braila, 557 - 10,96 - AW
        15. Baiburi Levent, Tulcea, 564 - 16,69 - A
        16. Giosan Marcel, Galati, 592 - 10,79 - A
        17. Bubulac Cristi, Piatra Neamt, 644 - 16,06 - A
        18. Pana Remus, Tulcea, 683 - 19,88 - AW
        19. Manea Dorinel, Tecuci, 845 - 11,67 - A
        20. Morun Marian, Braila, 906 - 8 - A
        21. Buruiana Mihai, Marasesti, 988 - 18,33 - A
        22. Socaci Marian, Braila, 995 - 14 - A
        23. Mitu Manuel, Galati, 1061 - 17,75 - A
        24. Marin Cristi, Braila, 1075 - 6,1 - A
        25. Danalache Daniel, Navodari, 1085 - 11,5 - A
        26. Dutu Constantin, Galati, 1179 - 7,13 - A
        27. Aden Erduan, Constanta, 1201 - 13,5 - A
        28. Amarinei Sorin, Galati, 1202 - 12,25 - AW
        29. Dumitru Silviu, Satu Mare, 1279 - 17,5 - A
        30. Peiciu Vasile, Tulcea, 1398 - 11 - A
        31. Bolocan Daniel, Braila, 1487 - 11,5 - A
        32. Cretu Adrian, Braila, 1527 - 14 - A
        33. Bodea Vasile, Panciu, 1562 - 17,5 - A
        34. Damian Nicolae, Tulcea, 1624 - 17,25 - A
        35. Dumbrava Ovidiu, Focsani, 1743 - 14 - A
        36. Toma Andrei, Braila, 2121 - 7,25 - AJ
        37. Gaureanu Romica, Braila, 3580 - 0 - A
        38. Aevoae Horia, Braila, 4001 - 0 - A
        39. Stoian Marcel Cezar, Constanta, 4002 - 0 - A

        Clasament Avansați

        1. Baiburi Levent - Tulcea
        2. Colesniuc Romeo - Botosani
        3 -- 4
        Solcan Florin - Constanta
        Aden Erduan - Constanta
        5 -- 8
        Iordachi Adrian - Adjud
        Giosan Marcel - Galati
        Lazar Vasile - Pufesti
        Bubulac Cristi - Piatra Neamt
        9 -- 12
        Buruiana Mihai - Marasesti
        Turcu Viorel - Piatra Neamt
        Silivestru Nicu - Tulcea
        Manea Dorinel - Tecuci
        13 -- 14 2v gr.sup.
        Damian Nicolae - Tulcea
        Bolocan Daniel - Braila
        15 -- 20 1v gr.sup.
        Pana Remus - Tulcea
        Mitu Manuel - Galati
        Dumitru Silviu - Satu Mare
        Bodea Vasile - Panciu
        Ivan Adrian - Tulcea
        Danalache Daniel - Navodari
        21 -- 24 0v gr.sup.
        Nicula Florin - Constanta
        Socaci Sorin - Panciu
        Florea Gigi - Galati
        Coclea Ionel - Braila
        25 -- 3v gr.inf.
        Socaci Marian - Braila
        26 -- 28 2v gr.inf.
        Panait Adrian - Braila
        Cretu Adrian - Braila
        Stoian Nicolae - Braila
        29 -- 32 1v gr.inf.
        Carata Catalin - Tulcea
        Dumbrava Ovidiu - Focsani
        Morun Marian - Braila
        Marin Cristi - Braila
        33 -- 38 0v gr.inf.
        Peiciu Vasile - Tulcea
        Moise Viorel - Braila
        Dutu Constantin - Galati
        Gaureanu Romica - Braila
        Aevoae Horia - Braila
        Stoian Marcel Cezar - Constanta
        Ultima editare de marcelgiosan; 03.iun.2017, 21:01.
        Blade: Butterfly Amultart; FH: Andro Rasanter R42, BH: Andro Rasanter R37

        Comentariu


        • #5
          Rezervat Înscrieri și Clasament Începători

          Inscrieri Începători - on 02.06.2017 at 19:52:28

          1. Bejan Alexandru, Tecuci, 841 - 9,68 - A
          2. Enciu Marcel, Bucuresti, 861 - 9,4 - AW
          3. Tirdea Ionut, Tecuci, 894 - 7,93 - A
          4. Stoica Emanuel, Mangalia, 1018 - 6,6 - A
          5. Balbarau Razvan, Mangalia, 1029 - 6,8 - A
          6. Stan Mariana, Constanta, 1287 - 5,69 - A
          7. Stinga Ovidiu, Tecuci, 1324 - 6,55 - A
          8. Plesoianu Stefan, Constanta, 1340 - 7,83 - A
          9. Gaitan Marius, Braila, 1726 - 7,42 - A
          10. Codreanu George, Tecuci, 2041 - 5,5 - A
          11. Busuioc Cristi, Focsani, 2335 - 6 - A
          12. Baciin Alexandru, Galati, 2365 - 0 - A
          13. Lazar Tiberiu, Galati, 2366 - 0 - A
          14. Busu Eugen, Bucuresti, 2701 - 6 - A
          15. Albu Gheorghe, Galati, 3091 - 0 - A
          16. Dumitrache Marius Jr, Galati, 3093 - 0 - A
          17. Negoita Valentin, Galati, 3095 - 0 - A
          18. Dima Cosmin, Focsani, 3365 - 6 - A
          19. Toader Ionut, Focsani, 3369 - 6 - A
          20. Radulescu Alexander, Bucuresti, 3390 - 6 - A
          21. Radulescu David, Bucuresti, 3391 - 6 - A
          22. Popa Daniel, Tecuci, 3567 - 5 - A
          23. Gheorghe Daniel, Braila, 4002 - 0 - A
          24. Enache Ionut, Focsani, 4003 - 0 - A
          25. Baciin Mitica, Galati, 4004 - 0 - A
          26. Ceobotaru Daniel, Galati, 4006 - 0 - A
          27. Marin Doru, Iasi, 4007 - 0 - A
          28. Artenie Radu Alexandru, Galati, 4008 - 0 - A

          Clasament Începători

          1. Lazar Tiberiu - Galati
          2. Balbarau Razvan - Mangalia
          3 -- 4
          Stinga Ovidiu - Tecuci
          Enache Ionut - Focsani
          5 -- 8
          Bejan Alexandru - Tecuci
          Enciu Marcel - Bucuresti
          Negoita Valentin - Galati
          Stoica Emanuel - Mangalia
          9 -- 12
          Tirdea Ionut - Tecuci
          Gaitan Marius - Braila
          Codreanu George - Tecuci
          Ceobotaru Daniel - Galati
          13 -- 18 1v gr.sup.
          Plesoianu Stefan - Constanta
          Busu Eugen - Bucuresti
          Dima Cosmin - Focsani
          Popa Daniel - Tecuci
          Gheorghe Daniel - Braila
          Marin Doru - Iasi
          19 -- 0v gr.sup.
          Toader Ionut - Focsani
          20 -- 24 0v gr.inf.
          Busuioc Cristi - Focsani
          Radulescu Alexander - Bucuresti
          Radulescu David - Bucuresti
          Stan Mariana - Constanta
          Dumitrache Marius Jr - Galati
          Ultima editare de marcelgiosan; 03.iun.2017, 21:04.
          Blade: Butterfly Amultart; FH: Andro Rasanter R42, BH: Andro Rasanter R37

          Comentariu


          • #6
            Informații utile

            Cupe și Blide 2017:


            Cupe și Blide 2016:


            Cupe și Blide 2015:
            Ultima editare de marcelgiosan; 22.mai.2017, 23:04.
            Blade: Butterfly Amultart; FH: Andro Rasanter R42, BH: Andro Rasanter R37

            Comentariu


            • #7
              Buna seara. Se inscrie SILIVESTRU NICU din Tulcea la Avansati.
              Va multumesc frumos !

              Comentariu


              • #8
                Tulcenii astia, sa fie ei primii

                Gherasim Iulian - Open
                Luca Octavian - Open
                Peiu Cosmin - Open
                Samoila Ion - Open
                Taranu Nicusor - Open
                Toader Nicolae - Open

                Vana Narcis - Amatori

                Comentariu


                • #9
                  Din Bacău se înscriu Open: Ticu Dorin, Braniste George, Ursulescu Ioan și la Elite: Rojniță Sebastian.
                  Blade: Butterfly Amultart; FH: Andro Rasanter R42, BH: Andro Rasanter R37

                  Comentariu


                  • #10
                    Panait Adrian,Braila-amatori

                    Trimis de pe al meu SM-J500F folosind Tapatalk

                    Comentariu


                    • #11
                      Guțu Victor-Galați
                      Open

                      Comentariu


                      • #12
                        Postelnicu Ciprian din Tecuci-Open

                        Comentariu


                        • #13
                          Munteanu Octavian Tecuci Open
                          Stiga Clipper Butterfly Tenergy 64 Yasaka Antipower

                          Comentariu


                          • #14
                            Potârniche Bianca - Avansați - Buzău

                            Comentariu


                            • #15
                              Enciu Marcel, București, Începători.

                              Mulțumesc!

                              PS: Sper să nu sară mp. de 10, iar dacă se întâmplă, să găsesc loc la avansați, pentru că îmi doresc foarte mult să ajung la Galați..

                              Comentariu

                              Cine a citit topicul
                              Procesare...
                              X