Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Turneu A "Cupa de Vară", Dumbrăvița - 03.06.2017

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Turneu A "Cupa de Vară", Dumbrăvița - 03.06.2017

    Turneu A “Cupa de Vara ” - Dumbravita 03 Iunie 2017 ,Jud Timis

    LOCUL DE DESFASURARE:Localitatea Dumbravita, Jud Timis,Sala Polivalenta a ACS Dumbravita

    ADRESA: Strada Salii Polivalente
    In spatele Primariei Dumbravita pe str.Kos Karoly spre padure pana se vede Polivalenta ,circa 500m

    DATA: SIMBATA 03 Iunie

    LOGISTICA: 20-24 Mese JOOLA ,toate mesele aceiasi suprafata de joc. Turnee marca EMI-TT.Mingi Joola Flash *** -plastic

    CATEGORIILE-TURNEULUI

    1.Turneu Categoria Copii pana la 10 ani –Nascuti 2007-2010
    Nr participanti .Nelimitat
    Ora de incepere Validare inscrieri 8.30 Inceperea turneului 9.00

    2.Turneu Categoria Copii 11-13 ani –Nascuti 2004 2006
    Nr participanti .Nelimitat
    Ora de incepere . Validare inscrieri 8.30 Inceperea turneului 9.00


    3.Turneu Categoria Incepatori –toti participantii cu media pana la 9,99
    Nr participanti .22+ 2 Wildcard , 6 mese inf,8 (sau 4)mese sup
    Ora de incepere 10.30

    Sistem desfasurare

    INFERIOARE-6 grupe de 4 juc pe 6 mese .2 grupe pe 2 mese dupa cum urmeaza, joaca prima grupa meciul 1-4 si 2-3 pe ambele mese dupa care joaca 1-4 ,2-3 din cealalta grupa.Deci un meci joc unul pauza.Perioada preconizata 1ora si 30 min
    SUPERIOARE-8 grupe de 3 juc pe 4 mese.2 grupe pe 1 masa. 1-3 prima grupa,1-3 adoua grupa,1-2 prima grupa ,1-2 a doua grupa,2-3 prima grupa si 2-3 a doua grupa.Perioada preconizata 1 ora 30 min-2 ore.
    ELIMINATORII- Tablou de 16 .Cu o cadenta de 20 minute fiecare tur.Deci 4 tururi in aproximativ 1.20-1.40 ore.




    4.Turneu Categoria Avansati toti participantii cu media intre 10 si 20
    Nr participanti 46+ 2 Wildcard ,12 mese inf,8 mese sup
    Ora de incepere 11.30

    Sistem desfasurare

    INFERIOARE-12 grupe de 4 juc pe 12 mese .2 grupe pe 2 mese dupa cum urmeaza, joaca prima grupa meciul 1-4 si 2-3 pe ambele mese dupa care joaca 1-4 ,2-3 din cealalta grupa.Deci un meci joc unul pauza.Perioada preconizata 1ora si 30 min
    SUPERIOARE-16 grupe de 3 juc pe 8 mese.2 grupe pe 1 masa. 1-3 prima grupa,1-3 adoua grupa,1-2 prima grupa ,1-2 a doua grupa,2-3 prima grupa si 2-3 a doua grupa.Perioada preconizata 1 ora 30 min-2 ore.
    ELIMINATORII- Tablou de 32 .Cu o cadenta de 20 minute fiecare tur.Deci 5 tururi in aproximativ 1.40-2.00 ore.


    5.Turneu Categoria Open toti participantii cu media intre 20 si 27
    Nr participanti 30+2 Wildcard ,8 mese inf ,8 mese sup
    Ora de incepere 13.00

    Sistem desfasurare

    INFERIOARE-8 grupe de 4 juc pe 8 mese .2 grupe pe 2 mese dupa cum urmeaza, joaca prima grupa meciul 1-4 si 2-3 pe ambele mese dupa care joaca 1-4 ,2-3 din cealalta grupa.Deci un meci joc unul pauza.Perioada preconizata 1ora si 30 min
    SUPERIOARE-8 grupe de 4 juc pe 8 mese..2 grupe pe 2 mese dupa cum urmeaza, joaca prima grupa meciul 1-4 si 2-3 pe ambele mese dupa care joaca 1-4 ,2-3 din cealalta grupa.Deci un meci joc unul pauza.Perioada preconizata 1ora si 30 min
    ELIMINATORII- Tablou de 16 .Cu o cadenta de 20 minute fiecare tur.Deci 4 tururi in aproximativ 1.20-1.40 ore.

    6.Turneu Categoria Elite toti participantii cu media peste 27
    Nr participanti 22+2 Wildcarduri,6 mese inf ,4 sup
    Ora incepere 14.00

    Sistem desfasurare

    INFERIOARE-6 grupe de 4 juc pe 6 mese .2 grupe pe 2 mese dupa cum urmeaza, joaca prima grupa meciul 1-4 si 2-3 pe ambele mese dupa care joaca 1-4 ,2-3 din cealalta grupa.Deci un meci joc unul pauza.Perioada preconizata 1ora si 30 min
    SUPERIOARE-8 grupe de 3 juc pe 4 (sau mese.2 grupe pe 1 masa. 1-3 prima grupa,1-3 adoua grupa,1-2 prima grupa ,1-2 a doua grupa,2-3 prima grupa si 2-3 a doua grupa.Perioada preconizata 1 ora 30 min-2 ore.
    ELIMINATORII- Tablou de 16 .Cu o cadenta de 20 minute fiecare tur.Deci 4 tururi in aproximativ 1.20-1.40 ore.

    Ora de validare a inscrierilor este cu 30 de min mai devreme decat inceperea categoriei.
    Inscrierea la o alta categorie decat ceea data de medie se poate face numai cu acordul organizatorului in functie de fluctuatia mediei din ultimul an si de recomandarile apropiatiilor in cazul jucatorilor noi(exceptand cazurile reglementate de regulament)

    TAXA PARTICIPARE .-40 Lei adulti,15 lei copii , 1 leu catre AMATUR
    FACILITATI.Dulciuri,fursecuri, apa (si la dozator si la peturi),cafea,GULAS de Dumbravita
    SPECIAL si OFICIAL
    EMI da 1-2 beri Made in Germany tuturor ce-i solicita in limita stocului disponibil 5 lazi.



    INSCRIEREA PARTICIPANTILOR: Inscrierile se fac in ordinea anuntari pe forum,sau telefonic
    - ultima retragere Joi 1.06.2017, ora 21,00;
    - retragerile înainte de termen vor fi monitorizate: R1;
    - retragerile după termen vor fi penalizate cu 2 puncte: R2;
    - absenții vor fi penalizați cu 3 puncte: N;
    - organizatorii își rezervă dreptul de a refuza persoanele care au creat probleme referitoare la abateri regulamentare sau de natură a împiedica sub orice formă bunul mers al competiției (atitudine necuviincioasă, nemotivați, retrageri multiple, etc.);



    Locurile 1-3- Cupe, medalii si diploma
    Locurile 4-8- Diploma


    PERSOANE DE CONTACT: Dumitru Beltechi "EMI" (Zosim1) 0747 630 959
    Nicoleta Huszar 0722663121

    ORGANIZATORI si PARTENERI EMI-TT & ACS Dumbravita_Sectia Tenis de Masa ,PAPA SAM ,Primaria Dumbravita



    [COLOR="#FF0000"][SIZE=4]
    Ultima editare de Zosim1; 28.mai.2017, 19:03.

  • #2
    Rezervat Clasament.

    Clasament Inceptori

    1. Szekeres Zoltan - Timisoara
    2. Dehelean Octavian - Timisoara
    3 -- 4
    Furca Marius - Timisoara
    Bartha Attila - Arad
    5 -- 8
    Faur Claudiu - Timisoara
    Pop George - Oradea
    Hategan Raul - Timisoara
    Parvu Constantin - Buzias
    9 -- 10
    Pica Leonard - Buzias
    Badea Catalin - Dumbravita
    11 -- 15 1v gr.sup.
    Marcus George - Timisoara
    Szabo Timea - Dumbravita
    Petran Eduard - Dumbravita
    Fekete Zoltan - Dumbravita
    Matis Flavius - Arad
    16 -- 19 0v gr.sup.
    Lascu Mihai - Dumbravita
    Florescu Marius - Timisoara
    Politzki Giorgia - Dumbravita
    Bejan Marian - Timisoara
    20 -- 0v gr.inf.
    Szilaghi Bence - Dumbravita

    Chende Alexandru si Erdei Eric absenti

    Clasament Avansati

    1. Tarhuna Alin - Dumbravita
    2. Georgescu Constantin - Orastie
    3 -- 4
    Cresneac Mihail - Resita
    Schiopulescu Ion - Lugoj
    5 -- 8
    Olah Remus - Arad
    Draghici Dumitru - Drobeta Tr Severin
    Ticu Sorin - Lugoj
    Csaky Tiberiu - Resita
    9 -- 14
    Degianschi Obrad - Resita
    Dani Leo - Arad
    Orban Madalina - Timisoara
    Nagy Iosif - Arad
    Moldovan Dora - Dumbravita
    Neamtu Andreea - Arad
    15 -- 22 1v gr.sup.
    Jichici Svetozar - Timisoara
    Matei Dumitru - Deva
    Vijaica Paul - Drobeta Tr Severin
    Veres Adrian - Timisoara
    Fekete Istvan - Arad
    Pop Alexandru - Oradea
    Grubacichi Marius - Timisoara
    Glavan Radu - Timisoara
    23 -- 28 0v gr.sup.
    Stoica Ioan Florin - Lugoj
    Chiriac Paul - Drobeta Tr Severin
    Vijaica Florin - Drobeta Tr Severin
    Lascu Marius - Timisoara
    Cobzaru Radu - Simeria
    Trisca Silviu - Timisoara
    29 -- 2v gr.inf.
    Vasiloni Angel - Ungaria
    30 -- 37 1v gr.inf.
    Piscoiu Viorel - Buzias
    Faur Lucian - Jimbolia
    Midvichi Alexandru - Deva
    Oprean Andrei - Baia de Cris
    Vlad Florin - Arad
    Cojocaru Mircea - Buzias
    Cotca Diana - Oradea
    Craiu Andreea - Arad
    38 -- 42 0v gr.inf.
    Gutulescu Marian - Drobeta Tr Severin
    Cotca Rares - Oradea
    Pauliuc Alesia - Timisoara
    Turcanu Amalia - Dumbravita
    Jurca Razvan - Bocsa

    Crnile Marinike retras la prima ora tel.,Barbu tiberiu retras vineri

    Clasament Open

    1. Jurje Alex Doru - Almasu Mare
    2. Creinicean Liviu - Oravita
    3 -- 4
    Vaida Sorin - Oradea
    Munteanu Constantin - Resita
    5 -- 8
    Marta Marcel - Timisoara
    Fieraru George - Timisoara
    Birtalan Laszlo - Oradea
    Struna Ionut - Arad
    9 -- 12
    Lungu Marius - Oravita
    Ciublea Vichente - Oravita
    Vuca Adrian - Bocsa
    Hancig Mircea - Dumbravita
    13 -- 1v gr.sup.
    Drinceanu Lilian - Oravita
    14 -- 16 0v gr.sup.
    Lulciuc Dumitru - Timisoara
    Cecan Vasile - Timisoara
    Botea Fabian - Hunedoara
    17 -- 18 0v gr.inf.
    Roseti Ionut - Lugoj
    Pop Ioan - Timisoara

    Clasament Elite

    1. Sorescu Deian - Resita
    2. Mutrescu Eugen - Timisoara
    3 -- 4
    Savu Cristian - Oradea
    Sufletel Radu - Alba Iulia
    5 -- 8
    Birtalan Robert - Oradea
    Verdet Adrian - Oravita
    Mitrache Simion - Timisoara
    Moldovan Daniel - Dumbravita
    9 -- 10
    Spatariu Daniel - Arad
    Kaposta Victor - Arad
    11 -- 16 1v gr.sup.
    Balogh Attila - Oradea
    Cotca Dacian - Oradea
    Curut Gabriel - Timisoara
    Petersi Nuri - Varset
    Szalay Liviu - Oradea
    Mirza Sorin - Arad
    17 -- 18 0v gr.sup.
    Veres Francisc - Oravita
    Ciucioiu Dorin - Timisoara
    19 -- 20 0v gr.inf.
    Popet Doru - Timisoara
    Beltechi Dumitru - Victoria

    Beca ilisen retras vineri,Popa Bogdan Absent
    Ultima editare de Zosim1; 10.iun.2017, 20:36.

    Comentariu


    • #3
      Inscrieri Inceptori - on 01.06.2017 at 19:37:46

      1. Pop George - Oradea, 700 - 9,39 - A
      2. Furca Marius - Timisoara, 1266 - 9 - A
      3. Dehelean Octavian - Timisoara, 2074 - 9 - A
      4. Parvu Constantin - Buzias, 2173 - 8 - A
      5. Pica Leonard - Buzias, 1819 - 7,5 - A
      6. Florescu Marius - Timisoara, 1965 - 6 - A
      7. Marcus George - Timisoara, 2266 - 6 - A
      8. Politzki Giorgia - Dumbravita, 2452 - 6 - A
      9. Badea Catalin - Dumbravita, 1969 - 5,5 - A
      10. Szabo Timea - Dumbravita, 3519 - 5 - AJF
      11. Petran Eduard - Dumbravita, 3521 - 5 - AJ
      12. Chende Alexandru - Timisoara, 2469 - 0 - A
      13. Bartha Attila - Arad, 2723 - 0 - A
      14. Hategan Raul - Timisoara, 2770 - 0 - A
      15. Szekeres Zoltan - Timisoara, 4001 - 0 - A
      16. Faur Claudiu - Timisoara, 4004 - 0 - A
      17. Szilaghi Bence - Dumbravita, 4005 - 0 - A
      18. Erdei Eric - Dumbravita, 4006 - 0 - A
      19. Dasca Georgia - Dumbravita, 4007 - 0 - A
      20. Matis Flavius - Arad, 4008 - 0 - A

      Inscrieri Avansati - on 01.06.2017 at 19:41:32

      1. Jichici Svetozar - Timisoara, 181 - 19,96 - A
      2. Schiopulescu Ion - Lugoj, 299 - 19,83 - A
      3. Georgescu Constantin - Orastie, 412 - 19,83 - A
      4. Draghici Dumitru - Drobeta Tr Severin, 869 - 19,33 - A
      5. Csaky Tiberiu - Resita, 594 - 19,25 - A
      6. Matei Dumitru - Deva, 310 - 19 - AW
      7. Degianschi Obrad - Resita, 830 - 18,67 - A
      8. Dani Leo - Arad, 269 - 18,13 - AH
      9. Cresneac Mihail - Resita, 979 - 17,5 - A
      10. Orban Madalina - Timisoara, 370 - 17,07 - AJF
      11. Vasiloni Angel - Ungaria, 1891 - 16,5 - A
      12. Ticu Sorin - Lugoj, 330 - 16,29 - A
      13. Nagy Iosif - Arad, 411 - 15,21 - AW
      14. Vijaica Paul - Drobeta Tr Severin, 912 - 15 - AW
      15. Stoica Ioan Florin - Lugoj, 965 - 14,63 - A
      16. Veres Adrian - Timisoara, 464 - 14,11 - A
      17. Fekete Istvan - Arad, 465 - 13,96 - A
      18. Olah Remus - Arad, 668 - 13,5 - A
      19. Pop Alexandru - Oradea, 484 - 13,43 - A
      20. Gutulescu Marian - Drobeta Tr Severin, 1632 - 13 - A
      21. Piscoiu Viorel - Buzias, 1836 - 13 - A
      22. Grubacichi Marius - Timisoara, 2424 - 13 - A
      23. Faur Lucian - Jimbolia, 832 - 12,71 - AW
      24. Chiriac Paul - Drobeta Tr Severin, 1334 - 12 - A
      25. Vijaica Florin - Drobeta Tr Severin, 1485 - 12 - A
      26. Midvichi Alexandru - Deva, 921 - 11,8 - AJ
      27. Lascu Marius - Timisoara, 596 - 11,71 - A
      28. Oprean Andrei - Baia de Cris, 629 - 10,75 - A
      29. Cobzaru Radu - Simeria, 1653 - 10,5 - A
      30. Vlad Florin - Arad, 1593 - 10,13 - A
      31. Glavan Radu - Timisoara, 1038 - 10 - A
      32. Trisca Silviu - Timisoara, 1230 - 10 - A
      33. Moldovan Dora - Dumbravita, 1264 - 10 - AJF
      34. Cojocaru Mircea - Buzias, 1380 - 10 - A
      35. Cotca Diana - Oradea, 623 - 9,71 - AJF
      36. Cotca Rares - Oradea, 656 - 8,54 - AJ
      37. Pauliuc Alesia - Timisoara, 1366 - 7,67 - AJF
      38. Barbu Tiberiu - Simeria, 1852 - 7 - A
      39. Stanusila Oana - Dumbravita, 2322 - 7 - AJF
      40. Crnile Marinike - Varset, 4004 - 0 - A

      Inscrieri Open - on 01.06.2017 at 19:59:42

      1. Lungu Marius - Oravita, 160 - 26,79 - O
      2. Birtalan Laszlo - Oradea, 66 - 26,41 - O
      3. Ciublea Vichente - Oravita, 419 - 25,8 - O
      4. Creinicean Liviu - Oravita, 144 - 25,75 - O
      5. Vaida Sorin - Oradea, 138 - 25,5 - O
      6. Drinceanu Lilian - Oravita, 154 - 24,33 - O
      7. Fieraru George - Timisoara, 918 - 24 - O
      8. Lulciuc Dumitru - Timisoara, 437 - 22,75 - O
      9. Roseti Ionut - Lugoj, 919 - 22,38 - O
      10. Vuca Adrian - Bocsa, 1031 - 22 - O
      11. Cecan Vasile - Timisoara, 169 - 21,71 - O
      12. Marta Marcel - Timisoara, 1934 - 21 - O
      13. Botea Fabian - Hunedoara, 268 - 20,29 - O
      14. Munteanu Constantin - Resita, 705 - 14,2 - A
      15. Pop Ioan - Timisoara, 784 - 12,31 - A

      Inscrieri Elite - on 01.06.2017 at 20:02:28

      1. Sorescu Deian - Resita, 22 - 41,82 - OEL
      2. Parvu Nicolae - Resita, 638 - 40 - OE
      3. Mutrescu Eugen - Timisoara, 155 - 39,75 - OE
      4. Sufletel Radu - Alba Iulia, 12 - 39,29 - OELW
      5. Verdet Adrian - Oravita, 14 - 35,64 - OE
      6. Beca Iliesen - Timisoara, 711 - 33 - OEL
      7. Popa Bogdan - Timisoara, 120 - 32,45 - OEL
      8. Spatariu Daniel - Arad, 82 - 31,36 - OE
      9. Balogh Attila - Oradea, 243 - 30,31 - OE
      10. Popet Doru - Timisoara, 76 - 30 - OEW
      11. Cotca Dacian - Oradea, 27 - 29,53 - OE
      12. Curut Gabriel - Timisoara, 79 - 29,33 - OE
      13. Kaposta Victor - Arad, 32 - 29,28 - OE
      14. Birtalan Robert - Oradea, 47 - 29,28 - OE
      15. Petersi Nuri - Varset, 1058 - 29 - OE
      16. Mitrache Simion - Timisoara, 931 - 28,5 - OE
      17. Veres Francisc - Oravita, 115 - 28,46 - OE
      18. Szalay Liviu - Oradea, 127 - 27,6 - OE
      19. Savu Cristian - Oradea, 96 - 27,5 - OE
      20. Ciucioiu Dorin - Timisoara, 654 - 25,92 - O
      Ultima editare de Zosim1; 01.iun.2017, 21:02.

      Comentariu


      • #4
        Roman Bogdan -elite
        Voi intarzaia 30 min, pt ca aterizez de la Mondiale, cu scuzele de rigoare
        Blade: VECHITURA CU 70 LEI
        FH: FATA DE ROATA DE MASINA
        BH: PIAPTAN CU EFECTE SECUNDARE

        Comentariu


        • #5
          Postat în original de roman bogdan Vezi post
          Roman Bogdan -elite
          Voi intarzaia 30 min, pt ca aterizez de la Mondiale, cu scuzele de rigoare
          Am pus Elitele 1 ora mai tarziu sa nu intarzi,deoarece acum lucrez la Regulamentul Turneului si inscrierile se vor inchei la ora stabilita in program ,iar cine nu si-a anuntat inscrierea ,sau anuntat intarzirea nu intra in concurs.Ordinea meciurilor se vor desfasura conform tabelelor,iar cei ce vor intarzia ,chiar si cu stirea organizatorului se v-a trece 3-0 fara nici o exceptie.Abaterea de la programul turneului nu este posibila numai in cazuri de forta majora independente de vointa noastra.

          Comentariu


          • #6
            Postat în original de roman bogdan Vezi post
            Roman Bogdan -elite
            Voi intarzaia 30 min, pt ca aterizez de la Mondiale, cu scuzele de rigoare
            Apropo Bogdne ,adu-l si pe Ma Long poate gust si el un Bogras de Dumbravita.

            Comentariu


            • #7
              Mutrescu Eugen -Elite

              Comentariu


              • #8
                se inscrie
                Cotca Diana la categoriile copii pana la 10 ani si avansati
                Cotca Rares la categorille copii 11-13 ani si avansati
                Cotca Dacian elite

                Emi sper sa ne tinem de program, la cum arata desfasuratorul pana la ora 19 se termina elite-ul(deci pot vedea finala si sa ajung seara la o nunta in Oradea )
                Ultima editare de Dacian Cotca; 24.mai.2017, 00:31.

                Comentariu


                • #9
                  Postat în original de Dacian Cotca Vezi post
                  se inscrie
                  Cotca Diana la categoriile copii pana la 10 ani si avansati
                  Cotca Rares la categorille copii 11-13 ani si avansati
                  Cotca Dacian elite

                  Emi sper sa ne tinem de program, la cum arata desfasuratorul pana la ora 19 se termina elite-ul(deci pot vedea finala si sa ajung seara la o nunta in Oradea )
                  100 % Finala o vezi ,cel putin la Copii sub 10 Ani ,si inca 2-3 ,dar ca vei ajunge la nunta in Oradea aia nu pot sa iti garantez ,dar daca nu facem nunta la Dumbravita , un Vailing si un candalau gasim si aici sa fierbem niste hulpoi si sa-i ungem cu niste samachisa si sa prajim un pic de clisa , si poti sa lasi darul acolo sa nu te mai obosasti cu el.

                  Comentariu


                  • #10
                    Buna dimineata,
                    la avansati din Timisoara : Veres Adrian, va multumesc

                    Trimis de pe al meu HTC Desire 820 folosind Tapatalk
                    Blade: Der Materialspezialist Cubixx 100
                    FH: Yasaka Rakza 7 Soft
                    BH: SpinLord Dornenglanz

                    Comentariu


                    • #11
                      Din Orastie la avansati: Georgescu Constantin va multumesc

                      Trimis de pe al meu HTC Desire 820 folosind Tapatalk
                      Blade: Der Materialspezialist Cubixx 100
                      FH: Yasaka Rakza 7 Soft
                      BH: SpinLord Dornenglanz

                      Comentariu


                      • #12
                        Cecan Vasile, Timisoara, open
                        Jichici Svetozar, Timisoara, avansati

                        Comentariu


                        • #13
                          Curuț Gabriel, Timișoara, elite

                          Comentariu


                          • #14
                            Kaposta Victor - elite - Arad.

                            Comentariu


                            • #15
                              Botea Fabian open Hunedoara

                              Comentariu

                              Cine a citit topicul
                              Procesare...
                              X