Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Turneu A "Cupa Sucevei", Suceava - 24,25.06.2017

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Turneu A "Cupa Sucevei", Suceava - 24,25.06.2017

    Turneu A "Cupa Sucevei", Ediția a II-a, Suceava
    Sâmbătă, 24 iunie 2017 – Începători, Avansați, Open și Elite
    Duminică, 25 iunie 2017 – Copii 2007 și mai mici, copii 11-13 ani.
    - inscrierile pe: http://www.tenisdemasa.ro/forum/show...opii-11-13-ani

    LOCALITATEA: SUCEAVA
    DATA: Sâmbătă 24 iunie 2017
    CATEGORII: Începători, Avansați, Open și Elite;
    ORA DE ÎNCEPERE:
    ÎNCEPĂTORI și AMATORI - 08.00-08.45 – validare înscrieri, la 09.00 încep meciurile;
    ELITE și OPEN – pană la 13.00 – validare înscrieri, la 13.30 încep meciurile.

    DATA: Duminica 25 iunie 2017
    CATEGORII: Copii 2007 și mai mici și copii 11-13 ani.
    ORA DE ÎNCEPERE:
    09.00 - 09.30 – validare înscrieri, la 10.00 încep meciurile

    SALA DE SPORT a Colegiului National “Ștefan cel Mare” Suceava

    https://www.google.ro/maps/place/Col...6!4d26.2577041

    LOGISTICĂ: 12 mese Joola aprobate ITTF in sala noua + 4 mese in cele doua sali de jos. Mingi plastic Joola*** pentru fiecare participant;
    SPAȚIU DE JOC: 800 mp+100mp+100mp;
    SUPRAFAȚA DE JOC: Gerflor
    FACILITĂȚI: Vestiare, dușuri, garderobă, etc.;
    SE ASIGURĂ ASISTENȚĂ MEDICALĂ.

    TAXA: 35 Lei, copiii sub 14 ani – 15 Lei, doamnele, domnișoarele și persoanele cu dizabilități - GRATUIT.
    • fiecare participant va primi mingea oficială a turneului;
    • 1 Leu/participant va fi transferat în contul AmaTur
    • apă plată/minerală, cafea la filtru din partea noastră + contra cost cafea, cappuccino, ceai, etc la aparatul din incinta sălii;
    • masă contra cost, catering în incinta sălii, pe baza de comanda

    MATERIALE DE PREMIERE pentru toate categoriile:
    locurile I-IV–cupe+medalii+diplome, locurile V-VIII – diplome

    INSCRIEREA/RETRAGEREA PARTICIPANŢILOR:
    - pe forum sau telefonic;
    - prioritatea la înscriere: primul venit, primul servit;
    - ultima retragere Joi 22 iunie 2017, ora 21.00;
    - retragerile înainte de termen vor fi monitorizate: R1;
    - retragerile după termen vor fi penalizate cu 2 puncte: R2;
    - absenții vor fi penalizați cu 3 puncte N;
    - organizatorii își rezervă dreptul de a refuza personele care au creat probleme referitoare la abateri regulamentare sau de natură a împiedica sub orice formă bunul mers al competițielor anterioare (atitudine necuviincioasă, nemotivați, retrageri multiple, instigare la boicot, etc.)

    SÂMBĂTĂ, 24 IUNIE:
    ORA 09.00 – ÎNCEPĂTORI și AVANSAȚI

    - Participă orice jucător amator cu MP cuprins între 0 și 19,99 inclusiv.
    La minim 10 începători (MP 0-9.99) se face categorie separată, cine dorește să joace la avansați să-și anunțe opțiunea!

    - Număr maxim de participanţi: 90
    - Se joacă în sistemul cel mai bun din 5 seturi (3/5);
    - Grupe inferioare de câte 6 jucători după regula şarpelui cu eventuale modificări în funcţie de localităţi (locul 1 nu se schimbă) – se califică primii 4;
    - Capi de serie grupe inferioare – conform MP;
    - Grupe superioare de câte 4 jucători – se califică primii 2;
    - Capi de serie grupe superioare – conform rezultate grupe inferioare;
    - Tablou eliminatoriu în funcție de înscrieri;
    - Ordine favoriți eliminatorii – conform număr de ordine grupe superioare;
    - Locurile II se împart în două urne (partea inferioară, respectiv superioară a tabloului, astfel încât locurile 1 şi 2 dintr-o grupă superioară să nu se întâlnească decât în finală).

    ORA 13.30 – OPEN și ELITE
    - Participă jucătorii cu MP mai mare sau egal cu 20/27 precum si jucătorii din categoria imediat inferioară (Avansați cu MP 10-19.99 - care sunt rugați să-şi anunțe optiunea la OPEN/ELITE).
    - Număr maxim de participanţi: 48

    *Jucatorii de la ELITE si OPEN vor juca separat în functie de numarul înscrisilor (min 10 categorie) ceea ce poate influența într-o anumită masură modul de organizare a competiției: varianta clasică binecunoscută sau o altă variantă încât să asigurăm numărul minim de jocuri într-o competiție de calitate conform regulamentului.

    DUMINICĂ, 25 IUNIE:
    ORA 09.30 – COPII 2007 ȘI MAI MICI și COPII 11-13 ANI
    - Validarea pe baza certificatului de naștere (copie);
    - Număr maxim de participanţi: 54
    - Se joacă în sistemul cel mai bun din 3 seturi (2/3) iar la copiii 11-13 ani cel mai bun din 5 seturi (3/5);
    - Grupe de câte 4/5/6 jucători – se califică primii 4;
    - Eliminatorii;

    ORGANIZATOR – Asociația Sportivă „Ștefan cel Mare” Suceava
    Cojocaru Adrian (0742127919), Sofian Corneliu (0753593862), Moroşanu Vasile (0727322073)
    cu sprijinul:
    Selgros Suceava, Casa Bucovineană Suceava,Decathlon Suceava
    MEDIA – Monitorul de Suceava, Radio IMPACT și VIVA FM Suceava

    ORGANIZATOR TEHNIC – Cojocaru Adrian

    ECHIPAMENT:
    La turneu va fi prezentă firma EMI TT

    Dacă din diverse motive întârziați, vă rog să validați înscrierea până la ora stabilită chiar și telefonic - 0742127919 - Cojocaru Adrian.
    Pentru orice sprijin suplimentar vom oferi premii sumplimentare!!!


    P.S. Pentru cei interesati sa faca miscare si duminica ii provocam la un campionat pe echipe - minim 6 - maxim 12 echipe
    Taxa 60 lei/echipa.
    Sistem de joc:
    *Echipa este formata din 3/4 jucatori.
    *Se desfasoara numai intilniri de simplu .
    *Se vor desfasura dupa sistemul cel mai bun din 5 seturi.
    *Meciul este castigat de echipa care acumuleaza prima 5 victorii.
    *Intre doua meciuri succesive jucatorul are dreptul la o pauza de 5 minute.

    Grupe de 3-4 echipe, se vor califica in eliminatorii primele 2.
    Echipele care nu se califica participa la un turneu de consolare.

    Voi reveni cu detaliile despre premiere!

    Daca sunt sugestii sau completari va rog nu ezitati!
    Ultima editare de Adrian's; 23.iun.2017, 20:39.

  • #2
    Inscrieri ELITE - on 6/23/2017 at 9:36:33 PM

    1. Mosneagu Marius, Falticeni, 247 - 38.75 - OEL
    2. Hasna Cosmin, Straja, 31 - 37.68 - OE
    3. Onufrei Ciprian, Botosani, 355 - 36.75 - OE
    4. Morosanu Vasile, Suceava, 41 - 32.64 - OEW
    5. Ursulean Florin, Straja, 88 - 31.71 - OE
    6. Tiganas Mihai, Radauti, 292 - 31.33 - OE
    7. Ungureanu Adrian, Suceava, 200 - 30.55 - OE
    8. Grosan Nicu, Piatra Neamt, 148 - 28.92 - OE
    9. Ursulean Vasile, Straja, 70 - 28.58 - OE
    10. Toporas Cosmin, Suceava, 519 - 28.5 - OE
    11. Georgiu Dragos, Vatra Dornei, 62 - 28.46 - OE
    12. Nemtoi Gabriel, Suceava, 821 - 27.5 - OE
    13. Rojnita Sebastian, Bacau, 49 - 27.28 - OE
    14. Beltechi Dumitru, Victoria, 1415 - 22 - O
    15. Ursulescu Ioan, Bacau, 134 - 20.56 - OW
    16. Ursan Viorel, Radauti, 1065 - 19.5 - A
    17. Basamalerca Dan, Rep.Moldova, 4001 - 0 - A
    18. Golovaci Marin, Cernauti, 4002 - 0 - A


    Inscrieri OPEN - on 6/23/2017 at 9:36:59 PM

    1. Valeanu Cosmin, Bacau, 112 - 26.96 - OJ
    2. Polocoser Cristian, Suceava, 133 - 26.57 - O
    3. Sofian Corneliu, Suceava, 58 - 26.14 - OW
    4. Mironescu Adrian, Botosani, 196 - 24.46 - O
    5. Marola Dan, Bacau, 125 - 23.83 - O
    6. Zamfiroaia Sorin, Dolhestii Mari, 207 - 23.68 - O
    7. Ticu Dorin, Bacau, 91 - 23.31 - OW
    8. Corocaescu Cristian, Suceava, 190 - 22.36 - O
    9. Valeanu Vlad, Bacau, 198 - 22.32 - O
    10. Valcu Alin, Botosani, 421 - 22.25 - O
    11. Braniste George, Bacau, 108 - 21.97 - O
    12. Vlaisan Vasile, Vicovu de Jos, 213 - 21.75 - O
    13. Cojocaru Stefan, Suceava, 252 - 21.54 - OJ
    14. Calenciuc Dumitru, Radauti, 1161 - 21.13 - O
    15. Iacob Gabriel, Iasi, 172 - 20.66 - OW
    16. Barbalata Lorin, Suceava, 365 - 19 - A
    17. Bogza Dragos, Iasi, 206 - 18.38 - A
    18. Nicu Constantin, Iasi, 500 - 16.94 - A
    19. Bubulac Cristi, Piatra Neamt, 644 - 16.06 - A
    20. Chiriac Marius, Botosani, 443 - 15.33 - A
    21. Rusu Radu, Falticeni, 1810 - 13 - A


    Inscrieri AVANSATI - on 6/23/2017 at 9:55:03 PM

    1. Boicu Gabriel, Vatra Dornei, 405 - 19.94 - A
    2. Colesniuc Romeo, Botosani, 179 - 19.31 - AW
    3. Vieru Costica, Botosani, 562 - 18.7 - AW
    4. Condur Iulian, Suceava, 678 - 18.67 - A
    5. Mahu Bogdan, Pascani, 296 - 18.61 - A
    6. Vaculisteanu Ionut, Suceava, 414 - 18.2 - A
    7. Oancea Marian, Bacau, 328 - 17.54 - A
    8. Salavastru Petru, Botosani, 367 - 16.64 - AW
    9. Aldea Nelu, Falticeni, 757 - 16.42 - A
    10. Ungureanu Florin, Suceava, 409 - 16.36 - A
    11. Lucic Corneliu, Suceava, 272 - 16.34 - AHW
    12. Nemaciuc Ovidiu, Suceava, 442 - 16.08 - A
    13. Albu Constantin, Suceava, 476 - 15.67 - A
    14. Stroe Ionel, Bacau, 396 - 15.54 - A
    15. Mihaila Gabriel, Radauti, 1526 - 15.5 - A
    16. Grosu Alexandru, Botosani, 759 - 15.4 - AJ
    17. Pinzar Alin, Suceava, 480 - 15.33 - A
    18. Vicovanu Petru, Horodnic de Jos, 953 - 15.33 - A
    19. Mesinschi Radu, Botosani, 980 - 15.33 - A
    20. Ianos Valentin, Suceava, 574 - 15.04 - A
    21. Fotia Iulian, Bacau, 624 - 14.4 - A
    22. Posteuca Lucian, Botosani, 740 - 14.38 - A
    23. Dior Dorin, Iasi, 1014 - 14 - A
    24. Volostiuc Catalin, Suceava, 1472 - 14 - A
    25. Volostiuc Marius, Suceava, 1939 - 14 - A
    26. Plamada Iulian, Putna, 635 - 13.67 - A
    27. Cotoara Toader, Suceava, 839 - 13.67 - A
    28. Morosan Mihai, Granicesti, 891 - 13.67 - A
    29. Donisan Costel, Pascani, 508 - 13.54 - AW
    30. Balan Viorel, Bistrita, 806 - 13.31 - A
    31. Sandulean Rares, Vatra Dornei, 722 - 13.1 - AJ
    32. Zamfirache Ioan, Botosani, 428 - 13.07 - AW
    33. Lupu Cristian, Botosani, 840 - 12.81 - A
    34. Morosan Ionel, Granicesti, 637 - 12.79 - A
    35. Ujeniuc Dan, Suceava, 490 - 12.75 - A
    36. Simionese Sorin Gabriel, Granicesti, 555 - 12.75 - A
    37. Zepciuc Marius, Granicesti, 622 - 12.54 - A
    38. Alexandru Liviu, Botosani, 696 - 12.44 - A
    39. Sandulean Ruxandra, Vatra Dornei, 800 - 12.44 - AJF
    40. Aparaschivei Marcel, Botosani, 690 - 12.04 - AW
    41. Mandru Aurel, Sarmas, 1113 - 12 - A
    42. Balaita Mihai, Bacau, 1422 - 12 - AJ
    43. Havris Rares, Botosani, 819 - 11.35 - AJ
    44. Zaharia Nicolae, Suceava, 1253 - 11 - A
    45. Andronic Ioan, Suceava, 691 - 10.92 - AW
    46. Popescu Doru Viorel, Botosani, 812 - 10.81 - A
    47. Mosneagu Mihnea, Falticeni, 1099 - 10.31 - A
    48. Tanase Gabi, Suceava, 1001 - 10.06 - A
    49. Cosarca Mihaita, Sarmas, 1176 - 10 - A
    50. Pavlenko Iustina, Ucraina, 1868 - 10 - AF
    51. Mindru Marin, Sarmas, 1336 - 9.5 - A
    52. Ivisuc Teofil, Poiana Stampei, 1411 - 9 - A
    53. Pohaci Claudiu, Dorohoi, 847 - 8.83 - A
    54. Palamaru Emil, Vatra Dornei, 4002 - 0 - A
    55. Baluta Tyty, Targu Neamt, 4003 - 0 - A
    56. Ghita Andrei-Danut, Targu Neamt, 4004 - 0 - A
    57. Constantinescu Bogdan, Campulung Mold, 4006 - 0 - A


    Inscrieri INCEPATORI - on 6/23/2017 at 9:37:19 PM

    1. Husarciuc Beniamin, Suceava, 1108 - 9.75 - A
    2. Robciuc Doru, Suceava, 1362 - 9.5 - A
    3. Portariuc Gheorghe, Botosani, 710 - 9.33 - A
    4. Marin Bogdan Mihail, Bacau, 771 - 9.07 - A
    5. Medvediuc Lucian, Siret, 1116 - 9 - A
    6. Macovei Valentin, Vatra Dornei, 1124 - 8.94 - A
    7. Calancea Dragos, Siret, 974 - 8.75 - A
    8. Mita Augustin, Dorohoi, 833 - 8.54 - A
    9. Cristescu Radu, Botosani, 1693 - 8.5 - AJ
    10. Constantinica Silviu, Botosani, 853 - 8.21 - AJ
    11. Simionese Ovidiu, Granicesti, 885 - 8.07 - AJ
    12. State Constantin, Targu Neamt, 1642 - 8 - A
    13. Puscasu Calin, Botosani, 1696 - 7.5 - AJ
    14. Romascan Victor, Suceava, 2260 - 7.5 - A
    15. Capra Claudiu, Suceava, 1143 - 6.9 - A
    16. Macovei Monica, Suceava, 2917 - 6.75 - AF
    17. Grusca Narcis, Gura Humorului, 2918 - 6.75 - A
    18. Petrache Florin, Suceava, 1823 - 5.25 - A
    19. Hancer Alexandru, Suceava, 2457 - 5.25 - A
    20. Gramada Florin, Suceava, 2586 - 5.25 - A
    21. Rosu Livia, Suceava, 2458 - 5 - AF
    22. Romascan Constantin, Suceava, 1729 - 4.5 - AW
    23. Pacuraru Cristian, Suceava, 2103 - 0 - A
    24. Lazar Lavinia, Salcea, 2866 - 0 - A
    25. Miron Sara, Prelipca, 2933 - 0 - AF
    26. Bobu Stefan Minodor, Targu Neamt, 3150 - 0 - A
    27. Tkaciuk Marina, Ucraina, 3440 - 0 - AF
    28. Tkaciuk Mihail, Ucraina, 4001 - 0 - A
    29. Herdes Gabriel, Putna, 4002 - 0 - A
    30. Harasemiuc David, Suceava, 4003 - 0 - A
    31. Aioanei Alina, Suceava, 4004 - 0 - A
    32. Marin Doru, Iasi, 4005 - 0 - A

    Retrageri

    Suceava - 2017.06.24
    ID Nume si prenume Data Penalizare
    1160 Grigoriu Vlad - Suceava 2017.06.23 - R2 Delete
    1159 Barsa Ioan - Moinesti 2017.06.22 - R1 Delete
    1158 Ciortescu Cristi - Iasi 2017.06.22 - R1 Delete
    1157 Leteanu Marius - Bacau 2017.06.21 - R1 Delete
    1156 Times Andrei - Suceava 2017.06.21 - R1 Delete
    1155 Cozma Catalin - Falticeni 2017.06.21 - R1 Delete
    1154 Axinte Bogdan - Iasi 2017.06.21 - R1 Delete
    1153 Robu Valentin - Botosani 2017.06.20 - R1 Delete
    1152 Spanu Vasile - Vicovu de Jos 2017.06.19 - R1
    Ultima editare de marcelgiosan; 15.iul.2017, 10:09.

    Comentariu


    • #3
      Inscrieri COPII 2007 si mai mici - on 6/19/2017 at 6:18:58 PM

      1. Foca Melania, Radauti, 1555 - 4.92 - AF
      2. Tkaciuk Marina, Ucraina, 3440 - 0 - AF


      Inscrieri Copii 11-13 ani - on 6/22/2017 at 8:54:59 PM

      1. Ovcinnicov Artem, Ucraina, 1195 - 30 - OE
      2. Cojocaru Stefan, Suceava, 252 - 21.54 - OJ
      3. Grosu Alexandru, Botosani, 759 - 15.4 - AJ
      4. Sandulean Rares, Vatra Dornei, 722 - 13.1 - AJ
      5. Sandulean Ruxandra, Vatra Dornei, 800 - 12.44 - AJF
      6. Pavlenko Iustina, Ucraina, 1868 - 10 - AF
      7. Romaniak Ivan, Ucraina, 4002 - 0 - A
      8. Melniciuk Macsim, Ucraina, 4003 - 0 - A


      Vin cu 10-12 copii duminica. Revin ceva mai târziu cu numele și categoria lor. - Cornel Balauca, Botosani
      Balti, Rep.Moldova - 4 copii.
      Ultima editare de Adrian's; 22.iun.2017, 21:13.

      Comentariu


      • #4
        Zepciuc Marius . Avansati


        Sent from my iPhone using Tapatalk

        Comentariu


        • #5
          Cojocaru Stefan, Suceava, OPEN

          Comentariu


          • #6
            Boicu Gabriel din Vatra Dornei-avansati

            Comentariu


            • #7
              Husarciuc Beniamin.
              Lemn Animus VULCANUS, Andro Rasanter R50.

              Comentariu


              • #8
                Barsa Ioan din Moinesti la open.

                Trimis de pe al meu ALE-L21 folosind Tapatalk
                BLADE:Kreanga Aeros
                BH:Tibhar Torpedo
                FH: Globe National

                Comentariu


                • #9
                  Ma,faina prezentarea dar asistenta ,cum este asistenta

                  Comentariu


                  • #10
                    Hasna Cosmin-elite

                    Comentariu


                    • #11
                      Pinzar Alin- la avansati... la anul sper la open ))
                      Andro TP-Ligna CI
                      Andro Hexer Powergrip SFX
                      Andro Hexer Powergrip SFX

                      Comentariu


                      • #12
                        @dantim Asistenta:
                        Lemn Animus VULCANUS, Andro Rasanter R50.

                        Comentariu


                        • #13
                          Postat în original de husarul Vezi post
                          @dantim Asistenta:
                          Mai exmatriculat

                          Comentariu


                          • #14
                            Axinte Bogdan - Elite
                            Blade 1 : Butterfly Jun Mizutani Super ZLC Blade 2: Butterfly Custom Arylate
                            Fh: Tenergy 05 2.1 mm Fh: Tenergy 05 2.1 mm
                            Bh: Tenergy 05 FX 2.1 mm Bh : Tenergy 05 FX 2.1 mm

                            Comentariu


                            • #15
                              Polocoser Cristian --Suceava--Open

                              Comentariu

                              Cine a citit topicul
                              Procesare...
                              X