Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Turneu A+ "Topoloveni & Pitești" - 08.07.2017

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Turneu A+ "Topoloveni & Pitești" - 08.07.2017

    LOCALITATEA: TOPOLOVENI + PITESTI
    DATA: Sâmbătă 8 iulie 2017;

    CATEGORII: ....
    La TOPOLOVENI...ÎNCEPATORI + AVANSATI
    LOGISTICĂ: 20 mese aprobate ITTF
    ORA DE ÎNCEPERE:
    AVANSATI: 08.30 - 09.15 – validare înscrieri, la 09.30 încep meciurile;
    INCEPATORI: 13.00 - 13.30 – validare înscrieri, la 14.00 încep meciurile.
    SALA: Sala de sport a liceului Ion Mihalache
    [TD]
    [/TD]

    La PITESTI...OPEN + ELITE
    LOGISTICĂ: 16 mese aprobate ITTF
    ORA DE ÎNCEPERE:
    ELITE: 08.30 - 09.15 – validare înscrieri, la 09.30 încep meciurile;
    OPEN: 13.00 - 13.30 – validare înscrieri, la 14.00 încep meciurile.
    SALA: Sala Sporturilor din Pitesti
    [TD]
    [/TD]


    TAXA: adulți 40 Lei, copii (<18 ani) 10 Lei, din care 1 Leu/participant vor fi transferați în contul AmaTur.
    Se asigură:
    - apă plată
    - meniu (piept de pui cu garnitura si salata)
    - premii surpriza..
    - mingii de plastic 3*
    - asistenta medicala
    MATERIALE DE PREMIERE:
    - Începători, Avansati : Locurile 1-4 – cupe + medalii +diplome
    - Open, Elite: Locurile 1-4 – cupe +medalii+ diplome

    ÎNSCRIEREA/RETRAGEREA PARTICIPANȚILOR:
    - pe forum sau telefonic;
    - prioritatea la înscriere: in functie de clasamentul Amatur la zi
    - ultima retragere Joi 6.07.2017, ora 21,00;
    - retragerile înainte de termen vor fi monitorizate: R1;
    - retragerile după termen vor fi penalizate cu 2 puncte: R2;
    - absenții vor fi penalizați cu 3 puncte: N.

    SISTEMUL DE JOC:

    Începători - participă orice jucator cu MP mai mic de 10;
    Număr maxim participanți Începători - 60;
    Modificări se vor face în funcție de numărul de participanți înscriși.

    Avansati - Participă orice jucător amator cu MP cuprins între 10 și 19,99;
    Număr maxim participanți avansati - 120;
    Modificări se vor face în funcție de numărul de participanți înscriși.

    Open
    - Participă jucătorii cu MP cuprins între 20 și 26,99, precum si jucatorii amatori cu MP cuprins între 10 - 19,99 (care sunt rugati să-şi anunțe optiunea la OPEN), în limita locurilor disponibile;
    - Număr maxim de participanţi: 48;
    Modificări se vor face în funcție de numărul de participanți înscriși.

    Elite - orice jucător cu MP mai mare de 27, precum si jucatorii Open-iști cu MP cuprins între 20 - 26,99 (care sunt rugati să-şi anunțe optiunea la ELITE), în limita locurilor disponibile;
    Număr maxim de participanti 96
    Modificări se vor face în funcție de numărul de participanți înscriși.

    - Se joacă în sistemul cel mai bun din 5 seturi (3/5);
    - Grupe inferioare de câte 6 (5) jucători după regula şarpelui cu eventuale modificări funcţie de localităţi (locul 1 nu se schimbă) – se califică primii 4;
    - Grupe superioare de câte 4(3) jucători – se califică primii 2;
    - Tablou eliminatoriu;

    ORGANIZATORI:
    La Pitesti: - TOMA Florin, tel. 0748 204 733;
    La Topoloveni: - BOTIRCA Sorin tel. 0723 336 455

    Pentru cei ce doresc cazare la Pitesti, va recomandam hotelul Yaky Center (www.yakycenter.ro)
    Pretul este redus de la 200 lei la 160 lei camera cu mic dejun inclus.
    Va rugam sa specificati: pentru turneul de tenis de masa...


    ANUNT IMPORTANT!!!

    Pentru cei ce vor sa-si schimbe garderoba de lemne si fete, in fiecare locatie vor fi cu standuri bogate in echipamente de tenis de masa, urmatoarele firme:

    La TOPOLOVENI...

    SC Androgir SRL,
    reprezentant Xiom și Nittaku:
    www.tenismasa.ro;




    La PITESTI.....

    Viva Sport Shop,
    reprezentant Yasaka:
    www.vivasportshop.ro;



    NU EZITATI: NICI LA CUMPARATURI SI NICI LA ANTRENAMENTE..

    VA ASTEPTAM CU DRAG!!
    Ultima editare de florin toma; 19.iun.2017, 18:54.

  • #2
    Clasament INCEPATORI

    1. Postole Luca - Buzau
    2. Popa Sorin - Fagaras
    3 -- 4
    Matusescu Alin - Mioveni
    Vera Esteban - Sibiu
    5 -- 8
    Pribeagu Sebastian - Pitesti
    Pica Horia - Fagaras
    Dicu Darius - Pitesti
    Fronie Cristian - Ramnicu Valcea
    9 -- 12
    Boaca Danut - Buzau
    Bucuroiu Alin - Pitesti
    Stanescu Tiberiu - Slatina
    Lungoci Mihai - Craiova
    13 -- 18 1v gr.sup.
    Rosoga Ana - Constanta
    Frintu Marius - Sibiu
    Malene Petru - Fagaras
    Vaireanu Danut Ionel - Bucuresti
    Stoica Emanuel - Mangalia
    Podlovschi Bogdan - Bucuresti
    19 -- 24 0v gr.sup.
    Stefan Patrick - Brasov
    Daia Cristina - Bucuresti
    Ontoiu Catalin - Pitesti
    Plesoianu Stefan - Constanta
    Mihaescu Nicola - Pitesti
    Faur Alexandru - Bucuresti
    25 -- 28 1v gr.inf.
    Constantinescu Adrian - Bucuresti
    Movileanu Adrian - Brasov
    Lungoci Tudor - Craiova
    Mitu Nicolae - Pitesti
    29 -- 33 0v gr.inf.
    Marin Bogdan Mihail - Bacau
    Tanase Stefan - Fagaras
    Stan Mariana - Constanta
    Motoianu Maria - Mangalia
    Dinicescu Radu - Pitesti




    Clasament AVANSATI

    1. Doba Vasile - Pitesti
    2. Stan Catalin - Curtea de Arges
    3 -- 4
    Boznea Daniel - Deva
    Babus Liviu - Ploiesti
    5 -- 8
    Vasilescu Remus - Curtea de Arges
    Jimmy Lu - Bucuresti
    Cretu Marian - Craiova
    Stanciu Stelian - Calarasi
    9 -- 16
    Vieru Costica - Botosani
    Pralea Marius Dan - Botosani
    Ilie Octavian Marius - Brasov
    Barca George - Pitesti
    Turcu Viorel - Piatra Neamt
    Bradusca Cornel - Targu Jiu
    Catana Claudiu - Bucuresti
    Dinu Gheorghe - Bucuresti
    17 -- 28
    Cucu Cristin - Targoviste
    Jaouir Khaled - Bucuresti
    Salavastru Petru - Botosani
    Bobirica Alin - Pitesti
    Sultan Valentin - Craiova
    Craciun David Mihai - Bucuresti
    Vestineanu Ionut - Slobozia
    Baluta Silviu - Bucuresti
    Docan Cristian - Bucuresti
    Dinescu Rares - Curtea de Arges
    Cinca Daniel - Craiova
    Ionescu Mihai - Targoviste
    29 -- 45 1v gr.sup.
    Negulescu Ioan - Ramnicu Valcea
    Dumitru Silviu - Constanta
    Marin Adrian - Bucuresti
    Postelnicu Mihai - Deva
    Ispas Victor - Turnu Magurele
    Nicoara Ovidiu - Curtea de Arges
    Preda Nicolae - Curtea de Arges
    Alexandru Marius - Bucuresti
    Rosu Marius Lucian - Bucuresti
    Pantelimon Andi - Bucuresti
    Bozosan Petre - Sibiu
    Vijaica Paul - Drobeta Tr Severin
    Plaiasu Ion - Plopeni
    Veris Dumitru - Brasov
    Velicescu Dragos - Pitesti
    Sursilov Constantin - Bucuresti
    Vijaica Florin - Drobeta Tr Severin
    46 -- 56 0v gr.sup.
    Calciu Vasile - Craiova
    Lovin Eusebiu - Comanesti
    Dospinescu George - Bucuresti
    Dinicescu Ion - Pitesti
    Kis Istvan - Brasov
    Loghin Florin - Brasov
    Dinu Adrian - Darmanesti
    Banuta Dumitru - Ploiesti
    Moraru Marius - Bucuresti
    Giosan Marcel - Galati
    Stanca Cristian - Ramnicu Valcea
    57 -- 58 3v gr.inf.
    Petre Cristian - Pitesti
    Cotca Diana - Oradea
    59 -- 62 2v gr.inf.
    Stoica Mihai - Mioveni
    Gecse Alpar - Chibed
    Chivu Cornel - Craiova
    Movileanu Neculae - Brasov
    63 -- 78 1v gr.inf.
    Trocan Nicolae - Mioveni
    Cristofor Razvan - Moinesti
    Baltatu Marius - Pitesti
    Pralea Constantin - Alba Iulia
    Panait Constantin - Mizil
    Chiriac Paul - Drobeta Tr Severin
    Carjan Dumitru - Bucuresti
    Pruna George - Pitesti
    Constantin Cristina - Bucuresti
    Darjan Daniel - Brasov
    Zamfirache Ioan - Botosani
    Vlad Petrica - Bucuresti
    Caraus Sorin - Deva
    Vlad Maria Victoria - Dumbravita
    Cotca Rares - Oradea
    Botanel Grigore - Rovinari
    79 -- 87 0v gr.inf.
    Sfrenti Cosmin - Drobeta Tr Severin
    Vlasceanu Valentin - Darmanesti
    Anescu Andu - Dragasani
    Ileanu Bogdan - Targu Jiu
    Mihu Florin - Pitesti
    Haralambescu Andrei - Bucuresti
    Nitu Serban - Ploiesti
    Rizescu Gheorghe - Mioveni
    Croitoru Carli - Craiova
    Ultima editare de florin toma; 08.iul.2017, 21:14.

    Comentariu


    • #3
      Clasament OPEN

      1. Creinicean Liviu - Oravita
      2. Vaida Sorin - Oradea
      3 -- 4
      Ciortescu Cristi - Iasi
      Vasile Gelu Iulian - Bucuresti
      5 -- 8
      Colesniuc Romeo - Botosani
      Petrov Dan - Bucuresti
      Janosi Attila - Targu Mures
      Demeny Zoltan - Brasov
      9 -- 16
      Iacob Gabriel - Iasi
      Mitrea Silviu - Navodari
      Vasiliu Remus - Mioveni
      Sarbu Dan - Ploiesti
      Ursulescu Ioan - Bacau
      Gheorghe Nicolae - Calarasi
      Bivolaru Marius - Ploiesti
      Ivan Valentin - Campina
      17 -- 27 1v gr.sup.
      Mihaila Nicolae - Breaza
      Avram Nicolae - Nedelea
      Mocanu Delia - Galati
      Bratescu Adrian - Targoviste
      Nicola Marian - Constanta
      Zavricescu George - Curtea de Arges
      Radu Constantin - Sibiu
      Solcan Florin - Constanta
      Cojocaru Didi - Ramnicu Valcea
      Stancalie Doru - Craiova
      Bogza Dragos - Iasi
      28 -- 32 0v gr.sup.
      Voin Doru - Bucuresti
      Pavunev Dan - Bucuresti
      Cioboiu Dan - Craiova
      Dumitrescu Dan - Piatra Neamt
      Viciu Dragos - Pitesti
      33 -- 35 2v gr.inf.
      Birtalan Laszlo - Oradea
      Ivan Sorin Ioan - Targoviste
      Lupsa Bogdan - Ramnicu Valcea
      36 -- 45 1v gr.inf.
      Visan Bogdan - Targoviste
      Corbu Mihai Cosmin - Pitesti
      Popescu George - Bucuresti
      Draghici Dumitru - Drobeta Tr Severin
      Ghizdavescu Adrian - Constanta
      Matei Dumitru - Deva
      Stancescu Sebastian - Ploiesti
      Rusea Gheorghe - Breaza
      Burlacu Dan - Craiova
      Cioveie Marian - Oravita
      46 -- 48 0v gr.inf.
      Oancea Marian - Bacau
      Leteanu Marius - Bacau
      Lungu Veronel - Ramnicu Valcea

      Clasament ELITE

      1. Roman Iulian - Brasov
      2. Enciu Alexandru - Slobozia
      3 -- 4
      Neagu Mircea - Constanta
      Petrescu Liviu - Pitesti
      5 -- 8
      Constantin Teodor - Bucuresti
      Rosu Alexandru - Mioveni
      Toma Florin - Pitesti
      Lukasz Klimas - Ploiesti
      9 -- 16
      Avram Victor - Arad
      Tudorache Viorel - Bucuresti
      Sumanaru Catalin - Iasi
      Stanciu Alin - Calarasi
      Zamfir Ionel - Bucuresti
      Tigau Dan - Bucuresti
      Dinca Daniel - Bucuresti
      Bauer Lajos - Targu Mures
      17 -- 22
      Sufletel Radu - Alba Iulia
      Cruceru Sergiu - Targu Jiu
      Sinita Eugen - Bucuresti
      Fratila Robert - Filipestii de Targ
      Bocaniala Norocel - Bucuresti
      Cionoiu Cristian - Bucuresti
      23 -- 2v gr.sup.
      Macarenco Andrei - Bucuresti
      24 -- 37 1v gr.sup.
      Govoreanu Florin - Cisnadie
      Banescu Dragos - Pitesti
      Verdet Adrian - Oravita
      Buzatu Vasile - Buftea
      Savu Cristian - Oradea
      Raducan Bogdan - Craiova
      Birtalan Robert - Oradea
      Dascalasu Viorel - Bucuresti
      Costache Claudiu - Calarasi
      Dumitru Gheorghe - Bucuresti
      Vranceanu Mihai - Bucuresti
      Gatman Laurentiu - Targu Jiu
      Nitu Victor - Slobozia
      Darmaz Ion - Targoviste
      38 -- 44 0v gr.sup.
      Cristache George - Bucuresti
      Vlase Gheorghe - Slobozia
      Ceacarescu Cristian - Slobozia
      Cotca Dacian - Oradea
      Fratea Aurel - Constanta
      Dena Corneliu - Giurgiu
      Pascal Raul - Targoviste
      45 -- 47 2v gr.inf.
      Mosoia Stefan - Bucuresti
      Rada Florin - Pitesti
      Boraciu Claudiu - Urziceni
      48 -- 53 1v gr.inf.
      Neagoe Costin - Bucuresti
      Ciuca Dan - Pitesti
      Kaposta Victor - Arad
      Gorum Adrian - Topoloveni
      Grigore Alexandru - Campina
      Salariu Adrian - Buftea
      54 -- 62 0v gr.inf.
      Sultana Denis - Mioveni
      Istrate Cristian - Bucuresti
      Toma Iulian - Braila
      Vladoiu Gelu - Brasov
      Diaconescu Lucian - Targoviste
      Ion Sebastian - Buftea
      Thouzard Adrian - Drobeta Tr Severin
      Orac Teodor - Ramnicu Valcea
      Popescu Valentin - Bucuresti
      Ultima editare de florin toma; 08.iul.2017, 21:44.

      Comentariu


      • #4
        Constantin Sursilov - Bucuresti - Avansati

        Trimis de pe al meu SM-G935F folosind Tapatalk
        Blade: Butterfly Primo Power Feeling
        Fh: Nittaku Fastarc G-1
        Bh: DHS Hurricane 3 Neo Provincial

        Comentariu


        • #5
          Buna ziua,

          Alexandru Marius, avansati - Bucuresti.
          Multumesc.
          I'm a lean, mean, spin machine!

          Comentariu


          • #6
            Pantelimon Andi Bucuresti avansati

            Comentariu


            • #7
              Postat în original de MrTed
              Orac Teodor, Ramnicu Valcea, OPEN
              Blade: Nittaku Septear; FH: Yasaka Rakza 7 Soft, BH: Xiom Vega Pro

              Comentariu


              • #8
                Vaireanu Danut Ionel, Bucuresti, incepatori

                Multumesc mult!

                Comentariu


                • #9
                  Dena Corneliu - Giurgiu - Elite

                  Comentariu


                  • #10
                    Postat în original de florin toma Vezi post
                    Rezervat Inscrieri Open+Elite
                    Se inscriu din Craiova urmatorii:

                    1.Cioboiu Dan la Open
                    2.Raducan Bogdan la Elite

                    Comentariu


                    • #11
                      Se inscriu la avansati din Craiova urmatorii jucatori :
                      1.Chivu Cornel
                      2.Cretu Marian
                      3.Sultan Valentin
                      4.Cinca Daniel
                      Ultima editare de Dan Cinca; 13.iun.2017, 15:16.

                      Comentariu


                      • #12
                        Sencu Victor
                        Târgoviște


                        Sent from my iPhone using Tapatalk

                        Comentariu


                        • #13
                          Din Drobeta Turnu-Severin se inscriu, la sectiunea "avansati":
                          - Chiriac Paul;
                          - Draghici Dumitru;
                          - Vijaica Florin;
                          - Vijaica Paul.

                          Multumim.
                          Lemne: Butterfly Joo SaeHyuk/ Butterfly Petr Korbel
                          FH :Butterfly Tenergy 64/Butterfly Tenergy 05 FX
                          BH :Tibhar Grass D.TecS 1.2/Butterfly Feint Long II 1.3

                          Comentariu


                          • #14
                            Kis Istvan-avansati-Brasov

                            Comentariu


                            • #15
                              Vlad Maria Victoria - Dumbrăvița - Avansați
                              Vlad Petrica - București - Avansați

                              Comentariu

                              Cine a citit topicul
                              Procesare...
                              X