Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Turneu A, Arad - 01.07.2017

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Turneu A, Arad - 01.07.2017

    Turneu A , Arad- Sâmbătă 01.07.2017

    LOCALITATEA: Arad
    - incepatori : sala Victoria -Str.Marasesti nr.44 A (in incinta fostei fabrici de ceasuri Victoria);
    - avantati ,open+elite sala CSM , str. Mihai Eminescu nr. 28
    DATA: Sâmbătă 01 Iulie 2017;
    CATEGORIE: Open+Elite,Avansati,Incepatori;
    ORA DE ÎNCEPERE:
    AVansati + Incepatori 9.00 – 9 .25 validare înscrieri, 9.30-9.45 încep meciurile;
    Open+Elite 13.30 -13.55 validare înscrieri, 14.00 -14.15 încep meciurile;

    SALA: sala Victoria -Str.Marasesti nr.44 A (in incinta fostei fabrici de ceasuri Victoria);
    INDICAȚII DE ACCES:
    [TD]
    [/TD]
    SALA: sala CSM , str. Mihai Eminescu nr. 28
    INDICAȚII DE ACCES:
    [TD]
    [/TD]
    LOGISTICĂ: 5+8 mese ITTF , mingi de 3* ;
    TAXA:
    - Adulți - 35 Lei, Copii sub 14 ani - 15 lei,
    - persoanele cu dizabilitati nu platesc taxa de participare.
    Pentru fiecare participant se va dona 1 ron catre AmaTur.
    SE ASIGURA:
    - - apa plata\minerala, cafea, tuica "lovitura cu podeaua" , pranz;
    MATERIALE DE PREMIERE:
    - locurile I,II,III,IV -cupa+medalie+diploma
    - locurile V,VI,VII,VIII - medalie+diploma
    INSCRIEREA/RETRAGEREA PARTICIPANTILOR:
    - pe forum sau telefonic;
    - prioritatea la înscriere: primul venit, primul servit;
    - ultima retragere Joi 29.06.2017, ora 21,00;
    - retragerile înainte de termen vor fi monitorizate: R1;
    - retragerile după termen vor fi penalizate cu 2 puncte: R2;
    - absenții vor fi penalizați cu 3 puncte N;
    - organizatorii își rezervă dreptul de a refuza persoanele care au creat probleme referitoare la abateri regulamentare sau de natură a împiedica sub orice formă bunul mers al competiției
    (atitudine necuviincioasă, nemotivați, retrageri multiple, etc.);

    INCEPATORI
    - poate participa orice jucator cu media intre 0 si 9,99;
    Numar maxim de jucatori: 30
    Validare inscrieri: 09:00 - 09:25
    Ora de incepere: 09:30 - 09:45
    SISTEM DE DESFASURARE:
    - grupe inferioare :
    varianta 1 : 3-4 jucatori , se califica toti ,in functie de MP aplicand regula sarpelui cu eventuale permutari pentru a evita mai multi jucatori din aceiasi localitate (locul 1 nu se schimba);
    varianta 2 : 5-7 jucatori ,se califica 4 , in functie de MP aplicand regula sarpelui cu eventuale permutari pentru a evita mai multi jucatori din aceiasi localitate (locul 1 nu se schimba);
    - grupe superioare de 3-4 jucatori dupa o schema aleatoare, se califica primii 2 sigur insa se pot califica si alti jucatori pentru a forma un tablou complet
    - tablou eliminatoriu complet se va genera automat;
    - se joaca finala mica;


    AVANSATI
    - poate participa orice jucator cu media intre 10 si 19,99;
    Numar maxim de jucatori: 48
    Validare inscrieri: 09:00 - 09:25
    Ora de incepere: 09:30 - 09:45
    SISTEM DE DESFASURARE:
    - grupe inferioare :
    varianta 1 : 3-4 jucatori , se califica toti ,in functie de MP aplicand regula sarpelui cu eventuale permutari pentru a evita mai multi jucatori din aceiasi localitate (locul 1 nu se schimba);
    varianta 2 : 5-7 jucatori ,se califica 4 , in functie de MP aplicand regula sarpelui cu eventuale permutari pentru a evita mai multi jucatori din aceiasi localitate (locul 1 nu se schimba);
    - grupe superioare de 3-4 jucatori dupa o schema aleatoare, se califica primii 2 sigur insa se pot califica si alti jucatori pentru a forma un tablou complet
    - tablou eliminatoriu complet se va genera automat;
    - se joaca finala mica;

    OPEN+ELITE
    - poate participa orice jucator cu media >= 20,00 ;
    Numar maxim de jucatori: 32
    Validare inscrieri: 13:30 - 13:55
    Ora de incepere: 14:00-14:15
    SISTEM DE DESFASURARE:
    - grupe inferioare :
    varianta 1 : 3-4 jucatori , se califica toti ,in functie de MP aplicand regula sarpelui cu eventuale permutari pentru a evita mai multi jucatori din aceiasi localitate (locul 1 nu se schimba);
    varianta 2 : 5-7 jucatori ,se califica 4 , in functie de MP aplicand regula sarpelui cu eventuale permutari pentru a evita mai multi jucatori din aceiasi localitate (locul 1 nu se schimba);
    - grupe superioare de 3-4 jucatori dupa o schema aleatoare, se califica primii 2 sigur insa se pot califica si alti jucatori pentru a forma un tablou complet
    - tablou eliminatoriu complet se va genera automat;
    - se joaca finala mica;


    ORGANIZATOR:
    Roman Bogdan: 0746.056.622
    Suport tehnic: Fekete Istvan 0721.907.017


    VA ASTEPTAM CU DRAG!
    Ultima editare de Pitzi; 23.iun.2017, 10:37.

  • #2
    Inscrieri finale

    Inscrieri Open+Elite - on 7/1/2017 at 3:00:17 PM

    1. Roman Bogdan - Arad, 1 - 41.78 - OE
    2. Mutrescu Eugen - Timisoara, 155 - 39.75 - OE
    3. Gajta Jonel - Varset, 848 - 38 - OE
    4. Put Gabriel - Oravita, 18 - 37.54 - OE
    5. Boru Lucian - Timisoara, 119 - 33.05 - OE
    6. Spatariu Daniel - Arad, 82 - 31.36 - OE
    7. Popet Doru - Timisoara, 76 - 30 - OEW
    8. Kiraly Pongratz - Salonta, 331 - 29.4 - OE
    9. Curut Gabriel - Timisoara, 79 - 29.33 - OE
    10. Tic Ioan - Oradea, 57 - 29.29 - OE
    11. Mihalescu Dinu - Timisoara, 61 - 29.29 - OEW
    12. Birtalan Robert - Oradea, 47 - 29.28 - OE
    13. Oprea Adrian - Lugoj, 45 - 28.91 - OE
    14. Savu Cristian - Oradea, 96 - 27.5 - OE
    15. Birtalan Laszlo - Oradea, 66 - 26.41 - O
    16. Mirza Sorin - Arad, 195 - 26.32 - O
    17. Istrate Samir - Arad, 737 - 26.25 - O
    18. Ciucioiu Dorin - Timisoara, 654 - 25.92 - O
    19. Creinicean Liviu - Oravita, 144 - 25.75 - O
    20. Vaida Sorin - Oradea, 138 - 25.5 - O
    21. Popa Octavian - Oradea, 378 - 24.44 - O
    22. Drinceanu Lilian - Oravita, 154 - 24.33 - O
    23. Cecan Vasile - Timisoara, 169 - 21.71 - O
    24. Ardelean Raul - Arad, 211 - 20.67 - O
    25. Lacatis Ghita - Arad, 283 - 18.67 - A
    26. Darvasi Ibolya - Salonta, 1050 - 15.67 - AF
    27. Munteanu Constantin - Resita, 705 - 14.2 - A
    28. Pop Ioan - Timisoara, 784 - 12.31 - A

    Inscrieri Avansati - on 7/1/2017 at 3:01:01 PM

    1. Jichici Svetozar - Timisoara, 181 - 19.96 - A
    2. Schiopulescu Ion - Lugoj, 299 - 19.83 - A
    3. Boznea Daniel - Deva, 453.1 - 19 - A
    4. Neamt Doru - Arad, 579 - 18.75 - AW
    5. Degianschi Obrad - Resita, 830 - 18.67 - A
    6. Dani Leo - Arad, 269 - 18.13 - AH
    7. Pop Claudiu - Arad, 781 - 17.75 - A
    8. Cresneac Mihail - Resita, 979 - 17.5 - A
    9. Stanciu Vlad - Arad, 1585 - 16.5 - A
    10. Vasiloni Angel - Ungaria, 1891 - 16.5 - A
    11. Ticu Sorin - Lugoj, 330 - 16.29 - A
    12. Nagy Iosif - Arad, 411 - 15.21 - AW
    13. Stoica Ioan Florin - Lugoj, 965 - 14.63 - A
    14. Bulibasa Tiberiu - Arad, 859 - 14.56 - A
    15. Veres Adrian - Timisoara, 464 - 14.11 - A
    16. Fekete Istvan - Arad, 465 - 13.96 - A
    17. Olah Remus - Arad, 668 - 13.5 - A
    18. Pop Alexandru - Oradea, 484 - 13.43 - A
    19. Dobanda Alexandru - Arad, 1591 - 12.75 - A
    20. Faur Lucian - Jimbolia, 832 - 12.71 - AW
    21. Herteg Doru - Arad, 1571 - 12 - A
    22. Berchi Ioan - Arad, 742 - 11.94 - A
    23. Pop Gabriel - Oradea, 1028 - 11.38 - A
    24. Costeant Tiberiu - Margina, 1895 - 11 - A
    25. Putnik Tiberiu - Varset, 1896 - 11 - A
    26. Borcsi Jozsef - Timisoara, 754 - 10.96 - A
    27. Szivery Adrian - Arad, 1945 - 10.5 - A
    28. Caraus Sorin - Deva, 873.1 - 9.46 - A

    Inscrieri Incepatori - on 7/1/2017 at 3:01:19 PM

    1. Rus Nicolae - Oradea, 770 - 9.96 - A
    2. Husarciuc Beniamin - Suceava, 1108 - 9.75 - A
    3. Pop George - Oradea, 700 - 9.39 - A
    4. Toba Marius - Arad, 1549 - 9.13 - A
    5. Secrian Emanuel - Lugoj, 862 - 8.17 - A
    6. Buruian Alexandru - Arad, 3379 - 6 - A
    7. Chiscan Bogdan - Arad, 2130 - 5.25 - A
    8. Voicu Florin - Arad, 3273 - 5.25 - A
    9. Mirza Ovidiu - Arad, 1764 - 5 - A
    10. Dobanda Dinu - Arad, 2139 - 0 - A
    11. Bartha Attila - Arad, 2723 - 0 - A
    12. Butarita Vasile - Arad, 2725 - 0 - A
    13. Bogdan Loredan - Arad, 3049 - 0 - A
    14. Pangratie Alex - Arad, 3050 - 0 - A
    15. Bondor Alin - Arad, 4001 - 0 - A
    16. Nastase Laurentiu - Arad, 4002 - 0 - A
    17. Pana Natanael - Arad, 4005 - 0 - A
    18. Koromi Karoly - Arad, 4006 - 0 - A
    19. Neagu Catalin - Arad, 4008 - 0 - A
    20. Unc Marcel - Arad, 4010 - 0 - A
    21. Farcas Marius - Arad, 4011 - 0 - A
    Ultima editare de Pitzi; 01.iul.2017, 15:02.

    Comentariu


    • #3
      Salut.
      Cu toata placerea, Oprean Andrei, Baia de Cris (HD), avansati.
      Multumesc 👍

      Respect!
      Trimis de pe mobil folosind Tapatalk
      Lemn: Tibhar / Nittaku
      Forehand: Aurus / Victas
      Backhand: Aurus / Victas

      Comentariu


      • #4
        Clasamente finale

        Clasament Open+Elite

        1. Gajta Jonel - Varset
        2. Roman Bogdan - Arad
        3 -- 4
        Mutrescu Eugen - Timisoara
        Creinicean Liviu - Oravita
        5 -- 8
        Spatariu Daniel - Arad
        Drinceanu Lilian - Oravita
        Popet Doru - Timisoara
        Put Gabriel - Oravita
        9 -- 16
        Mihalescu Dinu - Timisoara
        Oprea Adrian - Lugoj
        Mirza Sorin - Arad
        Curut Gabriel - Timisoara
        Kiraly Pongratz - Salonta
        Birtalan Robert - Oradea
        Tic Ioan - Oradea
        Boru Lucian - Timisoara
        17 -- 23 1v gr.sup.
        Savu Cristian - Oradea
        Istrate Samir - Arad
        Ciucioiu Dorin - Timisoara
        Vaida Sorin - Oradea
        Popa Octavian - Oradea
        Cecan Vasile - Timisoara
        Lacatis Ghita - Arad
        24 -- 28 0v gr.inf.
        Birtalan Laszlo - Oradea
        Ardelean Raul - Arad
        Darvasi Ibolya - Salonta
        Munteanu Constantin - Resita
        Pop Ioan - Timisoara


        Clasament Avansati

        1. Schiopulescu Ion - Lugoj
        2. Dani Leo - Arad
        3 -- 4
        Cresneac Mihail - Resita
        Fekete Istvan - Arad
        5 -- 8
        Nagy Iosif - Arad
        Ticu Sorin - Lugoj
        Olah Remus - Arad
        Jichici Svetozar - Timisoara
        9 -- 16
        Pop Gabriel - Oradea
        Degianschi Obrad - Resita
        Faur Lucian - Jimbolia
        Neamt Doru - Arad
        Veres Adrian - Timisoara
        Pop Claudiu - Arad
        Szivery Adrian - Arad
        Putnik Tiberiu - Varset
        17 -- 22 1v gr.sup.
        Stoica Ioan Florin - Lugoj
        Bulibasa Tiberiu - Arad
        Pop Alexandru - Oradea
        Berchi Ioan - Arad
        Costeant Tiberiu - Margina
        Caraus Sorin - Deva
        23 -- 0v gr.sup.
        Boznea Daniel - Deva
        24 -- 28 0v gr.inf.
        Stanciu Vlad - Arad
        Vasiloni Angel - Ungaria
        Dobanda Alexandru - Arad
        Herteg Doru - Arad
        Borcsi Jozsef - Timisoara

        Clasament Incepatori

        1. Bartha Attila - Arad
        2. Unc Marcel - Arad
        3 -- 4
        Koromi Karoly - Arad
        Secrian Emanuel - Lugoj
        5 -- 8
        Neagu Catalin - Arad
        Butarita Vasile - Arad
        Pana Natanael - Arad
        Rus Nicolae - Oradea
        9 -- 13 1v gr.sup.
        Husarciuc Beniamin - Suceava
        Pop George - Oradea
        Buruian Alexandru - Arad
        Chiscan Bogdan - Arad
        Voicu Florin - Arad
        14 -- 16 0v gr.sup.
        Mirza Ovidiu - Arad
        Dobanda Dinu - Arad
        Farcas Marius - Arad
        17 -- 2v gr.inf.
        Bogdan Loredan - Arad
        18 -- 21 1v gr.inf.
        Toba Marius - Arad
        Pangratie Alex - Arad
        Bondor Alin - Arad
        Nastase Laurentiu - Arad
        Ultima editare de Pitzi; 01.iul.2017, 20:55.

        Comentariu


        • #5
          Ticu Sorin,Lugoj-avansati

          Comentariu


          • #6
            Nagy Iosif din Arad la avansati.

            Comentariu


            • #7
              La avansati:

              Ardelean Raul
              Berchi Ioan
              Bulibasa Tiberiu
              Blade: VECHITURA CU 70 LEI
              FH: FATA DE ROATA DE MASINA
              BH: PIAPTAN CU EFECTE SECUNDARE

              Comentariu


              • #8
                Buna seara, la avansati din Timisoara Veres Adrian, multumesc
                Blade: Der Materialspezialist Cubixx 100
                FH: Yasaka Rakza 7 Soft
                BH: SpinLord Dornenglanz

                Comentariu


                • #9
                  Borcsi Jozsef din Timisoara avansati multumesc
                  Blade: Der Materialspezialist Cubixx 100
                  FH: Yasaka Rakza 7 Soft
                  BH: SpinLord Dornenglanz

                  Comentariu


                  • #10
                    Turburan Ion la Open.
                    Blade: Mizutani ZLC
                    FH Nittaku Fastarc G1
                    BH Xiom Sigma II Euro

                    Comentariu


                    • #11
                      Cecan Vasile - Timisoara - Open
                      Jichici Svetozar - Timisoara - Avansati
                      Blade : ANDRO TP LIGNA CI OFF (ST)
                      Fh : ANDRO HEXER POWERGRIP SFX (2.1)
                      Bh : ANDRO HEXER POWERGRIP SFX (2.1)

                      Comentariu


                      • #12
                        Pop Alexandru - Oradea - Avansati

                        Sent from my Redmi 4 using Tapatalk

                        Comentariu


                        • #13
                          Stoica Ioan Florin la Elite.........Lugoj

                          Comentariu


                          • #14
                            La open:

                            Spatariu Daniel
                            Roman Bogdan
                            Put Gabriel
                            Blade: VECHITURA CU 70 LEI
                            FH: FATA DE ROATA DE MASINA
                            BH: PIAPTAN CU EFECTE SECUNDARE

                            Comentariu


                            • #15
                              Mihalescu Dinu - Timisoara - Open

                              Comentariu

                              Cine a citit topicul
                              Procesare...
                              X