Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Turneu A, Oravita - 22.07.2017

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Turneu A, Oravita - 22.07.2017

    Data: 22 iulie 2017

    Localitatea: Oravita (Caras-Severin)
    Locul de desfasurare: sala mica+sala mare de sport a Școlii Gimnaziale ”Romul Ladea” (in doua sali);

    [TD]
    [/TD]

    Categorii: "A", amatori (incepatori+avansati) si open+elite (doua turnee);
    Logistica: 8+4 mese ITTF (in doua sali), mingi celuloid Nittaku 3*;
    Validare inscrieri: 08:30-09:00 (amatori), 12:45-13:15 (open)
    Ora de incepere: 9:15-9:30 amatori, 13:30-13:45 open;
    Numarul maxim de jucatori: 72 amatori+36 open;

    SE ASIGURA:
    - apa, cafea, rachie si o masa;

    Materiale de premiere:
    locurile 1-3: cupe, medalii si diplome;
    locurile 4: medalii si diplome;

    Taxa de participare:
    35 ron (adulti);
    20 ron (copii sub 14 ani);
    - persoanele cu dizabilitati nu platesc taxa de participare.
    Pentru fiecare participant se va dona 1 ron catre AmaTur.

    INSCRIEREA/RETRAGEREA PARTICIPANTILOR:
    - pe forum sau telefonic;
    - prioritatea la înscriere: primul venit, primul servit;
    - ultima retragere Joi, 20.07.2017, ora 21,00;
    - retragerile înainte de termen vor fi monitorizate: R1;
    - retragerile după termen vor fi penalizate cu 2 puncte: R2;
    - absenții vor fi penalizați cu 3 puncte: N;

    AMATORI (incepatori+avansati)
    - poate participa orice jucator cu media intre 0 si 19,99;
    Numar maxim de jucatori: 72 (incepatori+avansati)
    Validare inscrieri: 08:30 - 09:00
    Ora de incepere: 09:15 - 09:30 (in functie de intarziati)
    SISTEM DE DESFASURARE:
    - grupe inferioare de cate 5-7 jucatori in functie de MP aplicand regula sarpelui cu eventuale permutari pentru a evita mai multi jucatori din aceiasi localitate (locul 1 nu se schimba); se califica primii 4;
    - grupe superioare de 3-4 jucatori dupa o schema aleatoare; se califica primii 2;
    - tablou eliminatoriu; ordinea favoritilor (inclusiv pentru eventuale bye-uri) conform numarului de ordine al grupelor superioare; plasarea pe tablou a locurilor 2 din superioare se face prin tragere la sorti, de catre cei in cauza, din doua urne (partea superioara si partea inferioara) astfel incat locurile 1 si 2 din superioare sa nu se mai intalneasca decat, eventual, in finala;
    - se joaca finala mica;

    OPEN (open+elite)
    - poate participa orice jucator cu media peste 20,00;
    Numar maxim de jucatori: 36 (open+elite)
    Validare inscrieri: 12:45 - 13:15
    Ora de incepere: 13:30 - 13:45 (in functie de intarziati)
    SISTEM DE DESFASURARE:
    - grupe inferioare de cate 5-7 jucatori in functie de MP aplicand regula sarpelui cu eventuale permutari pentru a evita mai multi jucatori din aceiasi localitate (locul 1 nu se schimba); se califica primii 4;
    - grupe superioare de 3-4 jucatori dupa o schema aleatoare; se califica primii 2;
    - tablou eliminatoriu; ordinea favoritilor (inclusiv pentru eventuale bye-uri) conform numarului de ordine al grupelor superioare; plasarea pe tablou a locurilor 2 din superioare se face prin tragere la sorti, de catre cei in cauza, din doua urne (partea superioara si partea inferioara) astfel incat locurile 1 si 2 din superioare sa nu se mai intalneasca decat, eventual, in finala;
    - se joaca finala mica;

    ORGANIZATORI:
    Put Gabriel, tel. 0768.445.242
    Suport tehnic: Vela Claudiu

    In weekend-ul respectiv va avea loc o sarbatoare (ruga) fiind sf. Ilie si, totodata, zilele orasului Oravita! Vom reveni cu amanunte...

  • #2
    Inscrieri finale amatori - on 22.07.2017 at 09:30:46

    1. Jichici Svetozar, Timisoara, 173 - 19,97 - A
    2. Cresneac Mihail, Resita, 921 - 19,5 - A
    3. Csaky Tiberiu, Resita, 524 - 19,2 - A
    4. Marin Puiu, Amarastii de Sus, 1069 - 19 - AW
    5. Cretu Marian, Craiova, 427 - 18,89 - A
    6. Neamt Doru, Arad, 532 - 18,75 - AW
    7. Orban Madalina, Timisoara, 273 - 18,67 - AJF
    8. Lacatis Ghita, Arad, 280 - 18,67 - A
    9. Dani Leo, Arad, 263 - 18,29 - AH
    10. Poenar Alin, Resita, 1091 - 18 - A
    11. Tatar Dorel, Simeria, 1325 - 18 - AW
    12. Sfrenti Cosmin, Drobeta Tr Severin, 689 - 17,56 - A
    13. Ticu Sorin, Lugoj, 287 - 17,46 - A
    14. Sultan Valentin, Craiova, 366 - 17,14 - A
    15. Venter Liviu, Resita, 967 - 17 - A
    16. Dumitrache Gabriel, Giurgiu, 488 - 15,71 - A
    17. Nagy Iosif, Arad, 413 - 15,64 - AW
    18. Vijaica Paul, Drobeta Tr Severin, 718 - 15 - AW
    19. Moldovan Valer, Calan, 2265 - 15 - A
    20. Tedi Ioja, Calan, 2266 - 15 - A
    21. Stoica Ioan Florin, Lugoj, 856 - 14,63 - A
    22. Gutulescu Marian, Drobeta Tr Severin, 1505 - 14 - A
    23. Fazakas Ioan, Jimbolia, 2435 - 13 - A
    24. Craiovan Victor, Resita, 648 - 12,38 - A
    25. Tamsa Titus, Resita, 976 - 12,08 - A
    26. Faur Lucian, Jimbolia, 781 - 12,04 - AW
    27. Lascu Marius, Timisoara, 588 - 11,86 - A
    28. Bartha Attila, Arad, 1735 - 10 - A
    29. Pica Leonard, Buzias, 1669 - 9 - A
    30. Vela Gabriel, Timisoara, 956 - 8,33 - A
    31. Dumbrava Adriana, Timisoara, 2141 - 7 - AF
    32. Mercea Doru, Timisoara, 3240 - 7 - A
    33. Lascu Mihai, Dumbravita, 1187 - 6 - AJ
    34. Nicola Gabriela, Timisoara, 1226 - 0 - AF
    35. Ignuta Sebastian, Voiteg, 1991 - 0 - A
    36. Pleava Gheorghe, Oravita, 2393 - 0 - A
    37. Ghilezan Alexandru, Timisoara, 3263 - 0 - A
    38. Lungoci Mihai, Craiova, 3292 - 0 - A
    39. Lungoci Tudor, Craiova, 3293 - 0 - A
    40. Florea Radu, Lugoj, 4002 - 0 - A
    41. Circioiu Cristian, Timisoara, 4003 - 0 - A


    Clasament amatori

    1. Florea Radu - Lugoj
    2. Orban Madalina - Timisoara
    3 -- 4
    Cresneac Mihail - Resita
    Dani Leo - Arad
    5 -- 8
    Poenar Alin - Resita
    Csaky Tiberiu - Resita
    Lacatis Ghita - Arad
    Venter Liviu - Resita
    9 -- 16
    Tedi Ioja - Calan
    Marin Puiu - Amarastii de Sus
    Nagy Iosif - Arad
    Sultan Valentin - Craiova
    Neamt Doru - Arad
    Cretu Marian - Craiova
    Dumitrache Gabriel - Giurgiu
    Ticu Sorin - Lugoj
    17 -- 24 0v gr.sup.
    Jichici Svetozar - Timisoara
    Vijaica Paul - Drobeta Tr Severin
    Craiovan Victor - Resita
    Faur Lucian - Jimbolia
    Lascu Marius - Timisoara
    Ignuta Sebastian - Voiteg
    Pleava Gheorghe - Oravita
    Lungoci Mihai - Craiova
    25 -- 27 3v gr.inf.
    Tamsa Titus - Resita
    Bartha Attila - Arad
    Nicola Gabriela - Timisoara
    28 -- 30 2v gr.inf.
    Moldovan Valer - Calan
    Fazakas Ioan - Jimbolia
    Pica Leonard - Buzias
    31 -- 35 1v gr.inf.
    Tatar Dorel - Simeria
    Stoica Ioan Florin - Lugoj
    Gutulescu Marian - Drobeta Tr Severin
    Lascu Mihai - Dumbravita
    Ghilezan Alexandru - Timisoara
    36 -- 41 0v gr.inf.
    Sfrenti Cosmin - Drobeta Tr Severin
    Vela Gabriel - Timisoara
    Dumbrava Adriana - Timisoara
    Mercea Doru - Timisoara
    Lungoci Tudor - Craiova
    Circioiu Cristian - Timisoara


    Inscrieri finale open - on 22.07.2017 at 14:23:43

    1. Sorescu Deian, Resita, 31 - 42,68 - OEL
    2. Roman Bogdan, Arad, 2 - 41,94 - OE
    3. Avram Victor, Arad, 9 - 38 - OE
    4. Put Gabriel, Oravita, 16 - 36,68 - OE
    5. Spatariu Daniel, Arad, 98 - 31,07 - OE
    6. Birtalan Robert, Oradea, 42 - 30,39 - OE
    7. Popet Doru, Timisoara, 95 - 29,43 - OEW
    8. Oprea Adrian, Lugoj, 50 - 28,78 - OE
    9. Veres Francisc, Oravita, 80 - 28,5 - OE
    10. Drinceanu Lilian, Oravita, 94 - 26,96 - O
    11. Creinicean Liviu, Oravita, 100 - 26,83 - O
    12. Birtalan Laszlo, Oradea, 73 - 26,47 - O
    13. Thouzard Adrian, Drobeta Tr Severin, 1013 - 26 - O
    14. Ciublea Vichente, Oravita, 432 - 25,8 - O
    15. Gheorghe Nicu, Drobeta Tr Severin, 146 - 25,79 - OW
    16. Lungu Marius, Oravita, 138 - 25,43 - O
    17. Murgu Ioan, Oravita, 150 - 24,07 - O
    18. Deak Valentin, Sebis, 537 - 24 - O
    19. Turburan Ion, Resita, 260 - 22,7 - O
    20. Vuca Adrian, Bocsa, 846 - 22,33 - O
    21. Cecan Vasile, Timisoara, 155 - 21,72 - O
    22. Roseti Ionut, Lugoj, 800 - 21,25 - O
    23. Cioboiu Dan, Craiova, 612 - 21 - O
    24. Schiopulescu Ion, Lugoj, 307 - 20,83 - O
    25. Ardelean Raul, Arad, 211 - 20,67 - O
    26. Draghici Dumitru, Drobeta Tr Severin, 742 - 20 - O
    27. Degianschi Obrad, Resita, 731 - 18 - A
    28. Munteanu Constantin, Resita, 615 - 17,4 - A
    29. Balmez Dorel, Oravita, 2126 - 17 - A
    30. Geamanu Robert, Drobeta Tr Severin, 1439 - 13 - A
    31. Lita Daniel, Oravita, 3533 - 5 - A

    Nemotivati: Pufic Darko si Androne Daniel


    Clasament open

    1. Sorescu Deian - Resita
    2. Avram Victor - Arad
    3 -- 4
    Roman Bogdan - Arad
    Oprea Adrian - Lugoj
    5 -- 8
    Birtalan Robert - Oradea
    Thouzard Adrian - Drobeta Tr Severin
    Turburan Ion - Resita
    Put Gabriel - Oravita
    9 -- 16
    Drinceanu Lilian - Oravita
    Lungu Marius - Oravita
    Schiopulescu Ion - Lugoj
    Geamanu Robert - Drobeta Tr Severin
    Spatariu Daniel - Arad
    Popet Doru - Timisoara
    Veres Francisc - Oravita
    Creinicean Liviu - Oravita
    17 -- 24 0v gr.sup.
    Birtalan Laszlo - Oradea
    Ciublea Vichente - Oravita
    Murgu Ioan - Oravita
    Cecan Vasile - Timisoara
    Roseti Ionut - Lugoj
    Cioboiu Dan - Craiova
    Degianschi Obrad - Resita
    Balmez Dorel - Oravita
    25 -- 26 2v gr.inf.
    Gheorghe Nicu - Drobeta Tr Severin
    Deak Valentin - Sebis
    27 -- 28 1v gr.inf.
    Draghici Dumitru - Drobeta Tr Severin
    Munteanu Constantin - Resita
    29 -- 31 0v gr.inf.
    Vuca Adrian - Bocsa
    Ardelean Raul - Arad
    Lita Daniel - Oravita

    Comentariu


    • #3
      Put Gabriel, Veres Francisc, Creinicean Liviu, Lungu Marius, Drinceanu Lilian, Ciublea Vichente din Oravita la open
      Cioveie Marian, Oravita, amatori
      Vela Gabriel, Timisoara, amatori

      Comentariu


      • #4
        Din Oravița la Open Murgu Ioan!!

        Comentariu


        • #5
          Cu mare drag la open Turburan Ion.
          Blade: Mizutani ZLC
          FH Nittaku Fastarc G1
          BH Xiom Sigma II Euro

          Comentariu


          • #6
            Lacatis Ghita, arad, amatori

            Comentariu


            • #7
              Oprea Adrian-Lugoj-open,Popet Doru-Timisoara-Open,,Gajta Jonel-Varset-open,,Petersi Nuri-Varset-open,,Faur Lucian_Jimbolia-avansati,,Putnik Tiberiu-Varset -Avansati,,Mercea Doru-Timisoara-incepatori,,Totin Tosa-Timisoara-incepatori,,Dumbrava Adriana-Timisoara-incepatori.,Schiopulescu Ioan-Lugoj-avansati

              Comentariu


              • #8
                Cecan Vasile - Timisoara - Open
                Jichici Svetozar - Timisoara - Amatori
                Blade : ANDRO TP LIGNA CI OFF (ST)
                Fh : ANDRO HEXER POWERGRIP SFX (2.1)
                Bh : ANDRO HEXER POWERGRIP SFX (2.1)

                Comentariu


                • #9
                  Buna ziua, din Timisoara la avansati : Veres Adrian , multumesc.
                  Blade: Der Materialspezialist Cubixx 100
                  FH: Yasaka Rakza 7 Soft
                  BH: SpinLord Dornenglanz

                  Comentariu


                  • #10
                    Darko Pufic - Serbia - Open

                    Comentariu


                    • #11
                      Cu placere se inscrie Ardelean Raul - Arad. Multumesc

                      Comentariu


                      • #12
                        Din Arad se inscrie Avram Victor - Open

                        Comentariu


                        • #13
                          Roman Bogdan - open
                          Blade: VECHITURA CU 70 LEI
                          FH: FATA DE ROATA DE MASINA
                          BH: PIAPTAN CU EFECTE SECUNDARE

                          Comentariu


                          • #14
                            Dacă ma lasă spatele, vin si eu. Matei Dumitru - Deva - amatori


                            Sent from my iPhone using Tapatalk

                            Comentariu


                            • #15
                              Roseti Ionut, Lugoj, open

                              Comentariu

                              Cine a citit topicul
                              Procesare...
                              X