Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Turneu B "Cupa Ditroit", Ditrău - 22.07.2017

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Turneu B "Cupa Ditroit", Ditrău - 22.07.2017

    Localitatea: Ditrău, jud. Harghita
    Data: Sâmbătă 22 iulie 2017
    Categoria turneului
    : Open + Elite, Avansați + Începători.
    Ora de incepere:
    08.00-08.45 – validare înscrieri, la 09.15 încep meciurile.
    Locația: Sala de Sport Gál Ferenc, str. Libertății nr. 6, Ditrău.
    [TD]
    [/TD]
    Logistică
    : maxim 12 mese.
    Spațiu de joc: material sintetic multistrat.
    Facilități: vestiare, dușuri.
    Taxa de participare: adulți 20 lei, copii sub 14 ani 0 lei, din care 1 leu/participant vor fi transferați în contul AmaTur.
    Se asigură:
    - apă minerală 2 litri,
    - surpriză la prânz.
    Material de premiere:
    - Locul 1 – cupă + diplomă,
    - Locul 2 – cupă + diplomă,
    - Locul 3 – cupă + diplomă,
    - Locul 4 – cupă + diplomă.

    INSCRIEREA/RETRAGEREA PARTICIPANTILOR:
    - pe forum sau telefonic;
    - prioritatea la înscriere: primul venit, primul servit;
    - ultima retragere Joi 20.07.2017, ora 21,00;
    - retragerile înainte de termen vor fi monitorizate: R1;
    - retragerile după termen vor fi penalizate cu 2 puncte: R2;
    - absenții vor fi penalizați cu 3 puncte N;
    - organizatorii își rezervă dreptul de a refuza persoanele care au creat probleme referitoare la abateri regulamentare sau de natură a împiedica sub orice formă bunul mers al competiției
    (atitudine necuviincioasă, nemotivați, retrageri multiple, etc.);

    Sistemul de joc:
    Începători+Avansați
    - Participă orice jucător amator cu MP mai mic de 20.
    - Număr maxim de participanţi: 48.
    Open+Elite
    - Participă jucătorii cu MP mai mare sau egală cu 20.
    - Număr maxim de participanţi: 48.

    La ambele categorii:
    - se joacă în sistemul cel mai bun din 5 seturi (3/5).
    - grupe inferioare (4 jucători, câte două grupe pe o masa) - dupa MP, regula şarpelui, cu ceva permutări între localităţi unde este cazul - se califică primii 4;
    - grupe superioare - câte un loc 1,2,3,4 din inferioare, două grupe/masă - se califică primii 2;
    - schema pentru alcatuirea automata a grupelor superioare: 1432;
    - eliminatorii - locurile 1 se aranjează pe tablou după numărul grupei superioare, locurile 2 vor fi trase la sorţi de către un singur jucător (se vor putea întâlni doar in finală cu adversarii din grupele superioare).

    În funcție de numărul jucătorilor înscriși, sistemul de joc poate suferi modificări, ce vor fi anunțate în timp util pe forum.

    ORGANIZATORI:
    - Héja Zoltán, tel. 0755.868.386;
    - Héja Zsolt, tel. 0744.457.583
    cu sprijinul: tokosp

    Partener:
    Primăria Ditrău, prin Dl. Primar Puskás Elemér.
    Sponsor:
    Auto Com Total Ditrău
    www.autocomtotal.ro


    Ultima editare de PaliHR; 09.iul.2017, 18:06.
    FH: Butterfly Tackiness Matsushita Pro Model BH: Dr. Neubauer Diamant
    Tel : 0742 257 995

  • #2
    Informatii utile:

    Localitatea: Ditrăul este situat pe E578, între Topliţa şi Gheorgheni, la 15 km de Gheorgheni şi la 22 de Topliţa. Comuna se compune din 3 sate, pe lângă Ditrău aparţinându-i şi Jolotca şi Ţengheler.
    Recensământul din 2011 ştia despre aproape 5500 de locuitori ai comunei, dintre care 96,88% sunt romano-catolici. Lăcaşul lor principal de cult este unul vestit. Biserica Preasfânta Inimă a lui Isus este una din cele două biserici romano-catolice din Ditrău, Harghita, edificiu construit în stil neogotic între anii 1908-1911. Este biserica cea mai mare din întreaga zonă a Gheorgheniului.



    Poze despre sala:




    Posibilitati de cazare in Ditrau:

    Pensiunea Erdős - situata in linistea din afara loclitatii, intr-un peisaj frumos (pe drumul spre Tulghes).
    (traducerea numelui: Paduros/paduroasa)

    http://www.erdospanzio.ro/pensiune-erdos-contact.php

    Pensiunea Barátság - situata la intrarea dinspre Miercurea Ciuc.
    (traducerea numelui: Prietenie)

    http://www.cazareinsecuime.ro/pensiu...ag-ditrau.html

    Pensiunea Erika - situata la 50 de metri de sala.
    (Erika fiind un nume de fata/floare)

    https://www.facebook.com/photo.php?f...2918019&type=3

    https://www.facebook.com/profile.php...=3&pnref=story

    Contacte pt. ultima: 0040 753-605-166, 0040 749-258-837

    Cum ajungem la sala de sport:
    Sala de sport se afla in curtea scolii din localitate, vis-a-vis de biserica amintita mai sus, la care putem ajunge usor in centrul Ditraului, gasirea fiind inlesnita si de inaltimea celor doua turle (75 de metri). Din fata bisericii se vede usor sala unde se va desfasura concursul.
    FH: Butterfly Tackiness Matsushita Pro Model BH: Dr. Neubauer Diamant
    Tel : 0742 257 995

    Comentariu


    • #3
      Rezervat înscrieri & clasamente:

      Clasament Open/Elite

      1. Farkas Gabor - Targu Mures
      2. Incze Levente - Miercurea Ciuc
      3 -- 4
      Denes Ferenc - Praid
      Elekes Hunor - Valea Scurta
      5 -- 8
      Farkas Bence - Targu Mures
      Babics Tamas - Gheorgheni
      Janosi Attila - Targu Mures
      Trandafir Vasile - Targu Mures
      9 -- 3v gr.sup.
      Miklos Imre - Miercurea Ciuc
      10 -- 11 2v gr.sup.
      Fazakas Attila - Toplita
      Popa Mircea - Brasov
      12 -- 14 1v gr.sup.
      Demeny Zoltan - Brasov
      Keresztes Zoltan - Gheorgheni
      Colcer Nicolae - Toplita
      15 -- 17 0v gr.sup.
      Padurariu Costel - Brasov
      Gyorfi Szabolcs - Gheorgheni
      Fancsali Kalman - Lunca de Sus
      18 -- 0v gr.inf.
      Laszlo Levente - Miercurea Ciuc


      Clasament Avansati/Incepatori

      1. Adorjani Csilla - Targu Mures
      2. Imecs Attila - Miercurea Ciuc
      3 -- 4
      Lovasz Vilmos - Gheorgheni
      Fulop Laszlo - Targu Mures
      5 -- 8
      Kis Istvan - Brasov
      Sass Imre - Miercurea Ciuc
      Marin Floricel - Brasov
      Canea Kocsis Andras - Targu Secuiesc
      9 -- 16
      Lorinczi Bela - Gheorgheni
      Mandru Aurel - Sarmas
      Heja Zoltan - Ditrau
      Iliescu Lucian - Toplita
      Gecse Alpar - Chibed
      Szanto Lajos - Miercurea Ciuc
      Vajda Erno - Reghin
      Mindru Marin - Sarmas
      17 -- 22
      Balla Peter - Toplita
      Loghin Florin - Brasov
      Konczei Jozsef - Targu Secuiesc
      Todor Csaba - Gheorgheni
      Elekes Csaba - Valea Scurta
      Bartha Laszlo - Valea Scurta
      23 -- 25 2v gr.sup.
      Lupescu Nicolae - Reghin
      Nagy Attila - Suseni
      Peter Laszlo - Ciumani
      26 -- 36 1v gr.sup.
      Demeter Arpad - Miercurea Ciuc
      Gered Ferenc - Miercurea Ciuc
      Szabo Aron - Gheorgheni
      Bedo Jozsef - Suseni
      Pap Gyula - Gheorgheni
      Bardocz Ferenc - Ditrau
      Bajko Karoly - Gheorgheni
      Hompoth Zsolt - Ditrau
      Tamas Vivien - Miercurea Ciuc
      Szakacs Sandor - Sfantu Gheorghe
      Gergely Istvan - Ditrau
      37 -- 40 0v gr.sup.
      Vaszi Denes - Miercurea Ciuc
      Stercer Zalan - Sanzieni
      Bordas Laszlo - Santionlunca
      Mezei Mihai - Sarmas
      41 -- 47 0v gr.inf.
      Adorjani Andrea - Targu Mures
      Kollo Imre - Ditrau
      Weisz Zsofia - Targu Mures
      Szell Pal - Ciumani
      Illyes Elemer - Ditrau
      Stercer Sandor - Sanzieni
      Taran Cornel - Sarmas


      Inscrieri Open/Elite - on 7/20/2017 at 10:54:01 PM

      1. Farkas Gabor, Targu Mures, 7 - 41.69 - OEW
      2. Incze Levente, Miercurea Ciuc, 74 - 32.32 - OE
      3. Farkas Bence, Targu Mures, 41 - 31.18 - OE
      4. Laszlo Levente, Miercurea Ciuc, 61 - 28.43 - OE
      5. Denes Ferenc, Praid, 248 - 28.25 - OEW
      6. Fazakas Attila, Toplita, 225 - 27.5 - OE
      7. Padurariu Costel, Brasov, 112 - 27.04 - OE
      8. Gyorfi Szabolcs, Gheorgheni, 359 - 25.2 - O
      9. Babics Tamas, Gheorgheni, 741 - 25 - O
      10. Trandafir Vasile, Targu Mures, 115 - 24.68 - O
      11. Janosi Attila, Targu Mures, 216 - 24.07 - O
      12. Elekes Hunor, Valea Scurta, 767 - 23 - OJ
      13. Fancsali Kalman, Lunca de Sus, 124 - 22.46 - OW
      14. Demeny Zoltan, Brasov, 153 - 22.09 - O
      15. Popa Mircea, Brasov, 132 - 21.63 - OW
      16. Keresztes Zoltan, Gheorgheni, 523 - 21.4 - O
      17. Colcer Nicolae, Toplita, 290 - 21.32 - O
      18. Miklos Imre, Miercurea Ciuc, 473 - 21.06 - O

      ***

      Inscrieri Avansati/Incepatori - on 7/20/2017 at 10:54:17 PM

      1. Demeter Arpad, Miercurea Ciuc, 1077 - 19 - A
      2. Lovasz Vilmos, Gheorgheni, 828 - 18.67 - A
      3. Sass Imre, Miercurea Ciuc, 820 - 18.5 - A
      4. Szanto Lajos, Miercurea Ciuc, 471 - 18.38 - A
      5. Imecs Attila, Miercurea Ciuc, 346 - 18.14 - AW
      6. Adorjani Csilla, Targu Mures, 1030 - 17.5 - AJF
      7. Balla Peter, Toplita, 265 - 16.22 - A
      8. Kis Istvan, Brasov, 336 - 15.86 - AW
      9. Loghin Florin, Brasov, 533 - 15.71 - A
      10. Vajda Erno, Reghin, 558 - 15.25 - AW
      11. Konczei Jozsef, Targu Secuiesc, 849 - 15 - A
      12. Todor Csaba, Gheorgheni, 617 - 14.4 - AH
      13. Marin Floricel, Brasov, 960 - 13.69 - AW
      14. Canea Kocsis Andras, Targu Secuiesc, 710 - 13.6 - A
      15. Lupescu Nicolae, Reghin, 437 - 13.56 - A
      16. Gecse Alpar, Chibed, 641 - 13.11 - A
      17. Nagy Attila, Suseni, 1484 - 13 - A
      18. Heja Zoltan, Ditrau, 672 - 12.8 - A
      19. Gered Ferenc, Miercurea Ciuc, 659 - 12.71 - A
      20. Elekes Csaba, Valea Scurta, 1177 - 12 - A
      21. Mindru Marin, Sarmas, 1257 - 12 - A
      22. Mandru Aurel, Sarmas, 1047 - 11 - A
      23. Szabo Aron, Gheorgheni, 1178 - 11 - A
      24. Fulop Laszlo, Targu Mures, 661 - 10.89 - A
      25. Bartha Laszlo, Valea Scurta, 1598 - 10.5 - AJ
      26. Bedo Jozsef, Suseni, 1535 - 10 - A
      27. Lorinczi Bela, Gheorgheni, 1196 - 9.5 - A
      28. Vaszi Denes, Miercurea Ciuc, 1795 - 9 - A
      29. Pap Gyula, Gheorgheni, 1011 - 8.8 - A
      30. Bajko Imre, Gheorgheni, 1713 - 8 - A
      31. Bardocz Ferenc, Ditrau, 1798 - 8 - A
      32. Bajko Karoly, Gheorgheni, 1976 - 7 - A
      33. Hompoth Zsolt, Ditrau, 1981 - 6 - A
      34. Adorjani Andrea, Targu Mures, 2144 - 6 - AF
      35. Kollo Imre, Ditrau, 2350 - 6 - A
      36. Weisz Zsofia, Targu Mures, 3321 - 6 - AJF
      37. Szell Pal, Ciumani, 3359 - 6 - A
      38. Illyes Elemer, Ditrau, 2054 - 5.5 - A
      39. Stercer Sandor, Sanzieni, 2354 - 5 - A
      40. Tamas Vivien, Miercurea Ciuc, 2472 - 5 - AF
      41. Stercer Zalan, Sanzieni, 2828 - 4 - A
      42. Peter Laszlo, Ciumani, 1630 - 0 - A
      43. Gergely Istvan, Ditrau, 1745 - 0 - A
      44. Taran Cornel, Sarmas, 3125 - 0 - A
      45. Mezei Mihai, Sarmas, 4001 - 0 - A
      Ultima editare de PaliHR; 22.iul.2017, 18:41.
      FH: Butterfly Tackiness Matsushita Pro Model BH: Dr. Neubauer Diamant
      Tel : 0742 257 995

      Comentariu


      • #4
        Balla peter toplita avansati

        Comentariu


        • #5
          Fancsali Kalman - Lunca de Sus - open
          BL = Levi Sintech ALL-
          FH = Joola Badman reloaded
          BH = Tibhar Super Defense 40

          Comentariu


          • #6
            Se inscrie din Gheorgheni:

            - la open:

            Keresztes Zoltan
            Babics Tamas
            Gyorfi Szabolcs

            - la avansati:

            Lovasz Vilmos

            Comentariu


            • #7
              Laszlo Levente- M-ciuc- open

              Comentariu


              • #8
                Se inscrie Miklos Imre din Miercurea Ciuc la open

                Comentariu


                • #9
                  Farkas Gabor si Farkas Bence open/elite - Tg Mures
                  blade:timo boll tamca 5000
                  fh:YASAKA RAKZA 9 MAX
                  bh:YASAKA RAKZA 9 MAX

                  Comentariu


                  • #10
                    Se inscrie Canea-Kocsis Andras

                    Comentariu


                    • #11
                      Hompoth Zsolt Ditrau

                      Comentariu


                      • #12
                        Peter Laszlo avansati Ciumani
                        Bedo Jozsef avansati Suseni
                        Bajko Imre avansati Gheorgheni

                        Comentariu


                        • #13
                          Konczei Jozsef Tg-Secuiesc
                          Elekes Hunor Valea Scurta
                          Elekes Csaba Valea Scurta
                          Elekes Szilard Valea Scurta

                          Comentariu


                          • #14
                            Bajko Karoly Gheorgheni

                            Comentariu


                            • #15
                              Heja Zoltŕn Ditrau
                              Kollo Imre Ditrau
                              Todor Csaba Gheorgheni

                              Comentariu

                              Cine a citit topicul
                              Procesare...
                              X