Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

"Valurile Dunării", Brăila - 05.08.2017

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Turneu A "Valurile Dunării", Brăila - 05.08.2017

    Turneu A "Valurile Dunării" ediția a V-a - Brăila, Sâmbătă 05.08.2017

    LOCALITATEA: Brăila, Parc Monument;
    DATA: Sâmbătă 5 August 2017;
    CATEGORII: Elite + Open + Amatori;
    ORA DE ÎNCEPERE:
    Amatori: 08.30 - 09.15 – înscrieri, la 9.30 încep meciurile;
    Open + Elite: 13.15 - 13.45 – înscrieri, la 14.15 încep meciurile;
    SALA: Sala Polivalentă "Danubius";
    INDICAȚII DE ACCES:
    LOGISTICĂ: 16 mese (Butterfly, Donic, Joola), mingi plastic */***;
    SPAȚIU DE JOC: 800 mp
    SUPRAFAȚA DE JOC: Parchet;
    FACILITĂȚI: Vestiare, dușuri, garderobă, etc.;
    TAXA: Adulți - 35 Lei, Copii sub 14 ani - 20 lei, un leu de participant se va dona către AmaTur;
    Se asigură apă plată – 2 litri, cafea;
    MATERIALE DE PREMIERE:
    Locurile 1÷4 – cupe + diplome;
    INSCRIEREA/RETRAGEREA PARTICIPANTILOR:
    - pe forum sau telefonic;
    - prioritatea la înscriere: primul venit, primul servit;
    - ultima retragere Joi 3.08.2017, ora 21,00;
    - retragerile înainte de termen vor fi monitorizate: R1;
    - retragerile după termen vor fi penalizate cu 2 puncte: R2;
    - absenții vor fi penalizați cu 3 puncte N;
    - organizatorii își rezervă dreptul de a refuza persoanele care au creat probleme referitoare la abateri regulamentare sau de natură a împiedica sub orice formă bunul mers al competiției
    (atitudine necuviincioasă, nemotivați, retrageri multiple, etc.);
    SISTEMUL DE JOC:
    - Elite – maxim 24 participanți;
    - Open – maxim 24 participanți;
    - Se joacă în sistemul cel mai bun din 5 seturi (3/5);
    - Grupe inferioare de câte 6 jucători – se califică primii 4;
    - Capi de serie grupe inferioare – conform MP;
    - Fără grupe superioare la categoriile Elite și Open;
    - Tablou eliminatoriu de 8, 16;
    - Ordine favoriți eliminatorii – conform număr de ordine grupe inferioare.
    - Locurile II se împart în două urne (partea inferioară, respectiv superioară a tabloului, astfel încât locurile 1 şi 2 dintr-o grupă inferioară să nu se întâlnească decât în finală) şi vor fi trase la sorţi;
    - Amatori – maxim 96 participanți;
    - Se joacă în sistemul cel mai bun din 5 seturi (3/5);
    - Grupe inferioare de câte 6 jucători – se califică primii 4;
    - Capi de serie grupe inferioare – conform MP;
    - Grupe superioare de câte 3 jucători – se califică primii 2;
    - Capi de serie grupe superioare – conform rezultate grupe inferioare;
    - Tablou eliminatoriu de 8, 16;
    - Ordine favoriți eliminatorii – conform număr de ordine grupe superioare.
    - Locurile II se împart în două urne (partea inferioară, respectiv superioară a tabloului, astfel încât locurile 1 şi 2 dintr-o grupă superioară să nu se întâlnească decât în finală) şi vor fi trase la sorţi;
    ORGANIZATOR:
    - Ion Marius, tel. 0725.063.355;
    ORGANIZATOR TEHNIC:
    - Giosan Marcel, tel. 0723.283.701;
    FACEBOOK:
    - www.facebook.AmaTurRomania
    ECHIPAMENT SPORTIV:
    GEORGE DURDUN
    reprezentant andro Romania

    www.pingpongshop.ro
    https://facebook.com/pingpongshopromania
    comenzi@pingpongshop.ro
    +40765.777.747
    Ultima editare de marcelgiosan; 28.iul.2017, 11:19.
    Blade: Nittaku Septear; FH: Yasaka Rakza 7 Soft, BH: Xiom Vega Pro

  • #2
    Rezervat înscrieri și clasament Elite

    Inscrieri Elite - 24 locuri - on 03.08.2017 at 23:03:10

    1. Enciu Alexandru, Slobozia, 1 - 43,69 - OEL
    2. Lukasz Klimas, Ploiesti, 2 - 44,41 - OEL
    3. Corcoz Costin, Focsani, 11 - 38,38 - OEL
    4. Ion Marius, Braila, 17 - 41,29 - OE
    5. Vlase Gheorghe, Slobozia, 45 - 31,72 - OE
    6. Tipu Vlad, Iasi, 53 - 34,46 - OE
    7. Istrate Cristian, Bucuresti, 59 - 27,53 - OEW
    8. Rojnita Sebastian, Bacau, 64 - 28,38 - OE
    9. Munteanu Octavian, Tecuci, 78 - 28,44 - OEW
    10. Teodorescu Sandica, Ramnicu Sarat, 97 - 30,79 - OELF
    11. Ceacarescu Cristian, Slobozia, 107 - 31,79 - OE
    12. Toma Iulian, Braila, 135 - 27,79 - OEW
    13. Wischegg Robert, Galati, 152 - 35,3 - OEL
    14. Zarinschi Catalin, Galati, 161 - 25,82 - O
    15. Zainescu Corneliu, Galati, 274 - 29,1 - OEW
    16. Arion Costel, Galati, 404 - 27,75 - OE
    17. Ionita Valentin, Galati, 483 - 23,25 - O
    18. Pintilie Nela, Galati, 606 - 27,38 - OEF
    19. Neculai Alexandru, Tulcea, 742 - 30 - OE
    20. Iordaniu Aurel, Panciu, 902 - 29 - OE

    Clasament Elite

    1. Lukasz Klimas - Ploiesti
    2. Enciu Alexandru - Slobozia
    3 -- 4
    Wischegg Robert - Galati
    Ion Marius - Braila
    5 -- 8
    Pintilie Nela - Galati
    Zarinschi Catalin - Galati
    Toma Iulian - Braila
    Corcoz Costin - Focsani
    9 -- 16
    Neculai Alexandru - Tulcea
    Teodorescu Sandica - Ramnicu Sarat
    Rojnita Sebastian - Bacau
    Munteanu Octavian - Tecuci
    Arion Costel - Galati
    Vlase Gheorghe - Slobozia
    Ionita Valentin - Galati
    Ceacarescu Cristian - Slobozia
    17 -- 18 1v gr.inf.
    Tipu Vlad - Iasi
    Istrate Cristian - Bucuresti
    19 -- 20 0v gr.inf.
    Iordaniu Aurel - Panciu
    Bivolaru Marius - Ploiesti
    Ultima editare de marcelgiosan; 06.aug.2017, 06:37.
    Blade: Nittaku Septear; FH: Yasaka Rakza 7 Soft, BH: Xiom Vega Pro

    Comentariu


    • #3
      Rezervat înscrieri și clasament Open

      Inscrieri Open - 24 locuri - on 03.08.2017 at 23:01:53

      1. Ursulescu Ioan, Bacau, 102 - 23,78 - OW
      2. Ticu Dorin, Bacau, 109 - 25,56 - OW
      3. Nicola Marian, Constanta, 154 - 22,78 - O
      4. Nicolaiciuc Ovidiu Sebastian, Iasi, 174 - 23,96 - O
      5. Mitrea Silviu, Navodari, 175 - 25 - O
      6. Solcan Florin, Constanta, 180 - 21,54 - O
      7. Pralea Marius Dan, Botosani, 181 - 20,42 - O
      8. Sarbu Dan, Ploiesti, 203 - 22,33 - OW
      9. Peiu Cosmin, Babadag, 240 - 21,39 - O
      10. Gaitan Tiberiu, Braila, 245 - 21,57 - OW
      11. Gherasim Iulian, Tulcea, 254 - 21,29 - O
      12. Dumitrescu Dan, Piatra Neamt, 257 - 21,38 - O
      13. Pizlaru Ionel, Focsani, 264 - 25,79 - O
      14. Bodin Ion, Tecuci, 305 - 24,21 - OW
      15. Turcu Viorel, Piatra Neamt, 381 - 20 - OW
      16. Trocaru Remus, Tulcea, 397 - 21,75 - O
      17. Spoiala Cristinel, Focsani, 479 - 23,2 - O
      18. Florea Gigi, Galati, 610 - 13,79 - AW
      19. Postelnicu Ciprian, Tecuci, 675 - 20 - O
      20. Ghizdavescu Adrian, Constanta, 785 - 20,13 - O
      21. Toader Nicolae, Tulcea, 907 - 14,5 - A
      22. Chetronie Liviu, Tecuci, 930 - 21,13 - O
      23. Vasiliu Dan, Panciu, 1099 - 21,5 - O
      24. Lungu Sandel, Braila, 1715 - 16 - A
      -----------------------------------------
      Lista de asteptare:
      1. Bivolaru Marius, Ploiesti, 99 - 25,68 - O


      Clasament Open

      1. Mitrea Silviu - Navodari
      2. Toader Nicolae - Tulcea
      3 -- 4
      Pizlaru Ionel - Focsani
      Sarbu Dan - Ploiesti
      5 -- 8
      Peiu Cosmin - Babadag
      Ursulescu Ioan - Bacau
      Gherasim Iulian - Tulcea
      Chetronie Liviu - Tecuci
      9 -- 16
      Nicolaiciuc Ovidiu Sebastian - Iasi
      Bodin Ion - Tecuci
      Ticu Dorin - Bacau
      Pralea Marius Dan - Botosani
      Solcan Florin - Constanta
      Turcu Viorel - Piatra Neamt
      Dumitrescu Dan - Piatra Neamt
      Postelnicu Ciprian - Tecuci
      17 -- 22 1v gr.inf.
      Nicola Marian - Constanta
      Trocaru Remus - Tulcea
      Gaitan Tiberiu - Braila
      Vasiliu Dan - Panciu
      Ghizdavescu Adrian - Constanta
      Florea Gigi - Galati
      23 -- 0v gr.inf.
      Spoiala Cristinel - Focsani
      Ultima editare de marcelgiosan; 06.aug.2017, 06:36.
      Blade: Nittaku Septear; FH: Yasaka Rakza 7 Soft, BH: Xiom Vega Pro

      Comentariu


      • #4
        Rezervat înscrieri și clasament Amatori

        Inscrieri Amatori - 96 locuri - on 04.08.2017 at 20:37:24

        1. Dinu Gheorghe, Bucuresti, 266 - 16,86 - AW
        2. Lazar Vasile, Pufesti, 272 - 19,71 - A
        3. Samoila Ion, Babadag, 310 - 19,11 - A
        4. Baceanu Constantin, Buzau, 387 - 19,33 - A
        5. Potarniche Bianca, Buzau, 399 - 16,39 - AJF
        6. Ivan Adrian, Tulcea, 403 - 15,75 - A
        7. Baiburi Levent, Tulcea, 406 - 18,79 - A
        8. Socaci Sorin, Panciu, 409 - 18,17 - A
        9. Mocanu Ionut, Galati, 464 - 17,79 - A
        10. Panait Adrian, Braila, 473 - 13,46 - AW
        11. Coclea Ionel, Braila, 482 - 14,82 - AW
        12. Lazar Dumitru, Mizil, 521 - 12,46 - A
        13. Pralea Constantin, Alba Iulia, 535 - 11,19 - AW
        14. Panait Constantin, Mizil, 545 - 12,61 - A
        15. Corbu Darius, Valenii de Munte, 573 - 13,83 - A
        16. Iorgoiu Constantin, Drajna de Jos, 586 - 18,25 - A
        17. Rosoga Ana, Constanta, 588 - 9,88 - AF
        18. Ionescu Mihai, Targoviste, 603 - 14,46 - A
        19. Moise Viorel, Braila, 626 - 10,46 - AW
        20. Acriva Marian, Mizil, 634 - 12,58 - A
        21. Budescu Marian, Galati, 737 - 15,94 - A
        22. Stolearenco Igor, Galati, 798 - 14,81 - A
        23. Manea Dorinel, Tecuci, 822 - 13,17 - A
        24. Sandu Mihai, Braila, 843 - 16,38 - A
        25. Socaci Marian, Braila, 854 - 13,67 - A
        26. Stoian Nicolae, Braila, 856 - 9,5 - A
        27. Dumitru Silviu, Constanta, 862 - 17,42 - A
        28. Danalache Daniel, Navodari, 869 - 15,5 - A
        29. Bejan Alexandru, Tecuci, 884 - 10 - A
        30. Adam Teodor, Buzau, 914 - 16,33 - A
        31. Balbarau Razvan, Mangalia, 943 - 9,2 - A
        32. Tirdea Ionut, Tecuci, 946 - 7,83 - A
        33. Pavel Nicolae, Braila, 1017 - 10,75 - A
        34. Plesoianu Stefan, Constanta, 1078 - 9,06 - A
        35. Pancrat Cristian, Tulcea, 1090 - 12 - A
        36. Stan Mariana, Constanta, 1094 - 5,14 - A
        37. Marin Cristi, Braila, 1107 - 6,7 - A
        38. Dimache Maria, Braila, 1130 - 11,5 - AF
        39. Dutu Constantin, Galati, 1218 - 6,38 - A
        40. Vasile Razvan, Braila, 1228 - 10 - AJ
        41. Dochita Mircea, Braila, 1255 - 11 - A
        42. Irimia Marian, Ploiesti, 1351 - 4,4 - A
        43. Bolocan Daniel, Braila, 1357 - 16 - A
        44. Bran Florin, Tulcea, 1362 - 5 - A
        45. Zbant Mihai, Tulcea, 1378 - 7 - A
        46. Timofei Valentin, Tulcea, 1496 - 0 - A
        47. Miculescu Alexandru, Piatra Neamt, 1576 - 16 - A
        48. Carnu Mirel, Buzau, 1624 - 14 - A
        49. Olareanu Madalina, Ramnicu Sarat, 1634 - 7,5 - AF
        50. Gaureanu Romica, Braila, 1783 - 6 - A
        51. Serban Marin, Tulcea, 1975 - 12 - A
        52. Cotet Nicolae, Braila, 2049 - 0 - A
        53. Cotet Adrian, Braila, 2470 - 0 - A
        54. Avram Matei, Barcea, 2677 - 0 - A
        55. Anghel Adrian, Braila, 3243 - 7 - A
        56. Dinu Eva Raluca, Ramnicu Sarat, 4001 - 0 - A
        57. Cotet Mihai, Braila, 4003 - 0 - A
        58. Vasile Marian, Braila, 4004 - 0 - A
        59. Lupoaie Ionut, Barcea, 4005 - 0 - A
        60. Mihai Ionut, Braila, 4006 - 0 - A

        Clasament Amatori

        1. Baceanu Constantin - Buzau
        2. Miculescu Alexandru - Piatra Neamt
        3 -- 4
        Socaci Sorin - Panciu
        Baiburi Levent - Tulcea
        5 -- 8
        Ionescu Mihai - Targoviste
        Lazar Vasile - Pufesti
        Samoila Ion - Babadag
        Iorgoiu Constantin - Drajna de Jos
        9 -- 16
        Ivan Adrian - Tulcea
        Dumitru Silviu - Constanta
        Corbu Darius - Valenii de Munte
        Potarniche Bianca - Buzau
        Mocanu Ionut - Galati
        Pancrat Cristian - Tulcea
        Danalache Daniel - Navodari
        Bolocan Daniel - Braila
        17 -- 30
        Dinu Gheorghe - Bucuresti
        Adam Teodor - Buzau
        Budescu Marian - Galati
        Coclea Ionel - Braila
        Docan Cristian - Bucuresti
        Stolearenco Igor - Galati
        Panait Adrian - Braila
        Panait Constantin - Mizil
        Lazar Dumitru - Mizil
        Serban Marin - Tulcea
        Bejan Alexandru - Tecuci
        Stoian Nicolae - Braila
        Zbant Mihai - Tulcea
        Avram Matei - Barcea
        31 -- 33 1v gr.sup.
        Giosan Marcel - Galati
        Balbarau Razvan - Mangalia
        Timofei Valentin - Tulcea
        34 -- 45 0v gr.sup.
        Sandu Mihai - Braila
        Carnu Mirel - Buzau
        Manea Dorinel - Tecuci
        Acriva Marian - Mizil
        Pralea Constantin - Alba Iulia
        Pavel Nicolae - Braila
        Moise Viorel - Braila
        Vasile Razvan - Braila
        Plesoianu Stefan - Constanta
        Tirdea Ionut - Tecuci
        Olareanu Madalina - Ramnicu Sarat
        Lupoaie Ionut - Barcea
        46 -- 2v gr.inf.
        Dimache Maria - Braila
        47 -- 53 1v gr.inf.
        Dochita Mircea - Braila
        Rosoga Ana - Constanta
        Dutu Constantin - Galati
        Bran Florin - Tulcea
        Cotet Nicolae - Braila
        Vasile Marian - Braila
        Tanase Dan - Braila
        54 -- 63 0v gr.inf.
        Anghel Adrian - Braila
        Marin Cristi - Braila
        Gaureanu Romica - Braila
        Stan Mariana - Constanta
        Irimia Marian - Ploiesti
        Cotet Adrian - Braila
        Dinu Eva Raluca - Ramnicu Sarat
        Cotet Mihai - Braila
        Dinu Adrian Cristian - Ramnicu Sarat
        Culea Mihai - Braila
        Ultima editare de marcelgiosan; 06.aug.2017, 06:38.
        Blade: Nittaku Septear; FH: Yasaka Rakza 7 Soft, BH: Xiom Vega Pro

        Comentariu


        • #5
          Panait Adrian-Brăila-amatori

          Trimis de pe al meu SM-J500F folosind Tapatalk

          Comentariu


          • #6
            Buna ziua ! Se inscrie si Silviu DUMITRU - Constanta -Ama TURIST.

            Comentariu


            • #7
              Munteanu Octavian Tecuci Elite
              Stiga Clipper Butterfly Tenergy 64 Yasaka Antipower

              Comentariu


              • #8
                Bună ziua . Silivestru Nicu din Tulcea la Amatori

                Trimis de pe al meu SM-G920F folosind Tapatalk

                Comentariu


                • #9
                  Se inscriu din Galati la Elite: Pintilie Nela, Wischegg Robert si Radu Costel. Multumim !
                  Blade : Butterfly Timo Boll W7
                  FH: Cornileau Target GT
                  BH:
                  Cornileau Target GT
                  Tel : 0752 155 898



                  Comentariu


                  • #10
                    Moise Viorel - Braila - Amatori

                    Comentariu


                    • #11
                      Budescu Marian galati amatori

                      Trimis de pe al meu PLK-L01 folosind Tapatalk

                      Comentariu


                      • #12
                        Pralea Marius Dan-avansati-Botosani
                        Pralea Constantin-avansati-Alba Iulia

                        Comentariu


                        • #13
                          Din Slobozia la elite- Enciu Alexandru si Vlase Gheorghe

                          Trimis de pe al meu Grand folosind Tapatalk

                          Comentariu


                          • #14
                            Neculai Alexandru, Tulcea - Elite;
                            Zbant Mihai, Tulcea - Amatori.
                            Blade: Nittaku Septear; FH: Yasaka Rakza 7 Soft, BH: Xiom Vega Pro

                            Comentariu


                            • #15
                              Postelnicu Ciprian din Tecuci- Open

                              Comentariu

                              Cine a citit topicul
                              Procesare...
                              X