Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Regional "Ziua Națională AmaTur", Comănești - 02.09.2017 (Zona 1)

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Turneu A+ Regional "Ziua Națională AmaTur", Comănești - 02.09.2017 (Zona 1)

    Turneu A+ Regional "Ziua Națională AmaTur", Comănești - Sâmbătă 02.09.2017 - Zona 1

    LOCALITATEA: Comănești, str. Arinilor, nr. 1, respectiv str. Republicii, nr. 86;
    DATA: Sâmbătă 2 Septembrie 2017;
    CATEGORII: Elite + Open + Avansați + Începători;
    ZONA 1: Participă jucători cu domicilul în județele Suceava, Botoșani, Neamț, Iași, Bacău, Vaslui;
    ORA DE ÎNCEPERE:
    08.00 - 09.15 – validare înscrieri, la 9.30 încep meciurile la Avansați și Începători;
    09.00 - 10.15 – validare înscrieri, la 10.30 încep meciurile la Elite si Open;
    INDICAȚII DE ACCES:
    SALA: Sala Polivalentă din cadrul Centrului de Agrement Trotuș "Ionuț Iftimoaie" - Elite, Open, Avansați;
    LOGISTICĂ: 20 mese (Donic Waldner, Yasaka), mingi pastic ***;
    SPAȚIU DE JOC: 800 mp
    SUPRAFAȚA DE JOC: parchet;
    FACILITĂȚI: Vestiare, dușuri, aer condiționat;
    TAXA: 35 Lei adultii, 15 lei copiii sub 14 ani, 1 leu de participant se va dona către AmaTur;
    Se asigură apă plată – 2 litri, aperitiv, cafea și masă de prânz;
    Alte surprize vor fi prezentate pe parcursul înscrierilor de către organizatori.
    MATERIALE DE PREMIERE:
    Locurile 1÷4 – cupe + medalii + diplome;
    INSCRIEREA/RETRAGEREA PARTICIPANTILOR:
    - pe forum sau telefonic;
    - prioritatea la înscriere: conform Clasament AmaTur la zi;
    - ultima înscriere/retragere Joi 31.08.2017, ora 21,00;
    - retragerile înainte de termen vor fi monitorizate: R1;
    - retragerile după termen vor fi penalizate cu 2 puncte: R2;
    - absenții vor fi penalizați cu 3 puncte N;
    - organizatorii își rezervă dreptul de a refuza persoanele care au creat probleme referitoare la abateri regulamentare sau de natură a împiedica sub orice formă bunul mers al competiției
    (atitudine necuviincioasă, nemotivați, retrageri multiple, etc.);
    SISTEMUL DE JOC:
    - Elite – maxim 18 participanți;
    - Open – maxim 36 participanți;
    - Avansați – maxim 36 participanți;
    - Începători – maxim 30 participanți;
    - Se joacă în sistemul cel mai bun din 5 seturi (3/5);
    - Grupe inferioare de câte (5) 6 jucători – se califică primii 4;
    - Capi de serie grupe inferioare – conform MP;
    - Grupe superioare de câte 4 jucători – se califică primii 2;
    - Capi de serie grupe superioare – conform rezultate grupe inferioare;
    - Scheme de joc - grupe superioare: Elite - 1324, Open - 1354, Avansați - 1357, Începători - 1546;
    - Tablou eliminatoriu de 8, 16, 32, 64;
    - Ordine favoriți eliminatorii – conform număr de ordine grupe superioare.
    - Locurile II se împart în două urne (partea inferioară, respectiv superioară a tabloului, astfel încât locurile 1 şi 2 dintr-o grupă superioară să nu se întâlnească decât în finală) şi vor fi trase la sorţi;
    ORGANIZATORI:
    - Anastasiu Constantin, tel. 0740.042.710;
    - Roșu Gabriel, tel. 0745.361.676;
    - Darie Gabriel, tel. 0745.626.487;
    ORGANIZATOR TEHNIC:
    - Buliga Silviu, tel. 0742.620.860;
    - Cozma Cătălin - 0744.544.610.
    Ultima editare de marcelgiosan; 01.sep.2017, 18:57.
    Blade: Butterfly Amultart; FH: Andro Rasanter R42, BH: Andro Rasanter R37

  • #2
    Rezervat înscrieri și clasament Elite

    Inscrieri Elite - on 01.09.2017 at 23:26:06

    1. Cozma Catalin, Falticeni, 25 - 33,69 - OEW
    2. Sumanaru Catalin, Iasi, 30 - 30,83 - OE
    3. Ursulean Vasile, Straja, 67 - 32,42 - OE
    4. Marola Mihai, Bacau, 99 - 36,08 - OE
    5. Grosan Nicu, Piatra Neamt, 107 - 29,5 - OE
    6. Onufrei Ciprian, Botosani, 114 - 37,25 - OE
    7. Berila Radu, Bacau, 146 - 27,07 - OEJ
    8. Ilies Ioan, Radauti, 157 - 31,63 - OE
    9. Valeanu Cosmin, Bacau, 174 - 30,46 - OEJ
    10. Valeanu Vlad, Bacau, 210 - 26,13 - O
    11. Irimia Sorin Jr, Moinesti, 305 - 29,25 - OE
    12. Coroiu Andrei, Roman, 481 - 29,33 - OE
    13. Ciubotariu Andrei, Moinesti, 580 - 32 - OE

    Clasament Elite

    1. Onufrei Ciprian - Botosani
    2. Valeanu Vlad - Bacau
    3 -- 4
    Grosan Nicu - Piatra Neamt
    Ciubotariu Andrei - Moinesti
    5 -- 8
    Irimia Sorin Jr - Moinesti
    Valeanu Cosmin - Bacau
    Cozma Catalin - Falticeni
    Ilies Ioan - Radauti
    9 -- 11 2v gr.inf.
    Marola Mihai - Bacau
    Sumanaru Catalin - Iasi
    Berila Radu - Bacau
    12 -- 1v gr.inf.
    Rojnita Sebastian - Bacau
    13 -- 14 0v gr.inf.
    Ursulean Vasile - Straja
    Coroiu Andrei - Roman
    Ultima editare de marcelgiosan; 03.sep.2017, 02:40.
    Blade: Butterfly Amultart; FH: Andro Rasanter R42, BH: Andro Rasanter R37

    Comentariu


    • #3
      Rezervat înscrieri și clasament Open

      Inscrieri Open - on 01.09.2017 at 23:28:13

      1. Ciortescu Cristi, Iasi, 76 - 26,81 - O
      2. Sofian Corneliu, Suceava, 92 - 25,08 - OW
      3. Iacob Gabriel, Iasi, 111 - 24,08 - OW
      4. Colesniuc Romeo, Botosani, 137 - 24,33 - OW
      5. Bogza Dragos, Iasi, 138 - 21,83 - O
      6. Pralea Marius Dan, Botosani, 159 - 21,64 - O
      7. Dragan Petru Ioan, Iasi, 163 - 22,38 - O
      8. Nicolaiciuc Ovidiu Sebastian, Iasi, 167 - 24,13 - O
      9. Nistor Florin, Comanesti, 177 - 26,54 - O
      10. Zamfiroaia Sorin, Dolhestii Mari, 202 - 25,39 - O
      11. Vlaisan Vasile, Vicovu de Jos, 207 - 23,08 - O
      12. Marola Dan, Bacau, 208 - 23,89 - O
      13. Valeanu Vlad, Bacau, 210 - 26,13 - O
      14. Bulubasa Nicusor, Comanesti, 211 - 22,07 - OW
      15. Dumitrescu Dan, Piatra Neamt, 214 - 22,38 - O
      16. Serban Liviu, Onesti, 216 - 21,46 - O
      17. Cojocaru Stefan, Suceava, 224 - 25,25 - OJ
      18. Mironescu Adrian, Botosani, 262 - 25,46 - O
      19. Corneanu Sorin, Botosani, 297 - 20,93 - O
      20. Oancea Marian, Bacau, 356 - 18 - A
      21. Turcu Viorel, Piatra Neamt, 363 - 20,67 - OW
      22. Stroe Ionel, Bacau, 381 - 17,82 - A
      23. Baisan Paul, Roman, 660 - 23 - O
      24. Atomei Armand, Piatra Neamt, 715 - 20,88 - OW
      25. Munteanu Ion, Comanesti, 1015 - 21 - O
      26. Buruiana Petru, Piatra Neamt, 1167 - 24 - O
      27. Zanescu Cristian, Roman, 1316 - 26,25 - O
      28. Mazapa Gelu, Iasi, 1711 - 0 - A

      Clasament Open

      1. Buruiana Petru - Piatra Neamt
      2. Zanescu Cristian - Roman
      3 -- 4
      Bulubasa Nicusor - Comanesti
      Atomei Armand - Piatra Neamt
      5 -- 8
      Cojocaru Stefan - Suceava
      Dragan Petru Ioan - Iasi
      Mironescu Adrian - Botosani
      Dumitrescu Dan - Piatra Neamt
      9 -- 10
      Zamfiroaia Sorin - Dolhestii Mari
      Bogza Dragos - Iasi
      11 -- 2v gr.sup.
      Baisan Paul - Roman
      12 -- 15 1v gr.sup.
      Ciortescu Cristi - Iasi
      Nistor Florin - Comanesti
      Marola Dan - Bacau
      Corneanu Sorin - Botosani
      16 -- 20 0v gr.sup.
      Braniste George - Bacau
      Pralea Marius Dan - Botosani
      Serban Liviu - Onesti
      Turcu Viorel - Piatra Neamt
      Stroe Ionel - Bacau
      21 -- 23 2v gr.inf.
      Colesniuc Romeo - Botosani
      Munteanu Ion - Comanesti
      Mazapa Gelu - Iasi
      24 -- 25 1v gr.inf.
      Nicolaiciuc Ovidiu Sebastian - Iasi
      Vlaisan Vasile - Vicovu de Jos
      26 -- 28 0v gr.inf.
      Sofian Corneliu - Suceava
      Iacob Gabriel - Iasi
      Oancea Marian - Bacau
      Ultima editare de marcelgiosan; 04.sep.2017, 06:36.
      Blade: Butterfly Amultart; FH: Andro Rasanter R42, BH: Andro Rasanter R37

      Comentariu


      • #4
        Rezervat înscrieri și clasament Avansați

        Inscrieri Avansați - on 01.09.2017 at 23:36:02

        1. Macovei Cristi, Iasi, 234 - 16,89 - A
        2. Lovin Eusebiu, Comanesti, 239 - 17,22 - AW
        3. Mahu Bogdan, Pascani, 281 - 19,75 - A
        4. Cristofor Razvan, Moinesti, 310 - 15,39 - AW
        5. Bubulac Cristi, Piatra Neamt, 322 - 18,18 - A
        6. Rosu Gabriel, Comanesti, 339 - 19,29 - A
        7. Lucic Corneliu, Suceava, 351 - 15,89 - AHW
        8. Ignatescu Bogdan Ionut, Siret, 368 - 16,11 - A
        9. Boicu Gabriel, Vatra Dornei, 405 - 18,79 - A
        10. Vieru Costica, Botosani, 410 - 19 - AW
        11. Zamfirache Ioan, Botosani, 458 - 11,44 - AW
        12. Maftei Catalin Doru, Comanesti, 470 - 14,21 - AW
        13. Ailioaie Gheorghe, Comanesti, 471 - 13,89 - AW
        14. Fotia Iulian, Bacau, 483 - 16 - A
        15. Robu Valentin, Botosani, 508 - 14,67 - AW
        16. Cazanel Gheorghe, Comanesti, 544 - 17,25 - A
        17. Filip Dan, Comanesti, 597 - 19,67 - AW
        18. Darie Gabriel, Comanesti, 683 - 10,25 - A
        19. Laic Mihai, Roman, 686 - 16,75 - A
        20. Buzila Ioan, Botosani, 708 - 11,04 - AW
        21. Aparaschivei Marcel, Botosani, 719 - 13,88 - AW
        22. Olteanu Gabriel, Vaslui, 861 - 13,81 - A
        23. Iosif Radu, Barlad, 885 - 18,38 - A
        24. Carnu Eugen, Bacau, 900 - 16 - AW
        25. Padurariu Ciprian, Roman, 906 - 15 - A
        26. Cibotariu Bogdan, Piatra Neamt, 916 - 14,08 - A
        27. Negrea Petrut, Comanesti, 952 - 17 - A
        28. Purcileanu Liviu, Piatra Neamt, 972 - 13 - A
        29. Anastasiu Constantin, Comanesti, 1014 - 11,38 - AW
        30. Martz Sebastian, Comanesti, 1240 - 15,5 - A
        31. Catana Vasile, Bacau, 1404 - 14 - AW
        32. Bucurel Claudiu, Comanesti, 1524 - 13 - A
        33. Avram Gabriel, Radauti, 2015 - 15,75 - A
        34. Sebestin Delia, Moinesti, 2466 - 13 - AJF
        35. Munteanu Diana, Moinesti, 3237 - 7 - AJF
        36. Septilici Dragos George, Dorohoi, 3720 - 4 - A

        Clasament Avansați

        1. Avram Gabriel - Radauti
        2. Laic Mihai - Roman
        3 -- 4
        Martz Sebastian - Comanesti
        Macovei Cristi - Iasi
        5 -- 8
        Bubulac Cristi - Piatra Neamt
        Lovin Eusebiu - Comanesti
        Filip Dan - Comanesti
        Rosu Gabriel - Comanesti
        9 -- 12
        Mahu Bogdan - Pascani
        Boicu Gabriel - Vatra Dornei
        Cazanel Gheorghe - Comanesti
        Ignatescu Bogdan Ionut - Siret
        13 -- 20 1v gr.sup.
        Vieru Costica - Botosani
        Negrea Petrut - Comanesti
        Fotia Iulian - Bacau
        Lucic Corneliu - Suceava
        Cristofor Razvan - Moinesti
        Robu Valentin - Botosani
        Cibotariu Bogdan - Piatra Neamt
        Zamfirache Ioan - Botosani
        21 -- 24 0v gr.sup.
        Padurariu Ciprian - Roman
        Maftei Catalin Doru - Comanesti
        Ailioaie Gheorghe - Comanesti
        Munteanu Diana - Moinesti
        25 -- 26 2v gr.inf.
        Purcileanu Liviu - Piatra Neamt
        Anastasiu Constantin - Comanesti
        27 -- 32 1v gr.inf.
        Aparaschivei Marcel - Botosani
        Olteanu Gabriel - Vaslui
        Bucurel Claudiu - Comanesti
        Sebestin Delia - Moinesti
        Buzila Ioan - Botosani
        Darie Gabriel - Comanesti
        33 -- 35 0v gr.inf.
        Iosif Radu - Barlad
        Catana Vasile - Bacau
        Septilici Dragos George - Dorohoi
        Ultima editare de marcelgiosan; 13.sep.2017, 19:26.
        Blade: Butterfly Amultart; FH: Andro Rasanter R42, BH: Andro Rasanter R37

        Comentariu


        • #5
          Rezervat înscrieri și clasament Începători

          Inscrieri Începători - on 01.09.2017 at 23:34:34

          1. Marin Bogdan Mihail, Bacau, 636 - 9,79 - A
          2. Albu Iulian, Comanesti, 813 - 9,25 - AW
          3. Constantinica Silviu, Botosani, 818 - 8,54 - AJ
          4. Filip Cristi, Comanesti, 819 - 8,11 - AW
          5. Sisca Nicusor, Comanesti, 935 - 8,95 - AW
          6. Iordache Catalin, Comanesti, 1272 - 5,75 - A
          7. Marin Doru, Iasi, 1307 - 9 - A
          8. Chivoiu Adrian, Comanesti, 1476 - 7 - A
          9. Stoian Marius, Comanesti, 1518 - 6 - A
          10. Roman Florin, Roman, 1522 - 0 - A
          11. Andrei Radu Alexandru, Iasi, 1573 - 5,5 - A
          12. Bucurel Ion, Comanesti, 1574 - 5 - A
          13. Gaureanu Toader, Onesti, 1611 - 7 - A
          14. Mireuta Darius, Moinesti, 1927 - 0 - A
          15. Ciubotariu Mihai, Moinesti, 1928 - 0 - A
          16. Munteanu Bianca, Moinesti, 1999 - 0 - AJF
          17. Calin Alexandru, Moinesti, 2006 - 0 - A
          18. Mihai Denis, Moinesti, 2088 - 0 - A
          19. Mesterca Mihai, Roman, 2102 - 7 - A
          20. Gheorghitoaia Alexandra, Moinesti, 2281 - 0 - AF
          21. Irimia Viorel, Comanesti, 2462 - 0 - A
          22. Ionica Marius, Comanesti, 2608 - 0 - A
          23. Dolis Narcis, Comanesti, 2815 - 0 - A
          24. Stroe Liliana, Bacau, 2885 - 5 - AF
          25. Astefanoaie Vasile, Comanesti, 2911 - 0 - A
          26. Olaru Miruna Andreea, Comanesti, 3103 - 0 - AF
          27. Laltrelli Mario, Italia, 3168 - 0 - A
          28. Bucur Gelu, Onesti, 4001 - 0 - A

          Clasament Începători

          1. Darie Daniel - Comanesti
          2. Mireuta Darius - Moinesti
          3 -- 4
          Ionica Marius - Comanesti
          Roman Florin - Roman
          5 -- 8
          Albu Iulian - Comanesti
          Ciubotariu Mihai - Moinesti
          Sisca Nicusor - Comanesti
          Constantinica Silviu - Botosani
          9 -- 10
          Marin Bogdan Mihail - Bacau
          Gaureanu Toader - Onesti
          11 -- 2v gr.sup.
          Iordache Catalin - Comanesti
          12 -- 16 1v gr.sup.
          Filip Cristi - Comanesti
          Chivoiu Adrian - Comanesti
          Mesterca Mihai - Roman
          Calin Alexandru - Moinesti
          Gheorghitoaia Alexandra - Moinesti
          17 -- 20 0v gr.sup.
          Stoian Marius - Comanesti
          Andrei Radu Alexandru - Iasi
          Bucurel Ion - Comanesti
          Stroe Liliana - Bacau
          21 -- 2v gr.inf.
          Astefanoaie Vasile - Comanesti
          22 -- 24 1v gr.inf.
          Marin Doru - Iasi
          Irimia Viorel - Comanesti
          Dolis Narcis - Comanesti
          25 -- 27 0v gr.inf.
          Munteanu Bianca - Moinesti
          Mihai Denis - Moinesti
          Olaru Miruna Andreea - Comanesti
          Ultima editare de marcelgiosan; 03.sep.2017, 02:42.
          Blade: Butterfly Amultart; FH: Andro Rasanter R42, BH: Andro Rasanter R37

          Comentariu


          • #6
            Informații utile

            Zona 1 - 672 jucători (54 Elite + 75 Open + 192 Avansați + 348 Începători)

            1. Suceava - 233 jucatori (25 Elite + 17 Open + 68 Avansați + 123 Începători)2. Botoșani - 109 jucători (2 Elite + 9 Open + 26 Avansați + 72 Începători)3. Neamț - 71 jucători (3 Elite + 10 Open + 18 Avansați + 70 Începători)4. Iași - 127 jucători (14 Elite + 19 Open + 41 Avansați + 52 Începători)5. Bacău - 119 jucători (7 ELite + 18 Open + 34 Avansați + 58 Începători)6. Vaslui - 13 jucători (3 ELite + 2 Open + 5 Avansați + 3 Începători)
            Ultima editare de marcelgiosan; 12.aug.2017, 15:20.
            Blade: Butterfly Amultart; FH: Andro Rasanter R42, BH: Andro Rasanter R37

            Comentariu


            • #7
              Cristofor Razvan - Moinesti - avansati.

              Comentariu


              • #8
                Darie Gabriel
                Rosu Gabriel
                Anastasiu Constantin

                Trimis de pe al meu SM-G935F folosind Tapatalk
                Blade: Xiom Strato
                FH: Tenergy 05
                BH: Tenergy 05

                Comentariu


                • #9
                  Din Galanesti:

                  Rosca Niculai-open,
                  Rosca Adela-amatori.
                  ZORO

                  Comentariu


                  • #10
                    Din Roman - Laic Mihai - avansati si Coroiu Andrei - elite. Multumim !
                    TRUST NO ONE !

                    Comentariu


                    • #11
                      Grosan Nicu din Piatra Neamț la elite
                      Blade Dr. NEUBAUER COMBI
                      Forhand Yasaka 7 soft
                      Backhand JOOLA BADMAN RELOADED

                      Comentariu


                      • #12
                        Din Suceava se inscrie Lucic Corneliu - avansati

                        Comentariu


                        • #13
                          Gabriel Iacob - Iași - open

                          Trimis de pe al meu Vodafone Smart ultra 6 folosind Tapatalk
                          Blade : Spinlord Ultracarbon Def
                          FH : Spinlord Degu 2.1 mm
                          BH : Spinlord Sternenfall OX

                          Comentariu


                          • #14
                            Leteanu Marius, Stroe Ionel si Oancea Marian, la open.
                            Nittaku Septear
                            FH - Rakza 7
                            BH - Rakza 7

                            Comentariu


                            • #15
                              din panciu iordaniu aurel,elite
                              vasiliu dan,open.
                              multumesc

                              Comentariu

                              Cine a citit topicul
                              Procesare...
                              X