Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Regional "Ziua Națională AmaTur", Oradea - 02.09.2017 (Zona 7)

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • #76
    Szalay Liviu din Oradea- Elite-Open

    Comentariu


    • #77
      ......


      ....mingea oficiala cu care s-a jucat la Eurominichamps-2017 Strasbourg-Schiltigheim......s-ar putea sa o intalniti sambata la turneu......


      Actualizare lista inscrieri dupa ultimul clasament......!!!!!!

      Inscrieri Amatori-avansati - on 29/08/2017 at 0:52:35

      1. Jichici Svetozar, Timișoara, 194 - 19,22 - A
      2. Postelnicu Mihai, Deva, 316 - 17,5 - A
      3. Sferlea Alesia, Oradea, 585 - 17 - AJF
      4. Sferlea Calin, Oradea, 1389 - 17 - A
      5. Szabo Lajos, Ungaria, 739 - 15,7 - A
      6. Veres Adrian, Timișoara, 389 - 15,17 - A
      7. Sabadas Dinu, Oradea, 1289 - 15 - A
      8. Costea Constantin, Oradea, 1722 - 15 - A
      9. Cioveie Marian, Oravita, 370 - 14,53 - A
      10. Stoica Ioan Florin, Lugoj, 692 - 13,56 - A
      11. Bartha Attila, Arad, 1172 - 13,5 - A
      12. Pop Gabriel, Oradea, 933 - 13,25 - A
      13. Simon Gabor, Ungaria, 2483 - 13 - A
      14. Borcsi Jozsef, Timișoara, 792 - 10,79 - A
      15. Oprean Andrei, Baia de Cris, 590 - 10,75 - A
      16. Caraus Sorin, Deva, 759 - 10,57 - A
      17. Cheregi Nelu, Oradea, 1365 - 10,5 - A
      18. Tarlea Adrian, Deva, 1095 - 10,33 - A
      19. Sabau Catalin, Oradea, 1834 - 9 - A
      20. Tana Marius, Oradea, 1108 - 7,5 - A
      21. Pop Gheorghe, Marghita, 3274 - 7 - A
      22. Sime Paul, Oradea, 2209 - 4 - A
      23. Cadar Alexandru, Oradea, 4001 - 0 - A
      24. Blaga Mircea, Marghita, 4002 - 0 - A
      25. Barabancea Lili, Oradea, 4003 - 0 - A
      Ultima editare de MariusBH; 29.aug.2017, 12:12.
      ....din fericire .......suntem cu totii diferiti......

      Enjoy PING-PONG-mottoul Campionatului mondial din China 2015
      Un inteligent observă tot timpul, un prost face tot timpul observaţii.? Heinrich Heine

      Comentariu


      • #78
        Madalina Orban -Open (Timișoara)

        Comentariu


        • #79
          Se retrage din Oravița de la Open +Elite,Murgu Ioan!!

          Comentariu


          • #80
            Se retrage din Oravița de la Avansați,Cioveie Marian!!

            Comentariu


            • #81
              V?rkonyi Amalia, Oradea, Open
              Club King Pong Oradea
              www.kingpong.ro
              0359 181 232

              Comentariu


              • #82
                Gabriel Curut, Timișoara, Open + Elite

                Comentariu


                • #83
                  Postat în original de Pitzi Vezi post
                  Fekete Istvan - Arad - Open + Elite

                  Apreciez foarte mult ospitalitatea pe care o ofera unii organizatori prin urmare la acest turneu voi participa la aceasta categoria daca voi prinde loc.
                  Nu am vrut sa reactionez la aceasta afirmatie halucinanta,cu tenta clara denigratoare la adresa noastra,fara nicio baza {chiar nu inteleg motivul....sau poate il intelegem...!!!!!!!}...lipsita de orice fair-play din partea unui organizator la ale carui turnee am participat mereu cu placere.....dar colegii mei care ma ajuta la organizarea turneelor{pt ca singur nu as reusi...}s-au simtit jigniti de aceasta afirmatie.....au mai fost si alte comentarii cu tenta denigratoare dar din partea unor indivizi care nu sunt organizatori si pe care ii cunoastem de ani si care nu merita nici macar atentia noastra...Suntem surprinsi de sprijinul dat unor astfel de afirmatii aberante prin like-uri incurajand in acest fel manifestari de acest gen,comparatii de prost gust....intre organizatori etc etc...

                  P.S.In final ..daca cel care a facut aceasta afirmatie..in sensul ca la noi ar lipsi ospitalitatea ...nu isi cere scuze public.....nu voi mai participa niciodata la turneele organizate tehnic de el-....nici eu nici colegii mei care s-au simtit jigniti de acest tip de comportament....
                  ....din fericire .......suntem cu totii diferiti......

                  Enjoy PING-PONG-mottoul Campionatului mondial din China 2015
                  Un inteligent observă tot timpul, un prost face tot timpul observaţii.? Heinrich Heine

                  Comentariu


                  • #84
                    Postat în original de MariusBH Vezi post
                    Nu am vrut sa reactionez la aceasta afirmatie halucinanta,cu tenta clara denigratoare la adresa noastra,fara nicio baza {chiar nu inteleg motivul....sau poate il intelegem...!!!!!!!}...lipsita de orice fair-play din partea unui organizator la ale carui turnee am participat mereu cu placere.....dar colegii mei care ma ajuta la organizarea turneelor{pt ca singur nu as reusi...}s-au simtit jigniti de aceasta afirmatie.....au mai fost si alte comentarii cu tenta denigratoare dar din partea unor indivizi care nu sunt organizatori si pe care ii cunoastem de ani si care nu merita nici macar atentia noastra...Suntem surprinsi de sprijinul dat unor astfel de afirmatii aberante prin like-uri incurajand in acest fel manifestari de acest gen,comparatii de prost gust....intre organizatori etc etc...

                    P.S.In final ..daca cel care a facut aceasta afirmatie..in sensul ca la noi ar lipsi ospitalitatea ...nu isi cere scuze public.....nu voi mai participa niciodata la turneele organizate tehnic de el-....nici eu nici colegii mei care s-au simtit jigniti de acest tip de comportament....
                    Salut Marius ,
                    Nu am spus nicaieri ca lipseste ospitalitatea la tine la turneu doar ca din punctul meu de vedere, desigur subiectiv, am considerat un plus la turneul open+elite ( la incepatori oricum nu pot merge ) si prin urmare am luat decizia pe care am luat-o .
                    In plus desi la tonul folosit de tine nu ar mai avea rost sa continui discutia totusi iti spun ca am facut remarca respectiva sa te ajut poate sa vezi lucrurile si din alt punct de vedere adica al participantului sau mai exact spus al meu.
                    Detaliere :
                    1.Ceilalti doi organizatori au facut o oferta mult mai buna din punctul asta de vedere , sper ca aici esti de acord cu asta , avand in vedere ca oferi doar minimul obligatoriu prevazut de Amatur adica apa.Desigur conditiile de joc sunt cel mai important lucru la un turneu de tenis de masă dar din cate stiu conditiile de joc sunt aproximativ similare la toate cele trei sali din Oradea. Felicit Oradea pentru acest fapt ca detine trei cluburi angrenate si in competitiile Amatur.
                    2.Desigur nimeni nu te obliga sa dai mai mult decat ce este obligatoriu dar daca si oferta ta era similiara macar cu cea a colegilor tai poate o parte din cei 9 jucatori de la categoria "Avansati" (care s-au inscris la open ) s-ar fi inscris la tine si chiar mai mult poate mai atrageai vreo 10-11 care nu s-au inscris deloc. Daca faci un calcul simplu o sa observi ca ai fi iesit pe plus ( 35 * 20 = 700 lei si sa zicem o cheltuiala de maxim 10 lei de participant 10*44 = 440 lei ) si toata lumea ar fi fost multumita si in plus ai fi avut un turneu mare .
                    In general cam la toate turneele cel putin in zona de vest numarul jucatorilor de la Avansati este sensibil mai mare decat cel de la Open (anul trecut la regional 42 avansati si 27 open ) insa acum 24 avansati si 39 open . Oare de ce ?
                    Anul trecut la Arad au fost 42 de participanti la Avansati drept ii ca o parte acum sunt la Open dar o parte si mai mare a urcat de la incepatori . Desigur faptul ca acum sunt doar jumatate are cauze obiective si subiective ca de exemplu faptul ca pentru un regional Arad este mai bine pozitionat geografic adica sunt distante mai scurte de parcurs dar oare faptul ca Bogdan a oferit GULAS la toata lumea chiar daca taxa a fost 40 de lei nu a avut nici o influenta cat de mica ?

                    Numai bine ,
                    Pitzi

                    Comentariu


                    • #85
                      Se inscriu la Open:
                      - Csaky Tiberiu - Resita
                      - Vuca Adrian - Bocsa.
                      PS Se poate actualiza lista de inscriere dupa clasamentul de la 1 Septembrie? Multumesc.
                      Blade: Mizutani ZLC
                      FH Nittaku Fastarc G1
                      BH Xiom Sigma II Euro

                      Comentariu


                      • #86
                        Dragi colegi organizatori, daca nu luam in considerare tumultoasa saptamana a B-urilor din aprilie (si cine stie daca vom avea suficienta energie de coordonare si la anul...), este al treilea an la rând când regionalele reprezintă cea mai mare zi a circuitului.
                        Deci, daca pe altii nu-i putem influenta, Va rog sa pastram măcar noi limitele si cea ce ar fi de comunicat pe privat, s-o facem acolo, ce ar fi de vorbit dupa turneu sa facem atunci, etc.
                        Cu colegialitate,
                        Pali
                        FH: Butterfly Tackiness Matsushita Pro Model BH: Dr. Neubauer Diamant
                        Tel : 0742 257 995

                        Comentariu


                        • #87
                          F?bi?n Wilhelm, Oradea, Open
                          Club King Pong Oradea
                          www.kingpong.ro
                          0359 181 232

                          Comentariu


                          • #88
                            Postat în original de Pitzi Vezi post
                            Salut Marius ,
                            Nu am spus nicaieri ca lipseste ospitalitatea la tine la turneu doar ca din punctul meu de vedere, desigur subiectiv, am considerat un plus la turneul open+elite ( la incepatori oricum nu pot merge ) si prin urmare am luat decizia pe care am luat-o .
                            In plus desi la tonul folosit de tine nu ar mai avea rost sa continui discutia totusi iti spun ca am facut remarca respectiva sa te ajut poate sa vezi lucrurile si din alt punct de vedere adica al participantului sau mai exact spus al meu.
                            Detaliere :
                            1.Ceilalti doi organizatori au facut o oferta mult mai buna din punctul asta de vedere , sper ca aici esti de acord cu asta , avand in vedere ca oferi doar minimul obligatoriu prevazut de Amatur adica apa.Desigur conditiile de joc sunt cel mai important lucru la un turneu de tenis de masă dar din cate stiu conditiile de joc sunt aproximativ similare la toate cele trei sali din Oradea. Felicit Oradea pentru acest fapt ca detine trei cluburi angrenate si in competitiile Amatur.
                            2.Desigur nimeni nu te obliga sa dai mai mult decat ce este obligatoriu dar daca si oferta ta era similiara macar cu cea a colegilor tai poate o parte din cei 9 jucatori de la categoria "Avansati" (care s-au inscris la open ) s-ar fi inscris la tine si chiar mai mult poate mai atrageai vreo 10-11 care nu s-au inscris deloc. Daca faci un calcul simplu o sa observi ca ai fi iesit pe plus ( 35 * 20 = 700 lei si sa zicem o cheltuiala de maxim 10 lei de participant 10*44 = 440 lei ) si toata lumea ar fi fost multumita si in plus ai fi avut un turneu mare .
                            In general cam la toate turneele cel putin in zona de vest numarul jucatorilor de la Avansati este sensibil mai mare decat cel de la Open (anul trecut la regional 42 avansati si 27 open ) insa acum 24 avansati si 39 open . Oare de ce ?
                            Anul trecut la Arad au fost 42 de participanti la Avansati drept ii ca o parte acum sunt la Open dar o parte si mai mare a urcat de la incepatori . Desigur faptul ca acum sunt doar jumatate are cauze obiective si subiective ca de exemplu faptul ca pentru un regional Arad este mai bine pozitionat geografic adica sunt distante mai scurte de parcurs dar oare faptul ca Bogdan a oferit GULAS la toata lumea chiar daca taxa a fost 40 de lei nu a avut nici o influenta cat de mica ?

                            Numai bine ,
                            Pitzi
                            ...sunt socat in continuarie de rationamentul si calculele aberante pe care le faci.....este prima data in Amatur când un organizator ii calculeaza un turneu altui organizator....vad ca avem oferte ca si la licitatii............daca aveai ceva sa-mi reprosezi puteai sa faci pe MP....cum ti-a sugerat si Pali.....
                            Intentionat nu am vrut sa mentionez in anuntul turneului ca vom da pizza-pe care o dam la fiecare turneu.......tocmai pt a face o surpriza adevaratilor amaturisti si nu oportunistilor si b?rfitorilor......pe care preferam sa nu-i avem printre noi....Problema este ca sunt unii...care nu pot de capra vecinului...si daca s-ar putea sa-i dea in cap.....aruncând cu aberatii si diversiuni iar alti colegi din alte localitati neinformati si fara vina lor sa cada in capcana si chiar sa creada aceste lucruri..
                            Pentru a te ajuta in calculele tale....vom da la acest turneu ca si la celelalte precedente....inclusiv apa si pizza....dar si bon fiscal pt cei 35 de lei achitati de fiecare participant...din care vom plati toate taxele corecte catre stat.....pentru ca suntem fair-play si cu firmele noastre pe care le avem de 23 de ani....
                            Sunt curios cum o sa-ti iasa tie calculele la turneele tale când va trebui sa dai bon fiscal fiecarui participant....asa cum cere legea de altfel...
                            ....din fericire .......suntem cu totii diferiti......

                            Enjoy PING-PONG-mottoul Campionatului mondial din China 2015
                            Un inteligent observă tot timpul, un prost face tot timpul observaţii.? Heinrich Heine

                            Comentariu


                            • #89
                              Balogh Attila, Oradea, Elite
                              Club King Pong Oradea
                              www.kingpong.ro
                              0359 181 232

                              Comentariu


                              • #90
                                Haideti domnilor sa lasam certurile astea, fiecare este liber sa aleaga ceea ce-si doreste, cu bune cu rele, in fond mergem sa socializam sa ne simtim bine.
                                Mi se pare penibil sa ne batem cu pumnii in piept " care da si cat da" am peste 100 de turnee in 8 ani de amatur, si nu m-am plans de ce se da si ce nu se da

                                IN PRIMUL RAND MERGEM SA JUCAM, RESTUL E PE LOCUL 2 ( O APA = 3LEI / O CAFEA = 2 LEI / O BERE = 4 LEI UN HAMBURGER = 5-7 LEI TOTAL = APROX 20LEI SARACIM FARA 20 LEI IN BUZUNAR ???? SA FIM SERIOSI
                                Blade: VECHITURA CU 70 LEI
                                FH: FATA DE ROATA DE MASINA
                                BH: PIAPTAN CU EFECTE SECUNDARE

                                Comentariu


                                • #91
                                  Roseti Ionut, Lugoj, open

                                  Comentariu


                                  • #92
                                    Gergo, vad ca ar fi 20 de jucatori la elite. Cred ca ai putea lua in calcul sa faci doua categorii separate.

                                    Comentariu


                                    • #93
                                      Multumesc pentru sfat! Sper sa fie chiar 24 elite, 24 open. Dar sa vedem cum ar arata listele in acest caz!
                                      Club King Pong Oradea
                                      www.kingpong.ro
                                      0359 181 232

                                      Comentariu


                                      • #94
                                        Din pacate, la incepatori, daca nu se aduna minim 10 participanti, acestia se vor transfera la avansati.

                                        Comentariu


                                        • #95
                                          Se transfera Tarlea Adrian din Deva de la Avansati la Open!
                                          Venim cu aceeasi masina si ramanem impreuna, daca se poate, multumim!
                                          Setup: Timo Boll ZLC + Dignics 05
                                          Însă Dumnezeu Și‑a dovedit dragostea față de noi prin faptul că, pe când eram păcătoși, Cristos a murit pentru noi - Romani 5:8

                                          Comentariu


                                          • #96
                                            ACTUALIZAT DUPA CLS 01.09

                                            Inscrieri OPEN - on 2017. 08. 30. at 21:23:05

                                            1. Turburan Ion - Resita, 287 - 26,88 - O
                                            2. Lungu Marius - Oravita, 148 - 25,86 - O
                                            3. Popa Octavian - Oradea, 299 - 25,55 - O
                                            4. Ciublea Vichente - Oravita, 418 - 25,4 - O
                                            5. Parus Lilian - Oradea, 1225 - 25 - O
                                            6. Lulciuc Dumitru - Timișoara, 438 - 22,75 - O
                                            7. Vuca Adrian - Bocsa, 777 - 22 - O
                                            8. Florescu Eleodor - Deva, 1973 - 22 - O
                                            9. Roseti Ionut - Lugoj, 990 - 21,88 - O
                                            10. Varadi Tudor Calin - Deva, 1318 - 21 - O
                                            11. Cecan Vasile - Timișoara, 185 - 20,97 - O
                                            12. Fabian Wilhelm - Oradea, 390 - 20,92 - O
                                            13. Curpas Ioan - Oradea, 229 - 20,71 - OW
                                            14. Orban Madalina - Timișoara, 264 - 20,17 - OJF
                                            15. Csaky Tiberiu - Resita, 448 - 19,5 - A
                                            16. Degianschi Obrad - Resita, 498 - 19,5 - A
                                            17. Nagy Iosif - Arad, 399 - 16,21 - AW
                                            18. Fekete Istvan - Arad, 425 - 15,68 - A
                                            19. Olah Remus - Arad, 506 - 15,25 - A
                                            20. Onofrei Dan - Oradea, 1170 - 15 - AW
                                            21. Toma Cristian - Oradea, 1250 - 14,5 - A
                                            22. Sas Tibor - Oradea, 996 - 14 - A
                                            23. Dan Daniel - Oradea, 1419 - 14 - A
                                            24. Varkonyi Amalia - Oradea, 595 - 13,71 - AF
                                            25. Tarlea Adrian - Deva, 1095 - 10,33 - A
                                            26. Nutiu Mihai - Oradea, 2913 - 0 - A


                                            Inscrieri ELITE - on 2017. 08. 30. at 21:23:48

                                            1. Roman Bogdan - Arad, 3 - 42,06 - OE
                                            2. Avram Victor - Arad, 7 - 39,94 - OE
                                            3. Gergely Anton - Oradea, 365 - 37 - OE
                                            4. Put Gabriel - Oravita, 23 - 36,39 - OE
                                            5. Prundaru Horia - Arad, 376 - 33,25 - OE
                                            6. Zbancu Leo - Deva, 233 - 32,69 - OE
                                            7. Savu Cristian - Oradea, 29 - 32,46 - OE
                                            8. Mihalescu Dinu - Timișoara, 141 - 32,19 - OEW
                                            9. Pavel Calin - Hunedoara, 116 - 32,04 - OE
                                            10. Creinicean Liviu - Oravita, 60 - 31,39 - OE
                                            11. Spatariu Daniel - Arad, 127 - 31,07 - OE
                                            12. Curut Gabriel - Timișoara, 95 - 30,58 - OE
                                            13. Vaida Sorin - Oradea, 55 - 30,5 - OE
                                            14. Balogh Attila - Oradea, 259 - 30,31 - OE
                                            15. Mandru Bogdan - Hunedoara, 572 - 30,17 - OE
                                            16. Kaposta Victor - Arad, 39 - 29,44 - OE
                                            17. Szalay Liviu - Oradea, 71 - 28,11 - OE
                                            18. Veres Francisc - Oravita, 93 - 28,07 - OE
                                            19. Codau Vlad - Oradea, 318 - 27,33 - OE
                                            20. Horvath Tibor - Oradea, 1793 - 27 - OE
                                            Ultima editare de King Pong Oradea; 30.aug.2017, 20:25.
                                            Club King Pong Oradea
                                            www.kingpong.ro
                                            0359 181 232

                                            Comentariu


                                            • #97
                                              Actualizati va rog listele de la Open si Elite dupa ultimul clasament pentru ca este posibil sa fie schimbari de categorie. Multumesc.
                                              Blade: Mizutani ZLC
                                              FH Nittaku Fastarc G1
                                              BH Xiom Sigma II Euro

                                              Comentariu


                                              • #98
                                                Postat în original de Johnny Erasure Vezi post
                                                Actualizati va rog listele de la Open si Elite dupa ultimul clasament pentru ca este posibil sa fie schimbari de categorie. Multumesc.
                                                Tocmai asta fac...10min
                                                Putin difera, dar nimeni nu si-a schimbat categoria!
                                                Ultima editare de King Pong Oradea; 30.aug.2017, 20:14.
                                                Club King Pong Oradea
                                                www.kingpong.ro
                                                0359 181 232

                                                Comentariu


                                                • #99
                                                  Ceva oferte de cazare ieftine daca venim de vineri pentru 2 persoane ???

                                                  Comentariu


                                                  • Buna seara Dl. Sferlea. Urmărind forumul de pe telefon am dat din greșeală like la un post al utilizatorului Pitzi. Văz?nd discuțiile aprinse v-am scris acest mesaj sa nu credeți că am ceva cu d-voastra.
                                                    O seară plăcută.
                                                    PS: aveți căsuța de mesaje plina!

                                                    Trimis de pe al meu EVA-L19 folosind Tapatalk
                                                    Primorac Carbon
                                                    FH Dignics 09C
                                                    BH JOOLA MAXX

                                                    Comentariu

                                                    Who has read this thread:
                                                    Procesare...
                                                    X