Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Regional "Ziua Națională AmaTur", București - 02.09.2017 (Zona 3)

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Postat în original de marcelgiosan Vezi post
    Călărași-ul participa la Turneul A+ de la Baicoi. Luati legaura cu familia Stanciu care s-a înscris deja la turneu.
    Toate cele bune!
    Am inteles, atunci rog coordonatorul turneului sa ma stearga din lista.
    Multumesc, stima !

    Comentariu


    • Postat în original de Cornel 67 Vezi post
      Din pacate acesta este un turneu regional unde joaca doar concurenti din zonele arondate zonei 3. Poate juca la celelalte turnee din Amatur.
      Bun! Spuneti-mi macar un motiv serios pentru care jucatorul mai sus mentionat nu este trecut nici macar in lista, va rog! Mi se pare ca incalcati putin regulamentul. Deocamdata nu aveti locurile ocupate dar respingeti din start un jucator. Mi-e scarba!

      Comentariu


      • Postat în original de MaxxWave Vezi post
        Bun! Spuneti-mi macar un motiv serios pentru care jucatorul mai sus mentionat nu este trecut nici macar in lista, va rog! Mi se pare ca incalcati putin regulamentul. Deocamdata nu aveti locurile ocupate dar respingeti din start un jucator. Mi-e scarba!
        Ultima actualizare a listelor a fost facuta pe data 20.08.2017 la ora 9,54 (data exacta apare in dreapta sus la Inscrieri Open).
        La urmatoarea actualizare a listelor o sa intre si jucatorul inscris de dumneavoastra.
        Pana atunci datorati Organizatorilor de la București minime scuze pentru limbaj.
        Gînduri bune!
        Blade: Butterfly Amultart; FH: Andro Rasanter R42, BH: Andro Rasanter R37

        Comentariu


        • Postat în original de MaxxWave Vezi post
          Bun! Spuneti-mi macar un motiv serios pentru care jucatorul mai sus mentionat nu este trecut nici macar in lista, va rog! Mi se pare ca incalcati putin regulamentul. Deocamdata nu aveti locurile ocupate dar respingeti din start un jucator. Mi-e scarba!
          Daca ai fi citit cu atentie posturile anterioare nu ti s-ar mai fi facut scarba ...
          Nu se incalca nici un regulament ... Marcel Giosan ti-a explicat foarte clar ce se poate face pt. prietenul tau

          Inscrie-l iar la urmatoarea actualizare a participantilor il vei vedea in lista ...
          Chestia cu scarba o fi de la prea mult stat in afara tarii ?!?

          Trimis de pe al meu Samsung Galaxy S7 Edge folosind Tapatalk
          Blade: Butterfly Lin Yun-Ju Super ZLC
          Fh: Butterfly Glayzer
          Bh: Butterfly Glayzer 09C

          Comentariu


          • Postat în original de buzatu vasile Vezi post
            Cornele mobilizeaza si tu Giurgiu ca nu avem provincie la A+.... sau s-au speriat de plata parcarii? Am inteles ca de la 01.09 se platesc si accesul la wc si apa plata de la robinet si aeru pe care-l respir si taxa de drum din incinta Sema Parc.Mai bine ii cerem lui Firea o autorizatie sa scoatem mesele de tenis pe cheiul Dambovitei!
            Vasilica din pacate in perioada turneului este etapa de divizia B si cei de la Open din Giurgiu nu pot veni.

            Comentariu


            • Trandafir Radu Catalin
              Pandele Ionel

              Comentariu


              • Postat în original de MaxxWave Vezi post
                Va pricepeti si la politica externa? Ii bun atunci )
                Bai omule eu am facut un spirit de gluma cu brexitul.Stiam ca voi moldovenii sunteti mai glumeti dar vad ca te-ai suparat pe bune. Exista un regulament in Amatur (bun sau sau mai putin bun)care treb respectat.Pe prietenul tau il invit la Buftea miercurea si sambata (cand nu este concurs) la niste partide de tenis cu jucatori bunisori zic eu si nu-l costa nimic(nici parcare nici sala si apa plata la discretie) si sa-r putea sa aiba surprize chir daca joaca in prima liga din Y.........

                Comentariu


                • Postat în original de Cornel 67 Vezi post
                  Vasilica din pacate in perioada turneului este etapa de divizia B si cei de la Open din Giurgiu nu pot veni.
                  Am inteles! Imi pare rau ca nu vin si imi pare rau ca nu vin ceilalti din zona 3!

                  Comentariu


                  • Badulescu Mario - open
                    Badulescu Rafael - avansati
                    Dumitrache Gabriel - avansati
                    Tanase Claudiu - începători
                    Ficleanu Gabriel - începători
                    Stefanescu Giani - începători nou
                    Toti Giurgiu

                    Trimis de pe al meu ALE-L21 folosind Tapatalk
                    Lemn - Donic Waldner AR
                    FH - Focus Snipe III
                    BH - MilkyWay-Neptune

                    Comentariu


                    • Postat în original de Rafael Vezi post
                      Badulescu Mario - open
                      Badulescu Rafael - avansati
                      Dumitrache Gabriel - avansati
                      Tanase Claudiu - începători
                      Ficleanu Gabriel - începători
                      Stefanescu Giani - începători nou
                      Toti Giurgiu

                      Trimis de pe al meu ALE-L21 folosind Tapatalk
                      Eeee ... si cu dl. Trandafir pe langa s-au adunat ceva Giurgiuveni 😁

                      Trimis de pe al meu Samsung Galaxy S7 Edge folosind Tapatalk
                      Blade: Butterfly Lin Yun-Ju Super ZLC
                      Fh: Butterfly Glayzer
                      Bh: Butterfly Glayzer 09C

                      Comentariu


                      • Postat în original de buzatu vasile Vezi post
                        Bai omule eu am facut un spirit de gluma cu brexitul.Stiam ca voi moldovenii sunteti mai glumeti dar vad ca te-ai suparat pe bune. Exista un regulament in Amatur (bun sau sau mai putin bun)care treb respectat.Pe prietenul tau il invit la Buftea miercurea si sambata (cand nu este concurs) la niste partide de tenis cu jucatori bunisori zic eu si nu-l costa nimic(nici parcare nici sala si apa plata la discretie) si sa-r putea sa aiba surprize chir daca joaca in prima liga din Y.........

                        Asta e ultimult mesaj pe care il mai trimit.

                        1) Intr-adevar imi cer scuze, am crezut ca listele s-au actualizat. Pe de alta parte nici organizatorul nu a mentionat ca il va include in lista macar. Am simtit o ostilitate din partea dumnealui. Am inteles regulamentul amatur, prin urmare faceti cum doriti. E ok din partea mea.

                        2) Vis-a-vis de brexit, nu e treaba noastra. Ganditi-va ce e in mintea celui care citeste prin google translate sau ce poate sa inteleaga.

                        3) Sunt convins ca poate avea probleme, de asta tenisul de masa e un sport.

                        Multumesc si succes tuturor!

                        Comentariu


                        • Postat în original de MaxxWave Vezi post
                          Asta e ultimult mesaj pe care il mai trimit.

                          1) Intr-adevar imi cer scuze, am crezut ca listele s-au actualizat. Pe de alta parte nici organizatorul nu a mentionat ca il va include in lista macar. Am simtit o ostilitate din partea dumnealui. Am inteles regulamentul amatur, prin urmare faceti cum doriti. E ok din partea mea.

                          2) Vis-a-vis de brexit, nu e treaba noastra. Ganditi-va ce e in mintea celui care citeste prin google translate sau ce poate sa inteleaga.

                          3) Sunt convins ca poate avea probleme, de asta tenisul de masa e un sport.

                          Multumesc si succes tuturor!
                          Aici gresesti grav! Cand au intrat in UE a fost treaba intregii comunitati europene !acum cand s-au retras fara acordul partilor e numai treaba lor? Cred ca ai stat prea mult in comunitatea Anglo-saxona si te-ai molipsit!
                          Cand se retrage un membru dintr-o familie e treaba intregii familii.Cand se intampla ceva grav la Iași e si treaba mea!

                          Comentariu


                          • Postat în original de buzatu vasile Vezi post
                            Aici gresesti grav! Cand au intrat in UE a fost treaba intregii comunitati europene !acum cand s-au retras fara acordul partilor e numai treaba lor? Cred ca ai stat prea mult in comunitatea Anglo-saxona si te-ai molipsit!
                            Cand se retrage un membru dintr-o familie e treaba intregii familii.Cand se intampla ceva grav la Iași e si treaba mea!
                            Aoooleuuu) ,a faceti sa rad! Tocmai acuma aveti umor.
                            Copiii ce vina au, daca parintii gresesc?! (ps: Tinerii in mare parte au votat PRO EU)
                            Si ce-ar putea sa se intample grav cu Iașiul? Nu ne retragem din Romania chiar daca uneori noi moldovenii suntem huliti pe nederept )

                            Comentariu


                            • Inscrieri Open/Elite - on 8/22/2017 at 11:12:45 PM

                              1. Dinca Daniel, București, 18 - 39.14 - OEH
                              2. Sinita Eugen, București, 27 - 35.96 - OE
                              3. Constantin Teodor, București, 34 - 34 - OE
                              4. Cristache George, București, 44 - 37.54 - OE
                              5. Panea Ovidiu, București, 47 - 36.08 - OE
                              6. Istrate Cristian, București, 59 - 27.53 - OEW
                              7. Dena Corneliu, Giurgiu, 67 - 28.82 - OEW
                              8. Buzatu Vasile, Buftea, 70 - 34.32 - OEW
                              9. Dascalasu Viorel, București, 73 - 32.13 - OE
                              10. Pavunev Dan, București, 140 - 26.83 - O
                              11. Petrov Dan, București, 143 - 26.29 - O
                              12. Voin Doru, București, 147 - 26.46 - O
                              13. Bocaniala Norocel, București, 173 - 35.06 - OE
                              14. Buta Radu, București, 244 - 25.33 - O
                              15. Salariu Adrian, Buftea, 271 - 24.25 - O
                              16. Dima Cristi, București, 282 - 23.29 - O
                              17. Ion Sebastian, Buftea, 287 - 27.04 - OE
                              18. Popescu George, București, 297 - 20.32 - O
                              19. Rosioara Razvan, Alexandria, 341 - 21.14 - O
                              20. Micuda Mihai, București, 345 - 26.88 - O
                              21. Badulescu Mario, Giurgiu, 353 - 24.38 - O
                              22. Ionascu Gabriel, București, 364 - 17.75 - A
                              23. Ursu Teodor, București, 367 - 24.88 - O
                              24. Bradatan Lenuta, București, 437 - 20.05 - OF
                              25. Niculescu Gabriel, București, 674 - 21.69 - OHW
                              26. Niculae Dan, București, 690 - 23.5 - O
                              27. Arabagiu Marius, București, 720 - 26.92 - O
                              28. Brezae Vlad, București, 744 - 20.92 - O
                              29. Trandafir Radu Catalin, Giurgiu, 878 - 20.5 - O
                              30. Virlan Ioan, București, 912 - 19.5 - A
                              31. Gheorghiu Laura, București, 1050 - 21 - OF
                              32. Moise Mihai, Alexandria, 1761 - 21 - O
                              33. Pandele Ionel, Giurgiu, 2993 - 0 - OW
                              34. Ishan Bairoliya, Marea Britanie, 4001 - 0 - A

                              Inscrieri Incepatori/Avansati - on 8/22/2017 at 11:09:01 PM

                              1. Craciun David Mihai, București, 231 - 16.88 - AJ
                              2. Jaouir Khaled, București, 238 - 18.54 - AW
                              3. Dinu Gheorghe, București, 266 - 16.86 - AW
                              4. Dospinescu George, București, 325 - 18.33 - AW
                              5. Pantelimon Andi, București, 379 - 15.33 - A
                              6. Sursilov Constantin, București, 419 - 13.96 - A
                              7. Alexandru Marius, București, 434 - 15.75 - A
                              8. Cristescu Cristian, București, 455 - 15.61 - AW
                              9. Dumitrache Gabriel, Giurgiu, 468 - 16.29 - A
                              10. Gheorghe Florin, București, 513 - 15.25 - A
                              11. Lita Gabriel, București, 550 - 14.46 - A
                              12. Carjan Dumitru, București, 579 - 13 - AW
                              13. Constantin Cristina, București, 580 - 12.89 - AF
                              14. Badulescu Rafael, Giurgiu, 587 - 15.96 - A
                              15. Teodorescu Radu, București, 646 - 14.6 - A
                              16. Moraru Marius, București, 789 - 12.69 - A
                              17. Pricop Dan, București, 800 - 18 - A
                              18. Negoita Edward, București, 813 - 16.69 - A
                              19. Udrea Valentin, București, 844 - 15.69 - A
                              20. Marin Adrian, București, 863 - 17.25 - AW
                              21. Haralambescu Andrei, București, 873 - 10.5 - A
                              22. Enciu Marcel, București, 918 - 9.4 - AW
                              23. Vlad Maria Victoria, Dumbravita, 976 - 10.35 - AF
                              24. Serban Marius, București, 984 - 11.5 - A
                              25. Baldea Horia, București, 1003 - 10.4 - A
                              26. Constantin Gabriela, București, 1014 - 12.94 - AFH
                              27. Patrascu Traian, București, 1022 - 16.67 - A
                              28. Vlad Petrica, București, 1066 - 11.06 - A
                              29. Baluta Silviu, București, 1085 - 16.58 - AW
                              30. Sandu Stefan, București, 1112 - 13.58 - A
                              31. Vaireanu Danut Ionel, București, 1115 - 8.63 - A
                              32. Moraru Constantin, București, 1197 - 13 - AW
                              33. Ficleanu Gabriel, Giurgiu, 1231 - 7.2 - A
                              34. Rosu Marius Lucian, București, 1316 - 16.08 - A
                              35. Rosca Sorin, București, 1321 - 9 - A
                              36. Plop Adrian, București, 1377 - 9 - A
                              37. Ionescu Alexandru, București, 1437 - 9.5 - A
                              38. Tache Petre, București, 1461 - 12 - A
                              39. Tanase Claudiu, Giurgiu, 1494 - 6.67 - A
                              40. Stan Andrei, București, 1543 - 9.5 - A
                              41. Podlovschi Bogdan, București, 1581 - 10.25 - A
                              42. Rapan Mihai, București, 1656 - 7 - A
                              43. Vasile Florin, București, 1811 - 7 - A
                              44. Daia Cristina, București, 1835 - 10.88 - AF
                              45. Ciripan Camelia, București, 2024 - 10.5 - AF
                              46. Tritoiu Ciprian Alexandru, București, 2117 - 5.5 - A
                              47. Sinita Bogdan, București, 3087 - 4 - A
                              48. Boroleanu Robert, București, 3641 - 0 - A
                              49. Tucusilă Tiberiu Ioan, București, 4001 - 0 - A
                              50. Nicolae Alin, București, 4003 - 0 - A
                              51. Pop Dan Cristian, București, 4004 - 0 - A
                              52. Cojocaru Sorin , București, 4005 - 0 - A
                              53. Stefanescu Giani, Giurgiu, 4006 - 0 - A
                              Ultima editare de Cornel 67; 22.aug.2017, 22:13.

                              Comentariu


                              • Englezul joaca in league 2/echipa university of york /nu cred ca e buna pozitionarea lui la open, mai bine il treceti la elite districtul york este cat 3 judete din romania dar au peste 5 milioane populatie si o miscare semnificativa in tenis de masă cum este la noi regulamentul cu jucatorii de divizia b

                                Comentariu


                                • Postat în original de MaxxWave Vezi post
                                  Aoooleuuu) ,a faceti sa rad! Tocmai acuma aveti umor.
                                  Copiii ce vina au, daca parintii gresesc?! (ps: Tinerii in mare parte au votat PRO EU)
                                  Si ce-ar putea sa se intample grav cu Iașiul? Nu ne retragem din Romania chiar daca uneori noi moldovenii suntem huliti pe nederept )
                                  Si parintii nostrii au gresit cand au ales Comunismul si noi copii lor n-am vrut! Acum noi fostii copii am ales Capitalismul si uite unde am ajuns! Intrebarea e : Cine a gresit mai mult : noi sau parintii?
                                  Moldovenii sunt huliti pe nedrept! !!!!!
                                  Moldova a dat de-a lungul istoriei cei mai importanti conducatori ,oameni de stat si oameni de cultura asa icat mi-e greu sa-ti confirm afirmatia facuta.
                                  Si ca sa destind putin admosfera iti spun o intrebare despre moldoveni:

                                  Ce reprezinta 10 modoveni asezati in picioare pe o scandura de lemn?

                                  .............o perie de sărma!

                                  Comentariu


                                  • Postat în original de mmroglobalnet Vezi post
                                    Englezul joaca in league 2/echipa university of york /nu cred ca e buna pozitionarea lui la open, mai bine il treceti la elite districtul york este cat 3 judete din romania dar au peste 5 milioane populatie si o miscare semnificativa in tenis de masă cum este la noi regulamentul cu jucatorii de divizia b
                                    O sa il urmarim. Daca va castiga concursul intr-o maniera categorica avand abilitati de profesionist cred ca avem dreptul sa nu ii luam in considerare reusita si sa facem clasamentul fara el.

                                    Comentariu


                                    • Postat în original de mmroglobalnet Vezi post
                                      Englezul joaca in league 2/echipa university of york /nu cred ca e buna pozitionarea lui la open, mai bine il treceti la elite districtul york este cat 3 judete din romania dar au peste 5 milioane populatie si o miscare semnificativa in tenis de masă cum este la noi regulamentul cu jucatorii de divizia b
                                      Baga-l la Elite Cornele sa-l fac Ierbivor ca pe Petrov!

                                      Comentariu


                                      • Postat în original de Cornel 67 Vezi post
                                        O sa il urmarim. Daca va castiga concursul intr-o maniera categorica avand abilitati de profesionist cred ca avem dreptul sa nu ii luam in considerare reusita si sa facem clasamentul fara el.
                                        Ceva nu inteleg!
                                        Nu am nimic cu dl din Anglia, chiar mi-si dori sa joc cu Dlui, insa iar se incalca regulamentul. Cornele!!! Gresesc? Cu oameni fara mp, cu categoria maxim admisa.etc... Este A+! Organizatorii hotarasc!!!!
                                        Acum o saptamana ati tipat despre nerespectari! De ce iar dati motive la altii ?!
                                        Am obosit! Jur, de astazi incolo afara de inscriere/retragere nu mai scriu. Atat timp cat organizatorii (coordonatorii) nu respecta ceea cea au stabilit si votat, ce mai vrem ? Pe bune, ne kak pe unde tipam!
                                        Multe succese tuturora in Amatur si sperante de respect pentru oameni!!!

                                        Comentariu


                                        • Postat în original de eugen moldoveanu Vezi post
                                          Ceva nu inteleg!
                                          Nu am nimic cu dl din Anglia, chiar mi-si dori sa joc cu Dlui, insa iar se incalca regulamentul. Cornele!!! Gresesc? Cu oameni fara mp, cu categoria maxim admisa.etc... Este A+! Organizatorii hotarasc!!!!
                                          Acum o saptamana ati tipat despre nerespectari! De ce iar dati motive la altii ?!
                                          Am obosit! Jur, de astazi incolo afara de inscriere/retragere nu mai scriu. Atat timp cat organizatorii (coordonatorii) nu respecta ceea cea au stabilit si votat, ce mai vrem ? Pe bune, ne kak pe unde tipam!
                                          Multe succese tuturora in Amatur si sperante de respect pentru oameni!!!
                                          Eugen, domnul Giosan a hotarat conform regulamentului Amatur in vigoare pe 2017.
                                          Ultima editare de Cornel 67; 25.aug.2017, 16:21.

                                          Comentariu


                                          • Ce sa joci cu englezul popice subacvatice nu intelegi ca ala nu e amator incearca si joaca cu divizionari de la noi si te vei lamuri cum sta treaba ce este amatur si ce inseamna divizie nu va mai imbatati cu apa rece

                                            Comentariu


                                            • Postat în original de mmroglobalnet Vezi post
                                              Ce sa joci cu englezul popice subacvatice nu intelegi ca ala nu e amator incearca si joaca cu divizionari de la noi si te vei lamuri cum sta treaba ce este amatur si ce inseamna divizie nu va mai imbatati cu apa rece
                                              Abia astept sa mi-o traga englezu! Sa ma uit in calendar si daca pe 02.09 sunt la ovulatie iese ceva Romano-Saxon.

                                              Comentariu


                                              • Lasati-ma sa clarific pe cat imi este in putinta. Nu este profesionist, nu joaca in premier league sau in vreo liga nationala, dar a jucat acum multi ani la cadeti. Liga districtului este un fel de liga de municipiu asa cum este la iasi sistemul ligilor locale. De exemplu multi jucatori din Iași care sunt la open joaca intr-o liga locala (liga 1) care este echivalenta.
                                                Din experienta celor 7 turnee amatur la care am participat, va pot spune ca nici un jucator mediu din mediu din premier nu ar castiga intr-o maniera categorica un turneu A+ la sectiunea elite. Personal estimez ca va trece de inferioare dar cam acolo e locul sau. Vom vedea, nu vreau sa anticipez.
                                                Ne antrenam in timpul anului la clubul universitatii din york si anul acesta impreuna cu echipa sa au reusit sa promoveze in prima liga.

                                                Comentariu


                                                • In legatura cu jucatorul Ishan Bairoliya, ca sa evitam nemultumirile care pot aparea la sfarsit, am rugamintea sa vina daca doreste dar sa joace in afara concursului. Cand ai facut prima postare nu ai spus ca joaca in liga intai etc , domnul Giosan nu stia asta cand a sustinut ca poate fi trecut pe lista. Pana la urma conform regulamentului Amatur poate juca chiar si Ma Long daca acesta doreste. Sau mai exista varianta ca daca tot este in București in perioada aceea sa vina la Top Arena inainte de concurs sa facem niste meciuri ca sa vedem ce stie. Daca este de nivelul nostru il primim fara probleme, bineinteles in limita locurilor disponibile.

                                                  Comentariu


                                                  • Dacă sunt locuri disponibile la Elite, să joace în concurs. Nu cred că se supără nimeni.
                                                    Poți vorbi neintrebat dar nu intreba nevorbit.

                                                    Comentariu

                                                    Who has read this thread:
                                                    Procesare...
                                                    X