Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

"Cupa Teregovana", Teregova (Caras-Severin) - 16.09.2017

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Turneu A "Cupa Teregovana", Teregova (Caras-Severin) - 16.09.2017

    Data: 16 septembrie 2017

    Localitatea: Teregova (jud. Caras-Severin)
    Locul de desfasurare: Sala de Sport Teregova (tip Nastase);
    Acces: Caransebes - Teregova 36km, Timisoara - Teregova 146km, Resita - Teregova 78km, Lugoj - Teregova 79km, Hunedoara - Teregova 127km, Oravita - Teregova 104km, Drobeta Turnu-Severin - Teregova 84km...

    [TD]
    [/TD]

    Categorii: "A", Amatori (incepatori+avansati), Open, Elite (in functie de inscrieri, categoriile se pot modifica);
    Logistica: 12-16 mese ITTF, mingi plastic Andro 3*;
    Validare inscrieri: 08:30-09:00 (amatori), 12:45-13:15 (open, elite)
    Ora de incepere: 9:15-9:30 amatori, 13:30-13:45 open, elite;

    SE ASIGURA:
    - cafea, apa 2L;
    - pranz (mancare traditionala din zona);
    - "apa sfintita" - GUGULANCA - 45grd, 26 ani de la sfintire;

    Materiale de premiere:
    - cupe (la primele patru locuri), medalii si diplome (la primele opt locuri);

    Taxa de participare:
    30 ron (adulti);
    15 ron (copii sub 14 ani);
    - persoanele cu dizabilitati nu platesc taxa de participare.
    Pentru fiecare participant se va dona 1 ron catre AmaTur.

    INSCRIEREA/RETRAGEREA PARTICIPANTILOR:
    - pe forum sau telefonic;
    - prioritatea la înscriere: primul venit, primul servit;
    - ultima retragere Joi, 14.09.2017, ora 21,00;
    - retragerile înainte de termen vor fi monitorizate: R1;
    - retragerile după termen vor fi penalizate cu 2 puncte: R2;
    - absenții vor fi penalizați cu 3 puncte: N;

    AMATORI (incepatori+avansati)
    - poate participa orice jucator cu media intre 0 si 19,99;
    Numar maxim de jucatori: 96 (incepatori+avansati)
    Validare inscrieri: 08:30 - 09:00
    Ora de incepere: 09:15 - 09:30 (in functie de intarziati)
    SISTEM DE DESFASURARE:
    - grupe inferioare de cate 5-7 jucatori in functie de MP aplicand regula sarpelui cu eventuale permutari pentru a evita mai multi jucatori din aceiasi localitate (locul 1 nu se schimba); se califica primii 4;
    - grupe superioare de 3-4 jucatori dupa o schema aleatoare; se califica primii 2;
    - tablou eliminatoriu; ordinea favoritilor (inclusiv pentru eventuale bye-uri) conform numarului de ordine al grupelor superioare; plasarea pe tablou a locurilor 2 din superioare se face prin tragere la sorti, de catre cei in cauza, din doua urne (partea superioara si partea inferioara) astfel incat locurile 1 si 2 din superioare sa nu se mai intalneasca decat, eventual, in finala;

    OPEN
    - poate participa orice jucator cu media intre 20,00 si 26,99;
    Validare inscrieri: 12:45 - 13:15
    Ora de incepere: 13:30 - 13:45 (in functie de intarziati)
    SISTEM DE DESFASURARE:
    - grupe inferioare de cate 5-7 jucatori in functie de MP aplicand regula sarpelui cu eventuale permutari pentru a evita mai multi jucatori din aceiasi localitate (locul 1 nu se schimba); se califica primii 4;
    - grupe superioare de 3-4 jucatori dupa o schema aleatoare; se califica primii 2;
    - tablou eliminatoriu; ordinea favoritilor (inclusiv pentru eventuale bye-uri) conform numarului de ordine al grupelor superioare; plasarea pe tablou a locurilor 2 din superioare se face prin tragere la sorti, de catre cei in cauza, din doua urne (partea superioara si partea inferioara) astfel incat locurile 1 si 2 din superioare sa nu se mai intalneasca decat, eventual, in finala;

    ELITE
    - poate participa orice jucator cu media peste 27,00;
    Validare inscrieri: 12:45 - 13:15
    Ora de incepere: 13:30 - 13:45 (in functie de intarziati)
    SISTEM DE DESFASURARE:
    - grupe inferioare de cate 5-7 jucatori in functie de MP aplicand regula sarpelui cu eventuale permutari pentru a evita mai multi jucatori din aceiasi localitate (locul 1 nu se schimba); se califica primii 4;
    - grupe superioare de 3-4 jucatori dupa o schema aleatoare; se califica primii 2;
    - tablou eliminatoriu; ordinea favoritilor (inclusiv pentru eventuale bye-uri) conform numarului de ordine al grupelor superioare; plasarea pe tablou a locurilor 2 din superioare se face prin tragere la sorti, de catre cei in cauza, din doua urne (partea superioara si partea inferioara) astfel incat locurile 1 si 2 din superioare sa nu se mai intalneasca decat, eventual, in finala;

    ORGANIZATORI:
    ROSETI IONUT, telefon: 0766.853.870
    Primaria Comunei Teregova, Primar DAMIAN MARIA;
    LUNGOCEA IONUT, prof. sport Teregova
    Suport tehnic: Vela Claudiu


  • #2
    POSIBILITATI DE CAZARE:

    1. PENSIUNEA TURCU
    Rusca-Teregova nr. 157 D, telefon: (0760) 624 247
    Pret negociat: 60 de lei camera dubla
    - trebuie mentionat "pentru concursul de tenis de masa de la Teregova";



    2. PENSIUNEA FLOARE DE COLT
    Rusca-Teregova nr 61, telefon: (0723) 068 311
    Pret negociat: 60 de lei camera dubla
    - trebuie mentionat "pentru concursul de tenis de masa de la Teregova";




    MINGEA DE JOC:

    ANDRO SPEEDBALL *** 3S 40+
    cu sprijinul Andro Romania - pingpongshop.ro

    Comentariu


    • #3
      Clasament amatori

      1. Lacatis Ghita - Arad
      2. Draghici Dumitru - Drobeta Tr Severin
      3 -- 4
      Dani Leo - Arad
      Vijaica Paul - Drobeta Tr Severin
      5 -- 8
      Nagy Iosif - Arad
      Stoica Ioan Florin - Lugoj
      Postelnicu Mihai - Deva
      Craiovan Victor - Resita
      9 -- 16
      Tamsa Titus - Resita
      Faur Lucian - Jimbolia
      Jichici Svetozar - Timisoara
      Pleava Gheorghe - Oravita
      Vijaica Florin - Drobeta Tr Severin
      Cocias Gheorghe - Oravita
      Fekete Istvan - Arad
      Poenar Alin - Resita
      17 -- 1v gr.sup.
      Lita Daniel - Oravita
      18 -- 24 0v gr.sup.
      Midvichi Alexandru - Deva
      Pralea Constantin - Alba Iulia
      Oprean Andrei - Baia de Cris
      Caraus Sorin - Deva
      Marin Bogdan Mihail - Bacau
      Vela Gabriel - Timisoara
      Pica Leonard - Buzias
      25 -- 26 2v gr.inf.
      Florescu Marius - Timisoara
      Erceanu Vasile - Drobeta Tr Severin
      27 -- 31 1v gr.inf.
      Lungocea Ionut - Teregova
      Damian Mario - Teregova
      Curaciuc Claudiu - Resita
      Stoicuta Marius - Hunedoara
      Paulescu Ionut - Teregova
      32 -- 37 0v gr.inf.
      Lungocea Ioan - Teregova
      Lazarescu George - Teregova
      Damian Antonio - Teregova
      Stepanescu Adamescu Ion - Rusca-Teregova
      Nistor Ioan - Teregova
      Cojocariu Alex - Teregova


      Clasament open

      1. Pralea Marius Dan - Botosani
      2. Turburan Ion - Resita
      3 -- 4
      Venter Liviu - Resita
      Orban Madalina - Timisoara
      5 -- 8
      Murgu Ioan - Oravita
      Degianschi Obrad - Resita
      Boznea Daniel - Deva
      Csaky Tiberiu - Resita
      9 -- 12 1v gr.sup.
      Geamanu Robert - Drobeta Tr Severin
      Roseti Ionut - Lugoj
      Cecan Vasile - Timisoara
      Cornianu Sebastian - Baile Herculane
      13 -- 16 0v gr.sup.
      Lungu Marius - Oravita
      Manu Nicolae - Resita
      Munteanu Constantin - Resita
      Doandes Laurentiu Adrian - Baile Herculane
      17 -- 4v gr.inf.
      Schiopulescu Ion - Lugoj
      18 -- 2v gr.inf.
      Gheorghe Nicu - Drobeta Tr Severin
      19 -- 21 1v gr.inf.
      Cioveie Marian - Oravita
      Belba Caius Petrica - Baile Herculane
      Neda Ioan - Baile Herculane
      22 -- 24 0v gr.inf.
      Dragomir Mihai - Armenis
      Dragomir Nicolae - Armenis
      Popa Alin - Drobeta Tr Severin


      Clasament elite

      1. Mutrescu Eugen - Timisoara
      2. Sorescu Deian - Resita
      3 -- 4
      Beca Iliesen - Timisoara
      Put Gabriel - Oravita
      5 -- 8
      Lazaroiu Adrian - Targoviste
      Verdet Adrian - Oravita
      Spatariu Daniel - Arad
      Parvu Nicolae - Resita
      9 -- 12 0v gr.sup.
      Roman Bogdan - Arad
      Popa Bogdan - Timisoara
      Thouzard Adrian - Drobeta Tr Severin
      Ciucioiu Dorin - Timisoara
      13 -- 14 1v gr.inf.
      Dumitru Lazar - Petrila
      Kaposta Victor - Arad
      15 -- 16 0v gr.inf.
      Creinicean Liviu - Oravita
      Veres Francisc - Oravita

      Comentariu


      • #4
        Pop Ioan, Timisoara - avansati




        "Tu, care n'ai vazut lampa, cu lampa ce ai sa vezi !!?"

        Comentariu


        • #5
          Stoica Ioan Florin din Lugoj la Avansati

          Comentariu


          • #6
            Ticu Sorin,Lugoj-avansati

            Comentariu


            • #7
              Din Oravița la Elite : Verdet Adrian,Puț Gabriel,Creinicean Liviu,Veres Francisc. La Open: Lungu Marius,Murgu Ioan,Cioveie Marian,Ciublea Vichente. Dacă se face doar o categorie Open+Elite rămânem toti împreună!!Multumim.Sa ne vedem cu bine prieteni dragi!!
              Ultima editare de pedrosyto; 07.sep.2017, 14:05.

              Comentariu


              • #8
                Cecan Vasile, Timisoara, open
                Jichici Svetozar, Timisoara, avansati

                Comentariu


                • #9
                  Din Resita se inscriu la open: Turburan Ion, Csaky Tiberiu si Degianschi Obrad.
                  Blade: Mizutani ZLC
                  FH Nittaku Fastarc G1
                  BH Xiom Sigma II Euro

                  Comentariu


                  • #10
                    Popet Doru-Timisoara-elite..Oprea Adrian Lugoj -elite,Schiopulescu Ioan-Lugoj-open

                    Comentariu


                    • #11
                      Din Drobeta Turnu-Severin se inscrie, la sectiunea avansati, Vijaica Paul.
                      Multumesc.
                      Lemne: Butterfly Joo SaeHyuk/ Butterfly Petr Korbel
                      FH :Butterfly Tenergy 64/Butterfly Tenergy 05 FX
                      BH :Tibhar Grass D.TecS 1.2/Butterfly Feint Long II 1.3

                      Comentariu


                      • #12
                        Turneu A "Cupa Teregovana", Teregova (Caras-Severin) - 16.09.2017

                        Roseti Ionut - OPEN
                        Lungocea Ionut - Avansați -Teregova

                        O sa revin astăzi sau mâine cu poze de la pensiunile la care am fost și prețul foarte bun negociat.
                        Inclusiv atracțiile turistice din zona care sunt numeroase.


                        Sent from my iPhone using Tapatalk
                        Cine spune adevărul nu poate sa mulțumească pe toată lumea.

                        Comentariu


                        • #13
                          Dragomir Mihai - OPEN - Armenis
                          Dragomir Nicolae - OPEN - Armenis


                          Sent from my iPhone using Tapatalk
                          Cine spune adevărul nu poate sa mulțumească pe toată lumea.

                          Comentariu


                          • #14
                            Roman Bogdan - elite
                            Blade: VECHITURA CU 70 LEI
                            FH: FATA DE ROATA DE MASINA
                            BH: PIAPTAN CU EFECTE SECUNDARE

                            Comentariu


                            • #15
                              Gheorghe Nicu, Severin, open

                              Comentariu

                              Cine a citit topicul
                              Procesare...
                              X