Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

"Cupa PRO Aktiv", Focșani - 23.09.2017

Adună
X
Adună
Useri activi pe acest topic: 1 (0 membri și 1 vizitatori)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Turneu A "Cupa PRO Aktiv", Focșani - 23.09.2017

    Turneu A "Cupa Pro Aktiv " Focșani Ediția a VIII-a - Sâmbătă 23 Septembrie 2017

    LOCALITATEA: Focșani
    DATA: Sâmbătă 23 Septembrie 2017;
    CATEGORII: Elite + Open + Amatori;
    ORA DE ÎNCEPERE:
    AMATORI - 08.00 - 09.15 validare înscrieri, la 09.30 încep meciurile;
    OPEN - 12.45 - 13.15 validare înscrieri, la 13.30 încep meciurile;
    ELITE - 13.15 - 13.45 validare înscrieri, la 14.00 încep meciurile;
    SALA: Sala Polivalentă Focșani;
    INDICAȚII DE ORIENTARE:

    LOGISTICĂ: 20 mese aprobate ITTF, mingi Plastic ***
    SPAȚIU DE JOC: 960 mp;
    SUPRAFAȚA DE JOC: Parchet pentru competiții ;
    FACILITĂȚI: Vestiare, dușuri;
    TAXA: adulți 35 Lei, copii sub 14 ani 20 Lei, din care 1 Leu/participant vor fi transferați în contul AmaTur;
    Se asigură apă plată 2 litri
    Pe durata competiției la sala va fi prezent un echipaj complet de la Serviciul de Ambulanță
    MATERIALE DE PREMIERE:
    - Locurile 1÷4 cupe +medalii + diplome
    - Locurile 5-8 trofeu + medalie + diploma
    ÎNSCRIEREA/RETRAGEREA PARTICIPANȚILOR:
    - pe forum sau telefonic;
    - prioritatea la înscriere: primul venit, primul servit;
    - ultima retragere Joi 21.09.2017, ora 21,00;
    - retragerile înainte de termen vor fi monitorizate: R1;
    - retragerile după termen vor fi penalizate cu 2 puncte: R2;
    - absenții vor fi penalizați cu 3 puncte: N;
    - organizatorii își rezervă dreptul de a refuza persoanele care au creat probleme referitoare la abateri regulamentare sau de natură a împiedica sub orice formă bunul mers al competiției (atitudine necuviincioasă, nemotivați, retrageri multiple, etc.);

    SISTEMUL DE JOC:

    Amatori
    - Participă orice jucător amator cu MP mai mică de 20;
    - Număr maxim de participanţi: 96;
    - Se joacă în sistemul cel mai bun din 5 seturi (3/5);
    - Grupe inferioare de câte 6 jucători după regula şarpelui cu eventuale modificări funcţie de localităţi (locul 1 nu se schimbă) se califică primii 4;
    - Capi de serie grupe inferioare conform MP dată de clasamentul AmaTur la zi;
    - FĂRA GRUPE SUPERIOARE
    - Tablou eliminatoriu de 64;
    - Ordine favoriți eliminatorii conform număr de ordine grupe superioare;
    - Locurile II se împart în două urne (partea inferioară, respectiv superioară a tabloului, astfel încât locurile 1 şi 2 dintr-o grupă superioară să nu se întâlnească decât în finală) şi vor fi trase la sorţi de către cel mai tânăr participant la turneul Amatori;

    Open
    - Participă jucătorii cu MP mai mare sau egală cu 20 precum si jucatorii amatori cu MP 10-20 (care sunt rugați să-şi anunțe opțiunea la OPEN), în limita locurilor disponibile;
    - Număr maxim de participanţi: 48;
    - Se joacă în sistemul cel mai bun din 5 seturi (3/5);
    - Grupe inferioare de câte 6 jucători după regula şarpelui cu eventuale modificări funcţie de localităţi (locul 1 nu se schimbă) se califică primii 4;
    - Capi de serie grupe inferioare conform MP dată de clasamentul AmaTur la zi;
    - FĂRA GRUPE SUPERIOARE
    - Tablou eliminatoriu de 32;
    - Ordine favoriți eliminatorii conform număr de ordine grupe superioare;
    - Locurile II se împart în două urne (partea inferioară, respectiv superioară a tabloului, astfel încât locurile 1 şi 2 dintr-o grupă superioară să nu se întâlnească decât în finală) şi vor fi trase la sorţi de către cel mai tânăr participant la turneul Open;

    Elite
    - Participă jucătorii cu MP mai mare sau egală cu 27 precum si jucatorii openiști cu MP 20-27 (care sunt rugați să-şi anunțe opțiunea la ELITE), în limita locurilor disponibile;
    - Număr maxim de participanţi: 24;
    - Se joacă în sistemul cel mai bun din 5 seturi (3/5);
    - Grupe inferioare de câte 6 jucători după regula şarpelui cu eventuale modificări funcţie de localităţi (locul 1 nu se schimbă) se califică primii 4;
    - Capi de serie grupe inferioare conform MP dată de clasamentul AmaTur la zi;
    - FĂRA GRUPE SUPERIOARE
    - Tablou eliminatoriu de 16;
    - Ordine favoriți eliminatorii conform număr de ordine grupe superioare;
    - Locurile II se împart în două urne (partea inferioară, respectiv superioară a tabloului, astfel încât locurile 1 şi 2 dintr-o grupă superioară să nu se întâlnească decât în finală) şi vor fi trase la sorţi de către cel mai tânăr participant la turneul Open;
    În funcție de numărul de jucători înscriși pot apărea modificări la sistemul de joc.
    LIVE
    - Finalele la Amatori, Open și Elite se transmit Live pe forum la adresa: Facebook/AmaTurRomania

    ORGANIZATORI:

    - AMATUR ROMÂNIA
    - D.J.S.T. VRANCEA
    - CONSILIUL LOCAL FOCȘANI
    - C.S.M. FOCȘANI 2007 ,
    - ACS PRO AKTIV FOCȘANI ,

    ORGANIZATOR TEHNIC:
    - Corcoz Costin , tel. 0760541264;

    SPONSORI:

    ECHIPAMENT SPORTIV:
    Dna. Irina și Dl. Gelu Popescu - SC Andro Gir SRL: unic importator XIOM și NITTAKU.

    Ultima editare de Corcoz Costin; 06.sep.2017, 21:22.

  • #2
    IMPORTANT :

    Categoriile se modifică astfel:
    - OPEN = 60 jucători
    - ELITE = 36 jucatori
    - AMATORI = 96 jucători

    Vă așteptăm cu drag !
    Ultima editare de Corcoz Costin; 20.sep.2017, 21:26.

    Comentariu


    • #3
      Clasament AMATORI

      1. Bubulac Cristi - Piatra Neamt
      2. Ciurusnuc Costel - Galati
      3 -- 4
      Silivestru Nicu - Tulcea
      Rosu Gabriel - Comanesti
      5 -- 8
      Lovin Eusebiu - Comanesti
      Stamate Eduard - Tecuci
      Stroe Ionel - Bacau
      Luca Octavian - Tulcea
      9 -- 16
      Socaci Sorin - Panciu
      Osman Metin - Tulcea
      Iordachi Adrian - Adjud
      Buruiana Mihai - Marasesti
      Carata Catalin - Tulcea
      Aivanesei Iulian - Onesti
      Dodu Costica - Focsani
      Cazanel Gheorghe - Comanesti
      17 -- 32
      Maftei Catalin Doru - Comanesti
      Mahu Bogdan - Pascani
      Ionescu Mihai - Targoviste
      Amarinei Sorin - Galati
      Fotia Iulian - Bacau
      Tirdea Ionut - Tecuci
      Oancea Marian - Bacau
      Vasiloiu Mihai - Focsani
      Coclea Ionel - Braila
      Manea Dorinel - Tecuci
      Stolearenco Igor - Galati
      Cristofor Razvan - Moinesti
      Docan Cristian - Bucuresti
      Mocanu Ionut - Galati
      Veris Dumitru - Brasov
      Dumbrava Ovidiu - Focsani
      33 -- 56
      Dinu Gheorghe - Bucuresti
      Presura Eugen - Slobozia
      Tudor Ticu - Tecuci
      Hanganu George - Focsani
      Cibotariu Bogdan - Piatra Neamt
      Zbant Mihai - Tulcea
      Avram Matei - Barcea
      Ailioaie Gheorghe - Comanesti
      Pop Sabin - Targu Mures
      Giosan Marcel - Galati
      Florea Gigi - Galati
      Panait Adrian - Braila
      Hutanu Adrian - Slobozia
      Fulop Laszlo - Targu Mures
      Bejan Alexandru - Tecuci
      Mihu Florin - Pitesti
      Stoian Nicolae - Braila
      Darie Gabriel - Comanesti
      Sava Sinel - Focsani
      Isaic Radu - Bacau
      Lupoaie Ionut - Barcea
      Stinga Ovidiu - Tecuci
      Moisa Costel - Tecuci
      Grigore Dumitru Valentin - Ramnicu Sarat
      57 -- 58 2v gr.inf.
      Anastasiu Constantin - Comanesti
      Vasile Razvan - Braila
      59 -- 68 1v gr.inf.
      Lazar Ionel - Pufesti
      Anghelache Nicusor - Focsani
      Pascu Paul - Focsani
      Dinu Eva Maria - Ramnicu Sarat
      Paiovici Victor - Braila
      Cruceru Ion - Ramnicu Sarat
      Radu Aurel - Ramnicu Sarat
      Radu Fanel - Ramnicu Sarat
      Bovana Gheorghe - Vaslui
      Anghelus Tudor - Braila
      69 -- 80 0v gr.inf.
      Gheorghe Daniel - Braila
      Morun Marian - Braila
      Purice Narcis - Biliesti
      Dinu Marius - Focsani
      Dima Cosmin - Focsani
      Toader Ionut - Focsani
      Stercer Sandor - Sanzieni
      Stercer Zalan - Sanzieni
      Samoila Sava Alexandru - Focsani
      Popa Dan-Teodor - Tecuci
      Gavril Mihail - Covasna
      Nastase Neculai - Focsani

      Clasament Elite

      1. Ion Marius - Braila
      2. Enciu Alexandru - Slobozia
      3 -- 4
      Morosanu Vasile - Suceava
      Calin Mihai - Barlad
      5 -- 8
      Sumanaru Catalin - Iasi
      Stanciu Alin - Calarasi
      Ceacarescu Cristian - Slobozia
      Radu Costica - Galati
      9 -- 16
      Iancu George - Ploiesti
      Bularda Iulian - Barlad
      Ipate Giovani - Iasi
      Arion Costel - Galati
      Ditu Daniel - Onesti
      Hogas Flaviu Alexandru - Barlad
      Chiscop Bogdan - Galati
      Capusa Bogdan - Bacau
      17 -- 24
      Fratila Robert - Filipestii de Targ
      Wischegg Robert - Galati
      Ursulean Vasile - Straja
      Welker Ivan - Sfantu Gheorghe
      Maresi Ion - Focsani
      Vlase Gheorghe - Slobozia
      Rojnita Sebastian - Bacau
      Zarinschi Catalin - Galati
      25 -- 2v gr.inf.
      Leorda Rares - Reghin
      26 -- 28 1v gr.inf.
      Dirdala Catalin - Focsani
      Munteanu Octavian - Tecuci
      Buruiana Petru - Piatra Neamt
      29 -- 32 0v gr.inf.
      Parnica Leonid - Moinesti
      Neculai Alexandru - Tulcea
      Boraciu Claudiu - Urziceni
      Iordaniu Aurel - Panciu

      Clasament Open

      1. Dumbrava Daniel - Focsani
      2. Corocaescu Cristian - Suceava
      3 -- 4
      Bivolaru Marius - Ploiesti
      Bodin Ion - Tecuci
      5 -- 8
      Postelnicu Ciprian - Tecuci
      Gherasim Iulian - Tulcea
      Marian Bogdan - Ploiesti
      Pizlaru Ionel - Focsani
      9 -- 16
      Peiu Cosmin - Babadag
      Munteanu Ion - Comanesti
      Dragan Petru Ioan - Iasi
      Iosif Radu - Barlad
      Trocaru Remus - Tulcea
      Gaitan Tiberiu - Braila
      Bulubasa Nicusor - Comanesti
      Barsa Ioan - Moinesti
      17 -- 32
      Sofian Corneliu - Suceava
      Gheorghe Nicolae - Calarasi
      Dumitrescu Dan - Piatra Neamt
      Brulea Petre - Paulesti
      Bogza Dragos - Iasi
      Babus Liviu - Ploiesti
      Vasiliu Dan - Panciu
      Jimmy Lu - Bucuresti
      Sorescu Mircea - Paulesti
      Covalciuc Luca - Iasi
      Mitrea Silviu - Navodari
      Barac Andreea - Braila
      Sarbu Dan - Ploiesti
      Avram Nicolae - Nedelea
      Atomei Armand - Piatra Neamt
      Ursulescu Ioan - Bacau
      33 -- 36
      Simulescu Adrian - Focsani
      Serban Liviu - Onesti
      Spoiala Cristinel - Focsani
      Chetronie Liviu - Tecuci
      37 -- 39 2v gr.inf.
      Ticu Dorin - Bacau
      Iacob Gabriel - Iasi
      Samoila Ion - Babadag
      40 -- 43 1v gr.inf.
      Braniste George - Bacau
      Marola Dan - Bacau
      Turcu Viorel - Piatra Neamt
      Leteanu Marius - Bacau
      44 -- 51 0v gr.inf.
      Ciortescu Cristi - Iasi
      Nistor Florin - Comanesti
      Tanu Mihai - Tecuci
      Visan Bogdan - Targoviste
      Stanciu Stelian - Calarasi
      Stoica Sandel - Focsani
      Cuna Gheorghe - Buzau
      Olteanu Gabriel - Vaslui
      Ultima editare de Corcoz Costin; 24.sep.2017, 19:42.

      Comentariu


      • #4
        Panait Adrian-Braila-amatori

        Trimis de pe al meu SM-J500F folosind Tapatalk

        Comentariu


        • #5
          Pralea Constantin-Alba Iulia-amatori
          Pralea Marius Dan -Botosani- open
          Marin Bogdan Mihail- amatori -Bacău

          Comentariu


          • #6
            Munteanu Octavian Tecuci Elite
            Stiga Clipper Butterfly Tenergy 64 Yasaka Antipower

            Comentariu


            • #7
              Postelnicu Ciprian din Tecuci-open

              Comentariu


              • #8
                din Slobozia la elite-Enciu Alexandru si Vlase Gheorge

                Comentariu


                • #9
                  La Elite :
                  Radu Costica / Galati
                  Vasilache Sebastian / Iasi
                  Bularda Iulian / Barlad
                  Corcoz Costin / Focsani

                  Comentariu


                  • #10
                    Hariuc Costica, Dicu Vlad si Olteanu Gabriel din Vaslui - toti la OPEN

                    Comentariu


                    • #11
                      Barac Andreea, Brăila, open. Mulțumesc!

                      Comentariu


                      • #12
                        Sarbu Dan, Ploiesti, Open

                        Comentariu


                        • #13
                          Bulubașa Nicușor - Open - Comănești

                          Trimis de pe al meu ONEPLUS A5000 folosind Tapatalk

                          Comentariu


                          • #14
                            Lovin Eusebiu
                            Darie Gabriel
                            Amatori Comanesti

                            Trimis de pe al meu SM-G935F folosind Tapatalk

                            Comentariu


                            • #15
                              Rojnita Sebastian / Bacau / Elite

                              Comentariu

                              Cine a citit topicul
                              Procesare...
                              X