Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

"Cupa Orașului Fieni", Fieni - 30.09.2017

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Turneu A "Cupa Orașului Fieni", Fieni - 30.09.2017

    TURNEU A, CUPA ORASULUI FIENI, 30 SEPTEMBRIE 2017!!!


    Locatie : Sala de sport orășenească situata pe Strada Stadionului, Oraș Fieni!!! (vis-a-vis de stadionul Cimentul Fieni)!!!
    https://www.google.ro/search?client=....0.lZ_klPBN4zQ
    Strada Stadionului, Fieni 135100

    Data concursului: 30.09.2017.
    Ora de desfășurare a concursului:


    INCEPATORI, AMATORI ora 9.00-9.20 validarea jucatorilor, 9.30 începerea concursului.

    OPEN, ELITE ora 13.00-13.20 validarea jucatorilor, 13.30 începerea concursului.


    Distante: Din Brasov pe DN 1, apoi din Sinaia pe DN 72 - 81 km, 1h. 42 min.
    Din Bucuresti spre Târgoviște pe DN 71 - 105 km, 1h. 51 min.
    Din Ploiești spre Târgoviște, apoi dreapta spre Fieni DN71 73 km, 1h.19min.
    Din Pitești spre Târgoviște A 1 , apoi spre Fieni DN 71 - 106 km, 1h. 37 min.

    Turneul se realizează pe URMATOARELE SECTIUNI sectiuni, INCEPATORI, AVANSATI, OPEN SI ELITE!!! Grupele se vor face in funcție de MP!!!

    Taxa de înscriere este de 30 lei adulti si 20 lei copii pana in 18 ani!!!(1 leu catre Amatur).
    Materiale de premiere: cupe si diplome - locurile 1-4.
    Se joacă după sistemul cel mai bun din 3 seturi, grupe inferioare, superioare si eliminatorii!
    Se ofera apa plata,minerala, covrigei, sucuri si ceva lichid cu grade de 3 stele!!!!
    Logistica: 12 mese ITTF, mingi plastic 3 stele.
    Facilități: vestiare, dușuri.

    NUMAR DE PARTICIPANTI PE CELE 4 CATEGORII!!!

    INCEPATORI : 24
    AVANSATI 48
    OPEN 18
    ELITE 18


    INSCRIEREA/RETRAGEREA PARTICIPANTILOR:
    - pe forum sau telefonic;
    - prioritatea la înscriere: primul venit, primul servit;
    - ultima retragere Joi, 28.09.2017, ora 21,00;
    - retragerile înainte de termen vor fi monitorizate: R1;
    - retragerile după termen vor fi penalizate cu 2 puncte: R2;
    - absenții vor fi penalizați cu 3 puncte: N.

    INCEPATORI
    - poate participa orice jucator cu media intre 0 si 9,99;
    Numar maxim de jucatori: 24
    SISTEM DE DESFASURARE:
    - Se joacă în sistemul cel mai bun din 5 seturi (3/5);
    - Grupe inferioare de câte 6 jucători după regula şarpelui cu eventuale modificări funcţie de localităţi (locul 1 nu se schimbă) se califică primii 4;
    - Capi de serie grupe inferioare conform MP dată de clasamentul AmaTur la zi;
    - Grupe superioare de câte 4 jucători, se califică primii 3;
    - Capi de serie grupe superioare conform rezultate grupe inferioare;
    - Schemă de joc - grupe superioare: 1432;
    - Tablou eliminatoriu de 16;
    - Ordine favoriți eliminatorii conform număr de ordine grupe superioare;
    - Locurile II se împart în două urne (partea inferioară, respectiv superioară a tabloului, astfel încât locurile 1 şi 2 dintr-o grupă superioară să nu se întâlnească decât în finală) şi vor fi trase la sorţi;

    AVANSATI
    - poate participa orice jucator cu media intre 10 si 19,99;
    Numar maxim de jucatori: 48
    SISTEM DE DESFASURARE:
    - Se joacă în sistemul cel mai bun din 5 seturi (3/5);
    - Grupe inferioare de câte 6 jucători după regula şarpelui cu eventuale modificări funcţie de localităţi (locul 1 nu se schimbă) se califică primii 4;
    - Capi de serie grupe inferioare conform MP dată de clasamentul AmaTur la zi;
    - Grupe superioare de câte 3 sau 4 jucători se califică primii 2;
    - Capi de serie grupe superioare conform rezultate grupe inferioare;
    - Schemă de joc - grupe superioare: 1432;
    - Tablou eliminatoriu de 16;
    - Ordine favoriți eliminatorii conform număr de ordine grupe superioare;
    - Locurile II se împart în două urne (partea inferioară, respectiv superioară a tabloului, astfel încât locurile 1 şi 2 dintr-o grupă superioară să nu se întâlnească decât în finală) şi vor fi trase la sorţi;

    OPEN
    Numar maxim de jucatori: 18!
    - poate participa orice jucator cu media intre 20,00 si 26,99;
    Validare inscrieri: 13:00 - 13:20
    Ora de incepere: 13:30 (in functie de intarziati)
    SISTEM DE DESFASURARE:
    - grupe inferioare de cate 5-7 jucatori in functie de MP aplicand regula sarpelui cu eventuale permutari pentru a evita mai multi jucatori din aceiasi localitate (locul 1 nu se schimba); se califica primii 4;
    - grupe superioare de 3-4 jucatori dupa o schema aleatoare; se califica primii 2;
    - tablou eliminatoriu; ordinea favoritilor (inclusiv pentru eventuale bye-uri) conform numarului de ordine al grupelor superioare; plasarea pe tablou a locurilor 2 din superioare se face prin tragere la sorti, de catre cei in cauza, din doua urne (partea superioara si partea inferioara) astfel incat locurile 1 si 2 din superioare sa nu se mai intalneasca decat, eventual, in finala;

    ELITE
    Numar maxim de jucatori: 18!
    - poate participa orice jucator cu media peste 27,00;
    Validare inscrieri: 13:13.20 - 13:30
    Ora de incepere: 13:30 (in functie de intarziati)
    SISTEM DE DESFASURARE:
    - grupe inferioare de cate 5-7 jucatori in functie de MP aplicand regula sarpelui cu eventuale permutari pentru a evita mai multi jucatori din aceiasi localitate (locul 1 nu se schimba); se califica primii 4;
    - grupe superioare de 3-4 jucatori dupa o schema aleatoare; se califica primii 2;
    - tablou eliminatoriu; ordinea favoritilor (inclusiv pentru eventuale bye-uri) conform numarului de ordine al grupelor superioare; plasarea pe tablou a locurilor 2 din superioare se face prin tragere la sorti, de catre cei in cauza, din doua urne (partea superioara si partea inferioara) astfel incat locurile 1 si 2 din superioare sa nu se mai intalneasca decat, eventual, in finala;

    Numarul de participanti pentru fiecare categorie, poate suferi modificari in functie de solicitarile dumneavoastra!!!!

    Coordonator turneu:
    Bozga Lucian 0787062403


    Organizatori:

    Manoiu Claudiu 0722534596
    Lazaroiu Adrian 0733920481


    Suport tehnic:
    Manoiu Claudiu


    Vor veni cu un stand bogat de materiale destinate tenisului de masă firma Vivasport!!
    Le multumesc frumos!!!

    http://www.vivasportshop.ro/?gclid=C...MaAggVEALw_wcB

    https://www.ttmall.ro
    Mulțumim Primăriei Orașului Fieni pentru sprijinul acordat!!!
    Ultima editare de ClaudiuManoiu; 28.sep.2017, 14:48.
    Blade - XVT ZL - Hinoki (Zylon Carbon)- OFF+
    FH - Yasaka Mark V Max
    BH- Yasaka Mark V Max

  • #2
    Clasament Incepatori

    1. Grigore Marian - Ramnicu Valcea
    2. Neferu Robert - Ramnicu Valcea
    3 -- 4
    Enciu Marcel - Bucuresti
    Filip Ionut - Targoviste
    5 -- 8
    Soare Adrian - Targoviste
    Matei Mircea - Targoviste
    Gheorghe Daniel - Braila
    Ion Nelu - Mioveni
    9 -- 12 1v gr.sup.
    Dragu Fanel - Slobozia
    Lazar Alin - Breaza
    Burducea Alexandru - Targoviste
    Gagiu Elena Alexandra - Targoviste
    13 -- 16 0v gr.sup.
    Nicolescu Victor - Razvad
    Ion Eduard - Targoviste
    Ionescu Andreea - Targoviste
    Irimia Marian - Ploiesti
    17 -- 20 0v gr.inf.
    Mitrache Bogdan - Targoviste
    Corneliu Stefan - Targoviste
    Dragu Eduard Andrei - Slobozia
    Soare Ioana - Targoviste



    Clasament Avansati

    1. Stancescu Sebastian - Ploiesti
    2. Dospinescu George - Bucuresti
    3 -- 4
    Pascu Razvan - Magureni
    Iorgoiu Constantin - Drajna de Jos
    5 -- 8
    Sterian Laurentiu - Pitesti
    Craciun David Mihai - Bucuresti
    Ionita Fabian - Ploiesti
    Catana Claudiu - Bucuresti
    9 -- 16
    Grama Mihai - Azuga
    Cazacu Valentin - Pitesti
    Cristescu Cristian - Bucuresti
    Ionescu Mihai - Targoviste
    Trocan Nicolae - Mioveni
    Anescu Andu - Dragasani
    Alexandru Marius - Bucuresti
    Cucu Cristin - Targoviste
    17 -- 25 1v gr.sup.
    Plaiasu Ion - Plopeni
    Tobosaru Gheorghe - Brasov
    Velicescu Dragos - Pitesti
    Petre Cristian - Pitesti
    Vlasceanu Valentin - Darmanesti
    Carjan Dumitru - Bucuresti
    Fronie Cristian - Ramnicu Valcea
    Bivolaru Stelian - Targoviste
    Nitu Serban - Paulesti
    26 -- 32 0v gr.sup.
    Stoica Mihai - Mioveni
    Rusea Gheorghe - Breaza
    Dinu Adrian - Darmanesti
    Franculescu Marius - Sinaia
    Petre Adelin - Targoviste
    Panait Adrian - Braila
    Glavan Alexandru - Targoviste
    33 -- 34 2v gr.inf.
    Docan Cristian - Bucuresti
    Parvu Nicolae - Cornu
    35 -- 41 1v gr.inf.
    Serban Marius - Bucuresti
    Mihu Florin - Pitesti
    Vajeu Ionut - Busteni
    Stanescu Tiberiu - Slatina
    Delimart Alexiana - Targoviste
    Petrescu Mihai - Bucuresti
    Godinac Aurelian - Targoviste
    42 -- 48 0v gr.inf.
    Corbu Darius - Valenii de Munte
    Constantin Cristina - Bucuresti
    Rizescu Gheorghe - Mioveni
    Marin Cristian - Fieni
    Dan Liviu - Targoviste
    Raceanu Valentin - Targoviste
    Fratila Tiberiu - Bucuresti




    Clasament Open

    1. Dracea Gabriel - Sinaia
    2. Sarbu Dan - Ploiesti
    3 -- 4
    Salariu Adrian - Buftea
    Cojocaru Didi - Ramnicu Valcea
    5 -- 8
    Ivan Valentin - Campina
    Dima Victor - Azuga
    Orac Teodor - Ramnicu Valcea
    Laur Boro - Sinaia
    9 -- 2v gr.sup.
    Sorescu Mircea - Paulesti
    10 -- 12 1v gr.sup.
    Nicolaiciuc Ovidiu Sebastian - Iasi
    Voicu Ionut - Ploiesti
    Dinu Gheorghe - Bucuresti
    13 -- 16 0v gr.sup.
    Ivan Sorin Ioan - Targoviste
    Valcea Daniel - Pitesti
    Lupsa Bogdan - Ramnicu Valcea
    Florea Marian - Targoviste
    17 -- 20 1v gr.inf.
    Cobeanu Marius - Breaza
    Manoiu Claudiu - Fieni
    Barca George - Pitesti
    Tanase Tiberiu - Bucuresti
    21 -- 22 0v gr.inf.
    Niculescu Gabriel - Bucuresti
    Movileanu Flavius - Targoviste




    Clasament Elite

    1. Enciu Alexandru - Slobozia
    2. Toma Florin - Pitesti
    3 -- 4
    Dumitrescu Cornel - Bucuresti
    Cristache George - Bucuresti
    5 -- 8
    Ropotan Iulian - Bucuresti
    Grigore Alexandru - Campina
    Gorum Adrian - Topoloveni
    Totpal Marius - Busteni
    9 -- 2v gr.sup.
    Buzatu Vasile - Buftea
    10 -- 14 1v gr.sup.
    Vlase Gheorghe - Slobozia
    Munteanu Octavian - Tecuci
    Panaitescu Stefan - Izvoarele
    Darmaz Ion - Targoviste
    Motoroi Costin - Bucuresti
    15 -- 16 0v gr.sup.
    Lazaroiu Adrian - Targoviste
    Neagoe Costin - Bucuresti
    17 -- 2v gr.inf.
    Pascal Raul - Targoviste
    18 -- 1v gr.inf.
    Sencu Victor - Targoviste
    19 -- 21 0v gr.inf.
    Ciuca Dan - Pitesti
    Dobrin Adrian - Targoviste
    Istrate Cristian - Bucuresti
    Ultima editare de ClaudiuManoiu; 01.oct.2017, 07:10.
    Blade - XVT ZL - Hinoki (Zylon Carbon)- OFF+
    FH - Yasaka Mark V Max
    BH- Yasaka Mark V Max

    Comentariu


    • #3
      Constantin Sursilov - Bucuresti - Avansati

      Trimis de pe al meu Samsung Galaxy S7 Edge folosind Tapatalk
      Blade: Butterfly Primo Power Feeling
      Fh: Nittaku Fastarc G-1
      Bh: DHS Hurricane 3 Neo Provincial

      Comentariu


      • #4
        Începători:
        Ionescu Andreea
        Nicolescu Victor

        Avansati:

        Safta Alexandru
        Glavan Alexandru
        Ionescu Mihai
        Zamfir Gabriel
        Manoiu Claudiu
        Ultima editare de ClaudiuManoiu; 08.sep.2017, 18:41.
        Blade - XVT ZL - Hinoki (Zylon Carbon)- OFF+
        FH - Yasaka Mark V Max
        BH- Yasaka Mark V Max

        Comentariu


        • #5
          Panaitescu Stefan, Izvoarele PH, Elite
          Sarbu Dan, Ploiesti, Elite

          Comentariu


          • #6
            Plaiasu Ion/ Avansati
            Burducea Andrei/ Începători
            Ultima editare de ClaudiuManoiu; 08.sep.2017, 19:16.
            Blade - XVT ZL - Hinoki (Zylon Carbon)- OFF+
            FH - Yasaka Mark V Max
            BH- Yasaka Mark V Max

            Comentariu


            • #7
              Stancescu Sebastian - Ploiesti - avansati

              Comentariu


              • #8
                Lupsa Bogdan si Cojocaru Didi - open - Rm Vâlcea.

                Comentariu


                • #9
                  Salutare tuturor, Cristian Istrate elite Bucuresti.

                  Comentariu


                  • #10
                    Munteanu Octavian Tecuci Elite
                    Stiga Clipper Butterfly Tenergy 64 Yasaka Antipower

                    Comentariu


                    • #11
                      Toboșaru Gheorghe din Brașov - Avansați
                      Blade: Nittaku Acoustic;
                      FH: Butterfly Tenergy 05;
                      BH: Victas Stiff.

                      Comentariu


                      • #12
                        Crăciun David Mihai din București la Avansați.

                        Comentariu


                        • #13
                          Rusea Gheorghe - Breaza - avansati

                          Comentariu


                          • #14
                            Ivan Sorin Ioan la Open

                            Trimis de pe al meu SM-G935F folosind Tapatalk
                            Blade:Butterfly Innerforce ZLC
                            FH: Donic Bluefire JP 01 max
                            BH:Yasaka Rakza X max

                            Comentariu


                            • #15
                              Şencu Victor
                              Târgovişte
                              Elite


                              Sent from my iPhone using Tapatalk

                              Comentariu

                              Cine a citit topicul
                              Procesare...
                              X