Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

"Cupa Aradului", Arad - 23.09.2017

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Turneu A "Cupa Aradului", Arad - 23.09.2017

    Data: 23 septembrie 2017

    Localitatea: Arad
    Locul de desfasurare: Sala Polivalenta Arad, Aleea Călimănești, Arad;

    [TD]
    [/TD]

    Categorii: Incepatori, Avansati, Open si Elite;
    Logistica: 16 mese ITTF+4, mingi plastic ANDRO SPEEDBALL *** 3S 40+;
    Validare inscrieri: 08:30-09:00 (Incepatori, Avansati), 12:45-13:15 (Open, Elite)
    Ora de incepere: 9:15-9:30 Incepatori, Avansati, 13:30-13:45 Open, Elite;

    SE ASIGURA:
    - cafea, apa 2L (minerala/plata), tuica;
    - gulyas+muraturi (Masterchef: Tisza Ioji si Burcau Petru);


    Materiale de premiere:
    - cupe (la primele trei locuri), medalii si diplome (la primele opt locuri);

    Taxa de participare:
    35 ron (adulti);
    20 ron (copii sub 14 ani);
    - persoanele cu dizabilitati nu platesc taxa de participare.
    Pentru fiecare participant se va dona 1 ron catre AmaTur.

    INSCRIEREA/RETRAGEREA PARTICIPANTILOR:
    - pe forum sau telefonic;
    - prioritatea la înscriere: primul venit, primul servit;
    - ultima retragere Joi, 21.09.2017, ora 21,00;
    - retragerile înainte de termen vor fi monitorizate: R1;
    - retragerile după termen vor fi penalizate cu 2 puncte: R2;
    - absenții vor fi penalizați cu 3 puncte: N;

    INCEPATORI
    - poate participa orice jucator cu media intre 0 si 9,99;
    Numar maxim de jucatori: 48
    Validare inscrieri: 08:30 - 09:00
    Ora de incepere: 09:15 - 09:30 (in functie de intarziati)
    SISTEM DE DESFASURARE:
    - grupe inferioare de cate 5-7 jucatori in functie de MP aplicand regula sarpelui cu eventuale permutari pentru a evita mai multi jucatori din aceiasi localitate (locul 1 nu se schimba); se califica primii 4;
    - grupe superioare de 3-4 jucatori dupa o schema aleatoare; se califica primii 2;
    - tablou eliminatoriu; ordinea favoritilor (inclusiv pentru eventuale bye-uri) conform numarului de ordine al grupelor superioare; plasarea pe tablou a locurilor 2 din superioare se face prin tragere la sorti, de catre cei in cauza, din doua urne (partea superioara si partea inferioara) astfel incat locurile 1 si 2 din superioare sa nu se mai intalneasca decat, eventual, in finala;
    - se joaca finala mica;

    AVANSATI
    - poate participa orice jucator cu media intre 10,00 si 19,99;
    Numar maxim de jucatori: 48
    Validare inscrieri: 08:30 - 09:00
    Ora de incepere: 09:15 - 09:30 (in functie de intarziati)
    SISTEM DE DESFASURARE:
    - grupe inferioare de cate 5-7 jucatori in functie de MP aplicand regula sarpelui cu eventuale permutari pentru a evita mai multi jucatori din aceiasi localitate (locul 1 nu se schimba); se califica primii 4;
    - grupe superioare de 3-4 jucatori dupa o schema aleatoare; se califica primii 2;
    - tablou eliminatoriu; ordinea favoritilor (inclusiv pentru eventuale bye-uri) conform numarului de ordine al grupelor superioare; plasarea pe tablou a locurilor 2 din superioare se face prin tragere la sorti,
    de catre cei in cauza, din doua urne (partea superioara si partea inferioara) astfel incat locurile 1 si 2 din superioare sa nu se mai intalneasca decat, eventual, in finala;
    - se joaca finala mica;

    OPEN
    - poate participa orice jucator cu media intre 20,00 si 26,99;
    Numar maxim de jucatori: 30
    Validare inscrieri: 12:45 - 13:15
    Ora de incepere: 13:30 - 13:45 (in functie de intarziati)
    SISTEM DE DESFASURARE:
    - grupe inferioare de cate 5-7 jucatori in functie de MP aplicand regula sarpelui cu eventuale permutari pentru a evita mai multi jucatori din aceiasi localitate (locul 1 nu se schimba); se califica primii 4;
    - grupe superioare de 3-4 jucatori dupa o schema aleatoare; se califica primii 2;
    - tablou eliminatoriu; ordinea favoritilor (inclusiv pentru eventuale bye-uri) conform numarului de ordine al grupelor superioare; plasarea pe tablou a locurilor 2 din superioare se face prin tragere la sorti, de catre cei in cauza, din doua urne (partea superioara si partea inferioara) astfel incat locurile 1 si 2 din superioare sa nu se mai intalneasca decat, eventual, in finala;
    - se joaca finala mica;

    ELITE
    - poate participa orice jucator cu media peste 27,00;
    Numar maxim de jucatori: 42
    Validare inscrieri: 12:45 - 13:15
    Ora de incepere: 13:30 - 13:45 (in functie de intarziati)
    SISTEM DE DESFASURARE:
    - grupe inferioare de cate 5-7 jucatori in functie de MP aplicand regula sarpelui cu eventuale permutari pentru a evita mai multi jucatori din aceiasi localitate (locul 1 nu se schimba); se califica primii 4;
    - grupe superioare de 3-4 jucatori dupa o schema aleatoare; se califica primii 2;
    - tablou eliminatoriu; ordinea favoritilor (inclusiv pentru eventuale bye-uri) conform numarului de ordine al grupelor superioare; plasarea pe tablou a locurilor 2 din superioare se face prin tragere la sorti, de catre cei in cauza, din doua urne (partea superioara si partea inferioara) astfel incat locurile 1 si 2 din superioare sa nu se mai intalneasca decat, eventual, in finala;
    - se joaca finala mica;

    ORGANIZATORI:
    Lacatis Ghita: 0758.923.908
    Neamt Doru: 0749.244.202

    ORGANIZATOR TEHNIC:
    - Vela Claudiu;


  • #2
    MINGEA DE JOC:

    ANDRO SPEEDBALL *** 3S 40+
    cu sprijinul Andro Romania - pingpongshop.ro

    Comentariu


    • #3
      Clasament incepatori

      1. Leszay Zsolt - Arad
      2. Florescu Marius - Timisoara
      3 -- 4
      Marisca Darius - Arad
      Iusco Ionut - Arad
      5 -- 8
      Dobanda Dinu - Arad
      Dobanda Alexandru - Arad
      Lascu Mihai - Dumbravita
      Kaszta Harrald - Arad
      9 -- 16
      Takats Nandor - Arad
      Marcus George - Timisoara
      Popa Dorina - Deva
      Vasas Cristian - Arad
      Herteg Doru - Arad
      Deme Dan - Arad
      Chiscan Bogdan - Arad
      Voicu Florin - Arad
      17 -- 20
      Buruian Alexandru - Arad
      Midvichi Daniel - Deva
      Ipate Constantin - Arad
      Coiov Nicolae - Arad
      21 -- 1v gr.sup.
      Mirza Ovidiu - Arad
      22 -- 30 0v gr.sup.
      Pica Leonard - Buzias
      Nastase Laurentiu - Arad
      Dehelean Vasile - Arad
      Herteg Dorinel - Arad
      Buie Laurentiu - Arad
      Astanoaiei Adrian - Arad
      Gligor Paul - Arad
      Albu Alexandru - Arad
      Beldean Octavian - Arad
      31 -- 2v gr.inf.
      Mezea Florian - Arad
      32 -- 35 1v gr.inf.
      Socea Alexandru - Arad
      Botea Viorel - Arad
      Achim Paul - Arad
      Balogh Laurentiu - Arad
      36 -- 42 0v gr.inf.
      Postelnicu Eric - Deva
      Socea Carmen - Arad
      Posa Adrian - Arad
      Kovacs Iosif - Arad
      Ferenti Arnold - Arad
      Pap Denis - Arad
      Babutea Bogdan - Arad


      Clasament avansati

      1. Struna Adela - Arad
      2. Jichici Svetozar - Timisoara
      3 -- 4
      Serban Marian - Orastie
      Neamtu Andreea - Arad
      5 -- 8
      Bozosan Petre - Sibiu
      Zdrenghea Mircea - Orastie
      Hancig Mircea - Dumbravita
      Postelnicu Mihai - Deva
      9 -- 14
      Ticu Sorin - Lugoj
      Pop Claudiu - Arad
      Ignuta Sebastian - Voiteg
      Avasilcai Marcel - Arad
      Varkonyi Amalia - Oradea
      Demian Daniel - Arad
      15 -- 23 1v gr.sup.
      Liontescu Cezar - Arad
      Tatar Dorel - Simeria
      Veres Adrian - Timisoara
      Banu Florentin - Timisoara
      Szivery Adrian - Arad
      Midvichi Alexandru - Deva
      Craiovan Victor - Resita
      Glavan Radu - Timisoara
      Trisca Silviu - Timisoara
      24 -- 28 0v gr.sup.
      Horvath Mircea - Orastie
      Tedi Ioja - Calan
      Stoica Ioan Florin - Lugoj
      Lascu Marius - Timisoara
      Moldovean Valer - Calan
      29 -- 31 2v gr.inf.
      Lovas Vasile - Arad
      Faur Lucian - Jimbolia
      Vasiloni Angel - Gyula
      32 -- 37 1v gr.inf.
      Nagy Iosif - Arad
      Unc Marcel - Arad
      Berchi Ioan - Arad
      Pop Ioan - Timisoara
      Caraus Sorin - Deva
      Furca Marius - Timisoara
      38 -- 41 0v gr.inf.
      Bartha Attila - Arad
      Sabau Victor - Arad
      Pralea Constantin - Alba Iulia
      Stoicuta Marius - Hunedoara


      Clasament open

      1. Georgescu Constantin - Orastie
      2. Tanc Florin - Oradea
      3 -- 4
      Degianschi Obrad - Resita
      Dani Leo - Arad
      5 -- 8
      Bondar Leontin - Oradea
      Deak Valentin - Sebis
      Murgu Ioan - Oravita
      Bradea Lucian - Arad
      9 -- 14
      Lungu Marius - Oravita
      Roseti Ionut - Lugoj
      Orban Madalina - Timisoara
      Csaky Tiberiu - Resita
      Balmez Dorel - Oravita
      Ilia Ionicut - Oravita
      15 -- 17 1v gr.sup.
      Birtalan Laszlo - Oradea
      Koteles Antonio - Cluj Napoca
      Ardelean Raul - Arad
      18 -- 21 0v gr.sup.
      Sava Petru - Cluj Napoca
      Schiopulescu Ion - Lugoj
      Olah Remus - Arad
      Mihu Eugen - Arad
      22 -- 2v gr.inf.
      Ciublea Vichente - Oravita
      23 -- 25 1v gr.inf.
      Negrean Ioan - Sibiu
      Cecan Vasile - Timisoara
      Matei Dumitru - Deva
      26 -- 29 0v gr.inf.
      Cioveie Marian - Oravita
      Pleava Gheorghe - Oravita
      Tarlea Adrian - Deva
      Simion Dan - Resita


      Clasament elite

      1. Gajta Jonel - Varset
      2. Butnariu Daniel - Timisoara
      3 -- 4
      Sorescu Deian - Resita
      Mutrescu Eugen - Timisoara
      5 -- 8
      Pavel Calin - Hunedoara
      Avram Victor - Arad
      Beca Iliesen - Timisoara
      Verdet Adrian - Oravita
      9 -- 16
      Popet Doru - Timisoara
      Mitrache Simion - Timisoara
      Ardeljan Marinel - Varset
      Sufletel Radu - Alba Iulia
      Kaposta Victor - Arad
      Put Gabriel - Oravita
      Cotca Dacian - Oradea
      Boru Lucian - Timisoara
      17 -- 24 0v gr.sup.
      Roman Bogdan - Arad
      Popa Bogdan - Timisoara
      Daneliuc Gabi - Selimbar
      Mihalescu Dinu - Timisoara
      Birtalan Robert - Oradea
      Spatariu Daniel - Arad
      Migea Cornel - Sibiu
      Struna Ionut - Arad
      25 -- 29 1v gr.inf.
      Dumitru Lazar - Petrila
      Veres Francisc - Oravita
      Mirza Sorin - Arad
      Ciucioiu Dorin - Timisoara
      Varadi Tudor Calin - Deva
      30 -- 33 0v gr.inf.
      Oprea Adrian - Lugoj
      Drinceanu Lilian - Oravita
      Petersi Nuri - Varset
      Istrate Cristian - Bucuresti

      Comentariu


      • #4
        Kaposta Victor - Arad - open/elite.

        Comentariu


        • #5
          Avram Victor
          Elite

          Comentariu


          • #6
            Cecan Vasile - Timisoara - Open
            Jichici Svetozar - Timisoara - Avansati
            Blade : ANDRO TP LIGNA CI OFF (ST)
            Fh : ANDRO HEXER POWERGRIP SFX (2.1)
            Bh : ANDRO HEXER POWERGRIP SFX (2.1)

            Comentariu


            • #7
              Din Drobeta Turnu-Severin se inscrie, la sectiunea avansati, Vijaica Paul.
              Multumesc.
              Lemne: Butterfly Joo SaeHyuk/ Butterfly Petr Korbel
              FH :Butterfly Tenergy 64/Butterfly Tenergy 05 FX
              BH :Tibhar Grass D.TecS 1.2/Butterfly Feint Long II 1.3

              Comentariu


              • #8
                Roseti Ionut - OPEN - Lugoj


                Sent from my iPhone using Tapatalk
                Cine spune adevărul nu poate sa mulțumească pe toată lumea.

                Comentariu


                • #9
                  Salutare tuturor, Cristian Istrate elite Bucuresti.

                  Comentariu


                  • #10
                    Din Deva se inscrie la avansati MIDVICHI ALEXANDRU

                    Trimis de pe al meu ALE-L21 folosind Tapatalk

                    Comentariu


                    • #11
                      Buna dimineața, Veres Adrian, Timisoara -avansati , mulțumesc

                      Trimis de pe al meu SM-A520F folosind Tapatalk
                      Blade: Der Materialspezialist Cubixx 100
                      FH: Yasaka Rakza 7 Soft
                      BH: SpinLord Dornenglanz

                      Comentariu


                      • #12
                        Bună ziua,
                        Se inscriu din Deva : Postelnicu Eric - începători și Postelnicu Mihai - avansați.
                        Mulțumesc.

                        Trimis de pe al meu PRA-LX1 folosind Tapatalk

                        Comentariu


                        • #13
                          Popet Doru-open Timisoara-,,,Oprea Adrian-open Lugoj,Schiopulescu Ion open-Lugoj,,Gajta Jonel -open Varset..Petersi Nuri-open-Varset,,Putnik Tiberiu-Avansati-Varset

                          Comentariu


                          • #14
                            La open din Orastie Georgescu Constantin , mulțumesc

                            Trimis de pe al meu SM-A520F folosind Tapatalk
                            Blade: Der Materialspezialist Cubixx 100
                            FH: Yasaka Rakza 7 Soft
                            BH: SpinLord Dornenglanz

                            Comentariu


                            • #15
                              Din Resita la Open se inscriu: Turburan Ion, Degianschi Obrad si Csaky Tiberiu.
                              Blade: Mizutani ZLC
                              FH Nittaku Fastarc G1
                              BH Xiom Sigma II Euro

                              Comentariu

                              Cine a citit topicul
                              Procesare...
                              X