Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

"Cupa Brumărel", Comănești - 14.10.2017

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Turneu A "Cupa Brumărel", Comănești - 14.10.2017

    Turneu A "Cupa Brumărel", Ediția a III-a, Comănești - Sâmbătă 14.10.2017

    LOCALITATEA: Comănești, str. Arinilor, nr. 1;
    DATA: Sâmbătă 14 Octombrie 2017;
    CATEGORII: Open + Amatori;
    ORA DE ÎNCEPERE:
    08.00 - 09.15 – validare înscrieri, la 9.30 încep meciurile la Amatori;
    13.15 - 14.00 – validare înscrieri, la 14.15 încep meciurile la Open;
    INDICAȚII DE ACCES:
    SALA: Sala Polivalentă din cadrul Centrului de Agrement Trotuș "Ionuț Iftimoaie" - Elite, Open, Avansați;
    LOGISTICĂ: 16 mese (Donic Waldner, Yasaka), mingi pastic ***;
    SPAȚIU DE JOC: 800 mp
    SUPRAFAȚA DE JOC: parchet;
    FACILITĂȚI: Vestiare, dușuri, aer condiționat;
    TAXA: 30 Lei adultii, 15 lei copiii sub 14 ani, 1 leu de participant se va dona către AmaTur;
    Se asigură apă plată – 2 litri, cafea și masă de prânz;
    MATERIALE DE PREMIERE:
    Locurile 1÷4 – cupe + diplome;
    INSCRIEREA/RETRAGEREA PARTICIPANTILOR:
    - pe forum sau telefonic;
    - prioritatea la înscriere: conform Clasament AmaTur la zi;
    - ultima înscriere/retragere Joi 12.09.2017, ora 21,00;
    - retragerile înainte de termen vor fi monitorizate: R1;
    - retragerile după termen vor fi penalizate cu 2 puncte: R2;
    - absenții vor fi penalizați cu 3 puncte N;
    - organizatorii își rezervă dreptul de a refuza persoanele care au creat probleme referitoare la abateri regulamentare sau de natură a împiedica sub orice formă bunul mers al competiției
    (atitudine necuviincioasă, nemotivați, retrageri multiple, etc.);
    SISTEMUL DE JOC:
    - Open (Elite/Open) – maxim 48 participanți;
    - Amatori (Avansați/Începători – maxim 96 participanți;
    - Se joacă în sistemul cel mai bun din 5 seturi (3/5);
    - Grupe inferioare de câte (5) 6 jucători – se califică primii 4;
    - Capi de serie grupe inferioare – conform MP;
    - Grupe superioare de câte 4 jucători – se califică primii 2;
    - Capi de serie grupe superioare – conform rezultate grupe inferioare;
    - Scheme de joc - grupe superioare: Open - 1324, Amatorii - 1357;
    - Tablou eliminatoriu de 8, 16, 32;
    - Ordine favoriți eliminatorii – conform număr de ordine grupe superioare.
    - Locurile II se împart în două urne (partea inferioară, respectiv superioară a tabloului, astfel încât locurile 1 şi 2 dintr-o grupă superioară să nu se întâlnească decât în finală) şi vor fi trase la sorţi;
    ORGANIZATORI:
    - Darie Gabriel, tel. 0745.626.487;
    - Anastasiu Constantin, tel. 0740.042.710;
    ORGANIZATOR TEHNIC:
    - Buliga Silviu, tel. 0742.620.860.
    MASĂ PRÂNZ: Masterchef Darie Gabriel va pregăti, la fel ca și anul trecut, un gulaș de căprioară la ceaun.

    ECHIPAMENT SPORTIV:
    Dna. Irina și Dl. Gelu Popescu - SC Andro Gir SRL: unic importator XIOM și NITTAKU.

    Ultima editare de marcelgiosan; 06.oct.2017, 15:19.
    Blade: Butterfly Amultart; FH: Andro Rasanter R42, BH: Andro Rasanter R37

  • #2
    Rezervat înscrieri și clasament Open

    Inscrieri Open - on 13.10.2017 at 22:50:56

    1. Sumanaru Catalin, Iasi, 23 - 33,17 - OE
    2. Marola Mihai, Bacau, 60 - 36,39 - OE
    3. Laszlo Levente, Miercurea Ciuc, 69 - 29,57 - OE
    4. Grigore Alexandru, Campina, 73 - 29,75 - OE
    5. Incze Levente, Miercurea Ciuc, 77 - 34,57 - OE
    6. Tipu Vlad, Iasi, 84 - 33,36 - OE
    7. Ciortescu Cristi, Iasi, 90 - 26,28 - O
    8. Ditu Daniel, Onesti, 97 - 36,75 - OE
    9. Grosan Nicu, Piatra Neamt, 98 - 31,32 - OE
    10. Fancsali Kalman, Miercurea Ciuc, 134 - 24,46 - OW
    11. Berila Radu, Bacau, 149 - 28,46 - OEJ
    12. Nistor Florin, Comanesti, 169 - 28,46 - OE
    13. Bulubasa Nicusor, Comanesti, 173 - 25,5 - OW
    14. Denes Ferenc, Praid, 175 - 30,54 - OEW
    15. Fazakas Gergely, Miercurea Ciuc, 195 - 24,54 - O
    16. Marola Dan, Bacau, 216 - 24,32 - O
    17. Serban Liviu, Onesti, 224 - 21,29 - O
    18. Miklos Imre, Miercurea Ciuc, 230 - 25,58 - O
    19. Pelaghie Ioan, Targu Mures, 244 - 21,71 - O
    20. Petenchi Edmond, Roman, 274 - 20,5 - OW
    21. Bubulac Cristi, Piatra Neamt, 277 - 21,11 - O
    22. Rosu Gabriel, Comanesti, 328 - 20,43 - O
    23. Leteanu Marius, Bacau, 412 - 20,46 - O
    24. Spoiala Cristinel, Focsani, 502 - 22,6 - O
    25. Baisan Paul, Roman, 505 - 24,75 - O
    26. Parnica Leonid, Moinesti, 554 - 37 - OEW
    27. Vasiliu Dan, Panciu, 596 - 24,58 - O
    28. Filip Dan, Comanesti, 601 - 20,67 - OW
    29. Iordaniu Aurel, Panciu, 647 - 26,33 - O
    30. Munteanu Ion, Comanesti, 654 - 24 - O
    31. Pal Zoltan, Miercurea Ciuc, 778 - 28,88 - OE
    32. Stoica Sandel, Focsani, 1305 - 24 - O
    33. Ipate Giovani, Iasi, 1363 - 32 - OE
    34. Pui Daniel, Miercurea Ciuc, 2757 - 0 - A

    Clasament Open

    1. Sumanaru Catalin - Iasi
    2. Ditu Daniel - Onesti
    3 -- 4
    Grigore Alexandru - Campina
    Ipate Giovani - Iasi
    5 -- 8
    Marola Mihai - Bacau
    Incze Levente - Miercurea Ciuc
    Iordaniu Aurel - Panciu
    Fancsali Kalman - Miercurea Ciuc
    9 -- 12
    Parnica Leonid - Moinesti
    Tipu Vlad - Iasi
    Pal Zoltan - Miercurea Ciuc
    Fazakas Gergely - Miercurea Ciuc
    13 -- 14 2v gr.sup.
    Ciortescu Cristi - Iasi
    Bulubasa Nicusor - Comanesti
    15 -- 20 1v gr.sup.
    Laszlo Levente - Miercurea Ciuc
    Berila Radu - Bacau
    Miklos Imre - Miercurea Ciuc
    Baisan Paul - Roman
    Munteanu Ion - Comanesti
    Rosu Gabriel - Comanesti
    21 -- 24 0v gr.sup.
    Nistor Florin - Comanesti
    Marola Dan - Bacau
    Filip Dan - Comanesti
    Leteanu Marius - Bacau
    25 -- 26 2v gr.inf.
    Denes Ferenc - Praid
    Petenchi Edmond - Roman
    27 -- 30 1v gr.inf.
    Vasiliu Dan - Panciu
    Spoiala Cristinel - Focsani
    Serban Liviu - Onesti
    Bubulac Cristi - Piatra Neamt
    31 -- 34 0v gr.inf.
    Grosan Nicu - Piatra Neamt
    Stoica Sandel - Focsani
    Pelaghie Ioan - Targu Mures
    Pui Daniel - Miercurea Ciuc
    Ultima editare de marcelgiosan; 15.oct.2017, 07:15.
    Blade: Butterfly Amultart; FH: Andro Rasanter R42, BH: Andro Rasanter R37

    Comentariu


    • #3
      Rezervat înscrieri și clasament Amatori

      Inscrieri Amatori - on 13.10.2017 at 22:51:14

      1. Macovei Cristi, Iasi, 217 - 18,47 - A
      2. Craciun David Mihai, Bucuresti, 227 - 18,22 - AJ
      3. Lovin Eusebiu, Comanesti, 240 - 18,06 - AW
      4. Dinu Gheorghe, Bucuresti, 269 - 16,75 - AW
      5. Cristofor Razvan, Moinesti, 310 - 16,17 - AW
      6. Stroe Ionel, Bacau, 345 - 19,57 - A
      7. Oancea Marian, Bacau, 360 - 18,21 - A
      8. Lazar Vasile, Pufesti, 363 - 19 - A
      9. Fotia Iulian, Bacau, 399 - 16,61 - A
      10. Docan Cristian, Bucuresti, 408 - 15,46 - A
      11. Burghelea Florin, Piatra Neamt, 441 - 17,83 - A
      12. Ailioaie Gheorghe, Comanesti, 473 - 14,79 - AW
      13. Socaci Sorin, Panciu, 491 - 17,36 - A
      14. Laic Mihai, Roman, 532 - 19,1 - A
      15. Todor Csaba, Gheorgheni, 537 - 14,63 - AH
      16. Heja Zoltan, Ditrau, 591 - 13,46 - A
      17. Iordachi Adrian, Adjud, 604 - 16,4 - A
      18. Marin Bogdan Mihail, Bacau, 630 - 9,69 - A
      19. Kincses Jozsef, Praid, 644 - 19,94 - A
      20. Dodu Costica, Focsani, 696 - 18,4 - AW
      21. Cibotariu Bogdan, Piatra Neamt, 703 - 14,9 - A
      22. Albu Iulian, Comanesti, 713 - 10,46 - AW
      23. Darie Gabriel, Comanesti, 714 - 10,36 - A
      24. Hanganu George, Focsani, 742 - 14,2 - A
      25. Padurariu Ciprian, Roman, 771 - 16,25 - A
      26. Manea Dorinel, Tecuci, 805 - 14,04 - A
      27. Bejan Alexandru, Tecuci, 806 - 12,21 - A
      28. Tirdea Ionut, Tecuci, 814 - 11,04 - A
      29. Filip Cristi, Comanesti, 825 - 8,64 - AW
      30. Anastasiu Constantin, Comanesti, 891 - 13 - AW
      31. Sisca Nicusor, Comanesti, 892 - 10,3 - AW
      32. Pap Gyula, Gheorgheni, 914 - 10,8 - A
      33. Buruiana Mihai, Marasesti, 977 - 18 - A
      34. Iordache Catalin, Comanesti, 1153 - 10,63 - A
      35. Roscan Nicusor, Braila, 1184 - 16 - A
      36. Stinga Ovidiu, Tecuci, 1188 - 8 - A
      37. Roman Florin, Roman, 1210 - 18 - A
      38. Chivoiu Adrian, Comanesti, 1267 - 10,25 - A
      39. Stoian Marius, Comanesti, 1302 - 8,25 - A
      40. Irimia Sorin, Moinesti, 1328 - 13 - A
      41. Gaureanu Toader, Onesti, 1331 - 9,67 - A
      42. Bucurel Ion, Comanesti, 1347 - 8,88 - A
      43. Tamas Vivien, Miercurea Ciuc, 1477 - 5,13 - AF
      44. Ionica Marius, Comanesti, 1589 - 18 - A
      45. Mesterca Mihai, Roman, 1599 - 10,25 - A
      46. Aivanesei Iulian, Onesti, 1610 - 18 - A
      47. Moisa Costel, Tecuci, 1644 - 9 - A
      48. Bobu Stefan Minodor, Targu Neamt, 1673 - 6 - A
      49. Golai Gheorghe, Piatra Neamt, 1799 - 0 - A
      50. Astefanoaie Vasile, Comanesti, 1882 - 12 - A
      51. Codreanu George, Tecuci, 1938 - 6 - A
      52. Illyes Elemer, Ditrau, 1974 - 5,5 - A
      53. Irimia Viorel, Comanesti, 2009 - 6,75 - A
      54. Dolis Narcis, Comanesti, 2116 - 6,75 - A
      55. Olaru Miruna Andreea, Comanesti, 2400 - 5,25 - AF
      56. Tong Tadacuma, Osaka, 2542 - 13 - A
      57. Borcea Viorel, Roman, 2787 - 0 - A
      58. Vatafu Dan, Comanesti, 2959 - 0 - A
      59. Parvu Cornel, Moinesti, 2973 - 0 - A
      60. Geamanu Pompiliu, Adjud, 3268 - 7 - A
      61. Popa Dan Teodor, Tecuci, 3737 - 4 - A
      62. Kovacs Istvan, Miercurea Ciuc, 5001 - 0 - A
      63. Ghitu Liviu, Onesti, 5003 - 0 - A
      64. Makszem Szabolcs, Gheorgheni, 5004 - 0 - A
      65. Herciu Iustin, Comanesti, 5005 - 0 - A
      66. Bacalu Narcis, Onesti, 5006 - 0 - A
      67. Irimia Tudorel, Onesti, 5007 - 0 - A
      68. Vlad Popescu, Onesti, 5008 - 0 - A
      69. Antohi Viorel, Focsani, 5009 - 0 - A
      70. Sandu Costi, Focsani, 5010 - 0 - A
      71. Istudor Madalin, Focsani, 5011 - 0 - A
      72. Fridl Marian, Comanesti, 5012 - 0 - A
      73. Subtirelu Marius, Onesti, 5013 - 0 - A
      74. Lungu Lucian, Onesti, 5014 - 0 - A

      Clasament Amatori

      1. Iordachi Adrian - Adjud
      2. Lazar Vasile - Pufesti
      3 -- 4
      Fotia Iulian - Bacau
      Golai Gheorghe - Piatra Neamt
      5 -- 8
      Lovin Eusebiu - Comanesti
      Irimia Sorin - Moinesti
      Cristofor Razvan - Moinesti
      Macovei Cristi - Iasi
      9 -- 16
      Buruiana Mihai - Marasesti
      Craciun David Mihai - Bucuresti
      Roscan Nicusor - Braila
      Oancea Marian - Bacau
      Stroe Ionel - Bacau
      Socaci Sorin - Panciu
      Dodu Costica - Focsani
      Aivanesei Iulian - Onesti
      17 -- 26
      Kincses Jozsef - Praid
      Roman Florin - Roman
      Burghelea Florin - Piatra Neamt
      Padurariu Ciprian - Roman
      Todor Csaba - Gheorgheni
      Hanganu George - Focsani
      Manea Dorinel - Tecuci
      Tong Tadacuma - Osaka
      Bejan Alexandru - Tecuci
      Astefanoaie Vasile - Comanesti
      27 -- 29 2v gr.sup.
      Dinu Gheorghe - Bucuresti
      Ailioaie Gheorghe - Comanesti
      Antohi Viorel - Focsani
      30 -- 40 1v gr.sup.
      Laic Mihai - Roman
      Ionica Marius - Comanesti
      Carnu Eugen - Bacau
      Docan Cristian - Bucuresti
      Heja Zoltan - Ditrau
      Anastasiu Constantin - Comanesti
      Gaureanu Toader - Onesti
      Bucurel Ion - Comanesti
      Geamanu Pompiliu - Adjud
      Parvu Cornel - Moinesti
      Kovacs Istvan - Miercurea Ciuc
      41 -- 52 0v gr.sup.
      Cibotariu Bogdan - Piatra Neamt
      Tirdea Ionut - Tecuci
      Pap Gyula - Gheorgheni
      Darie Gabriel - Comanesti
      Mesterca Mihai - Roman
      Moisa Costel - Tecuci
      Filip Cristi - Comanesti
      Dolis Narcis - Comanesti
      Olaru Miruna Andreea - Comanesti
      Ghitu Liviu - Onesti
      Makszem Szabolcs - Gheorgheni
      Subtirelu Marius - Onesti
      53 -- 63 1v gr.inf.
      Iordache Catalin - Comanesti
      Albu Iulian - Comanesti
      Sisca Nicusor - Comanesti
      Marin Bogdan Mihail - Bacau
      Codreanu George - Tecuci
      Popa Dan Teodor - Tecuci
      Borcea Viorel - Roman
      Herciu Iustin - Comanesti
      Bacalu Narcis - Onesti
      Vlad Popescu - Onesti
      Lungu Lucian - Onesti
      64 -- 75 0v gr.inf.
      Chivoiu Adrian - Comanesti
      Stoian Marius - Comanesti
      Stinga Ovidiu - Tecuci
      Irimia Viorel - Comanesti
      Bobu Stefan Minodor - Targu Neamt
      Illyes Elemer - Ditrau
      Tamas Vivien - Miercurea Ciuc
      Vatafu Dan - Comanesti
      Irimia Tudorel - Onesti
      Sandu Costi - Focsani
      Istudor Madalin - Focsani
      Fridl Marian - Comanesti
      Ultima editare de marcelgiosan; 15.oct.2017, 07:14.
      Blade: Butterfly Amultart; FH: Andro Rasanter R42, BH: Andro Rasanter R37

      Comentariu


      • #4
        Se inscrie Rosu Gabriel

        Trimis de pe al meu SM-G935F folosind Tapatalk
        Blade: Xiom Strato
        FH: Tenergy 05
        BH: Tenergy 05

        Comentariu


        • #5
          Crăciun David Mihai din București la Amatori.

          Comentariu


          • #6
            Fancsali Kalman Lunca de Sus
            Pal Zoltan Miercurea Ciuc
            Fazakas Gergely Miercurea Ciuc
            Blade> Yasaka Ma Lin Soft Carbon
            Backhand> Yasaka Raksa 9
            Forehand> Yasaka Raksa 7

            Comentariu


            • #7
              Se inscrie Tamas Vivien la incepator.
              Se inscrie Tamas Szilard la incepator.
              Se inscrie Incze Levente la elit.

              Comentariu


              • #8
                Todor Csaba Gheorgheni avansati
                Heja Zoltŕn Ditrau avansati
                Illyes Elemer incepatori Ditrau

                Comentariu


                • #9
                  Cristofor Razvan, Moinesti, amatori.

                  Comentariu


                  • #10
                    Darie Gabriel si Anastasiu Constantin se inscriu
                    Să fie siguri ca prind loc in față
                    Trimis de pe al meu SM-G935F folosind Tapatalk
                    Blade: Xiom Strato
                    FH: Tenergy 05
                    BH: Tenergy 05

                    Comentariu


                    • #11
                      Lovin Eusebiu

                      Trimis de pe al meu SM-G935F folosind Tapatalk
                      Blade: Xiom Strato
                      FH: Tenergy 05
                      BH: Tenergy 05

                      Comentariu


                      • #12
                        Popa Dan-Teodor din Tecuci pentru amatori, vă rog.

                        Lemn: Andro TP Ligna CI Off; Fh: Andro Rasanter R37; Bh: Andro Rasanter R37

                        Comentariu


                        • #13
                          vasiliu dan,iordaniu aurel,din panciu-open

                          Comentariu


                          • #14
                            Din ROMAN - Laic Mihai - avansati si Roman Florin - incepatori. Multumim !
                            TRUST NO ONE !

                            Comentariu


                            • #15
                              Parnica Leonid - Elite - Moinesti

                              Comentariu

                              Cine a citit topicul
                              Procesare...
                              X