Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

"Cupa Banatului Montan", Reșița - 28.10.2017

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Turneu A "Cupa Banatului Montan", Reșița - 28.10.2017

    Data: 28 octombrie 2017

    Localitatea: Resita
    Locul de desfasurare: Sala Polivalenta Resita, Piata 1 Decembrie 1918 nr. 5, Resita;

    [TD]
    [/TD]

    Categorii: Amatori, Open si Elite;
    Logistica: 18 mese ITTF, mingi plastic ANDRO SPEEDBALL *** 3S 40+;
    Validare inscrieri: 08:30-09:00 (Amatori), 12:45-13:15 (Open, Elite)
    Ora de incepere: 9:15-9:30 Amatori, 13:30-13:45 Open, Elite;

    SE ASIGURA:
    - cafea, apa PERENNA 2L (minerala/plata);
    - un meniu felul doi;


    Materiale de premiere:
    - cupe (la primele trei locuri), medalii (primele patru locuri) si diplome (la primele opt locuri);

    Facilitati: vestiare si dusuri;

    Taxa de participare:
    35 ron (adulti);
    20 ron (copii sub 14 ani);
    - persoanele cu dizabilitati nu platesc taxa de participare.
    Pentru fiecare participant se va dona 1 ron catre AmaTur.

    INSCRIEREA/RETRAGEREA PARTICIPANTILOR:
    - pe forum sau telefonic;
    - prioritatea la înscriere: primul venit, primul servit;
    - ultima retragere Joi, 26.10.2017, ora 21,00;
    - retragerile înainte de termen vor fi monitorizate: R1;
    - retragerile după termen vor fi penalizate cu 2 puncte: R2;
    - absenții vor fi penalizați cu 3 puncte: N;

    AMATORI
    - poate participa orice jucator cu media intre 0 si 19,99;
    Numar maxim de jucatori: 96
    Validare inscrieri: 08:30 - 09:00
    Ora de incepere: 09:15 - 09:30 (in functie de intarziati)
    SISTEM DE DESFASURARE:
    - grupe inferioare de cate 5-7 jucatori in functie de MP aplicand regula sarpelui cu eventuale permutari pentru a evita mai multi jucatori din aceiasi localitate (locul 1 nu se schimba); se califica primii 4;
    - grupe superioare de 3-4 jucatori dupa o schema aleatoare; se califica primii 2;
    - tablou eliminatoriu; ordinea favoritilor (inclusiv pentru eventuale bye-uri) conform numarului de ordine al grupelor superioare; plasarea pe tablou a locurilor 2 din superioare se face prin tragere la sorti, de catre cei in cauza, din doua urne (partea superioara si partea inferioara) astfel incat locurile 1 si 2 din superioare sa nu se mai intalneasca decat, eventual, in finala;
    - se joaca finala mica;

    OPEN
    - poate participa orice jucator cu media intre 20,00 si 26,99;
    Numar maxim de jucatori: 42;
    Validare inscrieri: 12:45 - 13:15
    Ora de incepere: 13:30 - 13:45 (in functie de intarziati)
    SISTEM DE DESFASURARE:
    - grupe inferioare de cate 5-7 jucatori in functie de MP aplicand regula sarpelui cu eventuale permutari pentru a evita mai multi jucatori din aceiasi localitate (locul 1 nu se schimba); se califica primii 4;
    - grupe superioare de 3-4 jucatori dupa o schema aleatoare; se califica primii 2;
    - tablou eliminatoriu; ordinea favoritilor (inclusiv pentru eventuale bye-uri) conform numarului de ordine al grupelor superioare; plasarea pe tablou a locurilor 2 din superioare se face prin tragere la sorti, de catre cei in cauza, din doua urne (partea superioara si partea inferioara) astfel incat locurile 1 si 2 din superioare sa nu se mai intalneasca decat, eventual, in finala;
    - se joaca finala mica;

    ELITE
    - poate participa orice jucator cu media peste 27,00;
    Numar maxim de jucatori: 48;
    Validare inscrieri: 12:45 - 13:15
    Ora de incepere: 13:30 - 13:45 (in functie de intarziati)
    SISTEM DE DESFASURARE:
    - grupe inferioare de cate 5-7 jucatori in functie de MP aplicand regula sarpelui cu eventuale permutari pentru a evita mai multi jucatori din aceiasi localitate (locul 1 nu se schimba); se califica primii 4;
    - grupe superioare de 3-4 jucatori dupa o schema aleatoare; se califica primii 2;
    - tablou eliminatoriu; ordinea favoritilor (inclusiv pentru eventuale bye-uri) conform numarului de ordine al grupelor superioare; plasarea pe tablou a locurilor 2 din superioare se face prin tragere la sorti, de catre cei in cauza, din doua urne (partea superioara si partea inferioara) astfel incat locurile 1 si 2 din superioare sa nu se mai intalneasca decat, eventual, in finala;
    - se joaca finala mica;

    ORGANIZATORI:
    Turburan Ion: 0745769523
    Csaky Tiberiu: 0729919888
    Craiovan Victor: 0745531461

    ORGANIZATOR TEHNIC:
    - Vela Claudiu;


  • #2
    MINGEA DE JOC:

    ANDRO SPEEDBALL *** 3S 40+
    cu sprijinul Andro Romania - pingpongshop.ro

    Comentariu


    • #3
      Pensiunea Europa ***

      - camera dubla-twin, 110 ron;
      - camera cu pat matrimonial, 110 ron;
      - camera tripla, 150 ron;
      - apartament cu doua camere decomandate, bucatarie proprie si pat matrimonial, 200 ron

      [TD]
      [/TD]

      Contact: 0728.240.215, 0728.146.862
      Adresa: str. Butovat nr. 1A, Resita
      Pensiunea este situata peste drum de stadion, pe drumul catre Anina si este aproape de centru si de sala Polivalenta.

      Comentariu


      • #4
        Inscrieri ELITE - on 10/27/2017 at 5:36:52 PM

        1. Gajta Jonel, Varset, 396 - 44.5 - OE
        2. Sorescu Deian, Resita, 76 - 43.33 - OEL
        3. Butnariu Daniel, Timisoara, 669 - 43 - OEL
        4. Mutrescu Eugen, Timisoara, 25 - 42.36 - OE
        5. Avram Victor, Arad, 4 - 40.94 - OE
        6. Roman Bogdan, Arad, 8 - 40.53 - OE
        7. Cruceru Sergiu, Targu Jiu, 262 - 40.42 - OE
        8. Put Gabriel, Oravita, 15 - 38.93 - OE
        9. Mitrache Simion, Timisoara, 599 - 38 - OE
        10. Sufletel Radu, Alba Iulia, 22 - 37.5 - OELW
        11. Parvu Nicolae, Resita, 815 - 37.5 - OE
        12. Zbancu Leo, Deva, 286 - 36.67 - OE
        13. Pavel Calin, Hunedoara, 57 - 35.38 - OE
        14. Raducan Bogdan, Craiova, 72 - 34.85 - OE
        15. Verdet Adrian, Oravita, 17 - 34.64 - OE
        16. Daneliuc Gabi, Selimbar, 26 - 34.63 - OE
        17. Creinicean Liviu, Oravita, 55 - 32.89 - OE
        18. Spatariu Daniel, Arad, 119 - 32.54 - OE
        19. Popet Doru, Timisoara, 163 - 32.46 - OEW
        20. Thouzard Adrian, Drobeta Tr Severin, 310 - 32.3 - OE
        21. Mihalescu Dinu, Timisoara, 106 - 31.95 - OEW
        22. Balogh Attila, Oradea, 190 - 31.75 - OE
        23. Dumitru Lazar, Petrila, 374 - 31.4 - OE
        24. Kaposta Victor, Arad, 40 - 31.14 - OE
        25. Saceleanu Bogdan, Targu Jiu, 926 - 31 - OE
        26. Migea Cornel, Sibiu, 53 - 30.91 - OE
        27. Petrus Florin, Alba Iulia, 1238 - 30.5 - OE
        28. Oprea Adrian, Lugoj, 66 - 30.41 - OE
        29. Drinceanu Lilian, Oravita, 123 - 30.29 - OE
        30. Curut Gabriel, Timisoara, 100 - 30.07 - OE
        31. Mitzea Alexandru, Sibiu, 326 - 29.94 - OE
        32. Turburan Ion, Resita, 255 - 29.69 - OE
        33. Petersi Nuri, Varset, 612 - 29 - OE
        34. Veres Francisc, Oravita, 88 - 28.07 - OE
        35. Ciucioiu Dorin, Timisoara, 305 - 27.55 - OE
        36. Lungu Marius, Oravita, 129 - 27 - OE
        37. Teica Radu, Targu Jiu, 1146 - 26 - O
        38. Deak Valentin, Sebis, 404 - 23.2 - O
        39. Steopan Darius, Dumbravita, 1827 - 0 - O
        40. Stanescu Dumitru, Resita, 5001 - 0 - A
        41. Crnile Marinike, Varset, 5002 - 0 - A


        Inscrieri OPEN - on 10/27/2017 at 5:37:32 PM

        1. Vuca Adrian, Berzovia, 539 - 26.92 - O
        2. Murgu Ioan, Oravita, 164 - 26.38 - O
        3. Marin Puiu, Amarastii de Sus, 736 - 26.08 - OW
        4. Geamanu Robert, Drobeta Tr Severin, 1054 - 26 - O
        5. Gheorghe Nicu, Drobeta Tr Severin, 264 - 24.96 - OW
        6. Radu Constantin, Sibiu, 188 - 23.93 - OW
        7. Pralea Marius Dan, Botosani, 126 - 23.86 - O
        8. Orban Madalina, Timisoara, 168 - 23.63 - OJF
        9. Roseti Ionut, Lugoj, 803 - 23.58 - O
        10. Schiopulescu Ion, Lugoj, 358 - 23.4 - O
        11. Degianschi Obrad, Resita, 243 - 23.11 - O
        12. Negrean Ioan, Sibiu, 174 - 22.75 - O
        13. Csaky Tiberiu, Resita, 306 - 22.68 - O
        14. Georgescu Constantin, Orastie, 332 - 22.17 - O
        15. Balmez Dorel, Oravita, 1282 - 21.5 - O
        16. Cecan Vasile, Timisoara, 189 - 21.38 - O
        17. Curpas Ioan, Oradea, 233 - 21.21 - OW
        18. Boznea Daniel, Deva, 373 - 21.18 - O
        19. Ilia Ionicut, Oravita, 1207 - 21 - O
        20. Cornianu Sebastian, Baile Herculane, 2063 - 21 - O
        21. Botea Fabian, Hunedoara, 311 - 20.96 - O
        22. Munteanu Constantin, Resita, 563 - 20.4 - O
        23. Bradusca Cornel, Targu Jiu, 416 - 20.25 - OW
        24. Jichici Svetozar, Timisoara, 197 - 20.06 - O
        25. Matei Dumitru, Deva, 258 - 18.94 - AW
        26. Ardelean Raul, Arad, 329 - 18.93 - A
        27. Sultan Valentin, Craiova, 296 - 18.33 - A
        28. Istrate Cristian, Timisoara, 1067 - 18 - A
        29. Belba Caius Petrica, Baile Herculane, 2186 - 18 - A
        30. Olah Remus, Arad, 427 - 16.96 - A
        31. Chiriac Paul, Drobeta Tr Severin, 899 - 15 - A
        32. Pop Ioan, Timisoara, 675 - 10.88 - A
        33. Agadisan Nutu, Serbia, 2019 - 0 - A
        34. Tatucu Thomas, Germania, 5001 - 0 - A
        35. Cernescu Florin, Bocsa, 5002 - 0 - A


        Inscrieri AMATORI - on 10/27/2017 at 5:37:38 PM

        1. Cresneac Mihail, Resita, 625 - 19.75 - A
        2. Lacatis Ghita, Arad, 341 - 19.39 - A
        3. Vijaica Florin, Drobeta Tr Severin, 756 - 19.17 - A
        4. Postelnicu Mihai, Deva, 308 - 18.75 - A
        5. Nagy Iosif, Arad, 320 - 18.75 - AW
        6. Zdrenghea Mircea, Orastie, 425 - 18.57 - A
        7. Poenar Alin, Resita, 976 - 18.5 - A
        8. Vijaica Paul, Drobeta Tr Severin, 423 - 18.36 - AW
        9. Popovici Ciprian, Hunedoara, 989 - 18 - A
        10. Tatar Dorel, Simeria, 980 - 17.25 - AW
        11. Ticu Sorin, Lugoj, 361 - 17.11 - A
        12. Demian Daniel, Arad, 1472 - 17 - A
        13. Tedi Ioja, Calan, 1244 - 16.5 - A
        14. Veres Adrian, Timisoara, 369 - 16 - A
        15. Ignuta Sebastian, Voiteg, 1371 - 15.5 - A
        16. Cioveie Marian, Oravita, 385 - 15.14 - A
        17. Putnik Tiberiu, Varset, 1172 - 15 - A
        18. Faur Lucian, Jimbolia, 789 - 14.92 - AW
        19. Avasilcai Marcel, Arad, 1223 - 14.83 - A
        20. Pleava Gheorghe, Oravita, 1374 - 14 - A
        21. Gutulescu Marian, Drobeta Tr Severin, 1710 - 14 - A
        22. Craiovan Victor, Resita, 667 - 13.63 - A
        23. Banu Florentin, Timisoara, 1078 - 13.5 - AW
        24. Tamsa Titus, Resita, 1012 - 13.08 - A
        25. Glavan Radu, Timisoara, 960 - 13 - A
        26. Lascu Marius, Timisoara, 610 - 12.88 - A
        27. Moldovean Valer, Calan, 1358 - 12.33 - A
        28. Borcsi Jozsef, Timisoara, 629 - 12.25 - A
        29. Caraus Sorin, Deva, 624 - 11.83 - A
        30. Pralea Constantin, Alba Iulia, 528 - 11.5 - AW
        31. Berchi Ioan, Arad, 807 - 11.45 - A
        32. Stoica Mihai, Silvas, 2808 - 11 - A
        33. Botanel Grigore, Rovinari, 1195 - 10.13 - A
        34. Tutudan Nicu, Arad, 2997 - 9 - A
        35. Vela Gabriel, Timisoara, 1003 - 8.83 - A
        36. Kumher Robert, Timisoara, 1487 - 8.5 - A
        37. Botanel Eduard, Rovinari, 1746 - 8 - A
        38. Simion Dan, Resita, 1291 - 7.5 - A
        39. Marcus George, Timisoara, 1860 - 7 - A
        40. Lascu Mihai, Timisoara, 1164 - 6.8 - AJ
        41. Stoicuta Marius, Hunedoara, 2814 - 5.5 - A
        42. Curaciuc Claudiu, Resita, 3602 - 5 - A
        43. Ostoia Ovidiu, Timisoara, 1901 - 4 - A
        44. Muresan Ovidiu, Caransebes, 2348 - 0 - A
        45. Gottvald Alfred, Bocsa, 3043 - 0 - A
        46. Hategan Cristian, Resita, 5001 - 0 - A
        47. Parfenie Constantin, Resita, 5002 - 0 - A
        48. Radu Rafael, Resita, 5003 - 0 - A
        49. Popa Cezar Andrei, Caransebes, 5004 - 0 - A
        50. Tatar David, Timisoara, 5005 - 0 - A
        51. Surugiu Dragos, Resita, 5006 - 0 - A
        52. Gheju Sorin, Resita, 5007 - 0 - A
        53. Ilica Lucian, Resita, 5008 - 0 - A
        54. Goian Alin, Resita, 5009 - 0 - A

        Comentariu


        • #5
          Din Hunedoara la open Botea Fabian,Mateescu Florin,la elite Pavel Călin.Din Hațeg Neiconi Sabin open 😁

          Comentariu


          • #6
            Kaposta Victor - Arad - elite.

            Comentariu


            • #7
              Din Reșița la elite Turburan Ion.
              Blade: Mizutani ZLC
              FH Nittaku Fastarc G1
              BH Xiom Sigma II Euro

              Comentariu


              • #8
                Cecan Vasile - Timisoara - Open
                Jichici Svetozar - Timisoara - Open
                Blade : ANDRO TP LIGNA CI OFF (ST)
                Fh : ANDRO HEXER POWERGRIP SFX (2.1)
                Bh : ANDRO HEXER POWERGRIP SFX (2.1)

                Comentariu


                • #9
                  Din Reșița se înscrie la open Csaky Tiberiu iar din Berzovia Vuca Adrian.
                  Blade: Mizutani ZLC
                  FH Nittaku Fastarc G1
                  BH Xiom Sigma II Euro

                  Comentariu


                  • #10
                    Din Drobeta Turnu-Severin se inscrie, la sectiunea amatori, Vijaica Paul.
                    Multumesc.
                    Lemne: Butterfly Joo SaeHyuk/ Butterfly Petr Korbel
                    FH :Butterfly Tenergy 64/Butterfly Tenergy 05 FX
                    BH :Tibhar Grass D.TecS 1.2/Butterfly Feint Long II 1.3

                    Comentariu


                    • #11
                      Din Lugoj,Ticu Sorin-amatori

                      Comentariu


                      • #12
                        cu placere ,,, Dani Leo> Open >>> Arad


                        Am sa fiu cu un stand de Materiale Tenis de Masa,,, Multumesc Organizatorilor pentru invitatie! ,,, ,,,, Sa ne vedem cu bine si sanatosi!
                        Cu multa munca si perseverenta, am reusit !!! > https://www.facebook.com/video.php?v=10152877317254608

                        Comentariu


                        • #13
                          Stoica Ioan Florin din Lugoj si Pica Leonard din Buzias la Amatori !

                          Comentariu


                          • #14
                            Glavan Radu, Timisoara, amatori

                            Comentariu


                            • #15
                              Din Craiova la elite se inscrie Raducan Bogdan. In perioada aceea ma voi afla la Orastie, asa ca rog jucatorii din Orastie si chiar imprejurimi sa ma aiba si pe mine in vedere la transport.Nr.contact 0726287486.

                              Comentariu

                              Cine a citit topicul
                              Procesare...
                              X