Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

"Cupa Why Not", Roman - 21.10.2017

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Turneu A "Cupa Why Not", Roman - 21.10.2017

    Turneu A "Cupa Why Not" ediția a VIII-a - Roman, Sâmbătă 21.10.2016 – O + A

    LOCALITATEA: Roman, str. Stefan cel Mare, nr. 268 - imediat după Dacia Service;
    DATA: Sâmbătă 21 Octombrie 2016;
    CATEGORII: Open + Amatori;
    ORA DE ÎNCEPERE:
    AMATORI - 08.00 - 09.15 – validare înscrieri, la 09.30 încep meciurile;
    OPEN - 08.00 - 09.15 – validare înscrieri, la 09.30 încep meciurile;
    INDICAȚII DE ACCES:
    SALA: Sala de sport tip N4Houses "Colegiul Miron Costin", Roman;
    LOGISTICĂ: 12 mese (Butterfly, Donic) aprobate ITTF, mingi plastic ***;
    SPAȚIU DE JOC: 800 mp;
    SUPRAFAȚA DE JOC: pardoseală multistrat;
    FACILITĂȚI: Vestiare, dușuri, garderobă;
    TAXA: adulți 30 Lei, copii 15 Lei, din care 1 Leu/participant se va dona către AmaTur;
    Se asigură:
    - apă plată – 2 litri;
    - o felie de pizza gigant by Why Not;
    - cafea;
    MATERIALE DE PREMIERE:
    - Amatori: Locurile 1÷4 - cupe + diplome;
    - Open: Locurile 1÷4 - cupe + diplome;
    - Ecolight Electric va premia cei patru medaliați de la fiecare categorie cu câte un tricou;
    INSCRIEREA PARTICIPANŢILOR:
    - pe forum sau telefonic;
    - prioritatea la înscriere: conform Clasament AmaTur la zi;
    - ultima înscriere/retragere Joi 19.10.2017, ora 21,00;
    - retragerile înainte de termen vor fi monitorizate: R1;
    - retragerile după termen vor fi penalizate cu 2 puncte: R2;
    - absenții vor fi penalizați cu 3 puncte N;
    - organizatorii își rezervă dreptul de a refuza persoanele care au creat probleme referitoare la abateri regulamentare sau de natură a împiedica sub orice formă bunul mers al competiției
    (atitudine necuviincioasă, nemotivați, retrageri multiple, etc.);
    SISTEMUL DE JOC:
    Amatori:
    - Participă orice jucător amator cu MP mai mică de 20;
    - Număr maxim de participanţi: 36;
    - Se joacă în sistemul cel mai bun din 5 seturi (3/5);
    - Grupe inferioare de câte 6 jucători după regula şarpelui cu eventuale modificări funcţie de localităţi (locul 1 nu se schimbă) – se califică primii 4;
    - Capi de serie grupe inferioare – conform MP dată de clasamentul AmaTur la zi;
    - Grupe superioare de câte 4 jucători – se califică primii 2;
    - Capi de serie grupe superioare – conform rezultate grupe inferioare;
    - Schemă de joc - grupe superioare: 1357;
    - Tablou eliminatoriu de 64;
    - Ordine favoriți eliminatorii – conform număr de ordine grupe superioare;
    - Locurile II se împart în două urne (partea inferioară, respectiv superioară a tabloului, astfel încât locurile 1 şi 2 dintr-o grupă superioară să nu se întâlnească decât în finală) şi vor fi trase la sorţi de către cel mai tânăr participant la turneul Amatori;
    Open:
    - Participă jucătorii cu MP mai mare sau egală cu 20 precum si jucatorii amatori cu MP 10-20 (care sunt rugati să-şi anunțe optiunea la OPEN), în limita locurilor disponibile;
    - Număr maxim de participanţi: 36;
    - Se joacă în sistemul cel mai bun din 5 seturi (3/5);
    - Grupe inferioare de câte 6 jucători după regula şarpelui cu eventuale modificări funcţie de localităţi (locul 1 nu se schimbă) – se califică primii 4;
    - Capi de serie grupe inferioare – conform MP dată de clasamentul AmaTur la zi;
    - Grupe superioare de câte 4 jucători – se califică primii 2;
    - Capi de serie grupe superioare – conform rezultate grupe inferioare;
    - Schemă de joc - grupe superioare: 1546;
    - Tablou eliminatoriu de 32;
    - Ordine favoriți eliminatorii – conform număr de ordine grupe superioare;
    - Locurile II se împart în două urne (partea inferioară, respectiv superioară a tabloului, astfel încât locurile 1 şi 2 dintr-o grupă superioară să nu se întâlnească decât în finală) şi vor fi trase la sorţi de către cel mai tânăr participant la turneul Open;LIVE
    MASĂ PRÂNZ
    - O firmă de catering va prelua comenzile dumneavoastră la momentul înscrierii din dimineața concursului.
    ORGANIZATORI:
    - Petenchi Edmond, tel. 0722506159, 0768101440;
    DIRECTOR TEHNIC:
    - Cozma Cătălin, tel. 0744.544.610;
    SPONSORI:
    Primăria Roman;
    Ecolight Electric - Iași;
    Ursus;
    Pizzeria Why Not.
    Ultima editare de marcelgiosan; 20.oct.2017, 13:39.
    Blade: Nittaku Septear; FH: Yasaka Rakza 7 Soft, BH: Xiom Vega Pro

  • #2
    Rezervat înscrieri și clasament Open

    Inscrieri Open - on 20.10.2017 at 14:37:39

    1. Cozma Catalin, Falticeni, 20 - 35,38 - OEW
    2. Corcoz Costin, Focsani, 21 - 38,57 - OEL
    3. Marola Mihai, Bacau, 60 - 36,39 - OE
    4. Rojnita Sebastian, Bacau, 68 - 28,41 - OE
    5. Istrate Cristian, Bucuresti, 75 - 27,25 - OEW
    6. Tipu Vlad, Iasi, 84 - 33,36 - OE
    7. Munteanu Octavian, Tecuci, 89 - 30,25 - OEW
    8. Ciortescu Cristi, Iasi, 90 - 26,28 - O
    9. Grosan Nicu, Piatra Neamt, 98 - 31,32 - OE
    10. Valeanu Cosmin, Bacau, 102 - 32 - OEJ
    11. Ursulescu Ioan, Bacau, 117 - 24,88 - OW
    12. Dragan Petru Ioan, Iasi, 130 - 24,72 - O
    13. Nicolaiciuc Ovidiu Sebastian, Iasi, 135 - 23,68 - O
    14. Valeanu Vlad, Bacau, 136 - 29,14 - OE
    15. Bogza Dragos, Iasi, 141 - 22,92 - O
    16. Ticu Dorin, Bacau, 142 - 25,82 - OW
    17. Berila Radu, Bacau, 149 - 28,46 - OEJ
    18. Braniste George, Bacau, 151 - 24,82 - O
    19. Bulubasa Nicusor, Comanesti, 173 - 25,5 - OW
    20. Marola Dan, Bacau, 216 - 24,32 - O
    21. Axinte Bogdan, Iasi, 253 - 33 - OE
    22. Petenchi Edmond, Roman, 274 - 20,5 - OW
    23. Bubulac Cristi, Piatra Neamt, 277 - 21,11 - O
    24. Mahu Bogdan, Pascani, 280 - 20,11 - O
    25. Albu Catalin, Pascani, 367 - 27,2 - OE
    26. Barsa Ioan, Moinesti, 381 - 24 - O
    27. Leteanu Marius, Bacau, 412 - 20,46 - O
    28. Baisan Paul, Roman, 505 - 24,75 - O
    29. Vasiliu Dan, Panciu, 596 - 24,58 - O
    30. Acatrinei Lucian Marian, Bucuresti, 682 - 26,5 - O
    31. Coroiu Andrei, Roman, 699 - 25,63 - O

    Clasament OPEN-ELITE

    1. Albu Catalin - Pascani
    2. Coroiu Andrei - Roman
    3 -- 4
    Corcoz Costin - Focsani
    Tipu Vlad - Iasi
    5 -- 8
    Valeanu Cosmin - Bacau
    Munteanu Octavian - Tecuci
    Cozma Catalin - Falticeni
    Bubulac Cristi - Piatra Neamt
    9 -- 12
    Valeanu Vlad - Bacau
    Istrate Cristian - Bucuresti
    Ticu Dorin - Bacau
    Barsa Ioan - Moinesti
    13 -- 21 1v gr.sup.
    Marola Mihai - Bacau
    Berila Radu - Bacau
    Rojnita Sebastian - Bacau
    Acatrinei Lucian Marian - Bucuresti
    Braniste George - Bacau
    Dragan Petru Ioan - Iasi
    Nicolaiciuc Ovidiu Sebastian - Iasi
    Corocaescu Cristian - Suceava
    Mahu Bogdan - Pascani
    22 -- 24 0v gr.sup.
    Atomei Armand - Piatra Neamt
    Ciortescu Cristi - Iasi
    Petenchi Edmond - Roman
    25 -- 2v gr.inf.
    Sofian Corneliu - Suceava
    26 -- 29 1v gr.inf.
    Bulubasa Nicusor - Comanesti
    Baisan Paul - Roman
    Marola Dan - Bacau
    Bogza Dragos - Iasi
    30 -- 32 0v gr.inf.
    Grosan Nicu - Piatra Neamt
    Vasiliu Dan - Panciu
    Leteanu Marius - Bacau
    Ultima editare de marcelgiosan; 22.oct.2017, 15:28.
    Blade: Nittaku Septear; FH: Yasaka Rakza 7 Soft, BH: Xiom Vega Pro

    Comentariu


    • #3
      Rezervat înscrieri și clasament Amatori

      Inscrieri Amatori - on 20.10.2017 at 14:37:27

      1. Oancea Marian, Bacau, 360 - 18,21 - A
      2. Lazar Vasile, Pufesti, 363 - 19 - A
      3. Burghelea Florin, Piatra Neamt, 441 - 17,83 - A
      4. Ailioaie Gheorghe, Comanesti, 473 - 14,79 - AW
      5. Socaci Sorin, Panciu, 491 - 17,36 - A
      6. Laic Mihai, Roman, 532 - 19,1 - A
      7. Donisan Costel, Pascani, 578 - 14,21 - AW
      8. Iordachi Adrian, Adjud, 604 - 16,4 - A
      9. Ujeniuc Dan, Suceava, 623 - 12,71 - A
      10. Plamada Iulian, Putna, 628 - 14,67 - A
      11. Simionese Sorin Gabriel, Granicesti, 652 - 13,96 - A
      12. Morosan Ionel, Granicesti, 679 - 13,63 - A
      13. Vicovanu Petru, Horodnic de Jos, 709 - 15,5 - A
      14. Padurariu Ciprian, Roman, 771 - 16,25 - A
      15. Zepciuc Marius, Granicesti, 791 - 13,38 - A
      16. Morosan Mihai, Granicesti, 822 - 13 - A
      17. Dior Dorin, Iasi, 868 - 14,4 - A
      18. Sisca Nicusor, Comanesti, 892 - 10,3 - AW
      19. Mihaila Gabriel, Radauti, 931 - 15,75 - A
      20. Simionese Ovidiu, Granicesti, 954 - 9 - AJ
      21. Dimitriu Vasile, Bacau, 1122 - 15,5 - A
      22. Gasner Paul, Iasi, 1174 - 13,5 - A
      23. Roman Florin, Roman, 1210 - 18 - A
      24. Dumea Lucian, Roman, 1260 - 15 - A
      25. Boboc Cosmin, Targu Neamt, 1309 - 14 - A
      26. Ghiurea Viorel, Piatra Neamt, 1327 - 13,5 - AW
      27. Tabacaru Constantin, Piatra Neamt, 1521 - 14 - A
      28. Ciuca Sorin, Iasi, 1522 - 14 - A
      29. Vines Liviu Cornel, Roman, 1671 - 6 - A
      30. Bobu Stefan Minodor, Targu Neamt, 1673 - 6 - A
      31. Grosu Gheorghita, Targu Neamt, 1900 - 5 - A
      32. Gavriluta Cristian Marius, Roman, 1960 - 11 - A
      33. Oruc Cahit, Roman, 1976 - 5 - A
      34. Duman Iulian, Halaucesti, 2005 - 8 - A
      35. Pintileasa Gheorghe, Bacau, 2053 - 5,5 - A
      36. Magdici Daniel, Roman, 2103 - 11 - A
      37. Borcea Viorel, Roman, 2787 - 0 - A
      38. Marcu Cristian Marian, Roman, 2807 - 11 - A
      39. Musat Viorel, Bacau, 2835 - 0 - A
      40. Savina Dan, Piatra Neamt, 3672 - 0 - A
      41. Aanei Cristian, Putna, 5010 - 0 - A
      42. Ivan Marian, Bacau, 5011 - 0 - A
      43. Mocanu Lucian, Roman, 5012 - 0 - A


      Clasament Amatori

      1. Ciuca Sorin - Iasi
      2. Lazar Vasile - Pufesti
      3 -- 4
      Iordachi Adrian - Adjud
      Oancea Marian - Bacau
      5 -- 8
      Tabacaru Constantin - Piatra Neamt
      Vicovanu Petru - Horodnic de Jos
      Burghelea Florin - Piatra Neamt
      Dimitriu Vasile - Bacau
      9 -- 16
      Donisan Costel - Pascani
      Zepciuc Marius - Granicesti
      Plamada Iulian - Putna
      State Constantin - Targu Neamt
      Laic Mihai - Roman
      Padurariu Ciprian - Roman
      Aanei cristian - Putna
      Socaci Sorin - Panciu
      17 -- 18
      Ailioaie Gheorghe - Comanesti
      Morosan Ionel - Granicesti
      19 -- 26 1v gr.sup.
      Roman Florin - Roman
      Mihaila Gabriel - Radauti
      Dumea Lucian - Roman
      Dior Dorin - Iasi
      Boboc Cosmin - Targu Neamt
      Simionese Sorin Gabriel - Granicesti
      Ghiurea Viorel - Piatra Neamt
      Morosan Mihai - Granicesti
      27 -- 36 0v gr.sup.
      Gasner Paul - Iasi
      Ujeniuc Dan - Suceava
      Magdici Daniel - Roman
      Duman Iulian - Halaucesti
      Vines Liviu Cornel - Roman
      Bobu Stefan Minodor - Targu Neamt
      Pintileasa Gheorghe - Bacau
      Ivan Marian - Bacau
      Rusu Cabalau - Roman
      Pricop Lucian - Pascani
      37 -- 38 1v gr.inf.
      Borcea Viorel - Roman
      Mocanu Lucian - Roman
      39 -- 45 0v gr.inf.
      Gavriluta Cristian Marius - Roman
      Marcu Cristian Marian - Roman
      Sisca Nicusor - Comanesti
      Simionese Ovidiu - Granicesti
      Grosu Gheorghita - Targu Neamt
      Musat Viorel - Bacau
      Savina Dan - Piatra Neamt
      Ultima editare de marcelgiosan; 22.oct.2017, 15:24.
      Blade: Nittaku Septear; FH: Yasaka Rakza 7 Soft, BH: Xiom Vega Pro

      Comentariu


      • #4
        Time to Remember!

        Why Not Ediția a I-a - 10.10.2009



        Why Not Ediția a II-a - 19.11.2011



        Why Not Ediția a III-a - 19.05.2012



        Why Not Ediția a IV-a - 08.02.2014



        Why Not Ediția a V-a - 24.10.2015



        Why Not Ediția a VI-a - 13.02.2016



        Why Not Ediția a VII-a - 22.10.2017

        Ultima editare de marcelgiosan; 09.oct.2017, 14:53.
        Blade: Nittaku Septear; FH: Yasaka Rakza 7 Soft, BH: Xiom Vega Pro

        Comentariu


        • #5
          Axinte Bogdan - Elite
          Blade 1 : Butterfly Jun Mizutani Super ZLC Blade 2: Butterfly Custom Arylate
          Fh: Tenergy 05 2.1 mm Fh: Tenergy 05 2.1 mm
          Bh: Tenergy 05 FX 2.1 mm Bh : Tenergy 05 FX 2.1 mm

          Comentariu


          • #6
            Se înscrie Gasner Paul, Iași, la Open
            TB ZLF & T05/T05FX

            Comentariu


            • #7
              din panciu,vasiliu dan -open

              Comentariu


              • #8
                socaci sorin-amatori

                Comentariu


                • #9
                  Din Roman - Laic Mhai- amatori. Multumesc.
                  TRUST NO ONE !

                  Comentariu


                  • #10
                    Munteanu Octavian Tecuci Open
                    Stiga Clipper Butterfly Tenergy 64 Yasaka Antipower

                    Comentariu


                    • #11
                      Salutare tuturor, cu mare placere voi venii la Roman, Cristian Istrate elite Bucuresti.

                      Comentariu


                      • #12
                        Berila Radu - Bacău - Elite

                        Trimis de pe al meu SM-J320F folosind Tapatalk

                        Comentariu


                        • #13
                          din Straja: Ursulean Vasile la open
                          Blade: SCHLAGER CARBON OF+
                          FH: Tenergy 05 FX
                          BH: Tenergy 05 FX

                          Comentariu


                          • #14
                            Sumanaru Catalin(Iasi) --> elite


                            Trimis de pe al meu SM-G361F folosind Tapatalk

                            Comentariu


                            • #15
                              Ciuca Sorin - Iasi - Avansati.

                              Comentariu

                              Cine a citit topicul
                              Procesare...
                              X