Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

"Turneu Final AmaTur 2017", Sfântu Gheorghe - 11.11.2017

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Mai așteptați vreo două zile... Abia aștept "distracția"...
    BH: SPINLORD GIPFELSTURM 1.8 mm
    Blade: KAZAK
    FH: ANDRO RASANTER R47 ULTRAMAX

    Comentariu


    • Din Orăștie la categoria Avansați - Zdrenghea Mircea.

      Trimis de pe al meu VFD 1100 folosind Tapatalk

      Comentariu


      • Dupa noua actualizare, locul 211 nu prinde loc la OPEN-ELITE dar locul 212 este pe locul 2 la Amatori-Incepatori. Eu am participat la un A+ si am trecut la Open-Elite. Daca nu participam as fi fost pe lista la Amatori si as fi putut sa joc. Frumos ar fi fost sa se fi stabilit dinainte pe toate cele 4 categorii cate locuri sunt alocate ca fiecare sa poata sa isi faca un plan.

        Comentariu


        • Bună dimineața!
          Analiz?nd cele două liste de înscrieri comune Elite/Open și Avansați/începători, repartizarea celor 150, respectiv 120 de locuri la TF se va face astfel:
          1. Elite: 96 locuri - 16 mese;
          2. Open: 54 locuri - 9 mese;
          3. Avansați: 102 locuri - 17 mese;
          4. începători: 18 locuri - 3 mese.
          ?n cursul zilei de azi se vor actualiza listele de înscrieri conform cifrelor de mai sus, urmând ca Joi 9 Noiembrie 2017, ora 21.00 să se încheie perioada de înscrieri.
          Blade: Butterfly Amultart; FH: Andro Rasanter R42, BH: Andro Rasanter R37

          Comentariu


          • Suciu Sergiu, Turda, incepatori

            Comentariu


            • Repartizarea locurilor sunt disproportionate:
              1- Din 150 E + O statistica spune, 413 Elitisti si 414 Openist in clasament
              Open 54 repartizate,60 ar fi mult mai corect.
              Pentru incepatori in loc de 18 sa fie 24 la nr.de participanti.
              Acestea fiind proportionale nu numai ca participanti! Cat de cat valoare !
              Strict statistic ar fi aratat altfel.
              Cu stima.

              Comentariu


              • Govoreanu Florin Cisnadie -Elite
                Govoreanu Cendana -Incepatori

                Comentariu


                • Postat în original de Antal Denes Vezi post
                  Repartizarea locurilor sunt disproportionate:
                  1- Din 150 E + O statistica spune, 413 Elitisti si 414 Openist in clasament
                  Open 54 repartizate,60 ar fi mult mai corect.
                  Pentru incepatori in loc de 18 sa fie 24 la nr.de participanti.
                  Acestea fiind proportionale nu numai ca participanti! Cat de cat valoare !
                  Strict statistic ar fi aratat altfel.
                  Cu stima.
                  Dupa teoria asta cu numarul de participanti din clasament, ar trebui ca incepatorii sa ocupe cam jumatate din locurile puse la dispozitie iar restul sa fie impartite intre celelalte 3 categorii.
                  TEnergy 05 FX // Timo Boll ALC 30th A // TEnergy 05 FX

                  Comentariu


                  • Rodica Sicoe -Cugir -Elit

                    Comentariu


                    • Postat în original de Antal Denes Vezi post
                      Repartizarea locurilor sunt disproportionate:
                      1- Din 150 E + O statistica spune, 413 Elitisti si 414 Openist in clasament
                      Open 54 repartizate,60 ar fi mult mai corect.
                      Pentru incepatori in loc de 18 sa fie 24 la nr.de participanti.
                      Acestea fiind proportionale nu numai ca participanti! Cat de cat valoare !
                      Strict statistic ar fi aratat altfel.
                      Cu stima.
                      Matematic corect, nea Denes! Același calcul l-am făcut și eu, inclusiv în procente. Si ce daca!? Tot plâng [emoji22]

                      Trimis de pe al meu SM-G935F folosind Tapatalk
                      "Be your self, everyone is already taken"- Oscar Wilde

                      Comentariu


                      • Se retrage Stroe Ionel, din Bacău.
                        Nittaku Acoustic
                        FH - Xiom Omega V Tour
                        BH - Xiom Omega V Tour

                        Comentariu


                        • Postat în original de marcelgiosan Vezi post
                          Inscrieri Avansați - 102 locuri (102 + 2 Wild-card-uri) - on 03.11.2017 at 15:45:19
                          Inscrieri începători - 18 locuri (16 + 2 Wild-card-uri) - on 03.11.2017 at 15:44:04
                          ?n postul nr. 4 găsiți listele Avansați și începători separat, conform numărului de locuri anunțate.
                          Va rog frumos verificați să nu fi uitat pe cineva în cursul operațiilor de trecere de la lista comună la listele separate.
                          Mulțumesc frumos!
                          Ultima editare de marcelgiosan; 04.nov.2017, 15:27.
                          Blade: Butterfly Amultart; FH: Andro Rasanter R42, BH: Andro Rasanter R37

                          Comentariu


                          • Postat în original de FlorinBN Vezi post
                            Inscrieri Elite - on 03-Nov-17 at 16:00:24

                            Inscrieri Open - on 03-Nov-17 at 16:01:03
                            La fel si pentru Elite/Open ... sint trecute si wild-cardurile acordate.
                            TEnergy 05 FX // Timo Boll ALC 30th A // TEnergy 05 FX

                            Comentariu


                            • Incerc sa onorez si eu invitatia la aceasta frumoasa sarbatoare:
                              Tokos Pal, Odorheiu Secuiesc, open.
                              FH: Butterfly Tackiness Matsushita Pro Model BH: Dr. Neubauer Diamant
                              Tel : 0742 257 995

                              Comentariu


                              • Se inscrie la avansati Cuesdean Rares din Reghin.

                                Comentariu


                                • Din Botoșani, Robu Valentin - avansati.

                                  Comentariu


                                  • eu ma retrag de pe lista de asteptere ....
                                    DAN UNIVERSAL balustrade din inox &confectii metalice fier forjat!http://danuniversal.000space.com/ vezi aici!

                                    Comentariu


                                    • Acum ma gandesc ca, poate, era mai bine sa stau in banca mea si sa nu trec chiar in ultima luna la Open. . Daca ramaneam la Avansati, "as fi fost in satul meu fruntas"... fiind sigur de participare la turneul final...

                                      Dar, asa-i la vie, cum spune francezul.

                                      Se inscrie in coada de asteptare la Open: Dospinescu George - București.

                                      Comentariu


                                      • Postat în original de Victor Sencu Vezi post
                                        Nu pot
                                        N am loc asta e
                                        Si sa am MP 12 nu mai joc la Open
                                        Poate la Incepatori sau Elite
                                        Avansati sau Open, nu [emoji5]


                                        Sent from my iPhone using Tapatalk
                                        Se retrage Șencu Victor
                                        Targoviște


                                        Sent from my iPhone using Tapatalk

                                        Comentariu


                                        • Postat în original de GeorgeDospinescu Vezi post
                                          Acum ma gandesc ca, poate, era mai bine sa stau in banca mea si sa nu trec chiar in ultima luna la Open. . Daca ramaneam la Avansati, "as fi fost in satul meu fruntas"... fiind sigur de participare la turneul final...

                                          Dar, asa-i la vie, cum spune francezul.

                                          Se inscrie in coada de asteptare la Open: Dospinescu George - București.
                                          Sa nu i-ti pare rau!!Esti 1 Campion pentru mine si Colegii Tai!!Depinde Doar De Tine!!

                                          Comentariu


                                          • Daniel Darjan -Brașov, Avansați. Mulțumesc.

                                            Comentariu


                                            • Elite + Open = 15O Amatori = 12o. Clar. Doua categorii. Ce este neclar : Distinctii - pct. 5 : ''cel mai bine clasat Old-boy in clasamentul general = Maestru Amatur.'' Rog confirmati : OE si A ; . La pct.2 Campion judetean Amatur = cel mai bine clasat in clasamentul judetean (indiferent de categorie). La pct. 5 nu se specifica ''INDIFERENT DE CATEGORIE''. Multumesc.

                                              Comentariu


                                              • Se retrage Zamfiroaia Sorin

                                                Trimis de pe al meu HTC Desire 526G dual sim folosind Tapatalk

                                                Comentariu


                                                • Postat în original de Gigi Spin Vezi post
                                                  Elite + Open = 15O Amatori = 12o. Clar. Doua categorii. Ce este neclar : Distinctii - pct. 5 : ''cel mai bine clasat Old-boy in clasamentul general = Maestru Amatur.'' Rog confirmati : OE si A ; . La pct.2 Campion judetean Amatur = cel mai bine clasat in clasamentul judetean (indiferent de categorie). La pct. 5 nu se specifica ''INDIFERENT DE CATEGORIE''. Multumesc.
                                                  Și propunea cineva simplificarea Regulamentului care ar fi prea stufos (complex, lung). Not long enough!

                                                  Un singur premiu, indiferent de categorie.
                                                  O să le postăm cât de curând.
                                                  Blade: Butterfly Amultart; FH: Andro Rasanter R42, BH: Andro Rasanter R37

                                                  Comentariu


                                                  • Multumim conducerii AMATUR ( in special domnului Marcel Giosan ) pentru alocarea de locuri separate incepatorilor.
                                                    O seara deosebita sa aveti.

                                                    Comentariu

                                                    Who has read this thread:
                                                    Procesare...
                                                    X