Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

"Cupa TT Bacău", Bacău - 28.10.2017

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Turneu A "Cupa TT Bacău", Bacău - 28.10.2017

    Turneu A "Cupa TT Bacău", Bacău Ediția a VIII-a - Sâmbătă 28 Octombrie 2017

    LOCALITATEA: Bacău
    DATA: Sâmbătă 28 Octombrie 2017;
    CATEGORII: Elite + Open + Amatori + Începători;
    ORA DE ÎNCEPERE:
    AVANSAȚI - 08.00 - 09.15 validare înscrieri, la 09.30 încep meciurile;
    ÎNCEPĂTORI - 08.00 - 09.15 validare înscrieri, la 09.30 încep meciurile;
    OPEN - 08.00 - 09.15 validare înscrieri, la 09.30 încep meciurile;
    ELITE - 08.00 - 09.15 validare înscrieri, la 09.30 încep meciurile;
    INDICAȚII DE ACCES:
    SALA 1: Sala de Sport a Școlii generale nr. 2 "Constantin Platon", str. 9 Mai, nr. 64, 600026, Bacău;
    SALA 2: Sala de Sport a Școlii gimnaziale nr. 10, str. Cornișa Bistriței, nr. 28, Bacău;
    LOGISTICĂ: 16 mese aprobate ITTF, mingi ***;
    SPAȚIU DE JOC: 840 mp;
    SUPRAFAȚA DE JOC: Material sintetic multistrat;
    FACILITĂȚI: Vestiare, dușuri;
    TAXA: adulți 30 Lei, copii sub 14 ani 15 Lei, din care 1 Leu/participant vor fi transferați în contul AmaTur;
    Se asigură apă plată 2 litri, "mizilic";
    MATERIALE DE PREMIERE:
    - Locurile 1÷4 cupe + diplome;
    ÎNSCRIEREA/RETRAGEREA PARTICIPANȚILOR:
    - pe forum sau telefonic;
    - prioritatea la înscriere: primul venit, primul servit;
    - ultima retragere Joi 26.10.2017, ora 21,00;
    - retragerile înainte de termen vor fi monitorizate: R1;
    - retragerile după termen vor fi penalizate cu 2 puncte: R2;
    - absenții vor fi penalizați cu 3 puncte: N;
    - organizatorii își rezervă dreptul de a refuza persoanele care au creat probleme referitoare la abateri regulamentare sau de natură a împiedica sub orice formă bunul mers al competiției (atitudine necuviincioasă, nemotivați, retrageri multiple, etc.);
    SISTEMUL DE JOC:
    - Elite – maxim 18 participanți;
    - Open – maxim 36 participanți;
    - Avansați – maxim 36 participanți;
    - Începători – maxim 36 participanți;
    - Se joacă în sistemul cel mai bun din 5 seturi (3/5);
    - Grupe inferioare de câte 6 jucători – se califică primii 4;
    - Capi de serie grupe inferioare – conform MP;
    - Grupe superioare de câte 4 jucători – se califică primii 2;
    - Capi de serie grupe superioare – conform rezultate grupe inferioare;
    - Tablou eliminatoriu de 8, 16, 32;
    - Ordine favoriți eliminatorii – conform număr de ordine grupe superioare.
    - Locurile II se împart în două urne (partea inferioară, respectiv superioară a tabloului, astfel încât locurile 1 şi 2 dintr-o grupă superioară să nu se întâlnească decât în finală) şi vor fi trase la sorţi;
    IMPORTANT:
    În funcție de numărul de jucători înscriși pot apărea modificări la sistemul de joc.
    Există și varianta ca toată lumea să înceapă dimineața, cu mențiunea cu Începătorii ar evolua la Școala 10, caz în care se vor face grupe superioare și la Elite/Open.
    ORGANIZATOR:
    - Sebastian Rojnița, tel. 0742.910.126;
    - Miron Călin, tel. 0766.700.830;
    ORGANIZATOR TEHNIC:
    - Ursulescu Ioan, tel. 0751.041.997;
    - Cozma Cătălin, tel. 0744.544.610;
    SPONSORI:
    Fast Electrical Solutions, prin Dl. Daniel Butacu.
    www.fastgroup.ro
    Alergo Impex SRL, prin Dl. Viorel Mușat.

    ECHIPAMENT SPORTIV:
    - Viva Sport Shop va fi prezentă cu un bogat stand de materiale de tenis de masă.


    Jucătorii de la categoria Începători vor juca la Școala Gimnazială nr. 10.
    Ultima editare de marcelgiosan; 24.oct.2017, 21:00.
    Blade: Nittaku Septear; FH: Yasaka Rakza 7 Soft, BH: Xiom Vega Pro

  • #2
    Rezervat înscrieri și clasament Elite

    Inscrieri Elite - on 27.10.2017 at 20:04:46

    1. Corcoz Costin, Focsani, 21 - 38,57 - OEL
    2. Marola Mihai, Bacau, 60 - 36,39 - OE
    3. Cozma Catalin, Falticeni, 20 - 35,38 - OEW
    4. Incze Levente, Miercurea Ciuc, 77 - 34,57 - OE
    5. Sumanaru Catalin, Iasi, 23 - 33,17 - OE
    6. Ursulean Vasile, Straja, 78 - 32,5 - OE
    7. Valeanu Cosmin, Bacau, 102 - 32 - OEJ
    8. Duceac Catalin, Botosani, 145 - 31,21 - OE
    9. Hogas Flaviu Alexandru, Barlad, 594 - 31 - OE
    10. Munteanu Octavian, Tecuci, 89 - 30,25 - OEW
    11. Laszlo Levente, Miercurea Ciuc, 69 - 29,57 - OE
    12. Valeanu Vlad, Bacau, 136 - 29,14 - OE
    13. Berila Radu, Bacau, 149 - 28,46 - OEJ
    14. Rojnita Sebastian, Bacau, 68 - 28,41 - OE
    15. Atomei Armand, Piatra Neamt, 511 - 27,58 - OEW
    16. Istrate Cristian, Bucuresti, 75 - 27,25 - OEW
    17. Albu Catalin, Pascani, 367 - 27,2 - OE
    18. Cojocaru Stefan, Suceava, 215 - 27,07 - OEJ
    -----------------------------------------
    Lista de asteptare:
    1. Bularda Iulian, Barlad, 1053 - 32 - OEL

    Clasament Elite

    1. Marola Mihai - Bacau
    2. Berila Radu - Bacau
    3 -- 4
    Bularda Iulian - Barlad
    Albu Catalin - Pascani
    5 -- 8
    Cozma Catalin - Falticeni
    Sumanaru Catalin - Iasi
    Corcoz Costin - Focsani
    Ursulean Vasile - Straja
    9 -- 12 0v gr.sup.
    Incze Levente - Miercurea Ciuc
    Hogas Flaviu Alexandru - Barlad
    Laszlo Levente - Miercurea Ciuc
    Cojocaru Stefan - Suceava
    13 -- 14 2v gr.inf.
    Valeanu Cosmin - Bacau
    Munteanu Octavian - Tecuci
    15 -- 17 1v gr.inf.
    Duceac Catalin - Botosani
    Atomei Armand - Piatra Neamt
    Istrate Cristian - Bucuresti
    18 -- 0v gr.inf.
    Valeanu Vlad - Bacau
    Ultima editare de marcelgiosan; 28.oct.2017, 18:58.
    Blade: Nittaku Septear; FH: Yasaka Rakza 7 Soft, BH: Xiom Vega Pro

    Comentariu


    • #3
      Rezervat înscrieri și clasament Open

      Inscrieri Open - on 28.10.2017 at 8:38:53

      1. Mironescu Adrian, Botosani, 229 - 26,54 - O
      2. Ciortescu Cristi, Iasi, 90 - 26,28 - O
      3. Ticu Dorin, Bacau, 142 - 25,82 - OW
      4. Miklos Imre, Miercurea Ciuc, 230 - 25,58 - O
      5. Pizlaru Ionel, Focsani, 313 - 24,88 - O
      6. Braniste George, Bacau, 150 - 24,82 - O
      7. Baisan Paul, Roman, 504 - 24,75 - O
      8. Dragan Petru Ioan, Iasi, 130 - 24,72 - O
      9. Vasiliu Dan, Panciu, 596 - 24,58 - O
      10. Fazakas Gergely, Miercurea Ciuc, 194 - 24,54 - O
      11. Fancsali Kalman, Miercurea Ciuc, 134 - 24,46 - OW
      12. Marola Dan, Bacau, 216 - 24,32 - O
      13. Bodin Ion, Tecuci, 415 - 24,2 - OW
      14. Hariuc Costica, Vaslui, 435 - 24 - O
      15. Iacob Gabriel, Iasi, 131 - 23,83 - OW
      16. Nicolaiciuc Ovidiu Sebastian, Iasi, 135 - 23,68 - O
      17. Rosca Niculai, Galanesti, 405 - 23 - O
      18. Bogza Dragos, Iasi, 141 - 22,92 - O
      19. Gaitan Tiberiu, Braila, 239 - 22,68 - OW
      20. Spoiala Cristinel, Focsani, 501 - 22,6 - O
      21. Postelnicu Ciprian, Tecuci, 540 - 21,8 - O
      22. Plamada Lucian, Iasi, 737 - 21,67 - O
      23. Serban Liviu, Onesti, 224 - 21,29 - O
      24. Bubulac Cristi, Piatra Neamt, 277 - 21,11 - O
      25. Palaghita Remus, Onesti, 2062 - 21 - OW
      26. Petenchi Edmond, Roman, 274 - 20,5 - OW
      27. Leteanu Marius, Bacau, 412 - 20,46 - O
      28. Rosu Gabriel, Comanesti, 328 - 20,43 - O
      29. Dicu Vlad, Vaslui, 588 - 20,25 - O
      30. Mahu Bogdan, Pascani, 280 - 20,11 - O
      31. Stroe Ionel, Bacau, 345 - 19,57 - A
      32. Bobarnac Gheorghe, Bacau, 770 - 19 - A
      33. Oancea Marian, Bacau, 360 - 18,21 - A
      34. Iosif Radu, Barlad, 693 - 17,63 - A
      35. Carnu Eugen, Bacau, 920 - 16 - AW
      36. Olteanu Gabriel, Vaslui, 732 - 12,75 - A
      -----------------------------------------
      Lista de asteptare:
      1. Turcu Viorel, Piatra Neamt, 330 - 20,79 - OW

      Clasament Open

      1. Dragan Petru Ioan - Iasi
      2. Spoiala Cristinel - Focsani
      3 -- 4
      Braniste George - Bacau
      Rosu Gabriel - Comanesti
      5 -- 8
      Baisan Paul - Roman
      Fazakas Gergely - Miercurea Ciuc
      Petenchi Edmond - Roman
      Miklos Imre - Miercurea Ciuc
      9 -- 12
      Ciortescu Cristi - Iasi
      Fancsali Kalman - Miercurea Ciuc
      Hariuc Costica - Vaslui
      Mahu Bogdan - Pascani
      13 -- 14 2v gr.sup.
      Ticu Dorin - Bacau
      Bodin Ion - Tecuci
      15 -- 19 1v gr.sup.
      Mironescu Adrian - Botosani
      Pizlaru Ionel - Focsani
      Nicolaiciuc Ovidiu Sebastian - Iasi
      Plamada Lucian - Iasi
      Bubulac Cristi - Piatra Neamt
      20 -- 24 0v gr.sup.
      Vasiliu Dan - Panciu
      Gaitan Tiberiu - Braila
      Palaghita Remus - Onesti
      Turcu Viorel - Piatra Neamt
      Stroe Ionel - Bacau
      25 -- 27 2v gr.inf.
      Iacob Gabriel - Iasi
      Rosca Niculai - Galanesti
      Bogza Dragos - Iasi
      28 -- 32 1v gr.inf.
      Marola Dan - Bacau
      Postelnicu Ciprian - Tecuci
      Leteanu Marius - Bacau
      Oancea Marian - Bacau
      Carnu Eugen - Bacau
      33 -- 36 0v gr.inf.
      Serban Liviu - Onesti
      Dicu Vlad - Vaslui
      Bobarnac Gheorghe - Bacau
      Iosif Radu - Barlad
      Ultima editare de marcelgiosan; 28.oct.2017, 18:31.
      Blade: Nittaku Septear; FH: Yasaka Rakza 7 Soft, BH: Xiom Vega Pro

      Comentariu


      • #4
        Rezervat înscrieri și clasament Avansați

        Inscrieri Avansați - on 27.10.2017 at 15:53:54

        1. Stamate Eduard, Tecuci, 602 - 19,6 - A
        2. Laic Mihai, Roman, 531 - 19,1 - A
        3. Dodu Costica, Focsani, 696 - 18,4 - AW
        4. Salavastru Petru, Botosani, 419 - 18,39 - AW
        5. Roman Florin, Roman, 1210 - 18 - A
        6. Chiribau Ciprian, Bacau, 1221 - 18 - A
        7. Aivanesei Iulian, Onesti, 1610 - 18 - A
        8. Petrescu Claudel, Putna, 498 - 17 - A
        9. Fotia Iulian, Bacau, 399 - 16,61 - A
        10. Iordachi Adrian, Adjud, 604 - 16,4 - A
        11. Stolearenco Igor, Galati, 661 - 16,2 - A
        12. Robu Mihai, Mogosesti, 725 - 15 - A
        13. Stoean Mircea, Bacau, 1047 - 15 - A
        14. Coclea Ionel, Braila, 494 - 14,96 - AW
        15. Cibotariu Bogdan, Piatra Neamt, 703 - 14,9 - A
        16. Ailioaie Gheorghe, Comanesti, 473 - 14,79 - AW
        17. Plamada Iulian, Putna, 628 - 14,67 - A
        18. Boboc Cosmin, Targu Neamt, 1309 - 14 - A
        19. Tabacaru Constantin, Piatra Neamt, 1521 - 14 - A
        20. Brateanu Liviu, Bacau, 1403 - 13,5 - A
        21. Panait Adrian, Braila, 487 - 13,25 - AW
        22. Anastasiu Constantin, Comanesti, 891 - 13 - AW
        23. Butacu Daniel, Bacau, 733 - 12,71 - AW
        24. Zamfirache Ioan, Botosani, 457 - 12,28 - AW
        25. Bejan Alexandru, Tecuci, 806 - 12,21 - A
        26. Catana Vasile, Bacau, 1263 - 11,88 - AW
        27. Tirdea Ionut, Tecuci, 814 - 11,04 - A
        28. Tamas Szilard, Miercurea Ciuc, 1819 - 11 - A
        29. Stan Costin, Bacau, 1716 - 10,5 - A
        30. Sisca Nicusor, Comanesti, 892 - 10,3 - AW
        31. State Constantin, Targu Neamt, 1643 - 9,5 - A
        32. Stinga Ovidiu, Tecuci, 1188 - 8 - A
        33. Aprodu Lucian, Bacau, 2006 - 8 - A
        34. Pintileasa Gheorghe, Bacau, 2053 - 5,5 - A
        35. Musat Viorel, Bacau, 2835 - 0 - A
        36. Bacalu Narcis, Onesti, 5001 - 0 - A
        -----------------------------------------
        Lista de asteptare:
        1. Gered Ferenc, Miercurea Ciuc, 686 - 12,75 - A
        2. Sava Sinel, Focsani, 1482 - 14 - A

        Clasament Avansați

        1. Stamate Eduard - Tecuci
        2. Stolearenco Igor - Galati
        3 -- 4
        Aivanesei Iulian - Onesti
        Laic Mihai - Roman
        5 -- 8
        Anastasiu Constantin - Comanesti
        Iordachi Adrian - Adjud
        Tabacaru Constantin - Piatra Neamt
        Salavastru Petru - Botosani
        9 -- 12
        Dodu Costica - Focsani
        Robu Mihai - Mogosesti
        Boboc Cosmin - Targu Neamt
        Aprodu Lucian - Bacau
        13 -- 20 1v gr.sup.
        Petrescu Claudel - Putna
        Stoean Mircea - Bacau
        Ailioaie Gheorghe - Comanesti
        Sava Sinel - Focsani
        Olteanu Gabriel - Vaslui
        Bejan Alexandru - Tecuci
        Tamas Szilard - Miercurea Ciuc
        State Constantin - Targu Neamt
        21 -- 24 0v gr.sup.
        Roman Florin - Roman
        Fotia Iulian - Bacau
        Plamada Iulian - Putna
        Panait Adrian - Braila
        25 -- 26 2v gr.inf.
        Chiribau Ciprian - Bacau
        Coclea Ionel - Braila
        27 -- 32 1v gr.inf.
        Brateanu Liviu - Bacau
        Zamfirache Ioan - Botosani
        Catana Vasile - Bacau
        Tirdea Ionut - Tecuci
        Stan Costin - Bacau
        Musat Viorel - Bacau
        33 -- 37 0v gr.inf.
        Cibotariu Bogdan - Piatra Neamt
        Butacu Daniel - Bacau
        Sisca Nicusor - Comanesti
        Stinga Ovidiu - Tecuci
        Pintileasa Gheorghe - Bacau
        Ultima editare de marcelgiosan; 28.oct.2017, 18:57.
        Blade: Nittaku Septear; FH: Yasaka Rakza 7 Soft, BH: Xiom Vega Pro

        Comentariu


        • #5
          Rezervat înscrieri și clasament Începători

          Inscrieri Începători - on 27.10.2017 at 15:54:25

          1. Marin Bogdan Mihail, Bacau, 630 - 9,69 - A
          2. Botea Mihai, Braila, 1764 - 9,5 - A
          3. Filip Cristi, Comanesti, 825 - 8,64 - AW
          4. Isaic Radu, Bacau, 862 - 8,61 - A
          5. Stoian Marius, Comanesti, 1302 - 8,25 - A
          6. Porosnicu Catalin, Onesti, 3102 - 8 - A
          7. Gheorghe Daniel, Braila, 1279 - 7,4 - A
          8. Bobu Stefan Minodor, Targu Neamt, 1673 - 6 - A
          9. Palamariuc Mihai, Onesti, 3474 - 6 - A
          10. Tamas Vivien, Miercurea Ciuc, 1477 - 5,13 - AF
          11. Sterczer Sandor, Sanzieni, 1452 - 4,75 - A
          12. Popa Dan Teodor, Tecuci, 3737 - 4 - A
          13. Savina Dan, Piatra Neamt, 3672 - 0 - A
          14. Ivan Marian, Bacau, 5001 - 0 - A
          15. Aprodu Mircea, Bacau, 5002 - 0 - A
          16. Aanei Cristian, Putna, 5003 - 0 - A
          17. Ghitu Liviu, Onesti, 5004 - 0 - A
          18. Paduraru Riana, Bacau, 5005 - 0 - A
          19. Stan Stefan, Bacau, 5006 - 0 - A

          Clasament Începători

          1. Aanei Cristian - Putna
          2. Botea Mihai - Braila
          3 -- 4
          Marin Bogdan Mihail - Bacau
          Porosnicu Catalin - Onesti
          5 -- 8
          Popa Dan Teodor - Tecuci
          Gheorghe Daniel - Braila
          Filip Cristi - Comanesti
          Sterczer Sandor - Sanzieni
          9 -- 12 0v gr.sup.
          Isaic Radu - Bacau
          Bobu Stefan Minodor - Targu Neamt
          Palamariuc Mihai - Onesti
          Ghitu Liviu - Onesti
          13 -- 15 1v gr.inf.
          Tamas Vivien - Miercurea Ciuc
          Savina Dan - Piatra Neamt
          Ivan Marian - Bacau
          16 -- 18 0v gr.inf.
          Stoian Marius - Comanesti
          Aprodu Mircea - Bacau
          Paduraru Riana - Bacau
          Ultima editare de marcelgiosan; 28.oct.2017, 14:37.
          Blade: Nittaku Septear; FH: Yasaka Rakza 7 Soft, BH: Xiom Vega Pro

          Comentariu


          • #6
            Rojnita Sebastian, Bacău - Elite.
            Blade: Nittaku Septear; FH: Yasaka Rakza 7 Soft, BH: Xiom Vega Pro

            Comentariu


            • #7
              Berila Radu - Bacău - Elite. Mulțumesc!

              Trimis de pe al meu SM-J320F folosind Tapatalk

              Comentariu


              • #8
                Se inscrie Miklos Imre, din Miercurea Ciuc la open. Multumesc


                Az én iPhone készülékemről küldve a Tapatalk segítségével

                Comentariu


                • #9
                  Se inscrie Leteanu Marius, din Bacau,la open.
                  Nittaku Septear
                  FH - Rakza 7
                  BH - Rakza 7

                  Comentariu


                  • #10
                    Spoiala Cristinel Focsani open

                    Comentariu


                    • #11
                      Se inscrie din Miercurea Ciuc la Elite:
                      - Incze Levente
                      - Laszlo Levente
                      Multumesc.


                      Az én iPhone készülékemről küldve a Tapatalk segítségével

                      Comentariu


                      • #12
                        Munteanu Otavian Tecuci Elite
                        Stiga Clipper Butterfly Tenergy 64 Yasaka Antipower

                        Comentariu


                        • #13
                          Se inscrie Fazakas Gergely și Fancsali Kalman din Miercurea Ciuc la open


                          Az én iPhone készülékemről küldve a Tapatalk segítségével

                          Comentariu


                          • #14
                            Plamada Lucian - Iasi - Open.

                            Comentariu


                            • #15
                              Din Botosani Duceac Catalin-elite si Zamfirache Ioan-avansati

                              Comentariu

                              Cine a citit topicul
                              Procesare...
                              X