Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

"Serbările Toamnei", Vălenii de Munte - 28.10.2017

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Turneu A "Serbările Toamnei", Vălenii de Munte - 28.10.2017

    TURNEU A - SERBARILE TOAMNEI - "FESTIVALUL TUICII", 28.10.2017


    LOCALITATEA: Valenii de Munte
    DATA: 28 Octombrie 2017
    TIMPUL PROBABIL ALOCAT: 9,30 - 21:00

    NUMĂR PARTICIPANȚI:

    Amatori: 54 participanti; ora incepere turneu: 9,30 – confirmarea inscrierii se face la ora 9,15
    Open: 36 participanti;
    ora incepere turneu: 9,30 – confirmarea inscrierii se face la ora 9,15
    Elite: 36 participanti; ora incepere turneu: 13,45 – confirmarea inscrierii se face la ora 13,30


    ADRESA+INDICATII ACCES: Sala de Sport Stelian Manolescu. Bulevardul Nicolae Iorga, in Piata Garii.


    [TD]
    [/TD]



    LOGISTICĂ: 16 mese aprobate ITTF, mingi plastic Andro Speedball 3S 40+***;



    SPAȚIU DE JOC: 800 mp;
    SUPRAFAȚA DE JOC: parchet;

    TAXA: adulți 30 Lei, copii 15 Lei, din care 1 Leu/participant se va dona către AmaTur;
    Se asigură:
    - apă plată – 2 litri;
    - cafea;

    MATERIALE DE PREMIERE
    :
    - Amatori: Locurile 1÷4 - cupe + diplome;
    - Open: Locurile 1÷4 - cupe + diplome;
    - Elite: Locurile 1÷4 - cupe + diplome;

    INSCRIEREA PARTICIPANŢILOR
    :
    - pe forum sau telefonic;
    - prioritatea la înscriere: primul venit, primul servit;
    - ultima înscriere/retragere Joi 26.10.2017, ora 21,00;
    - retragerile înainte de termen vor fi monitorizate: R1;
    - retragerile după termen vor fi penalizate cu 2 puncte: R2;
    - absenții vor fi penalizați cu 3 puncte N;
    - organizatorii își rezervă dreptul de a refuza persoanele care au creat probleme referitoare la abateri regulamentare sau de natură a împiedica sub orice formă bunul mers al competiției
    (atitudine necuviincioasă, nemotivați, retrageri multiple, etc.);


    SISTEMUL DE JOC***
    :

    Amatori (ora incepere turneu 9:30):

    - Participă orice jucător amator cu MP mai mică de 20;
    - Număr maxim de participanţi: 54;
    - Se joacă în sistemul cel mai bun din 5 seturi (3/5);
    - Grupe inferioare de câte 6 (5) jucători după regula şarpelui cu eventuale modificări funcţie de localităţi (locul 1 nu se schimbă) – se califică primii 4;
    - Capi de serie grupe inferioare – conform MP dată de clasamentul AmaTur la zi;
    - Grupe superioare de câte 4 (3) jucători – se califică primii 2;
    - Capi de serie grupe superioare – conform rezultate grupe inferioare;
    - Schemă de joc - grupe superioare: 1342;
    - Tablou eliminatoriu;
    - Ordine favoriți eliminatorii – conform număr de ordine grupe superioare;

    Open (ora incepere turneu 9:30):
    - Participă jucătorii cu MP mai mare sau egală cu 20 precum si jucatorii amatori cu MP 10-20 (care sunt rugati să-şi anunțe optiunea la OPEN), în limita locurilor disponibile;
    - Număr maxim de participanţi: 36;
    - Se joacă în sistemul cel mai bun din 5 seturi (3/5);
    - Grupe inferioare de câte 6 (5) jucători după regula şarpelui cu eventuale modificări funcţie de localităţi (locul 1 nu se schimbă) – se califică primii 4;
    - Capi de serie grupe inferioare – conform MP dată de clasamentul AmaTur la zi;
    - Grupe superioare de câte 4 (3) jucători – se califică primii 2;
    - Capi de serie grupe superioare – conform rezultate grupe inferioare;
    - Schemă de joc - grupe superioare: 1342;
    - Tablou eliminatoriu;
    - Ordine favoriți eliminatorii – conform număr de ordine grupe superioare;

    Elite (ora incepere turneu 13:45):
    - Participă jucătorii cu MP mai mare de 27 precum si jucatorii cu MP 20-26.99 (care sunt rugati să-şi anunțe optiunea la Elite), în limita locurilor disponibile;
    - Număr maxim de participanţi: 36;
    - Se joacă în sistemul cel mai bun din 5 seturi (3/5);
    - Grupe inferioare de câte 6 (5) jucători după regula şarpelui cu eventuale modificări funcţie de localităţi (locul 1 nu se schimbă) – se califică primii 4;
    - Capi de serie grupe inferioare – conform MP dată de clasamentul AmaTur la zi;
    - Grupe superioare de câte 4 (3) jucători – se califică primii 2;
    - Capi de serie grupe superioare – conform rezultate grupe inferioare;
    - Schemă de joc - grupe superioare: 1342;
    - Tablou eliminatoriu;
    - Ordine favoriți eliminatorii – conform număr de ordine grupe superioare;


    ORGANIZATORI:
    - Valentin Soare 0766 454264
    - Bogdan Visan 0729 983 041


    *** In functie de dinamica inscrierilor organizatorii isi rezerva dreptul de a face permutari (ora de incepere, locuri alocate) intre categorii, acestea urmand a fi anuntate in timp util, pana Joi 26.10.2017, ora 22:00;

    Turneul va fi organizat cu sprijinul Andro Romania, care va fi prezent la sala cu un stand bogat de produse.


    George Durdun
    reprezentant Andro Romania
    www.pingpongshop.ro
    https://facebook.com/pingpongshopromania
    comenzi@pingpongshop.ro
    +40765.777.747





    CAZARE:
    Pentru participantii care doresc sa cunoasca mai bine zona, precum si pentru cei care doresc sa deguste dupa turneu renumita licoare din zona Teleajenului, recomandam rezervarea unei camere din timp, camerele fiind de obicei ocupate.
    Hotelul Capitol 0244281965, Pensiunea Vera si Livia 0762423262/0729023989 si Hotel Ciucas 0244280425 pot fi gazde ospitaliere.



    Turneul coincide cu SARBATORILE TOAMNEI – FESTIVALUL TUICII, sarbatoare traditionala care se desfasoara intre 28-30 octombrie si atrage locuitorii din toata valea Teleajenului si turisti din toata tara. Sunteti invitati la muzica, dans, voie buna, spectacole in aer liber, focuri de artificii, se pot degusta delicatese locale si bineinteles binecunoscuta tuica de Valeni.

    Va asteptam cu drag!

    Ultima editare de Bogdan V; 24.oct.2017, 23:19.

  • #2
    Inscrieri Amatori - on 28.10.2017 at 10:30:06

    1. Iorgoiu Constantin, Drajna de Jos, 490 - 19,2 - A
    2. Grama Mihai, Azuga, 518 - 19,05 - AW
    3. Craciun David Mihai, Bucuresti, 227 - 18,22 - AJ
    4. Lovin Eusebiu, Comanesti, 240 - 18,06 - AW
    5. Corbu Darius, Valenii de Munte, 513 - 17,5 - A
    6. Alexandru Marius, Bucuresti, 393 - 17,07 - A
    7. Covataru Loredan, Brasov, 835 - 17 - A
    8. Retegan Cosmin, Plopeni, 378 - 16,96 - A
    9. Plaiasu Ion, Plopeni, 275 - 16,89 - A
    10. Ilie Octavian Marius, Brasov, 321 - 16,67 - A
    11. Loghin Florin, Brasov, 407 - 16,29 - A
    12. Cristofor Razvan, Moinesti, 309 - 16,17 - AW
    13. Margescu Bogdan, Campina, 2300 - 16 - A
    14. Marin Iulian, Campina, 990 - 15,94 - AW
    15. Bitoiu Horia, Azuga, 1370 - 15,88 - A
    16. Gheorghe Florin, Bucuresti, 519 - 15,61 - A
    17. Rusea Gheorghe, Breaza, 379 - 15,33 - A
    18. Ipate Virgil, Valenii de Munte, 764 - 15 - A
    19. Sdranca Mircea, Ploiesti, 651 - 14,95 - A
    20. Oancea Vasile, Buzau, 543 - 14,71 - A
    21. Sursilov Constantin, Bucuresti, 370 - 14,5 - A
    22. Piperea Florin, Campina, 982 - 14,44 - A
    23. Stefan Patrick, Brasov, 495 - 14,17 - A
    24. Movileanu Neculae, Brasov, 662 - 13,95 - A
    25. Lazar Dumitru, Mizil, 516 - 13,93 - A
    26. Parvu Nicolae, Cornu, 912 - 13,75 - A
    27. Acriva Marian, Mizil, 743 - 13 - A
    28. Carjan Dumitru, Bucuresti, 592 - 12,67 - AW
    29. Marica Dan, Brasov, 688 - 12,58 - A
    30. Nitu Serban, Paulesti, 720 - 12,58 - A
    31. Toma Dan, Sfantu Gheorghe, 1069 - 12,5 - A
    32. Constantin Cristina, Bucuresti, 674 - 12,46 - AF
    33. Banuta Dumitru, Ploiesti, 583 - 12,43 - A
    34. Carnu Mirel, Buzau, 1344 - 11,67 - A
    35. Vajeu Ionut, Busteni, 1115 - 10,85 - A
    36. Dumitrescu Sorin, Brasov, 689 - 10,79 - A
    37. Darie Gabriel, Comanesti, 714 - 10,36 - A
    38. Moise Viorel, Braila, 668 - 10,33 - AW
    39. Mircescu Alexandru, Breaza, 1464 - 10 - A
    40. Petrache Codrut, Breaza, 1405 - 9 - A
    41. Pascu Cristian, Ploiesti, 1600 - 9 - A
    42. Eparu Matei, Ploiesti, 1025 - 8,35 - AJ
    43. Eparu Leontin, Ploiesti, 1004 - 7,63 - A
    44. Bardas Viorel, Ploiesti, 1532 - 7,58 - AW
    45. Huidu Stefan, Valenii de Munte, 1892 - 7,5 - AJ
    46. Lazar Alin, Breaza, 1489 - 6,75 - A
    47. Pal Abel, Sfantu Gheorghe, 1774 - 6 - A
    48. Moraru Cristina, Breaza, 1936 - 6 - AF
    49. Irimia Marian, Ploiesti, 1165 - 5,13 - A
    50. Ionescu Andreea, Targoviste, 1797 - 4,33 - AF
    51. Moraru Costin, Ploiesti, 2977 - 0 - A
    52. Lucaci Adrian, Bucuresti, 5001 - 0 - A
    53. Valcu Radu, Comarnic, 5003 - 0 - A
    54. Bacriv Sergiu, Bucuresti, 5005 - 0 - A
    55. Nedelcu Mihai, Azuga, 5006 - 0 - A

    Absenti nemotivati:

    Nedelcu Florin, Bucuresti.
    Popescu Sorin, Ploiesti.



    Inscrieri Open - on 28.10.2017 at 10:31:39

    1. Voin Doru, Bucuresti, 166 - 26,61 - O
    2. Padurariu Costel, Brasov, 140 - 26,29 - O
    3. Ivan Sorin Ioan, Targoviste, 79 - 26,25 - O
    4. Popa Alexandru Iulian, Buzau, 710 - 26 - O
    5. Miron Liviu, Campina, 1055 - 26 - O
    6. Avram Nicolae, Nedelea, 204 - 25,46 - O
    7. Dima Victor, Azuga, 641 - 25,44 - O
    8. Bratescu Adrian, Targoviste, 116 - 25,21 - OW
    9. Voicu Ionut, Ploiesti, 267 - 24,79 - O
    10. Constantinescu Rares, Braila, 617 - 23,75 - OJ
    11. Niculae Dan, Bucuresti, 715 - 23,5 - O
    12. Brulea Petre, Paulesti, 248 - 23 - OW
    13. Rosioara Razvan, Alexandria, 368 - 22,88 - O
    14. Pitac Ovidiu, Brasov, 447 - 22,38 - OW
    15. Sorescu Mircea, Paulesti, 261 - 21,68 - O
    16. Toma Adrian, Sfantu Gheorghe, 618 - 21,67 - OJ
    17. Papacu Bejoli, Bucuresti, 271 - 21,54 - OW
    18. Ionita Fabian, Ploiesti, 433 - 20,25 - O
    19. Pascu Razvan, Magureni, 558 - 19,75 - A
    20. Dospinescu George, Bucuresti, 285 - 19,17 - AW
    21. Babus Liviu, Ploiesti, 282 - 18,71 - A
    22. Stancescu Sebastian, Ploiesti, 259 - 18,46 - A
    23. Lupsa Bogdan, Ramnicu Valcea, 226 - 18,36 - A
    24. Ionescu Mihai, Targoviste, 394 - 17,68 - A
    25. Florea Marian, Targoviste, 724 - 17,63 - A
    26. Tutoveanu Razvan, Brasov, 650 - 17,45 - A
    27. Manoiu Claudiu, Fieni, 549 - 17,38 - A
    28. Potarniche Bianca, Buzau, 392 - 17,04 - AJF
    29. Dinu Gheorghe, Bucuresti, 269 - 16,75 - AW
    30. Docan Cristian, Bucuresti, 408 - 15,46 - A
    31. Popa Ion, Ploiesti, 568 - 15 - A
    32. Huica Petre, Bucuresti, 1844 - 11,13 - A
    33. Macelaru Eugen, Bucuresti, 1316 - 0 - O

    Absent nemotivat:

    Niculescu Gabriel, Bucuresti



    Inscrieri Elite - on 28.10.2017 at 14:19:05

    1. Caloianu Iuliana, Ploiesti, 446 - 37,08 - OEF
    2. Bardocz Szilard, Capeni, 109 - 36,38 - OE
    3. Iancu George, Ploiesti, 42 - 35,71 - OEW
    4. Ropotan Iulian, Bucuresti, 218 - 34,4 - OE
    5. Vlase Gheorghe, Slobozia, 35 - 32,38 - OE
    6. Pascal Raul, Targoviste, 546 - 31,63 - OE
    7. Totpal Marius, Busteni, 500 - 31,25 - OE
    8. Neagoe Costin, Bucuresti, 108 - 31,07 - OE
    9. Panaitescu Stefan, Izvoarele, 203 - 30,54 - OEW
    10. Grigore Alexandru, Campina, 73 - 29,75 - OE
    11. Dracea Gabriel, Sinaia, 289 - 29,67 - OE
    12. Mostovoi Andrei, Campina, 251 - 29 - OEW
    13. Sencu Victor, Targoviste, 146 - 28,86 - OE
    14. Vasile Gelu Iulian, Bucuresti, 247 - 28,86 - OE
    15. Diaconescu Lucian, Targoviste, 56 - 28,83 - OE
    16. Boraciu Claudiu, Urziceni, 176 - 28,68 - OE
    17. Buta Radu, Bucuresti, 211 - 28,13 - OE
    18. Darmaz Ion, Targoviste, 85 - 27,97 - OEW
    19. Ivan Valentin, Campina, 127 - 27,63 - OE
    20. Mihaila Nicolae, Breaza, 156 - 27,46 - OE
    21. Petho Mihaly, Racosu de Sus, 128 - 27,13 - OE
    22. Sarbu Dan, Ploiesti, 152 - 26,63 - OW
    23. Bivolaru Marius, Ploiesti, 95 - 26,11 - O
    24. Laur Boro, Sinaia, 996 - 25,58 - O
    25. Stancalie Doru, Craiova, 192 - 24,36 - OW
    26. Radu Florin, Ploiesti, 964 - 23 - O
    27. Miron Andrei, Campina, 1987 - 23 - O
    28. Nitescu Horia, Ploiesti, 463 - 21,75 - O
    29. Lazar Ion, Bucuresti, 586 - 21 - O
    30. Bartha Istvan Zsolt, Aita Mare, 333 - 20,25 - O


    Fara absenti.
    Ultima editare de Bogdan V; 28.oct.2017, 13:19.

    Comentariu


    • #3
      Clasament Amatori

      1. Piperea Florin - Campina
      2. Craciun David Mihai - Bucuresti
      3 -- 4
      Iorgoiu Constantin - Drajna de Jos
      Sdranca Mircea - Ploiesti
      5 -- 8
      Margescu Bogdan - Campina
      Nitu Serban - Paulesti
      Oancea Vasile - Buzau
      Retegan Cosmin - Plopeni
      9 -- 16
      Banuta Dumitru - Ploiesti
      Corbu Darius - Valenii de Munte
      Lucaci Adrian - Bucuresti
      Cristofor Razvan - Moinesti
      Stefan Patrick - Brasov
      Lovin Eusebiu - Comanesti
      Grama Mihai - Azuga
      Plaiasu Ion - Plopeni
      17 -- 24
      Ilie Octavian Marius - Brasov
      Marin Iulian - Campina
      Gheorghe Florin - Bucuresti
      Ipate Virgil - Valenii de Munte
      Sursilov Constantin - Bucuresti
      Acriva Marian - Mizil
      Marica Dan - Brasov
      Toma Dan - Sfantu Gheorghe
      25 -- 1v gr.sup.
      Constantin Cristina - Bucuresti
      26 -- 36 0v gr.sup.
      Alexandru Marius - Bucuresti
      Covataru Loredan - Brasov
      Loghin Florin - Brasov
      Bitoiu Horia - Azuga
      Rusea Gheorghe - Breaza
      Movileanu Neculae - Brasov
      Parvu Nicolae - Cornu
      Carjan Dumitru - Bucuresti
      Carnu Mirel - Buzau
      Vajeu Ionut - Busteni
      Dumitrescu Sorin - Brasov
      37 -- 2v gr.inf.
      Petrache Codrut - Breaza
      38 -- 46 1v gr.inf.
      Lazar Dumitru - Mizil
      Darie Gabriel - Comanesti
      Mircescu Alexandru - Breaza
      Pascu Cristian - Ploiesti
      Eparu Matei - Ploiesti
      Lazar Alin - Breaza
      Moraru Cristina - Breaza
      Moraru Costin - Ploiesti
      Nedelcu Mihai - Azuga
      47 -- 55 0v gr.inf.
      Moise Viorel - Braila
      Eparu Leontin - Ploiesti
      Bardas Viorel - Ploiesti
      Huidu Stefan - Valenii de Munte
      Pal Abel - Sfantu Gheorghe
      Irimia Marian - Ploiesti
      Ionescu Andreea - Targoviste
      Valcu Radu - Comarnic
      Bacriv Sergiu - Bucuresti


      Clasament Open

      1. Bratescu Adrian - Targoviste
      2. Macelaru Eugen - Bucuresti
      3 -- 4
      Ionita Fabian - Ploiesti
      Miron Liviu - Campina
      5 -- 8
      Voicu Ionut - Ploiesti
      Sorescu Mircea - Paulesti
      Pitac Ovidiu - Brasov
      Padurariu Costel - Brasov
      9 -- 16
      Pascu Razvan - Magureni
      Stancescu Sebastian - Ploiesti
      Ionescu Mihai - Targoviste
      Ivan Sorin Ioan - Targoviste
      Avram Nicolae - Nedelea
      Papacu Bejoli - Bucuresti
      Voin Doru - Bucuresti
      Popa Alexandru Iulian - Buzau
      17 -- 1v gr.sup.
      Dima Victor - Azuga
      18 -- 24 0v gr.sup.
      Niculae Dan - Bucuresti
      Brulea Petre - Paulesti
      Rosioara Razvan - Alexandria
      Dospinescu George - Bucuresti
      Manoiu Claudiu - Fieni
      Potarniche Bianca - Buzau
      Dinu Gheorghe - Bucuresti
      25 -- 2v gr.inf.
      Babus Liviu - Ploiesti
      26 -- 29 1v gr.inf.
      Constantinescu Rares - Braila
      Toma Adrian - Sfantu Gheorghe
      Florea Marian - Targoviste
      Docan Cristian - Bucuresti
      30 -- 33 0v gr.inf.
      Lupsa Bogdan - Ramnicu Valcea
      Tutoveanu Razvan - Brasov
      Popa Ion - Ploiesti
      Huica Petre - Bucuresti


      Clasament Elite

      1. Caloianu Iuliana - Ploiesti
      2. Iancu George - Ploiesti
      3 -- 4
      Panaitescu Stefan - Izvoarele
      Neagoe Costin - Bucuresti
      5 -- 8
      Boraciu Claudiu - Urziceni
      Pascal Raul - Targoviste
      Ropotan Iulian - Bucuresti
      Bardocz Szilard - Capeni
      9 -- 10
      Vlase Gheorghe - Slobozia
      Vasile Gelu Iulian - Bucuresti
      11 -- 2v gr.sup.
      Ivan Valentin - Campina
      12 -- 15 1v gr.sup.
      Totpal Marius - Busteni
      Mostovoi Andrei - Campina
      Mihaila Nicolae - Breaza
      Laur Boro - Sinaia
      16 -- 20 0v gr.sup.
      Grigore Alexandru - Campina
      Dracea Gabriel - Sinaia
      Darmaz Ion - Targoviste
      Petho Mihaly - Racosu de Sus
      Miron Andrei - Campina
      21 -- 22 2v gr.inf.
      Sencu Victor - Targoviste
      Bivolaru Marius - Ploiesti
      23 -- 25 1v gr.inf.
      Buta Radu - Bucuresti
      Sarbu Dan - Ploiesti
      Radu Florin - Ploiesti
      26 -- 30 0v gr.inf.
      Diaconescu Lucian - Targoviste
      Stancalie Doru - Craiova
      Nitescu Horia - Ploiesti
      Lazar Ion - Bucuresti
      Bartha Istvan Zsolt - Aita Mare
      Ultima editare de Bogdan V; 29.oct.2017, 11:51.

      Comentariu


      • #4
        Ion Marius,Braila,Elite sau Amatori))

        Comentariu


        • #5
          Din Brașov la avansați
          Marica Dan
          Dumitrescu Sorin
          Covataru Loredan

          Comentariu


          • #6
            Constantin Cristina, Avansati, Bucuresti

            Comentariu


            • #7
              Buna ziua,

              Alexandru Marius, amatori - Bucuresti.

              Multumesc.
              I'm a lean, mean, spin machine!

              Comentariu


              • #8
                Lita Gabriel - Bucuresti - Avansati

                Comentariu


                • #9
                  Dina Alexandru, Vatui Carmela, Mototol Sorin, Musu Andrei, Stoia Florin - amatori toți din București! Vă mulțumim!

                  Trimis de pe al meu PRA-LX1 folosind Tapatalk

                  Comentariu


                  • #10
                    Panait Adrian şi Gheorghe Daniel-Braila-amatori

                    Trimis de pe al meu SM-J500F folosind Tapatalk

                    Comentariu


                    • #11
                      Postat în original de Bogdan V Vezi post
                      Rezervat inscrieri.
                      Sencu Victor
                      Elite
                      Targoviste

                      Sent from my SM-G357FZ using Tapatalk

                      Comentariu


                      • #12
                        Lupsa Bogdan - Rm.Vâlcea - open.

                        Comentariu


                        • #13
                          Stefan Patrick si
                          Movileanu Neculae la avansati

                          Trimis de pe al meu SM-G925F folosind Tapatalk

                          Comentariu


                          • #14
                            PLĂIAȘU ION, PLOPENI, avansați... BOȚOC OVIDIU, PĂULEȘTI, avansați...
                            FH: XIOM OMEGA IV PRO max
                            Blade: KAZAK
                            BH: SPINLORD GIPFELSTURM 1.2 mm

                            Comentariu


                            • #15
                              Radu Buta si Dan Niculae, Bucuresti, Elite.

                              Comentariu

                              Cine a citit topicul
                              Procesare...
                              X