Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

"Cupa Pașcaniului", Pașcani - 04.11.2017

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Multumiri organizatorilor de la Pascani, un turneu bine organizat, cu putine interzieri(probabil pentru ca a fost grupa de 5 la noi si a fost o oarecare pauza mai mare), dar conditiile de joc au fost bune, voi reveni cu mare placere!

    Felicitari Nicu Constantin, Ciuca Sorin, Puiu Andrei pentru rezultate!

    Comentariu


    • Postat în original de Oblio Vezi post
      Scuze intervenția dar din am văzut la premiere Ciobanu Sabin a castigat finala la începători.. ..iar este eronat clasamentul!!!
      )))))))

      Trimis de pe al meu ALE-L21 folosind Tapatalk
      BLADE:Kreanga Aeros
      BH:Tibhar Torpedo
      FH: Globe National

      Comentariu


      • Postat în original de Pinzar Alin Vezi post
        wow, acum chiar imi pare rau ca nu am participat )))
        mda, merci de pont, clar nu particip la reuniuni confesionale, fie ele crestine,budiste sau de alta religie. Si cand te gandesti ca suntem in anul 2017
        Cruyf spunea ca a terminat-o cu religia intr-un moment in care jucatorii de la ambele echipe se rugau sa castige inainte de meci...
        Nu ar trebui sa critici cu nimic . Nu ai fost la turneu.atunci nu ai nici in drept sa spui cum am inceput. Cu tatăl nostru sau nu. Urat din partea ta cu acest comentariu

        Comentariu


        • Postat în original de Catalin Albu Vezi post
          Nu ar trebui sa critici cu nimic . Nu ai fost la turneu.atunci nu ai nici in drept sa spui cum am inceput. Cu tatăl nostru sau nu. Urat din partea ta cu acest comentariu
          mea culpa =))))
          o fi urat, nu zic nu ...doar pentru crestinopati.
          Nu amestec intrecerile sportive cu unele ritualuri ortodoxe. Chiar as dori (cu toate ca nu am intalnit pana acum) sa se specifice prin regulament( daca se recita tatal nostru, crezul sau mai stiu eu ce rugaciune a nu-stiu-carei-moaste).
          Educatie este in scoli, competitiile sportive pe teren(sau sali de sport) si religia in biserica.
          Urat din partea voastra ca le amestecati. Daca vreti slujbe, mergeti la Sfanta Biserica. Am zis!!!
          JOOLA Zelebro
          FH Joola Rhyzer Pro 45
          BH Joola Rhyzer Pro 45

          Comentariu


          • Alin. Nu te a invitat nimeni. Si nu ti a cerut nimeni parerea. Multumesc si o zi bună.

            Comentariu


            • Postat în original de Petru Vicovanu Vezi post
              Eu (VICOVANU PETRU) am terminat pe locul 3, acolo apar dupa locul 12.

              Comentariu


              • Postat în original de Pinzar Alin Vezi post
                mea culpa =))))
                o fi urat, nu zic nu ...doar pentru crestinopati.
                Nu amestec intrecerile sportive cu unele ritualuri ortodoxe. Chiar as dori (cu toate ca nu am intalnit pana acum) sa se specifice prin regulament( daca se recita tatal nostru, crezul sau mai stiu eu ce rugaciune a nu-stiu-carei-moaste).
                Educatie este in scoli, competitiile sportive pe teren(sau sali de sport) si religia in biserica.
                Urat din partea voastra ca le amestecati. Daca vreti slujbe, mergeti la Sfanta Biserica. Am zis!!!

                Alin!
                Tatal Nostru nu este specific doar ritului ortodox! Ar fi trebuit sa stii acest lucru.
                Nu am fost prezent de la început, dar faptul ca gazdele noastre au ales sa înceapă turneul cu o rugaciune este efectiv extraordinar!!! Poate de asta am ajuns acasa SANATOS!!!...și țin sa le multumesc pentru asta!!!
                Ni-l citezi pe Johan Cruyf și invoci anul 2017 (care este după Hristos, după cum probabil știi?)!!!
                Eu și sper ca sunt în asentimentul prietenilor mei din Pașcani, îl citez pe marele nostru ION RAȚIU care a spusVoi lupta până la ultima picătură de s?nge ca tu să nu fii de acord cu mine!?.
                De aceea, te rog să respecți credința și părerile celorlați și astfel vei da dovadă de bunăcuviință și inteligență!!!

                Comentariu


                • Buna ziua!
                  In general eu nu prea fac comentarii poate si ca ma consider o personalitate de tip 'pacifist, numai ca doua lucruri scrise pe acest forum mi-au atras atentia in sens negativ, astfel:
                  Nu stiu cine esti Jhony_b asa ca nu stiu daca dumneavoastra ati organizat un turneu de tip A sa vedeti si sa simtiti cate probleme se ivesc in acest timp? Daca ati organizat si v-a
                  deranjat aspectele semnalate de dumneavoastra era mai bine sa fie dicutate in privat aceste lucruri. Sa stiti ca poti organiza un turneu fara ca, de exemplu, domul Giosan sa fie in sala si sa
                  asigure tehnicul concursului. Daca nu ati stiut va asigur eu ca se poate!
                  In ceea ce priveste al doilea aspect as intreba in primul rand daca Alin Pinzar este de confesiune ortodoxa sa de alta confesiune? Indiferent de confesiune o intentie buna, corecta a organizatorilor nu trebuie
                  comentata in acest sens.
                  Poate v-ati întrebat vreodată de unde provine expresia „Dacă tăceai, filosof rămâneai”. Se spune că maxima e extrasă din lucrarea „M?ng?ierile filozofiei”, scrisă de filosoful antic Boethius. Acesta a scris lucrarea în închisoare, ajuns acolo după ce a dat niște declarații care n-au plăcut regelui. Și dacă n-ar fi dat acele declarații, ar fi rămas filosof.
                  Cine a fost Johan Cruyff? ... este cunoscut ca cel mai bun exponent al filozofiei Fotbal total, dezvoltată de antrenorul Rinus Michels. Deci tot un filozof asa ca trebuie sa-l luam ca exemplu in ale religiilor!
                  O zi buna va doresc!

                  Comentariu


                  • [QUOTE=Ionica Buzila;382634]Buna ziua!
                    In general eu nu prea fac comentarii poate si ca ma consider o personalitate de tip 'pacifist, numai ca doua lucruri scrise pe acest forum mi-au atras atentia in sens negativ, astfel:
                    Nu stiu cine esti Jhony_b asa ca nu stiu daca dumneavoastra ati organizat un turneu de tip A sa vedeti si sa simtiti cate probleme se ivesc in acest timp? Daca ati organizat si v-a
                    deranjat aspectele semnalate de dumneavoastra era mai bine sa fie dicutate in privat aceste lucruri. Sa stiti ca poti organiza un turneu fara ca, de exemplu, domul Giosan sa fie in sala si sa
                    asigure tehnicul concursului. Daca nu ati stiut va asigur eu ca se poate!

                    Poate v-ati întrebat vreodată de unde provine expresia ?Dacă tăceai, filosof rămâneai?.

                    Domnule Buzila, consider ca e valabila expresia pentru dumneavoastra in primul rand. Sau poate sunteti vreun politician din cei care vorbesc mult si nu transmit nimic.
                    Eu am zis ce am avut de zis , si ma opresc aici.
                    O zi frumoasa tuturor !

                    Trimis de pe al meu ALE-L21 folosind Tapatalk
                    BLADE:Kreanga Aeros
                    BH:Tibhar Torpedo
                    FH: Globe National

                    Comentariu


                    • Chestia cu filozofia nu era adresata dumneavoastra iar chestia cu politicianul nu e valbila...ma consider un practician dupa aproape 28 de ani in acelasi domeniu de activitate. Si feu ma opresc aici.

                      Comentariu


                      • Stiu ca finala a fost filmata, cel putin cea de la avansati, va mai fi uploadata pe undeva? Multumesc. Ca am vazut filmulete doar de la elite

                        Comentariu

                        Who has read this thread:
                        Procesare...
                        X