Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

"Cupa Winter Is Coming", Bistrița - 25.11.2017

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Turneu A "Cupa Winter Is Coming", Bistrița - 25.11.2017

    Bistrita, Sambata 25 noiembrie 2017
    ORA: 09.30 Avansati si Incepatori, 13.30 Elite si Open
    SALA de tenis de masa "Gheorghe Bozga"
    ADRESA: str. Parcului (in parc, langa super-marketul LIDL, AQUABIS, stadionul Gloria)

    [TD]
    [/TD]
    LOGISTICA:
    - 20 mese ITTF;
    - spatiu de joc: 9x5 mp/masa, cele de pe margini 10x5.
    - mingi Joola Flash *** plastic;
    - apa plata (Borsec sau Dorna), cafea;
    - cupe, medalii si diplome - locurile 1-4

    TAXA: 30 lei;
    - juniori < 14 ani - 15 lei;
    - doamne/domnisoare - 15 lei;
    - persoane cu dizabilitati - fara taxa;

    INSCRIEREA PARTICIPANTILOR:
    - pe forum pana vineri 24 nov ora 18.00;
    - ultima retragere la termen joi 23 nov ora 21.00;
    - inscrierile la sala se fac doar in limita locurilor disponibile;

    SISTEMUL DE JOC:
    - 4 categorii;
    - jucatorii se pot inscrie doar la categoria cu care figureaza in clasament, eventual daca nu sint liste de asteptare pot opta pentru categoria superioara;

    Avansati - 84 jucatori (initial 96), Incepatori - 24, ora 09.30 ultima confirmare
    - grupe inferioare (5-6 jucatori) - dupa MP, regula sarpelui, cu ceva permutari intre localitati unde este cazul - se califica primii 4;
    - grupe superioare - se califica primii 2;
    - eliminatorii - locurile 1 se aranjeaza pe tablou dupa numarul grupei superioare, locurile 2 vor fi trase la sorti de catre un singur jucator (se vor putea intalni doar in finala cu adversarii din grupele superioare).

    Elite si Open - 78 (initial 60) jucatori, ora 14.00 ultima confirmare
    - in principiu 5 grupe Elite, 5 Open, dar repartizarea locurilor se va face peste cateva zile, in functie de inscrieri;
    - fara grupe superioare;
    - eliminatorii;

    ORGANIZATORI: Apian Florin, Nistor Dorel - 0740 511665


    Spor la antrenamente si va asteptam!
    Ultima editare de FlorinBN; 16.nov.2017, 07:18.
    TEnergy 05 (FX) // Viscaria // TEnergy 05
    When everything else is going wrong ... just hit the ball on the table!

    Rule no.1 - The ball must reach the table
    Rule no.2 - The ball will return on the table


    Turnee Amatur - Bistrita ... ... Clasament - BN

  • #2
    Precizari:

    In functie de situatia inscrierilor din urmatoarele 3 zile se pot face modificari privind numarul de participanti/categorie.
    Daca numarul de participanti va fi mai mic decat cel propus, astfel incat categoriile Elite+Open sa poata juca inferioarele pe mai multe mese, se vor face si grupe superioare. In caz contrar, se califica in eliminatorii primii 4 din inferioare si tabloul va fi generat automat.

    Schita salii:




    Cupele si medaliile comandate:




    15 nov:
    - s-au stabilit limitele de inscrieri: 48 elite, 30 open, 84 amatori, 24 incepatori
    Ultima editare de FlorinBN; 16.nov.2017, 07:21.
    TEnergy 05 (FX) // Viscaria // TEnergy 05
    When everything else is going wrong ... just hit the ball on the table!

    Rule no.1 - The ball must reach the table
    Rule no.2 - The ball will return on the table


    Turnee Amatur - Bistrita ... ... Clasament - BN

    Comentariu


    • #3
      Inscrieri Elite - on 24-Nov-17 at 18:08:22

      1. Simon Csaba, Targu Mures, 613 - 45 - OEL
      2. Nistor Dorel, Bistrita, 21 - 43.39 - OE
      3. Gogu Gabriel, Cluj Napoca, 7 - 43.36 - OE
      4. Hasna Cosmin, Straja, 115 - 41.4 - OE
      5. Galban Calin, Viseu, 485 - 37.75 - OE
      6. Szilagyi Paul, Carei, 1594 - 37 - OEJ - CSM
      7. Zamblau Ionut, Cluj Napoca, 38 - 36.88 - OE
      8. Pop Sorin, Bistrita, 5001 - 0 - OE
      9. Corburean Ioana, Medias, 56 - 36.88 - OEF
      10. Irsai Istvan, Targu Mures, 112 - 36.63 - OEW
      11. Apian Florin, Bistrita, 16 - 36.5 - OE
      12. Baciu Gabriel, Tarnaveni, 388 - 35.83 - OE
      13. Cozma Catalin, Falticeni, 22 - 35.07 - OEW
      14. Morosanu Vasile, Suceava, 68 - 35 - OEW
      15. Ilies Ioan, Radauti, 173 - 35 - OE
      16. Teleki Zsolt, Cluj Napoca, 26 - 34.96 - OE
      17. Molnar Tihamer, Tarnaveni, 174 - 34.88 - OE
      18. Tira Viorel, Bistrita, 510 - 34.5 - OEW
      19. Ticala Vasile Jr, Viseu, 859 - 34 - OE
      20. Zidar Victor, Reghin, 81 - 33.88 - OE
      21. Maxim Valentin, Cluj Napoca, 169 - 33.71 - OE
      22. Ciure Alin, Baia Mare, 175 - 33.21 - OE
      23. Pop Zoltan, Dej, 158 - 32.38 - OE
      24. Simion Boby, Cluj Napoca, 198 - 32 - OELH
      25. Medve Mihai, Reghin, 818 - 32 - OE
      26. Dabacan Dorin, Tarnaveni, 237 - 31.88 - OE
      27. Georgiu Dragos, Vatra Dornei, 89 - 31.61 - OE
      28. Blanariu Dionisie, Baisesti, 609 - 31.33 - OEJ - CSM
      29. Boeriu Cezara, Targu Mures, 391 - 31 - OEJF
      30. Ursulean Vasile, Straja, 105 - 30.61 - OE
      31. Denes Ferenc, Praid, 171 - 30.54 - OEW
      32. Pascu Adrian, Cluj Napoca, 1270 - 30 - OE
      33. Barabas Sandor, Toplita, 153 - 29.93 - OE
      34. Laszlo Levente, Miercurea Ciuc, 60 - 29.57 - OE
      35. Sipos Ferenc, Targu Mures, 621 - 29.33 - OEW
      36. Pal Zoltan, Miercurea Ciuc, 622 - 29.25 - OE
      37. Bleoca Marius, Tarnaveni, 77 - 29 - OE
      38. Andreica Iulian, Viseu, 650 - 28.75 - OE
      39. Cherhat Dumitru, Cluj Napoca, 307 - 28.6 - OE
      40. Mal Calin, Baia Mare, 511 - 28.44 - OE
      41. Miron Mihai, Cluj Napoca, 269 - 28.25 - OEH
      42. Pop Danut, Dej, 218 - 27.68 - OE
      43. Parcalab Mihai, Bistrita, 482 - 27.67 - OE
      44. Bothazan Florin, Dej, 316 - 27 - OE


      Inscrieri Open - on 24-Nov-17 at 18:08:45

      1. Fazakas Gergely, Miercurea Ciuc, 150 - 26.54 - O
      2. Ciobanu Gabriel, Cluj Napoca, 405 - 26.25 - OW
      3. Fancsali Kalman, Miercurea Ciuc, 114 - 26.18 - OW
      4. Rusin Iaroslav, Ucraina, 1123 - 26 - O
      5. Ifrosa Petru, Cluj Napoca, 576 - 25.92 - OH
      6. Sofian Corneliu, Suceava, 106 - 25.47 - OW
      7. Trandafir Vasile, Targu Mures, 164 - 25.29 - O
      8. Coroian Claudiu, Gherla, 1288 - 25 - O
      9. Iaru Horatiu, Cluj Napoca, 809 - 24.5 - O
      10. Marian Florin, Reghin, 473 - 24.44 - O
      11. Corocaescu Cristian, Suceava, 213 - 24.21 - O
      12. Blaga Marius, Cluj Napoca, 362 - 24.13 - O
      13. Sabau Aurel, Tarnaveni, 716 - 24 - O
      14. Veres Janos, Targu Mures, 353 - 23.63 - OW
      15. Rosca Niculai, Galanesti, 407 - 23.33 - O
      16. Maerean Claudiu, Bistrita, 643 - 23.33 - O
      17. Catricicau Adrian, Baia Mare, 1195 - 23 - O
      18. Pelaghie Ioan, Targu Mures, 276 - 22.46 - O
      19. Grosan Mircea, Dej, 427 - 21.8 - O
      20. Moldovan Doru, Dej, 1159 - 21.5 - O
      21. Kantor Imre Zoltan, Reghin, 374 - 20.82 - OW
      22. Kincses Jozsef, Praid, 669 - 20.56 - O
      23. Dirlea Ioan, Aiud, 208 - 20.32 - OH
      24. Boicu Gabriel, Vatra Dornei, 389 - 20.15 - O
      25. Zoltan Tibor, Targu Mures, 1366 - 20 - OW
      26. Hudisteanu Razvan, Bistrita, 2543 - 13 - OJ - CSM
      27. Beica Florin, Gherla, 1637 - 0 - O
      28. Craciun Calin, Oradea, 2124 - 0 - A
      29. Singeorzan Darius, Bistrita, 5007 - 0 - OJ - CSM
      30. Hencz Zoltan, Ungaria, 5008 - 0 - A


      Inscrieri Avansati - on 24-Nov-17 at 18:08:55

      1. Cont Cosmin, Gherla, 530 - 19.8 - A
      2. Muresan Dorel, Cluj Napoca, 270 - 19.75 - AH
      3. Spaller Tiberiu, Nasaud, 254 - 19.54 - A
      4. Macovei Cristi, Iasi, 212 - 19.53 - A
      5. Sandu Danut, Cluj Napoca, 1474 - 19.5 - A
      6. Butnaru Madalina, Vatra Dornei, 538 - 19.4 - AF
      7. Pinzar Alin, Suceava, 350 - 19.17 - A
      8. Vass Sandor, Beclean, 449 - 19.17 - AW
      9. Scurtu Nicolae, Bistrita, 584 - 19 - AW
      10. Mal Denis, Baia Mare, 567 - 18.96 - A
      11. Kovaci Richard, Tarnaveni, 851 - 18.67 - A
      12. Barbuta Ioan, Dej, 534 - 18.42 - A
      13. Gecse Alpar, Chibed, 323 - 18.04 - A
      14. Hodis Andrei, Gherla, 1016 - 18 - A
      15. Gimbuta Catalin, Bistrita, 1547 - 18 - A
      16. Modarco Daniel, Ucraina, 1622 - 18 - A
      17. Neamtu Adrian, Gherla, 2191 - 18 - A
      18. Barabas Claudiu, Bistrita, 297 - 17.71 - A
      19. Bucur Alin Adrian, Targu Mures, 590 - 17.54 - A
      20. Joldes Adrian, Bistrita, 774 - 17.33 - A
      21. Pop Ioan, Bistrita, 874 - 17 - AW
      22. Istrate Adrian, Bistrita, 1049 - 17 - AW
      23. Grecu Gheorghe, Bistrita, 1050 - 17 - AW
      24. Sosdean Cosmin, Bistrita, 1425 - 17 - A
      25. Tintas Adrian, Sighetu Marmatiei, 521 - 16.69 - A
      26. Badaluta Marian, Vatra Dornei, 462 - 16.64 - A
      27. Chiriac Marius, Botosani, 475 - 16.5 - A
      28. Vajda Erno, Reghin, 586 - 16.46 - AW
      29. Horotan Catalin, Baia Mare, 937 - 16.33 - A
      30. Andreica Daniel, Viseu, 1097 - 16.33 - A
      31. Oltean Silviu, Nasaud, 821 - 16.06 - A
      32. Lucic Corneliu, Suceava, 417 - 16.04 - AHW
      33. Cazacu Florin, Vatra Dornei, 764 - 16 - A
      34. Moldovan Flavia, Tarnaveni, 557 - 15.96 - AF
      35. Palfi Ferencz, Cluj Napoca, 509 - 15.88 - A
      36. Chira Lucian, Baia Mare, 1062 - 15.75 - A
      37. Krisan Iuliu, Viseu, 1529 - 15 - A
      38. Groza Florin, Cluj Napoca, 1151 - 14.5 - AW
      39. Maxim Cristian, Bistrita, 1318 - 14.5 - A
      40. Piper Petru, Luna CJ, 1442 - 14.38 - A
      41. Lupescu Nicolae, Reghin, 431 - 14.36 - A
      42. Ivascu Cosmin, Viseu, 1128 - 14.08 - A
      43. Balan Viorel, Bistrita, 543 - 14 - A
      44. Singeorzan Cornel, Bistrita, 1072 - 14 - A
      45. Pop Sabin, Targu Mures, 448 - 13.56 - A
      46. Grecu Cornel, Bistrita, 1087 - 13 - AW
      47. Prodan Tiberiu, Tarnaveni, 1282 - 13 - A
      48. Sabau Mircea, Tarnaveni, 842 - 12.5 - A
      49. Tigaroi Florin, Cluj Napoca, 1373 - 12.38 - A
      50. Onofrei Petru, Gherla, 740 - 12.13 - A
      51. Cristea Andrei Cosmin, Aiud, 879 - 12 - AJ
      52. Maxim Adrian, Baia Mare, 1934 - 12 - AJ
      53. Zubascu Vlad, Baia Mare, 1935 - 12 - A
      54. Barbos Florin, Bistrita, 756 - 11.83 - A
      55. Damian Vasile, Nasaud, 804 - 11.6 - A
      56. Savu Nicolae, Bistrita, 1571 - 11.5 - A
      57. Podar Christian, Bistrita, 2008 - 11.5 - AJ - CSM
      58. Creta Petru, Luna CJ, 2390 - 11.25 - A
      59. Rosca Adela, Galanesti, 1534 - 10.75 - AF
      60. Pralea Constantin, Alba Iulia, 598 - 10.5 - AW
      61. Sutu Dorel, Bistrita, 1776 - 7.5 - A
      62. Ploscaru Bogdan, Cluj Napoca, 1578 - 0 - A
      63. Dezso Lorand, Dej, 1638 - 0 - A
      64. Pop Eugen, Bistrita, 3690 - 0 - AW
      65. Pop Gabriel, Nasaud, 5002 - 0 - A
      66. Tsubera Ion, Ucraina, 5003 - 0 - A
      67. Turdean Ionut, Bistrita, 5006 - 0 - A
      68. Piper Mirel, Luna CJ, 5007 - 0 - A
      69. Piper Culica, Luna CJ, 5008 - 0 - A
      70. Baldean Patricia, Bistrita, 5009 - 0 - AJF - CSM
      71. Palage Vanesa, Bistrita, 5010 - 0 - AJ - CSM
      72. Nagy Mihai, Bistrita, 5011 - 0 - AJ - CSM
      73. Singeorzan Cristina, Bistrita, 5012 - 0 - AJF - CSM
      74. Capota Gugu, Bistrita, 5013 - 0 - A


      Inscrieri Incepatori - on 24-Nov-17 at 18:09:04

      1. Bleoca Lucas, Tarnaveni, 894 - 9.36 - AJ
      2. Ivisuc Teofil, Poiana Stampei, 1655 - 9 - A
      3. Sechel Vasile, Viseu, 3046 - 9 - A
      4. Sticlet Doru, Bistrita, 1046 - 8.9 - AW
      5. Iepure Teodor Calin, Aiud, 1130 - 8.75 - AJ
      6. Prodan Iosif, Tarnaveni, 1590 - 8.17 - A
      7. Ivascu Gavrila, Viseu, 1796 - 8 - A
      8. Hriban Stefan, Viseu, 1866 - 7.75 - A
      9. Sirbu Vlad, Aiud, 1131 - 7.71 - A
      10. Moldovan Ioan, Viseu, 1902 - 7.58 - A
      11. Spermezan Dorel, Nasaud, 1406 - 7.5 - AW
      12. Pich Ioan, Viseu, 1944 - 7.25 - A
      13. Plamada Aurelian, Botosani, 1509 - 7 - A
      14. Manarca Horea, Bistrita, 1575 - 6.67 - AW
      15. Rogojan Titus Andrei, Cosna, 1591 - 6 - A
      16. Faraian Alexandru, Aiud, 1618 - 6 - AJ
      17. Pop Stefan, Bistrita, 1842 - 5.5 - AW
      18. Blaga Monica, Viseu, 3767 - 4 - AF
      19. Campean Eugen, Dej, 1985 - 0 - A
      20. Nagy Stefan, Bistrita, 2295 - 0 - A
      21. Tintas Pavel, Sighetu Marmatiei, 2479 - 0 - AW
      22. Ferencz Valentin, Tarnaveni, 2665 - 0 - A
      23. Tanco Alexandru, Bistrita, 2806 - 0 - A
      24. Franc Ioan, Viseu, 5002 - 0 - A
      25. Stahoveanu Daniel, Bistrita, 5003 - 0 - A
      26. Girigan Marius, Bistrita, 5004 - 0 - A
      27. Oltean Claudiu, Tarnaveni, 5006 - 0 - A
      28. Canpan Radu, Bistrita, 5007 - 0 - A
      29. Chis Daniel, Baia Mare, 5008 - 0 - A
      30. Givan Claudia, Bistrita, 5009 - 0 - A
      Ultima editare de FlorinBN; 18.nov.2017, 09:56.
      TEnergy 05 (FX) // Viscaria // TEnergy 05
      When everything else is going wrong ... just hit the ball on the table!

      Rule no.1 - The ball must reach the table
      Rule no.2 - The ball will return on the table


      Turnee Amatur - Bistrita ... ... Clasament - BN

      Comentariu


      • #4
        Elite:
        Apian Florin, Nistor Dorel
        Gogu Gabriel - Cluj Napoca
        Pop Sorin - Bistrita
        Moldovan Cristian - Bistrita

        5 juniori Bistrita (elite sau open)
        5 juniori Bistrita (Avansati) ... in conditiile prevazute de regulamentul Amatur.
        TEnergy 05 (FX) // Viscaria // TEnergy 05
        When everything else is going wrong ... just hit the ball on the table!

        Rule no.1 - The ball must reach the table
        Rule no.2 - The ball will return on the table


        Turnee Amatur - Bistrita ... ... Clasament - BN

        Comentariu


        • #5
          Din Viseu:

          Elite:
          Galban Calin
          Ticala Vasile Jr
          Andreica Iulian

          Avansati:
          Andreica Daniel
          Ivascu Cosmin
          Krisan Iuliu
          Faltisca Eugen

          Incepatori:

          Ivascu Gavrila
          Hriban Stefan
          Pich Ioan
          Moldovan Ioan

          ----------------

          Ciobanu Gabriel - Cluj Napoca - open
          Ultima editare de FlorinBN; 13.nov.2017, 13:10.
          TEnergy 05 (FX) // Viscaria // TEnergy 05
          When everything else is going wrong ... just hit the ball on the table!

          Rule no.1 - The ball must reach the table
          Rule no.2 - The ball will return on the table


          Turnee Amatur - Bistrita ... ... Clasament - BN

          Comentariu


          • #6
            Ploscaru Bogdan - avansati. Cluj Napoca

            Comentariu


            • #7
              Grecu Gheorghe Avansati Bistrita
              Grecu Cornel Avansati Bistrita
              Tanco Alexandru Incepatori Bistrita
              Turdean Ionut Avansati Bistrita

              Comentariu


              • #8
                Moldovan Ovidiu-Sighetu Marmatiei-elite,Peta Octavian-Cluj Napoca-open.

                Comentariu


                • #9
                  Blaga Marius Cluj Napoca open

                  Comentariu


                  • #10
                    Din BISTRITA - la Avansati - Joldes Adrian, Barbos Florin, Vaduva Dan, Barabas Claudiu
                    - la Incepatori - Sticlet Doru, Manarca Horia
                    - la Open - Damian Mircea

                    Comentariu


                    • #11
                      Turneu A - Cupa `Winter Is Coming` - Bistrita - 25 nov 2017

                      Tigaroi florin avansati
                      Cluj napoca


                      Sent from my iPhone using Tapatalk

                      Comentariu


                      • #12
                        Vecian Marius. Amatori. Cluj-Napoca

                        Comentariu


                        • #13
                          La open/elite:
                          Józsa Zoltán - Odorheiu Secuiesc
                          Bauer Lajos - Tg Mures
                          Barabás Sándor - Toplita
                          Jánosi Attila - Tg Mures
                          Veres János - Tg Mures
                          Sipos Ferenc - Tg Mures
                          Boeriu Cezara - Tg Mures

                          La Amatori:
                          Gecse Alpár - Chibed
                          Blade: Butterfly Timo Boll OFF
                          FH: Andro COR2 Supersponge max
                          BH: Butterfly Sriver-EL max

                          I want more speed...

                          Comentariu


                          • #14
                            Din Bistrita la avansati:
                            - Pop Ioan;
                            - Scurtu Nicolae;
                            - Gambuta Catalin;
                            - Flore Claudiu;
                            - Sutu Dorel;
                            - Istrate Adrian;
                            - Sangerozan Cornel.

                            Comentariu


                            • #15
                              Se înscriu:La Începători Rogojan Andrei-Coșna.La Avansați Ivișuc Teofil-Poiana Stampei

                              Comentariu

                              Cine a citit topicul
                              Procesare...
                              X